0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Раиска, не мисля че ще има проблем детето. Нека баба й говори само на руски, а вие само на Бг и така ще научи и двата езика, предполагам. :)
*
Раиса, и аз мисля че няма да има проблеми с проговарянето, а и какво по хубаво от това да знае 2 езика. А и в крайна сметка когато, тогава. Какво значи по късно, моите и двамата на български им говорим, но Ели се отпусна да говори след година и половина, а Стефан чак около 2 години и 2-3 месеца. Според мен си зависи от детето.

Тоя ЕБХ и аз го бях чела, то и гърне купих, Еленитка като беше на 8 месеца, ама нали съм мързел горкото дете на 2 години и 10 месеца се научи да ходи на него ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Раиса, дори и да се забави детето с говоренето, не е никакъв проблем. В началото много ще ги обърква, но към 4-5-годишна възраст ще е в състояние да ги разграничава. Да научи език без да се напряга - това е подарък за детето.
Ние днес бяхме на логопед. Профилактично проверяваха докъде е стигнал с говоренето. Каза, че малко неща знаел за възрастта си (прави основно изречения от подлог и сказуемо, не използва лични местоимения), но от друга страна е нормално за триезично дете. Това пък е последното, което може да ме притесни. Аз самата виждам голям напредък в сравнение с преди половин година. Другото ще си дойде на мястото от само себе си. След 6 месеца пак ще ни проверят.
Моят синковец не знаеше къде отиваме и като му е непознато и той реши, че отиваме на лекар. И като взе да рони едни сълзи, не щеше да се съблича. После лелята му показа интересни книжки, намери си играчки, та в крайна сметка не искаше да си тръгва накрая.  :lol:

*
Уф, от тая кашлица дечко не може да спи милото. Щом легне и се почва едно кашляне до като не повърне, чак тогава се успокоява и заспива. Баси и грипа, писна ми. Сега и ние с баща му сме в кюпа, картинка чудна. Лошото е, че таткото е най голямото бебе и не си взима лекарствата, както съм му ги предписала  :wink: :? Аз най бивам, мисля се хванах о време с Колдрекса. До сега, така не се бяхме тръшвали тримцата.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Уф, от тая кашлица дечко не може да спи милото. Щом легне и се почва едно кашляне до като не повърне, чак тогава се успокоява и заспива. Баси и грипа, писна ми.

Перде,
и моите изкараха такъв ужасен вирус - много тежък и много упорит. Така и не разбрах грип ли беше или друг някакъв вирус. Първо изкараха един след друг варицелата, а после пак последователно и въпросния вирус. освен това, което описваш, след като все пак успеят да заспят, после се пробуждаха от зверско кашляне. :(

Блу,
и моята Михаела ходеше при логопед. Много и харесваше там. :) Ходеше с огромно желание, защото просто много си хареса логопеда (т.нар. кака). Спрях я за известно време, защото финансово ми идваше трудно, а и трудно беше с воденето до там. Може би след някой месец ще подновим посещенията. Но тя и сега се сеща от време на време и ми казва, че иска да иде при каката. :D

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Перде, същата работа с кашлицата, в дует у дома... Давате ли нещо за кашлица? Ние сме само на едно билково сиропче ГринТус, но пък кашлицата ми звучи ларингитно, дано се справим с нея.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Мармотче, аз писах и преди...мишоците освен сиропче за кашлица
им варях ушаф от дюли, майка ми казва, че много помага при при бронхити, трахеити и кашлица!
Ако намериш и желе от дюли, също давах по една лъжичка сутрин!
За ушафа- плода режа с всичко - семки, вътрешност на едри парчета,
варя 30 минути, охлаждам, прецеждам,/плода се хвърля/ слагам мед
и им давам колкото искат, вместо вода!
На една голяма тенджера 4-5 л слагам 3 дюли и съхранявам
половината в хладилника, така имам за около три дни.
Не го изпиват само децата, всички пием!
А къщата как ухае като се вари...

Бързо оздравяване на всички деца и родители.
Хубав ден...

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Привет. Гледам много болни дечица и родители. Бързо оздравяване ви желая.
На Мони вчера и падна първото зъбче, рева 30 минути от страх, че е паднало и го е глътнала. Така и не го намерихме, но феята на зъбките и беше оставила паричка сутринта под възглавничката. Явно тя с вълшебната пръчица си е намерила зъбчето  :). Ако го е глътнала, как го е извадила от коремчето само тя си знае, нали е фея  :lol:.
Такива емоции ни тресат нас тези дни.
Поздрави.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Мармотче, и при Боби кашлицата звучеше като ларингитна и не му бяха изписали никакви сиропи. Е, след влошаването вече е на мукосолван и вентолин.

Е,Лиде дойде му времето и на падането на зъби, а? Как растат тези деца...
боби си има голяма приятелка, която си сменя зъбите и така да кажем е подготвен, че и на него ще се случи, но много държи ако може да е когато стане на 10тина години  :lol: :lol:
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Мармотче, и при Боби кашлицата звучеше като ларингитна и не му бяха изписали никакви сиропи. Е, след влошаването вече е на мукосолван и вентолин.

Е,Лиде дойде му времето и на падането на зъби, а? Как растат тези деца...
боби си има голяма приятелка, която си сменя зъбите и така да кажем е подготвен, че и на него ще се случи, но много държи ако може да е когато стане на 10тина години  :lol: :lol:

Хехе 10 друг път  :). И Мони беше подготвена, ама му дръпна един рев снощи, за всеки случай  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Честито порастнало Мони на lidia, чудно е как растат децата наистина.

Мише, благодаря за идеята, тъкмо имам едни дюли в хладилника и мислех на мъфини да ги правя, но сега ще сменим плановете.

Раиса, чела съм, че дву-и повече-езичните деца проговарят малко по-късно, но пък на всички езици. Аз даже бих настоявала майка ти да й говори само на руски. Допълнителен език по рождение е много, много голямо богатство.

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Поредна (но не последна), Валентин-Зарезанl
« Отговор #71 -: Февруари 16, 2012, 10:14:01 am »
Мише на този ушаф, само дюли ли се слагат?
Аз давам АСС, обаче нещо явно не действа. Други сиропи пък изобщо файда не съм вияла от тях, та направо не знам. Ей снощи почти не е спало милото вместо да отшумява се засилва кашлицата. Има секрети, не толкова от носа, колкото от носоглътката или третата сливица. Гърлото иначе не е червено, сополите от гъсти жълти, станаха пак воднисти. Въобще не мога да разбера оправя ли се, влошава ли се.
Личната казва да чакам до петък, ама как така да го оставя да ми кашля 2 дни, не мога. Ще отидем по късо днес да видим.

Честито първо паднало зъбче на Мони-Бонбони. И Тони уж е подготвен и само си ги пипа и кзва, че го болят и се клатят, но това е по скоро от мерак. В градината вече има няколко деца с първи паднали зъбки, та за това и той иска да е като тях.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Пердита, аз слагам само дюли,когато е за кашлица.
Ако варя просто така за пиене слагам и сливи, и ябълки, мандарина...

Честито паднало първо зъбче на Монката... :P
Да се появи на негово място здраво и силно постоянно....

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Перде, само дюли за кашлица, както е писала Мишето, с вътрешностите и корите. Аз не прецеждам веднага, а оставям дюлите вътре, за да си пускат. Сока става лигав. За кашлица правя градински чай и мащерка (не заедно, редувам ги). Да се оправя бързо Тони!
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Последните три нощи Боби се буди на всеки половин час с рев. Не пропуска... Снощи засичах по часовник. Толкова уморена не знам откога не съм била:( Румен се оплака, че вчера бил заспал два пъти по време на мийтинг :lol:
Снощи диването успяло да си измъкне чаршафа, да разкопчае предпазния калъф на матрака и да се натъпче с кокосова вата. Добре, че чух на бебефона че се дави - вдигнах го и повърна няколко огромни топчета вата заедно с последното си мляко.
Иначе сме здрави - да се оправяте и вие бързичко!

п.п. Вашите познати или вие ползвате ли остеопати?
http://www.lekar.bg/news-23/info-797/%D0%9E%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F.%D0%B2.%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0.%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%BA%D0%B0/
Тук е много разпространено, чудеса чувам, че творят.
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 12:51:54 pm от ultra »


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Поредна (но не последна), Валентин-Зарезанl
« Отговор #75 -: Февруари 16, 2012, 13:05:06 pm »
Перденце, на Елена която е с ларинит и ларингитна кашлица (буквално лае като куче), освен инхалациите на 2 часа и изписват и "фосфор хомакорд" - това е хомеопатично и му нямам много вяра и сироп Еуреспал. Сиропа си е ефективен, Стефан още като бебе като се "задръстеше" и хриптеше му го изписваха за втечняване на секрета. Сега пак сме на тия илачи и на антибиотик, днес вече нямат температура.

Това с дюлите и аз го варя, че и лукчета слагам. Другия бабешки илач за кашлица е подбел на чай и той пресича уж бързо.

Честито паднало първо зъбче на Мони! :)

Айде да оздравяват бързо всички, иде по-топлото време ;)
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 13:14:01 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Перденце, и ние бяхме с повръщане от зверска кашлица.За съжаление обаче ние се влияем само от Вентолин и инхалации.Изпи и един Гринтус и един "Лека нощ" на д-р Тайс.Файда никаква.Два дни на Вентолин и вече отхрачва и кашлицата намаля наполовина.Не знам това колко е добре :?.

*
Ние се върнахме от пулмолог-алерголога. Общо взето от цялата работа разбрах, че съм много зле и детето е със спазъм, който аз не чувам и не разпознавам изобощо. Ся ми е много смотано и отивам да чета за бронхоспазми  :?
*
Кроки поради какви причини посетихте пулмолог-алерголог?

Нашата кашлица стана сякаш ларингитна, баси вече не знам. Сополите воднисти. Личната казва да пръскам някакъв Биопарокс, някой ползвал ли е такова чудо?
Детето видимо е много добре, обаче тази кашлица ме притеснява, както и силно обложеният език. А гърлото му същевременно е ОК розавичко.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Ох, Перде вече и аз не знам защо.
Значи, когато Боян вдигна Т-та педиатърката го прегледа и каза вирус, нищо няма да даваме, въпреки че кашлицата си беше много яко ларингитна според мен.
Три дена по-късно каза здраво дете го разболяхте - направи бронхит. Педиатърката на нняколко пъти пита за спазми.
Преглед два дни по-късно - не е бронхит, но кашлицата е лоша тя не знае от къде е и праща за спирометрия, която така и не направиха днес.
Пфффф, нищичко не разбирам, а лошото е че аз присъствах само на днешния преглед  :?
Днес лекарката каза - ето той в момента е със спазъм нали чувате. Еми, честно си признах, че абсолютно нищо не чувам. Тя казва, че най-вероятно не му е за пръв път, в рамките на това разболяване. Сега му изписа преднизолон по схема и разни други неща, аз ще ги давам и ще ходя да се образовам.