0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« -: Март 12, 2012, 13:59:24 pm »
Да е усмихната, весела и здрава новата седмичка, на пук на студеното време днес!
Обещават обаче, до края на седмицата да се радваме на топли и слънчеви дни с високи положителни температури, така че приготвяйте пролетните дрехи и който все още не е планирал морето е време да се замисли :)
Дълга и студена беше тази зима, време е да си отива :)

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #1 -: Март 12, 2012, 14:20:41 pm »
Хубава нова седмица, пълна с чудесни новини и много здрави дечица и родители!

При нас вече е пролет. Птички пеят, а днес видях и цъфнали минзухари.
                             

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #2 -: Март 12, 2012, 16:28:16 pm »
По топла и здрава седмица и от нас.

Майче, Дани си събира лепенките от "раните" под възглавничката:)))))) Има около 5. Двете са от несъществуващи убождания:) И понеже не вижда къде е убоден когато е облечен обяснява на баба си как лелаката го е убола по пръста на крачето:)))))))))

Алекс и Ники са малко по-добре от него и засега няма да пият АБ но им изписаха един куп сиропи и капки:) Само да са здрави, ще пият каквото трябва:)
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #3 -: Март 12, 2012, 16:33:49 pm »
По-топла и здрава седмица за всички!!!

Ех, Лисано! Бързо оздравяване на лисичата бърлога! А защо бият инжекции в крачето на Дани?!?
В една друга тема, четох че Баба Марта е донесла подаръци на някои познати тук съфорумки!!!! Много късмет им пожелавам!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #4 -: Март 12, 2012, 18:50:54 pm »
По-топла и слънчева да е седмицата!
Здрави да са всички дечица, а на болните бързо оздравяване!
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #5 -: Март 12, 2012, 19:58:40 pm »
Здрава и усмихната седмица!И нека има  :sunshine:...

Лисано, нацелувай хралупата, бързо да оздравявате!

И аз се присъединявам към пожеланията на Яна, сърцето ми се усмихна!

Имам спешна питанка относно Вакуумна помпичка за нос Baby-Vac ЦЪК
Слушала съм легенди за тази джаджа, но все не се решавах.
Цялата Миша компания е с лека хрема, но при Митака положението е "чудо"!
Споделете мнение, ако ползвате!  :flower: Моля!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #6 -: Март 12, 2012, 20:09:45 pm »
Здрава седмица и от нас!
Мише, само ++ неша съм чувала за тич бейби вак.
Ама не купувам, щото прахусмокачката ми е историческа и като я включа един облак прах  изпълва стаята.
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #7 -: Март 12, 2012, 23:17:13 pm »
Мише, той е вече голям. Не си ли духа носа? На моя не мога да му направя в носа промивка с физиологичен разтвор. Ще си изям боя буквално. Но поне си духа вече носа.
Днес не знам какви движения правеше, а аз се бях навела да си закопчавам обувката, но така ме удари в окото, че лещата ми изпадна и много ме заболя. После видях, че имам някаква червенина. Май ще трябва да отида на лекар. Тези тук, както са щедри на часове, сигурно за другата година ще ми дадат, ако им кажа, че е спешно.  :(

Да не дърпам дявола за опашката, но след един температурен уикенд, нещата изглеждат добре днес. Въпреки всичко го оставих вкъщи за всеки случай. Ако няма прояви през нощта, утре ще го пратя на ясла. Педиатърката заключи, както обикновено, че нищо му няма.
Голям зор даваше да ходим на летището да гледа самолетите. Истински син на баща си!  :lol:

Лис, да оздравявате!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #8 -: Март 12, 2012, 23:31:39 pm »
Блу, дано ти дадат час, стават такива неща, дано не е сериозно!

А иначе Митака освен че духа и киха, а след второто е оле мале!
И въпрекитова пак е супер задръстено всичко със секрети,
хем 4 инхалации минимум правим, промивам постоянно и слагам капки 3 пъти на ден!


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #9 -: Март 12, 2012, 23:47:51 pm »
Благодаря ви за пожеланията. Ще им мине:)

Яна, биха му урбазона в крачето (мускулно 3 дози) за да не му слагат абокат "за толкова малко" вливания:)

Мише аз ползвам бейби вак. Невероятна работа ми върши. Макар, че и тримата си духат носовете, изобщо немогат да изкарат това което помпата изкарва. Издърпва секретите чак от гърлото. Не се шегувам, ако не уцелиш наклона понякога ти се повдига от засмукването (не от силата-колкото и мощна да е прахосмукачката отвора на бейби вак е малък за да причини "травма) но е поносимо. И както с инхалатора в нас тримата сами си издърпват сополките. Преди да купя бейби вак, гледах клипа как едно детенце само се обслужва и не можех да си представя, че е възможно:) Ама е:) В началото ги беше страх, после им стана интересно и сега се карат кой да пусне прахосмукачката:) Много съм доволна.

Бързо да се оправят всички деца.
« Последна редакция: Март 12, 2012, 23:49:51 pm от Lisko »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #10 -: Март 12, 2012, 23:55:14 pm »
Здрави и бързо оздравяващи деца тази седмица!

За помпите: Снаха ми има такава помпа за сополи и е много доволна. Аз я взех назаем веднъж /естествено след като я стерилизирах я ползвахме/ и не видях кой знае какъв ефект или разлика от тази която си ползвам обикновено. Може би обаче има разлика какви точно са секретите, аз поне така си го обяснявам. Племенницата е все с някакви задни хреми и с гъсти жилави сополи. При нас обикновено са бистри и течни- текат като река.

Ние също с нетърпение вече чакаме пролетта. Аз да се оплача, че днес не можахме да излезем навън да поиграем /обикновено това се случва само при бедствено положение :)/. Духаше ужасен вятър и се опитваше на няколко пъти да завали дъжд. Отделно от това мен се опитва да ме боли гърло, пък таткото направо си го боли :( Дано поне пилето се размине!

Лисе, онзи ден дочух случайно по новините да коментират актуалния вирус в момента и май споменаха нещо за пълни със секрети очи... Казваха и какво е лечението, но оставя ли ме някой да чуя до край...


*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #11 -: Март 13, 2012, 06:09:00 am »
МНого  :flower: Благодаря за препоръките, поръчах я!

Джиджи права си, вида на секретите е важен, така ми каза една приятелка.
Според нея ако са бистри, както обикновено тръгва една хрема, помпата няма ефект!
Бързо да оздравявате!

Лисо, точно това ме притесняваше, понеже четох,
че ако прахосмукачката е силна  може проблем с ушенце да има.
Това ме спираше главно! Моята има възможност да увеличава оборотите си
така че ще пробвам на най-слабото, когато ми я доставят! Което силно се надявам да е днес!
Браво на Лисетата, че душат нослета! Калина хем от Митака гледа сите процедури,
плюс ние я учим и показваме как се прави, няма ефект, мята къдри и заминава!
Апропо, нямах време да снимам снощи как бе извадила
една по една 100 салфетки от една кутия на спалнята
мяташе във въздуха, скачаше като на батут и викаше Фююююююю....
Викам да пусна сиртаки и да си сипя узо и заедно опааа...
Току-виж поне моя нос се отпушил!

Успешен ден на всички!
« Последна редакция: Март 13, 2012, 06:11:02 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #12 -: Март 13, 2012, 07:57:54 am »
Апропо, нямах време да снимам снощи как бе извадила
една по една 100 салфетки от една кутия на спалнята
мяташе във въздуха, скачаше като на батут и викаше Фююююююю....
Викам да пусна сиртаки и да си сипя узо и заедно опааа...
Току-виж поне моя нос се отпушил!
:lol:
Аз няма да споменавам как наскоро хванах една пет годишна голяма кобила да играе балет в банята с тоалетна хартия. И как хубаво беше облепила мокрите плочки навсякъде. Само, че сиртакито тя го игра, докато си събираше воалите  :)
Утре има тържество в градината. Ще бъде пеперудка, а нейна приятелка е чурулигата (което май трябва да значи чучулига... :))

Бързо оздравяване на всички желая.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #13 -: Март 13, 2012, 08:32:00 am »
Весела, топла и най-вече здрава да е тази седмица!
Лисе, да оздравява цялата банда! Както и всички болни дечица и мами.
Мише, замисли ме с тази помпа. Николета прави задни ринити, но само пръскаме с Куикс и понякога, ако благоволи дърпам с обикновена помпичка. Но за щастие явно не е било чак толкова зле положението. Все пак гледам дали да не взема, че .... Много лошо на края на сезона пак да се развихрят вирусите. Едни приятели са болни и тримата - детенцето с мама в болница, заради висока Т, а таткото си боледува в къщи. И това буквално за 2 дни. А той се оплака от проблеми с очите - явно новия вид грип го е пипнал.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #14 -: Март 13, 2012, 10:13:15 am »
Моето дете е вече голямо и сами се справяме с гадните сополи, но преди нямаше такива помпи като Бейби Вак и се наложи бързо да се научи да си издухва нослето правилно. Как процедираме, първо правим промивки с физ.разтвор и след 5-10 минути, запушваме едната ноздра и издухваме през другата, после обратното. Така излизат жилавите задни секрети, но трябва да се внимава все пак, заради налягането в ушите . Между другото и с помпата трябва да се внимава, поради същата причина.

Тони е на вълна пъзели, купуваме в несвяст, но предпочитам да се занимава с това от колокто да ми гледа анимациите. Явно и му поомръзнаха.Чакаме с нетърпение да се стопли, макар че по морето по късно идва пролетта, но все пак друго си е над 12 градуса, дори и с вятър.

Аз имам проблеми с компютъра, който за последната една година, доста често ходи на ремонт. Много информация ми се затри за н-ти път, ама пусто не можем да си купуваме нови на всеки 3 години.


Болните да оздравяват, а здравите да не се разболяват.

« Последна редакция: Март 13, 2012, 10:15:16 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #15 -: Март 13, 2012, 10:22:48 am »
Перде, купи си един външен хард диск. Цените им паднаха ужасно. Аз така правя, периодично качвам информацията на него. Отделно седи в лаптопа или компютъра. Всичко се случва.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #16 -: Март 13, 2012, 12:05:46 pm »
Хубава и здрава седмица!Моят ден почна ужасно.Митко се събуди с гнойна ангина като през нощта свалях високи температури,а за кпак на това трябваше да го влача с мен до Чез където ме оскубаха 100лв. за проучване и после още 700лв. за нов електромер. 8O
Болните да оздравяват!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #17 -: Март 13, 2012, 12:20:00 pm »
Мише, и аз отдавна й се каня на тази помпичка, че и моето диване като Калина не си издухва носа. Само да се приближа с носна кърпичка и опищавя света :x Обясняваме с баща му, показваме и все тая не иска и това си е :( Но пък си умира от кеф да работи прахосмукачката и всеки ден ме кара да почистваме основно всички стаи с нея :lol: както и да включваме пералнята. Вече съм на път да търся дрехи за пране от съседите :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #18 -: Март 13, 2012, 12:38:31 pm »
Лиде, как съм се смяла с балета в банята,
Калина за сега там отива само за да "чисти"...
И затова като я споходи тази муза заключвам банята отвън!
То хубаво, че помага детето, ама с неподходящата четка!

Пеше, ще споделя за помпата утре след като я пробвам!
Дано близките ти бързо оздравеят!

Розовелка, Митака на нейната възраст вече духаше,
девойката обаче е над нещата, казва "Да, да" и духа през устата! 

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #19 -: Март 13, 2012, 13:52:33 pm »
Здравейте момичета, здрава и топла седмица от нас. Болните да оздравяват бързо.
Искам да ви питам нещо, без да ми се смеете. От 1-2 седмици съм на работа и изобщо не успявам да се организирам, бихте ли споделили как се справяте вие?
Успешна, пролетна седмица!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #20 -: Март 13, 2012, 14:42:49 pm »
Труден период. Моят съвет е да си спокойна и да не си връзваш кусури, дето не успяваш да свръшиш всичко. Стреса е голям и престараването само може да ти донесе нерви, изтощение и болести /както се получи при мен/. Ако има кой да ти помага - възползвай се, колкото можеш.Търси помощ от баби, лели, приятелки, дори да не си го правила до сега. Успех!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #21 -: Март 13, 2012, 14:49:20 pm »
Здравейте момичета, здрава и топла седмица от нас. Болните да оздравяват бързо.
Искам да ви питам нещо, без да ми се смеете. От 1-2 седмици съм на работа и изобщо не успявам да се организирам, бихте ли споделили как се справяте вие?
Успешна, пролетна седмица!

Ще се справиш, не се притеснявай. Много е трудно в началото, но след това нещата сами си идват на мястото.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #22 -: Март 13, 2012, 15:23:40 pm »
Мдаа, Мише дано си доволна от Бейби вак! Хубаво е да овлажниш с инхалатора и тогава да изсмукваш!
Аз я купих, щото колкото и да се опитва не може да ги извади секретите, когато са много гъсти и жилави.
На минимална мощност на прахосмукачката почти не се усеща помпата - лично изпробвана!!! :oops: /Ми и моя пусти синузит го пробвах с нея/
В началото бяха бурни протести и истерии, щото страх лозе пази!!! :oops:
После обаче като легнеше и не можеше да диша сама си поръчваше прахосмукачката :wink:

Много е стресиращ и изнервящ периода на влизане в ритъм, наистина! :( Аз за седмица, две да остана в къщи и после няколко дни се адаптирам! :?
« Последна редакция: Март 13, 2012, 15:25:47 pm от yana-v »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #23 -: Март 13, 2012, 15:29:44 pm »
aditoo, кой ти гледа момата? На пълен работен ден ли си? Тегаво е много, но ще свикнеш. Най-гадно за мен е чувството, че си пропуснал нещо важно и постоянното тичане. Чисто практически: вечер тати се занимава с младежа, а аз готвя (това не всяка вечер, а през вечер по-скоро), мъжа ми пазарува вечер преди да си дойде. По-основно чистене веднъж седмично, като единия гледа детето, а другия действа с парцала, пране и простиране посред нощите и така  :lol: Ще му намериш цаката, но включвай и мъжа ти активно.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #24 -: Март 13, 2012, 21:48:13 pm »
Много благодаря за споделеното. За сега съм се примирила и с безпорядъка и с изостаналото домакинство. Бебана е най-доволна, че подрежда тя :)
На мен ми е буца в гърлото постоянно, едвам преживявам, че не съм до нея, че пропускам важни моменти (последното е как правят животните)... Постоянно гледам часовника, че да знам какво прави в момента. Но тя трябва да яде, ние също, банката си иска вноската и не и пука колко пари дава държавата за отглеждане на дете...
midge, майка ми я гледа за момента. Надявам се на ясла, че ми е много трудно да се боря със сюрия баби и то от разстояние, а те горките си имат мнение (различно от моето разбира се)... Работя на смени, устройва ни. За сега в различни с таткото, редува ме се. Тази седмица съм втора смяна, до 20 часа, той я храни, къпе приспива, а преди седмица не можеше  :lol:,освен това съм забранила на свекървата да му помага, освен в застрашаващи детето моменти. 'Щото все пак е баща и е крайно време да започне да общува с детето. В домакинството поне прави опит да помогне, предната седмица сготви цели 3 пъти, е 2 от тях бяха трагични, ама е опитал, кусури не намирам.
Имаше една реплика на съфорумка, която си повтарям постоянно последните дни "никой не е обещавал да е лесно" :)
Оплаках се, извинете за дългия пост, но около мен изобщо не разбират какво съм се впрегнала... Още веднъж БЛАГОДАРЯ  :grouphug:

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #25 -: Март 13, 2012, 22:02:26 pm »
Ади, аз това упражнение съм го правила два пъти- Стефания беше на 11 месеца, а Преслава колкото твоето детенце
да, разбира се, че е безкрайно трудно първите седмици,просто при малко повече организация всичко ще се намести с времето
да, ще правиш компромиси, най-вече със себе си, но пък компромисите са за доброто на цялото ви семейство
важното е детето ти да е здраво, другите неща остават на заден план
аз също като теб смятам, че щом мога да осигуря един по-приличен живот във финансово изражение на децата си е доста важен момент от това, те да се чувстват щастливи и добре
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #26 -: Март 13, 2012, 23:20:59 pm »
Помпата Бейби Вак мисля има някакъв защитен клапан, който контролира силата на засмукване. Така че колкото и да е силна прахосмукачката, няма опасност да стане беля... Така поне ми обясни снаха ми, пък май и в сайта от който си я купи го пишеше това.


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #27 -: Март 13, 2012, 23:29:12 pm »
Ади, бабите може и да си имат кусури, но като тръгнат на ясла и се почва едно боледуване.  :(

*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #28 -: Март 13, 2012, 23:38:14 pm »
Помпата Бейби Вак мисля има някакъв защитен клапан, който контролира силата на засмукване. Така че колкото и да е силна прахосмукачката, няма опасност да стане беля... Така поне ми обясни снаха ми, пък май и в сайта от който си я купи го пишеше това.

Джиджи, няма защитни клапани но отвора за изсмукване е толкова малък, че дори и на силни обороти помпата не смуче силно или поне не така, че да навреди. Е Освен ако прахосмукачката не е с двигател с вътрешно горене:)И то турбо:)

Аз издърпвам секретите на най -силната степен, разбира се първо проверих на себе си всички възможни варианти и последствия:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #29 -: Март 14, 2012, 01:54:41 am »
Да, да...малко подвеждащо с тоя "клапан" :) Ето какво пише в единия сайт,който предлага помпата:
"Вграденият отвор на смукача намалява налягането на въздуха до силата на обикновеното издухване като засмуква за секунди абсолютно безболезнено целия секрет от носа на детето."


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #30 -: Март 14, 2012, 07:53:29 am »
=щь=щ
Ади, бабите може и да си имат кусури, но като тръгнат на ясла и се почва едно боледуване.  :(
Блу, силно се надявам да и понесе от тази част. Защото има неща, които е наистина трудно да преглътна...

Мини, абсолютно съм съгласна.

Успешен ден, момичета :)

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #31 -: Март 14, 2012, 08:40:43 am »
Лек слънчев ден ви пожелавам!
Ние вчера предиобяд имахме страшно приключение. Понеже къщата ни е студена, мъжът ми слага по малко дърва сутрин, за да се позатопли и после по моя преценка включвах климатика. Та вчера към 10 часа, след поредното притичване на подскоци покрай печката, кюнците ѝ просто паднаха. Леко върху масичката и за да е завършен купона - горната част на кюнеца падна върху дивана. И изсипа порядъчно голяма купчина сажди. Просто прелест. Печката все още гореше, слабо, но гореше. Значи бързо тичане за помощни материали, щото си мислех, че парят кюнците. С 300 зора ги понагласих, та да не пуши в стаята поне. Отваряне и проветряване, „позвъни на приятел“, пазене на детето, да не приближи до саждите. И ей такива забавления. Все пак тати дойде и изчисти. :lol: Тук е момента да се похваля, че когато претапицирах дивана, много държах да може да се сваля тапицерията. Та и на двете части - седалка и облегалка се сваля. Та даже и на подлакътниците има част, която се сваля. Днес обещават слънчево и топло, та ще изсъхнат. Надявам се.
Ох оплаках ви се, извинете.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #32 -: Март 14, 2012, 09:17:55 am »
Аууу станало сряда, а аз не съм се разписала още тук :lol:
Адито, момичетата са ти казали, прехода е около месец, поне при мен беше така и в двете посоки. Всичко ще се регулира, ще си направиш режим и те така, това да не те притеснява. Аз например готвя в неделя няколко манджи, да имаме за понеделник и вторник, във вторник вечерта готвя за още два дни или в сряда правя някакъв аламинут и така остава петъка, който измисляме нещо на бързо отново :)
прането не го броя вече, то ако не е всеки ден е през ден. :)
И да ви разкажа какво фиаско ни спретна Ели белята снощи в 9 часа. Както си играеше идва и се хвали, че е глътнала една пласмасова лъжичка играчка, около 2см дълга и 3-4 мм. широка. Опитахме се да я накараме да повърне веднага, питахме дали й боцка на гърлото, тя се разкрещя, и стана мазало. Първо й боцкаше на сливиците, след това на гърлото, след това в корема и на краая й боцкаше на коляното, абе купон :lol: Дадох малко хляб, вода, за да видим дали може да преглъща, ок беше. Обадихме се на личната, каза в Пирогов за по-сигурно. И те така, отвисяхме си час и половина в пирогов и нищо, пластмасата не се виждала на скенер. Но докторката беше супер готина, много сладка и те така, хапнахме по нощите картофено пюре, за закуска пак и сега чакаме на изхода :lol:
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #33 -: Март 14, 2012, 09:41:33 am »
Ади, и на мен ми предстои същото от 2 април, тогава ми свършва отпуската и съм на работа. Когато малчо стана на 2 г се върнах на работа за 10 дни, за да ми актуализират заплатата и тогава свекърва ми го гледаще. Ами да ти кажа и аз като теб постоянно гледах часовника и го мислех. Сега се надявам да е по-лесно. Той вече е на ясла и свикна, сутрин ходи с желание и бърза, за да не тръгне баща му без него :lol: това естествено не пречи да има рев понякога, когато влиза в яслата :( но като цяло мисля, че се адаптира сравнително лесно :)
Стефи, точно от това най-много ме е страх. Като те четох и ми настръхна косата. Дано няма такива случаи повече и Ели да не ви пробва нервите по този начин :lol:
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #34 -: Март 14, 2012, 09:49:07 am »
Ей тез беладжии умора нямат. Това ме върна във времето назад, когато Тони глътна пред очите ни пластмасов зъб от гребен. Ей голям зор беше и косите ми побеляха. Чак до хирургията в Пловдив стигнахме, обаче наистина рентген не лови пластмасата.
Сега да не си помислите, че го водих веднага, чаках 2-3 седмици да излезе чудото. Ей нямаше такова ровене в л....та на детето и няма и няма. Така и не го видяхме.
Стеф вие сигурни ли сте, че наистина е глътнала нещото, защото моето понякога си измисляше.

Моят компютър отново се скапа, дано да може да се съхрани информацията, че изобщо не може да тръгне Уиндоуса. Иска ми СД или някакъв файл. Добре, че имам алтернатива с лап топа, обаче ми писна с тая настолна техника напоследък.
Да питам външният хард колко години може да издържи и да ми препоръчате марка модел, нещо прилично и не много скъпо, да не кажа евтино  :wink:

Да ви се оплача търся си нова работа от 1 година, обаче няма и няма. Отчаях се вече, търсят все млади до 29 г. Е как да имаш стаж, да си професионалист и ...
Сигурно в София може би мога да си намеря сносна работа, ама тук в нашият град е трагедия. Оплаках се и аз,но ми е болка голяма.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #35 -: Март 14, 2012, 09:57:31 am »
Лелей пак екшън седмица се заформя!!! :?

Стеф, как се гълта лъжица бре!?! 8O Моето беше навряло камъче в носа, добре че го издуха бързо! :oops:
Ние вчера направихме една разходка до обяд, ма пусти морски вятър доста духаше! Вечерта дребната почна да киха и ... съжалих, че излязохме! слава богу е здрава, ама се бях притеснила!

Хайде дано се стопли и да изкарват дребните повече навън, че да не измислят бели!!!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #36 -: Март 14, 2012, 10:02:16 am »
Абе сигурна съм защото я видях секунди преди това как си играеше с нея и си я моташе в ръцете. :? Ще чакаме и ще видим какво ще излезе.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #37 -: Март 14, 2012, 10:48:00 am »
Ужас, Стефунка, стискам палци с вас скоро да я видите тая лъжичка, че да се успокоят всички!

Пешек, много страшно това с печката, добре че няма пострадали.

Пердето, много ти съчувствам, сестра ми е в Пловдив и е в подобна ситуация доста време - има 2 икономически специалности и говори отлично 2 езика, внасяше суровини за Ален мак; сега след фалита им се оказва много сложно да си намери нова работа. Желая ти успех, и то скоро!

Временцето се стопля, желая ви по-здрава, хубава, слънчева и много по-оптимистична седмица! Бисерче от нас за добро настроение:
Димана: Мамо, много ми се ходи на море и с ракета в космоса
Аз: Маменце, по-добре на море, в космоса е много тъмно и студено
Даниел: А утре сутринта в космоса пак ли ще е тъмно?
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #38 -: Март 14, 2012, 11:42:26 am »
Уф, Стеф  :( , а уж девойките били по-кротки.

aditoo, с такива помощници ще се организираш бързо.

marmotche, да пази място и за Тео в ракетата, че и той иска в космоса.

Perdeto, има и голяма доза късмет в това, пожелавам ти да те споходи скоро!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #39 -: Март 14, 2012, 11:57:04 am »
ааа мидж, моите отдавна са опровергали това твърдение, което всъщност не знам кой го е измислил :lol:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #40 -: Март 14, 2012, 12:12:55 pm »
О това за девойките, че са по-кротки, изобщо ама изобщо не е вярно. Голям мит е и не знам кой го е измислил!!! В къщи е нагледния пример - на двата полюса са. Не  е нито до гени, нито до възпитание ( в едно семейство растат) не знам до какво е. Тя още в 10 г.с. не можеха да я огледат - като свредел беше и до ден днешен е така :)))

Да ви кажа сега във връзка със снимките  току що ми пристигна поръчката - фотокнига от funbook.eu (бях я поръчала миналата седмица след дискусиите тук) - малко е да кажа, че съм впечатлена и респектирана от качество! Дори смятам да поръчам на заплата още една да има за всеки и започвам да събирам снимки да оформям следващия проект. Ако искате да я видите довечера мога да я снимам! :)

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #41 -: Март 14, 2012, 12:33:27 pm »
Дони, какво представлва тази фото книга искам да видя. Изпращаш им снимки ли и те оформят или ...?Цените обявени в сайта в лева или евро са?
« Последна редакция: Март 14, 2012, 12:40:18 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #42 -: Март 14, 2012, 12:35:53 pm »
Наде, регистрираш се в сайта, избираш си формат, материал, корица, темплейт (тема) и в по този шаблон си я композираш сама. Можеш за всяка страничка да си избираш отделен шаблон от темата според ориентацията, размера и броя на снимките, можеш да я разгледаш предварително, да добавяш още страници (до 100 може) и като е готова пускаш поръчка и за 5 работни дни ти я пращат по куриер. Във всеки момент ти дава горе написана цената, като добавяш странички се увеличава. Много удобен интерфейс, а днес видях, че и качеството на продукта е забележително.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #43 -: Март 14, 2012, 12:45:52 pm »
Разгледах хареса ми и на мен сайта, ама искам да разбера колко ще ми струва.
Кажи с какви размери и вид е твоят фотоалбум и колко страници снимки.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #44 -: Март 14, 2012, 12:52:05 pm »
Наде, минимума е 20 страници мисля за да стане поръчка и излиза около 30 лева. Моят е 62 страници и снимките са 237 (това ти го дава автоматично да не мислиш, че съм ги броила аз) и излезе 97, а с доставката до тук - 102 лева, но аз нали ти казвам събрах всички снимки отбрани, които имам за 5 години и половина. Като влезеш то ти показва добавяйки страничките каква ти става сумата.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #45 -: Март 14, 2012, 12:55:54 pm »
Е 100 лв се понася, да видим кога ще го осъществя това, че да не остане детето без спомени за себе си. Значи цените са в лева така ли, този сайт в БГ ли е?
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #46 -: Март 14, 2012, 12:56:55 pm »
Да, да, български е. То има доста такива сайтове между другото - можем да съберем линковете и да сравним цени.

П.П. Видях, че си ме питала и за размери - формат А4 landscape е моята твърди пълноцветни корици (направени с от нашите снимки), мат.
« Последна редакция: Март 14, 2012, 13:02:08 pm от cygnus »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #47 -: Март 14, 2012, 13:40:18 pm »
Ох, това за момичетата, че били кротки е наистина ... И у нас вилнее нон стоп един ураган!!! :oops:

Дони и на мен отдавна ми се иска да направя такава книга, гледах в едно фото още преди 2-3 години, много ми хареса. Мисля, че тогава обаче цените бяха по-високи. Ще разгледам и аз и може за рождения ден на Вики да осъществя тази идея!
Ей, страшни сте! И  за допълнителен диск навивам мъжа ми, ако и за там дадете идеи супер ще е!!!  :bighug:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #48 -: Март 14, 2012, 13:41:27 pm »
И аз мисля за такъв допълнителен диск, но довечера ще говоря с мъжкия фактор - той е по-наясно :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #49 -: Март 14, 2012, 13:41:47 pm »
Да за външен диск очаквам коментари и аз.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #50 -: Март 14, 2012, 13:44:11 pm »
Сега ми хрумна една идея. Защо не направим и такъв фотоалбум на Сдружение Зачатие, с коментари кога е създадено, какво е свърщило и така на всеки 5 години книжка.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #51 -: Март 14, 2012, 14:30:58 pm »
Нашият твърд диск е този:
http://www.pazaruvaj.com/tvyrdi-diskove-hdd-c3103/transcend/storejet-320gb-usb-ts320gsj25m-p32001515/opisanie.html
Мисля около 130 лв беше за 320 гб.
Доволни сме, нямаме забележки.

При нас баткото болен, вече пети ден с висока температура, често над 39.5.
От вчера кашлица и хрема. След три дни опити днес най-накрая имаме час за лекар.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #52 -: Март 14, 2012, 14:49:30 pm »
Зависи какво искате и какво ще качвате. Аз си взех външен хард диск 1 терабайт за запис на информацията на камерите. И да кажа цена, преди повече от година няма да е актуална.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #53 -: Март 14, 2012, 16:24:47 pm »
Ох...и аз да взема да се разпиша в сряда, че то не остана :lol:
Стефи, опасна е тая твоята девойка, добре че Дара е само инатеста, че ако беше и палава съвсем нямаше да издеяним с баща й :D В понеделник например сред усърдно тръшкане и рев сутринта, че й се спи, че не иска да се облича и т.н...а завлачихме с триста зора на яслата, след което ме питаха защо са й сини устните :? Та и аз с изненада установих, че след солидната доза рев, който му дръпна чак е посиняла.
Пеше, дано не се повтаря това с печката, че си е опасничко.
Перде, и моята етърва /зълва/ незнам как е правилно, казва че например в Търново също няма никаква работа...Аз имам скромен опит тук в София, ами намира се, но не е точно това, което на мен ми се иска. Аз се чудих-чудих и отказах едно предложение, днес вече малко съжалих, но както се казва - не е последната работа на света, аз съм оптимист в това отношение, ще чакам по-добро предложение:)
« Последна редакция: Март 14, 2012, 16:26:38 pm от nunu »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #54 -: Март 14, 2012, 16:42:02 pm »
Страшни случки са ви се случвали. Дано не се повтарят.

Момичета, пазете се, много е тежък грипа. Снощи едва изкарах ноща. От днес съм на АБ но такава болка в гърдите не помня. Болят ме дори костите по лицето и по пръстите. На обяд все още имах глас, сега и него вече го няма. Доктора ми забрани да говоря, то и да искам немога. Добре, че никой не ми звъни по телефоните. Децата се ядосват защото си мислят, че нарочно шепна:)

Дани е по-добре вече, но Ники и Алекс не:(

Дони, много благодаря за подсещането с фото кхигата. Само дето не ме пуска да се регистрирам сега но по-късно пак ще опитам.
Нашите снимки ги съхраняваме на моя и на Светльо на компютрите и на преносимите ни дискове. До 5-ия месец на децата редовно изкарвах и отбрани във фото, после изтървах края. Сега има да сортирам...ужас:)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #55 -: Март 14, 2012, 16:54:41 pm »
Момичета аз редовно правя книги тук : artscow.com за качеството не е лошо, то зависи и от снимките де :) Има редовно промоции, аз мойте книги ги правих на промоция предимно като плащам или само книгата или само доставката.Дори сега пак има промоция за 5 фотокниги по 20 страници с формат 8/8 инча.

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #56 -: Март 14, 2012, 17:50:48 pm »
Стеф, дано излезе бързо чудото!
Опитай да й смесиш картофеното пюре с бебешко пюре от пащърнак - веднага прочиства стомахчето и не е рядко, а си е точната консистенция, за да не напъва детенце много.
Баси и описанието.

Перденце, съчувствам ти мила. И аз търся нова работа, даже почнах да пиша в една тема в бг мама за работа.
И днес се опулих на изказване на специалист ЧР, даже го публикувах във ФБ:
"Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите...."
И не си права за младите хора. Тук се получава или 'даааа, ама вие ще се ожените и деца ще искате да имате" или "вие сте млада, още едно дете сигурно искате, пък вашето е още малко, ще боледува..."


Лисо, остана ли вирус на територията на Варна дето да не ви олепи :? Оздравявайте бързо :bighug:
[/url][/url]
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #57 -: Март 14, 2012, 17:57:05 pm »
Обзавели сме се с Mycoplasma pneumoniae според лекарката. Сега антибиотици...
За бебето уж нямало опасност, по-големите дечковци боледували от това.
За 50 евро толкова информация :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #58 -: Март 14, 2012, 17:59:53 pm »
Оххх, не знам в таз Варна, тез вируси нямаха край!!! :( Тъкмо в понеделник ще пускам Вики, че ще имат тържество, колко му е да си хванем още един! 8O Скапаха го, горкото едва сега почва да хапва що годе добре!

Лисано, ти си силна и с това ще се справиш! Температура имаш ли? Има ли кой да ти удари едно рамо поне?!  :(
« Последна редакция: Март 14, 2012, 18:02:23 pm от yana-v »
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #59 -: Март 14, 2012, 19:29:30 pm »
Ааа Вени, аз допреди 3 седмици се хвалех как отдавна не сме боледували:)нека си наваксаме.

Яна, майка ми е тук но и тя се разболя. Днес аз съм по-добре от нея. Вчера беше обратното. А температурата спада за 2 часа и после наново 39. След 2-3 дни ще е минало най-тежкото надявам се:)
Дано Вики изкара хубаво тържество и да остане здрава.

Ани, да се оправя бързо Мони.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #60 -: Март 14, 2012, 22:12:41 pm »
Стеф, дано излезе бързо чудото!
И днес се опулих на изказване на специалист ЧР, даже го публикувах във ФБ:
"Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите...."
И не си права за младите хора. Тук се получава или 'даааа, ама вие ще се ожените и деца ще искате да имате" или "вие сте млада, още едно дете сигурно искате, пък вашето е още малко, ще боледува..."
Ами ще гледам я, детето ми все пак не яде "работа" :x От друга страна достигнах до извода, че още на първото интервю трябва да знаем колко струва трудът ни и да умеем да се спазарим за заплатата си, защото ако ние не го направим, няма кой да помисли за нас.
Лис, бързо да се оправяти и ти и лисичетата!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #61 -: Март 14, 2012, 22:56:57 pm »
Здравейте, момичета!  :D

И аз чак сега се разписвам. Много работа и после у дома - пак много!  :lol:

Ади, мила, спокойно нареждат се нещата. Даже напоследък ми е по-чисто у дома - откакто тръгнах на работа. Вечер имам физическа енергия за изразходване, след седнето на бюрото цял ден. Е, и таткото помага обаче - готви, гледа беба. Но, всичко останало си лежи на мен де. Бабата, която гледа Ники помага и тя по мъничко с домакинството. Но, иначе и тя си е ангажимент - нали трябва всеки ден да има ядене за нея, да е чисто и така.  :lol:

Лиска, стискам палци по-бързичко да оздравеете всичките! Много лошо с тези болести.

Вени, ти щеше да ми пращаш си ви май? ...

Лека вечер  :wink:


Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #62 -: Март 14, 2012, 23:24:01 pm »
По нощите три си ви-та на всичкои говорими езици полетяха към теб.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #63 -: Март 14, 2012, 23:25:14 pm »
Лисано, Лисано :bighug:
Оздравявайте всички!

Стефи инциденти с кротки девойки претърпяхме и ние вчера!
Само да кажа, че едно киви е достатъчно за по-бързата доставка на загубеното!
Калина си разби главата между очите, в ръба на леглото на племенника
при наличието на трима възрастни до нея...
Руса съм, иначе ще ми е бяла косата, лошо ми стана като ми я доведоха!
Ей с хрема е и направо изтръпвам да не се влоши, че ако я види личната
като все ме пита защо крачетата и са в синини, ще викне социалните...
Страх ме, че не мога да я опазя, откровено се притеснявам!

Стискам палци на всички бързо да оздравяват,
тези които имат трудности с работа бързо да влязат в ритъм,
а тези които търсят, да намерят онова което ще ги удовлетвори!

Само да кажа...Пеше, помпата е 6....
Просто как не съм се решила до сега...
Чудеса от храброст вади...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #64 -: Март 14, 2012, 23:32:03 pm »
Те верно момите са по-палави :D Аз поне такива наблюдения имам...
Мише, като знам нашия кротанчо как вечно са му сини крачетата отпред, представям си ако беше диване като вашите хубавици :) Честно да ви кажа, нямам идея как му стават тия синки :? А пък той наистина ми е душица кротка /пу пу пу:)/


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #65 -: Март 15, 2012, 00:09:33 am »
В началото на годината ни се наложи в рамките на три дни да посетим два пъти ортопед след две уж невинни падания. Първият път си беше изместил ръката от лакътната става при падане от леглото. Втория път при слизане от стола стъпа на криво и си навехна глезена. Силно се бях замислила какво ще си помисли човека след второто ни посещение.  :oops: Слава богу, прие ни с усмивка и разбиране. :)
Макар че, откровено казано, точно мислите му ми бяха последното притеснение тогава. Направо се бях ошашавила как от нищо става нещо голямо и страшно. :?  И абсолютно същия страх, както при Мишанта, че съм неспособна да го опазя.
Деца са, белите стават бързо и непредвидимо. Просто се моля да са колкото се може по-леки и  поправими.

Аз съм пред дилема - да го пускам ли на ясла сега или да изчакам направо да го дам на градина на есен, евентуално. Как би му се отразила смяна на обстановката в рамките на 6-7 месеца? Децата, с които ще продължи в градината в по-голямата си част ще са същите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #66 -: Март 15, 2012, 06:23:00 am »

Само да кажа, че едно киви е достатъчно за по-бързата доставка на загубеното!

Стефи, по-идиотски съвет здраве му кажи!
Сега ме удари просветлението, защо в такава ситуация се яде картофено пюре!?
Как е Еленка/калпазенка днес?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #67 -: Март 15, 2012, 09:00:13 am »
Мише, мерси, Еленка е добре, надявам се да излезе лъжицата, но нямам намерение да ровя в тоалетната :lol: Но явно не й е седмица, снощи си заби главата в плочките в тоалетната, дърпайки стойката за хартия, която 7г. даяни, но от как елена стана човек й видя сметката и това е. Та снощи я дочупи де :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #68 -: Март 15, 2012, 09:07:36 am »
Ох,Стефи!  :( Ели, ти е голяма сладурана, амаа.... май трябва да имаш абонамент в спешния! :(
Мише, Мишее, и твойта руса девойка ма хич не умее да ти вдига адреналина на мах.

Мойто русото и то всяка вечер си рита здравната книжка, особено ако я оставя само при баща и! :oops: Де я записах на художествена гимнастика, е де има ръбове решава пируети да прави и каквото се сетите друго. Особено обича да затвори очите и да се върти в кръг! Стой и гледай!!!  :? :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #69 -: Март 15, 2012, 09:29:01 am »
Тази седмица не ни е седмица (на всички имам предвид)

Снощи в 12.00 седнах на компютъра с надежда да има някой да ми каже как се сваля 40 градусова температура. Алекс и Никол цяла нощ бяха с 39.5-39.9
Тини, благодаря за съвета. помогна. И на Мими благодаря, че ме търпя да и звъня по никое време но доста се изплаших. Сега още спят двмата и днес ще видим какво да правим. Вчера ги преглеждаха коригира лекарствата и вечерта все едно нищо не са пили.
В тази връзка, много щеше да ми е полезно да има тема (заключена) само с копирани в нея постове как се сваля температура над 39 градуса, за какво трябва да внимаваме при висока темп., как да дадем АБ, когато детето повръща (от слюнките и сополките предполагам) и отказва да го изпие (Деси тук знам, че можеш да си от помощ. Кай мисля не искаше да приема нищо през устата. Стига всичко да е безопасно за детето. Не се обадих на бърза помощ само защото изчаквах да видя дали ще започнат да свалят Т, но през цялото време си задавах въпроса "правилно ли постъпвам, не рискувам ли, да не закъснея:("
Честно, снощи седнах пред компютъра след като бях дала всички възможни лекарства за смъкване на температурата. Бях облякла и двамата с мокри долници на пижамите, чорапи с оцет...и се надявах да има някого когото да питам какво още да направя. Нямаше време да търся къде е коментирано, а то е коментирано много пъти.
някой се събуди. Оплаках се хубаво тази седмица но ми дойде в повече, дори и с помощ от майка ми. Извинете за правописните грешки, няма време сега да редактирам:)
« Последна редакция: Март 15, 2012, 09:32:06 am от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #70 -: Март 15, 2012, 09:37:37 am »
Лис, в такива моменти звъниш по телефона бе, няма какво да чакаш някой да се появи на скайп :( Ще се оправят децата, не се плаши, явно вируса е такъв с висока Т.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #71 -: Март 15, 2012, 09:58:18 am »
Лис, Тони ми беше такъв като по малък. Имаше ли температура, а тя винаги такава като вашата, дам ли лекарство го повръщаше. Най трудно ми беше с антибиотика.
Коментирали сме и д-р Бърди ме е съветвал, повърне ли една доза, да се даде половин до една доза допълнително, но не повече. Понякога вместо 2 шишенца за курс, са ми били необходими 3 до 4. Важно е първите два дни да си настоятелна да го пият, после се подобряват и няма проблеми. Мисля при малките деца високата температура по някакъв начин предизвиква гадене. Поне при моето е така, даже и до ден днешен. Сега обаче е по голям и е съвсем друго. При висока температура давам само хексалгин и нищо друго, когато сравнително бързо се вдигне отново, правя както е писал Бърди. Обтривам с вода на стайна температура 3-4 пъти ръце и стъпала, понякога и чело. Сваляше я като беше на вашата възраст доста по трайно от колкото с хексалгина. Опитвала съм да го къпя, но после много ми трепери и му е студено, за това не му го причинявам.
Бързо оздравяване.

Ех, Стеф как ти завиждах за Деси, а сега как те разбирам за Ели. :wink: :D
У дома всичко е изпотрошено от хуната. До скоро имаше фобия към кабелите, та и изтръгнате от розетките имаме. Мина този период, но сега е ред на катеренето по високи и опасни места от където да скача. Всичките ни анцунзи са ни скъсани по коленете, смятай какво джаскане е това. Говоря обяснявам, но не хваща ... Чакам да мине и това.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 10:34:08 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #72 -: Март 15, 2012, 10:10:36 am »
Лис, спокойно мила. Децата издържат на по-висока температура от нас. Както виждам всичко си направила, можело е единствено да дадеш хексалгин /ако не си дала/ и да чакаш. Не мисли, че ако отидеш в спешното ще направят нещо друго. Дара съм я топила и във ваничка с вода градус-два по-студена, но после четох някъде /не помня къде/, че не се препоръчва много тоя метод. Моля, който знае да се включи. Като бяхме в болницата я увиваха в студени чаршафи /това една санитарка, която много ми помогна и до ден днешен я благославям/, важно е на челцето, сгъвките на крачетата и мишниците. Иначе Дара също много повръща, и аз мисля, че точно от температурата идва това :? Можеш да сложиш едни свещички против повръщане /вомакур или воматусхийл/ примерно половин час преди да дадеш АБ, при нас помага понякога. А също и за температурата ползвам свещички /ефералган/, защото често ми повръща и сиропчетата за сваляне. С този последният АБ особено голам зор видях, че диването е и голямо вече и съвсем не иска да го пие. Проблвах със сок, чай, мляко, нъц...Накрая със спринцовката в устата на супер минимални дози, след което изпива по половин литър вода и пак с голям страх да не повърне. Така че в това отношение съвет не мога да дам. Нашият доктор ни знае хала и се опитва да дава по-приятни АБ, когато е възможно, разбира се.
 Дано се оправят бързо децата! :bighug:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #73 -: Март 15, 2012, 10:23:58 am »
Лис, най-ефикасното сваляна на висока Т е с комбинация от Панадол /или Нурофен/ и Хексалгин. Ако си давала много скоро първите, слагаш в 1 мл. нужните капки Хексалгин /да не горчи/ и даваш. Понякога отнема час свалянето.
Моят син кара всички вируси с Т над 39.5 и вече май не ми прави впечатление. Ама първия път треперих да не направи гърч. :?
При нас пиенето на АБ преди година беше истинска борба. Баща му го стиска, аз със спринцовката на Панадола давам минимални количества на части и така 7 дни. :( Сега вече не се инати много.
Да оздравяват болните и русите. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #74 -: Март 15, 2012, 11:28:55 am »
Лисе, аз си лягам късно, скайпа ми е винаги включен, ако имаш проблеми, ние сме един час назад от вас, така че можеш да пишеш!
Иначе за температурата - обтриване, даже не е задължително да има оцет вътре, всичко, което е хладно /не студено, за да не направят температурен шок/, можеш разбити белтъци да сложиш на китките на ръцете и на стъпалата, потапяне в хладка вода, но имай предвид, че след това обикновено следва пик на температурата, температуро-понижаващи, които редуваш и ако дълго време не иска да падне - хексалгин. Можеш да ги обтриваш леко с кубчета лед, по устата и по сгъвките на китките, това също помага.
За АБ - можеш да го маскираш в нещо, което обичат да пият. Иначе ако повръщат - свещички вомитусхил или деган, за да спре повръщането. Мисля, че в БГ имаше сироп Цурокал срещу повръщане, както и едни ампули, обаче не мога сега да се сетя какви бяха  :?. След това обаче всичко се дава в много малки количества, през определен интервал от време.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #75 -: Март 15, 2012, 11:43:28 am »
И аз да се включа за температурата - моят син по принцип боледува много рядко (да чукна на дърво), 1-2 пъти в годината има-няма. Та да разкажа за случая, в който се наложи да прилагам по-драстични методи - беше на 1г.3-4м., август 2010, първото му боледуване (май някакъв летен вирус беше хванал от почивката в Трявна, на която бяхме с много подсмърчащи и кашлящи дечица), та за няколко дни му беше много упорита температурата - а навън беше адска жега и без друго(над 35-36гр.), и една вечер, редувам аз нурофен с панадол през 2-3 часа (отделно беше почнал прием на АБ), и въпреки това в 2ч. през нощта измервам 39.5 8O - втрещих се от ужас, че не само, че не пада, но и се качва - а не можех да давам лекарства повече,защото както казах бях дала всичко - и в паниката взех, че приложих един от тия "народни" методи за които стана дума по-горе (май не е много препоръчителен, но като си паникьосан не мислиш) - намокрих чаршаф, съблякох го гол само по пампа, и го увих целия със студения мокър чаршаф. Жал ми беше да го гледам как плаче, но много повече се страхувах от постоянно високата температура. Повторих 2-3 пъти - оставях го в леглото, отивах пак да намокря вече затопления от телцето му чаршаф, и пак увивах...Целта ми беше малко поне да смъкна, че да го замъкна в спешния...Таткото пък нея вечер се случи нощна смяна в болницата, та веднага след терапията с мокрите чаршафи взехме едно такси и хоп при него. Когато ни приеха в Спешния и му измериха темп., се оказа, че беше паднала до 37, за всеобща радост.
Всъщност тогава се наложи да останем за 24 часа в Спешния, смениха му АБ и почнаха венозен такъв, а и трябваше да му влеят малко глюкоза и др. течности, защото се оказа, че е силно дехидратиран и затова температурата трудно се смъква - и как няма да е дехидратиран - като навън 100 градуса, той целия гори с още толкоз, а на това отгоре колкото и непрекъснато да му бутах шишето с вода, не щеше и не щеше да пие нищо (а и по никакъв начин не можех да го насиля да пие).
Изписаха ни да другия ден с абокатче за антибиотика, и оттам нататък нещата вече бяха овладяни, нямаше повече температура и след 2-3 дни беше отново кукуряк :)

Та мисълта ми беше (с това предълго писание), че мокрият чаршаф определено действа, макар че е много шоков метод и като такъв бих го прилагала само в краен случай (това е всъщност единствения случай, в който съм го прилагала до сега).  

Лисано, стискам палци да оздравяват бързо лисковците!  :hug2:
пп. Аз в скайп рядко влизам, но обикновено съм до късно във ФБ, че и тук - винаги можеш да разчиташ на нас също в случай на нужда ( и по телефона) - таткото ни не е педиатър, но все пак е лекар и по ги разбира от нас, нещо ако се наложи да даде съвет поне...


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #76 -: Март 15, 2012, 12:08:09 pm »
За високата температура - нямам обяснение от къде идва ефекта, но по съвет на зълва ми приложих компрес на челцето с кърпа със сапунена студена вода, наред с панодол и нурофен /редувам през 4 часа през дните през които поддържа упорита висока Т/. Тъй като мириса на оцет го дразни, това му хареса и сам държеше кърпичката на челото. Може да се обрива с нея или да се сложат такива и на свиките -мишнички, крачета и пр. Просто бях разтворила голямо количество сапун, а после разбрах, че можело да се настърже вътре във водата. като се стопли кърпичката - напояваме отново и така. 
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #77 -: Март 15, 2012, 13:24:05 pm »
Ох, това за мен е най-големия кошмар - от нищо като не се повлиява температурата!

И аз скоро преговарях за съжаление напътствията на д-р Бърди! :(
Когато е много висока температурата и повръща само хексалгин с малко водичка през устата, ако се наложи и свещичка ефералган! Когато гори, тя сама иска в банята във водичка! Явно я отпуска и успокоява! Не студена вода дори и за компреси! 

Лисано - аз всичко по-важно, написано от Бърди принтирам и слагам в една папка с джобове! Така мога да го взема и с мен винаги!!! 
Благодаря ти за пожеланията! Мисля ви, знам какво е с едно болно дете, не мога да си представя с три! :( Бързо, много бързо да се оправяте всички!!!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #78 -: Март 15, 2012, 13:53:19 pm »
Лис, моят маймун сега сам си пие сиропа. Обяснявам му как е голям и големите деца сами си пият сиропа. Сипвам си и на мен един хомеопатичен и пия заедно с него. И така. Но не знам дали този метод ще проработи при дете с 40 градуса.  :(

Целувки и да оздравявате бързо! Два-три дена ще са с температура. После ще се оправят. И ние преди три седмици бяхме 4-5 дена с 39,5. А тук дори и аб не ни дадоха.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #79 -: Март 15, 2012, 14:05:56 pm »
развитие по темата за математическите паралелки:
http://www.monitor.bg/article?id=330444
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #80 -: Март 15, 2012, 14:08:27 pm »
тц-тц-тц, къде било разковничето :lol:
важното е че остават, а как ще се казват все едно.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #81 -: Март 15, 2012, 14:21:16 pm »
чета тук някои драстични методи за сваляне на висока Т, които може да са дори опасни.

1. никога не слагайте студени компреси на челото на детето!
2. шоково третиране със студено е забранено! нито мокър студен чаршаф, нито студен душ, нито мокра студена пижама.

първо и основно правило е да се дебне температурата и да се дава навреме лекарството. това го коментирахме съвсем наскоро тук. не чакаме да стане 39.5 и тогава да даваме. ако вдигне 38.0 - даваме Нурофен и следим. ако до 1 час не е спаднала температурата, а се вдига - даваме Хексалгин и пак следим. много е важно да знаем добре точните дозировки на лекарствата.

второ - ако ще се правят мокри компреси - не трябва да са студени, а просто в хладка, дори възтопличка вода. ако ще се опитва с вана или душ - температурата на водата трябва да е само 2-3 градуса по-ниска от телесната - тоест, около 36-37 градуса температура на водата.

трето - най-бързо се охлажда, като се постави охлаждащото средство върху местата, където минават големи кръвоносни съдове - под мишниците, в сгъвката на слабините. така правят в болниците. дават пластмасови контейнери със сух лед, добре увите в кърпа, за да няма измръзване на кожата и се слагат под мишниците и между краката. с момченцата - внимателно, разбира се.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #82 -: Март 15, 2012, 14:37:06 pm »
За математическите гимназии си знаех, че ще ги преименуват, това де факто обисмисля това което искат да приемат, ама нека да отчитат дейност.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #83 -: Март 15, 2012, 14:40:42 pm »
Какво правим ако в името на самолетен билет е прибавена погрешка една буквичка? За капак е поръчан от френска компания от друг френско говорящ човек, а притежателят му не говори езика. Ще се пътува след 3-4 дни. Знам, че по принцип е проблем, но грешката си личи. Случвало ли се е на някой? Има ли как да се поправи или не правим нищо и се надяваме да не забележат или там си правят корекция.

Този вирус го изкарахме доста отдавна, много е отвратителен. И аз гледах термометъра с широко отворени очи. Надявах се вече да е преминал. Сега виждам, че се вихри здраво. А доктора ме увери преди 2-3 седмици когато ме повтори, че вече сме били имали имунитет и тази вълна щяла да е по-слаба. Така като гледам...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #84 -: Март 15, 2012, 14:52:48 pm »
Приемам, че водата за компрес трябва да е хладка - не ледено студена, но не мисля, че компрес само на челцето със студена вода, каквато е обичайно студената вода от чешмата,може да се приеме за драстичен метод, още по-малко - за опасен.Обливането със студена вода в банята по съвет на педиатъра доведе до такова треперене и тракане със зъби на детето ми, че не бих го повторила. Незная обаче каква точно опасност крие то или увиването в мокър студен чаршаф /чувала съм много пъти да го препоръчват, включително и лекари/. Би ли била така добра, jam,да разясниш какви са тези опасности, че току виж в паниката от висока температура, да не взема и аз да се залетя с мокрите чаршафи :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #85 -: Март 15, 2012, 15:23:55 pm »
Аз имам големи резерви към подобни съвети - обливане със студена вода, увиване с мокри студени чаршафи - знам, че ги дават компетентни лица, лекари, работещи в спешно отделение, но такъв температурен шок за малко дете...

Лиде, аз бих пислаа на компанията , издала билета - нищо, че е френска, не може да не могат да комуникират на английски. Знам, че грешка в изписването, е проблем!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #86 -: Март 15, 2012, 15:36:17 pm »
За пореден път много благодаря за споделения ви опит.

Изчетох много внимателно всичко написано и ще си го запазя. Тъкмо сега се борих пак с даването на Нурофен на Алекс, че отново вдигна Т.

Имам обаче и следния въпрос. При висока Т човек го втриса и му е студено. При големи хора съм чувала, че било хубаво да се завият, изпотят, сменят дрехите. При малки деца са ми казвали обратното, че не трябва да се завива (много).
Алекс сега трепери (има 38 градуса), в чувала за спане си е по памперс и с потник и блузка с дълъг ръкав. Чувала е дебел но е без ръкави и той си крие ръчичките под коремчето. И снощи се чудих, дали да завия само раменцата и ръцете с тънко одеало?

и другият ми въпрос: дланите на Никол снощи бяха сини и ледени а лицето и като восък бледо и "прозрачно". Това нормално ли е при високите Т?  Убийте ме, не помня моите какви са били като съм вдигала Т. Оня ден дори не се сетих, че мога да пия хексалгин когато цял слетобед се чудих с какво да си сваля температурата и накрая вечерта се усетих да пия аспирин. Покрай тревогите за децата и понякога нуждата бързо да се реагира, забравям елементарни неща.

И последно: какво може да стане ако детето все пак вдигне много висока Т и надвиши 40 градуса? (бърза помощ е вариант но не винаги надежден) Получават гърч/шок? Умира ли се от такива неща?
« Последна редакция: Март 15, 2012, 15:39:10 pm от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #87 -: Март 15, 2012, 15:38:56 pm »
Добре де, аз казах, че е шоков метод и го ползвах само защото бях в паника, като единичен случай, а и бях дала нужните лекарства и температурата се качваше въпреки тях. Не съм чакала да вдигне 39.5 та тогава да се сетя да давам нещо!!! Освен това говоря за мокър чаршаф, не леден чак. Както и да е, извинете, че се намесих изобщо.


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #88 -: Март 15, 2012, 15:47:21 pm »



и другият ми въпрос: дланите на Никол снощи бяха сини и ледени а лицето и като восък бледо и "прозрачно". Това нормално ли е при високите Т?  Убийте ме, не помня моите какви са били като съм вдигала Т.

Това го забелязах и аз при последната ангина, Лиси. Температура 39, а дланите доста студени. И аз искам да знам дали е нормално и какво се прави.

Колкото до охлаждането - правила съм го, но с хладка вода, не студена, на чело, на китки, мишници, глезени, понякога и обтриване само с мокра кърпa на гърдите и гърба, но с хладка и за малко. Просто като видиш 39 и много - обикновено се паникьосва човек.

jam, полезно ми беше да прочета, че може1 час след нурофен да се даде хексалгин, защото обикновено това е голямата стратегия с пресрещането на температурите и планирането като не знаеш колко ще е и как ще падне. При нас единствено нурофен и хексалгин действа.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 17:04:39 pm от cygnus »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #89 -: Март 15, 2012, 15:49:30 pm »
Защо се извиняваш? Просто дискутираме и обменяме опит и знания /който има/. Ако те е засегнала моята шега за мокрите чаршафи, аз съм тази, която дължи извинение. Сори!
Добре де, аз казах, че е шоков метод и го ползвах само защото бях в паника, като единичен случай, а и бях дала нужните лекарства и температурата се качваше въпреки тях. Не съм чакала да вдигне 39.5 та тогава да се сетя да давам нещо!!! Освен това говоря за мокър чаршаф, не леден чак. Както и да е, извинете, че се намесих изобщо.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #90 -: Март 15, 2012, 15:52:02 pm »
моля да не ми се обиждате една по една лично и персонално... чак пък и "извинете, че се намесих изобщо..."

тук зрели хора и родители ли сме или пубертети, които се засягат на чест?

hope-love, допирът на студената вода или тъкан до горещата кожа е ужасно неприятен и болезнен за детето, а може да доведе и до шок. като неопитна майка, при първото вдигане на температура от бебето ми (тогава на 2 месеца), взех бързо една кърпичка, намокрих я в студена вода с оцет и я пльоснах на челото на бебето. не искам да ви описвам как изпищя и се разтресе от гърч! после ми каза педиатърът, че на деца не се слага охлаждащо средство на челото.

вижте, аз не ви казвам неща, които съм си измислила. пиша неща, които са комбинация от личен опит и информация от лекари.


Лиско, при вдигане на температурата, крайниците (длани и ходила) обикновено изстиват, стават ледени - това е признак за повишаването на температурата.
относно цвета на лицето е различно - виждала съм Мартин и силно зачервен, и блед при висока температура.

втрисането при вдигането на Т не е задължителен етап. моят син, например, досега никога не е получавал втрисане, а сме виждали 4-5 пъти цифрата 40.0 на термометъра.

ако има втрисане - то обикновено е докато се вдига Т и достигне пик - тогава се завива, то е ясно. а когато имаме само висока Т, без втрисане - свободно и леко облекло. пак педиатърът ми е казвал да разсъбличам, даже един път предложи да изведем детето на хладен въздух на балкона - през нощта.

действа се според случая.

отново питаш същото - какво да правя, ако вдигне 40 градуса... даваш хексалгин, ако понася мокри компреси от хладка вода и оцет по крайниците - слагаш. ако се наложи - обливане с душ или ваничка с температура на водата около 36-37 градуса.

не е зле да си попиташ и педиатъра за съвет, все пак ;)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #91 -: Март 15, 2012, 15:56:36 pm »
Абе момичета не бъдете толкова чувствителни, особено пък когато никой лично не ви напада :wink:
Аз също съм обливала в банята, не с ледена вода, разбира се, а топличка, която при всички положения е под 40 градуса :lol:
Лис, не е задължително да получи гърч над 40 гр. Елена веднъж ми го е правила тоя номер с 40.5, беше на година и половина да речем. Познай като видях термометъра и като ми се пльосна детето в ръцете и Десиславка подскача около мен, как се шашнах. Имаше може би около 1-2 мин. в които не можах да си събера ума и само се въртях с детето на ръце из хола :? Това се случва точно като преди 10 мин. бях дала хексалгин на вече 39 градуса, смятай за 10 мин. вдигна градус и половина.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #92 -: Март 15, 2012, 16:00:03 pm »
Стефи, Мима като беше на година и половина при последно измерено 38,4 - давам Нурофена и след 15 мин направи фебрилен гърч, и викнахме бърза помощ - той отмина естествено много бързо и преди да дойдат, но все пак е задължително да ни закарат до спешното за преглед. Явно много бързо я вдигнала или термометъра не е измерил достатъчно вярно, защото и преди и след това е имала и много по-високи температури, но гърчове не е правила.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:03:15 pm от cygnus »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #93 -: Март 15, 2012, 16:01:25 pm »
Приемам, че водата за компрес трябва да е хладка - не ледено студена, но не мисля, че компрес само на челцето със студена вода, каквато е обичайно студената вода от чешмата,може да се приеме за драстичен метод, още по-малко - за опасен.Обливането със студена вода в банята по съвет на педиатъра доведе до такова треперене и тракане със зъби на детето ми, че не бих го повторила. Незная обаче каква точно опасност крие то или увиването в мокър студен чаршаф /чувала съм много пъти да го препоръчват, включително и лекари/. Би ли била така добра, jam,да разясниш какви са тези опасности, че току виж в паниката от висока температура, да не взема и аз да се залетя с мокрите чаршафи :)

Аз също не мога да твърдя, че съм супер информирана по въпроса, но от моя близка приятелка знам, че не се прави така.
Нейният син беше на година и 8-9 месеца, когато изведнъж вдигна много висока температура и тя също така много притеснена е приложила метода със студената вода. Точно както е описала jam- последвал силен писък и детето буквално подбелило очите и се отпуснало назад сякаш ще изгуби съзнание. Слава Богу всичко се разминало бързо, но няма да ви казвам в какъв шок беше приятелката ми от случката. От тогава си имам обеца на ухото.

П.С: Иначе и мен ме интересува какви може да са последствията от един такъв гърч /не дай си Боже/? АКо някой знае моля да сподели!
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:04:30 pm от джиджи »


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #94 -: Март 15, 2012, 16:05:15 pm »

отново питаш същото - какво да правя, ако вдигне 40 градуса... даваш хексалгин, ако понася мокри компреси от хладка вода и оцет по крайниците - слагаш. ако се наложи - обливане с душ или ваничка с температура на водата около 36-37 градуса.

не е зле да си попиташ и педиатъра за съвет, все пак ;)

Не, не.:) Имах предвид какво може да стане с детето ако не свали тази висока температура в продължение на час примерно след като му е дадено всичко възможно и са използвани други методи. Опасно ли е за него.

Педиатърката им препоръчва обливането с хладка вода, компреси на краката след като са дадени антиперитици и не са подействали.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #95 -: Март 15, 2012, 16:07:26 pm »
Пете, температура 42 градуса е смъртоносна.
Аз съм виждала при Симеон 41.2, когато беше на вашата възраст. До този момент бях редувала Панадол и Нурофен цял ден(след 38 градуса), бях давала и Хексалгин (след 39). Слагах и хавлиени кърпи, напоени с хладка вода под мишници, между краката и на вратлето и челото. Сменях през 5 минути. Въпреки това температурата се вдигна преди да подейства Хексалгина. Като видях 41.2 обезумях от страх и го пъхнах под душа. Помня, че съм чела, че този метод не е препоръчителен, защото може да се появи вода в дробовете. Може и да греша.
При моето дете температурата се вдига много рязко. Снощи бях сама с двамата, Мони беше с 37.8. Оставих го да гледа детско и отидох да сложа брат му да спи. Да съм се забавила 15 минути най-много. Като се върнах Симеон изглеждаше като заспал, но се тресеше и говореше несвързано. Температурата беше 39.5. Досега не е реагирал така. Трудно успях да го разбудя и да му дам Хексалгин. В същото време крака, ръце и бузи - студени.
Трик за лекарства - впръсквам не към гърлото, а настрани към бузата. Веднага давам сладък сок след това. Като беше по-малък, разтварях лекарството в малко количество сок. Като видя, че почват да дават признаци, че ще повръщат, им повишавам тон и им забранявам да повръщат :lol: Знам колко абсурдно звучи, но моите се стряскат, преглъщат и се успокояват. В повечето случаи...


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #96 -: Март 15, 2012, 16:07:40 pm »
Може ли на 2-3 г. дете да се дава Калпол, а не Панадол, ако си изчисля дозата през теглото? Това с цел да не трябва да давам 8мл, а по-малко. Не съм питала педиатър, че все забравям  :oops:

Лис, при нас ледени крайници е признак, че ще вдигне бързо и висока т., от опита ми до сега е така.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:10:17 pm от midge »
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #97 -: Март 15, 2012, 16:09:37 pm »
Аз и затова написах, че като се слагат компреси се внимава да не са много студени, за да не предизвикат температурен шок.
Лисе, първото и най-важно нещо е да не се панираш, много е трудно, от опит знам, но ако ти е по-лесно така - напиши си основни неща и ги сложи - на хладилник ли, на дъска ли, някъде, където да ги видиш като се разболеят децата.
Когато са студени ръце, крака, а температурата е много висока - затопляш първо крачетата и ръцете, след това вече смъкваш температурата. Може да се получи температурен шок, но не е задължителен. Ако има такова нещо, или гърчове, гледаш внимателно езика на децата да е свободен, защото в такива ситуации може да го прехапе, да го глътне или да се затрудни дишането.
Изобщо свалянето на температурата се прави с комперси или хладка вода, която обаче да не се различава драстично от температурата в момента.
Най-важното е обаче, ако са студени, сини, да ги затоплите първо, после да се опитвате да сваляте температурата. С хексалгина се внимава много, да не се превишава дозата, тъй като натоварва сърцето и бъбреците.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #98 -: Март 15, 2012, 16:11:00 pm »
Да, аз точно заради това се интересувам за да зная какво да очкавам. Уж така се паникьосвам по-малко.
И понеже повечето време сме сами ми се струва съвсем страшно да изпадна в такава неподготвена ситуация. Та ако знам колко време имам преди да стане "много страшно" ще ми е мааалко по-спокойно.
Разбирам, че няма как да се сложат рамки и при всяко дете е индивидуално.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #99 -: Март 15, 2012, 16:12:04 pm »
...
Трик за лекарства - впръсквам не към гърлото, а настрани към бузата. Веднага давам сладък сок след това. Като беше по-малък, разтварях лекарството в малко количество сок. Като видя, че почват да дават признаци, че ще повръщат, им повишавам тон и им забранявам да повръщат :lol: Знам колко абсурдно звучи, но моите се стряскат, преглъщат и се успокояват. В повечето случаи...

Точно така правя и аз, включително и високия тон....помага в повечето случаи :)


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #100 -: Март 15, 2012, 16:12:21 pm »
Нали за това е темата, всеки да сподели опит и да обсъдим заедно!
Споделеното тук се помни, от опит казвам!
Когато Вики вдигна 39.6 С лекарката от спешна помощ каза, че мога веднага след Хексалгина да сложа свещичка. Тя ме посъветва да не слагам оцет във водата, защото малките деца правели алергии от него.  :?
Ако ръцете и краката са студени разтривам за да слезе топлина към тях, ако няма втрисане не завивам много!
Дано няма нужда повече от такива мерки!!!

Сега ви моля да споделите като е болно детето как процедирате нощем?!
Аз лично навивам телефона да звъни на всеки час за да не заспя и да вдигне висока температура. Вземам я при мен да спи! Меря без да я събуждам! Като се повиши много тя е неспокойна и сама се събужда.
След последното боледуване обаче, както беше казала Стефи спалнята всяка вечер е пренаселена! :( :oops: Дали нещо се е уплашила при високата температура?!
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:16:52 pm от yana-v »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #101 -: Март 15, 2012, 16:16:49 pm »
Аз лично навивам телефона да звъни на всеки час за да не заспя и да вдигне висока температура. Вземам я при мен да спи! Меря без да я събуждам!
Така правя и аз. И ние си спим заедно почти постоянно, но това да ни е кусура. Здрави да са само!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #102 -: Март 15, 2012, 16:21:24 pm »
ultra, хубаво, че припомни - туй за впръскването на лекарството странично към бузата и лекар ни го е казвал. аз много ползвах за даване на лекарства спринцовките от Панадола - много са удобни, мериш прецизно, лесно се вкарват в устата и може на части да впръскваш. мойто, за щастие, никога не е плюло или повръщало лекарство поради отвращение - какви ли не гадости е изяло...

нощем, ако трябва честа проверка, навивам часовника през час и спя при детето, в неговата стая има още едно легло.

41.2 - ужас, да не дават Господ и Света Богородица...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #103 -: Март 15, 2012, 16:23:17 pm »
Лис, трудно може да се даде някакво ориентировъчно време. Моите и двамата са така - до 38 е ок, но мине ли 38, в рамките на не повече от 30 минути удрят 40 градуса, затова не ги оставям да качват и винаги ако мине 38, дори и с една десета давам лекарства. Общо взето намери си нещо, което да те успокоява в такъв момент, разни бележки си сложи, за да не се панираш и да знаеш какво да правиш.
За буденето - аз рядко ги будя да им меря темп, обикновено ги усещам. В повечето случаи спят при мен, ако може да се нарече спане :) когато са болни. При нас и двамата като покачат темп, почват да спят неспокойно, да мрънкат или да дишат тежко. По това ми е ясно, че сме в друга фаза.
При всички случаи, ако много се притеснявате или не се чувствате сигурни, по-добре да разкарате линейката или да се разходите до спешното, отколкото да съжалявате.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #104 -: Март 15, 2012, 16:24:19 pm »
Какво правим ако в името на самолетен билет е прибавена погрешка една буквичка? За капак е поръчан от френска компания от друг френско говорящ човек, а притежателят му не говори езика. Ще се пътува след 3-4 дни. Знам, че по принцип е проблем, но грешката си личи. Случвало ли се е на някой? Има ли как да се поправи или не правим нищо и се надяваме да не забележат или там си правят корекция.

lidia, обадете се на авиокомпанията, те ще ви кажат какво и що. минал опит не ти помага, всяка компания е различна и всеки случай е различен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #105 -: Март 15, 2012, 16:27:36 pm »
Какво правим ако в името на самолетен билет е прибавена погрешка една буквичка? За капак е поръчан от френска компания от друг френско говорящ човек, а притежателят му не говори езика. Ще се пътува след 3-4 дни. Знам, че по принцип е проблем, но грешката си личи. Случвало ли се е на някой? Има ли как да се поправи или не правим нищо и се надяваме да не забележат или там си правят корекция.

lidia, обадете се на авиокомпанията, те ще ви кажат какво и що. минал опит не ти помага, всяка компания е различна и всеки случай е различен.
Звъня аз, звъня.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #106 -: Март 15, 2012, 16:31:27 pm »
Ани, точно така правя и аз. И с лекарствата и с повишаването на тон за да го стресна.
Дани няма проблем, той може да изпие дозите и на Никол и на Алекс и да си поиска още. От 4 дни ходи след мен и иска още сладък сироп и плаче жално като не му дам:)

Снощи точно това правих с ръцете на Никол, разтривах опитвайки се да ги стопля, но беше по-скоро някаква изплашена реакция като я пипнах.

За втрисането ще имам предвид. Завих си детето преди малко и сега спи спокойно:)и температурата слава богу спадна.

Гане, точно това ще направя. Даже вече знам как да използвам една прибрана дъска за писане:)

Аз така или иначе спя в стаята на децата ги наблюдавам през час или по-малко когато са болни. Меря Т без да ги будя и задължително давам нещо когато Т стане 38.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:34:43 pm от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #107 -: Март 15, 2012, 16:36:31 pm »
И кака Деса е така, ако може да изпие шишето със сиропа :lol:
обаче естествено Еленка е друга бира, стиска устата и бяга, голЕм зор :lol:
Иначе не са повръщали от лекарства, но той само хексалгина е горчив, слагам го в една лъжичка панадол, разбърквам с клечка за зъби да се омеша и бутам в устата :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #108 -: Март 15, 2012, 16:46:26 pm »
А защо е тази нова мода да не се дава нищо до 38? Говорила съм с доста лекари, вярно че мненията са различни, но всички са единодушни че злед 37.5 температурата може да нарастне изведнъж и да се стигне недай боже до гърч, така че аз лично не чакам да се бори и прочие щуротии, а подпомагам процеса. Дай боже по-малко такива високи температури и да не се случват такива неща. Иначе самата мен са ме обливали със спирт в спешното, за да свалят температурата, голяма беля съм била с температурите.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #109 -: Март 15, 2012, 16:53:29 pm »
Доскоро и аз ползвах за Тони спринцовката от Нурофена за даване на всякакви АБ, сиропи и прочие - мушвам настрани към бузката и докато се усети - на няколко пъти го е погълнал. За щастие не ми е повръщал. Сега, като е поотраснал вече, измислих друга тактика - викам Симона и тя се преструва, че пие лекарството, което трябва да му дам. А той съответно си мисли, че се случва нещо потайно и интерсено без него и веднага тича да му давам. Горчиво, негорчиво - всичко пие, само и само да не изпусне :)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #110 -: Март 15, 2012, 16:56:15 pm »
Какъв беше тоя грип, няма оттърване от него. Повтаря, потретва и аз не знам вече?

Моите изобщо не са от неболедуващите деца, но казвам ви винаги като ми вдигнат температура и сякаш бяла пелена ми застила мозъка. Все имам чувството, че нещо пропускам, че нещо не е наред.
Над 38.5 задължително давам хексалгин капка на кг тегло и веднага вкарвам под душа. В началото с телесна температура водата, после постепенно охлаждам, но да е марна. Да е приятна на пипане, не бива детето да зъзне. Обливам обилно гръбнака, мишниците, гушката.
Рискът при студените компреси и душ е от внезапното преохлаждане, така се стимулира повишаването на температурата. Отделно рязкото спадане на температурата също може да причини гърч.
Оцет не се слага - пресушава се кожата, започва да се лющи. Приятно топлата вода е достатъчна.

За обличането - при температура разсъбличам моментално и проветрявам стаята. Но ако детето го тресе и качва в момента температура, то е добре да е завито. Обикновено като са с температура над 38 се подвизават в къщи по къси панталони и широка тениска, задължително боси.
Ако спят - завити до кръстчето с поларено одеалце.

Не подценявайте даването на течности - много е важно, винаги по-леко се понася температурата, ако детето е хидратирано.
Сок от малини - помага за сваляне на температурата. Давала съм, не мога да кажа дали е имал ефект, защото не съм разчитала само на това.

Като тръгне да се качва температурата меря през 20 мин с термометър, никога не разчитам на ръка, че нали знаете за "парен каша духа...". Моята дъщеря след нурофен свещичка, хексалгин и душ беше свалила температурата до 37.6 и за не повече от 40 мин, беше станала 39.2.
Спринцовки от нурофен и панадол ползвам основно за даване на лекарствата, с лъжица ми е несигуно, кой се извърти, бутне... Пък какво е изпил.

На един лист си правя графика в колко часа на кой от двамата какво съм дала, колко е била температурата и т.н. След половин ден търчане и треперене се омешвам и забравям всичко, на кой кога какво, имаше ли още нещо да се даде.
Така да ми е там на бюрото да си го гледам и да знам.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 17:01:40 pm от *vera »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #111 -: Март 15, 2012, 17:07:49 pm »
Лисе,по въпроса ти за студените ръце-когато ръцете и краката са студени значи Т ще продължи да се покачва,когато се затоплят вече тялото започва да излъчва и Т постепенно ще започне да спада.Това го знам от педиатър.При Ива определено е така.

Мисля,че скоро при коментиране на Т бях споделила,че при нас много помага мазането на телцето с лимон-слабини,подмишнички и челото.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #112 -: Март 15, 2012, 17:11:04 pm »
Всичко пиша и аз на лист - в колко часа, колко температура, какво съм дала и т.н.т. На преглед задължително с листа, че иначе се обърквам. Педиатърката в началото ми се смееше, но сега сама си иска листчето.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #113 -: Март 15, 2012, 17:19:37 pm »
Стефи,и аз така правех с хексалгина и панадола ама мойта докторка ми се накара че не се смесвали така лекарствата и аз спрях.Да чукна надърво повече от 39,5 не са вдигали и двамата.Тогава давам само хексалгин и след 15-20 мин. вече се потят като прасенца.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #114 -: Март 15, 2012, 17:24:26 pm »
да, и аз не съм особено съгласна с това, аз действам според детето. Деси я чакам да вдигне 37.9-38 преди дам, но тя до сега не ми е вдига аповече от 38.5, докато Елена още на 37.6,7 давам, защото вдига много бързо, за 20 мин. стига 39+.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #115 -: Март 15, 2012, 17:39:30 pm »
Някой ползвал ли е парацетамол на сироп?Гледам че цената му е наполовина на панадола и калпола пък нали и в тях това се съдържа?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #116 -: Март 15, 2012, 17:47:04 pm »
Някой ползвал ли е парацетамол на сироп?Гледам че цената му е наполовина на панадола и калпола пък нали и в тях това се съдържа?

Съседката го ползва за дъщеря и. Доволна е и за цената ми каза. Не съм взимала.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #117 -: Март 15, 2012, 17:59:07 pm »
Схемата аспирин+аналгин на всеки 2 часа се прилага при възрастни с висока Т за овладяване на ситуацията при дълги полети със самолет. Наложи ми се да го науча преди години и така спасих човешки живот и доведох от Германия до България най-близкия до сърцето ми човек в този момент.
Сега го прилагам при децата в схема нурофен+хексалгин, но само при Т над 40.
Опитът ми до моменто сочи, че когата опитвам да държа Т на ниски нива 37.5-38 с лекарства, болестта доста се усложнява в сравнение със случаите, когато до 39 не давам нищо. Все пак организмът трябва да се бори, но и моите деца винаги вдигат много високи Т. Термометърът ми е отчитал 40.6 не веднъж. :?
Рязкото сваляне на Т не се препоръчва поради риск от гърч!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #118 -: Март 15, 2012, 18:53:24 pm »
Цял следобед ви чета за този ужас висока Т и изпитвам страх
да пиша, да не ме чуе рогатия, че една година ни подминава!
У нас Митака прави високи, щом е над 37.5 за няма и минути
скача до 39, при него съм виждала 39.9 и не искам да си я спомням!
Оцет в хладка вода съм слагала веднъж, но аз не понасям миризми като ми е лошо
и на децата не го правя, малко сапунче във хладка вода, също сваля температура!
Писала съм и друг път, аз ползвам напоени чорапчета,
като ги слагам и на крачката и на ръчичките като ръкавички!
На сгъвките на ръцете и под мишничките кърпички!
Държа до затопляне не повече от минута две, почивка кратка и пак!
Хексалгина за да не бъде повърнат от лекар знам се слага в малко панадол,
медена вода или сок, нещо което детето обича!

Спокойна нощ на болните...
Ани, дано Мони вече е по-добре!
Лис, знаеш и в 2 да звъннеш, на линия съм!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #119 -: Март 15, 2012, 18:58:23 pm »
Сиропът парацетамол има гаден вкус и децата не искат да го пият.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #120 -: Март 15, 2012, 19:11:57 pm »
Когато има втрисане педиатри са ми казвали, ако не се лъжа и д-р Бърди, че не трябва да се завива, разтрива и т.н. Когато се тресе, това означава, че за кратко време температурата се повишава драстично. Обикновено това при нас означава ангина.
Аз си познавам детето и щом го втресе, а това е често, давам веднага Хексалгин, дори температурата още да не е достигнала 38. В такова повишено температурно състояние, температурата спада много бавно, може би след 40 до 60 минути. Изпотява се, преобличам и заспива. След 2-3 часа, това се повтаря, като моето дете започва да стене и сумти. При нас нито Нурофен, нито Ефералган действат. Имам, но винаги съм съжалявала когато съм дала. Никаква полза.С Хексалгина трябва да се внимава, да не се превишава доза спрямо кг., както брой дозите за 24 часа. Тогава на помощ идват хладките компреси. Под душа го пускам, само когато температурата е спаднала малко, за по дълготраен ефект, обикновено преди лягане и според ситуацията.
Тони също става блед с блуждаещ поглед, още преди да започне втрисането и вдигането на температура. Аз все още понякога давам АБ със спринцовката на Нурофен и винаги встрани на бузата. Понякога строгият тон и отвличане на внимание помага да не върне, но по скоро това е рядкост. Другото важно нещо, което аз лично препоръчвам е, когато детето е с такава висока температура, да се дава хидратин алфа. Получава се чудотворна вода, поне за нас. Сравнително бързо се възстановява и започва да хапва, дори и да има все още висока температура.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #121 -: Март 15, 2012, 19:29:14 pm »
Добре де, аз Хексалгин нямам, явно трябва да се заредя.
как се прилага, коя марка да търся, да не оплескам нещо?
Мисля, че всеки трява да има наръчник за бързо реагиране за болести.
за водата - аз зна, че при висока Т се облива с вода един-два градуса по-ниска от телесната Т - 37 - 38 градуса.
Ники слава Богу не ми е вдигал температура, аз още по-ряско вдугам и честно казано, нищо не взимам. тя сама си се сваля, след като поспя и пийна фрешче, водичка.

Аз да разведря темата. Лягаме си снощи, аз слагам слушалките и си пускам музика. И в един момент Ники с много ясен глас започва да ми говори 8O Скачам, погледнах го - не реве, ами си говори бре "Апу-ту-ка, ай каку-ляла".
Още веднъж ни се е случвало, но тогава се изправи целия в леглото, дръпна 2 минутна реч, разрева се и падна като дъска настрани и заспа.

Хем ми е смешо, хем се стряскам. Какво се прави при такива среднощни разговори?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #122 -: Март 15, 2012, 19:55:41 pm »
Аз разлика в производителите на Хексалгин не съм намирала. Това всъщност е детски течен аналгин. Моето дете също понякога говори на сън, смее се с глас, плаче. Бащичко, сомнамбулчета си имам у дома. Таткото и ходи доста, дано малкият не се метне и в това на него.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #123 -: Март 15, 2012, 20:07:09 pm »
Хексалгинът си е хексалгин, Sandoz е производителя.
Обикновено го давам в спешни случаи и нямам време за заигравки, но последния път накапах капките върху половин лъжичка захар. Дадох  веднага и после чай.
За говоренето, обикалянето на сън - пуснала съм тема - заповядайте  :lol:.
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #124 -: Март 15, 2012, 20:13:43 pm »
най-високата температура, която съм виждала беше 39,5- първият път като вдигна Стефания, не бях никак подготвена
но за сега добре се повлияват и двете от лекарства- при Преслава Ефералган свещички, защото тя не пие нищо,а при Стеф- Нурофен сироп
Хексалгин не съм давала, няколко пъти съм била на косъм
това което правя е, давам дозата антипиретик преди да мине 38- около 37,8, най-много съм чакала да мине 38, като меря през 20-на минути, вкарвам ги в банята и ги мия с Т близка до тази с която са в момента- не хладка, но не и гореща, марна й викам аз :)
много добре се чувстват
изваждам ги оот банята, завивам ги, но само с потник и бикинки облечени
да не дава Господ 41 градуса  :?- ще умра на мига, сигурна съм
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #125 -: Март 15, 2012, 20:18:43 pm »
Ами Мини, аз в трети клас вдигнах през ноща 40.5 градуса. Събудих се и казах, че ми е зле. Баба докато викне Бърза помощ, докато стигна в болница термометъра показа 41.
Никой около мен не умря, въпреки, че всички (сестри) се разпищяха, че ще умирам. Баба запази канско хладнокръвие и ме държеше докато ме увият в чаршаф.
Да ти кажа от тогава Т над 39 градуса още веднъж не съм вдигала.

Но от личен опит ще ви кажа, че е по-гадно да не се вдигне Т, влачиш се като парцал седмици  наред :?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #126 -: Март 15, 2012, 20:40:38 pm »
Като ви чета и ми става много мъчно, дано бързо се преборите всички с тия температури и вируси!
И Габи ми вдига много бързо висока Т, видя ли над 37 веднага давам панадол или нурофен, а над 38.5 хексалгин. Макар, че често се случва да я хвана като е вече 39 и на горе, преди това не и личи, обикновено си е веселушка до последно и изведнъж я отрязва и умалява. В такива моменти разсъбличам по бельо, в спешния в Силистра ми оставиха Мартин по памперс като беше на 7м преди това ми се накараха, че бил с 39,2 пък аз съм го завила с одеало, навън беше 10-на градуса. И от тогава разсъбличам и има ефект, но ако го втриса детенце незнам.

Нашата кака е с шарка, засега няма Т, сутринта 1 пъпка, а сега към 30-на. Педиатърката каза да ги пръскам с алба спрей и да не къпя няколко дни. Чакам сега и малчо да я последва. Ако знаете нещо друго което облекчава сърбежа, казвайте да купувам.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #127 -: Март 15, 2012, 21:24:41 pm »
Нашата кака е с шарка, засега няма Т, сутринта 1 пъпка, а сега към 30-на. Педиатърката каза да ги пръскам с алба спрей и да не къпя няколко дни. Чакам сега и малчо да я последва. Ако знаете нещо друго което облекчава сърбежа, казвайте да купувам.

не знам какво е алба спрей, но класиката е туширане с ментолов спирт - хем облекчава сърбежа, хем дезинфекцира, хем подпомага изсушаването.
има и разни гелчета нови в аптеките, по 25 лв тубичката, ако ти се дават - питай в аптеката, че му забравих името.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #128 -: Март 15, 2012, 21:32:06 pm »
Мая, потърси из темите. Не отдавна д-р Бърди даваше съвети за шарката на някой /Пердето сякаш беше/. Ако не се лъжа точно обратното съветваше- да се къпят децата.


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #129 -: Март 15, 2012, 21:45:29 pm »
Не сме ние с шарката джиджи, бъркаш ме, но нищо, отдавна се коментираше и е хубаво да си припомня какво беше, че верно забравих. Спомням си само, че наистина д-р Бърди писа, че децата трябва да се къпят, не обратното както тук препоръчват.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 21:48:29 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #130 -: Март 15, 2012, 21:46:25 pm »
Не сме ние с шарката джиджи, бъркаш ме, но нищо, отдавна беше и е хубаво да си припомня какво беше, че верно забравих. Спомням си само, че наистина д-р Бърди писа, че децата трябва да се къпят, не обратното както тук препоръчват.

Извинявам се  :oops: Все се каня да започна Гинко Билоба  :lol:


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #131 -: Март 15, 2012, 21:51:00 pm »
това с къпането аз го изпробвах, няма проблеми, поливах ги ссамо с водичка без сапун. нямаха сърбеж, много бързо завяхнаха пъпките, но няколко дни с памуче с ментолов спирт, по няколко пъти на ден тампонирах всяка пъпка :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #132 -: Март 15, 2012, 21:58:59 pm »
Лейдито питаше да ви напомня, като видна клюкарка  :D 8) 8)
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #133 -: Март 15, 2012, 22:24:12 pm »
Скоро докторът имаше мнение за аугментин 600 es и не можах да го намеря, как се смята дозировката за 12 часа.
Педиатърката ни е изписала 5 мл на 12 часа, а имам спомен, че последно сме пили по 7.5 /изписан ни от УНГ/ :?.
По описанието в интернет и средна дозировка 90 мг/кг/на ден, изчислявам дневна доза 16, на прием по 8, което е драстично по-високо.
Ако някой се сеща как да го търся, вчера доста си играх, но не намерих мнението.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #134 -: Март 15, 2012, 22:47:49 pm »
Аз ще върна пак температурната тема, но само защото може да е от полза за някого информацията, която получих на ЛС.

Става въпрос как да се реагира при гърч.

Цитат
Детето се слага да лежи на страна, не му се говори, не го пипаш /много е важно/. Обикновено сами лесно излизат от гърча и постепенно идват на себе си. Температурните гърчове траят от минута до три обикновено. После детето може да е замаяно да диша тежко, да не е на себе си, но това е преходно.

Непипането галенето и говоренето е свързано с това, че дразниш вегетативната нервна система и това я предизвиква още повече.
Не се дава вода, нищо.
Веднага се звъни на бърза помощ и се казват годините на детето, температурата и състоянието естествено. Спомням си, че те ми говореха нещо как да правя.
И ако има начин докато трае всичко това стягаш една чанта багаж.


Цитат
Но друг важен момент е, че всички мислят, че това се случва като се стигне 39+. Напротив, риск има и при по-ниски температури.
В отделението като лежахме имаше момченце, което за първи път вдига температура и гърча беше при 37.5!Просто някои деца са с по-несъвършена, незряла термурегулация и се получават такива неща.

Да не дава Господ на някого да му се налага да използва тези съвети и се извинявам ако с цитираното плаша някого, но за мен поне е от полза да го знам, защото първото, което бих направила е да гушна детето, да го галя, да му говоря а разбирам, че не трябва.

« Последна редакция: Март 15, 2012, 22:51:10 pm от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #135 -: Март 15, 2012, 22:51:38 pm »
Лисо там дето четеш пише ли до каква възраст са? Някъде четох до 2 другаде до 3, до 4 пък някъде че и чак до 6?  8O Аз естествено като се случи така на Мима (на 1,5 г) първата ми реакция беше под душа и докато стигна и като го пуснах и намокрих и тя се оправи, че и смятай колко съм била луда с дрехите под душа я вкарах. После четох че това било неправилно. Много е важно да се знае какво се прави в такъв момент защото определено е много побъркващо. Лекарката после ми обясни, че при децата температурния гърч се получава поради незрялостта на нервната система и затова се получават само до определена възраст.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 22:59:59 pm от cygnus »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #136 -: Март 15, 2012, 22:56:48 pm »

Нашата кака е с шарка, засега няма Т, сутринта 1 пъпка, а сега към 30-на. Педиатърката каза да ги пръскам с алба спрей и да не къпя няколко дни. Чакам сега и малчо да я последва. Ако знаете нещо друго което облекчава сърбежа, казвайте да купувам.
Мая, ето тук е препоръчал д-р Бърди нещо за облекчаване на сърбежа при варицела: http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=45411.780  (Отговор 786 на д-р Бъдри)
След две страници има още по темата. Дано ти е полезно!


« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:00:48 pm от severina »
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #137 -: Март 15, 2012, 23:08:32 pm »
Вера ,колко килограма са ти децата .От това зависи,колко ще пият.По моите изчисления,ако са по 16 кг. примерно ,трябва да пият по 6 мл. на 12 часа.

 Жоро рядко боледува с температура,но когато има ,обикновено е точно над 39 и я качва много бързо.Давам Хексалгин и слагам веднага и Ефералган свещички.Веднъж само пробвах чорапи с оцет ,но беше на година и половина и се скъса от рев,голяма борба падна и не съм повтаряла.
Използвам и лепенките за Т ,както и хомеопатия.От сиропите давам Нурофен.

 Аз да се оплача съм се обзавела с гъбички в устата. :(Не знам как съм ги пипнала ,но е ужасно просто.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:11:48 pm от z22 »
<br />
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #138 -: Март 15, 2012, 23:10:39 pm »
д-р Масларски превантивно ми е обяснил какво е това температурен гърч и какво се прави при такъв. каза така - състоянието е драматично за родителя, който гледа, когато гърчът е силен. за детето не е драматично. не се прави нищо, само се внимава да не се удари. не се стиска, не се опитва да се разтягат крайници, разтварят челюсти и др.подобни, за да не се счупи/скъса нещо, тъй като мускулите са здраво свити. отбелязва се точната продължителност на гърча, за да се съобщи на лекаря.
според него, не е необходимо дори викане на линейки, болници и прочие след като премине гърча, което става след няколко минути.

Бърди пишеше за някакво лекарство, което се давало превантивно, когато деца, склонни към фебрилни гърчове, започнат да вдигат температура.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #139 -: Март 15, 2012, 23:11:16 pm »
Момичета благодаря за споделеното, беше ми много полезно!

Джам, това е алба спрея http://bilki.bg/index.php?m=320&lang=&cat_bilki=29895&a_bilki=1&bilki_c=922&bilki_p=3147&bilki_o=
Аз си го имах в къщи, защото го ползвам при зачервявания и подсичания, много съм доволна от него, засега и за пъпките помага, ограничава сърбежа.
Утре ще се изкъпем, че тази вечер пропуснахме, а явно не е трябвало.
severina, благодаря за линка, уж следя темите на доктора, но това съм го минала по диагонал явно, като не ме е вълнувало в момента..


този линк съм запазила като обяснение от Бърди за температурен гърч http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=40&topic=39249.msg636949#msg636949 
« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:15:11 pm от maia_st »

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #140 -: Март 15, 2012, 23:20:21 pm »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #141 -: Март 15, 2012, 23:24:52 pm »
Тук дават свещички Диазепам при деца склонни към такива гърчове.Обаче се приготвят,вече нама готови такива.
 В градината на Жоро ми беше искала една сестра такива свещички или таблетки,точно за такива случаи,но отказах да нося.
<br />
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #142 -: Март 15, 2012, 23:26:11 pm »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.

 8O
Кога това? Еййй....
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #143 -: Март 15, 2012, 23:28:12 pm »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.
Много жалко, че д-р Константинов няма да е повече министър. Отворен е за диалог и има визия и воля за решаване на проблемите.
Но пък има и една хубава новина - Трайчо Трайков няма да е министър на икономиката, енергетиката и туризма - много дълго трябваше да чакаме да го отстранят след тази негова поредица от недообмислени решения.

« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:31:10 pm от cygnus »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #144 -: Март 15, 2012, 23:41:11 pm »
Мая,
и моите деца изкараха много тежка варицела преди около 2 месеца. И аз ползвам албата. От ментоловия спирт Михаела пищеше толкова силно, че целия блок чуваше, кога и слагам спирт на пъпките. Не знам защо се твърди, че ги облекчава, моите предпочитаха от бялото нещо, а не спирта. Даже ги имам снимани, тампонирани с Албата. И тъй като пъпките бяха много, ама наистина много и по цялото тяло - целите деца ставаха бели! :) Къпех си ги само с вода, БЕЗ никакъв сапун. Сапунът може да инфектира пъпките.

Между другото, Михаела изкара на два пъти варицела. Въпреки, че навсякъде пише, че това не е възможно, все пак имало и под 1% изключения.

Лисе,
оправяйте се бързо.
Като четох за всички тия температури и гърчове и ми настръхна косата!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #145 -: Март 16, 2012, 00:15:01 am »
Винаги най-големият ми страх е била високата температура. И съмнението дали ще се справя и дали ще реагирам адекватно на момента.  Чета ви и косите ми настръхват. :?

Моля, нека заковем тази тема или поне част от мненията в нея - ще е полезна за всички тук. Аз сега чета, копирам, записвам, но както е казала Лиско в момент на нужда една закована тема би свършила много по-бърза и ефективна работа от търсачката,  с която аз, уви, не винаги успявам ефективно да се справя.  :oops:

Благодаря ви на всички за споделените мнения. Моля се, обаче, да не ми се налага да ги ползвам.

Нека бързо оздравяват дечицата и по-малко тревоги за родителите.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #146 -: Март 16, 2012, 00:23:13 am »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.

Благодаря, сега прочетох! Цалата система е с краката напред :?

z22, последно 21 кг да бяха и значи моите сметки се връзват. И как да отида утре при педиатърката и да я питам "може би е станала грешка с дозировката?"

Нямаше ли тема "Неотложна помощ, спешни случаи" или нещо подобно?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #147 -: Март 16, 2012, 00:41:34 am »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.
Много жалко, че д-р Константинов няма да е повече министър. Отворен е за диалог и има визия и воля за решаване на проблемите.

подкрепям.

ако някой си мисли, че като сменя само министъра през две седмици, ще реши проблемите на здравеопазването или на която й да било сфера - значи е в неравностойно положение откъм горната част на тялото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #148 -: Март 16, 2012, 00:46:42 am »

ако някой си мисли, че като сменя само министъра през две седмици, ще реши проблемите на здравеопазването или на която й да било сфера - значи е в неравностойно положение откъм горната част на тялото.
:good_post:

В този форум никога досега не бях коментирала теми с политически акцент, но това ми допадна. :wink:

Трети здравен министър си отиде от кабинета. Лоша кадрова политика. Жалко и за Трайков.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #149 -: Март 16, 2012, 09:36:06 am »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.
така е Ани, това беше единствения човек, който наистина знаеше какво говори и прави, по-добър диалог с никой друг министър не сме имали. Сега съм искрено притеснена какво и как ще се случи... :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #150 -: Март 16, 2012, 10:43:33 am »
...
Моля, нека заковем тази тема или поне част от мненията в нея - ще е полезна за всички тук. Аз сега чета, копирам, записвам, но както е казала Лиско в момент на нужда една закована тема би свършила много по-бърза и ефективна работа от търсачката,  с която аз, уви, не винаги успявам ефективно да се справя.  :oops:

Благодаря ви на всички за споделените мнения. Моля се, обаче, да не ми се налага да ги ползвам.
...

 И аз ще чета и ще си записвам ,и копирам.
Всичко споделено за висока температура и как да се  действа е изключително полезно , особено на млади майки като мен без подобен опит.
И аз си помислих , че би било хубаво част от постовете да ги има например в темата за Спешна помощ или нещо такова.Не всички четата тук , а Lisko , jam  споделиха много полезни неща.
 Благодаря ви .

Да оздравяват всички и дано наистина съветите рядко да влизат в действие.


Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #151 -: Март 16, 2012, 10:50:35 am »
ако някой си мисли, че като сменя само министъра през две седмици, ще реши проблемите на здравеопазването или на която й да било сфера - значи е в неравностойно положение откъм горната част на тялото.

Е точно това е. Жалко за д-р Константинов. Един път да видя здравен министър, който си върши работата...

Кремчето за варицела е ViraSoothe, около 25 лв тубичката беше.

Ментолов спирт помага, но при деца склонни към гърчове или с неврологична история, се тампонира с обикновен спирт. Това ми го каза д-р Масларски, когато Дани караше варицела. Ментоловият мирише много силно и при предразположено дете може да отключи гърч.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #152 -: Март 16, 2012, 10:52:44 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #153 -: Март 16, 2012, 10:59:10 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.

отново да припомня вица.

опашка пред МЗ. минувач пита последния:
- за какво е опашката?
- ами за здравен министър.
- еее, много е дълга.
- а, нищо, тя бързо върви...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #154 -: Март 16, 2012, 11:10:01 am »
Много ми допада тази гледна точка на този британски писател за образователните системи по целия свят. Много важни неща казва този човек: http://www.ted.com/talks/lang/bg/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #155 -: Март 16, 2012, 11:25:15 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.

отново да припомня вица.

опашка пред МЗ. минувач пита последния:
- за какво е опашката?
- ами за здравен министър.
- еее, много е дълга.
- а, нищо, тя бързо върви...

Тва го крадна за ФБ, да знаеш :)

Стефи, как е цицината? А излезе ли пластмасовата играчка?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #156 -: Март 16, 2012, 11:27:27 am »
ааа цицина нямаме, нали съм гърмян заек и олиото върши чудеса, не посиня, само леко е подутичко :lol:
а лъжицата не съм я видяла, но не я и търся, признавам си, щото тя се обслужва и докато стигна до тоалетната вече си е пуснала водата :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #157 -: Март 16, 2012, 11:31:35 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.

Цитат
Десислава Атанасова - визитка
Десислава Атанасова е родена на 8 октомври 1978 г. в Дулово. По професия е юрист. Завършила е право, политология и европейска интеграция. Работила е като юрисконсулт на русенската болница.

И после здравен министър?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #158 -: Март 16, 2012, 11:38:50 am »
Абе, ако има момичето добри идеи и характер да ги осъществи - защо не. Само дипломити и да не са взети от "университета" на Калина Илиева /бившата шефка на Фонд "Земеделие"/
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #159 -: Март 16, 2012, 11:39:45 am »
дам, наборката ще проведе "най-добрата" здравна реформа, нямам думи просто.....
жената разбира от право и евро проекти, мъкааааа
сигурно аз разбирам повече от здравеопазване :lol: :lol:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #160 -: Март 16, 2012, 11:47:48 am »
Ех, тук следва тежка въздишка. Никога не си съм си позволявала да пиша тук по политически въпроси, но просто нашата нация наистина е болна, щом продължават да вярват на бат Бойко. Верно е обаче, че кадърното няма да се кандидатира на такива постове и за това никога България няма да може да излезе от блатото, да не кажа тинята. Напоследък, се заговори в публичното пространство и за възможен фалит, в който ние отдавна сме, но по една или друга причина отказваме да си признаем, но всички знаем, че това е факт. И макар,че има единици които се осмиляват да си помислят, че могат да помогнат, биват смачкани, употребени и изплюти.За капак и унизени. Наистина д-р Константонов се опитваше да работи, кой и как му попречи си знае.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #161 -: Март 16, 2012, 12:43:33 pm »
Да върна малко темата на зад. Прочетох, че мерите температура без да будите децата, ще ме светнете ли как става това?

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #162 -: Март 16, 2012, 12:48:40 pm »
С електронен термометър за ухо или чело. :)

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #163 -: Март 16, 2012, 13:01:45 pm »
и под мишницата става, аз меря само под мишница :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #164 -: Март 16, 2012, 13:17:25 pm »
Еее,Стеф,те твоите много дълбоко спят бре :D.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #165 -: Март 16, 2012, 13:18:46 pm »
да бе, през деколтето на пижамката, повдигам ръчичката и готово. не се събуждат децата. ама моите деца не спят с три ката дрехи, спят голички само с пижамка :wink:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #166 -: Март 16, 2012, 13:19:54 pm »
да бе, през деколтето на пижамката, повдигам ръчичката и готово. не се събуждат децата. ама моите деца не спят с три ката дрехи, спят голички само с пижамка :wink:
и аз така меря
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #167 -: Март 16, 2012, 13:33:41 pm »
Много ми допада тази гледна точка на този британски писател за образователните системи по целия свят. Много важни неща казва този човек: http://www.ted.com/talks/lang/bg/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html

Професорите в университетите гледат на тялото си като на начин на транспорт на главите си. Просто думи нямам. Това е начина да си карат главите на срещи! И последващото за гърченето в ритъм и писане на статия за това, просто...
cygnus изобщо не ми допадат простотиите му. Определено много прекалява с хумора и не само с цитираното. Примера с детенцето и училище за танци е чудесен. Има го при някои деца и родители, децата са длъжни да следват амбициите на родителите си. Това е абсурдно, защото рано или късно детето расте и ще поеме пътя си.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 13:44:38 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #168 -: Март 16, 2012, 13:52:35 pm »
Да, на места оригиналничи за да направи речта си забавна, явно такъв му е стила, но това е за да подчертае по-добре праволинейния модел, който е залегнал в образованието и начинът, по който всички се поместват в общия калъп. А друго важно е, че всяко дете има нещо уникално може би не точно талант е правилната дума, а нещо, което може да прави добре, с любов, с вдъхновение и желание и има потенциал да развие много. Изразът академична инфлация, резултат на тази система, също ме накара да се замисля за дори съвсем недалечното бъдеще/.

П.П. Наистина е доста нестандартно поднесено, но пък мен лично ме хвърли в размисъл.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 14:24:45 pm от cygnus »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #169 -: Март 16, 2012, 13:55:12 pm »
Аз пък съм напълно съгласна с писателя, верно този вид хумор, който се демонстрираше не ми е по вкуса, но е напълно прав.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #170 -: Март 16, 2012, 14:14:25 pm »
Понеже намесихме малко политика:
http://bnt.bg/bg/news/view/72219/

Мисля, че водещата Жени си подписа заповедта за уволнение след това интервю на Б.Б.
[/url][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #171 -: Март 16, 2012, 14:39:24 pm »
Да разбрах, преди имало работа за бакалаври, сега и за магистри няма. Еми така е,ама ме е срам да мрънкам и да се оплаквам като виждам как седят нещата в ирак например.  :)
Само да вметна, че онези лудите пишещи статиите наравно с мен си бодат цяла нощ очите, участват в проекти и печелят парички. От тях се закупува оборудване и се плащат лицензи с които програми дай боже ще се обучават и работят и вашите деца, дай боже и моето. То лесно да даваме акъл и плюем, ама да се потрудим и да направим нещо за децата, тва е друго.  :) Недоволни и мрънкащи винаги ще има ... В трудни времена живеем, всеки гледа да изяде другия, хората са изнервени и изтощени, така е. И аз така се чувствам. И аз мисля, че в учебния план са натъпкани много неща и не можем да сме добри във всичко, но за мен например не е проблем, аз просто пресявам. Наблягам на най-важното и това което ми доставя удоволствие. Останалото може да ти потрябва, може никога да не ти потрябва, но дори нищо да не си разбрал и да си гледал обясненията като филмче, един ден като стигнеш до там, вече ще си го чувал и виждал и ще се справиш много по-лесно. Затова не отхвърлям с лека рака поднесена ми информация. Тя е сложена там с цел.  :)
Политиката умишлено не я следя, защото много се ядосвам.  
И сега да не си помислите, че видиш ли съм се ядосала, обидила и т.н.или искам някой да обидя, не просто водим нормален диалог и изразяваме мнение. И аз мислех така, докато не загубих 5 месеца да правя курс за студенти, ако го минат печелят стипендия доколкото разбрах, плаща им се магистратурата в чужбина. Има много амбициозни и работливи деца, заслужава си труда  :) Е той писателя сигурно ще е недоволен и от моя курс
, ама да ви кажа пет пари не давам.  :) На 20 работливи и умни деца да дадем шанс да учат и работят извън България и да и дадем един хубав старт в живота, аз ще знам за какво не съм спала толкова време  :). Както и да е. Напоследък съм много емоционална. Искам света да оправя, ама няма.  :)
« Последна редакция: Март 16, 2012, 14:50:11 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #172 -: Март 16, 2012, 15:47:43 pm »
Хм, добре и аз меря с електронен термометър за чело, обаче нещо явно дава грешки. :? Ето, Малкия сега е наред да е болен - има си обилна хрема и като пипам с ръка челото, е топъл. Меря с термометъра - 36.8. Глупости, викам си аз. Пак меря: 37.2, а според мен е повечко (някъде към 37.5 е според моята ръка). Дадох панадол, пък да видим. Мерих моята - 36.9. Язък, че дадох 70лв. за него. Колкото пъти меря - толкова на брой резултати ще получа.

А иначе, Стефи, и моите деца спят само с пижама, не с повече катове дрехи. Но Дребния спи толкова леко, че не смея дори на челото да му измеря Т, а ти викаш да бъркам вътре в пижамата, че под мишницата. :lol: А Михаела пък спи толкова дълбоко, че където и да и бръкна, пак няма да се събуди. :lol: :lol:

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #173 -: Март 16, 2012, 15:55:25 pm »
Хм, добре и аз меря с електронен термометър за чело, обаче нещо явно дава грешки. :? Ето, Малкия сега е наред да е болен - има си обилна хрема и като пипам с ръка челото, е топъл. Меря с термометъра - 36.8. Глупости, викам си аз. Пак меря: 37.2, а според мен е повечко (някъде към 37.5 е според моята ръка). Дадох панадол, пък да видим. Мерих моята - 36.9. Язък, че дадох 70лв. за него. Колкото пъти меря - толкова на брой резултати ще получа.



Маги, същата работа е и с моя - меря на челото веднъж 37,5 после пак - 38, в ушите 39, после пак на челото 36 - изобщо не го ползвам вече... Само под мишницата меря, с този си играят.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #174 -: Март 16, 2012, 16:00:18 pm »
Като говорите за термометри да питам и аз: вчера меря с един термометър под мишницата 37.8, веднага меря с друг - 38.6 На кой да вярвам? И двата са електронни и меря под мишницата, разликата има само в това, че първия мери уж за 10 сек., но всъщност е по-бавен.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #175 -: Март 16, 2012, 16:04:13 pm »
Сладко, аз например като меря с електронен под мишницата не го вадя при изпискването, стартирам го пак и пак, докато между две изписквания не ми покаже покачване? Понякога след първото изпискване се е вдигало с половин градус още, което не е малко - дали е 37,5 или 38 .
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #176 -: Март 16, 2012, 16:12:11 pm »
В края на седмицата ви пожелавам бързо оздравяване на многото болни и хубави, слънчеви почивни дни!
Бих добавила за шарката нещо, което Бърди препоръчва- бани с препарат от овес реалба- има такъв на А-Дерма- ок.20лв. е за 500мл.На моето дете много му помагаха- облекчаваха сърбежите и подпомагаха възстановяването на кожата.
Нямам нет вкъщи, а на работа не ми остава време и затова рядко се вясвам, но се надявам скоро да чета само добри новини!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #177 -: Март 16, 2012, 16:18:41 pm »
Дони, мила с елекронния термометър не трябва да мериш няколко пъти един след друг. Мисля бърди беше коментирал това, че поне 15 мин. трябва да се изчака между меренията с един термометър! Отдавна беше, и аз така се бях шашнала и после разбрах къде греша! Аз меря с два елекронни един след друг, мерят почти еднакво!!! Ще се опитам да го намеря като линк!!!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #178 -: Март 16, 2012, 16:39:18 pm »
Аз съм ползвала два варианта на ушен термометър - този на Браун и друг, някаква японска марка беше, но не мога да си я спомня сега - в упътването и на двата беше описано колко да се извади от измерената стойност, за да се получи реалната Т - понеже в ушенцето по-принцип била по-висока Т, затова се налагало това изваждане.

Като меря с Брауна, обикновено правя три последователни измервания, не знам колко е правилно - неправилно, и после приемам за вярна усреднената Т. Но талка или иначе при последователните измервания, никога не ми е давало някакви драстични, а по-скоро минимални разлики.           
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #179 -: Март 16, 2012, 17:17:42 pm »
простете, ще ви върна на политическа вълна, ама министър юрист  8O що за лудост
колкото Евдокия Манева навремето направи много прекрасни неща с МОСВ /ако не си спомняте- крилатото предложение да прокопаят тунели в Стара Планина да отбиват реки в тях, за да направят воден транспорт/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #180 -: Март 16, 2012, 17:47:52 pm »
простете, ще ви върна на политическа вълна, ама министър юрист  8O що за лудост

освен това, 32-годишна - с "богат" управленски опит.

спокойно, господа офицери - корабът потъва по график!
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #181 -: Март 16, 2012, 17:50:26 pm »
Жената работи с размах, бе. Какво разбираш ти, аз или ... то май който и да е друг.
За термометрите - имам 1 дигитален/електронен не знам кое е точно и какво е разликата. Ами показва си 5 за 6. Това като съм го сравнявала с живачния. А живачни имам 2. Най-голямо доверие имам на ръката си. Не мери с точност до десета, но и не мисля, че ми е нужно. Знам кога е над 37, кога е около 38 и кога е около или над 39. Това последното е било само веднъж. При по-висока температура Ники и без това е сънлива и отпаднала и спокойно меря с живачния. Свещичка Ефералган ни спасяват положението за сега. М/у другото и за себе си винаги знам, когато Т ми мине 37 градуса, пак проверено неведнъж.
Днес си направихме дъъъълга пешеходна разходка и освен по пазара, влязохме и във всеки магазин по пътя ни. Крайното салдо е - 1 ябълка, 1 бонбон, 1 маслина без костилка и 1 Барни. :lol: Понеже я уча да пожелава добър ден, довиждане и лека работа.
Оздравявайте всички, че идва топлото време вече!

спокойно, господа офицери - корабът потъва по график!

п.п. Само ... дали ще има вода за всички.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 17:52:32 pm от Pesheck »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #182 -: Март 16, 2012, 18:00:54 pm »
....

освен това, 32-годишна - с "богат" управленски опит.
....

Зависи какво и кой е управлявала :lol: Аз имам една приятелка, чиято дъщеря е на 8 години, но мога да кажа, че има богат управленски опит  :D  Така строява цялата рода, че на 32 години със сигурност ще има поне 30 години стаж в областта  :lol: :lol: :lol:



*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #183 -: Март 16, 2012, 18:10:32 pm »
 :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12: :jump12:
оле, джиджи, ще ме умориш
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #184 -: Март 16, 2012, 19:45:06 pm »
Еййй, златни сте!
Ще трябва да се търси живачен термометър, имам един дигитален, но мери точно само под езика. За сега не е възможно приложението му на малкия гризач, ще даде фира на първия опит.
*Джиджи, изби рибата с това изказване :)

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #185 -: Март 16, 2012, 19:59:53 pm »
Ще трябва да се търси живачен термометър, имам един дигитален, но мери точно само под езика. За сега не е възможно приложението му на малкия гризач, ще даде фира на първия опит.
Само че,незнам къде ще намериш,вече не се продават.Аз имам един и го пазя като очите си!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #186 -: Март 16, 2012, 20:02:04 pm »


нашият е такъв и твърдя, че е много точен и прецизен, въпреки ниската си цена /в аптеката преди три години ми го препоръчаха и се доверих- оправдава ми доверието за сега/
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #187 -: Март 16, 2012, 20:14:55 pm »
....

освен това, 32-годишна - с "богат" управленски опит.
....

Зависи какво и кой е управлявала :lol: Аз имам една приятелка, чиято дъщеря е на 8 години, но мога да кажа, че има богат управленски опит  :D  Така строява цялата рода, че на 32 години със сигурност ще има поне 30 години стаж в областта  :lol: :lol: :lol:

Бе и аз обмислям да влеза в ГЕРБ и другата година да се кандидатирам за здравен министър. ПР съм и съм богат управленски опит и знай'ш как ще я оправя държавата за3 месеца, ааа?
Ми що, щом юрист става, аз що да не ставам?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #188 -: Март 16, 2012, 22:43:49 pm »
Вени, още бая хляб има да изядеш, докато станеш на 32. А пък аз вече съм дърта.  :lol:
Джаме, ще ти пиша двойка по математика. На 33 е. Ех, спокойна съм. Ще взема да се кандидатирам другия път.

Аз имам Браун за ухо. Меря в двете уши последователно, за да съм сигурна. В указанията за употреба пише, че са възможни разлики от +/- 0.3 градуса.
« Последна редакция: Март 16, 2012, 23:02:43 pm от blue_sky »

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #189 -: Март 16, 2012, 22:50:34 pm »
да бе, през деколтето на пижамката, повдигам ръчичката и готово. не се събуждат децата. ама моите деца не спят с три ката дрехи, спят голички само с пижамка :wink:

И аз така меря. Даже на свекървата се наложи да мери и много се притесняваше. После ми вика, аз само казвам ще мерим температурата и те сами си вдигат ръчичката, без да се въртят. А си спят.
Днес разходката ни беше кратка, че не смея да се отдалечаваме от къщи. От антибиотика се разхлабиха и изненадите са възможни по всяко време.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #190 -: Март 17, 2012, 00:00:14 am »
:( Нашите болни неволи продължават.

От днес Ники и Алекс са с втори АБ а Никол за десерт направи и два пристъпа в рамките на 4 часа. Въпреки инхалациите и всички лекарства, които пие. Сега спят от 2 часа и нито веднъж не са се изкашляли и температурата им е спаднала. Дано страховете ми и виденията за болница са само в моята глава.

И понеже досега не съм питала нищо за Т :wink:, преди млако като им я мерих (и аз меря с Браун за ухо -Деси виновна съм много вече) беше 35,7 и 35,9. Знам от вас, че след вирус може да има понижаване на Т но още един въпрос - под колко градуса не трябва да спада Т при децата. Чак утре сутрин ще я чуя нашата лекарка.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #191 -: Март 17, 2012, 00:23:12 am »
Лис, за деца не знам, но моята Т е около 35,6 и като съм питала хомеопата ми е казвал да не се притеснявам до 35.5.
Иначе ето какво намерих в нета за хипотермия.
http://www.bushcraftbg.com/forum/index.php?topic=95.0


"Хипотермията при децата се нарича телесна температура под 35 градуса. Децата с хипотермия са оплакват от студ, изморени са, появява се треперене, кожата е студена на допир, говоренето започва да се провлачва и други."
Източник:http://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D1%85%D0%B8%D0%BF%D0%BE%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0

И една тема от мамата:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=153735.0

Явно понякога има предозиране с Нурофен, който понижава телесната температура.

Лисо, изписаха ли ти пребиотици при прием на толкова антибиотици? Напоследък много се тръбеше, че трябвало да се приемат, ако се приемат антибиотици.
« Последна редакция: Март 17, 2012, 00:25:39 am от jasmin_veni »
[/url][/url]
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #192 -: Март 17, 2012, 01:34:02 am »
моят син нощем, като спи, имат Т от порядъка на 35,5 - 35,9, измерена в ухото с термометър Браун. не се притеснявам, не е напълно достоверно, според мен. а и нощем се охлажда тялото, явно.

иначе, ние сме шампионите тук по достигната ниска телесна Т без установена причина - 35.5 измерена с живачен термометър ректално. както знаете, при такова измерване се маха 0,5 градуса. не искам да си припомням...
« Последна редакция: Март 17, 2012, 01:35:37 am от jam »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #193 -: Март 17, 2012, 02:02:43 am »
Мини, Микролайф ли е марката на термометъра, че не се чете на картинката?
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #194 -: Март 17, 2012, 05:38:37 am »
Лисано спрете се бре, аз побелях само като те чета,
къде ти е душата, къде? Нека спре всичко това, моля се!

И аз меря, с Браун за ухо, Деска  :kiss:, на ниските може и да има леко отклонение,
но високата я заковава, еднакво и в двете уши!

Това с ниската Т е като с високата, все ти изправя косата!
Егати и седмицата егати и чудото!

Относно д-р Константинов, ами очаквах го и пак ми стана болно,
падна жертва в задкулисните игрушки с лекарствата!

Само ще кажа, че нищо добро не може да очаква от човек,
който стъпвайки в длъжност има самодоволната усмивка на млад комсомолец!
Но Джиджи е права, на 33 може да "командвала" какво ли не! :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #195 -: Март 17, 2012, 06:58:52 am »



Само ще кажа, че нищо добро не може да очаква от човек,
който стъпвайки в длъжност има самодоволната усмивка на млад комсомолец!
Но Джиджи е права, на 33 може да "командвала" какво ли не! :lol:


Точно! Чак се изумих на самодоволната физиономия и на изказването, че тя е "тежката артилерия"  8O.
     
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #196 -: Март 17, 2012, 07:29:39 am »
Severina- микролайф е, да.


Сега като го казвате- цял ден си мисля, как лицето на тази жена говореше "е, стана на моята най- сетне"
няма да ви казвам на глас какво точно си мисля за нея, че със сигурност е за червена точка с 18 и разговор след 12 вечерта
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #197 -: Март 17, 2012, 08:39:21 am »
Аз не че искам да защитавам девойката, ама съм била с нея на семинар в Албена 2005 година, и още тогава беше юрисконсулт на болницата в Русе и се занимаваше с обществените поръчки. Не съм поддържала връзка с нея и леко се изненадах като я видях в парламента 2009 година. Но на първо четене на като приемаха новия закон за обществените поръчки имаше доста адекватни изказвания. Явно заради опита й във възлагането на обществените поръчки в областта на здравеопазването я слагат.
В общ план, аз съм на мнение, че трябват повече мениджъри в управлението, с отношение към съответния ресор, а не тесни специалисти.
Но пък и от политиците не можем да очакваме да мислят за народа, така че който и да сложат, колкото и той да се напъва, ако не следва партийната линия, ще лети.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #198 -: Март 17, 2012, 09:34:15 am »
И аз да се включа в темичката  :)
Ние пък сме с хрема, - ццц, излизахме 3 дни на разходка и хоп, паак сополи, а беше добре облечен  :(
И ние имаме бейби вак - малко рев го дава, ама то и с обикновените помпички и даже с клечките за уши е така, пък с нея поне изкарвам нещо. А, бе каквото и да му сложиш в носа е рев. Жал ме е, ама няма начин с тези сополи. Дано само не слезне надолу, че май нещо ми се струва че се опитва да кашля.
В една от темите имаше линкчета за едни неща, с които се промиват носните канали -през едната ноздра вкарваш разтвора и през другия излиза. Те подходящи ли са за бебета и може ли да се използват при хрема?


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #199 -: Март 17, 2012, 18:01:03 pm »
 Момичета, въпроса ми е по-скоро към тези, които имат по две дечица. Как поддържате играчките. Понеже нали по-големите ги разнасят из къщата, завират по разни тайни места и т.н. Та, миете ли ги редовно или не. Нашият юнак е на почти 9 месеца. Вече ги мия рядко играчките, но когато идва племенницата, която  е на 3,5г на гости да играят заедно... пада едно разнасяне из всички стаи, хвърляне и т.н  не знам трябва ли след това да ги мия заради Калоян, който естествено лапа всичко.
 Вие какво правите?
 Хубав слънчев уикенд
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #200 -: Март 17, 2012, 19:45:04 pm »
отдавна нищо не мия, освен ако не е паднало в коридора, където са обувките или навън.
В нас се мие през ден, затова...
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #201 -: Март 17, 2012, 22:07:22 pm »
С Мишо миех всичко,с Митко като при Вени-само ако е паднало в нещо мръсно или навън.Дето вика една моя дружка "Всяка прашинка-витаминка" :lol:

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #202 -: Март 17, 2012, 22:11:32 pm »
Лисано, дано е минало най-страшното и оздравяват вече дребосъците!

Дидонче, и аз като jasmin_veni напоследък рядко мия, макар моя юнак да е вече на 1г и 4м, продължава упорито всичко да лапа. Има предпочитания към цветята, много обича да ги скубе, дроби на парченца и вкусно вкусно да ги хапва с гарнитура повечеко пръст ако може. Но и всякакви други боклучета които намери са добре дошли, особено ако кака му е творила с ножичката все се намира какво. Направо не знам как ще я караме по пясъчниците скоро, че те пък колкото са чисти..

Inke Tinke, мерси за споделеното, утре ще потърся този продукт на А-дерма, поне за него се надявам да са чували, че с Aveeno ударих на камък из нашите аптеки, чакам сега от Uk да ми пратят, та поне за малчо да съм подготвена.
Габи иначе се държи геройски, поне разбира като обяснявам че не трябва да пипа пъпките и се страе колкото може, но пак вдигна Т 39.6 след обяд. Меря с 3 термометъра и аз, на живачния най-имам вяра, но почти е невъзможно с него да измеря, никой не трае толкова.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #203 -: Март 18, 2012, 08:18:41 am »
 Чудесно, че подкрепихте мързела ми, хихихихи.
 Хайде навън, чудесен ден ще е и днес
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #204 -: Март 18, 2012, 09:54:39 am »
момичета, не си давайте парите за безумно скъпи и безброй термометри. микролайф са едни прекрасни термометри, а и цената им е повече от приемлива. имахме такъв, елена го изгриза, сега пак съм купила такъв и си работи чудесно и точно :)

и сега последните подвизи на ели-белята. счупила сифончето на умивалника, следователно се запушил, напълнила с вода и не казала на никой. сутринта баща й става и започва да бучи, е разглоби цялата мивка - ботуш, сифон от долу, източи водата и оправи счупения сифон, не само да е заял, счупел го келеша... как е успяла никой не знае :lol: :lol:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #205 -: Март 18, 2012, 10:09:10 am »
Мами, само не разбрах дали има такава тема за  неотложна помощ, че както попрочетох назад и направо аз вдигнах Т. Досега мъника не е вдигал ( дано не се и случи)че аз направо ще се шашардисам ако стане  8O.

П.П. ако има такава тема, може ли линкчето на ЛС.


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #206 -: Март 18, 2012, 10:15:38 am »
Когато Тони беше бебе имах събрани много полезни сайтове, но няколко пъти се наложи спешна преинсталация и всичко ми се затри. Ето този сайт http://www.pramed.com/index.htm ми е бил доста полезен
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #207 -: Март 18, 2012, 10:42:09 am »
Надявам се да приемате нови попълнения в темата  :)
И аз с въпрос как да сменя педиатъра на бебето? Трябва ли първо да кажа на сегашния и да искам картон и събрана информация или направо да отида при нов и ще бъде препратена информация по служебен път(това второто сигурно си го въобразявам, че може да стане ама не съм запозната, а този така ме вбесява, че после една седмица не мога да се успокоя)? И още казаха ми, че педиатъра мога през цялата година да го сменям не като ЛЛ два пъти в определените месеци?
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #208 -: Март 18, 2012, 10:54:10 am »
Мами, само не разбрах дали има такава тема за  неотложна помощ, че както попрочетох назад и направо аз вдигнах Т. Досега мъника не е вдигал ( дано не се и случи)че аз направо ще се шашардисам ако стане  8O.

П.П. ако има такава тема, може ли линкчето на ЛС.

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47682.0
Ето това е темата на didon, в педиатрични грижи и консултации е.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #209 -: Март 18, 2012, 11:07:46 am »
Момичета, днес станах леля   Малкият Костадин се е родил 3500 гр. 49 см.  :drunk: :bori_004:Наложило се е секцио и сега само се надявам снаха ми да не го приема като личен неуспех. Нали беше наела дула, ала-бала, та се надявам да не си самовмени чувство за вина.
И много се ядосах на родата. Таткото казал, че от понеделник ще събира хора да полеят, а кумовете им (страшно несъобразителни) му казали 'ми ние идваме, ти в понеделник пак си празнувай" osi_7  Много се ядосах, защото той сега трябва да е с жена си и с детето си! Глупаци прости   Хич не им пука за майката, даже са й казали, че е избрала мого грозно име за детето! osi_12
Утре съм на интервю за работа и няма да оставаме тази вечер до късно, но за двата часа, в които ще ги видя, не знам дали да си мълча или да ги сложа на мястото им.
 
[/url][/url]
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #210 -: Март 18, 2012, 15:59:08 pm »
жасмин, честито леля!! Да ви е жив и здрав малкият юнак за радост на всички! Не тровете хубавия момент с разни глупаци. Дано таткото се оправи и да прекара колкото е нужно с майката- то си зависи от него, ако някои много се натиска да отиде н асвиждане и това е.

Аз днес тотално разбих режима на малкия -още не можем да свикнем с хубавото време и аз незнам как и кога да го извеждам. В смисъл, че не исках да спи навън, защото си мисля че няма да спи дълго, както вкъщи е свикнал зимата, а и вече е по-голям и за разлика от преди, когато спеше само в количка, след 7-8 месец има режим горе-долу. Обаче той и предиобед не спи редовно напоследък (явно май скоро ще прескочим тази дрямка) и после му си приспа много скоро, ние айде обратно да спи у нас, но той се преумори и спа много малко и вкъщи. Абе не можах да го обясня този примък-отмък  :lol: но исках да питам вие около и след годинката спите ли навън следобед или вече само в къщи.. :?
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #211 -: Март 18, 2012, 17:39:38 pm »
Спим навън. При нас не е проблем дали вътре или вън.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #212 -: Март 18, 2012, 18:23:13 pm »
И ние спим навън - даже по-добре отколкото вкъщи. В повечето случаи едвам стигам до ъгъла на улицата и вече е откъртил.  :stroller: :sucky: :balk_126: Много приспиващо му действа и минаването по паветата. Нема такова приспиване, ей! Не знам дали мозъка му става на боза или не, тресе се като при земетресение, ама хич не му прави впечатление:lol: :lol:
« Последна редакция: Март 18, 2012, 18:25:50 pm от ivanita »


*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #213 -: Март 18, 2012, 18:32:53 pm »
Хич не гледам вън - вкъщи, само да спи :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #214 -: Март 18, 2012, 18:41:45 pm »
Надявам се да приемате нови попълнения в темата  :)
И аз с въпрос как да сменя педиатъра на бебето? Трябва ли първо да кажа на сегашния и да искам картон и събрана информация или направо да отида при нов и ще бъде препратена информация по служебен път(това второто сигурно си го въобразявам, че може да стане ама не съм запозната, а този така ме вбесява, че после една седмица не мога да се успокоя)? И още казаха ми, че педиатъра мога през цялата година да го сменям не като ЛЛ два пъти в определените месеци?

Аз като сменях нашия педиатър,трябваше да взема амбулаторната карта и синята книжка.Ако са в теб,няма за какво да ходиш при сегашния си педиатър.
[/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #215 -: Март 18, 2012, 18:48:33 pm »
 :lol: :lol: :lol:

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #216 -: Март 18, 2012, 19:46:48 pm »
 :jump12: :jump12:
страшно готино

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #217 -: Март 18, 2012, 19:49:51 pm »
И си е верно  :lol:
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #218 -: Март 18, 2012, 21:09:55 pm »
хихихихи, ми те татковците дано поне това да знаят :)

 М-и, аззнам, че не си длъжна до уведомяваш стария педиатър, че ще го сменяш. Само съм чувала, че има определени дати, периоди, в които може това да се прави

 Ние вчера и днес бяхме навън буквално цял ден. Вчера имахме прибиране за пюрето на обяд, а днес просто го нахраних навън. Е, в количката спа по-малко, отколкото с мама на спалнята, но пък си беше в прекрасно настроение целия ден
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #219 -: Март 18, 2012, 22:00:18 pm »
Аз преди 2 години сменях педиатъра и това ставаше само месец юни и декември като се наложи да отида само да си взема картоните на децата.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #220 -: Март 19, 2012, 08:25:04 am »
Благодаря ви, смятах да изчакам до юни, че през първата година да не сменяме, но аз му казвам, че повече от месец сме с корички в носа и колкото и да капя и пръскам физ. разтвор пак се появяват, а той ми казва "те бебетата нямат синуси вземи си аспиратор от тия като сламка и ги изсмуквай" - то детето вече само като види нещо да му доближава носа и започва да пищи. Казвам да изследваме - категорично не щом не сме капали една камара капки за нос и да има проблем значи нямаме основание.
И всеки път така няма нужда от нищо жизнен е значи е добре.
И ние вчера изкарахме деня навън смятам днес да оголим крачетата  :)