0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #100 -: Март 15, 2012, 16:12:21 pm »
Нали за това е темата, всеки да сподели опит и да обсъдим заедно!
Споделеното тук се помни, от опит казвам!
Когато Вики вдигна 39.6 С лекарката от спешна помощ каза, че мога веднага след Хексалгина да сложа свещичка. Тя ме посъветва да не слагам оцет във водата, защото малките деца правели алергии от него.  :?
Ако ръцете и краката са студени разтривам за да слезе топлина към тях, ако няма втрисане не завивам много!
Дано няма нужда повече от такива мерки!!!

Сега ви моля да споделите като е болно детето как процедирате нощем?!
Аз лично навивам телефона да звъни на всеки час за да не заспя и да вдигне висока температура. Вземам я при мен да спи! Меря без да я събуждам! Като се повиши много тя е неспокойна и сама се събужда.
След последното боледуване обаче, както беше казала Стефи спалнята всяка вечер е пренаселена! :( :oops: Дали нещо се е уплашила при високата температура?!
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:16:52 pm от yana-v »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #101 -: Март 15, 2012, 16:16:49 pm »
Аз лично навивам телефона да звъни на всеки час за да не заспя и да вдигне висока температура. Вземам я при мен да спи! Меря без да я събуждам!
Така правя и аз. И ние си спим заедно почти постоянно, но това да ни е кусура. Здрави да са само!!!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #102 -: Март 15, 2012, 16:21:24 pm »
ultra, хубаво, че припомни - туй за впръскването на лекарството странично към бузата и лекар ни го е казвал. аз много ползвах за даване на лекарства спринцовките от Панадола - много са удобни, мериш прецизно, лесно се вкарват в устата и може на части да впръскваш. мойто, за щастие, никога не е плюло или повръщало лекарство поради отвращение - какви ли не гадости е изяло...

нощем, ако трябва честа проверка, навивам часовника през час и спя при детето, в неговата стая има още едно легло.

41.2 - ужас, да не дават Господ и Света Богородица...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #103 -: Март 15, 2012, 16:23:17 pm »
Лис, трудно може да се даде някакво ориентировъчно време. Моите и двамата са така - до 38 е ок, но мине ли 38, в рамките на не повече от 30 минути удрят 40 градуса, затова не ги оставям да качват и винаги ако мине 38, дори и с една десета давам лекарства. Общо взето намери си нещо, което да те успокоява в такъв момент, разни бележки си сложи, за да не се панираш и да знаеш какво да правиш.
За буденето - аз рядко ги будя да им меря темп, обикновено ги усещам. В повечето случаи спят при мен, ако може да се нарече спане :) когато са болни. При нас и двамата като покачат темп, почват да спят неспокойно, да мрънкат или да дишат тежко. По това ми е ясно, че сме в друга фаза.
При всички случаи, ако много се притеснявате или не се чувствате сигурни, по-добре да разкарате линейката или да се разходите до спешното, отколкото да съжалявате.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #104 -: Март 15, 2012, 16:24:19 pm »
Какво правим ако в името на самолетен билет е прибавена погрешка една буквичка? За капак е поръчан от френска компания от друг френско говорящ човек, а притежателят му не говори езика. Ще се пътува след 3-4 дни. Знам, че по принцип е проблем, но грешката си личи. Случвало ли се е на някой? Има ли как да се поправи или не правим нищо и се надяваме да не забележат или там си правят корекция.

lidia, обадете се на авиокомпанията, те ще ви кажат какво и що. минал опит не ти помага, всяка компания е различна и всеки случай е различен.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #105 -: Март 15, 2012, 16:27:36 pm »
Какво правим ако в името на самолетен билет е прибавена погрешка една буквичка? За капак е поръчан от френска компания от друг френско говорящ човек, а притежателят му не говори езика. Ще се пътува след 3-4 дни. Знам, че по принцип е проблем, но грешката си личи. Случвало ли се е на някой? Има ли как да се поправи или не правим нищо и се надяваме да не забележат или там си правят корекция.

lidia, обадете се на авиокомпанията, те ще ви кажат какво и що. минал опит не ти помага, всяка компания е различна и всеки случай е различен.
Звъня аз, звъня.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #106 -: Март 15, 2012, 16:31:27 pm »
Ани, точно така правя и аз. И с лекарствата и с повишаването на тон за да го стресна.
Дани няма проблем, той може да изпие дозите и на Никол и на Алекс и да си поиска още. От 4 дни ходи след мен и иска още сладък сироп и плаче жално като не му дам:)

Снощи точно това правих с ръцете на Никол, разтривах опитвайки се да ги стопля, но беше по-скоро някаква изплашена реакция като я пипнах.

За втрисането ще имам предвид. Завих си детето преди малко и сега спи спокойно:)и температурата слава богу спадна.

Гане, точно това ще направя. Даже вече знам как да използвам една прибрана дъска за писане:)

Аз така или иначе спя в стаята на децата ги наблюдавам през час или по-малко когато са болни. Меря Т без да ги будя и задължително давам нещо когато Т стане 38.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 16:34:43 pm от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #107 -: Март 15, 2012, 16:36:31 pm »
И кака Деса е така, ако може да изпие шишето със сиропа :lol:
обаче естествено Еленка е друга бира, стиска устата и бяга, голЕм зор :lol:
Иначе не са повръщали от лекарства, но той само хексалгина е горчив, слагам го в една лъжичка панадол, разбърквам с клечка за зъби да се омеша и бутам в устата :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #108 -: Март 15, 2012, 16:46:26 pm »
А защо е тази нова мода да не се дава нищо до 38? Говорила съм с доста лекари, вярно че мненията са различни, но всички са единодушни че злед 37.5 температурата може да нарастне изведнъж и да се стигне недай боже до гърч, така че аз лично не чакам да се бори и прочие щуротии, а подпомагам процеса. Дай боже по-малко такива високи температури и да не се случват такива неща. Иначе самата мен са ме обливали със спирт в спешното, за да свалят температурата, голяма беля съм била с температурите.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #109 -: Март 15, 2012, 16:53:29 pm »
Доскоро и аз ползвах за Тони спринцовката от Нурофена за даване на всякакви АБ, сиропи и прочие - мушвам настрани към бузката и докато се усети - на няколко пъти го е погълнал. За щастие не ми е повръщал. Сега, като е поотраснал вече, измислих друга тактика - викам Симона и тя се преструва, че пие лекарството, което трябва да му дам. А той съответно си мисли, че се случва нещо потайно и интерсено без него и веднага тича да му давам. Горчиво, негорчиво - всичко пие, само и само да не изпусне :)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #110 -: Март 15, 2012, 16:56:15 pm »
Какъв беше тоя грип, няма оттърване от него. Повтаря, потретва и аз не знам вече?

Моите изобщо не са от неболедуващите деца, но казвам ви винаги като ми вдигнат температура и сякаш бяла пелена ми застила мозъка. Все имам чувството, че нещо пропускам, че нещо не е наред.
Над 38.5 задължително давам хексалгин капка на кг тегло и веднага вкарвам под душа. В началото с телесна температура водата, после постепенно охлаждам, но да е марна. Да е приятна на пипане, не бива детето да зъзне. Обливам обилно гръбнака, мишниците, гушката.
Рискът при студените компреси и душ е от внезапното преохлаждане, така се стимулира повишаването на температурата. Отделно рязкото спадане на температурата също може да причини гърч.
Оцет не се слага - пресушава се кожата, започва да се лющи. Приятно топлата вода е достатъчна.

За обличането - при температура разсъбличам моментално и проветрявам стаята. Но ако детето го тресе и качва в момента температура, то е добре да е завито. Обикновено като са с температура над 38 се подвизават в къщи по къси панталони и широка тениска, задължително боси.
Ако спят - завити до кръстчето с поларено одеалце.

Не подценявайте даването на течности - много е важно, винаги по-леко се понася температурата, ако детето е хидратирано.
Сок от малини - помага за сваляне на температурата. Давала съм, не мога да кажа дали е имал ефект, защото не съм разчитала само на това.

Като тръгне да се качва температурата меря през 20 мин с термометър, никога не разчитам на ръка, че нали знаете за "парен каша духа...". Моята дъщеря след нурофен свещичка, хексалгин и душ беше свалила температурата до 37.6 и за не повече от 40 мин, беше станала 39.2.
Спринцовки от нурофен и панадол ползвам основно за даване на лекарствата, с лъжица ми е несигуно, кой се извърти, бутне... Пък какво е изпил.

На един лист си правя графика в колко часа на кой от двамата какво съм дала, колко е била температурата и т.н. След половин ден търчане и треперене се омешвам и забравям всичко, на кой кога какво, имаше ли още нещо да се даде.
Така да ми е там на бюрото да си го гледам и да знам.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 17:01:40 pm от *vera »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #111 -: Март 15, 2012, 17:07:49 pm »
Лисе,по въпроса ти за студените ръце-когато ръцете и краката са студени значи Т ще продължи да се покачва,когато се затоплят вече тялото започва да излъчва и Т постепенно ще започне да спада.Това го знам от педиатър.При Ива определено е така.

Мисля,че скоро при коментиране на Т бях споделила,че при нас много помага мазането на телцето с лимон-слабини,подмишнички и челото.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #112 -: Март 15, 2012, 17:11:04 pm »
Всичко пиша и аз на лист - в колко часа, колко температура, какво съм дала и т.н.т. На преглед задължително с листа, че иначе се обърквам. Педиатърката в началото ми се смееше, но сега сама си иска листчето.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #113 -: Март 15, 2012, 17:19:37 pm »
Стефи,и аз така правех с хексалгина и панадола ама мойта докторка ми се накара че не се смесвали така лекарствата и аз спрях.Да чукна надърво повече от 39,5 не са вдигали и двамата.Тогава давам само хексалгин и след 15-20 мин. вече се потят като прасенца.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #114 -: Март 15, 2012, 17:24:26 pm »
да, и аз не съм особено съгласна с това, аз действам според детето. Деси я чакам да вдигне 37.9-38 преди дам, но тя до сега не ми е вдига аповече от 38.5, докато Елена още на 37.6,7 давам, защото вдига много бързо, за 20 мин. стига 39+.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #115 -: Март 15, 2012, 17:39:30 pm »
Някой ползвал ли е парацетамол на сироп?Гледам че цената му е наполовина на панадола и калпола пък нали и в тях това се съдържа?

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #116 -: Март 15, 2012, 17:47:04 pm »
Някой ползвал ли е парацетамол на сироп?Гледам че цената му е наполовина на панадола и калпола пък нали и в тях това се съдържа?

Съседката го ползва за дъщеря и. Доволна е и за цената ми каза. Не съм взимала.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #117 -: Март 15, 2012, 17:59:07 pm »
Схемата аспирин+аналгин на всеки 2 часа се прилага при възрастни с висока Т за овладяване на ситуацията при дълги полети със самолет. Наложи ми се да го науча преди години и така спасих човешки живот и доведох от Германия до България най-близкия до сърцето ми човек в този момент.
Сега го прилагам при децата в схема нурофен+хексалгин, но само при Т над 40.
Опитът ми до моменто сочи, че когата опитвам да държа Т на ниски нива 37.5-38 с лекарства, болестта доста се усложнява в сравнение със случаите, когато до 39 не давам нищо. Все пак организмът трябва да се бори, но и моите деца винаги вдигат много високи Т. Термометърът ми е отчитал 40.6 не веднъж. :?
Рязкото сваляне на Т не се препоръчва поради риск от гърч!


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #118 -: Март 15, 2012, 18:53:24 pm »
Цял следобед ви чета за този ужас висока Т и изпитвам страх
да пиша, да не ме чуе рогатия, че една година ни подминава!
У нас Митака прави високи, щом е над 37.5 за няма и минути
скача до 39, при него съм виждала 39.9 и не искам да си я спомням!
Оцет в хладка вода съм слагала веднъж, но аз не понасям миризми като ми е лошо
и на децата не го правя, малко сапунче във хладка вода, също сваля температура!
Писала съм и друг път, аз ползвам напоени чорапчета,
като ги слагам и на крачката и на ръчичките като ръкавички!
На сгъвките на ръцете и под мишничките кърпички!
Държа до затопляне не повече от минута две, почивка кратка и пак!
Хексалгина за да не бъде повърнат от лекар знам се слага в малко панадол,
медена вода или сок, нещо което детето обича!

Спокойна нощ на болните...
Ани, дано Мони вече е по-добре!
Лис, знаеш и в 2 да звъннеш, на линия съм!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #119 -: Март 15, 2012, 18:58:23 pm »
Сиропът парацетамол има гаден вкус и децата не искат да го пият.






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.