0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #200 -: Април 23, 2013, 18:39:22 pm »
Благодаря момичета за подкрепата!
И аз така се моля поне още 2 седмици,защото още са мънички-едното е 2350кг.,другото 2270кг. Докторката каза ,че има 10% разлика от ехограф и действителни кг.
Иска ми се колкото се може по-малко да стоят в кувиоз,а ако не се наложи изобщо ще съм най-щастливата :),но важното е само да са живи и здрави.

[/url]
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #201 -: Юни 12, 2013, 16:44:34 pm »
В 32 г.с. ми сложиха еднократно дексаметазон.

Това за какво се слага?
Запис и от мен в темичката, ама аз направо я извадих от нафталина :lol:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #202 -: Юни 12, 2013, 19:54:08 pm »
В 32 г.с. ми сложиха еднократно дексаметазон.

Това за какво се слага?
Запис и от мен в темичката, ама аз направо я извадих от нафталина :lol:

За да може, ако се родят по-рано бебетата, да им се разгърнат по-лесно дробчетата и да не се налага дълъг престой в кувьоз
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #203 -: Юни 12, 2013, 20:08:53 pm »
Ganka благодаря ти  :bighug:
значи това е т.нар терапия за дробчетата  :lol:


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #204 -: Юни 12, 2013, 21:24:58 pm »
Да, за това става дума.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    dess_dess

  • *****
  • 2328
  • станах двойна мама
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #205 -: Август 28, 2013, 10:51:14 am »
Никoй не пише в последно време тук :x няма ли нови близнашки мами?

 А такива от Варна :o???


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #206 -: Февруари 16, 2014, 11:19:56 am »
Здравейте настоящи и бъдещи мами на близнаци. Аз съм една бъдеща майка на близнаци и много ми се иска да се пораздвижи тази хубава темичка. Пожелавам ви хубав и слънчев неделен ден и една още по-слънчева седмица.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #207 -: Февруари 16, 2014, 12:19:14 pm »
Добре дошла, Биляна! Лека бременност и здрави бебчета ти пожелавам! :-))
Моите момичета пораснаха, не са бебета вече и ме вълнуват други въпроси.
Искам да питам майките на еднополови близнаци дали, на каква възраст и как успяват да разделят дрешките на децата така че всяко дете да си има негови? Говоря за бельо и чорапки предимно, другото е ясно, че ще си го споделят докато могат. Ние засега ползваме всичко общо, то и да искам не мога да разделя, хем някои неща са ни по две...
  09.11.2007
*

    Eille

  • *
  • 916
  • Понякога мечтите се сбъдват двойно!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #208 -: Февруари 16, 2014, 15:55:57 pm »
И аз скоро мислих как въобще да им разделя облеклото, в момента всички дрехи са им общи, обувките само са различни, защото и крачето им се различава. Според мен като пораснат още малко сами ще почнат да имат претенции за дрехи и да решават кое е мое и кое твое. Тогава ще разделям гардероба.


*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #209 -: Февруари 16, 2014, 17:28:18 pm »
Ами момчетата са на 7 и половина и много неща са им еднакви.
Имат дрехи, които са различни, но те са общи, един ден един облича, друг ден другият.
За сега няма да разделят нищо. Като пораснат, и почнат сами да решават какво да обличат, ще си разделят гардеробите. Ако искат, разбира се.
 Мисля обаче, че ще имат различен вкус, защото усещам, че Антъни ще носи по-официални дрехи, а Боби ще го раздава по-спортно.

 :D

Добре дошла на Биляна <3
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #210 -: Февруари 16, 2014, 20:45:55 pm »
Здравейте близнашки мами :)
Аз съм с близнаци момиче и момче на 9 месеца.
Искам съвет относно прохождането-вече и двамата стъпват уверено ,но оставам без кръст да ги държа,все още не са напълно стабилни.Взехме проходилка,въпреки че много ги отричат,заради илюзията за стабилност,която създават на бебетата и падат напред по лице.
Какво ви е мнението за коланите и бихте ли разказали как се справихте с прохождането?
Мислех и някаква кошара 2м./2м.да взема ,но не намирам толкова голяма /да мога да ги оставям там докато върша нещо/или пък някакви прегради .
Приемам всякакви съвети :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #211 -: Февруари 16, 2014, 21:15:27 pm »
Не съм близнашка мама, но имаме доста близнаци приятели :) Едната двойка (дами на 5г) са ужасно ревниви към собствеността си - не позволяват да размениш нищо. Всяка си знае нещата, а ползват един гардероб. Дрехите са на обща купчина (по видове), но всяка си вади нейните. Най-интересното е, че и за еднаквите нещо имат някаква система на разпознаване и разделяне.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #212 -: Февруари 16, 2014, 23:16:00 pm »
Валерия, децата ли се опитват да ходят или ти ги слагаш да стъпват? Дали не е прекалено рано? Ти си знаеш сигналите, които децата ти подават. На мен ми беше добре, като си пълзеше сама и още не правеше опити да ходи. Иначе пълзи от седеммесечна. В момента е на 15 и още не е проходила. Може би от 2 месеца някъде иска да ходи хваната за ръце. Вече и само за една успява да балансира. Понякога се пуска и може да стои права известно време. Но аз по цял ден играя ролята на проходилка, а домакинската работа си седи за времето, когато тя заспи. Кошара имаме, не иска да се седи вътре. С кръста нямам проблеми, но аз не се и навеждам особено. За каишките нямам мнение, но знам, че една приятелка ги купи за навън, докато детето започне да ходи стабилно (вече беше проходило).

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #213 -: Февруари 17, 2014, 18:11:21 pm »
Валерия, вижда ми се рано на 9 месеца да ги държиш да ходят. Остави ги да лазят, те после ще се придвижват сами по мебелите. Ходенето трябва да е естествен процес.
Моите никога не съм ги държала, за да ходят. 1-2-3 месеца ходеха по мебелите и после си проходиха сами. Не ползвай проходилка, според мен е излишно, по-скоро е удобство за майката.
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #214 -: Февруари 17, 2014, 21:29:17 pm »
Девойката ни започна да пълзи в края на 5 месец, а младежа към средата на 6 месец.Кошарата я обикалят като се държат с една ръка.Слагам ги да сядат заобиколени с играчки,но те пак се изправят.Освен да слагам някакво одеало на паркета и да ги пускам да щъкат един по един/защото много се нападат и драскат,бутат/.
И аз не харесвам проходилата,но ако не е тя не мога да свърша елементарни неща и без това я научихме нея само на ръце.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #215 -: Февруари 17, 2014, 22:37:44 pm »
Валерия, вижда ми се рано на 9 месеца да ги държиш да ходят. Остави ги да лазят, те после ще се придвижват сами по мебелите. Ходенето трябва да е естествен процес.
Моите никога не съм ги държала, за да ходят. 1-2-3 месеца ходеха по мебелите и после си проходиха сами. Не ползвай проходилка, според мен е излишно, по-скоро е удобство за майката.

Дума по дума моите мисли и преживявания. Момчето ми пролази и после направо проходи. Когато детето е готво и ходи стабилно, водене за една ръка е достатъчно. Месеци наред да се "учи" детето да ходи с водене за ръце е абсолютно безсмислено.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #216 -: Февруари 19, 2014, 18:33:11 pm »
Аз без проходилката да съм неъднала досега...имсм една и ги менкам.моите не лазят,а и сме с котка и няма и да позволя да лазят. Хвърчат си с проходилката,а като ги държа още не знаят какво да правят и не ги мъча.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #217 -: Февруари 19, 2014, 19:47:31 pm »
Не съм ги водила за ръце, това си беше живо мъчение както ги гледах сама по цял ден. Пусках ги  да щъкат по земята - бяхме взели от пъзелите за под, слгах им играчките и ги оставях да щъкат като буболечки. Обикаляха навсякъде лазейки, изправяха се по мебелите, придържаха се и обикаляха. Та вкъщи проблеми не съм имала, но навън беше ад. И двете искаха да ходят, но не даваха да държа едновременно и двете, голяма ревност... Едната пищи в количката или я държа в слинга, другата за ръка държа да ходи, мъкаааа. Не издържах и се изнесох първо при майка ми за седмица, после при свекървата за още толкова, та там поне имаше доста желаещи да ги държат за ръка и да ги водят. За две седмици тренировки им дойде куража и взеха да се пускат да ходят сами - били са на година и 2 месеца някъде. На година и 3 месеца тръгнаха самостоятелно. Можеха и по-рано, но ги беше страх да се пуснат.
  09.11.2007