0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #860 -: Май 21, 2012, 10:44:28 am »
А защо аз не съм изследвала прогестерон на 10-ти ден?
И аз за сега само преглеждам темата след скорошен неуспешен опит. На 11.06. съм на преглед. Колкото и да ми се иска да започна преди отпуската на клининиката май няма да стане - след този дълъг протокал кой знае кога ще дойде лелката. Сега се чудя какво да изследвам. Така, като не правя нищо ми е някак си гузно. Добре поне че ми се задава реда по фонда.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #861 -: Май 21, 2012, 10:55:17 am »
Момичета,час за старт на процедура по къс протокол ,кога трябва да си запиша за 2 ри или за 3 ден и на кой телефон ?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #862 -: Май 21, 2012, 11:06:14 am »
Момичета и аз съм все още в отбора! Вчера на преглед на 9-ти ден от МЦ и към настоящия момент си имам четири фоликула - 1 на 15мм, 1 на 12мм, 1 на 11мм и 1 на 10мм, лигавица 8.5мм М. Д-р Стаменов изрази видимо задоволство от резултата. На 23.05 отново съм на преглед и вероятно тогава ще сложим Прегнила. Надявам се този път наистина да успеем. Стискайте ми палци, имам огромна нужда от Вашата подкрепа!!!
Момичета,час за старт на процедура по къс протокол ,кога трябва да си запиша за 2 ри или за 3 ден и на кой телефон ?
На втори ден!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #863 -: Май 21, 2012, 11:18:12 am »
Момичета и аз съм все още в отбора! Вчера на преглед на 9-ти ден от МЦ и към настоящия момент си имам четири фоликула - 1 на 15мм, 1 на 12мм, 1 на 11мм и 1 на 10мм, лигавица 8.5мм М. Д-р Стаменов изрази видимо задоволство от резултата. На 23.05 отново съм на преглед и вероятно тогава ще сложим Прегнила. Надявам се този път наистина да успеем. Стискайте ми палци, имам огромна нужда от Вашата подкрепа!!!
Имаш стиснати палци от мен!

Момичета,час за старт на процедура по къс протокол ,кога трябва да си запиша за 2 ри или за 3 ден и на кой телефон ?
На втори ден!

Записваш си час на телефона за часове, като обясняваш за какво и кой доктор ти е казал.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #864 -: Май 21, 2012, 11:32:54 am »
Момичета, някъде някога, бяхме дискутирали в тема, че работодателят е длъжен да пуска работничка или служителка на прегледи през работно време ... чл.157 ал.2 ми е ясен, но в кой член е упоменато горното ?Благодаря.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #865 -: Май 21, 2012, 11:33:55 am »
Благодаря ви момичета,вече имам час за утре  :D.Старт втори дубъл  :D
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #866 -: Май 21, 2012, 11:54:51 am »
Момичета, някъде някога, бяхме дискутирали в тема, че работодателят е длъжен да пуска работничка или служителка на прегледи през работно време ... чл.157 ал.2 ми е ясен, но в кой член е упоменато горното ?Благодаря.
Точно чл. 157, ал. 2 КТ засяга освобождаването от работа по време на прегледите. Така обаче, както е разписан закона, става дума за периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера. Де юре и на практика този отпуск е безсмислен, тъй като от пункцията, така или иначе издават болничен лист, а ембриотрасферът, с изключение на случаите на ЗЕТ, е най-много 5 дни след самата пункция.
Иначе, ето това е официален отговор на Министерството на труда и социалната политика що е то правото по чл.157, ал. 2 от Кодекса на труда:

"Съгласно чл. 157, ал. 2 от Кодекса на труда (КТ) работодателят е длъжен да освобождава от работа бременна работничка или служителка, както и работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време. За това време на бременната работничка или служителка, както и на работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро, се изплаща възнаграждение от работодателя в размера по чл. 177 (като при платен годишен отпуск).
Съгласно § 1, т. 13 от Допълнителните разпоредби на Кодекса на труда "Работнички и служителки в напреднал етап на лечение ин-витро" са работнички и служителки, които са в етап на лечение чрез методите на асистирана репродукция, включващ периода от фоликуларната пункция до ембриотрансфера, но не повече от 20 дни.” От даденото медицинско определение на това понятие, в което изрично е посочено “не повече от 20 дни” следва, че отпускът по чл. 157, ал. 2 от КТ може да се ползва само в този интервал от време.
Работничката или служителката трябва да представи съответния медицински документ на работодателя, за да я “освободи от работа”. Този документ не е болничен лист, а друг документ, който удостоверява извършването на прегледа в рамките на работното време на работничката или служителката. Ако е издаден болничен лист, отпускът на който ще има право работничката или служителката ще бъде по чл. 162 от КТ.
Посочено е, че отпускът по чл. 157, ал. 2 е “за медицински прегледи, когато е необходимо те да се извършват през работно време”. Поради това считаме, че ако е необходимо процедурата да се извърши през работно време и ако не е издаден болничен лист, работодателят ще е длъжен да освободи от работа работничка и служителка в напреднал етап на лечение ин-витро съгласно чл. 157, ал. 2 КТ и да й заплати възнаграждение в размера по чл. 177 КТ."
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #867 -: Май 21, 2012, 12:44:26 pm »
Ето я темата, Евита. И още  една имаше, когато излезе поправката.

От това, което е обясниала Боги, и е така - нямаш право на отпуск по време на стимулация.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #868 -: Май 21, 2012, 13:36:52 pm »
При трансфер на пети ден след пункцията /на бластоцити/, може ли да си позволя да направя тест млако по-рано от 15-16 ден, каквито са указанията на лекарите от "Надежда" по принцип. Някой да е правил и да е имал положителен резултат по-рано при такъв късен трансфер? Съзнавам, че въпросът ми е малко идотски, обаче и настроенията ми са все такива, откакто мина трансфера.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #869 -: Май 21, 2012, 13:49:12 pm »
При трансфер на пети ден след пункцията /на бластоцити/, може ли да си позволя да направя тест млако по-рано от 15-16 ден, каквито са указанията на лекарите от "Надежда" по принцип. Някой да е правил и да е имал положителен резултат по-рано при такъв късен трансфер? Съзнавам, че въпросът ми е малко идотски, обаче и настроенията ми са все такива, откакто мина трансфера.
Много момичета са отчитали положителен резултат на 11ти ден след трансфер. Аз се чудех и си дочаках моя 15-ти ден. Страхувах се хем от неуспеха , хем от несигурността в самия резултат на толкова ранен тест.
Успех.
На 23.01.2014 в 10,49 Нора пое първата си глътка въздух.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #870 -: Май 21, 2012, 13:55:36 pm »
 Здравейте, искам да ви попитам за съвет кога да си правя кръвния тест, защото имах ЗЕТ на 12 май и се падат почивни дни, лабораториите не работят? Кога според Вас да се тествам?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #871 -: Май 21, 2012, 13:57:22 pm »
Хоуп, 10-11 ден е ок за кръвен тест.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #872 -: Май 21, 2012, 15:04:25 pm »
При трансфер на пети ден след пункцията /на бластоцити/, може ли да си позволя да направя тест млако по-рано от 15-16 ден, каквито са указанията на лекарите от "Надежда" по принцип. Някой да е правил и да е имал положителен резултат по-рано при такъв късен трансфер? Съзнавам, че въпросът ми е малко идотски, обаче и настроенията ми са все такива, откакто мина трансфера.
Моят първи тест при трансфер на 5-ти ден, беше на 13-ти ден.
Резултатът тогава беше 1080 при реф. стойност 1-6 за небременни  :lol:
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #873 -: Май 21, 2012, 15:07:18 pm »
Здравейте, искам да ви попитам за съвет кога да си правя кръвния тест, защото имах ЗЕТ на 12 май и се падат почивни дни, лабораториите не работят? Кога според Вас да се тествам?

Жени, не виждам от профила ти от къде си. Ако си в София имаш доста варианти. Независимо от почивните дни клиниката си работи, а може и в Кандиларов да пуснеш кръвен тест. Централната им лаборатория до НДК работи дори и в неделя.
А иначе най-добре на 28 май, ако можеш да устискаш дотогава.
Защото иначе варианта е 23-ти май, но тогава ще ти е 11-ти ден от ЗЕТ. Ако ти е настъпила късно имплантацията и си с ниско ЧХГ може само да се обезпокоиш допълнително.
« Последна редакция: Май 21, 2012, 15:13:59 pm от Bogi »
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #874 -: Май 21, 2012, 18:36:58 pm »
Здравейте момичета, днес е 7-я ми ден от същинската ми стимулация по дълъг протокол. Сутринта нивата на хормоните ми бяха Е2-1340 и Prog-1.60. Д-р Персенска каза, че добре вървят нещата. Но сега като се зачетох назад във форума и чета, че прогестеронът не трябвало да е повече от 1 до деня на пункцията, защото по-големите стойности показвали преждевременно узряла лигавица.

уаууу lulu2 какви стойности само  8O, аз също съм 7 ден дълъг протокол и моя Е2 е само 479  8O, а прогестерона 1.12.
Как мислите момичета много ли ми е нисък Е2, д-р Персенска видя около 8 фуликула 2 от дясно и 6 от ляво със средни размери 13 мм, като един е 9 и един 14мм. С такъв нисък естрадиол да не се окаже че са празни? lulu2 при теб колко фоликули се видяха?
Момичета моля ви кажете какви трябва да стойностите на Е2 при 7 ден за 8 фоликула за да са качествени?
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #875 -: Май 21, 2012, 19:52:42 pm »
уаууу lulu2 какви стойности само  8O, аз също съм 7 ден дълъг протокол и моя Е2 е само 479  8O, а прогестерона 1.12.
Как мислите момичета много ли ми е нисък Е2, д-р Персенска видя около 8 фуликула 2 от дясно и 6 от ляво със средни размери 13 мм, като един е 9 и един 14мм. С такъв нисък естрадиол да не се окаже че са празни? lulu2 при теб колко фоликули се видяха?
Момичета моля ви кажете какви трябва да стойностите на Е2 при 7 ден за 8 фоликула за да са качествени?

Нали знаеш, че тези неща са строго индивидуални - не се сравнявай с другите. И при теб ще порасте естрадиола.

Успех!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #876 -: Май 21, 2012, 20:52:37 pm »
Здравейте момичета, днес е 7-я ми ден от същинската ми стимулация по дълъг протокол. Сутринта нивата на хормоните ми бяха Е2-1340 и Prog-1.60. Д-р Персенска каза, че добре вървят нещата. Но сега като се зачетох назад във форума и чета, че прогестеронът не трябвало да е повече от 1 до деня на пункцията, защото по-големите стойности показвали преждевременно узряла лигавица.

уаууу lulu2 какви стойности само  8O, аз също съм 7 ден дълъг протокол и моя Е2 е само 479  8O, а прогестерона 1.12.
Как мислите момичета много ли ми е нисък Е2, д-р Персенска видя около 8 фуликула 2 от дясно и 6 от ляво със средни размери 13 мм, като един е 9 и един 14мм. С такъв нисък естрадиол да не се окаже че са празни? lulu2 при теб колко фоликули се видяха?
Момичета моля ви кажете какви трябва да стойностите на Е2 при 7 ден за 8 фоликула за да са качествени?
Моите фоликули доколкото си спомням са ок 11 (5+6) със среден размер около 11 мм.  Мен пък това ме притеснява, че като ли хормоните и лигавицата избързват със стойности пред растежа на фоликулите. Оф, не знам - объркано е и много индивидуално, наистина. Д-р Персенска вчера каза още поне 3 дни ще се боцкам, да видим утре какво ще каже на прегледа. Смениха ми и лекарството - от Гонал на Меногон.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #877 -: Май 21, 2012, 21:17:27 pm »
Аз днес бях на проследяване на 8-ми ден от МЦ на ЕЦ. 5 дни приемах Клостилбегит 3х1 и днес видяхме три еднакви фуликула - 2 в левия яйчник по 8мм и един в десния яйчник пак 8мм. Лигавица 5мм, тъничка, но това е от клостила. В четвъртък пак ме викат.
 :lol: Дано е за добро!  :lol:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #878 -: Май 21, 2012, 23:17:36 pm »
Момичета кажете ми след колко дни излизат резултатите от биопсия и дали някой ще звънне да ме информира. Благодаря Ви предварително! :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #879 -: Май 22, 2012, 08:11:45 am »
Момичета за старт по къс протокол се изследваха ФСХ и Е2, нали ?
Имам късен час и ми се иска преди него, да са ми готови резултатите, за да може доктора да реши, а не тепърва да чакам ...