0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
За съжаление обещават още и още студ.
Но напук на баба Зима и малък Сечко, нека седмицата бъде здрава и пълна с детски смях и щури игри!

*
Здрава седмица пожелавам и аз!
Нека са весели децата и майките с тях :D

Ние трябва да пътуваме за София от Банско. Вали доста сняг, та ще видим.
В сайта на АПИ пише, че всички пътища са добре, дано да е така.


« Последна редакция: Февруари 13, 2012, 08:51:58 am от Ники »

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Здрава и щастлива седмица и от мен!
*
Здрава и малко по-топла да е седмицата.Ние сме малко по добре :).

*
Много здраве желаем на всички.


Тази висока температура е убийствена и това втрисане, ужас. Появи се и силна водниста хрема, дано по бързо да минава. Предполагам ще се тръшнем всички по реда си и аз превантивно пия Колдрекс, че нещо и мен глава ме наболява, ама може и от недоспиване да е, ще видим.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Здрава седмица за всички !

За болестите искам да споделя , че съм страшно доволна от едно лекарство - Реленца. Не знам дали някой е писал за него...да не се повтарям, но е много добро. Лошото е, че помага ако го вземеш навреме - при появата на симптоми.
Много здраве и от нас на всички дечица! И ние изкарахме гадния вирус -двете с Мия в тандем, но в различни варианти. При нея имаше висока температура и кашлица. Свалях температурата със свещички еферелган, тя много спеше и за няколко дни се оправи. при мен нямаше температура първоначално, само ужасна кашлица и главоболие и болки по цялото тяло. Не можех да се вдигна от леглото и на 5  ден вместо да се съвзема, аз се влоших адски много и ми дадоха антибиотик. Та така оживях. Това беше един от най-гадните вируси, които съм виждала. Добре, че при Мия минахме без антибиотици. Моля ви дайте ми съвет как да изкореня псуването. Вече добива някакви ужасни размери. Забранявам, наказвам, дори я пляскам през устата, когато говори така, но ефект никакъв. Знам, че ако в градината се намесят и им забранят, ще има ефект, но на това в нашия случай не мога да разчитам. Там за нищо не се намесват.
<br />[link=http:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!

Последната седмица да бъде по-слънчева и много здрава. Всички да оздравяват бързо!

Дръж се Перденце! От недоспиването бързо се скапваш и лепваш, дано ти се размине!!!

Мешко, опитай се да не обръщаш внимание на това което казва, все едно нищо не чуваш! Като види, че вече не ти пречи и не е интересна може и да се откаже!!! Успех!!!
*
Много здрава седмица и от нас.
Боби беше на лекар. Нищо не се чувало на слушалка, но кашлицата я притеснявала. Праща го на алерголог за спирометрия. Хм, мътна ми е малко тая работа, ама ще видим в Четвъртък.
От градината пък го издирват детето - щели да имат тържество. Пак ще го пропусне  :?
*
Мешко и аз се присъединявам към съвета на Яна.Митко отнякъде беше научил думичката "шибан" и я повтаряше,но аз се правех че изобщо не го разбирам или не чувам и той след 2 дни се отказа.Сега сякаш съвсем я е забравил.

*
Айде и Ели при болните :(. Вчера почна лаеща кашлица и температура до 38.5. Днес се събуди с 38.8, следобед ще ходим на лекар. Според мен е ларингит, но температурата е по висока от обикновено та си мисля, че и грипа може да я е хванал. От вчера съм я вързала на инхалатора и водниста хрема има, ще видим какво ще излезе... Дано на Стефан поне му се размине  :?

На всички болни пожелавам бързо оздравяване!


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Като казахте за псувни и се сетих, вчера или онзи ден гледах някакво предаване - коментираха шляпането на децата в стил за и против. Някаква майка казала " Аз съм против шамарената фабрика, ама мойто дете много го бия ".
В крайна сметка повечето се съгласиха че леко шляпане по дупето става, "бии дупе да не биеш задник" .
Аз мисля че съм далече от подобни възпитателни мерки, защото не ми се вярва че Дара ще разбере за какво става въпрос...но пък сега съм в голяма чуденка как да противодействам на разни нейни постъпки...с приказки няма как да стане .
Например взима някаква играчка, отива до телевизора и започва да удря по екрана с играчката. Изобщо много обича да блъска едни неща в други, да хвърля и т.н.
Кажи речи всичко й позволявам, но блъскането по телевизора и по стъклената маса искам да изчезне. Казвам не не, не може и т.н. но изобщо не ме отразява, даже гледайки ме продължава да треска  :lol: ако не друго , то не ни е скучно !
Вие в подобни ситуации как се справяхте ?

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
интересна статия в "Сега" за френския модел на отглеждане на деца:
http://www.segabg.com/article.php?id=588773
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Кажи речи всичко й позволявам, но блъскането по телевизора и по стъклената маса искам да изчезне. Казвам не не, не може и т.н. но изобщо не ме отразява, даже гледайки ме продължава да треска  :lol: ако не друго , то не ни е скучно !
Вие в подобни ситуации как се справяхте ?

на тази възраст, книгите препоръчват следното - казваш спокойно, но твърдо "Не!", отиваш, отнемаш предмета, с който блъска и отклоняваш вниманието към друго занимание.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Мешко, и аз съм псувала като дете, за около 2 дни. Баба била дълбоко възмутена и огорчена (на улицата съм чула думички, у дома не е имало от кого да ги науча). Но мама се направила, че не ме чува и след 2 дни съм била на друга тема. И все пак аз бих говорила в градината, ако от там си носи такива екстри...

Perdeto, не искам да съм лош пророк, ама и аз почнах със силно главоболие в събота и не се оказа от недоспиване. В неделя вече бях с 38 градуса и страшно втрисане, с поло и 2 пуловера ходех. Днес аз и Дими сме по-добре, тя вече няма температура, но настроението още киселее. Затова пък Дани пое вахтата и вече е с 38.5. Уф, искам лято...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Джам хареса ми статията.В България,родителите,много често стават заложник на децата си в стремежа си да са максимално полезни за тях и се стига често,често до житейски ситуации като например майката да търси работа на 40г си син.
*
Джам, благодаря ти за статията!
Мисля, че бях споделила тук, че съм възхитена от една от учителките в яслата. С твърд тон им говори, когато са направили нещо. Без да крещи. Децата имат респект към нея. Иначе е невероятно мило момиче. Аз съм възхитена.

Хубава седмица на всички! Болните да оздравяват!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Джаме, страшна си!!! :youwoman:
Много ми беше полезна тази статия и тъкмо на време!
Съжалявам да чуя че болните се увеличават!!! Бързо оздравяване!!!
Прочетох статията и ми се стори много повърхностна. Никъде не се взема под внимание темперамента на самото дете. съгласна съм, че средата и методите на възпитание, прилагани поколения наред, определя до голяма степен подхода, но не мога да се съглася, че децата са еднакви. Освен това понятието средна класа в различните държави има съвършено различни измерения. В България, примерно, ако изобщо имаше такава, вече не съществува. На мен са ми разказвали как в японски ресторант можеш да видиш едно 4-5 годишно дете да събаря покривки, маси и т.н. и никой няма да направи каквато и да е забележка. Това е шокиращо за европейците, но за японския начин на възпитание е нещо абсолютно нормално. След определена възраст детето попада в системата на жестока дисциплина, която го смазва, така че преди това му се дава огромна свобода.
<br />[link=http:
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Мешко, опита ли с добро, с обяснение, с усмивка, с бавен и спокоен глас да й говориш?
Боби се изпуска понякога и употребява изрази, които са меко казани неподходящи:).
Определено не ми е приятно, но понякога се правя, че не съм чула и като не реагирам, за него не е интересно.Той е много кротко дете, но ако му се карам, започва да се държи ужасно. :(
Съжалявам да чуя, че има толкова болни.
Дано по-скоро да оздравеят всички

We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last