0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #40 -: Март 27, 2012, 16:08:20 pm »
Мише,ние сме с "бе"-то в момента по същия начин.Единствения напредък,който успях да постигна е че сега казва ....бе бате...или....бе Гого... :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #41 -: Март 27, 2012, 16:12:48 pm »
Доживях и аз да похваля американската система за нещо. В учебните заведения, още от яслите, строго се следи за езика, употребяван от децата, непрекъснато се учат да говорят учтиво, да уважават. Има огромен ефект, вкъщи ми се налага само да дообяснявам  :wink:.

Тереза май прохожда, прави по 4 миши стъпчици, преди да полети към котарака  :D. Кога детето се счита за "официално" проходило?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #42 -: Март 27, 2012, 16:25:37 pm »
Ани, не знам дали при другите майки с две деца е така,
само предполагам, но у нас мишоците са като скачени съдове!
Ако единия се разболее, другия върви точно три дни след първия!
Бързо оздравяване!

А иначе, вежливостта се възпитава в това съм убедена!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #43 -: Март 27, 2012, 16:28:47 pm »
Мише, то и нашето не е за завиждане! Ако можех да се клонирам!  :oops:

Първия път когато се срещнахме с жената, Вики се държеше с нея все едно и е баба! Пътува с нея в колата, навън излезе с нея. Само на главата дето не и се качи. Затова я наех, защото и двамата с мъжа ми видяхме, че я хареса!
Жената има опит, посрещна я много мило, поднесе и подаръче. Като дойде за първи ден и подари книжка за оцветяване. Може би защото беше болна ли, незнам изведнъж се промениха нещата!  
Утре ще бъде поредния опит, моля се да не ме изпраща с истеричен рев, щото ми се къса сърцето! :(

Всички да оздравяват!!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #44 -: Март 27, 2012, 17:17:05 pm »
И у нас са по подобен начин. В момента са точно с три дни разлика болни :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #45 -: Март 27, 2012, 17:55:10 pm »
Елле, Бърди е писал, че стъпките е нужно да са 5.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #46 -: Март 27, 2012, 19:17:07 pm »
Благодаря, Смарайди. Нещо такова ми се въртеше.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #47 -: Март 27, 2012, 19:42:24 pm »
Мдам, нашата изгора в градината отсъства вече втора седмица и днес се пролича отсъствието й. Като я няма, започва да копира от лошите момчета. да ми говори за бакугани, битки и извъземни и не знам какво си. Държи се отвратително и ми говори нахално и грубо. Поощрявам детската дружба с другият пол, защото има голяма промяна в моето дете, когато въпросната госпожица е там. Интересно, че тогава не го интересува какво му говорят другите момченца. Много е важна средата в която растат децата и Джам е абсолютно права, че в градината са на отговорно пазене и нищо друго.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #48 -: Март 27, 2012, 20:00:28 pm »
да ви кажа лек за изгорено- прясно изпробвано: резени пресен домат
одеве готвих, сложих горещата супа на земята, върху гранитогреса, за да поизстине по-бързо, Преслава затанцува от радост, защото снощи си поръча пилешка супа, и както си танцуваще залитна и седна в тенджерата
цялото дупе беше зачервено= събух веднага естествено, наложих домат
сега има съвсем леко червено петно колкото монета от лев
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #49 -: Март 27, 2012, 20:26:00 pm »
ОХ, Мини, настръхнах като прочетох! Добре, че бързо си решила проблема!
Моята руса принцеса една вечер беше решила да провери колко е гореща ютията.  :( Залепила си ръчичката и идва да ми покаже! Не ме питайте как се чувствах - ама грабнах спасатела и намазах обилно, след това още 2-3 пъти и слава богу не станаха мехурчета!
Баща и гладил и не извадил ютията на терасата. :oops:  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #50 -: Март 27, 2012, 20:49:10 pm »
Малка, сладка  :?...
Мини, ако имаш Арника намажи я преди лягане...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #51 -: Март 27, 2012, 20:49:29 pm »
Леле мини,настръхнах.Дано детенце бързо се оправи.
Другото което много помага при изгорено е-намазваш леко изгореното място с олио,веднага взима огъня.Неведнъж е изпробвано с цеха-действа страхотно,няма подуване на кожата.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #52 -: Март 27, 2012, 20:53:26 pm »
Мини,ужасна случка.Дано бързо й мине на Пипи.
Аз пък имам някакви лепенки като мрежичка напоени с някаква мазнина и пише че има нещо сребърно в тях :oops:.Пробвала съм на леко изгорено и много помага.Оттогава не ми се е налагало,дано и не се никога.

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #53 -: Март 27, 2012, 21:55:28 pm »
Ох, Мини, настръхнах! Кисело мляко може да помогне :?
Но за домата се озадачих. Знам, че се ползва в козметиката заради салицила в него и че щипе. На рана избягвам да слагам друг зарзават освен краставица, заради хидратацията.
Ще налагаш ли пак с нещо? Пиши утре как е Пипи.

Аз да ви питам как да мия зъбите от всички страни - външна, вътрешна и дъвкателна? Досега успявах, ама са драми от известно време? Някакви съвети, чалъми?

И да кажа, какво стана днес. Водя Ники на детската площадка и там едни хлапета 8 годишни обикалят, катерят се, скачат върху витата пързалка и се плюят и храчат :x Родители - нъцки, що да има за 8 годишни, те големи беее! Първи път нашравих забележка да не плюят, все пак деца пълзят по тезипързалки, втори път и както се изплю момичето срещу Ники, а момчето скочи с цяла тежаст върху пързалката само се чух да казвам 'Слизай веднага, че ако те добарам ще ти счупя глават"! И слезаха те и ги строих в редичка за урок по добро поведение, вече овладяна. По едно време гледам момчето си бърка в устата в мръсни ръце. Викам му "какво ти има", той вика - семка ми се заби. По една случайност винаги нося конец за зъби. Питах дали ползва, горкото примигна. Откъснах им по едно парче и почна урок по зъбна хигиена. ОСНОВЕН, защото се оказа, че не знаят нищо за личната хигиена. КАто зяпнаха тези деца да чистят зъби, толкова им беше забавно, а аз като им видях състоянието на зъбите 8O момичето имаше 4-5 долни пломби, и още поне 2 горни. Момчето малко по-малко.

Как да реагирам, когато децата са по-големи, но нахакани? Не мога да ги ударя, това ясно. Но строгият ми тон ги строи в редица и дори научиха нещо полезно. Знам, че това не е моя работа да ги възпитавам, но какво да правя като храчат срещу детето ми? Вие как реагирате, какво правите?
« Последна редакция: Март 27, 2012, 22:57:55 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #54 -: Март 28, 2012, 09:20:18 am »
Вени, по-добре е да има пломби, отколкото неоправени кариеси. И моето дете има пломби, а е само на 5г. Спазваме добра хигиена и ядем балансирана храна, както и не употребява широко и редовно употребявани сред децата неща като плодови сокове, близалки, вафли, дъвчащи бонбони. Но въпреки това имаме кариеси - 3 на брой, следователно и 3 пломби.

За миенето на зъбките, при нас малкият отскоро ми дава да му ги мия по-старателно, отскоро се научи и да жабури и изплюва водата. Преди това не позволяваше, от време на време работеха разни трикове, но за кратко. Като например аз мия неговите, той мие моите и залисан в това да ми четка зъбите, аз използвам ситуацията да изчеткам хубаво неговите. Не е много удобно, но работеше. С времето разбират, че това просто е нещо, което трябва да се прави, мъничък е още Ники. Според мен не настоявай прекомерно, да не става насилствено и да остава с впечатление, че това е нещо неприятно. Не е такъв проблем, че на неговата възраст не успяваш да изчеткаш всички повърхности на зъба :)

А по другия ти въпрос - честно казано не знам, наистина не знам как се реагира. Аз наивно мисля, че всички хора трябва да са добри, възпитани, позитивни - е, хайде, не всички, но повечето и все още не съм се научила да приемам обратното. В подобни ситуации обикновено озадачението ми измества всякакви други реакции.

Мини, бързо да се оправя зачервеното дупе  :)
« Последна редакция: Март 28, 2012, 09:37:31 am от tzvetenze »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #55 -: Март 28, 2012, 09:33:19 am »
Ох, Мини дано му мине бързо на Преславчето  :( Ще го запомня това с домата, че аз знам само олио и дефламол.

И аз много държа на зъбната хигиена. Боби си знае сутрин и вечер е закон. Първо търкаме ние /по-често баща му де/, после търка той. И въпреки това на прединте си зъби той има петна.

Вени, не знам какво се прави в такава ситуация. Аз не обичам да влизам в конфронтации с деца. Правя забележка и си подбирам детето и си тръгвам. Площадки много. Обяснявам, че си тръгваме защото децата са невъзпитани и не искам той да се държи така и готово.

Вчера беше първото тържество, в което Боян участва в градината. Страхотно си каза думичките, ама тая блуза почти до мишниците я вдигна да му се не види  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #56 -: Март 28, 2012, 10:58:23 am »
Привет на всички, с пожелание за здрава, а ако имаме късмет и не толкова прохладна седмица в следващите дни  :D

Хайде и аз да се включа по въпроса с "илачите" за изгаряния. От няколко години винаги държа в хладилника от този крем http://apteka.framar.bg/11000344/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BD, ефектът е изпитан и незабавен. За щастие, още не се е налагало да го ползвам за Дани, ама едва ли ще се размине...

Жаси,като те чета, а и като гледам сега по паркове и градинки как се държат някои по-големи дечица...също съм в чуденка как ще трябва да реагирам в подобни ситуации в бъдеще. Не върви да правиш забележка и да се караш на чужди деца, от друга страна пък - не става да гледаш безпомощно как твоето се пързаля по пързалка осеяна с плюнки, или бива блъскано и удряно от други деца. Ни така, ни иначе е положението. Ако пък всеки път в подобна ситуация, просто си взимам детето и си тръгвам от някоя площадка /както съветва к(Р)оки / цял ден трябва да мъкна Дани от площадка на площадка и до 10 мин. да се налага да си тръгваме  :lol:

И ако с децата все пак има начин да се разбереш в повечето случаи, както споделяш, че си постъпила ти, май с родителите им е почти "мисия невъзможна", поне според моя скромен опит досега. Миналата седмица бяхме в една градинка, слънчево време, много майки, бебета, колички...Сяда до мен една жена с бебе и се започва обичайният разговор: "вашето на колко е, как се казва и пр." В един момент тази майка вади биберон-залъгалка, който аз заглеждам с любопитство понеже не бях виждала залъгалка с подобен дизайн досега... В следващия момент осъзнавам, че това не е биберон, а бонбон с такъв дизайн и жената го набута в устата на момиченцето си което още няма 7 месеца  8O Устисках около 30 сек. и все пак попитах възможно най-деликатно, защо тъпче бебето си с боядисана захар  :oops: Бреййй добре, че не ядох шамари ви казвам. Като отвори една уста тази жена, като се развика...какво ми влизало на мен в работата, да не съм мислела, че съм по-добра майка от нея, тя акъл не искала от никого как да си гледа детето...Грабна количката и обидена се изнесе с мръсна газ. Съгласна съм, че хич не ми е работа да давам акъли на някой как да си гледа децата и досега не съм си позволявала никога да си отварям устата на подобна тема, ама това с бонбона просто ме втрещи. Но ще ми е обеца на ухото за в бъдеще - каквото и да видя - мълча си и това е.

Зъбомиенето при Дани засега се получва горе-долу, ама през седмица купувам нови четки за зъби  :lol: Както зяпа и оставя да мия, изведнъж като захапе власинките и аз дърпам той стиска - четката се "разкоства" отвсякъде. Подстригвам я докато още има власинки и айде следващата. Ще схване кое как, когато му дойде времето за това.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #57 -: Март 28, 2012, 11:14:33 am »
Кроки, и Мони си вдига блузата като е притеснен или иска внимание :lol:

Аз отивам на концерт на Пол Маккартни днес :band:
Много се вълнувам, въпреки че не съм спала две нощи заради Боби. Дано не заспя на някоя балада :lol:

За неприличния език - ако ми говори мръсотии на френски, няма и да разбера. Има обаче доста испанчета в училището и усвои една неприлична дума. Няколко дена я повтаряше непрекъснато. Бях чела, че не трябва да показваш, че това те дразни, ама не устискахме с баща му. Все пак не се издържа непрекъснато да ти повтарят названието на женски полов орган като речитатив... След три дена му мина интереса и спря.
На френски говори по-рядко, главно когато на площадката няма деца, които говорят английски. Ходихме на театър "Малката русалка" на френски. После го карах да ми разказва, други българчета, знаещи френски също бяха там. Оказа се, че е разбрал в снови за какво става въпрос.
Затова пък английският му задобрява. Ако искаш да ти каже нещо, може и да не се сети на момента, но докато играе, комуникира с децата без никакъв проблем.
На естонски отказва вече да говори. Пробвам, но не ме отразява.
С българския напредваме :lol: Трудни са му възвратните форми "Измила си се ли" и  някои от въпросителните изречения "Знаеш, че ли". Трудно му е да изрази всичко, което иска да каже, липсва му речников запас. Опитвам непрекъснато да му давам примери как би могъл да каже нещо. Слуша ме с внимание, но не запомня :?
Относно обучението на чужд език. Тук няма възможност да наваксва с езика. Записва се детето в съответния клас според възрастта. Негов проблем е дали ще се справи. Чест случай при по-големите дечица е да повтарят класа. В някои училища има специални програми за интегриране - работят допълнително с детето, дават му различни домашни, включват класа в инициативи да му помагат да научи езика по-бързо и т.н. Повечето родители на българчета, които са дошли след 7 клас, ги водят и на частни уроци по френски.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #58 -: Март 28, 2012, 11:41:57 am »

Аз отивам на концерт на Пол Маккартни днес :band:
Много се вълнувам, въпреки че не съм спала две нощи заради Боби. Дано не заспя на някоя балада :lol:

Ухаааа, то си е за вълнение, да си изкарате страхотно, 100% няма да заспиш  :lol:..

Кроки, ама са такива готини леко притеснени...

За неприличните думи, Митака мен ме тества, пуска някаква
и чака да реагирам, и веднага ме стрелка-
"Без да искам Мамо, тази е от лошите, нали?"  :wink:

С децата из градинките, честно казано не ми се влиза в спорове
и аз като Кроки, просто си тръгваме...
Онзи ден едно момченце, на главите им се качи на една катерушка,
майка му три пъти го помоли да слезе, аз също, не пожела.
Митака три пъти му каза, че не му е приятно така,
дори го гледа лошо, не им се получи играта и накрая си тръгнахме.

И аз като Цвети, все се надявам доброто да е повече, но ....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #59 -: Март 28, 2012, 12:08:26 pm »
Весела и здрава седмица и от мен!
Наканих се да се запиша и аз по средата.
Искам да попитам колко време да наблюдавам за симптоми за шарка. Че в неделя се видяхме с една приятелка и нейния батко и вчера ми се обади, че е със шарка той. Не че много са играли заедно, защото той е „голям“ пък тя „бебе“, но все пак.
Парси, честита придобивка. Леко и безаварийно шофиране.
Мише, може и да съм писала и преди - моя брат вечно ревеше от градината. Казваше, че другарките го биели. Това дори когато мама заместваше учителка в съседната група и той не ѝ беше пред очите само докато се хранят. Накрая установиха, че проблема му е спането. По-точно това че го карат да спи. Така и не го преодоля това и ходи 2 години на предучилищно, защото там не се спи.