0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Здрава, спокойна и  :sunshine: ва седмица на всички!

Бъдете здрави и много щастливи...

Стана месец откакто Митака е на градина и вместо да свиква,
сутрин е все по-драматично...говорим за това, но той всяка вечер
си пресмята колко още сутрини има да плаче!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #1 -: Март 26, 2012, 10:06:39 am »
мишанто, случвало ли ти се е да се разделяш с детето преди? но не да е оставено при познати нему хора. например - можеш ли да го оставиш за 2 часа в детски клуб, без да те вижда и без да знае, че си наоколо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #2 -: Март 26, 2012, 10:30:24 am »
Джаме, случвало се е, но е бил с баща си, спал е при снаха ми и зет ми
няколко пъти, което пак не е това за което питаш!
Не се е отделял...

Много са мили с него и госпожите му и лелките, те самите казват, че е кротък и спокоен там.
В разказите му за градината негативното идва само от едно детенце,
което го буди, пее му в ушите и дори ми показа как му ги дърпа!
Оставила съм си още един, два дни и  ще говоря с госпожата за това.
Имаше проблем с ходенето до тоалетна там, но мисля, че това лека-полека го преодолява!
Защото първите дни стискаше много и следобед като го вземахме веднага пишкаше.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #3 -: Март 26, 2012, 10:43:06 am »
Мише, говори с госпожите, няма нужда да чакаш ако мислиш, че това е проблема.

хубава седмица и от мен :D
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #4 -: Март 26, 2012, 10:45:01 am »
Да е здрава и спокойна седмицата!
Мише,а възможно ли е да се глези вечер,затова да говори така?Имайки впредвид че иначе в градината е спокоен?Надявам се бързо да го преодолее,за да си спокойна и ти :).
Сега да ви споделя огромната ми изненада от моя мъж вчера.Прибра се от работа и каза че ми е купил...кола 8O.Явно мрънкането ми от 3-4 месеца че искам да мога да разчитам на себе си ако ми се наложи е дало резултат :D.Не е нищо особено,но ще си я таралянкам с кеф :).

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #5 -: Март 26, 2012, 11:17:57 am »
Парси, честита свобода, леко и безаварийно да вози!

За това което ме пита, аз мисля че той се чувства несигурен в детската
справянето сам го плаши, въпрос на време е да свикне, но колко ще е то?
Вероятно го има и този момент, но аз не го наричам глезене,
а манипулация, леко и кротко...с желание да го ставим у дома!
Тук е спокоен с нас, но това не може да продължава вечно
аз съм против и съм споделяла с вас и преди притесненията си.
Още не е осъзнал, че когато е болен не ходи, иначе ще действа и така.
Той бе у дома една седмица с хрема и ние нито веднъж не си позволихме
да коментираме ситуацията по този начин, защото и това очаквам.

Така хубаво ми разказа приказката за Косе босе, която там са чели,
докато заедно правихме пица онази вечер.
С такава обич говори за госпожите, искаше да им носи курабии...
От това разбирам, че му харесва, май е по-важно аз да свикна
с това, че плаче сутрин и с липсата му през деня!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #6 -: Март 26, 2012, 11:31:53 am »
Успешна седмица и от нас :D

Мише, щом там е спокоен според мен нямаш основания за притеснения. И моето юначе имаше период, в който плачеше, после спря, после пак почна, но от яслата ми казаха, че през деня е спокоен и това е важното. Митаче е и по-голям, нормално е повече и по-трудно да преживява раздялата с мама. Твоето сърчице няма да се успокои, докато той плаче, това ми е ясно, но се зареди с търпение и не спирай да говориш с него за градината и защо трябва да ходи. А по въпроса с другото детенце и аз съм на мнението на Стефи, говори с учителките, ако имаш съмнения.
Парси, честита нова придобивка :D леко и безаварийно шофиране. Друго си е с кола, аз вече така съм свикнала, че не мога да си представя ежедневието без кола :oops: нито ще ми стигнат парите за таксита, нито времето.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #7 -: Март 26, 2012, 11:39:41 am »
Мише, и аз не му казвам глезене. Децата си искат майките, колкото и прекрасно да се чувстват с друг човек. Моите и двамата дълго време след тръгването на градина са били малко по-капризни и плачливи вечер, просто с цел да наваксат с вниманието на мама, което им е липсвало през деня. Диманка още е в тази фаза, въпреки че е страшно адаптивна, в градината се чувства добре и всеки ден учи нещо ново там. Ще свикне Миташки, ако наистина да добри госпожите, но ще отнеме време. За детето, което го буди - няма какво да чакаш, просто помоли да ги разместят за обедния сън още днес. Не е чудо голямо да помолиш за такова нещо, никой няма да ти се обиди, а детето ти ще е по-спокойно.

parsi, честита свобода, само на хубави места да ви вози новата кола!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #8 -: Март 26, 2012, 11:55:55 am »
вижте сега, може да не е глезене, но си е баш манипулиране, ако мине мине, ако не, ясно е че ще ходят на градина :wink:
а и това, че вечер капризничат пак е в реда на нещата, все пак цял ден там са слушали, спазвали някакви правила, съобразявали са се с още 20 деца и прочие. Моя подход е следния, един-два пъти като съм обяснила едно нещо, не повтарям и не задълбавам, защото те се навиват още повече, т.е. Мише, съвета ми е да не дъвчете всяка вечер нон стоп едно също, разбираш ли, как утре пак ще плаче и ти го успокояваш и му обясняваш по  Н на брой пъти как не бива и т.н.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #9 -: Март 26, 2012, 12:05:36 pm »
Здрава, спокойна и  :sunshine: ва седмица на всички!

Бъдете здрави и много щастливи...

Стана месец откакто Митака е на градина и вместо да свиква,
сутрин е все по-драматично...говорим за това, но той всяка вечер
си пресмята колко още сутрини има да плаче!


Мише, първата година беше непрекъснато така при нас, от втората свикнаха вече, но и до ден днешен пресмятаме "като се наспим сега утре градина ли е или почивка", а като дойде почивка също "сега като се наспим какво ще правим?"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #10 -: Март 26, 2012, 12:38:55 pm »
аз изрично попитах дали детето е имало други периоди на откъсване от родителя, защото Митака е на 4.5 години - не е на 2.5, на каквато възраст обикновено има подобни дълготрайни страдания при първо откъсване от дома и родителя и тръгване на ДГ/ясла. той вече е голям и би трябвало да свикне значително по-бързо, не го сравнявайте с вашите "първолачета". еле па Донкините, дето първата година ходиха сигурно общо 1 месец на градина, с огромни прекъсвания.

тоест, за да реве вече цял месец, имаме 2 варианта - или в ДГ има някаква трайно травмираща го ситуация (не вярвам, че дърпащото го за ушите дете може да е такава, но ти говори с учителката да ги раздели и да обърне внимание) или просто имаме случай на твърде силна привързаност към мама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #11 -: Март 26, 2012, 13:55:35 pm »
Хубава, слънчева, прохладна и най-вече здрава седмица от нашия отбор!
Аз имам питане. Когато малкият дзвер не слуша, прави ми напук и ли се прави, че не ме чува, му се разсърдвам и му казвам, че е постъпил лошо и няма да му говоря докато не се извини. Е, той казва "Няаай, мама!" и продължава наново и така по 5 пъти на ден. Имам чувството, че въобще не му пука, че му се сърдя- докато не му говоря си пее, играе си, подскача- с нищо не показва да е притеснен. После си изпява извинението и продължава. Та, въпросът ми е, дали не е решил, че това е някакв игра икато си кажеш формулата всичко е забравено и как да му покажа, че това е наказание за лошо държане?
Да го наказвам ли да ходи на определено място или да не прави нещо, или да му взимам някоя любима играчка, докато не се извини?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #12 -: Март 26, 2012, 14:25:57 pm »
Инке, малък е още за такива концепции с извинения... и тия наказания също. те при моя почти 6 годишен не работят, какво остава при твоята фога.
намери друг способ за регулиране на поведението.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #13 -: Март 26, 2012, 15:07:18 pm »
Здрава, слънчева и пълна с детски смях седмица!
При нас номера със сръдните минаваше до едно време. Сега започна да ни развърта и се вижда, че изпитва удоволствие от това... Явно ще трябва да се мисли нов вариант, но пусто, нищо не ми идва на акъла...
Мише, дано свикне детето по-бързо. Ние сме от тия "привързаните" /май повече аз де ;)/ и от сега я мисля тая ДГ....


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #14 -: Март 26, 2012, 15:12:17 pm »
Инке, Калина-Малина, макар прекрасно да разбира, че я "моля"
да си събере моливите, прави фръц и заминава...
Сърдя се демонстративно, а тя ми подвиква -"Ей, мамо, гъде си"...
Хващам я за ръка и заедно ги събираме, иначе така ще си седят цял ден!
Това е п'ошението, както казваше някога любим мой прОфесор!


... или просто имаме случай на твърде силна привързаност към мама.

...или към тате  :lol:

Митака има много силна връзка с баща си, те обичат да са заедно,
а откакто я има Калина, той много се грижи за него!
Първия път когато отидох да го взема, баща му и тя останаха на двора
и той отказа да си тръгне с мен, докато те не се показаха на прозореца.
Госпожата му тогава ми каза, че за толкова години практика и работа с деца,
за първи път среща дете, което когато тъгува споменава тате!
Сега в петък подобно поведение, беше много напрегнат и после ми каза, че много му се е пишкало,
но явно се е притеснил да каже на госпожата и е чакал баща си!

 :thankyousign: отново много ми помагате!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #15 -: Март 26, 2012, 15:31:06 pm »
Ако до сега баща му го е водил сутрин на градина, опитайте да се размените. Нека сутрин ти да го оставяш, а пък вечер баща му да го забира /естествено ако ви е възможно/. Една позната така си реши проблема с плакането сутрин. При тях обаче беше обратно- тате водеше малкия, че плачеше за мама ;)


*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #16 -: Март 26, 2012, 15:46:40 pm »
Здравейте дами! :)

Леле и мен тази драма ме чака с градината. Аз вече ходя на работа и реално не сме заедно по цял ден. Доста ми е мъчно и предпочитам да имам повече работа за да не мисля "какво ли прави сега тя?". На детето като че ли му е добре. Забавлява се с баба си и си се глезкат.:D Вечер като се прибера дребната се залепя за мен като гербова марка. Предполагам и с яслата ще е така, на мен ще ми е по-кофти, отколкото на Никол. Но, здраве да е. Дано само това да са ни проблемите! :)

Успешен ден!  8)


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #17 -: Март 26, 2012, 16:11:43 pm »
Мишани, съвет не мога да дам, моите са май единствените деца в градината, дето реват, ако не ходят и ме забравят, в момента, в който са на вратата на градината. Пожелавам ви бързо да го решите проблема и Митаче да ходи с удоволствие!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #18 -: Март 26, 2012, 17:22:32 pm »

Да го наказвам ли да ходи на определено място или да не прави нещо, или да му взимам някоя любима играчка, докато не се извини?

На две години абсурд да го чакаш да ти се извини ... може да зациклите и да стане по-лошо. Аз съм павила тази грешка нееднократно :oops: и сме стигали до много гадни моменти. Никола "държи инкяр" от много малък и аз сдавам багажа винаги първа, та се получава антивъзпитателно  :lol:

За две години мисля е достатъчно да покажеш категорично, че определено действие или поведение е неприемливо за теб. И така към 100тина пъти  :D
В очакване ....
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #19 -: Март 26, 2012, 18:35:47 pm »
Благодаря за съветите!
Той се извинява, но си мисля, че не разбира какъв е смисълът или защо му се сърдя- малко е като котка! :D
Значи ще продължавам да обяснявам защо дадено нещо не е добро  и така ще чакам да осмисли сърденето ми.
Фуси, той вече е на 2г.5м.- направо е голям! :D
Него ако го питаш е на 5 и е "Гойам батко". За мен е говорещо бебе.
Притеснявам се, че не ме слуша в критични ситуации, които са потенциално опасни за него. Ей сега, преди 5 мин. се готвеше да се изпързаля от облегалката на дивана и на моите увещания и заплахи реагира с хилеж. Секунди по-късно се чу кански рев и той се озова насинен по корем под масата!Излишно е да казвам, че вече се опитва отново да се покатери!
Та така- ще пробвем с настоятелни обяснения, докато вземе да закача.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #20 -: Март 26, 2012, 19:10:19 pm »
Инке, и ние сме на същия етап. Обяснявам до посиняване и пак си е същото. Миналата вечер искаше да ми реши косата с една четка и понеже един кичур се заплете, а той не успя на момента да го оправи издърпа рязко четката и така здраво ме халоса :oops: Баща му каза, че мама я боли и ще плаче, да се извини, ама той просто не реагира. И аз не знам какво да правя, но явно наистина са малки. Не реагира и на дебнещите го заплахи. Така се спуска към люлките, настръхна ми косата миналия ден, щяха направо да го отнесат, той се хили :?

И да питам нещо извън темата. Моя приятелка учителка, детето й е на 2г. Идната учебна година се очакват съкращения, възможно ли е да бъде съкратена или закона я пази докато детето навърши 3г.?
« Последна редакция: Март 26, 2012, 19:40:29 pm от rozovelka »
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #21 -: Март 26, 2012, 21:31:50 pm »
ако съкращават дейност нищо не я пази за съжаление :( с разрешение от инспекцията по труда спокойно могат да я съкратят.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #22 -: Март 26, 2012, 21:37:25 pm »
Мише, ние тръгнахме на 3 год. на градина. Боледуваше на всеки 10-20 дни и тамън свикне с градината и айде пак при мама. Тони е изключително и само гледан от мен, никога не сме се отделяли. Не ревеше нито, сутрин нито вечер, беше като едно кротко агънце и тъкмо когато реших, че всичко е ОК, се започна големият рев. Ей сутрин не мога да си тръгна 30 минути. Започна да си измисля, кое детенце какво му правило, как госпожата го биела и т.н. от сорта, всичко това с цел да не го оставям там. Принудих се да му говоря как ще премине неговият и моят ден и как в еди колко си часа ще го взема и ще бъдем заедно. С това до някъде мина номера, но продължаваше от време да изпада в такива сърцераздирателни сцени. Тогава решихме баща му да го води и проблема се реши. Миналата година беше 2-ра група, е сърдеше се че го взимам "рано" и не можел да си до играел. Тази година 3-та група, вече няма ревове на влизане и му се ходи на градина дори и когато се пада почивка. Понякога го водя аз, влиза си вътре и изобщо не ме отразява, няма чао, няма цунки-гунки и така. Трябва постоянство и огромно търпение за да издържиш до край.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #23 -: Март 26, 2012, 22:32:44 pm »
Момичета, онзи ден бяхме повече на слънце с Никол, намазах я със слънцезащитно, но явно не навреме. По лицето и деколтето и се появиха много ситно пъпчици (от онези, които не се виждат от далече - много малки). Мисля, че са от слънцето, защото се показаха почти веднага. Не я сърбят. Мислех, че ще и мине бързо, но все още ги има. Мажете ли с нещо такива обриви? Чудя се да мажа ли да оставя ли да и мине само, знам ли?


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #24 -: Март 26, 2012, 22:55:02 pm »
Вероятно е алергична реакция към слънцето. Можеш леко да третираш с алергозан.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #25 -: Март 26, 2012, 23:35:40 pm »
Момичета, онзи ден бяхме повече на слънце с Никол, намазах я със слънцезащитно, но явно не навреме. По лицето и деколтето и се появиха много ситно пъпчици (от онези, които не се виждат от далече - много малки). Мисля, че са от слънцето, защото се показаха почти веднага. Не я сърбят. Мислех, че ще и мине бързо, но все още ги има. Мажете ли с нещо такива обриви? Чудя се да мажа ли да оставя ли да и мине само, знам ли?
Ако имаш А-Дерма Екзомега също е добър избор. Аз го ползвах първите 2 години за всяко леко зачервяване на кожата, понеже дъщеря ми много се изпъпчваше по същия начин леко и невидимо по лице, деколте и шийка.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #26 -: Март 27, 2012, 00:13:47 am »
Мише, и моят син все още понякога плаче, като го оставям. Но учителките го гушкат и гледат да го разсеят. А ходи от януари миналата година на ясла.

При нас пък ново двайсет - заради постоянните пътувания на баща си, така се е залепил за мен, че не мога до тоалетната да отида без да вика за мами. Преди беше по-скоро привързан към баща си, а сега реве, когато той го къпе или го слага да спи. Мъжът ми не се впечатлява особено, но на мен ми е мъчно и не знам какво да направя.

При мен минава все още номерът с шантажа или сърденето. Хич не обича да не му обръщам внимание и веднага идва да ми се завира да ме целува или да го гушкам. Най-голямата заплаха е, че няма да ходим да гледа самолетите.  :lol: Веднага става най-послушното дете. Да видим колко още ще му държи! 

Инке, тази трудна дума като "извинявай" не я ползваме още. Все пак съм доволна и на "моля" и "мерси".

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #27 -: Март 27, 2012, 09:25:59 am »
Митко пък е такъв инат,че просто съм сигурна че няма да се извини дори когато вече го осъзнава.За първи път се сблъсквам с чак толкова инатливо същество.Ако има майки на по големи такива да споделят опит за справяне със ситуацийте.Като каже "не" за дадено нещо,не мога по никакъв начин да го променя това "не".И съм говорила,и съм се карала,и съм взимала играчки,не става и не става.

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #28 -: Март 27, 2012, 09:40:56 am »
Мише, и при нас продължава адаптационния период с Тони. В началото голям рев, после се поуспокои, после пък много искаше да ходи - чак подтичваше по двора, после се разболя, сега сме на фаза твърдо "не искам да ходя". Но Антон е доста по-малък и аз мисля, че при нас не става въпрос за манипулиране или глезене. То си личи колко е объркана главичката му и се опитва да разбере новата ситуация. Преди няколко дена в хубавото време се разхождахме, беше ме хванал за ръка, върви до мен спокоен и усмихнат и изведнъж спира, навежда надолу глава и казва "ти мен тук оставиш ме, ето тука" и показва улицата. Просто такива противоположни емоции бушуват в него - от разкази за приятелчето Гого, до изкзвания от сорта "искам само тук вкъщи да сме си". Предполагам с времето ще се подредят нещата.

Мончето тръгна доста по-голяма,на 3г. и 8 месеца, но в началото и тя си имаше един период на адаптация и тъга, макар и не така драматично. Там грешката ни беше, че ние много дълъг период я водехме по половин ден и след това започна и манипулирането вече.

Аз, както писа Стефи, усещам, че може би вече трябва да спра с дългите обяснения. Помолила съм Мончето да му разказва за нейната градина - кои са й приятелчетата, какви игри играят, някак по небрежно да е поднесена темата. А сутрин просто го оставям - казвам му твърдо и ясно, че вечерта ще дойда да го взема и тръгвам. Иначе и половин час да стоя, той няма да се успокои. Вечер, като го вземам, преди да му се обадят, надникавам да го видя - занимава се с децата, изглежда спокоен.

Парси, честита нова придобивка - да ти улеснии ежедневието, да си я караш със здраве и без инциденти! :)
« Последна редакция: Март 27, 2012, 09:42:55 am от tzvetenze »
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #29 -: Март 27, 2012, 09:42:13 am »
Може ли малко помощ - изолираха Ауреус от гърления секрет на Калоян .
Кашля , точи едни  воднисти сополи , но носния е с нормална микрофлора, вечер прохърква.

Чела съм , че  д-р Бърди препоръчва и всички от обкръжението да се изследват - нужно ли е двамата с баща му да направим микроб. изследване на секрети , само на гърлен ли?Баща му  кара една дълга хрема с кашлица и още не се е дооправил , въпреки лечението.
Благодаря ви.

Хубав и слънчев ден  !


*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #30 -: Март 27, 2012, 13:28:05 pm »
Мерси момичета!


*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #31 -: Март 27, 2012, 13:48:05 pm »
Да, Моника от седмица се държи като и аз не знам като какво. Ужас. Отговаря, едно нахакано такова. Наказвах, карах се, молих и снощи направо се разревах. Първо баща и ме ядоса, след това на всяка дума тя ми отговаряше с и кво, и що, ти ли ще ми кажеш а! В един момент ми се събра. Изгоних ги и и казах, че до края на седмицата изобщо и не искам да чувам за тях. Днес я заведох на градина и майка сподели същия проблем. Заслушах се аз, госпожата обясняваше за едно детенце, което се държи така и те започнали да го имитират. Аха викам аз, Моника тъкмо влезе в групата, викам я ми я викни! 30 минути конско отвън на студа по блуза и пантофи! Завърши с тържествено обещание, че няма да е така когато я взема. Аз завърших с тържествено обещание, че ще и спра и кънките и английския и ще започна да и прибирам и дрехи и играчки, докато не започне да се държи като нормален човек. Или се държи нормално и живота тече нормално или тя се инати и се държи като идиот и ние така! И естествено на всички ни е гадно. Тя избира!
Госпожата ми обяснява сутринта, че детето било виновно, защото те от него гледали. Викам то такива хора много. Да имитира скромните и тихите. За нейното си държание отговаря само и единствено тя. Няма друг виновен. Много неща могат да и кажат и да види, има глава да мисли! Ясно, че няма да е първи и последен път, но толкова много говоря и обяснявам, заболя ме, че се поддаде толкова лесно...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #32 -: Март 27, 2012, 14:32:18 pm »
Лиде, ти да не говориш за моето дете?!?  :oops:
Не стига, че едвам устисква на градина 4-5 дена и е болна, ами успява да обере каймака на всичко за това време. Чудех се от къде е прихванала тези ужасни изрази, а то явно е случая е подобен!
Сега имам друг проблем - едва намерих жена да я гледа, да обаче принцеса Виктория не одобрява персоната. Към градината лети и даже чао забравя да ми каже! Сега в къщи се разиграват трагикомедии като тръгвам!!! Толкова ми е гадно, че ...  :(
Приемам съвети всякакви!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #33 -: Март 27, 2012, 14:41:19 pm »
Госпожата ми обяснява сутринта, че детето било виновно, защото те от него гледали.

на госпожите, напоследък, все децата са им виновни! а всъщност, госпожата е за тояга!

къде е нейната роля на педагог - да покаже с авторитета на възрастния, на учителя, че това поведение е неприемливо, лошо. да покаже и обясни на децата по такъв начин, че те да загубят желание да гледат и да копират лошото поведение.

а не просто да присъства там и да отразява какво се е случило като проста мебел.

това е положението, другарки! децата вече не се възпитават, а се "държат на отговорно пазене", докато родителите им работят. затова сме на тоя хал. нали се усещате, че през тия, първите седем години, дето са най-важните, детето ви прекарва 3/4 от времето си в среда, върху която вие нямате контрол.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #34 -: Март 27, 2012, 14:44:20 pm »
Джаме, това е тежката истина, много точно поднесена,
и за мен, и за вас крайно болезнена.

Лиде, ама съвсем си права...
Аз наблюдавам подобно поведение у Митака последните две седмици,
отдавам го на голямата промяна в ежедневието свързано с детската градина.
Иначе и аз му казвам същото, че може всеки да се държи както желае,
той обаче е този които ще реши, дали да бъде звяр или възпитано дете!

От всичко което споделихте извода е, че и тук ТЪРПЕНИЕ му е лека!
Благодаря ви за споделеното, беше ми много от полза!

Яна, жената нали е мила? С разговори не става ли?
А лек подкуп, малък подарък, примерно книжка да стопи ледовете?

Вики поне си иска тебе, а питай ме като баща му не може днес
да отиде да го вземе, как ще гледа Мите/МакЕ като ме види мен на вратата  :lol:...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #35 -: Март 27, 2012, 14:47:33 pm »
Мише, моя от инат избяга от градината и от баща си, защото заявил, че иска аз да го прибера. Като не ме видял и хукнал да се прибира сам. Даже не изчакал баща си. Слава богу, живеем на две минути от градината и няма кръстовища за пресичане. Но проблема остава - като си науми нещо, трудно решаваме проблема :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #36 -: Март 27, 2012, 14:55:24 pm »
Ами Гане непредвидими са...
Все по-често съм неподготвена за ситуациите в които попадаме,
но действам спонтанно и колкото ми е по силите спокойно!
Хитруват, измислят си ситуации, само здрави да са!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #37 -: Март 27, 2012, 15:30:00 pm »
Да сваря да се запиша/оплача в тази тема...
Напоследък времето не ми стига за нищо, куца ми май организацията. Баткото ни оздравя напълно, сега малкия май започва. Не яде, не спи, киха, хрема и очите му сълзят. Май задълбочаваме алергията...
Лиде, ще ти отговоря по-късно...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #38 -: Март 27, 2012, 15:50:55 pm »
"Кво е туй, ма?" - ей това като го чуя от устенцата на дъщеря ми и направо ми се обръща всичко. Говорих, говорих, засичах на място като го казва, сега скоро не се е появило. Но тя и не е ходила на ДГ. Та очаквам скоро подобна провокация и се чудя как си говорят някои хора в къщи?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #39 -: Март 27, 2012, 16:02:40 pm »
Вера, миналото лято Митака употребяваше "БЕ"...
Ама буквално след всяка дума, обясних му и го поправях всеки път,
че на мястото на "БЕ", трябва да слага името на човека към който се обръща!
Случвало ми се е да го поправя дори и в ситуация, когато е бил
и с детенцето което най-често го употребяваше, без да конкретизирам,
така между другото и престана да говори така!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #40 -: Март 27, 2012, 16:08:20 pm »
Мише,ние сме с "бе"-то в момента по същия начин.Единствения напредък,който успях да постигна е че сега казва ....бе бате...или....бе Гого... :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #41 -: Март 27, 2012, 16:12:48 pm »
Доживях и аз да похваля американската система за нещо. В учебните заведения, още от яслите, строго се следи за езика, употребяван от децата, непрекъснато се учат да говорят учтиво, да уважават. Има огромен ефект, вкъщи ми се налага само да дообяснявам  :wink:.

Тереза май прохожда, прави по 4 миши стъпчици, преди да полети към котарака  :D. Кога детето се счита за "официално" проходило?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #42 -: Март 27, 2012, 16:25:37 pm »
Ани, не знам дали при другите майки с две деца е така,
само предполагам, но у нас мишоците са като скачени съдове!
Ако единия се разболее, другия върви точно три дни след първия!
Бързо оздравяване!

А иначе, вежливостта се възпитава в това съм убедена!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #43 -: Март 27, 2012, 16:28:47 pm »
Мише, то и нашето не е за завиждане! Ако можех да се клонирам!  :oops:

Първия път когато се срещнахме с жената, Вики се държеше с нея все едно и е баба! Пътува с нея в колата, навън излезе с нея. Само на главата дето не и се качи. Затова я наех, защото и двамата с мъжа ми видяхме, че я хареса!
Жената има опит, посрещна я много мило, поднесе и подаръче. Като дойде за първи ден и подари книжка за оцветяване. Може би защото беше болна ли, незнам изведнъж се промениха нещата!  
Утре ще бъде поредния опит, моля се да не ме изпраща с истеричен рев, щото ми се къса сърцето! :(

Всички да оздравяват!!!!
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #44 -: Март 27, 2012, 17:17:05 pm »
И у нас са по подобен начин. В момента са точно с три дни разлика болни :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #45 -: Март 27, 2012, 17:55:10 pm »
Елле, Бърди е писал, че стъпките е нужно да са 5.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #46 -: Март 27, 2012, 19:17:07 pm »
Благодаря, Смарайди. Нещо такова ми се въртеше.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #47 -: Март 27, 2012, 19:42:24 pm »
Мдам, нашата изгора в градината отсъства вече втора седмица и днес се пролича отсъствието й. Като я няма, започва да копира от лошите момчета. да ми говори за бакугани, битки и извъземни и не знам какво си. Държи се отвратително и ми говори нахално и грубо. Поощрявам детската дружба с другият пол, защото има голяма промяна в моето дете, когато въпросната госпожица е там. Интересно, че тогава не го интересува какво му говорят другите момченца. Много е важна средата в която растат децата и Джам е абсолютно права, че в градината са на отговорно пазене и нищо друго.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #48 -: Март 27, 2012, 20:00:28 pm »
да ви кажа лек за изгорено- прясно изпробвано: резени пресен домат
одеве готвих, сложих горещата супа на земята, върху гранитогреса, за да поизстине по-бързо, Преслава затанцува от радост, защото снощи си поръча пилешка супа, и както си танцуваще залитна и седна в тенджерата
цялото дупе беше зачервено= събух веднага естествено, наложих домат
сега има съвсем леко червено петно колкото монета от лев
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #49 -: Март 27, 2012, 20:26:00 pm »
ОХ, Мини, настръхнах като прочетох! Добре, че бързо си решила проблема!
Моята руса принцеса една вечер беше решила да провери колко е гореща ютията.  :( Залепила си ръчичката и идва да ми покаже! Не ме питайте как се чувствах - ама грабнах спасатела и намазах обилно, след това още 2-3 пъти и слава богу не станаха мехурчета!
Баща и гладил и не извадил ютията на терасата. :oops:  :?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #50 -: Март 27, 2012, 20:49:10 pm »
Малка, сладка  :?...
Мини, ако имаш Арника намажи я преди лягане...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #51 -: Март 27, 2012, 20:49:29 pm »
Леле мини,настръхнах.Дано детенце бързо се оправи.
Другото което много помага при изгорено е-намазваш леко изгореното място с олио,веднага взима огъня.Неведнъж е изпробвано с цеха-действа страхотно,няма подуване на кожата.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #52 -: Март 27, 2012, 20:53:26 pm »
Мини,ужасна случка.Дано бързо й мине на Пипи.
Аз пък имам някакви лепенки като мрежичка напоени с някаква мазнина и пише че има нещо сребърно в тях :oops:.Пробвала съм на леко изгорено и много помага.Оттогава не ми се е налагало,дано и не се никога.

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #53 -: Март 27, 2012, 21:55:28 pm »
Ох, Мини, настръхнах! Кисело мляко може да помогне :?
Но за домата се озадачих. Знам, че се ползва в козметиката заради салицила в него и че щипе. На рана избягвам да слагам друг зарзават освен краставица, заради хидратацията.
Ще налагаш ли пак с нещо? Пиши утре как е Пипи.

Аз да ви питам как да мия зъбите от всички страни - външна, вътрешна и дъвкателна? Досега успявах, ама са драми от известно време? Някакви съвети, чалъми?

И да кажа, какво стана днес. Водя Ники на детската площадка и там едни хлапета 8 годишни обикалят, катерят се, скачат върху витата пързалка и се плюят и храчат :x Родители - нъцки, що да има за 8 годишни, те големи беее! Първи път нашравих забележка да не плюят, все пак деца пълзят по тезипързалки, втори път и както се изплю момичето срещу Ники, а момчето скочи с цяла тежаст върху пързалката само се чух да казвам 'Слизай веднага, че ако те добарам ще ти счупя глават"! И слезаха те и ги строих в редичка за урок по добро поведение, вече овладяна. По едно време гледам момчето си бърка в устата в мръсни ръце. Викам му "какво ти има", той вика - семка ми се заби. По една случайност винаги нося конец за зъби. Питах дали ползва, горкото примигна. Откъснах им по едно парче и почна урок по зъбна хигиена. ОСНОВЕН, защото се оказа, че не знаят нищо за личната хигиена. КАто зяпнаха тези деца да чистят зъби, толкова им беше забавно, а аз като им видях състоянието на зъбите 8O момичето имаше 4-5 долни пломби, и още поне 2 горни. Момчето малко по-малко.

Как да реагирам, когато децата са по-големи, но нахакани? Не мога да ги ударя, това ясно. Но строгият ми тон ги строи в редица и дори научиха нещо полезно. Знам, че това не е моя работа да ги възпитавам, но какво да правя като храчат срещу детето ми? Вие как реагирате, какво правите?
« Последна редакция: Март 27, 2012, 22:57:55 pm от jasmin_veni »
[/url][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #54 -: Март 28, 2012, 09:20:18 am »
Вени, по-добре е да има пломби, отколкото неоправени кариеси. И моето дете има пломби, а е само на 5г. Спазваме добра хигиена и ядем балансирана храна, както и не употребява широко и редовно употребявани сред децата неща като плодови сокове, близалки, вафли, дъвчащи бонбони. Но въпреки това имаме кариеси - 3 на брой, следователно и 3 пломби.

За миенето на зъбките, при нас малкият отскоро ми дава да му ги мия по-старателно, отскоро се научи и да жабури и изплюва водата. Преди това не позволяваше, от време на време работеха разни трикове, но за кратко. Като например аз мия неговите, той мие моите и залисан в това да ми четка зъбите, аз използвам ситуацията да изчеткам хубаво неговите. Не е много удобно, но работеше. С времето разбират, че това просто е нещо, което трябва да се прави, мъничък е още Ники. Според мен не настоявай прекомерно, да не става насилствено и да остава с впечатление, че това е нещо неприятно. Не е такъв проблем, че на неговата възраст не успяваш да изчеткаш всички повърхности на зъба :)

А по другия ти въпрос - честно казано не знам, наистина не знам как се реагира. Аз наивно мисля, че всички хора трябва да са добри, възпитани, позитивни - е, хайде, не всички, но повечето и все още не съм се научила да приемам обратното. В подобни ситуации обикновено озадачението ми измества всякакви други реакции.

Мини, бързо да се оправя зачервеното дупе  :)
« Последна редакция: Март 28, 2012, 09:37:31 am от tzvetenze »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #55 -: Март 28, 2012, 09:33:19 am »
Ох, Мини дано му мине бързо на Преславчето  :( Ще го запомня това с домата, че аз знам само олио и дефламол.

И аз много държа на зъбната хигиена. Боби си знае сутрин и вечер е закон. Първо търкаме ние /по-често баща му де/, после търка той. И въпреки това на прединте си зъби той има петна.

Вени, не знам какво се прави в такава ситуация. Аз не обичам да влизам в конфронтации с деца. Правя забележка и си подбирам детето и си тръгвам. Площадки много. Обяснявам, че си тръгваме защото децата са невъзпитани и не искам той да се държи така и готово.

Вчера беше първото тържество, в което Боян участва в градината. Страхотно си каза думичките, ама тая блуза почти до мишниците я вдигна да му се не види  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #56 -: Март 28, 2012, 10:58:23 am »
Привет на всички, с пожелание за здрава, а ако имаме късмет и не толкова прохладна седмица в следващите дни  :D

Хайде и аз да се включа по въпроса с "илачите" за изгаряния. От няколко години винаги държа в хладилника от този крем http://apteka.framar.bg/11000344/%D0%BA%D1%80%D0%B5%D0%BC-%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BD, ефектът е изпитан и незабавен. За щастие, още не се е налагало да го ползвам за Дани, ама едва ли ще се размине...

Жаси,като те чета, а и като гледам сега по паркове и градинки как се държат някои по-големи дечица...също съм в чуденка как ще трябва да реагирам в подобни ситуации в бъдеще. Не върви да правиш забележка и да се караш на чужди деца, от друга страна пък - не става да гледаш безпомощно как твоето се пързаля по пързалка осеяна с плюнки, или бива блъскано и удряно от други деца. Ни така, ни иначе е положението. Ако пък всеки път в подобна ситуация, просто си взимам детето и си тръгвам от някоя площадка /както съветва к(Р)оки / цял ден трябва да мъкна Дани от площадка на площадка и до 10 мин. да се налага да си тръгваме  :lol:

И ако с децата все пак има начин да се разбереш в повечето случаи, както споделяш, че си постъпила ти, май с родителите им е почти "мисия невъзможна", поне според моя скромен опит досега. Миналата седмица бяхме в една градинка, слънчево време, много майки, бебета, колички...Сяда до мен една жена с бебе и се започва обичайният разговор: "вашето на колко е, как се казва и пр." В един момент тази майка вади биберон-залъгалка, който аз заглеждам с любопитство понеже не бях виждала залъгалка с подобен дизайн досега... В следващия момент осъзнавам, че това не е биберон, а бонбон с такъв дизайн и жената го набута в устата на момиченцето си което още няма 7 месеца  8O Устисках около 30 сек. и все пак попитах възможно най-деликатно, защо тъпче бебето си с боядисана захар  :oops: Бреййй добре, че не ядох шамари ви казвам. Като отвори една уста тази жена, като се развика...какво ми влизало на мен в работата, да не съм мислела, че съм по-добра майка от нея, тя акъл не искала от никого как да си гледа детето...Грабна количката и обидена се изнесе с мръсна газ. Съгласна съм, че хич не ми е работа да давам акъли на някой как да си гледа децата и досега не съм си позволявала никога да си отварям устата на подобна тема, ама това с бонбона просто ме втрещи. Но ще ми е обеца на ухото за в бъдеще - каквото и да видя - мълча си и това е.

Зъбомиенето при Дани засега се получва горе-долу, ама през седмица купувам нови четки за зъби  :lol: Както зяпа и оставя да мия, изведнъж като захапе власинките и аз дърпам той стиска - четката се "разкоства" отвсякъде. Подстригвам я докато още има власинки и айде следващата. Ще схване кое как, когато му дойде времето за това.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #57 -: Март 28, 2012, 11:14:33 am »
Кроки, и Мони си вдига блузата като е притеснен или иска внимание :lol:

Аз отивам на концерт на Пол Маккартни днес :band:
Много се вълнувам, въпреки че не съм спала две нощи заради Боби. Дано не заспя на някоя балада :lol:

За неприличния език - ако ми говори мръсотии на френски, няма и да разбера. Има обаче доста испанчета в училището и усвои една неприлична дума. Няколко дена я повтаряше непрекъснато. Бях чела, че не трябва да показваш, че това те дразни, ама не устискахме с баща му. Все пак не се издържа непрекъснато да ти повтарят названието на женски полов орган като речитатив... След три дена му мина интереса и спря.
На френски говори по-рядко, главно когато на площадката няма деца, които говорят английски. Ходихме на театър "Малката русалка" на френски. После го карах да ми разказва, други българчета, знаещи френски също бяха там. Оказа се, че е разбрал в снови за какво става въпрос.
Затова пък английският му задобрява. Ако искаш да ти каже нещо, може и да не се сети на момента, но докато играе, комуникира с децата без никакъв проблем.
На естонски отказва вече да говори. Пробвам, но не ме отразява.
С българския напредваме :lol: Трудни са му възвратните форми "Измила си се ли" и  някои от въпросителните изречения "Знаеш, че ли". Трудно му е да изрази всичко, което иска да каже, липсва му речников запас. Опитвам непрекъснато да му давам примери как би могъл да каже нещо. Слуша ме с внимание, но не запомня :?
Относно обучението на чужд език. Тук няма възможност да наваксва с езика. Записва се детето в съответния клас според възрастта. Негов проблем е дали ще се справи. Чест случай при по-големите дечица е да повтарят класа. В някои училища има специални програми за интегриране - работят допълнително с детето, дават му различни домашни, включват класа в инициативи да му помагат да научи езика по-бързо и т.н. Повечето родители на българчета, които са дошли след 7 клас, ги водят и на частни уроци по френски.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #58 -: Март 28, 2012, 11:41:57 am »

Аз отивам на концерт на Пол Маккартни днес :band:
Много се вълнувам, въпреки че не съм спала две нощи заради Боби. Дано не заспя на някоя балада :lol:

Ухаааа, то си е за вълнение, да си изкарате страхотно, 100% няма да заспиш  :lol:..

Кроки, ама са такива готини леко притеснени...

За неприличните думи, Митака мен ме тества, пуска някаква
и чака да реагирам, и веднага ме стрелка-
"Без да искам Мамо, тази е от лошите, нали?"  :wink:

С децата из градинките, честно казано не ми се влиза в спорове
и аз като Кроки, просто си тръгваме...
Онзи ден едно момченце, на главите им се качи на една катерушка,
майка му три пъти го помоли да слезе, аз също, не пожела.
Митака три пъти му каза, че не му е приятно така,
дори го гледа лошо, не им се получи играта и накрая си тръгнахме.

И аз като Цвети, все се надявам доброто да е повече, но ....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #59 -: Март 28, 2012, 12:08:26 pm »
Весела и здрава седмица и от мен!
Наканих се да се запиша и аз по средата.
Искам да попитам колко време да наблюдавам за симптоми за шарка. Че в неделя се видяхме с една приятелка и нейния батко и вчера ми се обади, че е със шарка той. Не че много са играли заедно, защото той е „голям“ пък тя „бебе“, но все пак.
Парси, честита придобивка. Леко и безаварийно шофиране.
Мише, може и да съм писала и преди - моя брат вечно ревеше от градината. Казваше, че другарките го биели. Това дори когато мама заместваше учителка в съседната група и той не ѝ беше пред очите само докато се хранят. Накрая установиха, че проблема му е спането. По-точно това че го карат да спи. Така и не го преодоля това и ходи 2 години на предучилищно, защото там не се спи.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #60 -: Март 28, 2012, 13:06:49 pm »
Анико, как се заспива на концерт на Пол Макартни, нямай такива притеснения :) Забавлявай се и от мен :)

Вени, за големите деца по пързалките - лично аз винаги съм гледала да ги прибирам, ако има или дойдат по-големи деца. От една страна нямам доверие на големите, че ще пазят малките, дори и да им обясня или направя забележка, от друга - виждам, че мъничките им пречат на играта на батковците и каките, особено ако големите са мнозинство. Забелязвам, че доста родители също правят така. Или отиваме на съседната пързалка, където няма или има на наша възраст или някъде на друга играчка и изчакваме големите да се наиграят.  Колкото за храченето или някои  опасни дейности бих им казала с внимателен тон, че това е опасно, напълно възможно е родителите да не са забелязали това.

Имаме задачка за детската градина за понеделник - давайте идеи - ще имаме открит урок на любимата ни тема - опазването на природата и искат играчки направени от отпадъчни (рециклирани от домакинството) материали. Харесаха ми едни човечета направени от пластмасови капачки в крокотака и едни ябълки от две дъна на пластмасови бутилки слепени и оцветени. Ако някой има идея за нещо бързо и оригинално ще съм благодарна :)
« Последна редакция: Март 28, 2012, 13:32:13 pm от cygnus »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #61 -: Март 28, 2012, 13:11:51 pm »
Дони, в крокотак има много идеи - от ролки на тоалетна хартия, от кутии хартиени от яйца, виж тук http://krokotak.com/barzo-tarsene/ot-koshtcheto/
Сигурно ще бъде много интересно!  :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #62 -: Март 28, 2012, 13:31:28 pm »
Дони, в крокотак има много идеи - от ролки на тоалетна хартия, от кутии хартиени от яйца, виж тук http://krokotak.com/barzo-tarsene/ot-koshtcheto/
Сигурно ще бъде много интересно!  :)
Мерси, yana, ще ги разгледам :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #63 -: Март 28, 2012, 15:16:03 pm »
От коркови тапи могат да станат много интересни неща. Могат да се оцветят, да се залепят една с друга и да се направят разни фигури. Могат да се свържат и с конец, но пробиването е по-трудно и детето не може да участва. Аз бих ги залепила - предстатям си дърво да се направи от тях или някакво животно.Или с помощта на кутийки от кибрит и клечки за зъби /шишчета/ и корковите тапи може да сглобите камионче, валяк...
« Последна редакция: Март 28, 2012, 15:23:03 pm от hope-love »
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #64 -: Март 28, 2012, 16:38:00 pm »
Дони, аз сега ще правя саксийки от кутии за яйца, които ще облека в парцали от стари дрехи, празни яйчни черупки, които специално си отделих снощи отворени леко отгоре само, ще накарам децата да ги оцветят с техните боички и ще насадим вътре каланхое и разни други листнодекоративни малки растенийца

от ролките домакнска или тоалетна хартия, опаковани в цветни парцали се получават страхотни "съхранители" на ластичките за коси- подреждаме си ги по цвят редовно
от стари ненужни визитки пък защипваме фибички
« Последна редакция: Март 28, 2012, 16:39:35 pm от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #65 -: Март 28, 2012, 17:48:45 pm »
одеве готвих, сложих горещата супа на земята, върху гранитогреса, за да поизстине по-бързо, Преслава затанцува от радост, защото снощи си поръча пилешка супа, и както си танцуваще залитна и седна в тенджерата

подобен случай, но с леща, а не пилешка супа, и завършил доста по-трагично, обсъждахме в темата за безхаберните родители.


за домат за пръв път чувам, но класиката при изгорено е суров картоф. или мазнина. ако, разбира се, не разполагате с дефламол или подобен мехлем, което е задължително за домашната аптечка.

ултра, запомни думата "мерде". докато не я е казал, значи всичко е наред с френските мръсни думи. с нея се почва.

« Последна редакция: Март 28, 2012, 17:53:42 pm от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #66 -: Март 28, 2012, 17:53:35 pm »
мда, явно и аз съм в графата безхаберни
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #67 -: Март 28, 2012, 17:54:33 pm »
мда, явно и аз съм в графата безхаберни

в случая - да.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #68 -: Март 28, 2012, 17:57:44 pm »
тюх язък, размина ми се приза Дъ бест родител евър, толкова се стараех да го получа
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #69 -: Март 28, 2012, 18:32:23 pm »
На френски говори по-рядко, главно когато на площадката няма деца, които говорят английски. Ходихме на театър "Малката русалка" на френски. После го карах да ми разказва, други българчета, знаещи френски също бяха там. Оказа се, че е разбрал в снови за какво става въпрос.
Затова пък английският му задобрява. Ако искаш да ти каже нещо, може и да не се сети на момента, но докато играе, комуникира с децата без никакъв проблем.
На естонски отказва вече да говори. Пробвам, но не ме отразява.
С българския напредваме :lol: Трудни са му възвратните форми "Измила си се ли" и  някои от въпросителните изречения "Знаеш, че ли". Трудно му е да изрази всичко, което иска да каже, липсва му речников запас. Опитвам непрекъснато да му давам примери как би могъл да каже нещо. Слуша ме с внимание, но не запомня :?
Относно обучението на чужд език. Тук няма възможност да наваксва с езика. Записва се детето в съответния клас според възрастта. Негов проблем е дали ще се справи. Чест случай при по-големите дечица е да повтарят класа. В някои училища има специални програми за интегриране - работят допълнително с детето, дават му различни домашни, включват класа в инициативи да му помагат да научи езика по-бързо и т.н. Повечето родители на българчета, които са дошли след 7 клас, ги водят и на частни уроци по френски.
Нямам време да се включа. Извинявам се.
Благодаря ти. Обърнах се към теб за съвет, защото знам, че пътувате често. Отказах да се преместим за 6 месеца извън България. Незнам, просто сега не беше момента. Въпреки всичко по нататък може и да приема. Но ще бъдем 6 месеца някъде, 6 месеца в България. Ние ще се справим, по ме притеснява какво правим с децата, как седи въпроса с училището и прехвърлянето. Губят ли години и т.н. тази година категорично отказах, но напоследък някои неща ужасно ми тежат. другата година ако продължава да е така, сигурно ще се възползвам.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #70 -: Март 28, 2012, 19:43:04 pm »
Ауу, Лиде, и вас ще ви отвее вятъра :?

В списъка с мръсните френски думички "Пютан", "Табернак" :oops:
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #71 -: Март 28, 2012, 20:01:04 pm »
не губи кураж, мини, тегленето на наградите е в края на годината. има време :)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #72 -: Март 28, 2012, 20:06:02 pm »
не губи кураж, мини, тегленето на наградите е в края на годината. има време :)

Има, има...но, ако не ме номинирате, сама ще го направя! 8)
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #73 -: Март 28, 2012, 20:11:35 pm »
Лиде, изхождайки от моя опит, децата уникално бързо се ориентират в нова обстановка, нов език и нови приятели. Ако само това ти е притеснението, според мен е неоснователно. Малките много бързо се аклиматизират в нови узловия, дори и езикови.

Когато Антъни беше на 9-10 месеца и още не ходеше, една сутрин си залепи ръцете на камината върху стъклото. Тази камина беше изключена, обаче вечерта по някое време таткото решил да я пусне, защото му станало студено, но после забравил да  я изключи от копчето. И на сутринта, ставам аз, и нали си знам, че няма как да се включи термостата и съответно камината, пускам Антъни в кухнята, за да направя закуска. Антъни лази напред - назад, изправя се по мебелите, в един момент аз чувам/защото съм с гръб/ как камината се включва и докато реагирам и изтърча, Антъни се залепи на горещото стъкло. Тя камината цяла нощ е била офф/он и стъклото се е поддържало горещо. Направо кошмар, сърцето ми падна в петите :( Само го намазах с нещо като дефламол и в колата и в спешното.
Дни наред се чувствахме ужасно
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #74 -: Март 28, 2012, 20:14:10 pm »
Вени, откъде я знаеш тази дума табернак, тя е характерна  за хората от провинция Квебек :)
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #75 -: Март 28, 2012, 20:48:33 pm »
Вени, откъде я знаеш тази дума табернак, тя е характерна  за хората от провинция Квебек :)

Че от там  :lol: Нали ще ставаме квебекари, псувните са важна част от адаптацията :lol:
[/url][/url]
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #76 -: Март 28, 2012, 21:14:29 pm »
Дони, да ти дам една идея и аз - изхабено СД, ролка от тоалетна хартия и разтегателна хартия от букет (ако нямаш от стар букет, има в магазините за украси). Та залепяш един цвят върху диска - примерно зелен, отгоре разрязаната ролка на 3 облепена със същата хартия, залепяш за диска и украсяваш с калинки, пеперудки, цветя, листенца каквото ти дойде на ум - ето го нагледно - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150623136928610&set=a.10150550355328610.397029.174583063609&type=3&theater
Друга идея от картонените опаковки за по 6 или 10 яйца - ето примерно това https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150661147058610&set=a.10150635051143610.407680.174583063609&type=3&theater
Успех и да се похвалиш после :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #77 -: Март 28, 2012, 22:54:37 pm »
Красота!
А аз никога не съм имала нерви и ентусиазъм за женските неща :( Освен творене с глина и оцветяване на фигурки, всичко женско ми е чуждо :( Май само копче мога да зашия. Това плетене, везане, бродиране за мен са по-сложни и от френския.
[/url][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #78 -: Март 28, 2012, 23:48:06 pm »

А аз никога не съм имала нерви и ентусиазъм за женските неща :(
ох, добре че не съм само аз :)

Страхотни идеи сте пуснали, момичета. Ще снимам после какво сме натворили.
« Последна редакция: Март 28, 2012, 23:52:38 pm от cygnus »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #79 -: Март 29, 2012, 00:24:16 am »
Вени, аз съм супер вързана в ръцете. Виж, мога да редя пъзели, но не ме карай да бродирам, плета или гоблени да шия. Друго, което мога, е да си зашия някой пръст.

Виждам, че напредваш с френския.   8)

*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #80 -: Март 29, 2012, 01:34:15 am »
Вени, само да уточня, че табернак няма "онова" значение на другите мръсни думи, има религиозен оттенък, свързан с Католическата църква...

Това в случай, че не знаеш, разбира се.
Доста е обидно да те нарекат така :)

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #81 -: Март 29, 2012, 12:05:23 pm »
Ох, непросветена си бях по-добре :)
Днес сме на индивидуална родителска (тук май така ги правят) и ще си говорим и за езика.

Върнах се посред нощ от концерта на Пол с две кила по-малко и без глас :) Беше невероятно изживяване. Преди да влезем се присмивах на историите на една позната, че на предишния концерт на Пол Маккартни хората около нея плачели, ама и аз ревнах на втората песен :)
Пожелавам на всеки, който е луд фен на някоя група, да има същото прекрасно изживяване като мен!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #82 -: Март 29, 2012, 14:20:36 pm »
Лиде, изхождайки от моя опит, децата уникално бързо се ориентират в нова обстановка, нов език и нови приятели. Ако само това ти е притеснението, според мен е неоснователно. Малките много бързо се аклиматизират в нови условия, дори и езикови.

Права си, тя е малка още.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #83 -: Март 29, 2012, 16:12:12 pm »
Момичета, в предните седмични теми бяхме дискутирали столчетата за кола за вече пораснали дечица.
По килограми още сме далеч, но главичката и вече стърчи, ръба е точно до слепоочията, както беше писала и Джам.
Лятото се пътува повече, ще трябва от сега да предвидя ново столче. Дълго гледах по-голямата група, на различни фирми. Имам едно питане - кое е по-добро решение - стол 9-36 кг със собствени колани или 18-36 без колани. Вики е слабичка /15 кг. и не знам коланите на колата дали няма да и минават много високо. Мъжът ми нещо не ги одобрява тези без коланите!? :( Всъщност ако е без колани, столчето как се закрепя за да се ползва колана за детенце?! :oops:
Джаме, видях, че продаваш по-малкото, на какво се спря?!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #84 -: Март 29, 2012, 18:04:26 pm »
Да се запиша и тая седмица, че тя свърши...

Ние бавно се възстановяваме, след херпангината на Ели, която повали мен в петък а нощта срещу понеделник и мъжът ми вдигна температура. Мен и него още ни наболяват гърлата. Ели пък е със задна хрема и кашля от нея, вече не знам какво да я правя, вчера пак я водих на личната, да сме продължавали да капем тобрадекс. Иначе от инхалатора не я свалям, но пак носът и всичко смъква назад...

След като се разболях, установих, че са доста загубени без мен и сега, децата мият вечер чиниите си. Стефан, нали е водолейче и е много въодушевен от идеята ;). Еленка взе да и по омръзва, но няма да и се размине помагането вкъщи. В неделя чистиха с прахосмукачка, а Стефан, като си блъсна купата със супа на пода му се наложи да измие с парцала :). И се опитвам, да ги уча на търпение и че е важно нещото да се направи добре, че "състезанията" в детската ми идат в повече, все кой бил първи и накрая другия реве, да не говорим, че никаква не я свършват...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #85 -: Март 29, 2012, 18:35:34 pm »
Яна,и аз бях в същата дилема миналата година и в крайна сметка взех от 9-36кг.със собствени колани.На Митко тези от колата му идваха на гушката едва ли не.Нещо не ги одобрих.
Гери,бързо оздравяване.И ние сме на същия хал.Вече 3 ден борим температура,кашлица и хрема.Дано се разминем с АБ.От днес и аз кашлям и ми текна носа.Дано ме подмине температурата,че и моите мъже не знам как ще се справят без мен :?.

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #86 -: Март 29, 2012, 19:10:02 pm »
Нашите столчета са чиполино феличе 9-36 кг., със собствени колани. Като има възможност когато детето надмине 18 кг, столът да се обезопасява с колана на колата, също и като порастне на ръст да остане само седалката отдолу.
В тоя вятър пак текнаха носовете, то край няма!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #87 -: Март 29, 2012, 19:15:36 pm »
вера и на Стефи й текна носа, дали не е от цъфтежите, се чудя
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #88 -: Март 29, 2012, 20:25:03 pm »
Не знам и аз? На вън като са им тече воднист секрет, в къщи нямат. Но през нощта дишат тежко.
Младежът ми подкашля днес, та и ериус ще включа, така алергичният момент ако го има да се тушира.
Мини, в другата тема за взаимопомощ беше писала, че последния път сте минали с инхалации. Какво имаше предвид инхалация бабешка с тенджера или с небулайзера или както там се казва машинката?
Че аз мога да правя и двете, ама май това с тенджерата у нас е по-ефективно.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #89 -: Март 29, 2012, 21:01:05 pm »
И от мен здравейте! И ние изкарахме някакъв вирус - първо висока температура, след това обрив, след това разстройство... От днес тати е с 38.5. Стискам палци и аз да не падна.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #90 -: Март 29, 2012, 21:03:16 pm »
Въх,тия болести край нямат :(.
Вера,мисля Мини имаше впредвид инхалатор.То и с тендежера става същото,но е по опасно за детето да не се попари.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #91 -: Март 29, 2012, 21:05:40 pm »
Пожелавам на всеки, който е луд фен на някоя група, да има същото прекрасно изживяване като мен!

 :balk_50:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #92 -: Март 29, 2012, 21:08:34 pm »
аз само с инхалатор, но то зависи от спазъма
зная, че ларингитния много добре се повлиява от тенджерка с вряла вода и лайка
При Стеф е след ставане от сън- интензивното кихане, потичането на хрема, която след два часа долу горе започва да намалява
на Ира- вечеря с Робин пожелавам, тя на хубав концерт вече е ходила
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #93 -: Март 29, 2012, 21:11:39 pm »
yana-v,

столче със собствен 5-точков колан е винаги за предпочитане. но не знам дали има такъв вариант, дето хем да е със собствен колан, хем да става до 36 кг. не съм виждала просто....
при тези столчета за групата 18-36 кг, които нямат собствени колани, а се ползва колана на колата, има два варианта за закрепване на столчето към седалката на колата:

1. с крепежна система Изофикс - където автомобилът има такава и столчето има такава.
2. с нищо - тоест, столчето просто се слага върху седалката, детето сяда в него и бива привързано с колана на колата. тоест, коланът на колата едновременно държи и детето, и столчето. стори ми се безумно, но е така. тези столчета са много по-леки от столчетата за предходната тегловна група (9-18 кг), които се захващат за седалката с колана на колата. тук, ако детето мърда активно или колата завива остро, столчето буквално може да се наклони странично.

аз купих отново Рьомер - същата марка, каквото беше старото ни столче. те са си най-добрите. предишното ни столче за 9-18 кг се продава.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #94 -: Март 29, 2012, 21:16:07 pm »
vera, небулайзерът прави много фино разпрашаване на водните частици - по-фино, отколкото при парата. така поне пише в книжката. освен това, с тенджерата парата е гореща, а това не е добре за нежното детско гърло по принцип. на ларингита му трябва студен въздух.

щом имаш небулайзер, ползвай него. ако нямаш небулайзер и имате проблем с ларингит - не ползвай инхалации с вдишване на гореща пара над тенджера, а пусни душа в банята да тече 5 минути с гореща вода и да направи пара в помещението. вкарай детето вътре и да диша там. това препоръчват и лекарите. третият вариант за спешна помощ при ларингитен пристъп е да диша хладен нощен въздух - свива отока.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #95 -: Март 29, 2012, 21:46:48 pm »
Аз не съм привърженик на хомеопатията, но при ларингоспазъм помага много Apis, а при лаещата кашлица Drosera. Два пъти съм ги давала и повече не сме правили такива спазми, дали го израстна не знам.

Момичета утре е съдбовният ден, бях в дилема, сега предложениеята са 5. Две отхвърлих, че не ми пасва работно време и заплащането за което. Утре имам ново интервю и ще трябва да взимам решение ,че единият ме чака.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #96 -: Март 29, 2012, 21:54:57 pm »
Ето столче за кола 9-36кг, със собствени колани. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/17433?osCsid=b6e00a5345b0c3fac691823921039a16
Предполагам, че и на други производители се намират такива.
За мен, ако колата няма изофикс си е безумие да се ползва столче, без собствени колани...Хайде да не е безумие, ама неоправдан риск поне.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #97 -: Март 29, 2012, 22:11:43 pm »
И нашето столче вече е 9-36кг със собствени колани, но не успях да го намеря в нета :oops:
Тези вируси край нямат. Мен от два дни ме боли гърлото, малчо когато сме навън точи едни сополи :( а как само се надявам да се разминем по-скоро с тези неща...
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #98 -: Март 30, 2012, 05:01:17 am »
На моето главоболие му поставиха име "Мигрена", с "лечение"- обезболяващи. Отчаяно моля всеки, който има опит с тази ужасия, да сподели какво му помага извън хапчетата.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #99 -: Март 30, 2012, 07:50:19 am »
Моята мигрена минава само със спане, няма хапче, няма друг илач.
Всъшност аз не знам дали имам мигрена, но имам ужасно силно и натрапчиво главоболие, когато се промени налягането в атмосферата или иначе казано разваля времето, плюс предстоящи близки земетресения.
Само сънят ме управя, пия беналгин и други, но е временно утихване на болката и после пак. Най често е при мен пролетното време с тези грамотевици и дъждове, с дни съм като една развалина.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #100 -: Март 30, 2012, 08:33:28 am »
Пердита, късмет днес, с теб съм!

elle22 , главоболието и при мен е с голяма сила,
но аз съм забелязала определена последователност свързана с месечния цикъл.
Ако смяташ, че диагнозата не е правилна, потърси още едно мнение,
макар да не съм сигурна как работи системата при вас!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #101 -: Март 30, 2012, 08:56:52 am »
elle22 аз съм с мигрена.Наистина при мен има значение месечния цикъл, преди да ми дойде винаги ме боли ужасно, и преумората.Лечение, ако хванеш болката в самото и начало и пиеш хапче може и да мине, но най-доброто което действа при мен е сън, в много тъмна и тиха стая, иначе се събуждам с още по-силно.Знам че с децата е много трудно, но тук трябва да ти помегне мъжът ти.Защото не си пълноценен човек с това главоболие.Поне аз не съм.

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #102 -: Март 30, 2012, 09:02:30 am »
На моето главоболие му поставиха име "Мигрена", с "лечение"- обезболяващи. Отчаяно моля всеки, който има опит с тази ужасия, да сподели какво му помага извън хапчетата.
От тийейджър имам жестоги главоболия, които в последните години понамаляха,ама пак ги има. Нищо не помага освен хапче. Сън също не ми помага. Ако въобще успея да заспя, се събуждам и още си имам главоболие. И колкото повече чакам, толкова по-трудно минава, затова сега като усетя още в началото взимам Тайленол. Също ми върши работа и половин хапче аналгин. Ако изчакам повече само се мъча, а и ще трбява да взема повече от обезболяващото.


  
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #103 -: Март 30, 2012, 09:34:42 am »
Джаме, много благодаря за поясненията!!!!

Момичета, силното главоболие може да се отключи и от преумора на очите. При мен е така. Стигам дори до повръщане, след което в някои случаи ми "светва". Понякога хапче нурофен върши работа, но не винаги!
Радикулит или схващане на рамене, врат също може да създава подобен проблем - лек масаж подобрява кръвоснабдяването и също повлиява на силно главоболие.
Приятни почивни дни на малки и големи!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #104 -: Март 30, 2012, 10:33:16 am »
Здравейте момичета,за главоболието помага масаж в основата на ушите,а не както ние често правим на челото.Разтриване на основата на ушите е във връзка с някакви центрове а на врата подобрява и кръвообращението.Поне при мен помага.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #105 -: Март 30, 2012, 10:56:54 am »
Ето столче за кола 9-36кг, със собствени колани. http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/products_id/17433?osCsid=b6e00a5345b0c3fac691823921039a16
Предполагам, че и на други производители се намират такива.
За мен, ако колата няма изофикс си е безумие да се ползва столче, без собствени колани...Хайде да не е безумие, ама неоправдан риск поне.

не четете внимателно.
ето какво пише в описанието на столчето от твоя линк:

"Safety plus: integrated 5-point harness for group I, 3-point vehicle harness for groups II and III (5-point harness recommended until 18kg)"

това са комбинирани столове за трите тегловни групи - за да не се купуват два отделни стола. но 5-точковия собствен колан може да се ползва само до определен "размер" на детето. после, явно се откача по някакъв начин и се минава отново на 3-точковия колан на автомобила. не е възможно тия малки коланчета, близко разположени едно до друго, за да пасват на 2 годишно дете, по същия начин да пасват и на 9 годишно, примерно...

та изводът е, че дори и да е комбинирано столчето, 5-точковият колан се ползва отново само до 18 кг.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #106 -: Март 30, 2012, 11:28:09 am »
Благодаря ви момичета, ще си ползваме омрона тогава, тъкмо ще се кефят че им пускам детско на компютъра, докато трае инхалацията :D!
Аз също имам стаж с главоболията, определено при мен имат връзка с месечния цикъл. Обикновено силно имам в първите два,три дни от началото на цикъла. И задължително в първия ден, в който почна фемоден-а. Откачам направо, не мога да пия хапчета, защото моменталически повръщам от тях. Сънят, масажът само влошават нещата при мен. Само повръщане ме облекчава и незнайно как, не мога да си обясня връзката, но почти моментално ми минава главоболието.
Последният път усетих, че почва подобна драма и взех един ибупрофен и за около час ме отпусна и нямах проблеми после.

Апис имам у нас, хомеопатката ни беше препоръчала спонгия тоста и самбукус нигра при спазъм, но не мога да се доверя само на тези.
Имам чувството, че ако ми кажат да се кача през девет планини в десета, да намеря червеното дърво и да се завъртя три пъти, да намеря кутийката със златното яйце и да счупя върха на иглата вътре, ще скокна веднага само и само да се махат тия вируси и болести! :lol:

джиджи
тайнствено си замълча в другата тема за взаимопомощ. Разбуди ми любопитството и офейка, но аз да си питам, това дето ме вълнува.

Сироп от бъзак - чували ли сте нещо за него? Самбукус го има навсякъде по аптеките, но става дума за правен сироп от бъз в буркани, бабина рецепта. Педиатърката каза, че е вълшебен, имам още едно мнение на майка. Имате ли лични впечатления?
« Последна редакция: Март 30, 2012, 11:33:59 am от *vera »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #107 -: Март 30, 2012, 11:44:31 am »
Главоболието при мен пък е в средата на цикъла, около овулацията.
Моря го с нурофен, но не винаги ми помага, ако може масаж и тишина ...
ама не може  :lol:, не ми съвпада винаги с обедния сън на мишоците!

yana-v, Митака е с подобен на стола за който писа Джам,
ако не му сложим правилно колана и на него му опира във вратлето.
Идете в някой магазин и пробвайте кой ще и е най-удобен на русокоска!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #108 -: Март 30, 2012, 11:55:11 am »
Вера,има ги тези стъклени буркани по аптеките и са по 5 лв.
<br />
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #109 -: Март 30, 2012, 11:57:26 am »
Мише, мерихме в магазина, ама аз искам в колата да видя кое как, особено с тез колани, дето трябва да минават.

Джаме, това последното разяснение ми е също от голяма полза, щото едно дете 9 кг и такова 36, не ги виждам в един и същ стол нещо! :?

От гледна точка на безопасност има ли проблем, че главичката вече е над столчето?  :oops:
Докато се чудя и мая кое да е столчето, да не поставям детето в опасни ситуации?!  

Вчера купих от изложението на пчеларите мед с бъз, още не сме го пробвали!
Зори, а как се дава на деца??
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #110 -: Март 30, 2012, 12:05:19 pm »
Вера,има ги тези стъклени буркани по аптеките и са по 5 лв.

Аз питах в няколко аптеки и все към самбукус ме теглиха, но и не знаеха за този в бурканите. За кой град имаш предвид, че го има по аптеките, ако има начин чрез познати да взема?
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #111 -: Март 30, 2012, 12:11:46 pm »

Сироп от бъзак - чували ли сте нещо за него? Самбукус го има навсякъде по аптеките, но става дума за правен сироп от бъз в буркани, бабина рецепта. Педиатърката каза, че е вълшебен, имам още едно мнение на майка. Имате ли лични впечатления?

Имам впечатления, че е много вкусен:) Дали помага за нещо, не мога да кажа. Ние си го правим.
Самбукуса е от плодовете на бъза, а сиропа, за който питаш - доколкото те разбирам, е от цветовете му. Но не съм виждала да се продава, Зори, и на мен ми е интересно да кажеш конкретни аптеки, да го имам като информация!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #112 -: Март 30, 2012, 12:16:19 pm »
От плодовете - налагат се и се посипват със захар, стоят определено време и се прецежда.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #113 -: Март 30, 2012, 12:26:37 pm »
Малиии, един ден да не пиша и не ога да насмогна :)

Блу - напредвам, да, за 4 точки не взех В2 на изпита, но нямаше как- беше деня, след като научиш, че трябва да ми правят кюртаж и ревах до 4:30. Съответно изпит - провален. Но пък си плямпам добре на френски :lol:
Ема - знам, че е обидна, няма да я ползвам :lol:
Ултра - благородно завиждам, искам и аз на концерт, ама няма да е скоро 8)
Перде - стискам палци да вземеш правилното решение. Аз вчера бях на едно интервю за мечтана от мен позиция и съм на едно интервю разстояние с французин за да започна :lol: Чакам да ме викнат следвщата седмица на второ.

За столчетата - нашето е чудесно, обачеееее... малкият си вади ръцете от коланите и от 5 точковия колан го държат коланите, които минават през таза. Миналата седмица щях да убия мъжа си, защото се оказа, че не е закрепил столчето добре и като спря рязко...добре, че държах столчето в този момент. Обаче мисля вече колана за кола да минава през детето и столчето, защото и да е добре закрепено столчето, Ники като си маха коланите от рамената, никаква работа не вършим.
[/url][/url]
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #114 -: Март 30, 2012, 12:50:22 pm »
Внимателно четох Джам. Точно затова уточних, че подобно столче не ми се вижда добро решение, ако автомобилът няма изофикс система /т.е. поне опцията, когато не може вече да се ползват коланите на стола да се мисли друго./
Най-близкото от вида столче, което исках аз...си е егати цифрата само по себе си, като добавиш и цената на изофикс-базата, ами не е по джоба на всеки втори ми се струва. :? Лично аз, първо се бях спряла на този стол: http://www.besafe.bg/Products/izi-comfort-isofix, понеже предишният стол на Дани беше на тази марка, монтиран върху изофикс-база и бях доволна, НО. Като сметнах колко трябва да се оръся за следващия вид...ами не ми се видя особено оправдан разход в момента. В крайна сметка, има достатъчно столчета с чудесни показатели за сигурност, които не струват "майка си и баща си". Поради което, взех въпросното RECCARO засега и ще го ползваме, докато е възможно да закопчавам Дани с неговите си колани. Когато стане невъзможно, ще купя следваща група столче и ще го закрепя с изофикса на колата и така.
Поне моето столче, така "на око" мисля, че ще може да се ползва със собствените колани доста след като дзверо мине 18-те килограма /според разбиращите от столчета - също/, ако естествено някой друг показател не влиза в зоната "опасно". Та...като ударих чертата - като пари ми излиза по-евтино, или същото да взема два стола, кой когато се наложи, вместо един "космически" и да правя компромиси с едно, или друго в някакъв момент. Но естествено - това си е моя логика, което съвсем не я прави "най-вярна", само споделям за който го вълнува въпроса в този момент точно, ей така "за справка". :lol:

Иначе съгласна с Мишанта, при възможност - най-добре отидете с детето и пробвайте столчета с него, а ако може - дори в автомобила, в който ще се ползва столчето. На нас ни разрешиха такива проби, но се съмнявам извън София изобщо да има какво да се тества... Поне в Стара Загора - не се продава нищо от това, което бях набелязала, че да може да се види на живо, камо ли да се пробва. :?

П.П. Жаси, Дани също си измъкна ръцете 2-3 пъти, докато не особено умната му майка  :oops: се усети, че просто не му затяга коланите достатъчно. Стягах ги "на око", но вече стягам "на пипане" и няма проблеми. Окопчан е и няма измъкванката. :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #115 -: Март 30, 2012, 13:57:05 pm »
От плодовете - налагат се и се посипват със захар, стоят определено време и се прецежда.

аха, значи не съм те разбрала правилно - ние правим сироп за разреждане от цветовете на бъза и става много хубав сок (особено гарниран лятото с лед, прясна мента и резен зелен лимон, пожелание и малко ром - това не за децата, разбира се :lol:)

може би тогава говориш за това:
http://apteka.framar.bg/30015222/%D1%87%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D0%B1%D1%8A%D0%B7-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%BF-410-%D0%B3-
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #116 -: Март 30, 2012, 14:00:20 pm »
Моите редовно са с измъкнати ръце. Стягах, проверявах, едвам ги закопчавам и пак се измъкват.
Даже се замислям дали вече да не минем на вариант колана на колата през стола. Трябва да проверя на ръст как ще им дойде, че последно през вратлето им минаваше и беше неудобно.
Но като са си измъкнали ръцете от петточковия колан - не виждам каква полза има от стола. Да не говорим, че вече се откопчават и  закопчават сами :o Девойката не се сеща как става това, но брат й е услужлив и помага.

Цветенце, това е. Последно го гледах в някакъв сайт, базиран във Велико Търново и доставката на два буркана ми излизаше повече от самата поръчка. Начисляваха си и такса "дребна поръчка". Ще погледна в този сайт, ако имат наличен някъде по аптеките, ще помоля приятели да го вземат на идване.
« Последна редакция: Март 30, 2012, 14:03:28 pm от *vera »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #117 -: Март 30, 2012, 14:06:10 pm »
Jbrul, нашите столчета са точно Recaro като показното на линка. Елена в момента е 18 килограма и си е с пет точковия колан и като гледам ще си остане още минимум година две с него. Даже сравнително наскоро и махнахме повдигащата възглавничка, заради всичките дрехи през зимата. А Стефан, като го гледам и по-дълго време ще изкара, нали ми е един такъв елегантен ;) от злоядост. Не, че Ели е дебела, тя е с нормални мерки.

За главоболието, мен само сън ме оправя обикновено, ако имам късмет и беналгина върши работа. Причина обикновено, недоспиване, преумора, а в последно време и синузит. Баба ми е с мигрена, знам че в дни когато я боли, стои на тъмно и лежи, защото положението е много зле.  :?


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #118 -: Март 30, 2012, 14:45:18 pm »
Много благодаря! При мен се изключиха очите като причина, казаха да започна да водя дневник с какво се храня и как ми се отразява. В интерес на истината, с мъжа ми спряхме да ядем месо преди месец и половина и успях да постигна най - голяма пауза меджу кризите.
Приятни почивни дни!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #119 -: Март 30, 2012, 15:00:57 pm »
elle, сестрата на мъжа ми е с мигрена, та по тоя повод знам, че доста помага приемането на магнезий.
Бъзакът е плод на черен бъз- продава се и сушен в аптеките, Самбукус-ът е сироп точно от това. Приемала съм направо сушени плодове- добре ми действаха- общо укрепващо, но и с него като с всяка билка трябва голямо постоянство- минава време преди да се усети ефект.
Иначе от цветовете на белия бъз си правим сироп всяко лято- не знам дали е полезен, но е невероятно вкусен.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #120 -: Март 30, 2012, 15:48:00 pm »
Оплаквайте се, че си измъкват ръцете от коланите. Моника се разкопчава. Дебне ме като лисугер и я проверявам няколко пъти докато я возя. Ако я питате защо няма да каже, защото и тя не знае. Ей тъй на инат или защото това дупе на едно място дълго не седи. И като и се скарам започва да и става лошо, чак до припадъци и истерии го докарва. В момента в които спомена, че спираме за сладолед и ягоди и и минава....  Ще става актриса. Роден талант е! Баща ми купи само седалка за неговата кола, за да не прехвърляме стола на малки разстояния. Нито и е удобно, нито на височина го докарва за коланите на колата. Иска си стола, който е 9-18 кг, а тя е 18-19 кг. Време е за смяна, но тя не си го дава! По голям плюшкин е и от баща и!
Е на мен някой да ми каже, дай си старата кола, ще ти купя нова, Ех  :lol:. Кога ли ще замрънкам, че си искам моята  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #121 -: Март 30, 2012, 15:57:57 pm »
Аз съм купувала сироп от черен бъз /и на нас ни го бяха препоръчали/ като в аптеката ни предложиха два варианта - единият е, който описва Зори и струваше точно около 5 лв., а другият някакъв американски и беше 20. Разликата май беше само в цената. Не помня по колко ни бяха казали да пием - май по 1 суп. лъжица на ден, то на буркана трябва да пише, но наша Дара хич не го хареса. незнам защо, а е сладко - даже много. Мирише малко гадно, сигурно за това.
Та от няколко дни и аз се сдобих с инхалатор, и понеже нямаха в наличност моделът, който исках ми дадоха по-добър модел на същата цена :wink: Много съм доволна, но понеже Дара незнам откъде се обзаведе с много гаден вирус със суха кашлица направо си минахме на инхалации с вентолин. Слава богу вече отхрачва и температура поне не е вдигала този път. Аз днес се добрах до офиса да си подам годишната декларация и след малко изчезвам.
Надявам се да познаят, че почивните дни ще са по-хубави, защото петъкът хич не ми харесва.
И понеже последните дни беше много добре детето майка й реши да я обзаведе с обеци :lol: Та се възпозвах максимално от времето, което бях вкъщи!
Приятен ден и спокойни събота и неделя на всички!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #122 -: Март 30, 2012, 19:03:32 pm »
Цветенце, това е. Последно го гледах в някакъв сайт, базиран във Велико Търново и доставката на два буркана ми излизаше повече от самата поръчка. Начисляваха си и такса "дребна поръчка". Ще погледна в този сайт, ако имат наличен някъде по аптеките, ще помоля приятели да го вземат на идване.

Вера, от София ли си? Проверих в аптеката до нас - имат. На две крачки от руското посолство се намира. Купих си едно бурканче да го опитам. Има някаква разлика във вкуса, аромата и консистенцията с американския продукт, но не драстична. Американският е по-ароматен и не така гъст, биосертифициран е и с добавени някакви ехинацеи и проплиси, но основната съставка е същата, така че определено българското бурканче е по-разумната покупка.
« Последна редакция: Март 30, 2012, 19:05:04 pm от tzvetenze »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #123 -: Март 30, 2012, 20:54:08 pm »
Много благодаря! При мен се изключиха очите като причина, казаха да започна да водя дневник с какво се храня и как ми се отразява. В интерес на истината, с мъжа ми спряхме да ядем месо преди месец и половина и успях да постигна най - голяма пауза меджу кризите.

Съчувствам ти много за мигрените. :(
Сигурно е излишно да питам, но изключихте ли и вероятни алергии като причина?

Преди да родя да съм имала главоболие веднъж в годината (изключая породеното от махмурлук).
Сега ме спохожда поне веднъж-дваж в седмицата, но категорично не е от махмурлук и е от недоспиване.
И пак между главоболие и мигрена има голяма разлика. Дано откриеш лек!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #124 -: Март 30, 2012, 23:01:17 pm »
Мисля, че и преди съм го казвала - като тийн, в следствие на предозиране с вит.А за да лекувам кожата получих зверски мигрени. Вит. А се натрупва и води до силно главоболие.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #125 -: Март 31, 2012, 06:46:55 am »
Jbrul,какво е изофикс?


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #126 -: Март 31, 2012, 07:24:48 am »
Боби не съм Жбрул  :wink:, изофикс/ISOFIX е система за прикачване!




На самия стол са тези две метални шини/конектори/ който се виждат отзад,
който се щракват в системата на колата!
А в самата колата са две скоби, които са в сгъвката между седалкие!
Обаче не на всяка кола ги има, на новите след 2006 година произведени по-скоро да,
ние проверявахме с първия стол направо с возилото в магазина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #127 -: Март 31, 2012, 14:52:52 pm »
В края на седмицата да ви пожелая да сте здрави всички:)

Момичета имам нужда от помощ. Тъй като последните 5 години (най-малко) друг лекар освен гинеколог май не съм посещавала, кажете ми на какъв лекар трябва да отида за това, че губя гласа си и мога единствено да шепна. За 3 семици ми се случи 4 пъти за по 3-4 дни. Имам ужасна режеща болка в гърлото но не е като болката при настинка.
УНГ ли?

Първия път ми хареса дори, че си и починах докато не можех да се карам на децата, а и те бяха доволни. Но вече си е мъчение. От 2 дни пак съм без глас. Ставам сутрин усещам, че гласът ми е много дрезгав и до обяд вече шепна. Мише, май ти губеше така гласа си докато беше бременна с Калина? С какво се лекуваше?

Изписаха ми едни хапчета за смучене и ми помагат донякъде но явно не това е решение на проблема. Първият път като се случи личната ми лекарка каза, че е....(ще се сетя за името след малко) на гласните струни+ларингит. Тогава за седмица ми мина и се бях оправила. Последните 2 седмици обаче положението е много зле:(
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #128 -: Март 31, 2012, 15:05:16 pm »
Лис, аз като една видна "безгласна буква", ще си позволя да ти кажа как съм се оправяла и продължавам всъщност при необходимост.
Оправията е инхалации с лайка, мед и сода. Така - няколко вечери поред, ако можеш и през деня, но след това да не излизаш навън на хладен въздух. Инхалациите се правят като вдишваш през устата, издишваш през носа - не повече от 8 минути. Това ми го е казвал лекар УНГ преди години, когато след месец-два безгласие /непостоянно/ - накрая отидох на лекар. Изписа ми антибиотик, капки и пр. и ми каза за инхалациите. Аз обаче чинно си изпих антибиотика, но не се оправих. А, и инхалациите ги прескочих. И като отидох на контролен преглед - доктора ми каза, че без инхалации няма да се оправя. Та след 2-3 вечери инхалации, аз пак можех да говоря нормално  :wink:
Казаха ми, че това е болест на певците  :wink: - не помня и аз как се казваше! Та - пей им по-малко на малките лисичета! Гледай известно време да не си преуморяваш гласните струни и така!
Изпитано е средството не само върху моя милост. Моите племенници и двамата, сестра ми ги лекува от безгласие с инхалации и успеха е налице  :wink:

Успех! Дано бързичко се оправиш, че знам колко е гадно!

Здраве на всички ви желая!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #129 -: Март 31, 2012, 15:26:02 pm »
Барбаронче, много ти благодаря, още сега ще си направя тази отвара и инхалация. Аз и в момента съм на АБ (вече трети поред), но и на мен не ми помага за съжаление.

Каза ми докторката, че не трябва да говоря ама, няма как да се случи.
Ще споделя на висок глас тези дни дали ми е помогнало:))))))))))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #130 -: Март 31, 2012, 15:30:19 pm »
Лисе, аз и сега продължавам, от притеснение и стреса онзи ден в Токуда
докато правиха манипулацията на Калина пак го загубих!
При мен има и алергичен момент също, от май до октомври
докато има финия прах на липите почти нямам глас!
Когато ми правиха изследванията, казаха че видимо няма изменение на
ларингса и гласните струни, препоръчаха да не говоря много,
/познай кой бе най-доволен  :lol:/, да не пия студено и да не ям пикантно!
В интерес на истината, майка ми също има такива периоди,
когато татко почина, около месец не можеше да говори само хриптеше!
Личната ни лекарка, която го раздава хомеопат, ми предписа някакви илачи
но така и не ги взех, ако сега май пак го загубя, може да отида да ми ги предпише отново!
С две думи не ти помогнах много  :oops:, прегръщам те!

Как е Никол? Мисля ви!

Митака вчера се оплака от зъбобол, заспа с нурофен снощи
и днес се оказа с пулпит и два нови кариеса... просто главата ми гърми.
Всичките ми притеснения, че е наследил моите зъби напълно се оправдаха!
За съжаление днес е направил страшно фиаско в кабинета едвам са го удържали,
от кротко седящия на стоматологичния стол младеж миналия път не е имало и помен. 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #131 -: Март 31, 2012, 16:26:37 pm »
Така като наблюдавам, майките на около 2 годишни бебета явно има пада драстично имунитета и ги удря в слабото им място. Аз например 2 години се борих с херпангината. Не пиех нищо газирано, студено, а зимата с шал на устата. Слава богу мина само с АБ-ци, но и все още внимавам. Тоест не пия и ям нищо студено от хладиник, както преди съм го правила. Лис надявам се с методите на барбарончето да се оправиш.

Мише, много добре те разбирам. И моето дете явно е лепнал моят ген със зъбите. Само лазерна стомоталогия, ще ни помогне, но пък аз започвам работа и направо не знам кога ще стане това. Работодаетлят е разбран, ама аз като гледам доста компромиси ще има да прави, че да не ме изгонят на края.

Момичета благодаря на всички за съпричастността, в понеделник започвам при първият одобрил ме за работа. Верно малко пари са за сега, но се надявам да не оставам само на толкова. Всъшност то ще си проличи след месец, два, ако не се получи пак ще търся друга работа, но вече различна от застрахованият бранш.
Работата като продавач отказах, тъй като обявената заплата не е точно такава. Тоест, тя е 450 лв бруто + процент, не обявеното 900-1100 лв. Отделно е на майна си райна и ще ми отнема по 1 час отиване и връщане и ще трябва да ставам в 6 и да се прибирам в 20.30-21 ч.. Да не говорим, че ще бъдем 4 на брой пордавачки и ще нося солидарна материална отговорност, както и констатирани липси.
Предлаганата уж високо платена работа, като рег. мениджър на небанкова институция и тя се оказа мираж. Като им казах, каква заплата очаквам, започнаха да мънкат. И ми стана ясно, че пак няма да е това което предлагат. Отделно щях да съм нон стоп на работа и до късно, като регионален мениджър.

Не мога да разбера, защо така лъжат тези работодатели и ни губят времето буквално. Верно сме в криза и големи суми за заплати трудно се изкарват, но защо подвеждат.

« Последна редакция: Март 31, 2012, 16:32:49 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #132 -: Март 31, 2012, 16:52:50 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха относно медийните ми изяви. Радвам се, че макар и в не най-добрата си форма създадох положителни емоции и сълзи от радост.
Относно загубата на глас почти през цялата си бременност бях без глас или с пресипнал такъв. Помагаше ми хомеожен или хомеовокс за смучене, инхалации с лайка и сода, биопаракс и мълчание.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #133 -: Март 31, 2012, 16:55:11 pm »
Мише, дано сте добре в къщи.

Никол е добре. Чакаме връзка от Мюнхен. Междувременно от Центъра за редки болести предполагат, че става въпрос за Ювенилна фиброматоза. трябваше Светльо да се прибере и ще ходим да ни взимат кръв на петтимата да изпращаме в София за генетичен анализ. Изследването ще докаже или отхвърли предположението им. Ако е това, поне ме успокоиха, че не е животозасташаващо ако се наблюдава. С няколко операции на ръцете, лечение с медикаменти нещата могат да се регулират и "да го израсте" в един момент. Но трябва да се види и кой от двама ни е носител на това и дали Алекс и Дани също го имат.

И без това само това такова не сме правили и въпреки, че биопсията миналата година отхвърли диагноза Фиброматоза лекарите са на мнение, че е тоно такова.

От седмица обаче посред нощ Никол започва да плаче и да ми казва, че я боли крачето (всеки път дясното), като неможе да определи къде точно я боли. Разбира се мен веднага в главата ми светна червената лампа и го свързвам с другите неща. Дано не е разбира се.

Досега не се бях замисляла, че може да е от стрес загубата на гласът ми но е факт, че от повече от 2 месеца се усещам като развалина и едва ми стигат силите:)

Ще мине и това:)

Има и хубава новина. Предложиха ми добра работа на 4 часа. Другата седмица ще отида да говоря и ще знам повече подробности и дали ще ме изтраят близо 2 месеца докато тръгнат децата на градина, че и докато се адаптират може да минат 3:) Ако стане, стане, ако не здраве да е. После ще търся друго.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #134 -: Март 31, 2012, 17:02:57 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха относно медийните ми изяви. Радвам се, че макар и в не най-добрата си форма създадох положителни емоции и сълзи от радост.

 :flower: КЪДИ, така пречистващо си поплаках!
Благодаря ви!

Лисо, прегръщам те, ще преминеш през проблемите
и знам, че ще и от невъзможното ще извадиш сили!
Дано и с работата ти се подредят нещата,
а работодателите ти ако те познават добре, ще имат търпение!
Лисица за служителка не се изпуска!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #135 -: Март 31, 2012, 17:28:30 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха относно медийните ми изяви. Радвам се, че макар и в не най-добрата си форма създадох положителни емоции и сълзи от радост.

 :flower: КЪДИ, така пречистващо си поплаках!
Благодаря ви!


Може ли да дадете линк, че аз съм пропуснала  :oops:
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #136 -: Март 31, 2012, 19:37:56 pm »
Лисе, стискаме палци на Никол! И успех с работата!

Перде, дано и при теб се развият добре нещата с новата работа!

Мише, кога последно водихте Митачето на стоматолог? Вие ходехте при доц. Маркова, нали?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #137 -: Март 31, 2012, 21:07:36 pm »
Цвете, последния път беше януари...

Тогава имах съмнение за кариес, оказаха се два,
единия от двата правени зъба е направил пулпит.
Д-р Маркова е страхотна, но за спешности няма как да стане,
когато януари звънях имаше свободен час за март и ние отидохте
при д-р Дулчева , която ти препоръча. Митака така я хареса,
тогава ходи два пъти и не каза ох дори. Даже снощи си говореше,
как неговата приятелка ще му помогне, но те днес организираха конференция
и беше дошла нейна колежка да я замести и предполагам това е го е стегнало още повече.

Денис, Къди и семейство участваха в ЦЪК "Такъв е живота"- btv което днес имаше своя финален епизод!



Редактирах линка - имаше грешка в адреса. /Елфи/
« Последна редакция: Март 31, 2012, 21:28:54 pm от Елфи »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #138 -: Март 31, 2012, 23:46:16 pm »
Мише, нямат край и вашите мишешки перипетии.
Миташки посвикна ли малко с градината?

Наде, пожелавам ти да останеш приятно изненадана от новата работа (по приятно от очакваното имам предвид).

Аз преди млако се прибрах (на село сме си) от спешна помощ в Шумен. Днес слетобяд се почувствах много зле, неможех да преглътна от болка, да не говорим да пия вода или да хапна нещо. Вдигнах Т, втресе ме и нямах сили да си вдигна чашата чай. Едва изкъпахме с майка децата, приспах ги и с колата в неотложна помощ. Слава богу случих на добра дежурна докторка. Освен бронхита и ларингита се усъмни за нещо по сериозно и ме изпрати да ме снимат. Оказа се, че съм с двустранна пневмония. Ще ходя няколко дни да ми бият АБ, че имаха много работа и нямаше кой да ми сложи абокат тази вечер. Мислехме понеделник да се прибираме във Варна но май ще остана тук защото и лекарката ми каза, че спешно ми трябва почивка ако не искам да вляза в болница. Е, преувеличи малко нещата опитвайки се да ме стресне вероятно:) Но за гласа и тя ми каза, че е напълно възможно да е реакция от стреса и преумората. Забрани ми да говоря:):):)Утре ще им рисувам вместо думи:))))))
Ми така де, оплаках ви се.
Да е жива и здрава майка ми, че без нея съм за никъде. Ама за никъде.

Къди, прекрасни бяхте с малката Елиа:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #139 -: Март 31, 2012, 23:47:45 pm »
Здравейте!
Аз искам да питам майките, които наскоро споделиха, че са махнали пелените оставяйки децата без памперс и да се напишкват... та вашите деца като мокреха гащите това смущаваше ли ги? Моята дъщеря първият път беше много изненадана и смутена, но после само ме информираше, че е мокра и без всякакво желание тръгва към банята да я измия и подсуша. После започна само лекичко, много в минимални количества да пишва, и да ми съобщава, че е мокра, но не иска да се доизпишка в тоалетната. Сменям дрехите и след 5 минути - локва!
Моля ви, дайте съвет - да продължавам ли да упорствам или просто детето още не е готово? Притеснявам се да не се получи обратен ефект.
Иначе, мисля че много й харесва да си прекарва дълго време на тоалетната чиния, стига да успея да я сложа там :))) От скоро ползваме приставка за тоалетната на "големите" и много й харесва :)
Досега винаги сме имали успех с гърнето, но без памперс не е оставала. Свалям гащите, слагам на гърнето, върши си работата и после пак слагам памперса. Реших да пробвам варианта без, но явно ще е трудно. А от известно време започна и да се крие, за да си свърши сериозната нужда в гащите.
Ох, извинете за тоалетния проблем, но моля посъветвайте ме!

п.п. Къди, и аз много ви се радвах!
« Последна редакция: Март 31, 2012, 23:50:04 pm от severina »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #140 -: Март 31, 2012, 23:54:50 pm »
Ех...лисеее, нямат ли край твоите перипетии? :( Пожелавам ти скорошно оздравяване, дано в Шумен успееш да си починеш поне малко.
Мише, много неприятно това с Митачо. Незнам как да го убедиш да изтрае зъболекрската намеса, но явно няма да се размине без това, ти си артистична натура, знам, че ще успееш.
Северина, незнам какъв съвет да ти дам, ние махнахме памперса /дневния/ на 2 години +1-2 месеца. Много бързо и лесно стана, почти не е имала пропуски. Но пък тя се научи да си казва и не сме имали проблеми. Преди това съм пробвала няколко пъти и като ми се напикае 5-6 пъти в рамките на 3 часа просто съм се отказвала и съм слагала пак памперса. С нощния обаче е друга работа, чудя се дали да я оставя без за да видя дали няма да се усеща и да не се напикава, защото сега е ад - памперса е подгизнал и тя въпреки него е мокра до под мишниците :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #141 -: Март 31, 2012, 23:57:22 pm »
Северина, колко е голяма дъщеря ти?

Аз може би като най-скорошно изпитала този метод ще споделя, че в нас и на тримата им правеше впечатление като се напишат или наакат. Започваха да плачат все едно са направили най-голямата беля на света. Идваха освен смутени, и изплашени при мен да ми покажат че са мокри. А аз не съм им се карала, че се напишкват, само на третия ден бях оставила Алекс 10 минути да стои с мокрите си гащи защото се напиша от инат и кривотия.

От това, което споделяш аз бих заключила, че не е готова и лично аз бих спряла с опитите.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #142 -: Април 01, 2012, 00:16:53 am »
Лис, оздравявай бързо!  :bighug: :bighug: :bighug:
Много се радвам за работата. Да не ме линчува сега някой тук, но след две години и половина имаш нужда и от малко по-други занимания!

Приятна неделя на всички!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #143 -: Април 01, 2012, 00:20:08 am »
Нинче, дневния за момента да махна, за нощния и аз идея нямам... Мляко и ние пием нощем като за световно, знаеш... Но пък една приятелка ми сподели, че нейното дете е преодоляло проблемът с нощния памперс след като го е събудила 2-3 нощи подред да се изпишка. След това вече е нямало проблем.
Лиско, благодаря!
Тя е на 2г и 1 м. Мисля, че й е време. Аз също не се карам, но предлагам да се преоблечем и срещам съпротива... Недоумявам как мокрото не й пречи. Може би трябва да я оставя известо време мокра, без да предлагам тоалетна, преобличане или каквото и да е. Да видя как ще реагира? А може би най-добре ще е да изчакам, както казваш.
Оздравявай бързо! Имаш и моите позитивни мисли насочени към вас!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #144 -: Април 01, 2012, 00:50:59 am »
Severina, остави я малко на спокойствие и пробвай след месец- тъкмо ще се и постопли
моята Преслава сама отказа памперс на 2,4- беше май месец, когато заяви, че не иска памперс, сама си търсеше бикини, знаеше какво прави- от декември няма и нито едно напишкване вечер /за около 2 месеца спря да се напишква вечер, но имаше периоди с изтърване до декември/
така че, когато детето е готово- всичко става бързо и без драми
при сестра й това не се случи точно така, защото аз почнах на 2,3 да я уча да ходи по нужда и още съжалявам- разликата им е почти две години, а реално и двете спряха да се напишват вечер по едно и също време, според мен при Стефания това принудително сваляне на памперса изигра лоша шега- стресира се, изнерви се, доста тежко приемаше всеки епизод с напишкване, абе драми
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #145 -: Април 01, 2012, 07:32:43 am »
Лисо, умората си казва думата,
бързо да се възстановиш лисетата имат нужда от теб!
Прегръщам те!
За градината и свикването, нищо хубаво не мога да кажа...
Ще бъде драматично още дълго време...

Северинко, подкрепям Мини, нека се стопли...
Аз и на двамата махнах основния памперс август в голямата жега...
Този за сън след няколко месеца, на Калина още слагам нощем.

В тази връзка от два дни на нашата въображаема Катерица
и се родиха две малки и шишетата на Калина заминаха за тяхната хралупа...
Млечния бар приключи, поплаква си нощем, полягвам при нея, гушкам я повече.
Това едно, от друга страна...сухо дете и легло...
Още малко трябва и съвсем ще ги забрави, това е навик, също като с биберон
които ни един от двамата не е употребявал, но шишета нощем оле мале!
Положението беше нетърпимо вече, а само като си представя
на какви обороти работят бъбреците при такова количество течности.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #146 -: Април 01, 2012, 07:46:43 am »
За свалянето на памперсите, аз пробвах с Ивана някойко пъти и заключих, че не е готова и сега изчаквам да мине малко време.  Онзи ден я оставих безпмаперс преид градина и понеже бях с бебето не можах да видя какво прави, но я видях че отиде и седна на гърнето направо с гашите и роклята. После като отивам нашата се напишкала, намокрила си обувките, събула ги и седнала на гърнето. Вероятно е била притеснена от този факт. Изчистих я, сменихме дрехите и я заведох на градина/ясла. Обаче там като искали да и махнат памперса и да и обуят гащи и тя започнала да плаче и да крещи и те се отказали. Не знам дали има връзка с това, дето седеше милата с гаши на гърнето.  Та този инцидент, макар че не съм го видяла, ме накара да реша да изчакам, че да не взема нещо да я стресирам. Когато е готова, ще се научи.

Къди и аз сега ви гледах и ми се насълзиха очите.

Лисо, бързо оздравяване ти пожелавам. Ама ти си направо героиня, да стигнеш до двойна пневмония без да се оплачеш от нещо по-рано. направо си за дърпане на ушите.

Мише, благодаря за отговора. Това с градината е много неприятно , дано по-бъроз свиква младежа.
« Последна редакция: Април 01, 2012, 08:26:42 am от Bobbie »


  
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #147 -: Април 01, 2012, 08:11:19 am »
Къди, и аз ви гледах току що :) Прекрасни сте и тримата. Много вълнуващо  :bighug: :bighug: :bighug:
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #148 -: Април 01, 2012, 09:25:08 am »
Лисе,бързо оздравяване!
Мише,честити ви катерици! :)
Къди,страхотни сте!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #149 -: Април 01, 2012, 10:18:23 am »
Ох Лисанке, Лисанке, до къде си се докарала. Бързо възстановяване и се пази до колкото е възможно. Ако можеш, тоест имаш финансови възможности си вземи и още един човек да ти помага, освен майка ти. Колкото и да си мислиш, че можеш да се справиш сама, не е точно така. Това граничи с извънземни възможности.
Дано с Никол и цялото ви семейство, всичко да е наред и да нямаш такива ужасни мисли никога повече. Пожелавам ти ог от сърце и душа. Макар аз да не съм имала такива перипетии, до като отхвърлим муковисцидозата, като диагноза, само аз си знам какво изживях. Та те разбирам напълно,как всяко нещо макар и незначително, те кара да мислиш в негативна насока.Успех и с новата работа, тя до някъде ще те вдъхни нови сили и самочувствие.

Благодаря отново на всички за пожеалнията за новата работа.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #150 -: Април 01, 2012, 10:38:17 am »
Лисе, скорошно оздравяване! То лесно е да се каже да си починеш, но  как ли става този номер, нали :) Все пак възползвай се от всеки удобен момент.

Северина, от това, което описваш и аз смятам, че не е готова. Не настоявай, скоро ще станат нещата, пробвай пак след месец - имате цяло лято пред вас, за да махнете памперса  :):wink:

Тъй като май аз повлякох крак с въпросния метод - "махаш памперса и оставяш да се напишкват", пак да поясня какво точно имам предвид - просто аз не съм използвала никога гърне като класически метод за приучаване без памперс. Директно махах памперса на няколко пъти, следях за готовността на детето и в един момент нещата се случиха лесно и бързо. Не съм оставяла децата да обикалят опикани и мокри. Щом се напишкваха, сменях със сухи гащи и със спокоен глас обяснявах, че трябва да казват, когато им се пишка и да ходим в тоалетната, а не да мокрим гащите. На третия ден вече казваха. За тези два дни съм сменяла по 6-7 максимум мокри гащи, на по 2 години децата не пишкат вече като бебета през 15 минутки, така че не е била ситуация на нон стоп сменяне на мокри гащи. И най-важното - децата приемаха спокойно нещата, не е имало смущения, притеснения, плач. В противен случай не бих настоявала.

Не бих настоявала и за махане на нощния памперс, ако сутрин е мокър! Нощния го махнахме само след един непрекъснат период със сухи памперси сутрин. Не знам доколко е добра идея да се "учи" детето да не се напишква нощем...
« Последна редакция: Април 01, 2012, 10:46:22 am от tzvetenze »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #151 -: Април 01, 2012, 10:59:34 am »
Лиско, бързо оздравяване и дано скоро да имате диагноза за Никол, за да знаете с какво ще се борите.

Перденце, успех на новата работа.

За памперсите - пробвах два пъти, но и двата пъти Алекс не беше готова. Не съм била и настоятелна. И точно преди 2 години, в края на март Александра сама каза "Не искам повече памперс" и преходът стана почти плавен. Повечко се задържа нощният памперс. Него го махнах в момента, в който вече беше напълно сух през нощта.

И аз да попитам нещо - Алекс много се разсейва, не внимава много в заниманията в детската градина. На тържеството по случай пролетта всички деца си стояха кротко, а моето диване си разглеждаше пеперудките по чорапогащника, вдигаше си краката на стола и други подобни магарии. Госпожата каза, че й куца леко концентрацията по време на заниманията.
И сега се чудя как да я тренирам, да не се разсейва. Баща й твърди, че е ген, щото и на мен трудно ми се задържало вниманието.  :lol:
Ние окончателно решихме да започнем в някоя дружа държва отначало и засега сме се спряли на Англия, освен ако не ни изненада някоя зелена карта след месец. Та в тая връзка се чудя, има ли смисъл да я записвам Алекс някъде на английски или на място ще се справи по-добре?
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #152 -: Април 01, 2012, 11:31:11 am »
Здравейтеее  :)

Лисо, бързо да се оправяш, ей! Не е лесна твойта. Евала!  :)

Сия, няма да и навреди на малката да поучи ангкийски и тук. На място по-бързо ще влезе в час. Но, ако вече си има запас от думи, когато заминете, ще и е по-лесно. :)
Колкото до концентрацията, ми нормално е малко дете да не може да стои мирно. То и аз самата дето съм дърта, никога не ме свърта. Какво да кажем за децата?  :lol: :lol:  Хич не се впрягай  :lol:
 
Усихнат, макар и дъждовен, ден!
« Последна редакция: Април 01, 2012, 11:33:15 am от Раши »


Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #153 -: Април 02, 2012, 00:44:09 am »
Благодаря, момичета!
Ще я оставя, няма да насилвам нещата. Явно не е готова, определено има проблем с казването и това я притеснява. Може би затова не иска после да я оправям.
Днес, още не ви бях изчела, но я оставих от сутринта без памперс. За целия ден имаме един мокър чифт дрехи. Няколко пъти използва тоалетната без проблем и много се радваше :) Но само веднъж си каза сама, в останалите случаи й предлагах.
Ще пробвам пак след месец-два, примерно. Не искам да я карама да се чувства некомфортно и притеснена.
Благодаря още веднъж за споделеното и съветите!

Мини, страхотна снимка в другата тема! Страшно ме зареди, а моделите са невероятно красиви! :)))

п.п. Мише, браво! Това с катерицата-майка е просто гениално! А Калина е герой! :)))
« Последна редакция: Април 02, 2012, 00:53:48 am от severina »