0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #60 -: Март 28, 2012, 13:06:49 pm »
Анико, как се заспива на концерт на Пол Макартни, нямай такива притеснения :) Забавлявай се и от мен :)

Вени, за големите деца по пързалките - лично аз винаги съм гледала да ги прибирам, ако има или дойдат по-големи деца. От една страна нямам доверие на големите, че ще пазят малките, дори и да им обясня или направя забележка, от друга - виждам, че мъничките им пречат на играта на батковците и каките, особено ако големите са мнозинство. Забелязвам, че доста родители също правят така. Или отиваме на съседната пързалка, където няма или има на наша възраст или някъде на друга играчка и изчакваме големите да се наиграят.  Колкото за храченето или някои  опасни дейности бих им казала с внимателен тон, че това е опасно, напълно възможно е родителите да не са забелязали това.

Имаме задачка за детската градина за понеделник - давайте идеи - ще имаме открит урок на любимата ни тема - опазването на природата и искат играчки направени от отпадъчни (рециклирани от домакинството) материали. Харесаха ми едни човечета направени от пластмасови капачки в крокотака и едни ябълки от две дъна на пластмасови бутилки слепени и оцветени. Ако някой има идея за нещо бързо и оригинално ще съм благодарна :)
« Последна редакция: Март 28, 2012, 13:32:13 pm от cygnus »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #61 -: Март 28, 2012, 13:11:51 pm »
Дони, в крокотак има много идеи - от ролки на тоалетна хартия, от кутии хартиени от яйца, виж тук http://krokotak.com/barzo-tarsene/ot-koshtcheto/
Сигурно ще бъде много интересно!  :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #62 -: Март 28, 2012, 13:31:28 pm »
Дони, в крокотак има много идеи - от ролки на тоалетна хартия, от кутии хартиени от яйца, виж тук http://krokotak.com/barzo-tarsene/ot-koshtcheto/
Сигурно ще бъде много интересно!  :)
Мерси, yana, ще ги разгледам :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #63 -: Март 28, 2012, 15:16:03 pm »
От коркови тапи могат да станат много интересни неща. Могат да се оцветят, да се залепят една с друга и да се направят разни фигури. Могат да се свържат и с конец, но пробиването е по-трудно и детето не може да участва. Аз бих ги залепила - предстатям си дърво да се направи от тях или някакво животно.Или с помощта на кутийки от кибрит и клечки за зъби /шишчета/ и корковите тапи може да сглобите камионче, валяк...
« Последна редакция: Март 28, 2012, 15:23:03 pm от hope-love »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #64 -: Март 28, 2012, 16:38:00 pm »
Дони, аз сега ще правя саксийки от кутии за яйца, които ще облека в парцали от стари дрехи, празни яйчни черупки, които специално си отделих снощи отворени леко отгоре само, ще накарам децата да ги оцветят с техните боички и ще насадим вътре каланхое и разни други листнодекоративни малки растенийца

от ролките домакнска или тоалетна хартия, опаковани в цветни парцали се получават страхотни "съхранители" на ластичките за коси- подреждаме си ги по цвят редовно
от стари ненужни визитки пък защипваме фибички
« Последна редакция: Март 28, 2012, 16:39:35 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #65 -: Март 28, 2012, 17:48:45 pm »
одеве готвих, сложих горещата супа на земята, върху гранитогреса, за да поизстине по-бързо, Преслава затанцува от радост, защото снощи си поръча пилешка супа, и както си танцуваще залитна и седна в тенджерата

подобен случай, но с леща, а не пилешка супа, и завършил доста по-трагично, обсъждахме в темата за безхаберните родители.


за домат за пръв път чувам, но класиката при изгорено е суров картоф. или мазнина. ако, разбира се, не разполагате с дефламол или подобен мехлем, което е задължително за домашната аптечка.

ултра, запомни думата "мерде". докато не я е казал, значи всичко е наред с френските мръсни думи. с нея се почва.

« Последна редакция: Март 28, 2012, 17:53:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #66 -: Март 28, 2012, 17:53:35 pm »
мда, явно и аз съм в графата безхаберни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #67 -: Март 28, 2012, 17:54:33 pm »
мда, явно и аз съм в графата безхаберни

в случая - да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #68 -: Март 28, 2012, 17:57:44 pm »
тюх язък, размина ми се приза Дъ бест родител евър, толкова се стараех да го получа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #69 -: Март 28, 2012, 18:32:23 pm »
На френски говори по-рядко, главно когато на площадката няма деца, които говорят английски. Ходихме на театър "Малката русалка" на френски. После го карах да ми разказва, други българчета, знаещи френски също бяха там. Оказа се, че е разбрал в снови за какво става въпрос.
Затова пък английският му задобрява. Ако искаш да ти каже нещо, може и да не се сети на момента, но докато играе, комуникира с децата без никакъв проблем.
На естонски отказва вече да говори. Пробвам, но не ме отразява.
С българския напредваме :lol: Трудни са му възвратните форми "Измила си се ли" и  някои от въпросителните изречения "Знаеш, че ли". Трудно му е да изрази всичко, което иска да каже, липсва му речников запас. Опитвам непрекъснато да му давам примери как би могъл да каже нещо. Слуша ме с внимание, но не запомня :?
Относно обучението на чужд език. Тук няма възможност да наваксва с езика. Записва се детето в съответния клас според възрастта. Негов проблем е дали ще се справи. Чест случай при по-големите дечица е да повтарят класа. В някои училища има специални програми за интегриране - работят допълнително с детето, дават му различни домашни, включват класа в инициативи да му помагат да научи езика по-бързо и т.н. Повечето родители на българчета, които са дошли след 7 клас, ги водят и на частни уроци по френски.
Нямам време да се включа. Извинявам се.
Благодаря ти. Обърнах се към теб за съвет, защото знам, че пътувате често. Отказах да се преместим за 6 месеца извън България. Незнам, просто сега не беше момента. Въпреки всичко по нататък може и да приема. Но ще бъдем 6 месеца някъде, 6 месеца в България. Ние ще се справим, по ме притеснява какво правим с децата, как седи въпроса с училището и прехвърлянето. Губят ли години и т.н. тази година категорично отказах, но напоследък някои неща ужасно ми тежат. другата година ако продължава да е така, сигурно ще се възползвам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #70 -: Март 28, 2012, 19:43:04 pm »
Ауу, Лиде, и вас ще ви отвее вятъра :?

В списъка с мръсните френски думички "Пютан", "Табернак" :oops:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #71 -: Март 28, 2012, 20:01:04 pm »
не губи кураж, мини, тегленето на наградите е в края на годината. има време :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #72 -: Март 28, 2012, 20:06:02 pm »
не губи кураж, мини, тегленето на наградите е в края на годината. има време :)

Има, има...но, ако не ме номинирате, сама ще го направя! 8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #73 -: Март 28, 2012, 20:11:35 pm »
Лиде, изхождайки от моя опит, децата уникално бързо се ориентират в нова обстановка, нов език и нови приятели. Ако само това ти е притеснението, според мен е неоснователно. Малките много бързо се аклиматизират в нови узловия, дори и езикови.

Когато Антъни беше на 9-10 месеца и още не ходеше, една сутрин си залепи ръцете на камината върху стъклото. Тази камина беше изключена, обаче вечерта по някое време таткото решил да я пусне, защото му станало студено, но после забравил да  я изключи от копчето. И на сутринта, ставам аз, и нали си знам, че няма как да се включи термостата и съответно камината, пускам Антъни в кухнята, за да направя закуска. Антъни лази напред - назад, изправя се по мебелите, в един момент аз чувам/защото съм с гръб/ как камината се включва и докато реагирам и изтърча, Антъни се залепи на горещото стъкло. Тя камината цяла нощ е била офф/он и стъклото се е поддържало горещо. Направо кошмар, сърцето ми падна в петите :( Само го намазах с нещо като дефламол и в колата и в спешното.
Дни наред се чувствахме ужасно
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #74 -: Март 28, 2012, 20:14:10 pm »
Вени, откъде я знаеш тази дума табернак, тя е характерна  за хората от провинция Квебек :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #75 -: Март 28, 2012, 20:48:33 pm »
Вени, откъде я знаеш тази дума табернак, тя е характерна  за хората от провинция Квебек :)

Че от там  :lol: Нали ще ставаме квебекари, псувните са важна част от адаптацията :lol:
[/url][/url]
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #76 -: Март 28, 2012, 21:14:29 pm »
Дони, да ти дам една идея и аз - изхабено СД, ролка от тоалетна хартия и разтегателна хартия от букет (ако нямаш от стар букет, има в магазините за украси). Та залепяш един цвят върху диска - примерно зелен, отгоре разрязаната ролка на 3 облепена със същата хартия, залепяш за диска и украсяваш с калинки, пеперудки, цветя, листенца каквото ти дойде на ум - ето го нагледно - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150623136928610&set=a.10150550355328610.397029.174583063609&type=3&theater
Друга идея от картонените опаковки за по 6 или 10 яйца - ето примерно това https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150661147058610&set=a.10150635051143610.407680.174583063609&type=3&theater
Успех и да се похвалиш после :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #77 -: Март 28, 2012, 22:54:37 pm »
Красота!
А аз никога не съм имала нерви и ентусиазъм за женските неща :( Освен творене с глина и оцветяване на фигурки, всичко женско ми е чуждо :( Май само копче мога да зашия. Това плетене, везане, бродиране за мен са по-сложни и от френския.
[/url][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #78 -: Март 28, 2012, 23:48:06 pm »

А аз никога не съм имала нерви и ентусиазъм за женските неща :(
ох, добре че не съм само аз :)

Страхотни идеи сте пуснали, момичета. Ще снимам после какво сме натворили.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 23:52:38 pm от cygnus »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #79 -: Март 29, 2012, 00:24:16 am »
Вени, аз съм супер вързана в ръцете. Виж, мога да редя пъзели, но не ме карай да бродирам, плета или гоблени да шия. Друго, което мога, е да си зашия някой пръст.

Виждам, че напредваш с френския.   8)