0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #760 -: Май 16, 2012, 19:58:32 pm »
Леле, как се радвам, как се радвам :) Браво лека и безпроблемна бременост Дидони :)

*

    rumi 84

  • ***
  • 215
  • Вярвам в чудесата!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #761 -: Май 16, 2012, 20:24:37 pm »
Браво лека и безпроблемна бременост Дидони  :D :D :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #762 -: Май 16, 2012, 22:14:40 pm »
Честито,Дидони.Пожелавам ти прекрасна бременност и още по-прекрасен финал.
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #763 -: Май 16, 2012, 23:07:51 pm »
Страхотна новина, Дидони :) Все така да ни радваш до щастливия финал :)
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #764 -: Май 17, 2012, 00:08:35 am »
Браво Дидони, страхотна новина! Пожелавам ти една лека и безпроблемна бременност и на финал здраво бебче или две.  :cheerleader: :cheerleader: :cheerleader:

*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #765 -: Май 17, 2012, 08:02:39 am »
Здравейте, момичета,да споделя - днес направих тест и резултата е 4182 8O, направо не можах да повярвам. Последно време в тази темичка има много хубави новини. Пожелавам на всички в най-скоро време да се зарадват с положителен резултат и поне едно сладко бебче :babyflips:
П.С.Още не мога да повярвам

Браво,дидони,много се радвам за тебе!Лека и спокойна бременност!
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #766 -: Май 17, 2012, 08:10:15 am »
 didoni2109 страхотно ЧХГ, и изобщо напоследък чуваме само за такива четирицифрови, браво момичета. Започна и моята стимулация 300 Пурегон на ден.   Надявам се скоро да мога да се похваля и аз с такова четирицифрово ЧХГ.
Искам да ви попитам, колко се бавим при пункцията в клиниката? Как протича в смисъл организационно?
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #767 -: Май 17, 2012, 09:23:07 am »
Браво, дидони! Честито!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тем
« Отговор #768 -: Май 17, 2012, 09:43:30 am »
didoni2109 Честито и стискам палци за успешен финал с ревящ резултат!

Искам да ви попитам, колко се бавим при пункцията в клиниката? Как протича в смисъл организационно?

Пункциите по принцип са сутрин рано.Всичко приключва бързо и после около час да дойдеш на себе си след упойката/може и повече зависи колко банки системи имаш/.Изчакваш да ти кажат какво са извадили и да ти изпишат лекарства и си тръгваш.Около обяд си вече свободна.Мен ме извикаха в 7.45 и бях 2-ра,но започна около 8.30 и около 12 вече бях приключила и с купуването на лекарствата.
« Последна редакция: Май 17, 2012, 09:48:24 am от mimata_79 »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #769 -: Май 17, 2012, 09:54:06 am »
момичета изследването на хормоните на гладно ли се прави или няма значение? И за колко време излизат резултатите?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #770 -: Май 17, 2012, 09:57:27 am »
момичета изследването на хормоните на гладно ли се прави или няма значение? И за колко време излизат резултатите?

Зависи кои хормони. Ако става дума за TSH - без кафе и шоколад. При пролактина има и повече изисквания. За останалите няма значение храненето.

Резултати - същия ден след обяд.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #771 -: Май 17, 2012, 09:58:06 am »
момичета изследването на хормоните на гладно ли се прави или няма значение? И за колко време излизат резултатите?
Не се прави на гладно можеш да закусваш.Излизат след около 2 часа .
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #772 -: Май 17, 2012, 10:03:24 am »
момичета изследването на хормоните на гладно ли се прави или няма значение? И за колко време излизат резултатите?
Не се прави на гладно можеш да закусваш.Излизат след около 2 часа .
Зависи кои хормони. Ако става дума за TSH - без кафе и шоколад. При пролактина има и повече изисквания. За останалите няма значение храненето.
Резултати - същия ден след обяд.

Всъщност Lemon е права. Така че, важно е кои точно хормони ще изследваш.
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #773 -: Май 17, 2012, 10:09:31 am »
мерси mimata_79
От ПКК ми излезе че са ми намалени доста еритроцитите и хемоглобина, дали това ще попречи на процедурата, на долната граница е хемоглобина, а еритроцитите малко под долната.Имам и повишено СУЕ? :ask:
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тем
« Отговор #774 -: Май 17, 2012, 10:24:37 am »
Искам да ви попитам, колко се бавим при пункцията в клиниката? Как протича в смисъл организационно?

Пункциите по принцип са сутрин рано.Всичко приключва бързо и после около час да дойдеш на себе си след упойката/може и повече зависи колко банки системи имаш/.Изчакваш да ти кажат какво са извадили и да ти изпишат лекарства и си тръгваш.Около обяд си вече свободна.Мен ме извикаха в 7.45 и бях 2-ра,но започна около 8.30 и около 12 вече бях приключила и с купуването на лекарствата.

Зависи коя под ред ще те извикат за пункция. Ако случайно се забавят докторите по прегледи след това или изникне нещо друго може и след 12.00ч. да приключите.
А иначе организационно гладна и жадна в посочения от акушерката час:
- ако си на ЕЦ, първо минаваш на 4-тия етаж да погледнат дали фоликула си е на мястото;
- ако си на стимулиран опит - директно на 3-тия етаж;
- като те извикат по име, влизаш;
- ако си с упойка, ти поставят упойка, а при всички случаи абокат;
- всичко приключва доста бързо, ако си без упойка, веднага разбираш дали сте извадили яйцеклетка;
- ако си с упойка, ще си полежиш  :lol:;
- пускат си система с калций;
- след като ти свърши системата, обличаш се и се качваш отново на 4-тия етаж;
- ако искаш, си попълваш лист, за да ти издадат болничен лист при секретарките;
- чакаш да те извикат в консултативния кабинет на 4-тия етаж, за да ти кажат колко яйцеклетки имате, да ти напишат рецепта с лекарствата, които ще трябва да приемаш и да ти свалят абоката;
- след това си свободна и наистина е най-добре да си купиш лекарствата от аптеката към клиниката, защото там винаги има каквото са ти изписали.

Те това е! Ако някой се сеща още нещо, да добави!  :lol:
« Последна редакция: Май 17, 2012, 10:26:11 am от Bogi »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #775 -: Май 17, 2012, 10:27:57 am »
Благодаря на всички за хубавите пожелания  :bighug: Надявам се от все сърце, в най-скоро време да станем цяла банда с коремчета :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #776 -: Май 17, 2012, 10:29:29 am »
Здравейте, момичета,да споделя - днес направих тест и резултата е 4182 8O, направо не можах да повярвам. Последно време в тази темичка има много хубави новини. Пожелавам на всички в най-скоро време да се зарадват с положителен резултат и поне едно сладко бебче :babyflips:
П.С.Още не мога да повярвам

Много се радвам за теб! И аз така реагирах на моя четирицифров резултат, но ми се струва, че добре повлякох крачета, като гледам поредицата от положителни тестчета с такива стойности!
Стискам ти палци и ще чакаме да пишеш кога си на преглед и новините от него!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #777 -: Май 17, 2012, 10:30:54 am »
Bogi, отговора ти е толкова изчерпателен, че няма какво да се добави просто :) , за пункцията имам впредвид.
За прегледа си запазих час за 25.05, после ще пиша как е минало :)
« Последна редакция: Май 17, 2012, 10:33:30 am от didoni2109 »
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #778 -: Май 17, 2012, 10:53:02 am »
Боги благодаря много,наистина много изчерпателен отговор, сега вече ми се изясни картинката  :D. Ех дано да имам и аз твоя резултат  :bighug:
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #779 -: Май 17, 2012, 16:41:16 pm »
Дидони, май повече точки ще броите!  :D

Честито и лека, безтревожна бременност ти пожелавам!

Абе тия категорични ЧХГ-та и дъжда от хубави новини напоследък, затвърждават емпиричните ми наблюдения, че краят на пролетта, лятото е сезонът за бебеправене.
Сигурно, защото аз бях в тоя период и тогава както съм казвала имаше голяма вълна бебета, но вече няколко сезона го наблюдавам.
От плодовете ли е, от слънцето ли, но дай Боже положителните новини не спират!
Успех на всички!