0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #200 -: Юни 01, 2012, 17:03:07 pm »
ясно, разбрах къде греша.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Tamara

  • *****
  • 1662
  • Ако спориш с идиот, вероятно същото прави и той.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #201 -: Юни 01, 2012, 17:15:40 pm »
Тамара, спор няма, имаше въпрос от страна на джам - "покажете ми къде греша, щото явно нещо греша, съдейки по факта колко много хора забавляват малките си деца със скъпа компютърна техника."
Явно е моя грешка. И ние с мъжа ми постоянно не спорим за това кое да се дава на децата и кое не, кое да се купува и кое не, кое е скъпо и кое си заслужава.

За мен лично телевизор над 200 лева си е загуба на пари, време и пространство, лаптопите са тежки и единствено това http://www.apple.com/macbookair/ си заслужава. Ама не него му се вижда скъпо (а аз дори не забелязах цената). Сигурно и затова ако го имах щях да пускам филмчета на него, на децата, в колата. Там е тясно, няма къде да го изпуснат... а и в краен случай няма аз да го преинсталирам. И докато аз си разсъждавам така - мъжът ми купил и телевизор и някакъв друг боклук за в колата. И за да е пълен панаира - мъничкото му става лошо като гледа филми в колата. И пак сме в изходна позиция.

ясно, разбрах къде греша.
Тъкмо се опитвах да кажа, че не грешиш.
« Последна редакция: Юни 01, 2012, 17:18:06 pm от Tamara »
№1 - 18 г.
№2 - 13 г.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #202 -: Юни 01, 2012, 17:25:17 pm »
ясно, разбрах къде греша.
Тъкмо се опитвах да кажа, че не грешиш.

;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #203 -: Юни 01, 2012, 17:46:09 pm »
ами тамара, аз не мисля че съм писала нещо много различно от това, което казваш, но няма значение, всеки чете това което иска. ние дори телевизор нямаме в къщи :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #204 -: Юни 01, 2012, 17:48:20 pm »
Ние ходихме миналата година на Дюни и се изненадах приятно, че в БГ има толкова поддържано място с добро обслужване. Това лято пак планираме да сме там :D
Благодаря ти, Бени!







Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #205 -: Юни 04, 2012, 09:33:18 am »
Някой да е бил с деца в Хърватска? Че и без деца да е бил, да разкаже за условията, пък ние ще преценим дали е подходящо да заведем нашия малчуган.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #206 -: Юни 04, 2012, 10:39:29 am »
не съм била в Хърватска, но от прочетеното оставам с впечатление, че не е точно най-удачното място за морска ваканция с малко дете.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #207 -: Юни 04, 2012, 15:21:37 pm »
Аз на моите лаптоп не мога да им поверя по никакъв начин. При последното излизане с колата, единият детски стана "кабрио" точно в спор и последвалата го битка.
За финансите и аз не мога да отделя никак в тази посока. То и за това питах за въпросните карти за пътуване. Защото ми се видяха над 10 лв, комплекта, а трябва да взема минимум два. И ако са за еднократно ползване :?.
Децата и филмче да гледат, максимум 15 мин ще са кротки.
Дано ветрогенераторите да са станали по на често :lol:.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #208 -: Юни 04, 2012, 15:43:56 pm »
Вера, ако става дума за картите които и ние имаме,
те са 10 лв комплект 100 карти с черен маркер който се бърше,
т.е. не са за еднократна употреба, сега ще потърся линк!

Заповядай ТЕЗИ съм подарявала, много се харесаха!

Ние имаме други два комплекта от тях за животните и за буквите и цифрите,
също много хубави и на тази цена. Всяка добре заредена книжарница ги предлага!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #209 -: Юни 04, 2012, 16:07:20 pm »
Картите наистина са много удачни - ние имаме също няколко комплекта и си и носим на път. Не ти трябват 2 броя - един е достатъчно, вътре има и за двамата :) Може и с обикновен флумастер, пак се трие. Трябва обаче или някой да седи до тях или да се дават указания какво да се прави, защото условията са текстови.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #210 -: Юни 04, 2012, 17:00:41 pm »
За тези говорих. Благодаря ви за отзивите!
Купуването на два броя е въпрос на преговори, защото никак, ама никак не се радват на общите неща. Единият се чувства прецакан, но все пак ако са удачни, ще взема.
Подобни задачки решават в книжки и мисля, че заедно ще се справим.
Аз от както станаха на година пътувам отпред и по някое време става олелия.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #211 -: Юни 05, 2012, 10:33:06 am »
И аз пътувам отпред, просто отзад няма място и за мен в нашата ограничена кола.  :lol:
Ние имаме магнитни дъски, които ползваме по време на път - рисуват, драскат. Хубавото е, че дъските имат и лампичка и дори и да се стъмни е интересно.
Сложила съм на предните седалки едни джобчета, в които пъхам играчки, вода, книжки. Уж да са им по-достъпни и да се занимават сами. Не че се получава съвсем, но поне не ми се налага през минутка да търся и подавам играчка.
Моите много се карат, постоянно за нещо са в спор и вдигат олелия в колата.
Мислила съм да купя някакъв плейър за колата, да им пускам филмчета, но кога ли ще отделя пари и за това не знам... Общо взето гледаме да пътуваме, когато им е време за сън, така се пътува най-спокойно. Иначе все някоя реве и се тръшка.
  09.11.2007
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #212 -: Юни 05, 2012, 11:07:46 am »

Дано ветрогенераторите да са станали по на често :lol:.

 :lol: И Алекс се забавлява най-вече като гледа през прозореца - ветрогенератори, храстчета, мостчета, самолетчета - всичко я впечатлява. Най-много някоя книжка с твърди корици да разглежда.

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #213 -: Юни 05, 2012, 11:11:56 am »

Дано ветрогенераторите да са станали по на често :lol:.

 :lol: И Алекс се забавлява най-вече като гледа през прозореца - ветрогенератори, храстчета, мостчета, самолетчета - всичко я впечатлява. Най-много някоя книжка с твърди корици да разглежда.



И при нас е така. Щом има автобуси, камиони и самолети да прелитат и оставят бяла следа половината път е решен:) Останалата половина мама се прави на маймуна за да пътуваме спокойно:) Мен това и ме изморява най-много:) да се опитвам да ангажирам вниманието им за да не се хапят бият, дерат и в същото време да внимавам с пътя:)

Но максимума, който издържат в колата е 2,5-3 часа. После задължително почивка:)
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #214 -: Юни 05, 2012, 13:58:11 pm »
Спам!
Виждала съм със собствените си очи Лисицата, шофирайки да намира заклещен биберон   между седалка и кошче за дете, без да се обърне назад! СмЕтайте какъв факир е станала  :lol: :lol: :lol:

Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #215 -: Юни 05, 2012, 14:14:22 pm »
Спам!
Виждала съм със собствените си очи Лисицата, шофирайки да намира заклещен биберон   между седалка и кошче за дете, без да се обърне назад! СмЕтайте какъв факир е станала  :lol: :lol: :lol:

Възхита и поздравления  :D

И ние се съобразяваме с времето за сън, но напоследък девойката така се превъзбужда, че в стремеж да не изпусне нещо и не заспива изобщо.
В джобовете на седалките слагахме играчки, веднага след тръгване те се изваждат, замерят се с играчките, замерят баща си и после ги сбутват в краката. След малко почва едно дране "Мамо, тате, дай миииии...." И аз подобно на лисицата обхождам с ръка 80% от пространството отзад.
Просто им омръзва да седят на едно място, няма играчки, няма мостчета. Но то явно с всички е така.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #216 -: Юни 05, 2012, 15:22:12 pm »
Вера, позната картинка. И аз постоянно ровя отзад да намирам захвърлени играчки. Последния път от скука се замеряха с обувки...  :?
  09.11.2007
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #217 -: Юни 05, 2012, 15:35:21 pm »
Лисе,
как успяваш хем да се правиш на маймуна, хем да внимаваш в пътя?!? 8O

Аз май не бих могла. :?


Препоръка
Пускайте детски песнички в колата и пейте с тях. :)

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    kassi

  • *
  • 5258
  • Мама на трима
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #218 -: Юни 05, 2012, 20:00:07 pm »
И аз пътувам отпред, просто отзад няма място и за мен в нашата ограничена кола.  :lol:
Ние имаме магнитни дъски, които ползваме по време на път - рисуват, драскат.
Е, не се ли бият с дъските по главите  :lol:?


София е нашето чудо! Благодаря ти, Наде!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #219 -: Юни 05, 2012, 20:09:31 pm »
Спам!
Виждала съм със собствените си очи Лисицата, шофирайки да намира заклещен биберон   между седалка и кошче за дете, без да се обърне назад! СмЕтайте какъв факир е станала  :lol: :lol: :lol:


това е изключително опасно и не е за възхищение, а за бой.

мармотчето може да разкаже какво стана, когато татко мармот веднъж се опита да намести главичката на спящото отзад дете, карайки с висока скорост по магистрала - а той е много по-добър шофьор от всички нас тук.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!