0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #220 -: Юни 05, 2012, 21:36:48 pm »
И аз пътувам отпред, просто отзад няма място и за мен в нашата ограничена кола.  :lol:
Ние имаме магнитни дъски, които ползваме по време на път - рисуват, драскат.
Е, не се ли бият с дъските по главите  :lol:?
О, бият се и с тях... През 2 минути се карат за нещо. И то не само в колата.  :?
  09.11.2007
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #221 -: Юни 06, 2012, 09:11:11 am »
Като ви чета започвам да се чудя дали моите деца са нормални... Доста пътуваме, гледам да е около времето им за сън, като тръгнем си приказваме, измислят си приказки за това, което виждат навън и като ги накарам да броят дърветата, на третото преброяване до 10 и са заспали  :lol:
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #222 -: Юни 06, 2012, 09:19:10 am »
Имаш късмет, нормални са си бандитите.  :)
Така че, радвай се.
За шофирането, наистина е опасно, когато един човек е сам с тях. На мен Християн ми е дърпал ръчната на Цариградско, откопчава се и понеже не е станало неговото, почва да ме тормози, даже се е случвало да ме душат с колана.  :?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #223 -: Юни 06, 2012, 11:02:20 am »
леле, Касси, направо настръхвам.... тез твойте бандюги, май трябва да ги упояваш преди тръгване на път...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #224 -: Юни 06, 2012, 11:05:18 am »
леле, Касси, направо настръхвам.... тез твойте бандюги, май трябва да ги упояваш преди тръгване на път...

ми то не само на път, а и вкъщи. или аз не съм в ред или те  :lol:.
и малтко спам...., вечер преди 23 часа не лягат, и никакви методи не работят.  :x

а на морето, спят следобед, много съм доволна, защото и аз поспивам и събирам сили  :)  :wink:.


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #225 -: Юни 06, 2012, 13:51:21 pm »
Моите вече не спят в колата и на дълъг път,но те и като малки ако заспяха беше за половин час,но пък са страшно послушни едното е като голям човек с него грижи няма хич тя даже се грижи за брат си общо взето не познавам толко добри деца като тях незнам дали са изключение.
В неделя заминаваме на море избрала съм пак апартамент ексра си е така широко вечер като си легнат ние си гледаме тв и т.н.,а по принцип си лягат след лека нощ е сега малко по късно,че е светло.
« Последна редакция: Юни 06, 2012, 13:52:57 pm от asi73 »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #226 -: Юни 06, 2012, 15:36:52 pm »
Ох в понеделник ни предстои пътуване до морето. Ще видим как ще мине, по принцип тръгваме рано, за да поспи в колата. Поне такива са ни плановете, но ... Миналата година се събуди като я слагахме в колата и пя до Стара Загора. Дано сега пак проспи повечето път. Свалям сега детски песнички и ще натискам татиту да купи такъв плеър дето се включва в запалката. После просто слагаш в него флашката и готово. Ползвахме преди време такова устройство взето от приятел. За мен е удобно, да видим шефа какво ще каже. :D
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #227 -: Юни 06, 2012, 16:08:32 pm »
Пеше,
и ние такова ползваме. Бяхме го купили от Метро.
Каквото си качите на флашката, това ще слушате. :)


Има и други идеи за броене. Можете да броите камиони или пък автобуси, или пък определен цвят коли.
« Последна редакция: Юни 06, 2012, 16:39:29 pm от синьо кокиче »

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #228 -: Юни 06, 2012, 16:30:29 pm »
Това с броенето на дървета много ми хареса като идея. Като поотрасне моята дребната ще го прилагам. Само дано тя да пожелае, и да има повечко дървета разбира се. :lol:


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #229 -: Юни 06, 2012, 18:30:41 pm »
Естествено, че има много неща за броене, но не сметнах за необходимо да ги изреждам всички  :wink: - важна е идеята.
И звездичките са брояли, но взимат и фаровете на колите за звездички и накрая ми декларираха, че "бързо падат в гората и не могат да ги преброят"  :lol:
Другото, което правят (дори и в града) е да зяпат билбордовете и да си търсят буквите - изпадат в еуфория като си видят буквата  :lol:
« Последна редакция: Юни 06, 2012, 18:32:47 pm от mimi26 »
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #230 -: Юни 06, 2012, 23:35:35 pm »
Като стана дума за дълъг път....ние тази година сме решили да починем ето тук:
http://www.sani-resort.com/en_GB/our-hotels/sani-beach-hotel
Добра оферта ни предложиха за там, братовчедка ми преди няколко седмици се върна очарована, но ме притеснява доста дългия път. Скоро не сме пътували с малкия повече от 3 часа накуп, а и не е било съвсем безпроблемно. Най-лошото е, че започва да реве /рев със сълзи понякога/ да го откопчавам, за да дойдел до мен. Много време го убеждавах, че не може така да пътува в колата, даже два пъти пита двама различни чичо Полицаи дали може да се вози без столче :) То пък за късмет попадна на не много сериозни служители на реда и не му прозвучаха много достоверно :lol: Последния даже каза, че полицаите не били за плашене, а за да ни помагат  :lol: Пък аз точно това исках от него... ма карай :)
От разговорите за това как не бива да се вози без столче сякаш имаме напредък, но знам ли за 600 км какво ще реши. Друга идея, която имам е да направим едно преспиване някъде на средата на пътя, но пък ваканцията ще ни се удължи с 2 дни и евентуално с още стотина- двеста лв.


*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #231 -: Юни 07, 2012, 00:43:51 am »
джиджи, сподели за офертата? отдавна го гледам този курорт, но знам, че е доста скъп и го заобикалям...
иначе мястото е хубаво, била съм там навремето, когато още не беше луксозно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #232 -: Юни 07, 2012, 01:21:37 am »
Аз съм запазила за ето този хотел: http://www.villapark.bg/
Тъй като е нов, не можах да прочета отзиви за него. Надявам се времето да е хубаво и със сигурност ще си изкараме добре.
Много държах да разполагаме с повече от една стая. Не че е невъзможно, но все пак обичам да има повече място, ако може. Така всички сме по-спокойни.

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #233 -: Юни 07, 2012, 10:48:19 am »
джиджи, сподели за офертата? отдавна го гледам този курорт, но знам, че е доста скъп и го заобикалям...
иначе мястото е хубаво, била съм там навремето, когато още не беше луксозно.

става въпрос за края на септември обаче....искам да се подчертае :)
копирам от файла, който ми изпрати братовчедка ми/не съм си научила урока за качване на файлове :)/. тя работи в атлас травелс /мисля така се казваше тур-оператора/. няма представа дали тази оферта е само за "наши хора", но мога да съдействам ако е така ;)
Братовчедка ми е пътувала много покрай работата си и щом на нея и хареса и каза, че цената е повече от добра....вярвам и :)
При нас излиза по-изгодно, защото сме с едно дете. Мисля, че с две деца те задължават да си в апартамент и така се оскъпява доста.


Sani Beach Hotel & SPA ****
www.saniresort.gr
СПЕЦИАЛНА ОФЕРТА
за почивка в периода 26.09. – 31.10.12. с предварително калкулирана отстъпка от 10% и ползване на пълен пансион (закуска, обяд и вечеря)

Условия на офертата: резервация и пълно плащане в периода 03-22.06.12.; престой – минимум 5 нощувки

Цени на човек, на ден, в евро, със закуска, обяд и вечеря и при минимум престой 5 нощувки

Сезон/ вид стая   26.09.-07.10.   08.10.-31.10.
Еко двойна стая  (max 2+1)   55 евро   40 евро
Самостоятелна стая (гледка градина)   55 евро   40 евро
Самостоятелна стая (гледка море)   71 евро   52 евро
Двойна стая (гледка градина) макс. 2души   55 евро   40 евро
Двойна стая (гледка море) макс. 2души   71 евро   52 евро
Тройна стая (гледка градина) макс. 3души   55 евро   40 евро
тройна стая (гледка море) макс. 3души   71 евро   52 евро
Семейна стая (гледка градина) – 2 свързани стаи, мин.  заетост: 4 души – 2+2
max заетост: 6 рах – 3+3   99 евро   72 евро
Семейна стая (гледка море) – 2 свързани стаи, мин.  заетост: 4 души – 2+2
max заетост: 6 рах – 3+3   129 евро   93 евро
Джуниор суит (гледка градина)    71 евро   54 евро
Джуниор суит (гледка море)    79 евро   59 евро
Джуниор суит  (централна гледка море)    86 евро   65 евро
Панорама джуниор суит – min. 2 души, max 2+2   97 евро   70 евро
Семеен сиут с 1 спалня – min. 2 души, max. 2+2   124 евро   97 евро
Семеен суит с 2 спални – min. 2+2 души, max. 2+3   184 евро   130 евро




Намаления за деца и възрастни, които се ползват в различните типове настанявания и се калкулират върху основната цена:

Тройна стая,  джуниор суит и семейна стая 1во дете  2-12   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно
джуниор суит и семейна стая 2ро дете  2-12   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно
Семейна стая 3то дете 2-12   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно   безплатно
3ти възрастен в семейна стая (градина или море)   28 %   28 %   28 %   28 %   28 %   28 %
3ти възрастен в джуниор суит   50 %   50 %   50 %   50 %   50 %   50 %
3ти/4ти възрастен в семеен суит с 1-спалня     50 %   50 %   50 %   50 %   50 %   50 %
3ти/4ти възрастен в семеен суит с 2-спални     25 %   25 %   25 %   25 %   25 %   25 %

                                         


Условия за резервация и анулация:
1.   Резервация и пълно плащане в периода от 03.06. до 22.06.12г.
2.   Заплащането се извършва в брой или по банков път в лева по фиксинга 1евро = 1.95583 лева.
3.   Резервация може да бъде анулирана до 41-ия ден преди датата на настаняване. Неустойките за анулация в по-късен етап са както следва:
       -  1 нощувка /първата/ при анулация в периода 40-21 ден преди датата на заминаване;
- 40% - от 20-ия до 8-ия ден;
- 80% - 7 –ия ден до деня на настаняване или no show.
4.   Промени на имената не са разрешени! Нови имена се считат за нови резервации!
5.   Стаите се пазят до 18.00 ч., освен ако не е поръчано късно настаняване. Стаите се напускат до 11ч. в деня на заминаване.
6.   Преждевременно заминаване – калкулира се цялата сума по резервацията.
7.   Горните изисквания не се прилагат при специални оферти и групи!


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #234 -: Юни 07, 2012, 13:16:07 pm »
джиджи, сподели за офертата? отдавна го гледам този курорт, но знам, че е доста скъп и го заобикалям...
иначе мястото е хубаво, била съм там навремето, когато още не беше луксозно.

Бяхме там преди две години, но за един ден само - на гости на приятели,отседнали в комплекса, а ние бяхме в друг комплекс.
И на мен ми се видя много хубаво, просторно, чисто и зелено - с доста дървета. Обаче ми се струва по-подходящо за по-големи и самостоятелни деца. Хотелът е с много голям капацитет и приятелите ми споделиха, че много се проточва храненето - ставало на смени, но без някаква конкретна организация по стаи и винаги се е налагало голямо изчакване и някой да дебне за освобождаване на маса. Това ми се стори много неудобно - като си представя с две малки деца как ще протча по този начин храненето.
И като цяло е доста шумно и претъпкано, пак поради големия капацитет - отвсякъде хора, хора, хора :) Постоянно се напрягах да гледам децата къде са.
А може би аз съм имала необходимост тогава от нещо по-спокойно :wink:
Джиджи, пожелавам да си изкарате добре, да пътувате спокойно и после ще разкажеш как е било - аз също винаги съм го заобикаляла, но поради написаните от мен причини, иначе като пари - попадала съм на доста добри оферти и за там.
« Последна редакция: Юни 07, 2012, 13:21:01 pm от tzvetenze »
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #235 -: Юни 07, 2012, 15:10:10 pm »
Благодаря за споделеното, Цветенце! За мен едно от изискванията е също да е спокойно и да става за малки деца. Ще разпитам по-подробно пак, защото както вече писах, братовчедка ми наскоро беше с дъщеричката си /3 год и половина/ заедно с техни приятели също с малки деца и тя каза, че е много доволна. Сега септември пак ще отива там, за това покани и нас. Ако си права обаче, ще е много жалко да бием тоя път.... няма да се подвоумя да отменя резервацията. За тия пари все ще намерим нещо читаво предполагам...


*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #236 -: Юни 07, 2012, 15:46:07 pm »
Е, чак да отменяш - недей, мястото е хубаво! А и някои неща няма как да станат без минаване през метода проба-грешка. Най-много накрая да си с убеждението, че по-добре бихте изкарали в по-спокоен комплекс,  но лошо няма да изкарате. Просто исках да наблегна, че огромната хотелска база на Сани резорт предполага и да е малко по-шумно, с по-голямо струпване на хора. Но иначе комплексът е хубав и е много зелено - нещо, което на мен много ми харесва и хич не е типично за всеки комплекс в Гърция. Ето, последния път бяхме в 5 звезден комплекс до Паралия, всичко беше много хубаво, там имат и невероятна плажна ивица - дълга, широка, с фин пясък. Обаче няма едно дърво, страшен пек, а и дори да не е горещо - някак ме потиска тази "голота" на пейзажа. Всяко място има и предимства, и недостатъци, а като се има предвид, че на един едно му допада и едно го дразни, при друг - съвсем друго, човек трябва да отиде и види. А и във вашия случай няма вероятност да останеш тотално разочарована :wink:
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #237 -: Юни 07, 2012, 15:50:11 pm »
:) Така е както казваш, но в нашия случай ще има и кой да ми трие сол на главата, защото главата на семейството не е много навит да бием 600 км с детето до там... ама то при нас винаги се получава така- като навивам някой за нещо, после пишман ставам :) Както и да е.... Ще пиша след има няма 3 месеца отзиви ;) ако все пак не отменим резервацията де :)


*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #238 -: Юни 11, 2012, 16:42:10 pm »
Така,от тук отзивите за Албена(аз вярвам във мненията на всяка една от вас безрезервно)много лесно се реши дилемата на "море с деца къде" :lol:. Та резервирах ме вече на 28.07 пътуваме Русе-Албена,купона ще е налице най вероятно :lol:. Пътували сме до Сф.и обратно за ден,но тогава бяха на 4м. и си стояха по седалките с повече почивки всичко беше ок,ще видим сега.хванала съм се то сега да правя списък с най вече медицинските неотложни кремчета,прахчета,сиропчета и т.н.,ако направим един общ списък(ако вече няма такъв де)мисля ще е полезен на всяка от нас.

тези който вече са била на Албена за деца на годинка(вече хапват почти всичко на обща кухня са) има ли от къде да се пазарува.Ел.каня и АМ за сутрин и вечер са ясни,но за др.хранения как процедирате,да приготвям ли в нас или там ще има от къде да им осигоря такава :ask:
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #239 -: Юни 11, 2012, 17:04:40 pm »
Бина, в хотела който бяхме преди 2 години имаше витрина специално за детска кухня /ние бяхме all inclusive/. Хотелът беше на плажната ивица, но убий ме сега не мога да си спомня името му  :oops:
Не знам обаче какво да те посъветвам, аз лично съм малко резервирана към изхранването на такива малки деца от обществени заведения. Още повече, че ще сте в разгара на сезона, в най-големите жеги, когато хигиената е от изключително значение особено за децата. Аз носех готови пюрета, защото не ми се рискуваше.