0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Цех на Nivea. Работник звъни на шефа:
- Шефе, тука по погрешка разсипахме 2.5 тона ситен пясък в главната съставка на женския шампоан. Миксират се вече от 5 часа. Какво да правим?
- Хмм, чакай да звънна на маркетинг отдела, все ще измислят нещо..
Седмица по-късно, реклама по телевизията:
"И сега, дами и господа - новата Nivea с микро-перли!!..."
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Цех на Nivea. Работник звъни на шефа:
- Шефе, тука по погрешка разсипахме 2.5 тона ситен пясък в главната съставка на женския шампоан. Миксират се вече от 5 часа. Какво да правим?
- Хмм, чакай да звънна на маркетинг отдела, все ще измислят нещо..
Седмица по-късно, реклама по телевизията:
"И сега, дами и господа - новата Nivea с микро-перли!!..."
:lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
много болни  :(,бързо да се оправят!
Ние за сега държим,дано устискаме.

 В нашата градина ни искат до 8.20 най-късно и в 8,30 вече заключват.Ако се обадим,може да закъснеем,но не ни се е случвало да го водим след 8.20 и не знам как биха реагирали.Освен това не разрешават никакви почерпки за РД,независимо дали са опаковани,със сертификат и т.н.,не дават нищо.
 Ани,голям ужас сте изживяли,добре че навреми си чула.А за ставането - на неговата възраст и Жоро се будеше наистина под час,направо като часовник - разнасях го по цяла нощ.Ще мине и този период. :)
<br />
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Извинявам се, вчера време не остана. Първо да Благодаря за хубавите думи  :).
Ани, това с матрака просто ме изуми. Много неприятно.  :( Много опасен период е този в който лапат всичко. Особено когато има и по-голямо детенце.

В градината и мен помолиха да идваме сутрин най-късно 8:30, за да съобщят бройката за храната. Мисля, че 8:30 е съвсем нормално време за пристигане. Ние сме там на линия 7:30, ако Моника не свърши някоя от редовните и щуротии и не закъснеем.
Когато е болна Мони се обаждам, за да предупредя и да са наясно хората от какво е болна. Мисля, че е редно. Също така ме помолиха в края на месеца ако е болна от 25.01 например до 5.02 да и кажа, че ще сме с бележка за да извинят и да приключат месеца. И за таксите и за отсъствията. Мисля, че едно обаждане по телефона не тежи никому а пък така улесняваме персонала. Все пак в една детска градина има много дечица.  :)

Ирина за съжаление вица е една огромна истина... смешно ми е, защото хората умишлено бягат от действителността и сякаш безумните обещания за нещо нереално ги карат сами да вярват, че то ще се случи. Незнам после как се справят с разочарованието. на мен ми идва в повечко и гледам да не се правя на скумрия, която се хваща на всяка въдица  :). Е има дни в които ми идва в повече и терапията е пазаруване на щуротии, които така и не ползвам после, ама то всеки луд с номера си викат хората  :).
« Последна редакция: Февруари 17, 2012, 09:48:38 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Ани, добре, че всичко е свършило добре. Целуни Боби и дано няма повече такива случки.

И в нашата градина може да се води дете до 8:45. Но ако се обадиш, че закъсняваш или сте на лекар и т.н., няма проблем. Просто до 8:45 трябва да са подадени бройките за храна за деня. Ако заведеш детето след този час, няма да му предложат закуска, трябва да сте хапнали у дома. Защото в 9 започват програмата за деня. Според мен е ок този регламент, нямам как иначе да се справят с графика си в групи с 30+ деца. След боледуване или отсъствие, не е нужно да се обаждаме на предния ден, просто трябва детето да е там до 8:45 и ще го предвидят за храна за деня. Наистина не виждам как  ще предвидиш кога ще е здраво вече.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
И аз съм на вълна детски градини...но с опити за записване. Хич не се оправих в тези системи и не ми стана ясно как става това записване. Опитах в едно конкретно ОДЗ, но не ми позволи защото всичко е пълно..Голяма обърквация !

За езиците, Дара свекърва ми я гледа. Моята майка работи като луда и до сега 1 ден не е гледала детето...Ръчкам таткото да й говори на английски, понеже е учил 6 г в Щатите и се справя по-добре от мен, но той се дърпа...не разбирам защо.
И уж се разбрах със свекървата да си тръгвам по-рано от работа, да я взимам да речем към 15-16 часа, а баща й да я води към 11...но имам страшно много работа и хич не ми се получава номерът. Вчера се прибрах в 21.30! Имам командировки другата седмица..и в чужбина.. и направо не знам как ще се оправям  :(
И вместо да получа някаква подкрепа всички ме гледат криво...До Май - Юни в работата ще е здраво търчане и явно ще се наложи да си търся жена, а от вас съм чела че това е страшно трудно.
Дано не ви досадих много ! Пооплаках се .
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
При нас в градината трябва да сме в 8.00 ч. До толкова часа трябва да сме се обадили ако е болна или ако на другия ден ще ходи на градина! Предварителното обаждане обаче май никой не го спазва, но ни предупредиха на родителската среща!

Другата седмица вече ще направим поредния опит да походим на градина! Предният път успяхме за 3 дни да си хванем грипа!  :( Моля се поне да не повтаря!!! :?
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ръчкам таткото да й говори на английски, понеже е учил 6 г в Щатите и се справя по-добре от мен, но той се дърпа...не разбирам защо.
Защото някакси не ти идва от вътре да говориш на детето си на чуж език. Аз го правя само когато има други хора, а и тук не ми е странно, но ако бях в България би ми било. Ако гледате телевизия ( защото ние още не гледаме) може да и пускаш тези програми с детските на английски.


  
*

    Raissa777

  • *****
  • 1672
  • Засадиш ли горчиви плодове-няма да береш сладки.
Qvno e taka...babata e ryskinq I na neq si I idva da govori na ryski...tq taka I taka bulgarskiq ne go e ysvoila za tezi 40 Godini, koito e tyk... :lol:. Na Dara televizora ne I e interesen...az nishto ne I pyskam, no kogato az gledam tq nqma nikakuv interes... Sorry za latinicata, vkushti imam samo iPad...az I zatova ne pisheh .
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
доколкото съм чела, ако на детето ще се говори на два езика в семейството, то е за препоръчване:
1. всеки възрастен да си избере един език и да говори само на него с детето.
2. това да е език, който е матерен за възрастния.

така се постига двуезичност.

иначе няма особен смисъл.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Доколкото аз съм чела, децата учат език в общуването с хора.
За чуждите езици няма файда ни от телевизор, ни от скъп софтуер и програми. С тях се мъчим ние, възрастните, когато нямаме време и възможност да научим езика в страната, където се говори.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Доколкото аз съм чела, децата учат език в общуването с хора.
За чуждите езици няма файда ни от телевизор, ни от скъп софтуер и програми. С тях се мъчим ние, възрастните, когато нямаме време и възможност да научим езика в страната, където се говори.
О, да знаеш само как помагат детските. Има за най-малките и те все едно си общуват с деца - карат ги да повтарят разни думички и изчакват, въобще добри са. Имам приятел, чието дете дойде на година и половина и проговори английски преди да е тръгнала на градина, само от гледане на телевизия, защото в къщи никой не говореше.  Е, не е говорело перфектно, но тя беше и много мъничка и български не говореше. 

Дъщеря ми сега пък си говори с разните говорещи книжки, Има една, на която по хиляда пъти и казва „бай“ и ги изключва, за да я чуе и тя и казва същото  :-)


  
*
И аз съм на вълна детски градини...но с опити за записване. Хич не се оправих в тези системи и не ми стана ясно как става това записване. Опитах в едно конкретно ОДЗ, но не ми позволи защото всичко е пълно..Голяма обърквация !

За езиците, Дара свекърва ми я гледа. Моята майка работи като луда и до сега 1 ден не е гледала детето...Ръчкам таткото да й говори на английски, понеже е учил 6 г в Щатите и се справя по-добре от мен, но той се дърпа...не разбирам защо.
И уж се разбрах със свекървата да си тръгвам по-рано от работа, да я взимам да речем към 15-16 часа, а баща й да я води към 11...но имам страшно много работа и хич не ми се получава номерът. Вчера се прибрах в 21.30! Имам командировки другата седмица..и в чужбина.. и направо не знам как ще се оправям  :(
И вместо да получа някаква подкрепа всички ме гледат криво...До Май - Юни в работата ще е здраво търчане и явно ще се наложи да си търся жена, а от вас съм чела че това е страшно трудно.
Дано не ви досадих много ! Пооплаках се .


Разбирам те, мила! И аз съм на подобен хал  :wink: Не е леко като тръгнеш на работа. И аз едвам успявам да тръгна от работа навреме. А пък за вината, която изпитвам, че не гледам детето по цял ден, да не разказвам! :(


Честито паднало зъбче на Мони!
Ани, голям ужас, голям просто! Аз досега да съм се разхълцала 10 пъти!
Раиса, на нашата площадка имаме момиченце, чиято майка си е рускиня. Но му говори на български. Лятото обаче са в Русия и детето проговори по-лесно на руски.
[/url][/url]
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Ох, това с езиците при нас е голям проблем.
Близнаците проговориха на 3 години и то на английски.
Жената, кояти ги гледаше от 2 години и половина, не им говореше на български, ние в къщи само роден език използваме, просто не знам как така стана. Сега се опитваме да наваксваме, като  ги занимаваме много. Има резултати и сме оптимисти .Но се получават големи бисери:
Обличат си банските и питат:
"Гащи он ор гащи офф"
При друга ситуация : "Антъни аз съм пръднал".
"Гив ме дъ кърпа" е един от първите бисери :lol:
Аз: "момчета трябва да говорим на български, защото като отидем в България, баба няма да ви разбира"
БоБи:" Български -не, английски -да"
и т.н

Много здраве на всички и целувки на дечицата
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*
Ема, ама те са си сладури!  :lol: Да им записваш бисерите! При нас много често се случва част от изречението да е български, другата част на немски или френски. Майка ми засега се справя с разбирането, въпреки че само български знае. Ако я питаш нея, тя е учила и френски, но скоро детето ще й преподава.  :lol:
Вкъщи само аз говоря на български. Мъжът ми разбира. Странно за всички, които ме познават, но от моя мъж направо не мога да взема думата. Ще ги оправят децата езиците. То и за възрастните понякога е трудно да се сетят как беше еди-коя си дума дори и на родния си език, особено ако пребивават от дълго време в чужбина.
От известно време се върти в колата един диск на Бон Джоуви и сутрин, като се качим, ако съм си пуснала радио да слушам новините и получавам заповед от задната седалка: "Чичо пе". Пускам чичото да пее, а като свърши някоя песен и се чува "Баво, чичо!"  :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Ема, на една позната синът беше сътворил следната думичка - байколо. Та отне време докато разберат, че е колело :-).


  
*
При нас много често "к" е заместено от "т" - тамион, толло, дори името си не казва с "К", а с "Т". Иначе думата "кола" я произнася правилно. Много ми е странно.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Ох, това с езиците при нас е голям проблем.
Близнаците проговориха на 3 години и то на английски.
Жената, кояти ги гледаше от 2 години и половина, не им говореше на български, ние в къщи само роден език използваме, просто не знам как така стана. Сега се опитваме да наваксваме, като  ги занимаваме много. Има резултати и сме оптимисти .Но се получават големи бисери:
Обличат си банските и питат:
"Гащи он ор гащи офф"
При друга ситуация : "Антъни аз съм пръднал".
"Гив ме дъ кърпа" е един от първите бисери :lol:
Аз: "момчета трябва да говорим на български, защото като отидем в България, баба няма да ви разбира"
БоБи:" Български -не, английски -да"
и т.н
  :) Да ги нацелуваш двете сладурчета.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
При нас много често "к" е заместено от "т" - тамион, толло, дори името си не казва с "К", а с "Т". Иначе думата "кола" я произнася правилно. Много ми е странно.
и ние имахме такъв период :)

Купихме нов матрак, сега го чакаме 72 часа да си заемел формата. Беше на руло, много удобно за носене, но четох сто пъти етикета, докато се убедя, че е матрак :lol:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde