0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #40 -: Юни 08, 2012, 09:24:18 am »
Каси, възможно е и да са по-послушни, но с такава майка - звяр нямат друг избор горките  :lol: :lol: :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #41 -: Юни 09, 2012, 02:09:05 am »
Каси, възможно е и да са по-послушни, но с такава майка - звяр нямат друг избор горките  :lol: :lol: :lol:
Не може да си по-зла от мен  :lol: :lol: :lol:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #42 -: Юни 20, 2012, 16:26:05 pm »
Момичета ,мен постоянно ме гони манията,че дебелея прекалено много и на моменти се плаша до къде ще стигна ,ако продължавам така.Но вижте на какво попаднах днес  :)

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/20/dobroto-naddavane-predpazva-ot-prejdevremenno-rajdane/
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #43 -: Юни 21, 2012, 09:02:25 am »
Написаното важи и за моята бременност, въпреки че родих с планирано секцио 38 г.с. - 2ма юнаци по 2600 и 2650 гр.  :D
Обаче ми е чудно как
"Трупането на тегло при бременност с близнаци често е трудна задача. „Понякога това не е лесно” , отбелязва Фокс. „Налага се да изпращаме бременните за съвет при специалист по хранене и те да следват специална висококалорична диета, за да наддават достатъчно. За много жени това не е съвсем лесно.”, допълва той." :ask:
Аз последните два месеца бях като ламя на зърнена диета - ядях каквото зърна :D
Единствения ми съвет към бъдещите майки е ако може плавно да наддават, защото при бързото качване на кг кожата не винаги издържа и се получават много стрии....независимо от добрия ген и козметика......


Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #44 -: Юни 21, 2012, 09:39:36 am »
В бг-мамма беше качено проучване, има и тема за това с анкета относно наддаването по време на двуплодна бременност и теглото на родените бебета. Може да погледнете.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #45 -: Юни 21, 2012, 10:45:46 am »
По този повод попаднах на тази статия тези дни и вече не се тормозя толкова от килограмите :))) Разбира се, да не се разбира прекомерно качване, че тогава ефектът мисля е обратен и по-скоро вредиш на бебетата.

http://zabliznacite.wordpress.com/2010/09/20/dobroto-naddavane-predpazva-ot-prejdevremenno-rajdane/

А ето я и въпросната анкета:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=526905.0
« Последна редакция: Юни 21, 2012, 10:49:55 am от Змимка »
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #46 -: Юни 21, 2012, 20:52:57 pm »
Аз гласувах в анкетата и бях качила над 30 кг., бебетата се родиха в 38 седмица по над 3 кг и двамата. В къщи се претеглих след като ни изписаха, бях +8 кг някъде. После в опитите да кърмя качих бързо и плюс станаха 15. След това бързо свалих и сега се нося с пет над моминските ми, от чист мързел. Не е за друго.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #47 -: Юни 21, 2012, 22:48:32 pm »
Аз качих 36 кг през бременността. Децата се родиха в 37 седмица съответно по 2600 и 2800. Прибрах се олекнала с 15 кг, и до сега нито грам надолу.
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #48 -: Юни 22, 2012, 08:39:26 am »
Аз днес най-после изчислих колко килограма съм качила през бременността си (че от паундове в килца все си ги изчислявах отгоре-отгоре)
16 килограма за 8 месеца, бебоците се родиха в 35 седмица+5 дена, по 2619 и 2669.. 10 кг оставих в болницата, като се прибрахме у нас, и останалите 6 се стопиха, 2 месеца след секциото бях с 5кг по-малко отколкото преди да забременея.. Тогава и окончателно ми спря кърмата (за жалост, не ми тръгна кърмата така както се надявах и едва-едва успявахме да съберем за по едно-две хранения на ден) Та... откакто ми спря кърмата, килцата ми се позавърнаха безславно.. Наваксах си ги тези 5кг 8O То нямам и време за кой знае какви храни, в движение каквото намеря в хладилника, хапвам.. И не знам как ще се сваля и какво ще става! Някой ако има идея - да сподели  :D

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #49 -: Юни 22, 2012, 19:17:01 pm »
Качих 21 кг като първите месеци много повръщах, имах и една операция по спешност в 9 г.с. та вместо да качвам паднах с 5 кг надолу. Започнах да качвам в 5ти месец. Родих в 37 г.с. и 1 ден бебета с тегло 2850 и 2800 грама. В болницата оставих 15 от натрупаните килограми т.е. само 6 отгоре. Но пък покрай кърменето ме подгони неистов глад и набързо трупнах още 10 кг отгоре, които си мъкна и до днес, барабар с шкембето и диастазата.  :oops: Но пък кърмих момичетата до 3 годинки.  :wink:
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #50 -: Юни 23, 2012, 08:04:25 am »
Много е забавна вашата тема  :lol:. Да сте живи и здрави вие и вашите малчовци! Вие сте мамита-героини, след като успявате да се справяте едновременно с 2 или 3 бебета  :lol:. Аз не бих  :oops: Но да си припомним онази приказка: "Никога не казвай никога".
Лек и усмихнат ден  :sunshine:
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #51 -: Юни 25, 2012, 01:09:46 am »
Относно килограмите: :wink:
Преди раждането: качвах кг основно на корем/разширение в таз, крака - в рамките на min допустимо.
След раждането - почти без промяна.
Шест месеца след раждането - леки остатъци на корем,  хранех се що-годе добре, но слабеех.
Две години след радането - минус поне 10 кг, не спазвам диети/никога не съм/, храня се добре/имам апетит -зеленчук, месо/, но "препускам" нон-стоп плюс хроничното вече недоспиване...
Ама така ще е. Поне още известно време. :wink: :wink: :wink:
« Последна редакция: Юни 25, 2012, 01:11:20 am от Tsveti75 »
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #52 -: Октомври 06, 2012, 19:15:53 pm »
Момичета, пускам линк с нещо полезно, колело за близнаци  :) .

http://rayatoys.com/details.php?offer=9391
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #53 -: Октомври 06, 2012, 21:44:16 pm »
Имало и такова чудо.  :lol: Само се чудя доколко ще е маневрено и удобно, като знам с един брой каква борба пада, камо ли с двойна тежест и размери. И дали няма да се карат кой да е отпред...
Аз така бях задобряла, че карах две колелета сама - всяк ос по една ръка.
  09.11.2007
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2012, 22:15:08 pm »
Имаме същото колело, много съм доволна  :D
супер леко и удобно, децата не се карат, свикнаха, че само единия седи отпред и другия няма претенции на този етап  :D
иначе много по лесно и по леко като излизаме с колелото, с количката определено ми идва по тежко:?

събира се в багажника без да се разглобява, което е пак голям плюс  :wink:

Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #55 -: Октомври 07, 2012, 09:54:33 am »
И аз не мога да си го представя. Нашите триколки бяха чиполини и понеже децата ми са тежички, супер неудобна работа. Та по две на една ос никак не го виждам. Но, който има опит - се радвам, че му върши работа. За удобство със сигурност е по-удобно отколкото две триколки.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #56 -: Октомври 07, 2012, 10:13:24 am »
запис, да следя темата :)
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #57 -: Октомври 08, 2012, 09:08:57 am »
Здравейте на всички. След много търсене най-накрая попаднах на тази темичка и изкам да ви питам с притеснение: до колко е "нормалното" различие в седмиците при близнаци според УЗ? И възможно ли е то да се променя с растежа и напредване на бременността?
При мен нещата вървят така: с около 2 седмици разлика от самото начало, на последния преглед видях че с около 3 седмици. Доста съм притеснена и ще се побъркам до следващия преглед. Още по-страшното за мен беше, че кръвотока на двете бебета е различен, на по-малкото е малко по-слаб, което в тези седмици е страшничко. Честно казано се страхувам от преждевременен край на бременността, колкото и да се опитвам да го крия...
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #58 -: Октомври 08, 2012, 23:38:39 pm »
Титка, еднояйчни ли са близнаците? Имат ли преграда, плацентите какви са? Ако имаш съмнения и дори лекарят ти не може да ги осветли, то можеш да се консултираш с Чернев от Майчин дом. Дано да не бъркам името, трябва да проверя името в близнаците на бг-мамма. Има голям опит в проследяването на близнаци и проблемите, свързани с многоплодна бременност.
На теб ти е време и за фетална морфология, ходи ли вече? Какво казаха там?

Точно проф.Чернев е доктора.
« Последна редакция: Октомври 08, 2012, 23:43:30 pm от *vera »
*
Re: Близнашка тема - 7 част
« Отговор #59 -: Октомври 09, 2012, 10:44:46 am »
*vera благодаря, че се включи. Двуяйчни са, имат преграда и са с отделни плаценти, задно разположени. Да, точно на прегледа на фетална се установи това. Тази седмица в края пак сме на преглед да видим как се развиват нещата.
В природата оцеляват силните. Само трябва по-често да си припомняме, че и ние хората сме част от природата...
За нашите четири звездички на небето - обичаме ви.