0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравейте :) Ще споделя едни мои чуденки за болничен, ако някой има идея как да го направя..... Съвсем скоро ще ми се обадят от фонда за заповед.
През октомври миналата година напуснах работа, защото работодателят не плащаше. Чак сега и с много зор си намерих работа, тези дни. По заместване. От вратата ме предупредиха, че не е желателно да забременявам. Не ме изненадаха, аз загубих хубава работа заради първия път. Проблемът е, че когато започне стимулацията, няма да мога да мръдна от офиса, няма да ме изпускат от поглед, то наоколо няма кой да ми бие инжекции, камо ли за чакане за прегледи и инжекциите, знаете какво имам в предвид. Чудя се как да се скрия с болничен от 1 ден.....за блокажа мога, преди беше 1 инжекция за 10-тина дена преди стимулация, но след това отсъствията почват. Тези 30 дена могат ли да ги дадат от 1-ви ден? Друга диагноза дават ли? Или да търся фиктивен болничен? Умът ми не го побира..... :( :ask:
Приемам идеи всякакви, включително и тази, да прежаля работата..... :lol:
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #1 -: Февруари 12, 2012, 11:05:10 am »
Здравей,аз лично ще ти споделя моя опит.От първия ден на стимулацията в Малинов няма как да ти дадат болничен.Първия ден от стимулацията ти изписват инжекциите за първите дни и тогава нямаш прегледи,ако не ме лъже паметта на 5 ден след инжекциите ме виката за да видят как съм реагирала.Аз лично сама си биех инжекциите в тоалетната на работа или се скривах някъде,където знам ,че никой няма да дойде.Не е болезнено сама да си ги биеш,те в клиниката ще ти обяснят и след 1-2 инжекция вече притръпваш.След тези 5 дни, взех от личния си лекар 7 дни болничен за остра вирусна инфекция и след това вече ми дадоха от деня на пункцията в Малинов 30 дни.Между двата болнични трябва да имаш поне 1 ден прекъсване ,защото са за различни диагнози.И като се включи събота и неделя нещата се получават.Надявам се да съм ти била полезна и успех и много спокойствие за да има положителен резулата опита:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #2 -: Февруари 12, 2012, 11:34:04 am »
не съм била в клиника Малинов, но ето как процедирах аз по време на стимулациите в моята клиника.

след първия преглед и вземането на кръв, което става рано сутринта преди работа (мъъничко закъснявах), следобяд докторът е назначил стимулацията за първите 3 дни и сестрите са приготвили инжекциите ми. отивам след работа в клиниката, слагат ми първата доза (хормоните се слагат следобяд по принцип) и ми дават останалото за в къщи. после правех така - сутрешната инжекция си слагах у дома, а следобедната - или сама у дома след работа, или на връщане след работа минавах след клиниката да ми я поставят. и така до следващия преглед и вземане на кръв след 3 дни - който пак е рано сутрин преди работа. почти всички инжекции вече са в удобна за поставяне форма, подкожно.
на практика, с изключение на малко закъсняване за работа през 3 дни, не ми се е налагало да отсъствам от работа по време на стимулациите.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2012, 13:35:59 pm »
Първият път и аз правех така, като изключим биенето на инжекции, от което имам страх, но в съседство имаше медицински център и не ме усетиха много-много до пункция....просто заради самото ин витро ме освободиха и заради отсъствията след пункция.  Разбраха, че най-вероятно ще има още един опит и станах излишна.
Лошото е, че сега ще ме обучават 1-2 месеца и все ще ме следят до минутката /предупредиха ме/! Освен това има камери навсякъде и ги гледат.....примерно ако взема 14 дена от джипито, от 1 ден до пункция, няма как да се върна на работа а 1 ден прекъсване.... Та затова реших да попитам вас за идеи и благодаря на отговорилите! Все пак работата ми е на 2-ро място по приоритет! :):):)
*
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2012, 13:53:35 pm »
говори лично с момичетата които пишат болничните , смятам че ще ти влязат в положение . успех !
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2012, 13:55:06 pm »
Смайлсърчинг, аз мисля, че ще се оплетеш в лъжите и ако те хванат ще има по - лоши последствия, а и как за бога ще те карат да незабременяваш, та това е твое съкровенно право!
Прочети в Кодекса на труда има клауза която защитава жените в инвитро порцедура, също така имаме право и на отпуск преди пункцията!Аз лично миналата огидан съм ползвала такъв отпуск той е в рамките на 20 дни, работодателя е длъжен да ти ги даде!Нещо подобно на ученическата отпуска!
Аз също миналата година си смених работата, но още преди да започна съм казала какво ми предстои, и че ще ми се налага да отсъствам от работа!Мисля, че истината и по - добра от всякаква лъжа с която може само временно да си оправиш нещата!Но това е мое мнение!Аз не съм попадала на хора които не са ми влизали в положението!За което съм им искренно благодарна!
Успех за процедурата!
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2012, 14:37:28 pm »
Ами те ми го казаха и на интервюто, и още от вратата, за съжаление. За онази отпуска знам и я ползвах първия път, но там лошото е, че работодателя трябва да знае......а така поставено от самото начало, ми е ясно какво ще стане. Първият път казах и ми показаха вратата. Не вярвах колко лошо може да се приеме това! Аз затова сега съм се видяла в чудо кое как да покрия! Явно ми остава да попитам в клиниката дали могат ден 1 да броят за пункция или след като сме по фонда няма  как да скрият. Би ли ми припомнила как беше с отпуската за ин витро? Май отначало бяха длъжни да пускат колкото и когато е необходимо за прегледи и боцкания? 20-те дена от пункцията ли бяха или от началото? Беше преди 2г и не си спомням кое след кое вървеше.... Мерси много!!
*

    фиона

  • ***
  • 299
  • моето чудо се случи
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2012, 14:54:50 pm »
Здравейте,момичета - аз долу-горе се намирам  в същата ситуация,но понеже ще ми е за първи път съвсем не ми е ясно.Очаквам тези дни да ми се обадят от фонда за заповедта.Все още не съм казала нищо на работодателя - според мен той няма идея.Кажете ми каква е тази отпуска от 1-я ден?Това платеният годишен отпуск ли е или някаква съвсем различна отпуска,която се полага по закон за инвитро?Имат ли основание да ти я откажат?Ясно ми е,че ще е трудно,та за това ми се иска предварително да имам идея за нещата.
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2012, 15:11:30 pm »
Фиона, то от пункция до тест проблем няма - има и отпуска, и болничен. Моят проблем е от ден 1 на стимулацията да се покрия....което значи месец! Аз започвам работа в понеделник, а мнооого скоро ще ми се обадят от фонда. Моят приятел ще отиде за заповед, защото те няма да ме пуснат за минута....камо ли за инжекции и прегледи, абсурд. Явно и патенето с работодател ще ми е за 2-ри път. Мислех си, че няма смисъл да започвам изобщо, но близки не ни помагат за тези неща и по принцип се справяме само двамата с разходите...та малко и аз да изкарал някой лев...!! Anajens спомена за отпуската, ще изчакаме да отговори, че аз съм забравила как беше точно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2012, 15:39:57 pm »
Здравейте,момичета - аз долу-горе се намирам  в същата ситуация,но понеже ще ми е за първи път съвсем не ми е ясно.Очаквам тези дни да ми се обадят от фонда за заповедта.Все още не съм казала нищо на работодателя - според мен той няма идея.Кажете ми каква е тази отпуска от 1-я ден?Това платеният годишен отпуск ли е или някаква съвсем различна отпуска,която се полага по закон за инвитро?Имат ли основание да ти я откажат?Ясно ми е,че ще е трудно,та за това ми се иска предварително да имам идея за нещата.

няма някакъв специално предвиден отпуск от 1-ви ден на стимулацията. обикновено не се отсъства от работа по време на стимулация - няма нужда, нито се полага отпуск специално за това.
момичето, което пита, има конкретен случай и си пита за него.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2012, 15:49:04 pm »
Jam, принципно не се отсъства, ако те пускат за тези неща и са толерантни. Първият път беше така, както казваш ти. Никой не ме е спрял, но след това съвсем законно ме освободиха. Сега аз едва започвам и ми се каза да си спазвам работното време и даже по-раничко да идвам :) Как да изкопча и 10 мин. закъснение. Сега като си помисля, май такъв работодател не си заслужава маневрите, които обмислям. След като от самото начало ще е така.....май и в двата случая съм аут :(
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2012, 16:17:23 pm »
Jam,няма нужда да се отсъства от ребота,ако си живееш в София и отскачаш за прегледи и инжекции,но когато си от провинцята искаш,не искаш аз 20 дни си бях в София по време на цялата процедура.
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2012, 17:17:19 pm »
 Smilesearching , някое от момичетата по-горе е писало, че трябва да имаш прекъсване от един ден между двата болнични /от личния лекар и този от клиниката, който се издава от първия ден на пункцията/ -  това категорично НЕ Е ВЯРНО! Това го казвам съм сигурност от личния си опит. При последният си опит постъпих точно така - взех си 7 дни от личния лекар /диагноза остра вирусна инфекция/, но този болничен се оказа дълъг/не беше от началото на стимулацията/. В деня на пункцията се издава нов болничен от клиниката, като първия ден се води болнично лечение, а останалите дни - домашно лечение. Вторият болничен автоматично прекратява първия и влиза в сила втория. И аз като теб се притесних много, че болничните ми се застъпиха, но нямаше никакъв проблем. Надявам се, че съм ти била полезна! Пожелавам ти успех на процедурата!
Толкова ли е труден пътя към щастието?!?
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2012, 17:51:23 pm »
kaka123, ти се явяваш спасителен пояс в момента :) Направо ми светна пред очите, благодаря ти! Значи от ден 1 мога да взема 14 дена от джипи-то, за каквото и да е и после от пункция в клиниката и така ще се върже! На мен ми е ясно, че ще загубя работата си, ако процедурата не е успешна, но не го мисля в тази посока :)
Значи, ако първия болничен свършва да кажем на 02.05, втория от 01.05 ли почва или от 03.05., от предния или следващ ден?
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2012, 18:36:16 pm »
Може от предния, от същият ден, в който приключва първия, а може и от следващия.
Толкова ли е труден пътя към щастието?!?
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #15 -: Февруари 12, 2012, 18:58:12 pm »
Мноооого мерсииииии :):):):):)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #16 -: Февруари 12, 2012, 20:10:19 pm »
Значи от ден 1 мога да взема 14 дена от джипи-то, за каквото и да е

не можеш да вземеш 14 дни от джипито. един отделен лекар може да дава до 7 дни болнични накуп. по-дълъг болничен може да издаде комисия - питай си джипито, то знае как.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #17 -: Февруари 12, 2012, 20:29:38 pm »
Ще питам :) Може и да знае за някоя благосклонна комисия, която да почерпим :):) Мерси!
*
Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #18 -: Февруари 12, 2012, 21:04:10 pm »
джипито издава до 14 дни без проблем

проблем може да има ако надхвърлиш 40 дни за година еднолични за 1 ден който  беше изписан в повече доведе до блокиране на болничните на жена ми от септември до нова година чак преди седмица ги платиха на куп но какви разправии не е истина въпреки че джипито и на нас беше изписал 7 чакайки пункция на естествен цикъл

от който реално е ползван 1 защото се препокри с този от клиниката

Re: Болничен от 1-ви ден стимулация - Малинов ??
« Отговор #19 -: Февруари 12, 2012, 21:32:23 pm »
Значи  наистина може препокриване.....тогава 14 джипи до пункция и след това от клиниката ме устройва напълно.....съвсем скоро ще говоря с джипито, защото ми искат и медицинско за работа... :):):)