0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #20 -: Март 13, 2012, 14:42:49 pm »
Труден период. Моят съвет е да си спокойна и да не си връзваш кусури, дето не успяваш да свръшиш всичко. Стреса е голям и престараването само може да ти донесе нерви, изтощение и болести /както се получи при мен/. Ако има кой да ти помага - възползвай се, колкото можеш.Търси помощ от баби, лели, приятелки, дори да не си го правила до сега. Успех!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #21 -: Март 13, 2012, 14:49:20 pm »
Здравейте момичета, здрава и топла седмица от нас. Болните да оздравяват бързо.
Искам да ви питам нещо, без да ми се смеете. От 1-2 седмици съм на работа и изобщо не успявам да се организирам, бихте ли споделили как се справяте вие?
Успешна, пролетна седмица!

Ще се справиш, не се притеснявай. Много е трудно в началото, но след това нещата сами си идват на мястото.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #22 -: Март 13, 2012, 15:23:40 pm »
Мдаа, Мише дано си доволна от Бейби вак! Хубаво е да овлажниш с инхалатора и тогава да изсмукваш!
Аз я купих, щото колкото и да се опитва не може да ги извади секретите, когато са много гъсти и жилави.
На минимална мощност на прахосмукачката почти не се усеща помпата - лично изпробвана!!! :oops: /Ми и моя пусти синузит го пробвах с нея/
В началото бяха бурни протести и истерии, щото страх лозе пази!!! :oops:
После обаче като легнеше и не можеше да диша сама си поръчваше прахосмукачката :wink:

Много е стресиращ и изнервящ периода на влизане в ритъм, наистина! :( Аз за седмица, две да остана в къщи и после няколко дни се адаптирам! :?
« Последна редакция: Март 13, 2012, 15:25:47 pm от yana-v »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #23 -: Март 13, 2012, 15:29:44 pm »
aditoo, кой ти гледа момата? На пълен работен ден ли си? Тегаво е много, но ще свикнеш. Най-гадно за мен е чувството, че си пропуснал нещо важно и постоянното тичане. Чисто практически: вечер тати се занимава с младежа, а аз готвя (това не всяка вечер, а през вечер по-скоро), мъжа ми пазарува вечер преди да си дойде. По-основно чистене веднъж седмично, като единия гледа детето, а другия действа с парцала, пране и простиране посред нощите и така  :lol: Ще му намериш цаката, но включвай и мъжа ти активно.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #24 -: Март 13, 2012, 21:48:13 pm »
Много благодаря за споделеното. За сега съм се примирила и с безпорядъка и с изостаналото домакинство. Бебана е най-доволна, че подрежда тя :)
На мен ми е буца в гърлото постоянно, едвам преживявам, че не съм до нея, че пропускам важни моменти (последното е как правят животните)... Постоянно гледам часовника, че да знам какво прави в момента. Но тя трябва да яде, ние също, банката си иска вноската и не и пука колко пари дава държавата за отглеждане на дете...
midge, майка ми я гледа за момента. Надявам се на ясла, че ми е много трудно да се боря със сюрия баби и то от разстояние, а те горките си имат мнение (различно от моето разбира се)... Работя на смени, устройва ни. За сега в различни с таткото, редува ме се. Тази седмица съм втора смяна, до 20 часа, той я храни, къпе приспива, а преди седмица не можеше  :lol:,освен това съм забранила на свекървата да му помага, освен в застрашаващи детето моменти. 'Щото все пак е баща и е крайно време да започне да общува с детето. В домакинството поне прави опит да помогне, предната седмица сготви цели 3 пъти, е 2 от тях бяха трагични, ама е опитал, кусури не намирам.
Имаше една реплика на съфорумка, която си повтарям постоянно последните дни "никой не е обещавал да е лесно" :)
Оплаках се, извинете за дългия пост, но около мен изобщо не разбират какво съм се впрегнала... Още веднъж БЛАГОДАРЯ  :grouphug:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #25 -: Март 13, 2012, 22:02:26 pm »
Ади, аз това упражнение съм го правила два пъти- Стефания беше на 11 месеца, а Преслава колкото твоето детенце
да, разбира се, че е безкрайно трудно първите седмици,просто при малко повече организация всичко ще се намести с времето
да, ще правиш компромиси, най-вече със себе си, но пък компромисите са за доброто на цялото ви семейство
важното е детето ти да е здраво, другите неща остават на заден план
аз също като теб смятам, че щом мога да осигуря един по-приличен живот във финансово изражение на децата си е доста важен момент от това, те да се чувстват щастливи и добре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #26 -: Март 13, 2012, 23:20:59 pm »
Помпата Бейби Вак мисля има някакъв защитен клапан, който контролира силата на засмукване. Така че колкото и да е силна прахосмукачката, няма опасност да стане беля... Така поне ми обясни снаха ми, пък май и в сайта от който си я купи го пишеше това.


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #27 -: Март 13, 2012, 23:29:12 pm »
Ади, бабите може и да си имат кусури, но като тръгнат на ясла и се почва едно боледуване.  :(

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #28 -: Март 13, 2012, 23:38:14 pm »
Помпата Бейби Вак мисля има някакъв защитен клапан, който контролира силата на засмукване. Така че колкото и да е силна прахосмукачката, няма опасност да стане беля... Така поне ми обясни снаха ми, пък май и в сайта от който си я купи го пишеше това.

Джиджи, няма защитни клапани но отвора за изсмукване е толкова малък, че дори и на силни обороти помпата не смуче силно или поне не така, че да навреди. Е Освен ако прахосмукачката не е с двигател с вътрешно горене:)И то турбо:)

Аз издърпвам секретите на най -силната степен, разбира се първо проверих на себе си всички възможни варианти и последствия:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #29 -: Март 14, 2012, 01:54:41 am »
Да, да...малко подвеждащо с тоя "клапан" :) Ето какво пише в единия сайт,който предлага помпата:
"Вграденият отвор на смукача намалява налягането на въздуха до силата на обикновеното издухване като засмуква за секунди абсолютно безболезнено целия секрет от носа на детето."


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #30 -: Март 14, 2012, 07:53:29 am »
=щь=щ
Ади, бабите може и да си имат кусури, но като тръгнат на ясла и се почва едно боледуване.  :(
Блу, силно се надявам да и понесе от тази част. Защото има неща, които е наистина трудно да преглътна...

Мини, абсолютно съм съгласна.

Успешен ден, момичета :)

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #31 -: Март 14, 2012, 08:40:43 am »
Лек слънчев ден ви пожелавам!
Ние вчера предиобяд имахме страшно приключение. Понеже къщата ни е студена, мъжът ми слага по малко дърва сутрин, за да се позатопли и после по моя преценка включвах климатика. Та вчера към 10 часа, след поредното притичване на подскоци покрай печката, кюнците ѝ просто паднаха. Леко върху масичката и за да е завършен купона - горната част на кюнеца падна върху дивана. И изсипа порядъчно голяма купчина сажди. Просто прелест. Печката все още гореше, слабо, но гореше. Значи бързо тичане за помощни материали, щото си мислех, че парят кюнците. С 300 зора ги понагласих, та да не пуши в стаята поне. Отваряне и проветряване, „позвъни на приятел“, пазене на детето, да не приближи до саждите. И ей такива забавления. Все пак тати дойде и изчисти. :lol: Тук е момента да се похваля, че когато претапицирах дивана, много държах да може да се сваля тапицерията. Та и на двете части - седалка и облегалка се сваля. Та даже и на подлакътниците има част, която се сваля. Днес обещават слънчево и топло, та ще изсъхнат. Надявам се.
Ох оплаках ви се, извинете.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #32 -: Март 14, 2012, 09:17:55 am »
Аууу станало сряда, а аз не съм се разписала още тук :lol:
Адито, момичетата са ти казали, прехода е около месец, поне при мен беше така и в двете посоки. Всичко ще се регулира, ще си направиш режим и те така, това да не те притеснява. Аз например готвя в неделя няколко манджи, да имаме за понеделник и вторник, във вторник вечерта готвя за още два дни или в сряда правя някакъв аламинут и така остава петъка, който измисляме нещо на бързо отново :)
прането не го броя вече, то ако не е всеки ден е през ден. :)
И да ви разкажа какво фиаско ни спретна Ели белята снощи в 9 часа. Както си играеше идва и се хвали, че е глътнала една пласмасова лъжичка играчка, около 2см дълга и 3-4 мм. широка. Опитахме се да я накараме да повърне веднага, питахме дали й боцка на гърлото, тя се разкрещя, и стана мазало. Първо й боцкаше на сливиците, след това на гърлото, след това в корема и на краая й боцкаше на коляното, абе купон :lol: Дадох малко хляб, вода, за да видим дали може да преглъща, ок беше. Обадихме се на личната, каза в Пирогов за по-сигурно. И те така, отвисяхме си час и половина в пирогов и нищо, пластмасата не се виждала на скенер. Но докторката беше супер готина, много сладка и те така, хапнахме по нощите картофено пюре, за закуска пак и сега чакаме на изхода :lol:
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #33 -: Март 14, 2012, 09:41:33 am »
Ади, и на мен ми предстои същото от 2 април, тогава ми свършва отпуската и съм на работа. Когато малчо стана на 2 г се върнах на работа за 10 дни, за да ми актуализират заплатата и тогава свекърва ми го гледаще. Ами да ти кажа и аз като теб постоянно гледах часовника и го мислех. Сега се надявам да е по-лесно. Той вече е на ясла и свикна, сутрин ходи с желание и бърза, за да не тръгне баща му без него :lol: това естествено не пречи да има рев понякога, когато влиза в яслата :( но като цяло мисля, че се адаптира сравнително лесно :)
Стефи, точно от това най-много ме е страх. Като те четох и ми настръхна косата. Дано няма такива случаи повече и Ели да не ви пробва нервите по този начин :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #34 -: Март 14, 2012, 09:49:07 am »
Ей тез беладжии умора нямат. Това ме върна във времето назад, когато Тони глътна пред очите ни пластмасов зъб от гребен. Ей голям зор беше и косите ми побеляха. Чак до хирургията в Пловдив стигнахме, обаче наистина рентген не лови пластмасата.
Сега да не си помислите, че го водих веднага, чаках 2-3 седмици да излезе чудото. Ей нямаше такова ровене в л....та на детето и няма и няма. Така и не го видяхме.
Стеф вие сигурни ли сте, че наистина е глътнала нещото, защото моето понякога си измисляше.

Моят компютър отново се скапа, дано да може да се съхрани информацията, че изобщо не може да тръгне Уиндоуса. Иска ми СД или някакъв файл. Добре, че имам алтернатива с лап топа, обаче ми писна с тая настолна техника напоследък.
Да питам външният хард колко години може да издържи и да ми препоръчате марка модел, нещо прилично и не много скъпо, да не кажа евтино  :wink:

Да ви се оплача търся си нова работа от 1 година, обаче няма и няма. Отчаях се вече, търсят все млади до 29 г. Е как да имаш стаж, да си професионалист и ...
Сигурно в София може би мога да си намеря сносна работа, ама тук в нашият град е трагедия. Оплаках се и аз,но ми е болка голяма.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #35 -: Март 14, 2012, 09:57:31 am »
Лелей пак екшън седмица се заформя!!! :?

Стеф, как се гълта лъжица бре!?! 8O Моето беше навряло камъче в носа, добре че го издуха бързо! :oops:
Ние вчера направихме една разходка до обяд, ма пусти морски вятър доста духаше! Вечерта дребната почна да киха и ... съжалих, че излязохме! слава богу е здрава, ама се бях притеснила!

Хайде дано се стопли и да изкарват дребните повече навън, че да не измислят бели!!!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #36 -: Март 14, 2012, 10:02:16 am »
Абе сигурна съм защото я видях секунди преди това как си играеше с нея и си я моташе в ръцете. :? Ще чакаме и ще видим какво ще излезе.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #37 -: Март 14, 2012, 10:48:00 am »
Ужас, Стефунка, стискам палци с вас скоро да я видите тая лъжичка, че да се успокоят всички!

Пешек, много страшно това с печката, добре че няма пострадали.

Пердето, много ти съчувствам, сестра ми е в Пловдив и е в подобна ситуация доста време - има 2 икономически специалности и говори отлично 2 езика, внасяше суровини за Ален мак; сега след фалита им се оказва много сложно да си намери нова работа. Желая ти успех, и то скоро!

Временцето се стопля, желая ви по-здрава, хубава, слънчева и много по-оптимистична седмица! Бисерче от нас за добро настроение:
Димана: Мамо, много ми се ходи на море и с ракета в космоса
Аз: Маменце, по-добре на море, в космоса е много тъмно и студено
Даниел: А утре сутринта в космоса пак ли ще е тъмно?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #38 -: Март 14, 2012, 11:42:26 am »
Уф, Стеф  :( , а уж девойките били по-кротки.

aditoo, с такива помощници ще се организираш бързо.

marmotche, да пази място и за Тео в ракетата, че и той иска в космоса.

Perdeto, има и голяма доза късмет в това, пожелавам ти да те споходи скоро!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #39 -: Март 14, 2012, 11:57:04 am »
ааа мидж, моите отдавна са опровергали това твърдение, което всъщност не знам кой го е измислил :lol: