0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #20 -: Април 05, 2012, 15:11:01 pm »
Къди, директно теб питам, защото виждам, че си запозната с условията в Банско. Втората половина на юни удачно ли е да отидем там с децата? Като климат ме интересува как е през това време.

Като нищо можем да ви се"натресем и ние":))))))))))))
Дори и не смея да си мечтая за такова нещо  :lol:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #21 -: Април 05, 2012, 15:19:04 pm »
добре де, а какво ще прави табун деца в Банско? по спомените ми, това си е град като град (даже сега още по-урбанизиран). природата и планината не са близо, изискват транспортиране - от което бягате.

ако ще се седи в някой апарт-хотел и ще се ползват съоръженията му, по-добре е да се иде на Пампорово. и там има много такива апарт-хотели, ама поляната е отпреде, а не като на Банско - на 20 км нагоре в планината.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #22 -: Април 05, 2012, 15:31:59 pm »
добре де, а какво ще прави табун деца в Банско? по спомените ми, това си е град като град (даже сега още по-урбанизиран). природата и планината не са близо, изискват транспортиране - от което бягате.ако ще се седи в някой апарт-хотел и ще се ползват съоръженията му, по-добре е да се иде на Пампорово. и там има много такива апарт-хотели, ама поляната е отпреде, а не като на Банско - на 20 км нагоре в планината.


Е това не го знаех.
Ще проуча преди да тръгнем за където и да е, но понеже съм била в Пампорово и Боровец си представях, че и в Банско гората и поляните са на една ръка разстояние.
Чувала съм много добри отзиви за Добринище също. Троянския балкан също бих проучила.
Мисля, че на децата ще им е интересно да събираме съчки и шишарки в гората, да видят нещо различно от тук. Игри и забавления ще измислим а и хубав въздух ще подишат.

Сега ще проверя за Албена какви възможности има за резервации.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #23 -: Април 05, 2012, 15:33:41 pm »
Джам, там където ще ходя е хижа един вид на ВиК, на около километър извън града в гората. Готвят там, има си дневно меню, основно питат какво искат хората там и се съобразяват. Можем и ние да си приготвяме също така нещо, ако искаме.
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #24 -: Април 05, 2012, 16:34:23 pm »
Като ще ходите на Банско, по добре идете на Добринище. Има прекрасен басейн с топла минерална вода, включително и детски. Има хубав парк с люлки и пързалки, ограден. И кръчма изпробвана, близо до басейна в чиято градина пак има люлки и пързалки.

За море ние миналата година бяхме на хотел в Равда, хотела беше на 30 метра от плажа. Само дето плажната ивица ми се видя тясна, други забележки нямам. Иначе и хотела си имаше басейн, което е хубаво, ако се случи по бурно морето. Тая година мисля, да идем обаче по на юг, че аз обичам водата да ми е чай.

Иначе и аз като Фуси, това, че сме с деца, не ме е ограничавало особено. Също, като отидем някъде, режим няма, то и тук като сме, ако отидем на гости, не си лягат в 22...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #25 -: Април 05, 2012, 16:43:04 pm »
По принцип при мен въпроса не е да отида където ми харесва, а където имам възможност финансово да си го позволя. На този етап, ако ходим някъде въобще, ще е в Банско, защото ще ми излезе най-евтино, поради простата причина, че базата е служебна.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #26 -: Април 05, 2012, 17:04:59 pm »
По принцип при мен въпроса не е да отида където ми харесва, а където имам възможност финансово да си го позволя. На този етап, ако ходим някъде въобще, ще е в Банско, защото ще ми излезе най-евтино, поради простата причина, че базата е служебна.

ами с това се почва :)
ако не ти е служебна базата, Банско е скъпа дестинация.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #27 -: Април 05, 2012, 17:10:24 pm »
Е това не го знаех.
Ще проуча преди да тръгнем за където и да е, но понеже съм била в Пампорово и Боровец си представях, че и в Банско гората и поляните са на една ръка разстояние.
Чувала съм много добри отзиви за Добринище също. Троянския балкан също бих проучила.
Мисля, че на децата ще им е интересно да събираме съчки и шишарки в гората, да видят нещо различно от тук.

идеята ти е отлична. горските приключения, с пикник на открито, са неповторими! възторгът от това да си набереш боровинки от храстчето е несравним с нищо, поне съдейки по емоциите на моя син.
местата, където е съчетана непосредствена близост на планинската природа с удобства за хора с купчина малки деца, са Пампорово и Боровец на първо четене. Банско не е сред тях.
Има и други горски места, надявам се хората да дадат идеи, но тези са най-популярните, най-големите и съответно, предлагат най-много възможности.
само дето са ви далече от Варна. иначе, през лятото и в Пампорово и в Боровец се предлагат много изгодни оферти за пакетна почивка - защото не им е висок сезон.
Варненци също много ходят из Троянския балкан.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    бина

  • ****
  • 845
  • "Не вървете след никого, вървете само след себе си
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #28 -: Април 05, 2012, 18:09:06 pm »
следя с интерес,че ей сега ще дойде време за моренце :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #29 -: Април 05, 2012, 18:12:58 pm »
То хубаво Боровец и Пампорово ама много далече! Вики издържа максимум 2 часа път! :( Става и лошо, не спи в колата иска да спираме на 30 мин. Пътят ни се увижда. Дори лятото разделяме пътя за два дни за да отидем и ние на ведомствена почивна база в планината! :(
Някъде из Стара планина някой не е ли улучил читаво място с хубава природа и удобства?
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #30 -: Април 05, 2012, 20:05:28 pm »
Jbrul, моля сподели кое е мястото, за което говориш.

Ами това е сайтът на хотела: http://www.reginamarebg.com/html/  Намира се в местността Василико /която сега май се води квартал на Царево/. Хубавото е, че нито е съвсем откъснат хотела, "ей така сред нищото", хем пък не е на място от вида - "който се спъне отнякъде и там да иде на плаж", което за мен лично е важен момент. Има къде да се разходиш и извън хотела, с количка, без количка - няма грижи. Аз каквото го захвалих тоя хотел все едно е мой...  :lol:, ама наистина като нямам забележки за нещо - нямам.
Миналата година беше 4 звезди, сега се позачудих защо са станали две...оказа се, че е врътка за скатаване на някакви общински данъци свързани с категоризацията на такива обекти. Споменавам го, защото в първия момент си помислих, че нещо самата база са прецакали, че оттам падат звездите, ама друго се оказа...

Аз пък имам друг казус сега по повод почивката с Дани. Какво да правя с храненето? Бурканчета отказа да яде отдавна, не вярвам "за мое удобство" да се навие пак да ги хапва. :? Да готвя аз - хич не ми е опция, то егати "почивката" ще е. На ресторантската храна - няма грижи да изкара 10-ина дни, а и мога да помоля да ми отделят малко от това и онова, без много подправки да кажем... Обаче така са ме наплашили с тези вируси в комбинация с горещо време и места за обществено хранене, че някак не ми се ще. И от другаде да лепне някоя болест /недай Боже/, все ще ме гризе, че е било от храната... Вие как процедирате по този въпрос?
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #31 -: Април 05, 2012, 21:12:34 pm »
Елена беше така, категорично отказваше да яде бурканчета, единственото което можех да пробутам и то през 2-3 дни бяха на Хип кашите лека нощ. Ние много пътуваме и как процедирах аз. Купих си за целта хладилна чанта, готвех и стерилизирах в бурканчета 250 гр., на олинеза от лютената са много удобни, със широко гърло, и така в хладилната чанта. Като пристигнеш слагаш в хладилника или замразяваш в камерата ако е за по-дълго време.
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #32 -: Април 05, 2012, 21:29:55 pm »
Миналата година бяхме на Журналист, х-л Фиеста. Соц хотел, но собственика с еопитва да го развива. Басейна се чистеше всеки ден по няколко пъти, когато хората почиват, Т на водата се проверяваше нон-стоп, храната беше готвена на обяд и вечерта. Сутрин даваха две менюта да си избереш и ти записваха поръчката. Закуската беше соц варианта на шведска маса. Но имаше плодове, препечени филийки, масло, абе няколко неща.
Носих бурканчета на Ники, но отказа да ми яде. Ядеше от нашата храна. А доматите и сиренето бяха много вкусни, краставиците също, за динята, пъпешите и нектарините няма да споменавам, колко изядохме аз и той.
Стаите бяха прилични - побират спокойно двама възрастни, майка помъкнала багаж като за преселване и бебешка количка и кошара. Всички бяха с голям балкон и излизахме вечер и си правихме джинс  тоник на терасата. Музиката от бара спира в 10:30.
Плажната ивица на Журналист беше много чиста. Спасителите си бяха спасители, като тези от филма. Правят забележка, ако седнеш така, че да закриваш видимост, не дават да се влиза с дюшеци при вълнение, следят да няма моторни лодки и джетове. Доста е широка.
Нашият хотел беше далече от плажа, но се разхождахме и беше хубаво.

С две думи за мен това е по-евтиният вариант на Албена и също толкова хубав.
[/url][/url]
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #33 -: Април 05, 2012, 21:44:57 pm »
Банско във втората половина на юни е ок откъм климат. Има транспорт до х. Вихрен лятото, която се намира в подножието на връх Вихрен и околността е невероятно красива, а най-близкото езеро е само на 20мин. За по-запалените планинари има планински водачи с разнообразни маршрути. Кабинката също работи един път сезмично, но освен до Бъндеришка поляна, където можете да направите пикник или да потичат децата друго няма какво толкова да се прави. Самият град също е интересен, музеи, галерии, старинен квартал, общински мероприятия. Минералните плажове на Добринище и Баня са на 6км. Лично аз предпочитам този м/у Банско и Баня, идеален е.

Пък, ако някой посети Банско ще имаме възможност да се запознаем лично, мисля Елиа да прекара повечето време тази година там. :D
*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #34 -: Април 05, 2012, 22:13:44 pm »
Jbrul, невероятни снимки - наистина сте си изкарали много хубаво :D
А ти направо си изтрепала гларусите с това секси тяло. :balk_103:  :balk_103: От къде го извади??? Аз такова кюфте съм станала - верно 60 кила, ама като никога не съм била повече от 54, и сега нищо не ми става :balk_145:
Аз се надявам все пак да ме огрее моренцето, че моя нещо се дърпа, но пък винаги мога да отида с мама  :lol:
Възможност за апарт-хотели няма да има, но ще гледаме да намерим нещо подходящо  :)


Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #35 -: Април 05, 2012, 22:38:49 pm »
Мен ме интересува планинската почивка и с интерес ще следя какво споделяте.
За Добринище май клоня, чувала съм много добри отзиви за тихо и спокойно място с добри хотели и басейни. Само не знам колко почивки ще трябва да правя по пътя до там- май е далеч да се грабна с бебе на 7 месеца тогава?!
Аз също смятам, че лятото в големите жеги си е най- добре в планината- там и слънце, и водица. А септември може и на море, макар че ми е на 24 км, ако толкова ми се прииска да поплажувам.

Да попитам за планина пак ли като за морските курорти по- отрано трябва да се резеврвира, или не се заемат толкова бързо? Аз мисля за юли месец да се организирам
Човек трябва да обича избрания начин на живот точно толкова,колкото претенции ще му предяви подир време;и аз го обичам

 
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #36 -: Април 05, 2012, 22:50:32 pm »
Днес слетобяд звъннах на телефона за резервация в курорт Албена.
Обясних колко хора сме, какво търся.

Предложиха ми три хотела близо до плажа (Славуна, Боряна и един от бийч-овете-не помня в момента кой). Най ниската цена беше 1280 лв за двама възрастни. Първото дете е безплатно а за всяко следващо се заплаща 30% от стойноста на възрастните (значи + още пари към тези 1280) Обясних, че не търся лукс, момичето ме увери, че не плащам за лукс. И исках цена за месец септември.

Аз отдавна не съм ходила на почивка но ми се струва, че това са доста пари или?

Утре ще звъня на приятелката за която Джам писа за да питам къде са били те. Има вариант и за 5 дни но тогава губя част от екстрите, които се полагат при 7 дневен престой.

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #37 -: Април 06, 2012, 00:24:59 am »
ivanita , с когото и където и да отидеш - добре ще си изкараш, бъди сигурна.  :D Само исках да те "успокоя", че на почивка с бебе - не е "мисия невъзможна", както предполагам си мислят повечето пресни майки, преди първото такова пътуване. Поне аз си го представях по-скоро като натоварване, а не като разтоварване...и очевидно сгреших  :lol: Тази година обаче - няма да ми е толкова лесно, защото човекът тича като хлебарка и шезлонгът наистина ще е само мираж.
За физиката си - нямам лична заслуга грам, директно си признавам. Просто е ген явно, та не обръщай внимание на такива неща. А и 6 кила - за колко ще ги свалиш щом те притесняват ;)Хич не го мисли, че и скоро си родила при това.

StefiZ , мерси за идеята. И на мен ми се върти нещо подобно в ума. Мислех си, че мога да поръчвам по две порции от кухнята на Дани за 10-ина дни и като ги донесат - да замразявам едната в кутийки подходящи за фризер, после в хладилна чанта за транспортиране и на място - да размразявам за деня. Но пък да не се прецака нещо качеството на храната се чудех...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #38 -: Април 06, 2012, 00:31:04 am »
Уау, Лисе, какви са тези цени  8O
Май, май наистина на Банско ще си ходя. Ако все пак говореше сериозно, мога да разпитам дали ще може и външни хора да дойдат, защото са малко стаите. Около 12лв ще ми излезе на човек спане и храна на ден (6+6), а за децата само храна ще платя, колкото изядат (което няма да е повече от 5лв на ден предполагам). За външни мисля, че цената на спането е по 2, но пак няма да дойде много.
Къди, много ти благодаря за информацията. Аз съм ходила по Коледа, лятото не съм. Колежки миналата година ходиха, но август и те ме посъветваха за края на юни.
Да сме здрави дотогава, всичко друго ще се нареди.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: С деца на море, планина, къде- 2012?
« Отговор #39 -: Април 06, 2012, 00:41:39 am »
Лисе, такива са цените за ол инклузив.

виж и това, дето е дала JBrul:
http://www.reginamarebg.com/html/?p=prices

разгледай и тук:
http://butiktravel.eu/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F/%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B8/%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%B7%D0%B0%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F-2012-%D0%B2-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%8F

поцъкай по хотелите с ранни записвания, има и по-атрактивни цени за ол-инклузив в началото на септември - хем на юг, което е по-добре.

загледах Апарт-хотел Серена Резидънс в Созопол
от 3 септември, дават цена за апартамент с 1 спалня за двама възрастни, ол инклузив, пакет със 7 нощувки - 770 лв, плюс 10% отстъпка, ако се плати до 30 април.
деца до 4 години - безплатно.

не знам нищо за тоя хотел, може да се подири - щом е "апарт-хотел", значи има и кухненски бокс, ама при ол инклузив не ви е нужен. ако искаш от септември, Созопол е по-добре, отколкото Албена. хмм... ама пише, че е на 300 метра от плажа и на 3 км от центъра на града - кофти.

-------
ето това ми дава системата за резервации на сайта на Албена:

Пристигане:    01 / 09 / 2012
Отпътуване:    08 / 09 / 2012
Стаи:    1
Възрастни:    2
Деца:    3
Хотел:    Albena Hotel Boryana
Тип стая:    АПАРТАМЕНТ СПАЛНЯ+ГОСТНА
Ценови план:    AI, 3*** Boriana
Крайна цена:    1386.00 BGN

« Последна редакция: Април 06, 2012, 01:28:02 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!