0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #60 -: Март 14, 2012, 22:12:41 pm »
Стеф, дано излезе бързо чудото!
И днес се опулих на изказване на специалист ЧР, даже го публикувах във ФБ:
"Хем Ви се работи заради работата, хем постоянно първо гледате заплатите...."
И не си права за младите хора. Тук се получава или 'даааа, ама вие ще се ожените и деца ще искате да имате" или "вие сте млада, още едно дете сигурно искате, пък вашето е още малко, ще боледува..."
Ами ще гледам я, детето ми все пак не яде "работа" :x От друга страна достигнах до извода, че още на първото интервю трябва да знаем колко струва трудът ни и да умеем да се спазарим за заплатата си, защото ако ние не го направим, няма кой да помисли за нас.
Лис, бързо да се оправяти и ти и лисичетата!
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #61 -: Март 14, 2012, 22:56:57 pm »
Здравейте, момичета!  :D

И аз чак сега се разписвам. Много работа и после у дома - пак много!  :lol:

Ади, мила, спокойно нареждат се нещата. Даже напоследък ми е по-чисто у дома - откакто тръгнах на работа. Вечер имам физическа енергия за изразходване, след седнето на бюрото цял ден. Е, и таткото помага обаче - готви, гледа беба. Но, всичко останало си лежи на мен де. Бабата, която гледа Ники помага и тя по мъничко с домакинството. Но, иначе и тя си е ангажимент - нали трябва всеки ден да има ядене за нея, да е чисто и така.  :lol:

Лиска, стискам палци по-бързичко да оздравеете всичките! Много лошо с тези болести.

Вени, ти щеше да ми пращаш си ви май? ...

Лека вечер  :wink:


Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #62 -: Март 14, 2012, 23:24:01 pm »
По нощите три си ви-та на всичкои говорими езици полетяха към теб.
[/url][/url]
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #63 -: Март 14, 2012, 23:25:14 pm »
Лисано, Лисано :bighug:
Оздравявайте всички!

Стефи инциденти с кротки девойки претърпяхме и ние вчера!
Само да кажа, че едно киви е достатъчно за по-бързата доставка на загубеното!
Калина си разби главата между очите, в ръба на леглото на племенника
при наличието на трима възрастни до нея...
Руса съм, иначе ще ми е бяла косата, лошо ми стана като ми я доведоха!
Ей с хрема е и направо изтръпвам да не се влоши, че ако я види личната
като все ме пита защо крачетата и са в синини, ще викне социалните...
Страх ме, че не мога да я опазя, откровено се притеснявам!

Стискам палци на всички бързо да оздравяват,
тези които имат трудности с работа бързо да влязат в ритъм,
а тези които търсят, да намерят онова което ще ги удовлетвори!

Само да кажа...Пеше, помпата е 6....
Просто как не съм се решила до сега...
Чудеса от храброст вади...


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #64 -: Март 14, 2012, 23:32:03 pm »
Те верно момите са по-палави :D Аз поне такива наблюдения имам...
Мише, като знам нашия кротанчо как вечно са му сини крачетата отпред, представям си ако беше диване като вашите хубавици :) Честно да ви кажа, нямам идея как му стават тия синки :? А пък той наистина ми е душица кротка /пу пу пу:)/


*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #65 -: Март 15, 2012, 00:09:33 am »
В началото на годината ни се наложи в рамките на три дни да посетим два пъти ортопед след две уж невинни падания. Първият път си беше изместил ръката от лакътната става при падане от леглото. Втория път при слизане от стола стъпа на криво и си навехна глезена. Силно се бях замислила какво ще си помисли човека след второто ни посещение.  :oops: Слава богу, прие ни с усмивка и разбиране. :)
Макар че, откровено казано, точно мислите му ми бяха последното притеснение тогава. Направо се бях ошашавила как от нищо става нещо голямо и страшно. :?  И абсолютно същия страх, както при Мишанта, че съм неспособна да го опазя.
Деца са, белите стават бързо и непредвидимо. Просто се моля да са колкото се може по-леки и  поправими.

Аз съм пред дилема - да го пускам ли на ясла сега или да изчакам направо да го дам на градина на есен, евентуално. Как би му се отразила смяна на обстановката в рамките на 6-7 месеца? Децата, с които ще продължи в градината в по-голямата си част ще са същите.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #66 -: Март 15, 2012, 06:23:00 am »

Само да кажа, че едно киви е достатъчно за по-бързата доставка на загубеното!

Стефи, по-идиотски съвет здраве му кажи!
Сега ме удари просветлението, защо в такава ситуация се яде картофено пюре!?
Как е Еленка/калпазенка днес?
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #67 -: Март 15, 2012, 09:00:13 am »
Мише, мерси, Еленка е добре, надявам се да излезе лъжицата, но нямам намерение да ровя в тоалетната :lol: Но явно не й е седмица, снощи си заби главата в плочките в тоалетната, дърпайки стойката за хартия, която 7г. даяни, но от как елена стана човек й видя сметката и това е. Та снощи я дочупи де :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #68 -: Март 15, 2012, 09:07:36 am »
Ох,Стефи!  :( Ели, ти е голяма сладурана, амаа.... май трябва да имаш абонамент в спешния! :(
Мише, Мишее, и твойта руса девойка ма хич не умее да ти вдига адреналина на мах.

Мойто русото и то всяка вечер си рита здравната книжка, особено ако я оставя само при баща и! :oops: Де я записах на художествена гимнастика, е де има ръбове решава пируети да прави и каквото се сетите друго. Особено обича да затвори очите и да се върти в кръг! Стой и гледай!!!  :? :oops:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #69 -: Март 15, 2012, 09:29:01 am »
Тази седмица не ни е седмица (на всички имам предвид)

Снощи в 12.00 седнах на компютъра с надежда да има някой да ми каже как се сваля 40 градусова температура. Алекс и Никол цяла нощ бяха с 39.5-39.9
Тини, благодаря за съвета. помогна. И на Мими благодаря, че ме търпя да и звъня по никое време но доста се изплаших. Сега още спят двмата и днес ще видим какво да правим. Вчера ги преглеждаха коригира лекарствата и вечерта все едно нищо не са пили.
В тази връзка, много щеше да ми е полезно да има тема (заключена) само с копирани в нея постове как се сваля температура над 39 градуса, за какво трябва да внимаваме при висока темп., как да дадем АБ, когато детето повръща (от слюнките и сополките предполагам) и отказва да го изпие (Деси тук знам, че можеш да си от помощ. Кай мисля не искаше да приема нищо през устата. Стига всичко да е безопасно за детето. Не се обадих на бърза помощ само защото изчаквах да видя дали ще започнат да свалят Т, но през цялото време си задавах въпроса "правилно ли постъпвам, не рискувам ли, да не закъснея:("
Честно, снощи седнах пред компютъра след като бях дала всички възможни лекарства за смъкване на температурата. Бях облякла и двамата с мокри долници на пижамите, чорапи с оцет...и се надявах да има някого когото да питам какво още да направя. Нямаше време да търся къде е коментирано, а то е коментирано много пъти.
някой се събуди. Оплаках се хубаво тази седмица но ми дойде в повече, дори и с помощ от майка ми. Извинете за правописните грешки, няма време сега да редактирам:)
« Последна редакция: Март 15, 2012, 09:32:06 am от Lisko »
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #70 -: Март 15, 2012, 09:37:37 am »
Лис, в такива моменти звъниш по телефона бе, няма какво да чакаш някой да се появи на скайп :( Ще се оправят децата, не се плаши, явно вируса е такъв с висока Т.
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #71 -: Март 15, 2012, 09:58:18 am »
Лис, Тони ми беше такъв като по малък. Имаше ли температура, а тя винаги такава като вашата, дам ли лекарство го повръщаше. Най трудно ми беше с антибиотика.
Коментирали сме и д-р Бърди ме е съветвал, повърне ли една доза, да се даде половин до една доза допълнително, но не повече. Понякога вместо 2 шишенца за курс, са ми били необходими 3 до 4. Важно е първите два дни да си настоятелна да го пият, после се подобряват и няма проблеми. Мисля при малките деца високата температура по някакъв начин предизвиква гадене. Поне при моето е така, даже и до ден днешен. Сега обаче е по голям и е съвсем друго. При висока температура давам само хексалгин и нищо друго, когато сравнително бързо се вдигне отново, правя както е писал Бърди. Обтривам с вода на стайна температура 3-4 пъти ръце и стъпала, понякога и чело. Сваляше я като беше на вашата възраст доста по трайно от колкото с хексалгина. Опитвала съм да го къпя, но после много ми трепери и му е студено, за това не му го причинявам.
Бързо оздравяване.

Ех, Стеф как ти завиждах за Деси, а сега как те разбирам за Ели. :wink: :D
У дома всичко е изпотрошено от хуната. До скоро имаше фобия към кабелите, та и изтръгнате от розетките имаме. Мина този период, но сега е ред на катеренето по високи и опасни места от където да скача. Всичките ни анцунзи са ни скъсани по коленете, смятай какво джаскане е това. Говоря обяснявам, но не хваща ... Чакам да мине и това.
« Последна редакция: Март 15, 2012, 10:34:08 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #72 -: Март 15, 2012, 10:10:36 am »
Лис, спокойно мила. Децата издържат на по-висока температура от нас. Както виждам всичко си направила, можело е единствено да дадеш хексалгин /ако не си дала/ и да чакаш. Не мисли, че ако отидеш в спешното ще направят нещо друго. Дара съм я топила и във ваничка с вода градус-два по-студена, но после четох някъде /не помня къде/, че не се препоръчва много тоя метод. Моля, който знае да се включи. Като бяхме в болницата я увиваха в студени чаршафи /това една санитарка, която много ми помогна и до ден днешен я благославям/, важно е на челцето, сгъвките на крачетата и мишниците. Иначе Дара също много повръща, и аз мисля, че точно от температурата идва това :? Можеш да сложиш едни свещички против повръщане /вомакур или воматусхийл/ примерно половин час преди да дадеш АБ, при нас помага понякога. А също и за температурата ползвам свещички /ефералган/, защото често ми повръща и сиропчетата за сваляне. С този последният АБ особено голам зор видях, че диването е и голямо вече и съвсем не иска да го пие. Проблвах със сок, чай, мляко, нъц...Накрая със спринцовката в устата на супер минимални дози, след което изпива по половин литър вода и пак с голям страх да не повърне. Така че в това отношение съвет не мога да дам. Нашият доктор ни знае хала и се опитва да дава по-приятни АБ, когато е възможно, разбира се.
 Дано се оправят бързо децата! :bighug:
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #73 -: Март 15, 2012, 10:23:58 am »
Лис, най-ефикасното сваляна на висока Т е с комбинация от Панадол /или Нурофен/ и Хексалгин. Ако си давала много скоро първите, слагаш в 1 мл. нужните капки Хексалгин /да не горчи/ и даваш. Понякога отнема час свалянето.
Моят син кара всички вируси с Т над 39.5 и вече май не ми прави впечатление. Ама първия път треперих да не направи гърч. :?
При нас пиенето на АБ преди година беше истинска борба. Баща му го стиска, аз със спринцовката на Панадола давам минимални количества на части и така 7 дни. :( Сега вече не се инати много.
Да оздравяват болните и русите. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #74 -: Март 15, 2012, 11:28:55 am »
Лисе, аз си лягам късно, скайпа ми е винаги включен, ако имаш проблеми, ние сме един час назад от вас, така че можеш да пишеш!
Иначе за температурата - обтриване, даже не е задължително да има оцет вътре, всичко, което е хладно /не студено, за да не направят температурен шок/, можеш разбити белтъци да сложиш на китките на ръцете и на стъпалата, потапяне в хладка вода, но имай предвид, че след това обикновено следва пик на температурата, температуро-понижаващи, които редуваш и ако дълго време не иска да падне - хексалгин. Можеш да ги обтриваш леко с кубчета лед, по устата и по сгъвките на китките, това също помага.
За АБ - можеш да го маскираш в нещо, което обичат да пият. Иначе ако повръщат - свещички вомитусхил или деган, за да спре повръщането. Мисля, че в БГ имаше сироп Цурокал срещу повръщане, както и едни ампули, обаче не мога сега да се сетя какви бяха  :?. След това обаче всичко се дава в много малки количества, през определен интервал от време.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #75 -: Март 15, 2012, 11:43:28 am »
И аз да се включа за температурата - моят син по принцип боледува много рядко (да чукна на дърво), 1-2 пъти в годината има-няма. Та да разкажа за случая, в който се наложи да прилагам по-драстични методи - беше на 1г.3-4м., август 2010, първото му боледуване (май някакъв летен вирус беше хванал от почивката в Трявна, на която бяхме с много подсмърчащи и кашлящи дечица), та за няколко дни му беше много упорита температурата - а навън беше адска жега и без друго(над 35-36гр.), и една вечер, редувам аз нурофен с панадол през 2-3 часа (отделно беше почнал прием на АБ), и въпреки това в 2ч. през нощта измервам 39.5 8O - втрещих се от ужас, че не само, че не пада, но и се качва - а не можех да давам лекарства повече,защото както казах бях дала всичко - и в паниката взех, че приложих един от тия "народни" методи за които стана дума по-горе (май не е много препоръчителен, но като си паникьосан не мислиш) - намокрих чаршаф, съблякох го гол само по пампа, и го увих целия със студения мокър чаршаф. Жал ми беше да го гледам как плаче, но много повече се страхувах от постоянно високата температура. Повторих 2-3 пъти - оставях го в леглото, отивах пак да намокря вече затопления от телцето му чаршаф, и пак увивах...Целта ми беше малко поне да смъкна, че да го замъкна в спешния...Таткото пък нея вечер се случи нощна смяна в болницата, та веднага след терапията с мокрите чаршафи взехме едно такси и хоп при него. Когато ни приеха в Спешния и му измериха темп., се оказа, че беше паднала до 37, за всеобща радост.
Всъщност тогава се наложи да останем за 24 часа в Спешния, смениха му АБ и почнаха венозен такъв, а и трябваше да му влеят малко глюкоза и др. течности, защото се оказа, че е силно дехидратиран и затова температурата трудно се смъква - и как няма да е дехидратиран - като навън 100 градуса, той целия гори с още толкоз, а на това отгоре колкото и непрекъснато да му бутах шишето с вода, не щеше и не щеше да пие нищо (а и по никакъв начин не можех да го насиля да пие).
Изписаха ни да другия ден с абокатче за антибиотика, и оттам нататък нещата вече бяха овладяни, нямаше повече температура и след 2-3 дни беше отново кукуряк :)

Та мисълта ми беше (с това предълго писание), че мокрият чаршаф определено действа, макар че е много шоков метод и като такъв бих го прилагала само в краен случай (това е всъщност единствения случай, в който съм го прилагала до сега).  

Лисано, стискам палци да оздравяват бързо лисковците!  :hug2:
пп. Аз в скайп рядко влизам, но обикновено съм до късно във ФБ, че и тук - винаги можеш да разчиташ на нас също в случай на нужда ( и по телефона) - таткото ни не е педиатър, но все пак е лекар и по ги разбира от нас, нещо ако се наложи да даде съвет поне...


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #76 -: Март 15, 2012, 12:08:09 pm »
За високата температура - нямам обяснение от къде идва ефекта, но по съвет на зълва ми приложих компрес на челцето с кърпа със сапунена студена вода, наред с панодол и нурофен /редувам през 4 часа през дните през които поддържа упорита висока Т/. Тъй като мириса на оцет го дразни, това му хареса и сам държеше кърпичката на челото. Може да се обрива с нея или да се сложат такива и на свиките -мишнички, крачета и пр. Просто бях разтворила голямо количество сапун, а после разбрах, че можело да се настърже вътре във водата. като се стопли кърпичката - напояваме отново и така. 
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #77 -: Март 15, 2012, 13:24:05 pm »
Ох, това за мен е най-големия кошмар - от нищо като не се повлиява температурата!

И аз скоро преговарях за съжаление напътствията на д-р Бърди! :(
Когато е много висока температурата и повръща само хексалгин с малко водичка през устата, ако се наложи и свещичка ефералган! Когато гори, тя сама иска в банята във водичка! Явно я отпуска и успокоява! Не студена вода дори и за компреси! 

Лисано - аз всичко по-важно, написано от Бърди принтирам и слагам в една папка с джобове! Така мога да го взема и с мен винаги!!! 
Благодаря ти за пожеланията! Мисля ви, знам какво е с едно болно дете, не мога да си представя с три! :( Бързо, много бързо да се оправяте всички!!!

*
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #78 -: Март 15, 2012, 13:53:19 pm »
Лис, моят маймун сега сам си пие сиропа. Обяснявам му как е голям и големите деца сами си пият сиропа. Сипвам си и на мен един хомеопатичен и пия заедно с него. И така. Но не знам дали този метод ще проработи при дете с 40 градуса.  :(

Целувки и да оздравявате бързо! Два-три дена ще са с температура. После ще се оправят. И ние преди три седмици бяхме 4-5 дена с 39,5. А тук дори и аб не ни дадоха.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова мартенска седмица 12.03 -18.03. 2012г
« Отговор #79 -: Март 15, 2012, 14:05:56 pm »
развитие по темата за математическите паралелки:
http://www.monitor.bg/article?id=330444
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!