0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #120 -: Март 30, 2012, 15:48:00 pm »
Оплаквайте се, че си измъкват ръцете от коланите. Моника се разкопчава. Дебне ме като лисугер и я проверявам няколко пъти докато я возя. Ако я питате защо няма да каже, защото и тя не знае. Ей тъй на инат или защото това дупе на едно място дълго не седи. И като и се скарам започва да и става лошо, чак до припадъци и истерии го докарва. В момента в които спомена, че спираме за сладолед и ягоди и и минава....  Ще става актриса. Роден талант е! Баща ми купи само седалка за неговата кола, за да не прехвърляме стола на малки разстояния. Нито и е удобно, нито на височина го докарва за коланите на колата. Иска си стола, който е 9-18 кг, а тя е 18-19 кг. Време е за смяна, но тя не си го дава! По голям плюшкин е и от баща и!
Е на мен някой да ми каже, дай си старата кола, ще ти купя нова, Ех  :lol:. Кога ли ще замрънкам, че си искам моята  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #121 -: Март 30, 2012, 15:57:57 pm »
Аз съм купувала сироп от черен бъз /и на нас ни го бяха препоръчали/ като в аптеката ни предложиха два варианта - единият е, който описва Зори и струваше точно около 5 лв., а другият някакъв американски и беше 20. Разликата май беше само в цената. Не помня по колко ни бяха казали да пием - май по 1 суп. лъжица на ден, то на буркана трябва да пише, но наша Дара хич не го хареса. незнам защо, а е сладко - даже много. Мирише малко гадно, сигурно за това.
Та от няколко дни и аз се сдобих с инхалатор, и понеже нямаха в наличност моделът, който исках ми дадоха по-добър модел на същата цена :wink: Много съм доволна, но понеже Дара незнам откъде се обзаведе с много гаден вирус със суха кашлица направо си минахме на инхалации с вентолин. Слава богу вече отхрачва и температура поне не е вдигала този път. Аз днес се добрах до офиса да си подам годишната декларация и след малко изчезвам.
Надявам се да познаят, че почивните дни ще са по-хубави, защото петъкът хич не ми харесва.
И понеже последните дни беше много добре детето майка й реши да я обзаведе с обеци :lol: Та се възпозвах максимално от времето, което бях вкъщи!
Приятен ден и спокойни събота и неделя на всички!
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #122 -: Март 30, 2012, 19:03:32 pm »
Цветенце, това е. Последно го гледах в някакъв сайт, базиран във Велико Търново и доставката на два буркана ми излизаше повече от самата поръчка. Начисляваха си и такса "дребна поръчка". Ще погледна в този сайт, ако имат наличен някъде по аптеките, ще помоля приятели да го вземат на идване.

Вера, от София ли си? Проверих в аптеката до нас - имат. На две крачки от руското посолство се намира. Купих си едно бурканче да го опитам. Има някаква разлика във вкуса, аромата и консистенцията с американския продукт, но не драстична. Американският е по-ароматен и не така гъст, биосертифициран е и с добавени някакви ехинацеи и проплиси, но основната съставка е същата, така че определено българското бурканче е по-разумната покупка.
« Последна редакция: Март 30, 2012, 19:05:04 pm от tzvetenze »
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #123 -: Март 30, 2012, 20:54:08 pm »
Много благодаря! При мен се изключиха очите като причина, казаха да започна да водя дневник с какво се храня и как ми се отразява. В интерес на истината, с мъжа ми спряхме да ядем месо преди месец и половина и успях да постигна най - голяма пауза меджу кризите.

Съчувствам ти много за мигрените. :(
Сигурно е излишно да питам, но изключихте ли и вероятни алергии като причина?

Преди да родя да съм имала главоболие веднъж в годината (изключая породеното от махмурлук).
Сега ме спохожда поне веднъж-дваж в седмицата, но категорично не е от махмурлук и е от недоспиване.
И пак между главоболие и мигрена има голяма разлика. Дано откриеш лек!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #124 -: Март 30, 2012, 23:01:17 pm »
Мисля, че и преди съм го казвала - като тийн, в следствие на предозиране с вит.А за да лекувам кожата получих зверски мигрени. Вит. А се натрупва и води до силно главоболие.
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #125 -: Март 31, 2012, 06:46:55 am »
Jbrul,какво е изофикс?


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #126 -: Март 31, 2012, 07:24:48 am »
Боби не съм Жбрул  :wink:, изофикс/ISOFIX е система за прикачване!




На самия стол са тези две метални шини/конектори/ който се виждат отзад,
който се щракват в системата на колата!
А в самата колата са две скоби, които са в сгъвката между седалкие!
Обаче не на всяка кола ги има, на новите след 2006 година произведени по-скоро да,
ние проверявахме с първия стол направо с возилото в магазина!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #127 -: Март 31, 2012, 14:52:52 pm »
В края на седмицата да ви пожелая да сте здрави всички:)

Момичета имам нужда от помощ. Тъй като последните 5 години (най-малко) друг лекар освен гинеколог май не съм посещавала, кажете ми на какъв лекар трябва да отида за това, че губя гласа си и мога единствено да шепна. За 3 семици ми се случи 4 пъти за по 3-4 дни. Имам ужасна режеща болка в гърлото но не е като болката при настинка.
УНГ ли?

Първия път ми хареса дори, че си и починах докато не можех да се карам на децата, а и те бяха доволни. Но вече си е мъчение. От 2 дни пак съм без глас. Ставам сутрин усещам, че гласът ми е много дрезгав и до обяд вече шепна. Мише, май ти губеше така гласа си докато беше бременна с Калина? С какво се лекуваше?

Изписаха ми едни хапчета за смучене и ми помагат донякъде но явно не това е решение на проблема. Първият път като се случи личната ми лекарка каза, че е....(ще се сетя за името след малко) на гласните струни+ларингит. Тогава за седмица ми мина и се бях оправила. Последните 2 седмици обаче положението е много зле:(
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #128 -: Март 31, 2012, 15:05:16 pm »
Лис, аз като една видна "безгласна буква", ще си позволя да ти кажа как съм се оправяла и продължавам всъщност при необходимост.
Оправията е инхалации с лайка, мед и сода. Така - няколко вечери поред, ако можеш и през деня, но след това да не излизаш навън на хладен въздух. Инхалациите се правят като вдишваш през устата, издишваш през носа - не повече от 8 минути. Това ми го е казвал лекар УНГ преди години, когато след месец-два безгласие /непостоянно/ - накрая отидох на лекар. Изписа ми антибиотик, капки и пр. и ми каза за инхалациите. Аз обаче чинно си изпих антибиотика, но не се оправих. А, и инхалациите ги прескочих. И като отидох на контролен преглед - доктора ми каза, че без инхалации няма да се оправя. Та след 2-3 вечери инхалации, аз пак можех да говоря нормално  :wink:
Казаха ми, че това е болест на певците  :wink: - не помня и аз как се казваше! Та - пей им по-малко на малките лисичета! Гледай известно време да не си преуморяваш гласните струни и така!
Изпитано е средството не само върху моя милост. Моите племенници и двамата, сестра ми ги лекува от безгласие с инхалации и успеха е налице  :wink:

Успех! Дано бързичко се оправиш, че знам колко е гадно!

Здраве на всички ви желая!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #129 -: Март 31, 2012, 15:26:02 pm »
Барбаронче, много ти благодаря, още сега ще си направя тази отвара и инхалация. Аз и в момента съм на АБ (вече трети поред), но и на мен не ми помага за съжаление.

Каза ми докторката, че не трябва да говоря ама, няма как да се случи.
Ще споделя на висок глас тези дни дали ми е помогнало:))))))))))
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #130 -: Март 31, 2012, 15:30:19 pm »
Лисе, аз и сега продължавам, от притеснение и стреса онзи ден в Токуда
докато правиха манипулацията на Калина пак го загубих!
При мен има и алергичен момент също, от май до октомври
докато има финия прах на липите почти нямам глас!
Когато ми правиха изследванията, казаха че видимо няма изменение на
ларингса и гласните струни, препоръчаха да не говоря много,
/познай кой бе най-доволен  :lol:/, да не пия студено и да не ям пикантно!
В интерес на истината, майка ми също има такива периоди,
когато татко почина, около месец не можеше да говори само хриптеше!
Личната ни лекарка, която го раздава хомеопат, ми предписа някакви илачи
но така и не ги взех, ако сега май пак го загубя, може да отида да ми ги предпише отново!
С две думи не ти помогнах много  :oops:, прегръщам те!

Как е Никол? Мисля ви!

Митака вчера се оплака от зъбобол, заспа с нурофен снощи
и днес се оказа с пулпит и два нови кариеса... просто главата ми гърми.
Всичките ми притеснения, че е наследил моите зъби напълно се оправдаха!
За съжаление днес е направил страшно фиаско в кабинета едвам са го удържали,
от кротко седящия на стоматологичния стол младеж миналия път не е имало и помен. 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #131 -: Март 31, 2012, 16:26:37 pm »
Така като наблюдавам, майките на около 2 годишни бебета явно има пада драстично имунитета и ги удря в слабото им място. Аз например 2 години се борих с херпангината. Не пиех нищо газирано, студено, а зимата с шал на устата. Слава богу мина само с АБ-ци, но и все още внимавам. Тоест не пия и ям нищо студено от хладиник, както преди съм го правила. Лис надявам се с методите на барбарончето да се оправиш.

Мише, много добре те разбирам. И моето дете явно е лепнал моят ген със зъбите. Само лазерна стомоталогия, ще ни помогне, но пък аз започвам работа и направо не знам кога ще стане това. Работодаетлят е разбран, ама аз като гледам доста компромиси ще има да прави, че да не ме изгонят на края.

Момичета благодаря на всички за съпричастността, в понеделник започвам при първият одобрил ме за работа. Верно малко пари са за сега, но се надявам да не оставам само на толкова. Всъшност то ще си проличи след месец, два, ако не се получи пак ще търся друга работа, но вече различна от застрахованият бранш.
Работата като продавач отказах, тъй като обявената заплата не е точно такава. Тоест, тя е 450 лв бруто + процент, не обявеното 900-1100 лв. Отделно е на майна си райна и ще ми отнема по 1 час отиване и връщане и ще трябва да ставам в 6 и да се прибирам в 20.30-21 ч.. Да не говорим, че ще бъдем 4 на брой пордавачки и ще нося солидарна материална отговорност, както и констатирани липси.
Предлаганата уж високо платена работа, като рег. мениджър на небанкова институция и тя се оказа мираж. Като им казах, каква заплата очаквам, започнаха да мънкат. И ми стана ясно, че пак няма да е това което предлагат. Отделно щях да съм нон стоп на работа и до късно, като регионален мениджър.

Не мога да разбера, защо така лъжат тези работодатели и ни губят времето буквално. Верно сме в криза и големи суми за заплати трудно се изкарват, но защо подвеждат.

« Последна редакция: Март 31, 2012, 16:32:49 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #132 -: Март 31, 2012, 16:52:50 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха относно медийните ми изяви. Радвам се, че макар и в не най-добрата си форма създадох положителни емоции и сълзи от радост.
Относно загубата на глас почти през цялата си бременност бях без глас или с пресипнал такъв. Помагаше ми хомеожен или хомеовокс за смучене, инхалации с лайка и сода, биопаракс и мълчание.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #133 -: Март 31, 2012, 16:55:11 pm »
Мише, дано сте добре в къщи.

Никол е добре. Чакаме връзка от Мюнхен. Междувременно от Центъра за редки болести предполагат, че става въпрос за Ювенилна фиброматоза. трябваше Светльо да се прибере и ще ходим да ни взимат кръв на петтимата да изпращаме в София за генетичен анализ. Изследването ще докаже или отхвърли предположението им. Ако е това, поне ме успокоиха, че не е животозасташаващо ако се наблюдава. С няколко операции на ръцете, лечение с медикаменти нещата могат да се регулират и "да го израсте" в един момент. Но трябва да се види и кой от двама ни е носител на това и дали Алекс и Дани също го имат.

И без това само това такова не сме правили и въпреки, че биопсията миналата година отхвърли диагноза Фиброматоза лекарите са на мнение, че е тоно такова.

От седмица обаче посред нощ Никол започва да плаче и да ми казва, че я боли крачето (всеки път дясното), като неможе да определи къде точно я боли. Разбира се мен веднага в главата ми светна червената лампа и го свързвам с другите неща. Дано не е разбира се.

Досега не се бях замисляла, че може да е от стрес загубата на гласът ми но е факт, че от повече от 2 месеца се усещам като развалина и едва ми стигат силите:)

Ще мине и това:)

Има и хубава новина. Предложиха ми добра работа на 4 часа. Другата седмица ще отида да говоря и ще знам повече подробности и дали ще ме изтраят близо 2 месеца докато тръгнат децата на градина, че и докато се адаптират може да минат 3:) Ако стане, стане, ако не здраве да е. После ще търся друго.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #134 -: Март 31, 2012, 17:02:57 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха относно медийните ми изяви. Радвам се, че макар и в не най-добрата си форма създадох положителни емоции и сълзи от радост.

 :flower: КЪДИ, така пречистващо си поплаках!
Благодаря ви!

Лисо, прегръщам те, ще преминеш през проблемите
и знам, че ще и от невъзможното ще извадиш сили!
Дано и с работата ти се подредят нещата,
а работодателите ти ако те познават добре, ще имат търпение!
Лисица за служителка не се изпуска!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #135 -: Март 31, 2012, 17:28:30 pm »
Благодаря на всички, които ми писаха относно медийните ми изяви. Радвам се, че макар и в не най-добрата си форма създадох положителни емоции и сълзи от радост.

 :flower: КЪДИ, така пречистващо си поплаках!
Благодаря ви!


Може ли да дадете линк, че аз съм пропуснала  :oops:
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #136 -: Март 31, 2012, 19:37:56 pm »
Лисе, стискаме палци на Никол! И успех с работата!

Перде, дано и при теб се развият добре нещата с новата работа!

Мише, кога последно водихте Митачето на стоматолог? Вие ходехте при доц. Маркова, нали?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #137 -: Март 31, 2012, 21:07:36 pm »
Цвете, последния път беше януари...

Тогава имах съмнение за кариес, оказаха се два,
единия от двата правени зъба е направил пулпит.
Д-р Маркова е страхотна, но за спешности няма как да стане,
когато януари звънях имаше свободен час за март и ние отидохте
при д-р Дулчева , която ти препоръча. Митака така я хареса,
тогава ходи два пъти и не каза ох дори. Даже снощи си говореше,
как неговата приятелка ще му помогне, но те днес организираха конференция
и беше дошла нейна колежка да я замести и предполагам това е го е стегнало още повече.

Денис, Къди и семейство участваха в ЦЪК "Такъв е живота"- btv което днес имаше своя финален епизод!



Редактирах линка - имаше грешка в адреса. /Елфи/
« Последна редакция: Март 31, 2012, 21:28:54 pm от Елфи »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #138 -: Март 31, 2012, 23:46:16 pm »
Мише, нямат край и вашите мишешки перипетии.
Миташки посвикна ли малко с градината?

Наде, пожелавам ти да останеш приятно изненадана от новата работа (по приятно от очакваното имам предвид).

Аз преди млако се прибрах (на село сме си) от спешна помощ в Шумен. Днес слетобяд се почувствах много зле, неможех да преглътна от болка, да не говорим да пия вода или да хапна нещо. Вдигнах Т, втресе ме и нямах сили да си вдигна чашата чай. Едва изкъпахме с майка децата, приспах ги и с колата в неотложна помощ. Слава богу случих на добра дежурна докторка. Освен бронхита и ларингита се усъмни за нещо по сериозно и ме изпрати да ме снимат. Оказа се, че съм с двустранна пневмония. Ще ходя няколко дни да ми бият АБ, че имаха много работа и нямаше кой да ми сложи абокат тази вечер. Мислехме понеделник да се прибираме във Варна но май ще остана тук защото и лекарката ми каза, че спешно ми трябва почивка ако не искам да вляза в болница. Е, преувеличи малко нещата опитвайки се да ме стресне вероятно:) Но за гласа и тя ми каза, че е напълно възможно да е реакция от стреса и преумората. Забрани ми да говоря:):):)Утре ще им рисувам вместо думи:))))))
Ми така де, оплаках ви се.
Да е жива и здрава майка ми, че без нея съм за никъде. Ама за никъде.

Къди, прекрасни бяхте с малката Елиа:)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #139 -: Март 31, 2012, 23:47:45 pm »
Здравейте!
Аз искам да питам майките, които наскоро споделиха, че са махнали пелените оставяйки децата без памперс и да се напишкват... та вашите деца като мокреха гащите това смущаваше ли ги? Моята дъщеря първият път беше много изненадана и смутена, но после само ме информираше, че е мокра и без всякакво желание тръгва към банята да я измия и подсуша. После започна само лекичко, много в минимални количества да пишва, и да ми съобщава, че е мокра, но не иска да се доизпишка в тоалетната. Сменям дрехите и след 5 минути - локва!
Моля ви, дайте съвет - да продължавам ли да упорствам или просто детето още не е готово? Притеснявам се да не се получи обратен ефект.
Иначе, мисля че много й харесва да си прекарва дълго време на тоалетната чиния, стига да успея да я сложа там :))) От скоро ползваме приставка за тоалетната на "големите" и много й харесва :)
Досега винаги сме имали успех с гърнето, но без памперс не е оставала. Свалям гащите, слагам на гърнето, върши си работата и после пак слагам памперса. Реших да пробвам варианта без, но явно ще е трудно. А от известно време започна и да се крие, за да си свърши сериозната нужда в гащите.
Ох, извинете за тоалетния проблем, но моля посъветвайте ме!

п.п. Къди, и аз много ви се радвах!
« Последна редакция: Март 31, 2012, 23:50:04 pm от severina »