0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #140 -: Март 15, 2012, 23:20:21 pm »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #141 -: Март 15, 2012, 23:24:52 pm »
Тук дават свещички Диазепам при деца склонни към такива гърчове.Обаче се приготвят,вече нама готови такива.
 В градината на Жоро ми беше искала една сестра такива свещички или таблетки,точно за такива случаи,но отказах да нося.
<br />
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #142 -: Март 15, 2012, 23:26:11 pm »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.

 8O
Кога това? Еййй....
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #143 -: Март 15, 2012, 23:28:12 pm »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.
Много жалко, че д-р Константинов няма да е повече министър. Отворен е за диалог и има визия и воля за решаване на проблемите.
Но пък има и една хубава новина - Трайчо Трайков няма да е министър на икономиката, енергетиката и туризма - много дълго трябваше да чакаме да го отстранят след тази негова поредица от недообмислени решения.

« Последна редакция: Март 15, 2012, 23:31:10 pm от cygnus »
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #144 -: Март 15, 2012, 23:41:11 pm »
Мая,
и моите деца изкараха много тежка варицела преди около 2 месеца. И аз ползвам албата. От ментоловия спирт Михаела пищеше толкова силно, че целия блок чуваше, кога и слагам спирт на пъпките. Не знам защо се твърди, че ги облекчава, моите предпочитаха от бялото нещо, а не спирта. Даже ги имам снимани, тампонирани с Албата. И тъй като пъпките бяха много, ама наистина много и по цялото тяло - целите деца ставаха бели! :) Къпех си ги само с вода, БЕЗ никакъв сапун. Сапунът може да инфектира пъпките.

Между другото, Михаела изкара на два пъти варицела. Въпреки, че навсякъде пише, че това не е възможно, все пак имало и под 1% изключения.

Лисе,
оправяйте се бързо.
Като четох за всички тия температури и гърчове и ми настръхна косата!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #145 -: Март 16, 2012, 00:15:01 am »
Винаги най-големият ми страх е била високата температура. И съмнението дали ще се справя и дали ще реагирам адекватно на момента.  Чета ви и косите ми настръхват. :?

Моля, нека заковем тази тема или поне част от мненията в нея - ще е полезна за всички тук. Аз сега чета, копирам, записвам, но както е казала Лиско в момент на нужда една закована тема би свършила много по-бърза и ефективна работа от търсачката,  с която аз, уви, не винаги успявам ефективно да се справя.  :oops:

Благодаря ви на всички за споделените мнения. Моля се, обаче, да не ми се налага да ги ползвам.

Нека бързо оздравяват дечицата и по-малко тревоги за родителите.
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #146 -: Март 16, 2012, 00:23:13 am »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.

Благодаря, сега прочетох! Цалата система е с краката напред :?

z22, последно 21 кг да бяха и значи моите сметки се връзват. И как да отида утре при педиатърката и да я питам "може би е станала грешка с дозировката?"

Нямаше ли тема "Неотложна помощ, спешни случаи" или нещо подобно?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #147 -: Март 16, 2012, 00:41:34 am »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.
Много жалко, че д-р Константинов няма да е повече министър. Отворен е за диалог и има визия и воля за решаване на проблемите.

подкрепям.

ако някой си мисли, че като сменя само министъра през две седмици, ще реши проблемите на здравеопазването или на която й да било сфера - значи е в неравностойно положение откъм горната част на тялото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #148 -: Март 16, 2012, 00:46:42 am »

ако някой си мисли, че като сменя само министъра през две седмици, ще реши проблемите на здравеопазването или на която й да било сфера - значи е в неравностойно положение откъм горната част на тялото.
:good_post:

В този форум никога досега не бях коментирала теми с политически акцент, но това ми допадна. :wink:

Трети здравен министър си отиде от кабинета. Лоша кадрова политика. Жалко и за Трайков.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #149 -: Март 16, 2012, 09:36:06 am »
Поредният здравен министър си отиде... А бях убедена, че точно този е правилният избор. Жалко за всички, които имат нужда от действащо здравеопазване ... в този мандат.
така е Ани, това беше единствения човек, който наистина знаеше какво говори и прави, по-добър диалог с никой друг министър не сме имали. Сега съм искрено притеснена какво и как ще се случи... :(
*

    nimika

  • *
  • 3357
  • Да сме усмихнати , добри и слънчеви!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #150 -: Март 16, 2012, 10:43:33 am »
...
Моля, нека заковем тази тема или поне част от мненията в нея - ще е полезна за всички тук. Аз сега чета, копирам, записвам, но както е казала Лиско в момент на нужда една закована тема би свършила много по-бърза и ефективна работа от търсачката,  с която аз, уви, не винаги успявам ефективно да се справя.  :oops:

Благодаря ви на всички за споделените мнения. Моля се, обаче, да не ми се налага да ги ползвам.
...

 И аз ще чета и ще си записвам ,и копирам.
Всичко споделено за висока температура и как да се  действа е изключително полезно , особено на млади майки като мен без подобен опит.
И аз си помислих , че би било хубаво част от постовете да ги има например в темата за Спешна помощ или нещо такова.Не всички четата тук , а Lisko , jam  споделиха много полезни неща.
 Благодаря ви .

Да оздравяват всички и дано наистина съветите рядко да влизат в действие.


Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #151 -: Март 16, 2012, 10:50:35 am »
ако някой си мисли, че като сменя само министъра през две седмици, ще реши проблемите на здравеопазването или на която й да било сфера - значи е в неравностойно положение откъм горната част на тялото.

Е точно това е. Жалко за д-р Константинов. Един път да видя здравен министър, който си върши работата...

Кремчето за варицела е ViraSoothe, около 25 лв тубичката беше.

Ментолов спирт помага, но при деца склонни към гърчове или с неврологична история, се тампонира с обикновен спирт. Това ми го каза д-р Масларски, когато Дани караше варицела. Ментоловият мирише много силно и при предразположено дете може да отключи гърч.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #152 -: Март 16, 2012, 10:52:44 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #153 -: Март 16, 2012, 10:59:10 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.

отново да припомня вица.

опашка пред МЗ. минувач пита последния:
- за какво е опашката?
- ами за здравен министър.
- еее, много е дълга.
- а, нищо, тя бързо върви...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #154 -: Март 16, 2012, 11:10:01 am »
Много ми допада тази гледна точка на този британски писател за образователните системи по целия свят. Много важни неща казва този човек: http://www.ted.com/talks/lang/bg/ken_robinson_says_schools_kill_creativity.html
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #155 -: Март 16, 2012, 11:25:15 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.

отново да припомня вица.

опашка пред МЗ. минувач пита последния:
- за какво е опашката?
- ами за здравен министър.
- еее, много е дълга.
- а, нищо, тя бързо върви...

Тва го крадна за ФБ, да знаеш :)

Стефи, как е цицината? А излезе ли пластмасовата играчка?
[/url][/url]
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #156 -: Март 16, 2012, 11:27:27 am »
ааа цицина нямаме, нали съм гърмян заек и олиото върши чудеса, не посиня, само леко е подутичко :lol:
а лъжицата не съм я видяла, но не я и търся, признавам си, щото тя се обслужва и докато стигна до тоалетната вече си е пуснала водата :lol:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #157 -: Март 16, 2012, 11:31:35 am »
айде честито, новия министър е Десислава Атанасова, досегашната шефка на Здравната комисия в Парламента.

Цитат
Десислава Атанасова - визитка
Десислава Атанасова е родена на 8 октомври 1978 г. в Дулово. По професия е юрист. Завършила е право, политология и европейска интеграция. Работила е като юрисконсулт на русенската болница.

И после здравен министър?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #158 -: Март 16, 2012, 11:38:50 am »
Абе, ако има момичето добри идеи и характер да ги осъществи - защо не. Само дипломити и да не са взети от "университета" на Калина Илиева /бившата шефка на Фонд "Земеделие"/
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #159 -: Март 16, 2012, 11:39:45 am »
дам, наборката ще проведе "най-добрата" здравна реформа, нямам думи просто.....
жената разбира от право и евро проекти, мъкааааа
сигурно аз разбирам повече от здравеопазване :lol: :lol: