0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #80 -: Март 29, 2012, 01:34:15 am »
Вени, само да уточня, че табернак няма "онова" значение на другите мръсни думи, има религиозен оттенък, свързан с Католическата църква...

Това в случай, че не знаеш, разбира се.
Доста е обидно да те нарекат така :)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #81 -: Март 29, 2012, 12:05:23 pm »
Ох, непросветена си бях по-добре :)
Днес сме на индивидуална родителска (тук май така ги правят) и ще си говорим и за езика.

Върнах се посред нощ от концерта на Пол с две кила по-малко и без глас :) Беше невероятно изживяване. Преди да влезем се присмивах на историите на една позната, че на предишния концерт на Пол Маккартни хората около нея плачели, ама и аз ревнах на втората песен :)
Пожелавам на всеки, който е луд фен на някоя група, да има същото прекрасно изживяване като мен!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #82 -: Март 29, 2012, 14:20:36 pm »
Лиде, изхождайки от моя опит, децата уникално бързо се ориентират в нова обстановка, нов език и нови приятели. Ако само това ти е притеснението, според мен е неоснователно. Малките много бързо се аклиматизират в нови условия, дори и езикови.

Права си, тя е малка още.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #83 -: Март 29, 2012, 16:12:12 pm »
Момичета, в предните седмични теми бяхме дискутирали столчетата за кола за вече пораснали дечица.
По килограми още сме далеч, но главичката и вече стърчи, ръба е точно до слепоочията, както беше писала и Джам.
Лятото се пътува повече, ще трябва от сега да предвидя ново столче. Дълго гледах по-голямата група, на различни фирми. Имам едно питане - кое е по-добро решение - стол 9-36 кг със собствени колани или 18-36 без колани. Вики е слабичка /15 кг. и не знам коланите на колата дали няма да и минават много високо. Мъжът ми нещо не ги одобрява тези без коланите!? :( Всъщност ако е без колани, столчето как се закрепя за да се ползва колана за детенце?! :oops:
Джаме, видях, че продаваш по-малкото, на какво се спря?!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #84 -: Март 29, 2012, 18:04:26 pm »
Да се запиша и тая седмица, че тя свърши...

Ние бавно се възстановяваме, след херпангината на Ели, която повали мен в петък а нощта срещу понеделник и мъжът ми вдигна температура. Мен и него още ни наболяват гърлата. Ели пък е със задна хрема и кашля от нея, вече не знам какво да я правя, вчера пак я водих на личната, да сме продължавали да капем тобрадекс. Иначе от инхалатора не я свалям, но пак носът и всичко смъква назад...

След като се разболях, установих, че са доста загубени без мен и сега, децата мият вечер чиниите си. Стефан, нали е водолейче и е много въодушевен от идеята ;). Еленка взе да и по омръзва, но няма да и се размине помагането вкъщи. В неделя чистиха с прахосмукачка, а Стефан, като си блъсна купата със супа на пода му се наложи да измие с парцала :). И се опитвам, да ги уча на търпение и че е важно нещото да се направи добре, че "състезанията" в детската ми идат в повече, все кой бил първи и накрая другия реве, да не говорим, че никаква не я свършват...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #85 -: Март 29, 2012, 18:35:34 pm »
Яна,и аз бях в същата дилема миналата година и в крайна сметка взех от 9-36кг.със собствени колани.На Митко тези от колата му идваха на гушката едва ли не.Нещо не ги одобрих.
Гери,бързо оздравяване.И ние сме на същия хал.Вече 3 ден борим температура,кашлица и хрема.Дано се разминем с АБ.От днес и аз кашлям и ми текна носа.Дано ме подмине температурата,че и моите мъже не знам как ще се справят без мен :?.

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #86 -: Март 29, 2012, 19:10:02 pm »
Нашите столчета са чиполино феличе 9-36 кг., със собствени колани. Като има възможност когато детето надмине 18 кг, столът да се обезопасява с колана на колата, също и като порастне на ръст да остане само седалката отдолу.
В тоя вятър пак текнаха носовете, то край няма!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #87 -: Март 29, 2012, 19:15:36 pm »
вера и на Стефи й текна носа, дали не е от цъфтежите, се чудя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #88 -: Март 29, 2012, 20:25:03 pm »
Не знам и аз? На вън като са им тече воднист секрет, в къщи нямат. Но през нощта дишат тежко.
Младежът ми подкашля днес, та и ериус ще включа, така алергичният момент ако го има да се тушира.
Мини, в другата тема за взаимопомощ беше писала, че последния път сте минали с инхалации. Какво имаше предвид инхалация бабешка с тенджера или с небулайзера или както там се казва машинката?
Че аз мога да правя и двете, ама май това с тенджерата у нас е по-ефективно.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #89 -: Март 29, 2012, 21:01:05 pm »
И от мен здравейте! И ние изкарахме някакъв вирус - първо висока температура, след това обрив, след това разстройство... От днес тати е с 38.5. Стискам палци и аз да не падна.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #90 -: Март 29, 2012, 21:03:16 pm »
Въх,тия болести край нямат :(.
Вера,мисля Мини имаше впредвид инхалатор.То и с тендежера става същото,но е по опасно за детето да не се попари.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #91 -: Март 29, 2012, 21:05:40 pm »
Пожелавам на всеки, който е луд фен на някоя група, да има същото прекрасно изживяване като мен!

 :balk_50:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #92 -: Март 29, 2012, 21:08:34 pm »
аз само с инхалатор, но то зависи от спазъма
зная, че ларингитния много добре се повлиява от тенджерка с вряла вода и лайка
При Стеф е след ставане от сън- интензивното кихане, потичането на хрема, която след два часа долу горе започва да намалява
на Ира- вечеря с Робин пожелавам, тя на хубав концерт вече е ходила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #93 -: Март 29, 2012, 21:11:39 pm »
yana-v,

столче със собствен 5-точков колан е винаги за предпочитане. но не знам дали има такъв вариант, дето хем да е със собствен колан, хем да става до 36 кг. не съм виждала просто....
при тези столчета за групата 18-36 кг, които нямат собствени колани, а се ползва колана на колата, има два варианта за закрепване на столчето към седалката на колата:

1. с крепежна система Изофикс - където автомобилът има такава и столчето има такава.
2. с нищо - тоест, столчето просто се слага върху седалката, детето сяда в него и бива привързано с колана на колата. тоест, коланът на колата едновременно държи и детето, и столчето. стори ми се безумно, но е така. тези столчета са много по-леки от столчетата за предходната тегловна група (9-18 кг), които се захващат за седалката с колана на колата. тук, ако детето мърда активно или колата завива остро, столчето буквално може да се наклони странично.

аз купих отново Рьомер - същата марка, каквото беше старото ни столче. те са си най-добрите. предишното ни столче за 9-18 кг се продава.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #94 -: Март 29, 2012, 21:16:07 pm »
vera, небулайзерът прави много фино разпрашаване на водните частици - по-фино, отколкото при парата. така поне пише в книжката. освен това, с тенджерата парата е гореща, а това не е добре за нежното детско гърло по принцип. на ларингита му трябва студен въздух.

щом имаш небулайзер, ползвай него. ако нямаш небулайзер и имате проблем с ларингит - не ползвай инхалации с вдишване на гореща пара над тенджера, а пусни душа в банята да тече 5 минути с гореща вода и да направи пара в помещението. вкарай детето вътре и да диша там. това препоръчват и лекарите. третият вариант за спешна помощ при ларингитен пристъп е да диша хладен нощен въздух - свива отока.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #95 -: Март 29, 2012, 21:46:48 pm »
Аз не съм привърженик на хомеопатията, но при ларингоспазъм помага много Apis, а при лаещата кашлица Drosera. Два пъти съм ги давала и повече не сме правили такива спазми, дали го израстна не знам.

Момичета утре е съдбовният ден, бях в дилема, сега предложениеята са 5. Две отхвърлих, че не ми пасва работно време и заплащането за което. Утре имам ново интервю и ще трябва да взимам решение ,че единият ме чака.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #96 -: Март 29, 2012, 21:54:57 pm »
Ето столче за кола 9-36кг, със собствени колани. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/17433?osCsid=b6e00a5345b0c3fac691823921039a16
Предполагам, че и на други производители се намират такива.
За мен, ако колата няма изофикс си е безумие да се ползва столче, без собствени колани...Хайде да не е безумие, ама неоправдан риск поне.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #97 -: Март 29, 2012, 22:11:43 pm »
И нашето столче вече е 9-36кг със собствени колани, но не успях да го намеря в нета :oops:
Тези вируси край нямат. Мен от два дни ме боли гърлото, малчо когато сме навън точи едни сополи :( а как само се надявам да се разминем по-скоро с тези неща...
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #98 -: Март 30, 2012, 05:01:17 am »
На моето главоболие му поставиха име "Мигрена", с "лечение"- обезболяващи. Отчаяно моля всеки, който има опит с тази ужасия, да сподели какво му помага извън хапчетата.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #99 -: Март 30, 2012, 07:50:19 am »
Моята мигрена минава само със спане, няма хапче, няма друг илач.
Всъшност аз не знам дали имам мигрена, но имам ужасно силно и натрапчиво главоболие, когато се промени налягането в атмосферата или иначе казано разваля времето, плюс предстоящи близки земетресения.
Само сънят ме управя, пия беналгин и други, но е временно утихване на болката и после пак. Най често е при мен пролетното време с тези грамотевици и дъждове, с дни съм като една развалина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!