0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #120 -: Март 15, 2012, 19:11:57 pm »
Когато има втрисане педиатри са ми казвали, ако не се лъжа и д-р Бърди, че не трябва да се завива, разтрива и т.н. Когато се тресе, това означава, че за кратко време температурата се повишава драстично. Обикновено това при нас означава ангина.
Аз си познавам детето и щом го втресе, а това е често, давам веднага Хексалгин, дори температурата още да не е достигнала 38. В такова повишено температурно състояние, температурата спада много бавно, може би след 40 до 60 минути. Изпотява се, преобличам и заспива. След 2-3 часа, това се повтаря, като моето дете започва да стене и сумти. При нас нито Нурофен, нито Ефералган действат. Имам, но винаги съм съжалявала когато съм дала. Никаква полза.С Хексалгина трябва да се внимава, да не се превишава доза спрямо кг., както брой дозите за 24 часа. Тогава на помощ идват хладките компреси. Под душа го пускам, само когато температурата е спаднала малко, за по дълготраен ефект, обикновено преди лягане и според ситуацията.
Тони също става блед с блуждаещ поглед, още преди да започне втрисането и вдигането на температура. Аз все още понякога давам АБ със спринцовката на Нурофен и винаги встрани на бузата. Понякога строгият тон и отвличане на внимание помага да не върне, но по скоро това е рядкост. Другото важно нещо, което аз лично препоръчвам е, когато детето е с такава висока температура, да се дава хидратин алфа. Получава се чудотворна вода, поне за нас. Сравнително бързо се възстановява и започва да хапва, дори и да има все още висока температура.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #121 -: Март 15, 2012, 19:29:14 pm »
Добре де, аз Хексалгин нямам, явно трябва да се заредя.
как се прилага, коя марка да търся, да не оплескам нещо?
Мисля, че всеки трява да има наръчник за бързо реагиране за болести.
за водата - аз зна, че при висока Т се облива с вода един-два градуса по-ниска от телесната Т - 37 - 38 градуса.
Ники слава Богу не ми е вдигал температура, аз още по-ряско вдугам и честно казано, нищо не взимам. тя сама си се сваля, след като поспя и пийна фрешче, водичка.

Аз да разведря темата. Лягаме си снощи, аз слагам слушалките и си пускам музика. И в един момент Ники с много ясен глас започва да ми говори 8O Скачам, погледнах го - не реве, ами си говори бре "Апу-ту-ка, ай каку-ляла".
Още веднъж ни се е случвало, но тогава се изправи целия в леглото, дръпна 2 минутна реч, разрева се и падна като дъска настрани и заспа.

Хем ми е смешо, хем се стряскам. Какво се прави при такива среднощни разговори?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #122 -: Март 15, 2012, 19:55:41 pm »
Аз разлика в производителите на Хексалгин не съм намирала. Това всъщност е детски течен аналгин. Моето дете също понякога говори на сън, смее се с глас, плаче. Бащичко, сомнамбулчета си имам у дома. Таткото и ходи доста, дано малкият не се метне и в това на него.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #123 -: Март 15, 2012, 20:07:09 pm »
Хексалгинът си е хексалгин, Sandoz е производителя.
Обикновено го давам в спешни случаи и нямам време за заигравки, но последния път накапах капките върху половин лъжичка захар. Дадох  веднага и после чай.
За говоренето, обикалянето на сън - пуснала съм тема - заповядайте  :lol:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #124 -: Март 15, 2012, 20:13:43 pm »
най-високата температура, която съм виждала беше 39,5- първият път като вдигна Стефания, не бях никак подготвена
но за сега добре се повлияват и двете от лекарства- при Преслава Ефералган свещички, защото тя не пие нищо,а при Стеф- Нурофен сироп
Хексалгин не съм давала, няколко пъти съм била на косъм
това което правя е, давам дозата антипиретик преди да мине 38- около 37,8, най-много съм чакала да мине 38, като меря през 20-на минути, вкарвам ги в банята и ги мия с Т близка до тази с която са в момента- не хладка, но не и гореща, марна й викам аз :)
много добре се чувстват
изваждам ги оот банята, завивам ги, но само с потник и бикинки облечени
да не дава Господ 41 градуса  :?- ще умра на мига, сигурна съм
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #125 -: Март 15, 2012, 20:18:43 pm »
Ами Мини, аз в трети клас вдигнах през ноща 40.5 градуса. Събудих се и казах, че ми е зле. Баба докато викне Бърза помощ, докато стигна в болница термометъра показа 41.
Никой около мен не умря, въпреки, че всички (сестри) се разпищяха, че ще умирам. Баба запази канско хладнокръвие и ме държеше докато ме увият в чаршаф.
Да ти кажа от тогава Т над 39 градуса още веднъж не съм вдигала.

Но от личен опит ще ви кажа, че е по-гадно да не се вдигне Т, влачиш се като парцал седмици  наред :?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #126 -: Март 15, 2012, 20:40:38 pm »
Като ви чета и ми става много мъчно, дано бързо се преборите всички с тия температури и вируси!
И Габи ми вдига много бързо висока Т, видя ли над 37 веднага давам панадол или нурофен, а над 38.5 хексалгин. Макар, че често се случва да я хвана като е вече 39 и на горе, преди това не и личи, обикновено си е веселушка до последно и изведнъж я отрязва и умалява. В такива моменти разсъбличам по бельо, в спешния в Силистра ми оставиха Мартин по памперс като беше на 7м преди това ми се накараха, че бил с 39,2 пък аз съм го завила с одеало, навън беше 10-на градуса. И от тогава разсъбличам и има ефект, но ако го втриса детенце незнам.

Нашата кака е с шарка, засега няма Т, сутринта 1 пъпка, а сега към 30-на. Педиатърката каза да ги пръскам с алба спрей и да не къпя няколко дни. Чакам сега и малчо да я последва. Ако знаете нещо друго което облекчава сърбежа, казвайте да купувам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #127 -: Март 15, 2012, 21:24:41 pm »
Нашата кака е с шарка, засега няма Т, сутринта 1 пъпка, а сега към 30-на. Педиатърката каза да ги пръскам с алба спрей и да не къпя няколко дни. Чакам сега и малчо да я последва. Ако знаете нещо друго което облекчава сърбежа, казвайте да купувам.

не знам какво е алба спрей, но класиката е туширане с ментолов спирт - хем облекчава сърбежа, хем дезинфекцира, хем подпомага изсушаването.
има и разни гелчета нови в аптеките, по 25 лв тубичката, ако ти се дават - питай в аптеката, че му забравих името.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #128 -: Март 15, 2012, 21:32:06 pm »
Мая, потърси из темите. Не отдавна д-р Бърди даваше съвети за шарката на някой /Пердето сякаш беше/. Ако не се лъжа точно обратното съветваше- да се къпят децата.


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #129 -: Март 15, 2012, 21:45:29 pm »
Не сме ние с шарката джиджи, бъркаш ме, но нищо, отдавна се коментираше и е хубаво да си припомня какво беше, че верно забравих. Спомням си само, че наистина д-р Бърди писа, че децата трябва да се къпят, не обратното както тук препоръчват.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 21:48:29 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #130 -: Март 15, 2012, 21:46:25 pm »
Не сме ние с шарката джиджи, бъркаш ме, но нищо, отдавна беше и е хубаво да си припомня какво беше, че верно забравих. Спомням си само, че наистина д-р Бърди писа, че децата трябва да се къпят, не обратното както тук препоръчват.

Извинявам се  :oops: Все се каня да започна Гинко Билоба  :lol:


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #131 -: Март 15, 2012, 21:51:00 pm »
това с къпането аз го изпробвах, няма проблеми, поливах ги ссамо с водичка без сапун. нямаха сърбеж, много бързо завяхнаха пъпките, но няколко дни с памуче с ментолов спирт, по няколко пъти на ден тампонирах всяка пъпка :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #132 -: Март 15, 2012, 21:58:59 pm »
Лейдито питаше да ви напомня, като видна клюкарка  :D 8) 8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #133 -: Март 15, 2012, 22:24:12 pm »
Скоро докторът имаше мнение за аугментин 600 es и не можах да го намеря, как се смята дозировката за 12 часа.
Педиатърката ни е изписала 5 мл на 12 часа, а имам спомен, че последно сме пили по 7.5 /изписан ни от УНГ/ :?.
По описанието в интернет и средна дозировка 90 мг/кг/на ден, изчислявам дневна доза 16, на прием по 8, което е драстично по-високо.
Ако някой се сеща как да го търся, вчера доста си играх, но не намерих мнението.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #134 -: Март 15, 2012, 22:47:49 pm »
Аз ще върна пак температурната тема, но само защото може да е от полза за някого информацията, която получих на ЛС.

Става въпрос как да се реагира при гърч.

Цитат
Детето се слага да лежи на страна, не му се говори, не го пипаш /много е важно/. Обикновено сами лесно излизат от гърча и постепенно идват на себе си. Температурните гърчове траят от минута до три обикновено. После детето може да е замаяно да диша тежко, да не е на себе си, но това е преходно.

Непипането галенето и говоренето е свързано с това, че дразниш вегетативната нервна система и това я предизвиква още повече.
Не се дава вода, нищо.
Веднага се звъни на бърза помощ и се казват годините на детето, температурата и състоянието естествено. Спомням си, че те ми говореха нещо как да правя.
И ако има начин докато трае всичко това стягаш една чанта багаж.


Цитат
Но друг важен момент е, че всички мислят, че това се случва като се стигне 39+. Напротив, риск има и при по-ниски температури.
В отделението като лежахме имаше момченце, което за първи път вдига температура и гърча беше при 37.5!Просто някои деца са с по-несъвършена, незряла термурегулация и се получават такива неща.

Да не дава Господ на някого да му се налага да използва тези съвети и се извинявам ако с цитираното плаша някого, но за мен поне е от полза да го знам, защото първото, което бих направила е да гушна детето, да го галя, да му говоря а разбирам, че не трябва.

« Последна редакция: Март 15, 2012, 22:51:10 pm от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #135 -: Март 15, 2012, 22:51:38 pm »
Лисо там дето четеш пише ли до каква възраст са? Някъде четох до 2 другаде до 3, до 4 пък някъде че и чак до 6?  8O Аз естествено като се случи така на Мима (на 1,5 г) първата ми реакция беше под душа и докато стигна и като го пуснах и намокрих и тя се оправи, че и смятай колко съм била луда с дрехите под душа я вкарах. После четох че това било неправилно. Много е важно да се знае какво се прави в такъв момент защото определено е много побъркващо. Лекарката после ми обясни, че при децата температурния гърч се получава поради незрялостта на нервната система и затова се получават само до определена възраст.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 22:59:59 pm от cygnus »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #136 -: Март 15, 2012, 22:56:48 pm »

Нашата кака е с шарка, засега няма Т, сутринта 1 пъпка, а сега към 30-на. Педиатърката каза да ги пръскам с алба спрей и да не къпя няколко дни. Чакам сега и малчо да я последва. Ако знаете нещо друго което облекчава сърбежа, казвайте да купувам.
Мая, ето тук е препоръчал д-р Бърди нещо за облекчаване на сърбежа при варицела: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45411.780  (Отговор 786 на д-р Бъдри)
След две страници има още по темата. Дано ти е полезно!


« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:00:48 pm от severina »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #137 -: Март 15, 2012, 23:08:32 pm »
Вера ,колко килограма са ти децата .От това зависи,колко ще пият.По моите изчисления,ако са по 16 кг. примерно ,трябва да пият по 6 мл. на 12 часа.

 Жоро рядко боледува с температура,но когато има ,обикновено е точно над 39 и я качва много бързо.Давам Хексалгин и слагам веднага и Ефералган свещички.Веднъж само пробвах чорапи с оцет ,но беше на година и половина и се скъса от рев,голяма борба падна и не съм повтаряла.
Използвам и лепенките за Т ,както и хомеопатия.От сиропите давам Нурофен.

 Аз да се оплача съм се обзавела с гъбички в устата. :(Не знам как съм ги пипнала ,но е ужасно просто.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:11:48 pm от z22 »
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #138 -: Март 15, 2012, 23:10:39 pm »
д-р Масларски превантивно ми е обяснил какво е това температурен гърч и какво се прави при такъв. каза така - състоянието е драматично за родителя, който гледа, когато гърчът е силен. за детето не е драматично. не се прави нищо, само се внимава да не се удари. не се стиска, не се опитва да се разтягат крайници, разтварят челюсти и др.подобни, за да не се счупи/скъса нещо, тъй като мускулите са здраво свити. отбелязва се точната продължителност на гърча, за да се съобщи на лекаря.
според него, не е необходимо дори викане на линейки, болници и прочие след като премине гърча, което става след няколко минути.

Бърди пишеше за някакво лекарство, което се давало превантивно, когато деца, склонни към фебрилни гърчове, започнат да вдигат температура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #139 -: Март 15, 2012, 23:11:16 pm »
Момичета благодаря за споделеното, беше ми много полезно!

Джам, това е алба спрея http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=&cat_bilki=29895&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=3147&bilki_o=
Аз си го имах в къщи, защото го ползвам при зачервявания и подсичания, много съм доволна от него, засега и за пъпките помага, ограничава сърбежа.
Утре ще се изкъпем, че тази вечер пропуснахме, а явно не е трябвало.
severina, благодаря за линка, уж следя темите на доктора, но това съм го минала по диагонал явно, като не ме е вълнувало в момента..


този линк съм запазила като обяснение от Бърди за температурен гърч http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=39249.msg636949#msg636949 
« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:15:11 pm от maia_st »