0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Здрава, спокойна и  :sunshine: ва седмица на всички!

Бъдете здрави и много щастливи...

Стана месец откакто Митака е на градина и вместо да свиква,
сутрин е все по-драматично...говорим за това, но той всяка вечер
си пресмята колко още сутрини има да плаче!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #1 -: Март 26, 2012, 10:06:39 am »
мишанто, случвало ли ти се е да се разделяш с детето преди? но не да е оставено при познати нему хора. например - можеш ли да го оставиш за 2 часа в детски клуб, без да те вижда и без да знае, че си наоколо?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #2 -: Март 26, 2012, 10:30:24 am »
Джаме, случвало се е, но е бил с баща си, спал е при снаха ми и зет ми
няколко пъти, което пак не е това за което питаш!
Не се е отделял...

Много са мили с него и госпожите му и лелките, те самите казват, че е кротък и спокоен там.
В разказите му за градината негативното идва само от едно детенце,
което го буди, пее му в ушите и дори ми показа как му ги дърпа!
Оставила съм си още един, два дни и  ще говоря с госпожата за това.
Имаше проблем с ходенето до тоалетна там, но мисля, че това лека-полека го преодолява!
Защото първите дни стискаше много и следобед като го вземахме веднага пишкаше.
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #3 -: Март 26, 2012, 10:43:06 am »
Мише, говори с госпожите, няма нужда да чакаш ако мислиш, че това е проблема.

хубава седмица и от мен :D
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #4 -: Март 26, 2012, 10:45:01 am »
Да е здрава и спокойна седмицата!
Мише,а възможно ли е да се глези вечер,затова да говори така?Имайки впредвид че иначе в градината е спокоен?Надявам се бързо да го преодолее,за да си спокойна и ти :).
Сега да ви споделя огромната ми изненада от моя мъж вчера.Прибра се от работа и каза че ми е купил...кола 8O.Явно мрънкането ми от 3-4 месеца че искам да мога да разчитам на себе си ако ми се наложи е дало резултат :D.Не е нищо особено,но ще си я таралянкам с кеф :).

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #5 -: Март 26, 2012, 11:17:57 am »
Парси, честита свобода, леко и безаварийно да вози!

За това което ме пита, аз мисля че той се чувства несигурен в детската
справянето сам го плаши, въпрос на време е да свикне, но колко ще е то?
Вероятно го има и този момент, но аз не го наричам глезене,
а манипулация, леко и кротко...с желание да го ставим у дома!
Тук е спокоен с нас, но това не може да продължава вечно
аз съм против и съм споделяла с вас и преди притесненията си.
Още не е осъзнал, че когато е болен не ходи, иначе ще действа и така.
Той бе у дома една седмица с хрема и ние нито веднъж не си позволихме
да коментираме ситуацията по този начин, защото и това очаквам.

Така хубаво ми разказа приказката за Косе босе, която там са чели,
докато заедно правихме пица онази вечер.
С такава обич говори за госпожите, искаше да им носи курабии...
От това разбирам, че му харесва, май е по-важно аз да свикна
с това, че плаче сутрин и с липсата му през деня!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #6 -: Март 26, 2012, 11:31:53 am »
Успешна седмица и от нас :D

Мише, щом там е спокоен според мен нямаш основания за притеснения. И моето юначе имаше период, в който плачеше, после спря, после пак почна, но от яслата ми казаха, че през деня е спокоен и това е важното. Митаче е и по-голям, нормално е повече и по-трудно да преживява раздялата с мама. Твоето сърчице няма да се успокои, докато той плаче, това ми е ясно, но се зареди с търпение и не спирай да говориш с него за градината и защо трябва да ходи. А по въпроса с другото детенце и аз съм на мнението на Стефи, говори с учителките, ако имаш съмнения.
Парси, честита нова придобивка :D леко и безаварийно шофиране. Друго си е с кола, аз вече така съм свикнала, че не мога да си представя ежедневието без кола :oops: нито ще ми стигнат парите за таксита, нито времето.
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #7 -: Март 26, 2012, 11:39:41 am »
Мише, и аз не му казвам глезене. Децата си искат майките, колкото и прекрасно да се чувстват с друг човек. Моите и двамата дълго време след тръгването на градина са били малко по-капризни и плачливи вечер, просто с цел да наваксат с вниманието на мама, което им е липсвало през деня. Диманка още е в тази фаза, въпреки че е страшно адаптивна, в градината се чувства добре и всеки ден учи нещо ново там. Ще свикне Миташки, ако наистина да добри госпожите, но ще отнеме време. За детето, което го буди - няма какво да чакаш, просто помоли да ги разместят за обедния сън още днес. Не е чудо голямо да помолиш за такова нещо, никой няма да ти се обиди, а детето ти ще е по-спокойно.

parsi, честита свобода, само на хубави места да ви вози новата кола!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #8 -: Март 26, 2012, 11:55:55 am »
вижте сега, може да не е глезене, но си е баш манипулиране, ако мине мине, ако не, ясно е че ще ходят на градина :wink:
а и това, че вечер капризничат пак е в реда на нещата, все пак цял ден там са слушали, спазвали някакви правила, съобразявали са се с още 20 деца и прочие. Моя подход е следния, един-два пъти като съм обяснила едно нещо, не повтарям и не задълбавам, защото те се навиват още повече, т.е. Мише, съвета ми е да не дъвчете всяка вечер нон стоп едно също, разбираш ли, как утре пак ще плаче и ти го успокояваш и му обясняваш по  Н на брой пъти как не бива и т.н.
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #9 -: Март 26, 2012, 12:05:36 pm »
Здрава, спокойна и  :sunshine: ва седмица на всички!

Бъдете здрави и много щастливи...

Стана месец откакто Митака е на градина и вместо да свиква,
сутрин е все по-драматично...говорим за това, но той всяка вечер
си пресмята колко още сутрини има да плаче!


Мише, първата година беше непрекъснато така при нас, от втората свикнаха вече, но и до ден днешен пресмятаме "като се наспим сега утре градина ли е или почивка", а като дойде почивка също "сега като се наспим какво ще правим?"
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #10 -: Март 26, 2012, 12:38:55 pm »
аз изрично попитах дали детето е имало други периоди на откъсване от родителя, защото Митака е на 4.5 години - не е на 2.5, на каквато възраст обикновено има подобни дълготрайни страдания при първо откъсване от дома и родителя и тръгване на ДГ/ясла. той вече е голям и би трябвало да свикне значително по-бързо, не го сравнявайте с вашите "първолачета". еле па Донкините, дето първата година ходиха сигурно общо 1 месец на градина, с огромни прекъсвания.

тоест, за да реве вече цял месец, имаме 2 варианта - или в ДГ има някаква трайно травмираща го ситуация (не вярвам, че дърпащото го за ушите дете може да е такава, но ти говори с учителката да ги раздели и да обърне внимание) или просто имаме случай на твърде силна привързаност към мама.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #11 -: Март 26, 2012, 13:55:35 pm »
Хубава, слънчева, прохладна и най-вече здрава седмица от нашия отбор!
Аз имам питане. Когато малкият дзвер не слуша, прави ми напук и ли се прави, че не ме чува, му се разсърдвам и му казвам, че е постъпил лошо и няма да му говоря докато не се извини. Е, той казва "Няаай, мама!" и продължава наново и така по 5 пъти на ден. Имам чувството, че въобще не му пука, че му се сърдя- докато не му говоря си пее, играе си, подскача- с нищо не показва да е притеснен. После си изпява извинението и продължава. Та, въпросът ми е, дали не е решил, че това е някакв игра икато си кажеш формулата всичко е забравено и как да му покажа, че това е наказание за лошо държане?
Да го наказвам ли да ходи на определено място или да не прави нещо, или да му взимам някоя любима играчка, докато не се извини?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #12 -: Март 26, 2012, 14:25:57 pm »
Инке, малък е още за такива концепции с извинения... и тия наказания също. те при моя почти 6 годишен не работят, какво остава при твоята фога.
намери друг способ за регулиране на поведението.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #13 -: Март 26, 2012, 15:07:18 pm »
Здрава, слънчева и пълна с детски смях седмица!
При нас номера със сръдните минаваше до едно време. Сега започна да ни развърта и се вижда, че изпитва удоволствие от това... Явно ще трябва да се мисли нов вариант, но пусто, нищо не ми идва на акъла...
Мише, дано свикне детето по-бързо. Ние сме от тия "привързаните" /май повече аз де ;)/ и от сега я мисля тая ДГ....


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #14 -: Март 26, 2012, 15:12:17 pm »
Инке, Калина-Малина, макар прекрасно да разбира, че я "моля"
да си събере моливите, прави фръц и заминава...
Сърдя се демонстративно, а тя ми подвиква -"Ей, мамо, гъде си"...
Хващам я за ръка и заедно ги събираме, иначе така ще си седят цял ден!
Това е п'ошението, както казваше някога любим мой прОфесор!


... или просто имаме случай на твърде силна привързаност към мама.

...или към тате  :lol:

Митака има много силна връзка с баща си, те обичат да са заедно,
а откакто я има Калина, той много се грижи за него!
Първия път когато отидох да го взема, баща му и тя останаха на двора
и той отказа да си тръгне с мен, докато те не се показаха на прозореца.
Госпожата му тогава ми каза, че за толкова години практика и работа с деца,
за първи път среща дете, което когато тъгува споменава тате!
Сега в петък подобно поведение, беше много напрегнат и после ми каза, че много му се е пишкало,
но явно се е притеснил да каже на госпожата и е чакал баща си!

 :thankyousign: отново много ми помагате!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #15 -: Март 26, 2012, 15:31:06 pm »
Ако до сега баща му го е водил сутрин на градина, опитайте да се размените. Нека сутрин ти да го оставяш, а пък вечер баща му да го забира /естествено ако ви е възможно/. Една позната така си реши проблема с плакането сутрин. При тях обаче беше обратно- тате водеше малкия, че плачеше за мама ;)


*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #16 -: Март 26, 2012, 15:46:40 pm »
Здравейте дами! :)

Леле и мен тази драма ме чака с градината. Аз вече ходя на работа и реално не сме заедно по цял ден. Доста ми е мъчно и предпочитам да имам повече работа за да не мисля "какво ли прави сега тя?". На детето като че ли му е добре. Забавлява се с баба си и си се глезкат.:D Вечер като се прибера дребната се залепя за мен като гербова марка. Предполагам и с яслата ще е така, на мен ще ми е по-кофти, отколкото на Никол. Но, здраве да е. Дано само това да са ни проблемите! :)

Успешен ден!  8)


*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #17 -: Март 26, 2012, 16:11:43 pm »
Мишани, съвет не мога да дам, моите са май единствените деца в градината, дето реват, ако не ходят и ме забравят, в момента, в който са на вратата на градината. Пожелавам ви бързо да го решите проблема и Митаче да ходи с удоволствие!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #18 -: Март 26, 2012, 17:22:32 pm »

Да го наказвам ли да ходи на определено място или да не прави нещо, или да му взимам някоя любима играчка, докато не се извини?

На две години абсурд да го чакаш да ти се извини ... може да зациклите и да стане по-лошо. Аз съм павила тази грешка нееднократно :oops: и сме стигали до много гадни моменти. Никола "държи инкяр" от много малък и аз сдавам багажа винаги първа, та се получава антивъзпитателно  :lol:

За две години мисля е достатъчно да покажеш категорично, че определено действие или поведение е неприемливо за теб. И така към 100тина пъти  :D
В очакване ....
Re: Пролетно-прохладна седмица... 26.03-01.04.2012
« Отговор #19 -: Март 26, 2012, 18:35:47 pm »
Благодаря за съветите!
Той се извинява, но си мисля, че не разбира какъв е смисълът или защо му се сърдя- малко е като котка! :D
Значи ще продължавам да обяснявам защо дадено нещо не е добро  и така ще чакам да осмисли сърденето ми.
Фуси, той вече е на 2г.5м.- направо е голям! :D
Него ако го питаш е на 5 и е "Гойам батко". За мен е говорещо бебе.
Притеснявам се, че не ме слуша в критични ситуации, които са потенциално опасни за него. Ей сега, преди 5 мин. се готвеше да се изпързаля от облегалката на дивана и на моите увещания и заплахи реагира с хилеж. Секунди по-късно се чу кански рев и той се озова насинен по корем под масата!Излишно е да казвам, че вече се опитва отново да се покатери!
Та така- ще пробвем с настоятелни обяснения, докато вземе да закача.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.