0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #140 -: Януари 21, 2013, 17:06:04 pm »
Ами аз като легна настрани и моите много се бунтуват, толкова,че понякога си мисля,че съм ги затиснала, и махат с ръчички да се спасят :D ,спокойни са само,ако съм по гръб, а по гръб хич не мога да спя:( та така-не спя изобщо почти и ни въглавници,ни дявол помага...
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #141 -: Януари 21, 2013, 17:07:42 pm »
Аз пък странно се храня нормално с полезни храни и почти не съм наддала ,а бебетата растат.Ама като гледам другите бременни коремчета и на прегледите все очаквам да ми кажат че нещо не растат бебетата.Аз също имам проблем със спането-голямо въртене.Интересното е че се превъртам през корем ,а не през гръб и понякога се чудя дали не е лошо това.Абе големи глупости ми се въртят в главата.

:):):)Бубката, няма да ги смачкаш, върти си се спокойно през корем щом можеш:)или по скоро докато можеш:)
Опитайте всеки вариант, който се сетите и намерете най-удобния за вас начин. И седнали и легнали, всякак сме спали, или поне сме се опитвали, но понякога помагат какви ли не странности.

А за глупостите, на всеки са му минавали през главата какви ли не луди неща, на които после ще се чудите как е възможно да сте ги мислили:)))))

Много се радвам, че има толкова много бременни момичета тук. Пазете се и се наслаждавайте на бременноста си:)

Писали сме заедно с Афродита:) Момичета, няма начин да "затиснете", "притиснете" или "смачкате" бебетата си. Те не са ви под кожата на корема:) Имат си мехур пълен с вода и са достатъчно защитени от нас-майките им:) Даже и като се родят имат такава защита:) Гумени малки генийчета са. Правят си каквото искат и ни въртят на малките си пръсти:)))))
« Последна редакция: Януари 21, 2013, 17:11:23 pm от Lisko »
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #142 -: Януари 22, 2013, 11:03:30 am »
Афродитка - и моите сладури се бунутват, като легна настрани. И моите нощи не са много спокойни, но ме е обхванало някакво безсъние и някак си не с чувствам недоспала. Абе големи шефчета са от сега. Командват ми живота - той толкова се променни от както съм бременна.
Успокоява ме Лиско, че не можем да им навредим. Дано. Спя аз във всякакви пози, макар че чета, че уж трябвало само на ляво. Но аз не издържам цяла нощ на една страна и като се унеса не мога да се контролирам и се събуждам по гръб или на другата страна.
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #143 -: Януари 22, 2013, 21:24:51 pm »
Аз също много се въртя.И естесвен понякога се разбуждами на работа ми идва да легна и да заспя на бюрото.
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #144 -: Януари 22, 2013, 22:10:09 pm »
Да Лисе права си,меда ако е само лъжичка за чая не мисля и аз че ще навреди  :P
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #145 -: Януари 23, 2013, 11:35:41 am »
Здравейте мамчета! :DКога започнаха проблемите с неспокойния сън? Аз съм в 13 г.с., коремчето ми е като пъпеш  :D :D :D и вече не мога да спя по корем - любимата ми поза...събуждам се, ходя до тоалетна, до скоро и похапвах... 8O 8O 8O От неудобна поза ми се схвана рамото на дясната ръка... 8O 8O 8O. Появиха се стрии на гърдите и ханша..., киселини от време на време...Как се справяте с "бременните неудобства"? Хайде - леко бременеене!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #146 -: Януари 23, 2013, 11:39:09 am »
Аз вече трета седмица не мога да спя:) Но за сметка на това се мажа от първия месец с крем против стрии, и да чукам на дърво,поне засега кожата е ок...а си имам сериозно коремче и то е доста опънато.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #147 -: Януари 25, 2013, 00:07:59 am »
От деня на трансфера не можех да спя по корем, чувствах се странно легнала така, а преди това и след раждането само така спя. Спях на една страна, свиква се, само последния месец ми беше неудобно обръщането и в последните седмици спях с една възглавничка пълна с гранулки, слагах я под корема.
Стрии нямах, мажех се с крема на Палмерс от първите седмици на бременността. Доста ми омазняваше тениските, но не ми пукаше. Неудобно по време на спане ми беше също изпотяването. Постоянно ми бяха мокри гърдите и вечер по 2 пъти съм сменяла тениски, че отпред са мокри.
Киселините - беше кошмар. От всичко получавах киселини, даже от водата. С медикаменти се понасяше, но беше гадно. Това, освен контракциите беше гадната част по време на моята бременност.
Може би към 7-ми месец почнах да се будя към 3-4 сутринта и да не мога да спя. Спях по малко вечер, наспивах се бързо. Иначе като спях сънят ми беше спокоен.
Последните седмици мъжът ми не даваше да го гушкам, че бебетата като ритат го ритаха в гърба  :lol:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #148 -: Януари 31, 2013, 09:50:25 am »
Здравейте мами  :wink:

Продавам триколка за близнаци, купих я в края на лятото, реално ползвана 2-3 месеца.Вече не ми върши работа, защото свикнах децата да вървят за ръка и от половин година даже и количка не ползваме  :D

http://prodavalnik.com/trikolka-za-bliznatsi-i16394313
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #149 -: Януари 31, 2013, 13:25:34 pm »
Триколката продадена  :D
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #150 -: Януари 31, 2013, 15:13:06 pm »
Как успяваш без количка и аз излизам по някога без количка,но това означава че не мога да вляза нито в магазин,нито където и да било да напазарувам или да си свърша някаква работа.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #151 -: Януари 31, 2013, 15:47:16 pm »
аз от малки ги дресирах явно  :lol:
няма проблем при мен и аз ги гледам по цял ден сама, мъжът ми всеки ден на работа, но не ми правят проблеми по магазините, само ако си харесат нещо и казват "пипа".....тоест искат да пипнат, разрешавам ако е възможно и толкова, няма сълзи и тръшкания......ни сме много културни  :lol:

щом една жена ме попита дали с много бой били са толкова послушни.......останах без думи в първия момент, защото който ме познава, знае, че аз не бия децата........много рядко могат да ме изкарат извън релсите  :lol:
аз като идиот говоря..говоря...много им говоря и то от малки и явно има някакъв ефект при нас  :?

но си мисля, че всичко е до децата до някъде.......на мен ми се паднали явно по-послушни  :lol:....засега де (пу....пу..да не ги урочасам  :lol:)
« Последна редакция: Януари 31, 2013, 15:50:14 pm от marigri »
*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #152 -: Януари 31, 2013, 23:16:22 pm »
Оффф и аз говоря дето казваш ти като идиот,не се тръшкат и не пипат,поне не и много,но винаги имам момент в който тръгват в различни посоки в магазина и направо полудявам кой да гоня :lol:

И аз съм абсолютно сама от първата секунда в който се родиха и у нас няма никой даже и неделя,но явно ми е хилава дресировката :lol:.

дано още малко се по укротят до лятото,че как ще ги вардя на вън.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #153 -: Февруари 01, 2013, 13:11:54 pm »
ама и твоите значе послушни се водят  :lol: :lol:, а за тръгване в различни посоки, освен една каишка нищо друго не ми идва на ум  :lol: :lol: :lol:(шегичкаааааааа :lol:)

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #154 -: Февруари 26, 2013, 19:11:14 pm »
Здравейте момичета,
записвам се и аз да ви следя. На мен първият ми преглед беше на 22.02 и се установи, че има 3 зародиша. Третия е много малък и според моята докторка най-вероятно няма да се развие. Този петък съм пак на лекар да видим какво е станало. Искам да ви питам, ако не се развие третия зародиш как ще ми го махнат?
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #155 -: Февруари 26, 2013, 20:19:06 pm »
Добре дошла!:) доколкото съм запозната,най-вероятно сам ще отпадне.Ако някой може да се изкаже по-мвдицински,защото само съм чувала,но как и кога...
И аз имам въпросче за миналите по този път-продължавам да си имам проблеми с контракции,засилват ми се вечер особено много,все си казвам,че в нормално,но се оритеснявам-на често са,но не мога да кажа,че са особено болезнени или на определен интервал...
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #156 -: Февруари 27, 2013, 09:00:40 am »
Сам ще се резорбира зародиша, не се притеснявай.  :D Природата си знае работата.

afrodita279, нормално е да имаш повече контракции вече. Важното е да са безболезнени и да не са на определен интервал. Обърни внимание какво ги провокира - умора, емоция, поза и се опитай да се щадиш. Полежавай повечко. Магнезий пиеш ли?
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #157 -: Февруари 27, 2013, 10:27:26 am »
Да,опитвам да следя тези неща и забелязвам,че са вечер и нощем всеки път като се обръщам през нощта...и така въобще не може д се спи:( ама то това и ба вас ви е познато. Магнезий пия,но мин седмица докторът ми намали дозата доста и оттогава ми се появиха пак.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #158 -: Февруари 27, 2013, 11:28:52 am »
afrodita279,ако искаш се посъветвай с твоя доктор,но аз знам,че при контракции дозата е 3по2 магнерот и едновременно с това може и 3по1 нош па и трябва да се пие поне седмица в такива дозирва.Вместо магнерот може да пробваш диаспорал или нутри маг-те пак съдържат магнезий.
И за да е спокойна матката е препоръчително да се лежи повече на лявата страна.
Стискам палци да изчезнат контракциите! :)

[/url]
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #159 -: Февруари 27, 2013, 12:28:31 pm »
Благодаря Анжелка,точно така и направихме-седмица след болницата пих 3х2 магнерич, но без но шпа,казаха ми само при болка,и по 1 утрогестан вечер.след това д-р ми намали на 3х1 диаспорал,което си е доста драстично смъкване на дозата и резултатът пак е такъв,та аз сега малко пак си я вдигнах като пия по 2 диаспорала.ако не се успокои,ще му звънна,но както говорихме безболезнените контракции може да си ги има и ако не са на интервал не са опасни.