0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кроки поради какви причини посетихте пулмолог-алерголог?

Нашата кашлица стана сякаш ларингитна, баси вече не знам. Сополите воднисти. Личната казва да пръскам някакъв Биопарокс, някой ползвал ли е такова чудо?
Детето видимо е много добре, обаче тази кашлица ме притеснява, както и силно обложеният език. А гърлото му същевременно е ОК розавичко.

Биопарокс и на Михаела редовно и го изписват. тя не го понася обаче, не дава да и го пръскам, та става един кошмар. Той им идва малко силен на децата - пръсни си в твоя нос и ще си дадеш сметка как му действа и на детето ти. Чак и очите ти могат да се насълзят. Но педиатърката, която го изписва му е голям фен на Биопарокса.
Това, което беше писала за секретите от носа и при децата стана така - от воднисти станаха жълти и гъсти и после отново текнаха воднисти след два дни. Много упорита работа! Повече от 10-12 дни  на дете до излекуването.

Аз колкото сиропа изредих: Димекс, Проспан, Мукосолван и Мукоплант - Лека нощ.

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Кроки, Перденце, да се оправят юнаците бързо!

Кроки, вашата лекарка е странна птица, как може да ти каже такова нещо
и пред детето ли? Това е крайно неуважително и супер не професионално...
" Здраво дете разболяхте..." онемявам значи...и откровено побеснявам!
Толкова липса на такт и толеранс, ейййй...полудя народа и се оперира от тактичност!

Благодаря midge , бях пропуснала корите на дюлите  :oops:...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Биопарокс е локален антибиотик и е супер гаден. Бяха ми го изписали, докато лежах за задържане със Стефан за гърлото, не знам как изобщо го изписват на деца... Колегата на скоро си пръскаше на работа, ами лошо ми ставаше от миризмата му на това чудо.



Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Значи, когато Боян вдигна Т-та педиатърката го прегледа и каза вирус, нищо няма да даваме, въпреки че кашлицата си беше много яко ларингитна според мен.

ларингитът е състояние, което най-често се получава именно от вируси.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
тази спирометрия на Боян не се сещам как точно ще му я направят, те въобще не осъзнават какво точно трябва да направят
Стефания нали беше /вече не я водя на диспансер/ диспансеризирана- на всеки преглед, болна здрава й правеха- най-високият резултат даде в момент в който беше с тежка бронхообструкция
и нас не ни пропусна- не си спомням в съзнателният ми живот да съм вдигала 39,2- е снощи и това видях
главата ми е мътна, всичко ми е на полусън
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Коки, Наде, бързо да оздравяват момчетата ви.

Мини и ти бързо да се оправяш:(

Ани, направо ми се изправи косата като те четох. Добре, че си го чула, че се дави.
*
Re: Поредна (но не последна), Валентин-Зарезанl
« Отговор #86 -: Февруари 16, 2012, 17:06:27 pm »
Току що се връщаме от лекар. Кашлицата вече е ларинготрахеална, тоест слиза на долу, за това по добре да пие АБ, от колкото да чакаме да стане пневмония. Това й бяха думите и аз го купих. Верно детенце е добре видимо, но не може да се храни и спи нормално. Плюс това езика му е непоносимо обложен със супер лоша миризма. Дано не съм сгрешила и го почваме от днес. Личната искаше до неделя да изчакам, ама не мога.

Бързо възстановяване, сега започвам таткото да обгрижвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Ани, изплъзнал ми се е поста ти в бързината...
Майчино сърце чува всичко...важно е, че Боби е добре.
Калина ми е сътворявала такива моменти два пъти със салфетка
и парче ябълка, не искам да си ги спомням.


Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Сега и аз се връщам и препрочитам, Тони не ми е правил такива номера, но за сметка на това, когато се е хранил така се е давил, че съм "умирала" буквално. Три пъти мисля ми се случи. Такова нещо силно те разтърсва и го помниш до живот.
Ани, слава на бога, че сте се разминали. Ама много пипливи ръчички имат тези бебоци, как е ровило, че се и наяло дори  :(
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Леле, и аз онемях как ти е изкарал акъла малкия Боби, Ани!!!
Тези деца са непредсказуеми просто!
Никога няма да забравя как Вики събори стола и радиатора върху себе си за секундите, в които се обърнах да оставя чинийката и в мивката!
 :(   
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Снощи диването успяло да си измъкне чаршафа, да разкопчае предпазния калъф на матрака и да се натъпче с кокосова вата.

това означава много опасен за бебета продукт.
на твое място, бих сигнализирала веднага - и на производителя и на магазина, от който съм го купила. на две крачки сте от комисията, дето следи за тези неща в ЕС, дет се вика...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Сега като се замислих, нас ние спасило протектора за матрак. Винаги се си е бил върху матрака, още от както го купихме и аз не знам защо, та до сега.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Ани, направо ми се изправи косата. Да не го мъчат зъби малкото човече?

Всички болни да оздравяват!

Ани, и аз доста се зачудих, какъв е този матрак. Нашите са български матраци на Тед и по никакъв начин не се отварят. как ли си се уплашила само! :(

Съчувствам на всички с болни дечица. :(

Ето ви един бисер:
 - Мамо, искам бонбони от лук. Много обичам бонбони от лук!
разбирайте, лукчета :wink:

А днес сутринта без малко да върнат Михаела от градината, щото представете си, :x закъснели сме и сме отишли в 08:40, без да предупредя, че ще закъснеем. е, мамка му, пеша съм, из преспите с двете деца - едвам стигнахме до там и щели да ми върнат детето, щото видите ли, били съобщили вече бройките. :x

Кажете ми, моля ви се, и в другите градове ли са толкова строги по отношение на сутрешното водене. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
При нас е същата работа,кокиче.Ако детето не ходи трябва да се обадиш да предупредиш и колко време нямало да ходи за да си изчисляват някви порциони 8O,което за мен е тъпо щото ти няма как да знаеш точно кой ден ще ти оздравее детето.Другото и за воденето сутрин-до 8,30 приемали,защото после сервирали закуската и не можело 8O.

*
Брех, че са точни!  8O При нас се плаща за храна, дори ако детето е болно. Но мога да им го заведа и в 10 ч. Случвало се е, когато сме били на лекар. Понякога чак ми става жал, че момичетата са като портиерки, защото непрекъснато някой звъни, та съм отваряла и аз на други родители.

Мише, тъкмо щях да питам това чудо ошав кой го пие у вас. При нас майка ми го прави веднъж за Коледа и в повечето случаи го пие само тя и половината го изхвърля.  :lol: С брат ми не можем да се прежалим.
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 19:37:54 pm от blue_sky »

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
аз редовно я водих след 8:30- все пак градината ни е на 10 км, в час пик трудна работа- пътя е покрай две поделения, по това време всички отиват на работа
никога не са ни върнали
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
При нас пък е до 9 ч, защото някои деца закусват у дома. но наистина към 8.30 ч се записват колко са децата. Госпожите ни молят ако закъсняваме да се обаждаме, както и като се разболеяваме.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
при нас е до 9, ако не се обадиш не те подават в бройката. и познайте кой носи бройката, кака Деси, като най-отговорното дете в групата :lol: представете си другите какви са, щом на моята шматка й гласуват такова доверие :lol:

Анико, махни го тоя матрак, какъв ти е размера на кошарата, аз имам един магнифлекс почти нов 60/120 см, с удоволствие ще ти го дам.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Стефи, мерси за предложението, ама трудно ще го докараме до Белгия :)
Това е матрака, в Естония нямаше голям избор:
http://www.on24.ee/laps/lastemoobel_sisustus/madratsid_tekid_padjad/27183;jsessionid=43CD97C205D0A92C01E0E9FEE3556894?sidus_from=/sisustus/voodid_madratsid/madratsid&utm_content=/laps/lastemoobel_sisustus/madratsid_tekid_padjad&utm_term=sidus_0&utm_campaign=sidus
Има си протектор, ципа е поддал. Ще потърся по-качествен матрак, засега съм сложила допълнителен протектор.
Благодаря ви за съпричастността :bighug:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde