0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #920 -: Май 26, 2012, 20:00:28 pm »
Пак питанка-как се справяте с WC-то?Свещичките Eva Q не ми помагат и положението е......!!!!Клизмите дали са разрешени?Идеи,моля :)

Дали случайно не пиеш Достинекс? Той запича адски много...
Сигурно си опитала със сушени сини сливи. А Дуфалак?
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #921 -: Май 26, 2012, 20:03:01 pm »
Пак питанка-как се справяте с WC-то?Свещичките Eva Q не ми помагат и положението е......!!!!Клизмите дали са разрешени?Идеи,моля :)
Сушени сини сливи, киви, зелена салата и дуфалак.
Аз така се справям. Пробвай и ти.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #922 -: Май 26, 2012, 20:08:13 pm »
Колко кила киви,круши,сини сливи съм изяла,не мога да ги изброя.Обаче не знаех,че може да се пие Дуфалак.Още утре ще пробвам.Достинекс не пия.А,казаха ми да опитам  и с боза,стоплена в микровълновата :)Благодаря за съветите,момичета.
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #923 -: Май 26, 2012, 20:19:00 pm »
Обаче не знаех,че може да се пие Дуфалак.     
А на листовката на дуфалака си пише, че е безопасен при бременност и кърмене. Прибягвам до не го рядко. На мен най-безотказно ми действа зелената салата  :lol:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #924 -: Май 26, 2012, 22:05:24 pm »
Сутрин на гладно лъжица мед във чаша със топла вода .Също така нес кафето също действа .
*

    iva17

  • ****
  • 915
  • Когато всичко е загубено, остава бъдещето.
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #925 -: Май 26, 2012, 22:37:01 pm »
Пак питанка-как се справяте с WC-то? Идеи,моля :)
Вечер чай от 1 пакетче майчин лист (Сена) с лъжичка мед даже е вкусен и действа безотказно след 8 часа, има и действие след това през същия ден.

Имам спомен, че съм чела, че сената не е препоръчителна при бременност. То много билки не са подходящи, така че трябва да се внимава. Дуфалак и на мен са ми препоръчвали от клиниката след трансфер.
Всичко винаги завършва щастливо. Ако приключи зле, значи това не е краят :)
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #926 -: Май 26, 2012, 22:50:58 pm »
Да, права си,  :balk_132:. Сена (майчин лист) не се препоръчва по време на бременност. Обаче може череши  :balk_53:
« Последна редакция: Май 26, 2012, 23:32:59 pm от mammita2012 »
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #927 -: Май 26, 2012, 23:14:18 pm »
Аз по време на цялата бременност пих или Дуфалак или ядях сушени сливи с активия и пиех сутрин на гладно чай от лайка. После към 6 месец от приема на желязо положението се нормализира. Наблюдаващият бременността ми каза че е много важно да не се пропуска ден два.
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #928 -: Май 27, 2012, 06:58:38 am »
Пак питанка-как се справяте с WC-то?Свещичките Eva Q не ми помагат и положението е......!!!!Клизмите дали са разрешени?Идеи,моля :)

Перличка срещу запека действа най-вече редовното хранене и най -вече пълнозърнеста  закуска. Пробвай всяка сутрин да закусваш елда примерно накисната 12ч във вода с малко юехтин и к.мляко, ябълка и чай. Елдата е много полезна, не образува газове и уплътнява добре червата.Или пък други покълнати семена(жито, ръж) с пълнозърнест хляб и к.мляко  Ако закусваш така редовно никога няма да имаш проблеми с червата, пък и това е много полезни за бебчо, покълнатите семена и елдата сапълни сполезни в-ва, витамини, ензими и ще поддържаш здравословна микрофлора в хр. система
« Последна редакция: Май 27, 2012, 09:27:13 am от lemon »
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #929 -: Май 27, 2012, 12:16:27 pm »
Перличка - също така сутрин на гладно можеш да започнеш с 2 супени лъжици зехтин. Също така и смляно ленено семе - 1 супена лъжица се приема смесена със пловод сок. Категорично не с мляко.
Крушите доста добре действат също. Чайове с мед.
Добре действа и седенето в клекнало положение 5-10 минути. Но не знам дали не е противопоказно при бременни!
„Ние се раждаме в света на природата.
Второто ни раждане е в света на духа."



Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #930 -: Май 27, 2012, 13:28:00 pm »
Пак питанка-как се справяте с WC-то?Свещичките Eva Q не ми помагат и положението е......!!!!Клизмите дали са разрешени?Идеи,моля :)
Пробвай вечер да хапваш кисело мляко с 1 с.л. смляно ленено семе,на мен много добре ми действа,освен това лененото семе е много полезно. :wink:За съжаление сега не го ям,защото по цял ден ми се гади,но като премине пак почвам всяка вечер.Сега съм на сушени сини сливи (без костилка) и салатки.
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #931 -: Май 27, 2012, 14:21:29 pm »
Здравейте момичета, върнах се от пункция. Имам само 5 яйцеклетки и ми е кофти сега, защото очаквах поне 10. Естрадиола преди овитрела беше 2930 и имахме около 10 фоликула. Как мислите дали са се спукали няколко фоликула до пункцията? Много ми беше странно че бихме овитрела толкова рано. Влязох за пункция в 9.20, ами казаха да го бия 20.30ч. Почти на всякъде се прави пункция на 34-36ч.като д-р Шефкетова казва,че е пунктирала всеки фоликул който е видяла. Питах как така само 5Я при естрадиол 2930 и не получих някакъв смислен отговор, случвала се понякога празни фоликули, което говорило за лоши яйчници. На мен винаги са ми казвали че имам много добри яйчници! Какво мислите? На първи ми опит по къс протокол ( в сдруга клиника)имах 8 фолик. и 7 яйцеклетки и нямаше капка кръв или зацапване. Сега имаше доста кръв. От къде идва тази кръв от яйчници или матка?
Ще се боря до край, за да те имам!
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #932 -: Май 27, 2012, 14:30:34 pm »
А искам и да ви попитам , как може да бъдем сигурни че всички Я, които ни бъдат извадени ни се казват като бройка? По принцип от както започнахме да обсъждаме варианта за Ин витро, все едни мисли ми въртят, че като са толкова търсене и скъпи Я, как да бъдем сигурни, че не се отделя по някоя друга на страна :ask:
Ще се боря до край, за да те имам!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #933 -: Май 27, 2012, 14:45:58 pm »
Стига, Меги не се поддавай на такива мисли. Сигурно на всички ни е минавало това през ума, но мисли положително :). Възможно е някой фоликул да се е пукнал...
А кръвта идва от задната стена на влагалището, от където пробождат и ги вадят яйцеклетките.
Успех, дано всички да се оплодят. osi_9 Предполагам утре ще ви звъннат.
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #934 -: Май 27, 2012, 15:08:31 pm »
Благодаря Дидони, ще се опитам да мисля позитивно, в крайна сметка ни трябват само 2, но много хубави за 2 хубави бебчета! :D
Ще се боря до край, за да те имам!
*
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #935 -: Май 27, 2012, 15:11:16 pm »
Здравейте момичета, върнах се от пункция. Имам само 5 яйцеклетки и ми е кофти сега, защото очаквах поне 10. Естрадиола преди овитрела беше 2930 и имахме около 10 фоликула. Как мислите дали са се спукали няколко фоликула до пункцията? Много ми беше странно че бихме овитрела толкова рано. Влязох за пункция в 9.20, ами казаха да го бия 20.30ч. Почти на всякъде се прави пункция на 34-36ч.като д-р Шефкетова казва,че е пунктирала всеки фоликул който е видяла. Питах как така само 5Я при естрадиол 2930 и не получих някакъв смислен отговор, случвала се понякога празни фоликули, което говорило за лоши яйчници. На мен винаги са ми казвали че имам много добри яйчници! Какво мислите? На първи ми опит по къс протокол ( в сдруга клиника)имах 8 фолик. и 7 яйцеклетки и нямаше капка кръв или зацапване. Сега имаше доста кръв. От къде идва тази кръв от яйчници или матка?

Първо, за кръвта - нормално е да имаш леко зацапване след пункция. След като д-р Шефкетова ти е казала, че е аспирирала от всеки фоликул, който е имало, е нормално. Тя е много внимателен лекар и може да и вярваш на това, което ти е казала.
За естрадиола - това, че е висок естрадиола, не означава че яйцеклетките са зрели и годни за оплождане. И аз съм имала опити, при които и при по-висок естрадиол сме вадили пак около 5-7 яйцеклетки.
Не се кахъри за бройката, важното е да се оплодят и да се делят добре, за да имате хубави ембриончета за трансфер.

А искам и да ви попитам , как може да бъдем сигурни че всички Я, които ни бъдат извадени ни се казват като бройка? По принцип от както започнахме да обсъждаме варианта за Ин витро, все едни мисли ми въртят, че като са толкова търсене и скъпи Я, как да бъдем сигурни, че не се отделя по някоя друга на страна :ask:

В тази клиника никога не съм имала такива съмнения. Не се измъчвай, а се съсредоточи върху по-важното, което ви предстои. Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #936 -: Май 27, 2012, 15:28:38 pm »
Възможно е някой фоликул да се е пукнал...

Категорично е невъзможно - тогава всички останали яйцеклетки стават негодни.

Меги, не страдай излишно, 5 е много хубаво число и има огромни шансове да се превърне в 1-2 бебета. Успех!
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #937 -: Май 27, 2012, 15:31:23 pm »
Възможно е някой фоликул да се е пукнал...

Категорично е невъзможно - тогава всички останали яйцеклетки стават негодни.

Меги, не страдай излишно, 5 е много хубаво число и има огромни шансове да се превърне в 1-2 бебета. Успех!
Защо?  :oНе съм наясно, може ли разяснение :oops:
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #938 -: Май 27, 2012, 15:36:02 pm »
Точният механизъм не ми е ясен (не съм лекар), но така пише в нета, така са ми казвали лекари.

Цитат
What if I ovulate before oocyte (also called egg or ovum) retrieval?
    A: Once ovulation has occurred it is impossible to retrieve the eggs. The entire team of physician, nurse and embryologist will monitor your cycle very carefully to avoid premature ovulation.
Източник: http://www.ivf.com/ivffaq.html
*

    megi79

  • ***
  • 231
  • Маргаритка
Re: Пациентки на клиника Малинов/Надежда - тема 13
« Отговор #939 -: Май 27, 2012, 15:40:46 pm »
Боги много ти благодаря за куража който ми вдъхна, че точно в този момент се почувствах толкова раздвоена. Зная, че не трябва да се ровичкам постояно във форумите, но вече го направих и попаднах на това>
 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=494628.15 и определено се почувствах зле от прочетеното, но пък благодаря на vali, че е разсеела черната поредица от лоши думи с добър резултат и тя е имала от 18 фул само 5 Я и на финала прекрасно бебче. Като прочетох това си поех възух. Истината че ме е страх толкова много, страх неконтролируем,  да не би да не стигнем пак до трансфер или пък пак отрицателен тест.
Искам бебе, искам бебе, искам бебе......господи моля те!!!!
Ще се боря до край, за да те имам!