0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #100 -: Март 30, 2012, 08:33:28 am »
Пердита, късмет днес, с теб съм!

elle22 , главоболието и при мен е с голяма сила,
но аз съм забелязала определена последователност свързана с месечния цикъл.
Ако смяташ, че диагнозата не е правилна, потърси още едно мнение,
макар да не съм сигурна как работи системата при вас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #101 -: Март 30, 2012, 08:56:52 am »
elle22 аз съм с мигрена.Наистина при мен има значение месечния цикъл, преди да ми дойде винаги ме боли ужасно, и преумората.Лечение, ако хванеш болката в самото и начало и пиеш хапче може и да мине, но най-доброто което действа при мен е сън, в много тъмна и тиха стая, иначе се събуждам с още по-силно.Знам че с децата е много трудно, но тук трябва да ти помегне мъжът ти.Защото не си пълноценен човек с това главоболие.Поне аз не съм.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #102 -: Март 30, 2012, 09:02:30 am »
На моето главоболие му поставиха име "Мигрена", с "лечение"- обезболяващи. Отчаяно моля всеки, който има опит с тази ужасия, да сподели какво му помага извън хапчетата.
От тийейджър имам жестоги главоболия, които в последните години понамаляха,ама пак ги има. Нищо не помага освен хапче. Сън също не ми помага. Ако въобще успея да заспя, се събуждам и още си имам главоболие. И колкото повече чакам, толкова по-трудно минава, затова сега като усетя още в началото взимам Тайленол. Също ми върши работа и половин хапче аналгин. Ако изчакам повече само се мъча, а и ще трбява да взема повече от обезболяващото.


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #103 -: Март 30, 2012, 09:34:42 am »
Джаме, много благодаря за поясненията!!!!

Момичета, силното главоболие може да се отключи и от преумора на очите. При мен е така. Стигам дори до повръщане, след което в някои случаи ми "светва". Понякога хапче нурофен върши работа, но не винаги!
Радикулит или схващане на рамене, врат също може да създава подобен проблем - лек масаж подобрява кръвоснабдяването и също повлиява на силно главоболие.
Приятни почивни дни на малки и големи!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #104 -: Март 30, 2012, 10:33:16 am »
Здравейте момичета,за главоболието помага масаж в основата на ушите,а не както ние често правим на челото.Разтриване на основата на ушите е във връзка с някакви центрове а на врата подобрява и кръвообращението.Поне при мен помага.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #105 -: Март 30, 2012, 10:56:54 am »
Ето столче за кола 9-36кг, със собствени колани. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/17433?osCsid=b6e00a5345b0c3fac691823921039a16
Предполагам, че и на други производители се намират такива.
За мен, ако колата няма изофикс си е безумие да се ползва столче, без собствени колани...Хайде да не е безумие, ама неоправдан риск поне.

не четете внимателно.
ето какво пише в описанието на столчето от твоя линк:

"Safety plus: integrated 5-point harness for group I, 3-point vehicle harness for groups II and III (5-point harness recommended until 18kg)"

това са комбинирани столове за трите тегловни групи - за да не се купуват два отделни стола. но 5-точковия собствен колан може да се ползва само до определен "размер" на детето. после, явно се откача по някакъв начин и се минава отново на 3-точковия колан на автомобила. не е възможно тия малки коланчета, близко разположени едно до друго, за да пасват на 2 годишно дете, по същия начин да пасват и на 9 годишно, примерно...

та изводът е, че дори и да е комбинирано столчето, 5-точковият колан се ползва отново само до 18 кг.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #106 -: Март 30, 2012, 11:28:09 am »
Благодаря ви момичета, ще си ползваме омрона тогава, тъкмо ще се кефят че им пускам детско на компютъра, докато трае инхалацията :D!
Аз също имам стаж с главоболията, определено при мен имат връзка с месечния цикъл. Обикновено силно имам в първите два,три дни от началото на цикъла. И задължително в първия ден, в който почна фемоден-а. Откачам направо, не мога да пия хапчета, защото моменталически повръщам от тях. Сънят, масажът само влошават нещата при мен. Само повръщане ме облекчава и незнайно как, не мога да си обясня връзката, но почти моментално ми минава главоболието.
Последният път усетих, че почва подобна драма и взех един ибупрофен и за около час ме отпусна и нямах проблеми после.

Апис имам у нас, хомеопатката ни беше препоръчала спонгия тоста и самбукус нигра при спазъм, но не мога да се доверя само на тези.
Имам чувството, че ако ми кажат да се кача през девет планини в десета, да намеря червеното дърво и да се завъртя три пъти, да намеря кутийката със златното яйце и да счупя върха на иглата вътре, ще скокна веднага само и само да се махат тия вируси и болести! :lol:

джиджи
тайнствено си замълча в другата тема за взаимопомощ. Разбуди ми любопитството и офейка, но аз да си питам, това дето ме вълнува.

Сироп от бъзак - чували ли сте нещо за него? Самбукус го има навсякъде по аптеките, но става дума за правен сироп от бъз в буркани, бабина рецепта. Педиатърката каза, че е вълшебен, имам още едно мнение на майка. Имате ли лични впечатления?
« Последна редакция: Март 30, 2012, 11:33:59 am от *vera »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #107 -: Март 30, 2012, 11:44:31 am »
Главоболието при мен пък е в средата на цикъла, около овулацията.
Моря го с нурофен, но не винаги ми помага, ако може масаж и тишина ...
ама не може  :lol:, не ми съвпада винаги с обедния сън на мишоците!

yana-v, Митака е с подобен на стола за който писа Джам,
ако не му сложим правилно колана и на него му опира във вратлето.
Идете в някой магазин и пробвайте кой ще и е най-удобен на русокоска!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #108 -: Март 30, 2012, 11:55:11 am »
Вера,има ги тези стъклени буркани по аптеките и са по 5 лв.
<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #109 -: Март 30, 2012, 11:57:26 am »
Мише, мерихме в магазина, ама аз искам в колата да видя кое как, особено с тез колани, дето трябва да минават.

Джаме, това последното разяснение ми е също от голяма полза, щото едно дете 9 кг и такова 36, не ги виждам в един и същ стол нещо! :?

От гледна точка на безопасност има ли проблем, че главичката вече е над столчето?  :oops:
Докато се чудя и мая кое да е столчето, да не поставям детето в опасни ситуации?!  

Вчера купих от изложението на пчеларите мед с бъз, още не сме го пробвали!
Зори, а как се дава на деца??
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #110 -: Март 30, 2012, 12:05:19 pm »
Вера,има ги тези стъклени буркани по аптеките и са по 5 лв.

Аз питах в няколко аптеки и все към самбукус ме теглиха, но и не знаеха за този в бурканите. За кой град имаш предвид, че го има по аптеките, ако има начин чрез познати да взема?
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #111 -: Март 30, 2012, 12:11:46 pm »

Сироп от бъзак - чували ли сте нещо за него? Самбукус го има навсякъде по аптеките, но става дума за правен сироп от бъз в буркани, бабина рецепта. Педиатърката каза, че е вълшебен, имам още едно мнение на майка. Имате ли лични впечатления?

Имам впечатления, че е много вкусен:) Дали помага за нещо, не мога да кажа. Ние си го правим.
Самбукуса е от плодовете на бъза, а сиропа, за който питаш - доколкото те разбирам, е от цветовете му. Но не съм виждала да се продава, Зори, и на мен ми е интересно да кажеш конкретни аптеки, да го имам като информация!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #112 -: Март 30, 2012, 12:16:19 pm »
От плодовете - налагат се и се посипват със захар, стоят определено време и се прецежда.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #113 -: Март 30, 2012, 12:26:37 pm »
Малиии, един ден да не пиша и не ога да насмогна :)

Блу - напредвам, да, за 4 точки не взех В2 на изпита, но нямаше как- беше деня, след като научиш, че трябва да ми правят кюртаж и ревах до 4:30. Съответно изпит - провален. Но пък си плямпам добре на френски :lol:
Ема - знам, че е обидна, няма да я ползвам :lol:
Ултра - благородно завиждам, искам и аз на концерт, ама няма да е скоро 8)
Перде - стискам палци да вземеш правилното решение. Аз вчера бях на едно интервю за мечтана от мен позиция и съм на едно интервю разстояние с французин за да започна :lol: Чакам да ме викнат следвщата седмица на второ.

За столчетата - нашето е чудесно, обачеееее... малкият си вади ръцете от коланите и от 5 точковия колан го държат коланите, които минават през таза. Миналата седмица щях да убия мъжа си, защото се оказа, че не е закрепил столчето добре и като спря рязко...добре, че държах столчето в този момент. Обаче мисля вече колана за кола да минава през детето и столчето, защото и да е добре закрепено столчето, Ники като си маха коланите от рамената, никаква работа не вършим.
[/url][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #114 -: Март 30, 2012, 12:50:22 pm »
Внимателно четох Джам. Точно затова уточних, че подобно столче не ми се вижда добро решение, ако автомобилът няма изофикс система /т.е. поне опцията, когато не може вече да се ползват коланите на стола да се мисли друго./
Най-близкото от вида столче, което исках аз...си е егати цифрата само по себе си, като добавиш и цената на изофикс-базата, ами не е по джоба на всеки втори ми се струва. :? Лично аз, първо се бях спряла на този стол: http://www.besafe.bg/Products/izi-comfort-isofix, понеже предишният стол на Дани беше на тази марка, монтиран върху изофикс-база и бях доволна, НО. Като сметнах колко трябва да се оръся за следващия вид...ами не ми се видя особено оправдан разход в момента. В крайна сметка, има достатъчно столчета с чудесни показатели за сигурност, които не струват "майка си и баща си". Поради което, взех въпросното RECCARO засега и ще го ползваме, докато е възможно да закопчавам Дани с неговите си колани. Когато стане невъзможно, ще купя следваща група столче и ще го закрепя с изофикса на колата и така.
Поне моето столче, така "на око" мисля, че ще може да се ползва със собствените колани доста след като дзверо мине 18-те килограма /според разбиращите от столчета - също/, ако естествено някой друг показател не влиза в зоната "опасно". Та...като ударих чертата - като пари ми излиза по-евтино, или същото да взема два стола, кой когато се наложи, вместо един "космически" и да правя компромиси с едно, или друго в някакъв момент. Но естествено - това си е моя логика, което съвсем не я прави "най-вярна", само споделям за който го вълнува въпроса в този момент точно, ей така "за справка". :lol:

Иначе съгласна с Мишанта, при възможност - най-добре отидете с детето и пробвайте столчета с него, а ако може - дори в автомобила, в който ще се ползва столчето. На нас ни разрешиха такива проби, но се съмнявам извън София изобщо да има какво да се тества... Поне в Стара Загора - не се продава нищо от това, което бях набелязала, че да може да се види на живо, камо ли да се пробва. :?

П.П. Жаси, Дани също си измъкна ръцете 2-3 пъти, докато не особено умната му майка  :oops: се усети, че просто не му затяга коланите достатъчно. Стягах ги "на око", но вече стягам "на пипане" и няма проблеми. Окопчан е и няма измъкванката. :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #115 -: Март 30, 2012, 13:57:05 pm »
От плодовете - налагат се и се посипват със захар, стоят определено време и се прецежда.

аха, значи не съм те разбрала правилно - ние правим сироп за разреждане от цветовете на бъза и става много хубав сок (особено гарниран лятото с лед, прясна мента и резен зелен лимон, пожелание и малко ром - това не за децата, разбира се :lol:)

може би тогава говориш за това:
http://apteka.framar.bg/30015222/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D1%8A%D0%B7-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-410-%D0%B3-
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #116 -: Март 30, 2012, 14:00:20 pm »
Моите редовно са с измъкнати ръце. Стягах, проверявах, едвам ги закопчавам и пак се измъкват.
Даже се замислям дали вече да не минем на вариант колана на колата през стола. Трябва да проверя на ръст как ще им дойде, че последно през вратлето им минаваше и беше неудобно.
Но като са си измъкнали ръцете от петточковия колан - не виждам каква полза има от стола. Да не говорим, че вече се откопчават и  закопчават сами :o Девойката не се сеща как става това, но брат й е услужлив и помага.

Цветенце, това е. Последно го гледах в някакъв сайт, базиран във Велико Търново и доставката на два буркана ми излизаше повече от самата поръчка. Начисляваха си и такса "дребна поръчка". Ще погледна в този сайт, ако имат наличен някъде по аптеките, ще помоля приятели да го вземат на идване.
« Последна редакция: Март 30, 2012, 14:03:28 pm от *vera »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #117 -: Март 30, 2012, 14:06:10 pm »
Jbrul, нашите столчета са точно Recaro като показното на линка. Елена в момента е 18 килограма и си е с пет точковия колан и като гледам ще си остане още минимум година две с него. Даже сравнително наскоро и махнахме повдигащата възглавничка, заради всичките дрехи през зимата. А Стефан, като го гледам и по-дълго време ще изкара, нали ми е един такъв елегантен ;) от злоядост. Не, че Ели е дебела, тя е с нормални мерки.

За главоболието, мен само сън ме оправя обикновено, ако имам късмет и беналгина върши работа. Причина обикновено, недоспиване, преумора, а в последно време и синузит. Баба ми е с мигрена, знам че в дни когато я боли, стои на тъмно и лежи, защото положението е много зле.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #118 -: Март 30, 2012, 14:45:18 pm »
Много благодаря! При мен се изключиха очите като причина, казаха да започна да водя дневник с какво се храня и как ми се отразява. В интерес на истината, с мъжа ми спряхме да ядем месо преди месец и половина и успях да постигна най - голяма пауза меджу кризите.
Приятни почивни дни!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #119 -: Март 30, 2012, 15:00:57 pm »
elle, сестрата на мъжа ми е с мигрена, та по тоя повод знам, че доста помага приемането на магнезий.
Бъзакът е плод на черен бъз- продава се и сушен в аптеките, Самбукус-ът е сироп точно от това. Приемала съм направо сушени плодове- добре ми действаха- общо укрепващо, но и с него като с всяка билка трябва голямо постоянство- минава време преди да се усети ефект.
Иначе от цветовете на белия бъз си правим сироп всяко лято- не знам дали е полезен, но е невероятно вкусен.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.