0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #720 -: Май 11, 2012, 12:36:12 pm »
Честито на всички постигнали положителни тестчета,много се радвам за вас  :D!Пролетта явно си знае работата.Желая ви лека и безпроблемна бременност и живи и здрави бебчета!
Искам да попитам кръвен тест b-hcg в клиниката за колко време става,предстои ми и се чудя ако отида в 8 часа дали ще стане до обяд?Като взема резултата си записвам час за коментар с лекар или независимо че съм в клиниката трябва да позвъня на спешния телефон? :?
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #721 -: Май 11, 2012, 12:43:23 pm »
 :balk_64:за 2 часа става теста и няма нужда да записваш час.Те ще те извикат за да ти кажат резултата.Най-вероятно док.Стаменов или Персенска.Успех
*

    anajens

  • ****
  • 717
  • Нашето мило бебче е вече вкъщи!:-)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #722 -: Май 11, 2012, 12:52:58 pm »
Папа, пункцията си я платих отделно - с упойка 350 лв, трансфер нямаше защото ние замразяваме - 100 лв, ако има трансфер тогава е различно, това което знам и съм прочела от другите момичета е, че комбиниран трансфер на ЗЕТ и ЕЦ е 800 лв, само на ЗЕТ - 450 лв., а тансфер на ЕЦ или с лека стимулация - 600 лв.!
Аз не раегирах добре на тази стимулация, имах няколко фоликула три мисля, че бяха, но извадиха 2 яйцеклетки от които едната не се оплоди казаха, че била незряла, но аз по принцип реагирам трудно на стимулация, така, че ако направя калкулаця съм дала 20лв за Клостил + 120 лв за меногон + 350 лв за пункция + изследванията за хормоните и ПКК - 70лв. и 100 лв за замразяване това прави 660 лв., а и прегнила 6 лв. ако има трансфер сметката става по - голяма, но пък няма да даваш за замразяване!
Дано при теб се получат повече фоликули и яйцеклетки, всичко зависи как ще реагираш на стимулацията пък била тя и лека!Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #723 -: Май 11, 2012, 13:11:19 pm »
браво снежи чудесен резултат. мина ли на преглед?
да минах и на преглед  : има едно сак4е записах си 4ас след 10 дни !!!!ще видим тогава как :youwoman: се развива надявам се вси4ко да е наред  :goodluck:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #724 -: Май 11, 2012, 13:15:44 pm »
Здравейте,да попитам и аз за ЕЦ.Пункция - 350лв с упойка,без упойка -250лв трансфер -600лв а за оплождане плащта ли се нещо и колко.

Това е всичко,което плащаш за ЕЦ.Оплождането мисля,че влиза в цената на трансфера.Аз имам два ЕЦ,до трансфер не сме стигали и пак не са ми искали пари за оплождането.
Отделно си заплащаш всички изследвания-хормони,ПКК преди пункцията и вирусология за теб и партньора ти.Аз бЯх на ЕТ  платих    350 за пунция и 600 за трансфер общо 950лв пожелавам ти успех !!!!!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #725 -: Май 11, 2012, 13:20:10 pm »
:balk_64:за 2 часа става теста и няма нужда да записваш час.Те ще те извикат за да ти кажат резултата.Най-вероятно док.Стаменов или Персенска.Успех
ЗАщо не се обадиш да си запишеш 4ас в деня на теста !!аз имах 4ас за 13.00 4аса пуснах си кръвния тест в 11 4аса  и стана за 2 4аса но от регистратурата не ми ги дадоха докато не се коментират резултатите !!!!!!!!и си мислех дали ще отрицателен или положителен пак ще го коментираме с д-р Персенска да видим какво ще правим от тук на там
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #726 -: Май 11, 2012, 13:47:12 pm »
:balk_64:за 2 часа става теста и няма нужда да записваш час.Те ще те извикат за да ти кажат резултата.Най-вероятно док.Стаменов или Персенска.Успех
ЗАщо не се обадиш да си запишеш 4ас в деня на теста !!аз имах 4ас за 13.00 4аса пуснах си кръвния тест в 11 4аса  и стана за 2 4аса но от регистратурата не ми ги дадоха докато не се коментират резултатите !!!!!!!!и си мислех дали ще отрицателен или положителен пак ще го коментираме с д-р Персенска да видим какво ще правим от тук на там

Няма нужда да си записва час в деня на теста. Така или иначе, след като стане готов резултата ще я извикат, за да й го съобщят.
А за това, че не ти дават предварително резултатите - това наистина е така. Има си и логично обяснение. Ако си с по-лабилна психика и ти е отрицателен теста, може да си тръгнеш разстроена и без да говориш с лекар, а това е задължително. Все пак трябва да ти кажат как за процедираш с лекарствата (някои не се спират веднага). А ако пък видиш положителен резултат, може да се окаже че не е трябвало да се радваш твърде много и да си по-разочарована, като ти обясни лекар. Затова и не дават резултатите преди това.
Тъй като съм спокойна като сибирска мечка :lol:, пък и за съжаление съм натрупала опит, винаги си пускам тест два дена по-рано в друга лаборатория. Така хем знам дали е имало имплантация, хем след два дена мога да видя дали нараства ЧХГ-то.
Но всеки си преценя сам за себе си.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #727 -: Май 11, 2012, 14:01:12 pm »
Благодаря на всички за отговорите :bighug:.Сега поне имам опции,въпреки че още не съм решила какво да правя...Може би и аз ще пусна два дни по-рано в друга лаборатория и после в нашата клиника на датата..хем ми се иска да разбера по-рано...хем ме тресе едно шубе.. :?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #728 -: Май 11, 2012, 18:47:14 pm »
Здравейте мили момичета! :D :D :D
Боги, Снежи поздравления! Успех на всички момичета в очакване и нови положителни тестчета!  osi_9
Папа, аз бях с лека стимулация през м. януари с Клостилбегит и Меногон. Тогава платих като за ЕЦ, въпреки, че извадихме 7 яйцеклетки. Лекарствата ми излязоха около 600 лева. Сега отново ще стартирам с лека стимулация, но този път ми изписаха Аримидекс и не зная какво ще се получи. За първи път ще ползвам това лекарство, въпреки, че много добре реагирам на Клостилбегит. Бях учудена, когато Боги писа, че е платила като за стимулиран опит последния път. И аз съм притеснена финансово и този въпрос живо ме интересува.
Бихте ли ми казали откъде да си закупя Прегнил, тъй като свърших моя, а май няма да могат този път да ми доставят от Гърция. На 09.05. бях в Клиниката и попитах в аптеката, но ми казаха, че от около една година не са получавали. Ще Ви бъда благодарна!
« Последна редакция: Май 11, 2012, 18:54:32 pm от disi22 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #729 -: Май 11, 2012, 20:55:14 pm »
Бях учудена, когато Боги писа, че е платила като за стимулиран опит последния път.

Диси22, написах колко ми бяха казали, че ще трябва да платя, но не съм казвала, че накрая са ми поискали толкова. Всъщност беше доста по-приемливо :lol: Да не кажа идеално :lol:
Просто наистина подхождат индивидуално и може би бяха взели предвид, че на практика от цялата стимулация имахме едно ембрионче и върнахме и едно замразено от м. март. Или просто докторът е прекрасен и е Човек с главно "Ч".
А аз бях толкова скептична за този опит, а вижте каква хубава изненада стана  :lol:
« Последна редакция: Май 11, 2012, 21:01:26 pm от Bogi »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #730 -: Май 12, 2012, 08:05:25 am »
Благодаря на всички, които ми отговориха.  :flower: В очакване съм и ще действам.  :wink:
disi22 желая ти успех, дано това е последния ти опит.
« Последна редакция: Май 12, 2012, 08:07:49 am от papa2011 »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #731 -: Май 12, 2012, 08:41:44 am »
Благодаря на всички, които ми отговориха.  :flower: В очакване съм и ще действам.  :wink:
Успех и дано се разминеш с по-малко инжекции!
disi22 и papa2011, стискам ви палци, момичета!  :balk_103:
« Последна редакция: Май 12, 2012, 08:43:44 am от Bogi »
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #732 -: Май 12, 2012, 13:01:23 pm »
Благодаря за отговора, Bogi!
Малко ме поуспокои. Дано този път наистина да е последен и да си направя най - хубавия подарък за рожденния ми ден, който е през настоящия месец. :wink:
Рара2011, аз също ти желая лека процедура и успех на финала! preggo
Стискам палци за всички момичета в процедура или в очакване след ЕТ!
 :grouphug2:
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #733 -: Май 12, 2012, 17:05:17 pm »
papa 2011, и при мен беше така при последния ми опит с аримидекс и меногон, както казва Bogi. Първоначално ми бяха казали 2100 лв. секретарките, но накрая ми взеха доста по-малко, като уточниха, че д-р Стаменов е казал да ми направят тази отсъпка. Наистина е невероятен човек и явно при всеки случай преценяват индивидуално. Аз имам много опити, изследвания, биопсии за последните три години и явно док се съобразява и с това, за което много му благодаря. А и не за първи път ми прави подобни отстъпки.
« Последна редакция: Май 12, 2012, 17:13:56 pm от iva17 »
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #734 -: Май 13, 2012, 13:41:58 pm »
Благодаря на всички за отговорите :bighug:.Сега поне имам опции,въпреки че още не съм решила какво да правя...Може би и аз ще пусна два дни по-рано в друга лаборатория и после в нашата клиника на датата..хем ми се иска да разбера по-рано...хем ме тресе едно шубе.. :?
какво стана с теста направи ли го !!!!има ли новини  :D
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #735 -: Май 13, 2012, 14:11:10 pm »
Благодаря на всички за отговорите :bighug:.Сега поне имам опции,въпреки че още не съм решила какво да правя...Може би и аз ще пусна два дни по-рано в друга лаборатория и после в нашата клиника на датата..хем ми се иска да разбера по-рано...хем ме тресе едно шубе.. :?
какво стана с теста направи ли го !!!!има ли новини  :D
Реших да направя кръвен тест на 14 ден(четвъртък) в лаборатория Рамус, близо ми е пък и мога да си проверя резултата на обяд още същия ден през интернет.А на 16 ден(събота) в клиниката, така хем ще съм подготвена хем ще имам два резултата които мога да сравня.
Като имам новини веднага ще пиша :bighug: :bighug: :bighug:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #736 -: Май 13, 2012, 22:19:42 pm »
На прага на ИКСИ, искам да ви попитам, след старта на процедурата, прегледите през ден ли са или ежедневно?
Успех момичета, а на бременните честито!!! Страхотно е да четем такива новини:D Дано и ние имаме успех :youwoman:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #737 -: Май 13, 2012, 22:35:35 pm »
Здравейте момичета,
днес ми е 17-ти ден след ЗЕТ на два ембриона. В петък правих кръвен тест и резулттата показа 2760, направо неможех да повярвам, защото до сега при минали опити не съм имала такъв резултат,стигала съм до 500 и всичко е приключвало.Четейки тук за всички полсжителни тестове -на Bogi и на другите момичета, а и след резултата от кръвния някакси  се обнадеждих и повярвах, че този път всичко ще е наред,но не било.Днес след обяд получих ръждиво зацапване.Все още е слабо и е само по хартията след като пишкам,но откакто го получих имам и болки в коремаРазбира се  обадих се  на спешния и д-р Стаменов ми каза,че се случвало, да не се притеснявам,да пия утрогестана и да спра за сега клексана.Знам ,че има много подобни случаи и след кървене всичко е наред с бремеността,но аз нали съм със злополучен опит предходни два пъти и изобщо не се надявам на чудо,Дано не съм подействала негативно.Имах нужда да го споделя тук,защото мисля ,че това е  мястото където ще бъда най -добре разбрана.
Успех на всички!
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #738 -: Май 13, 2012, 22:52:57 pm »
kimbi1 , след старта на процедурата те викат на 3-ия ден и след това през ден. Последните дни от стимулацията, може и всеки ден да те преглеждат. На мен ми се е случвало, но не при всеки опит. Хормоните се правят в деня на прегледа, така са със същата честота като прегледите. Успех :)

venifear , недей да се отчайваш! Както и док ти е казал, това не е винаги е сигнал за притреснение, а и резултатът ти е много добър. Така че опитай се да бъдеш максимално спокойна и да мислиш позитивно, чудеса се случват :) Стискам ти палци :) 
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #739 -: Май 13, 2012, 23:10:24 pm »
venifear , изгони лошите мисли и в никакъв случай не се отказвай. Моята братовчедка получи дори кръвоизлив след едно такова зацапване,беше много притеснена дали ще чуят сърчицето, но сега се радва на едно хубаво и здраво бебе. Пожелавам ти го и на теб. Не спирай лекарствата, почивай повече. Няма начин при този прекрасен резултат да не сбъднеш мечтата си. Дай Боже всекиму.