0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2012, 10:18:39 am »
А аз доживях, дъщеря ми да ми каже "Мама, ти говориш немски като неандертал"  :o :)

ох, Бени, Бени... какво ни дойде до главата, а?  :lol:

lidia, ще се изненадаш още колко много неща значи gate :)

Перде, и у нас по едно време се говореше за "новата дъвка Файв". хич не знам откъде ги дочува тия работи...

elle22, напълно си права - "възспирам" не е написано вярно. което на мен ми се струва по-голям грях, отколкото неправилното изписване на "Уйскас"...

при нас бисерите зачестяват с напредването на възрастта и развитието на опита и речника. не знам защо съм толкова проста, та не ги записвам в момента, в който ги чуя? после забравям... понеже още сме на религиозна вълна, новият хит е:

"ти знаеш ли какво направил Исус на цар Ирод, като пораснал? Разкъсал му нервите!"

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2012, 10:27:46 am »
Ох и аз съм една патица, не ги записвам и после ги забравям. Ама тези бяха пресни, та се сетих. Отделно и думите когато не знае какво означават така си ги съчинява, че просто са бисери не ами. Знае как се казват правилно, но от малък все бърза да каже нещо и за по набързо си изяжда по някои букви, звуци, срички. Бях му свикнала, като беше по малък, но сега ми е повече от смешно. Но той се ядосва, когато му се смея.

Много сме суетни и ние, трябва да сме модерни и да се гледаме в оБледалото. Нали  К и Г си ги казваме избирателно, та си ги заместваме както ни дойде на звучене.

Джам, пак ме присети за тая учителка. Там има ли някакво развитие или ...? :( :x


Тия дъвки 5 не се дъвчат, те се пазят, като светиня. Много рядко се набутват всички в устата, но това по скоро са инцидентни случаи. Като цяло от всичко трябва да имаме поне по 2 броя, че 1 ни е малко. Учим се, че трябва да се радва на това което има, защото някои деца и това нямат и родители си нямат и ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2012, 10:35:45 am »
И аз се каня да записвам, че вече прогресивно забравям...

Един бисер по темата от вчера:
Подслушвам група тийнейджъри в българското училище в Брюксел. Преговарят си пищовите преди контролно:
- Уф, чуждици съм си записал какво е, ама за интернационализми нямам нищо, дай идея!
- Интернационализми са думи, които са общи за всички езици, като "пица" например :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2012, 10:42:41 am »
Перде, много интересно развитие.
вчера отивам да го взема от градината, той останал последен и тъкмо си поискал да му пуснат филмче. точно с въпросната госпожа. съответно, отказва да си тръгне, щото филмчето и госпожата предлага да ми даде диска за в къщи. питам кое е филмчето, тя ми казва - ми за Исус (ама приглушено го казва, все едно да не чуе Мартин).
викам - о, не, моля ви се, искам тази тема да се избягва. тя - ама защо, то е добре децата да знаят. викам - да знаят, ама аз да им обясня както преценя, а не да се плаши, защото по Коледа не знам кой им е разказвал - вие или някой друг - за цар Ирод и избитите бебета, но детето ми още се плаши и искам темата да затихне. тя се замисли и каза - не, аз по Коледа бях отпуска, не съм им разказвала такива неща. държеше се съвсем естествено и спокойно, не създаваше впечатление да прикрива нещо. пак натъртих, че поради страховете на детето, искам религиозната тема да я избягваме засега. надявам се да ме е разбрала, но почвам да си мисля, че вероятно виновникът е и въпросното филмче (а може би и някой друг). ще го поискам да го видя - казвало се "Малкият барабанчик". във всеки случай, молитвата тя им я е казала.

но че Мартин проявява нездрав интерес към темата, така е. снощи ме попита "Ти защо не си родила?" казвам "Как да не съм родила, а тебе кой те е родил?". той - "Неее, защо не си родила Исус Христос?!"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2012, 10:57:31 am »
Нещо го е омагьосало твоето момче Джам, душата на децата е нещо толкова непредсказуемо, че на моменти се плаша. Аз и за това пиша и търся отговори за себе си. Понякога имам усещането,че нещо ми се губи, то винаги си има причина, но минава доста време, до като разплета случка или поведение.
Ако питаш мен, учителката си е привишила правата, но не подценявам и филмчето. При нас филмчетата имат много голям принос в поведението и речника на сина ми. Ние на пръв поглед гледаме забавни детски филмчета като Том и Джери, обаче сега обожаваме мишките и като тях ядем само сирене натюр, без хляб, без манджи и т.н. Колкото и да се опитвам да ги ограничавам, в градината също им пускат. Просто отново период ...


Идеята ти да изгледаш филмчето е супер идея, може да ти даде отговори на доста въпроси. Само не ми е ясно, защо и как е възможно да им го пускат при това в градината.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 10:59:10 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2012, 11:45:36 am »
Извинете, предлагам след като потребител има брожение - нека да направи една правописна тема, там да рови и да слага бисери ли, правилни-неправилни думи ли, ама да не изнасяме лекция, щото ако почна да правя разбор /професионално изкривяване, даскал съм/, едва ли ще остане някой не начервен...
Та Мишанке, да се върнем на темата :D Пускай Митаче, нормално да ревем, ама децата вече не сме им интересни и достатъчни, та време е да го пуснеш изпод майчиното крило :bighug: Дано мине леко и бързо и да не боледувате!
Бени, аз съм доволна, още не са ме отбелязали каква съм туркиня в говора :lol:
Джам, гледай го тоя филм, може там да е мистерията за Ирод и бебетата... Но е хубаво да спрат, защото децата много се впечатляват от такива неща.
И аз да си кажа - Алекс от септември ще е ученик. Много ми е притеснено, свито, не знам нито как ще стане, нито как ще тръгне, нито дали ще има желание да учи...

П.С. За бисерите - аз си ги пиша в един тефтер, че хем забравям, хем са незабравими и не могат да не останат в историята. И все се каня да им направя по една фотокнига с тях в добавка. Любима дума ми е - Алекс играе уж с бакугани и тича и вика - сега ще те ущоножа :lol: /унищожа/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #66 -: Февруари 09, 2012, 12:03:37 pm »
Ей, грешна съм и черна съм, но сама не мога да имам брожение, мога да създам такова, ако това ми е целта,  но не ми е  целта да се правя на интересна. Нека поне като правим грешки да не са смешни или двусмислени. Иначе одаскаляването е по-страшно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #67 -: Февруари 09, 2012, 12:28:25 pm »
Шаноар, айде стига вече, а...
Да, пише се повсеместно неграмотно, да не се спазват елементарни правила, но моля те, има си модератори за тая цел, хайде да не им изземваме функцията, а?

П.С. Хубаво е да се помогне на някой да научи правилата или да му посочим грешката, но няма нужда да му се натяква или да се поставя в неудобно положение. Въпрос на елементарно възпитание е!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2012, 12:49:41 pm »
Извинете, предлагам след като потребител има брожение - нека да направи една правописна тема, там да рови и да слага бисери ли, правилни-неправилни думи ли, ама да не изнасяме лекция, щото ако почна да правя разбор /професионално изкривяване, даскал съм/, едва ли ще остане някой не начервен...
Ауууу, Гане, нИдей, молим ти се! И без това вече имам фобия към червения химикал от домашното по френски :lol: Ама пусто запънала съм се да го науча тя език и пиша ли пиша...хубавото е , че момичето, което ни преподава много се кефи на такива ентусиасти като мен и с удоволствие ни проверява писанията. Лошото е, че и аз се хващам, че не знам елементарни неща от българската граматика, като частите на изречението например :oops: А за да учиш чужд език това е много важно...
Мише, не ме засрамвай така :oops: Нищо не съм направила. Само ви мисля от понеделник..като каза, че си сама. И като знам какво е да няма на кой да оставиш детето /децата/ за 5 мин... :( Аз преди в големите снегове съм използвала обедния сън на Дара да прескоча до кухнята да й взема храната. Сега вече няма как да го правя...Дано Митаче бързо се адаптира и му хареса в новия му дом :D

Днес пак си се гледаме двете вкъщи. До края на седмицата съм "дървена ваканция", та реших и детето да не пращам на ясла. Току що се върнахме от разходка с шейната - студено-студено, но знаете ли как добре ни подейства... И за капак тъкмо тръгнах да вадя хляба от хлебопекарната и си изгорих ръката, в същият момент Дара за пореден път пристигна боса по плочките...Е, така й се разкрещях, че реши сама да седи наказана в другата стая. Отивам да видя какво прави, че нищо не се чува...Най-много от инат сама да е заспала....а иначе се приспиваме по 2 часа :(
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2012, 12:54:09 pm »
Гане, представям си как ми размаххваш пръст срещу мен с това, а накрая на всеки въпрос, хайде стига вече, не съм провинило се дете.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2012, 12:59:32 pm »
Следващите коментари по повод правописа ще бъдат изтрити.
Има си тема в подфорум На кафе по въпроса.
Нека се уважаваме малко повече!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2012, 13:16:58 pm »
Много ме изненада колежката когато ми разказа, че в детската градина са имали тържество и децата са играли Малката кибритопродавачка. Викам аз и сега ще се разплача. Жената каза, че се е изненадала ужасно, но краят бил щастлив, добри хора прибрали момиченцето  :). Ако знаех, щях да отида и аз да гледам, имам нужда  :)

jam Марти има въображение, в същото време е много чувствителен и изживява нещата истински. Аз съм била така като дете. И Мони ми е такава. И аз понякога избягвам тема, защото я виждам, че се тормози. Чудя се обаче дали не бъркам и напротив, трябвало е да говоря и да говоря по темата, докато станат нещата ясни и не я тормозят така. Днес Исус, утре смъртта. За мен тези неща са плашещи, а за дете на 5? Незнам и аз как и какво трябва или е трябвало да направя. Сега бабата в къщи е с хрема и кашлица. За човек на 86, който вече е почти на легло е много трудно. Викахме лекар 3 пъти за седмица, казва, че само гърлото и е леко червено и малко подкашля. С две думи, почти нищо. Обаче цяла нощ и цял ден от нейната стая се чува: Ооооо, оооооо. Честно, аз вече не издържам. Детето пък хич. Колко пъти ме пита ще умре ли, болна ли е, непрекъснато ли я боли. Обяснявам аз, че нищо и няма, ама то изживява всяко ох, както и аз. Е помолих свекърва ми, да си я вземе в апартамента за 3 дни, докато и мине хремата. Ц. Вчера ми звънят вечерта да ме питат какво ще правим с бабата  8O. Какво има да и правим, освен чай и парацетамол, капки за нос и да и се пръсна Тантум верде в гърлото, щото не може да смуче хапчета. Тя идвала всеки ден да се грижи за нея, сега и през нощта ли да не спи  :lol:. И двамата са пенсионери. Честно повечето от населението на тази планета просто нямат душа!
Мише права си, тази седмица е гадна, миналата също! Моля се следващата да има милост към повечето от нас!




http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2012, 13:52:00 pm »
Ох, Лиде, старите хора са по-зле от малки деца. Братовчед ми гледаха на жена му баба + 2 годишно. Брат ми и той така. Е такова охкане и викане и от двете чух, че ако не ги виждах, щях да реша, че живи ги дерат. На едната даже повикания за 765675-ти път лекар и каза, че човек, който има сили да вика така, не е пътник още. И двете преживяха настинките и още 5-6 години, след като „умираха". Но няма начин, не може да ги остави на пътя човек. Дано бързо се оправи бабата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14923
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2012, 14:07:37 pm »
едната ми баба, лека й пръст, живееше на село и я посещавах рядко като дете. тя все беше на легло и все беше болна. не знам от какво, но единственото, което съм запомнила от тази жена, беше постоянното охкане. като отидехме там, тя все лежеше на леглото и през 10 минути - "ооох, ооох!". доживя до доста късна възраст.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2012, 14:54:29 pm »
Наистина възрастните хора са по-зле и от децата! Това постоянно стенене наистина може да подлуди човек, колкото и здрави нерви да има! Бързо да оздравява бабата Лиде, а свекърва ти наистина срама няма!!! 8O :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #75 -: Февруари 09, 2012, 15:43:54 pm »
Значи не е само нашата баба охкаща  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2012, 20:13:43 pm »
Днес ме питаха какво е презерватив /има една опаковка у нас/
отговорих- това се ползва, когато възрастните правят секс, да не става бебета и да не се разболяват
ами мамо, аз искам да правим още секс, за да си имаме Жорко поне един

Стефания също е записана на училищна предучилищна от септемрви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2012, 20:37:04 pm »
Днес ме питаха какво е презерватив /има една опаковка у нас/
отговорих- това се ползва, когато възрастните правят секс, да не става бебета и да не се разболяват
ами мамо, аз искам да правим още секс, за да си имаме Жорко поне един

Стефания също е записана на училищна предучилищна от септемрви

:jump12: :jump12:
Ами иска си детето Жорко и това е :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #78 -: Февруари 09, 2012, 22:16:56 pm »
Днес ме питаха какво е презерватив /има една опаковка у нас/
отговорих- това се ползва, когато възрастните правят секс, да не става бебета и да не се разболяват
ами мамо, аз искам да правим още секс, за да си имаме Жорко поне един

Стефания също е записана на училищна предучилищна от септемрви


е нееее, това ме разби, честно!
[/url][/url]
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #79 -: Февруари 09, 2012, 22:56:49 pm »
Преди време ми попадна книжка с приказки, но с променени краища, направени на "хепи енд"...Явно това е някаква нова тенденция...Моят детски кошмар беше "Майчина сълза", не знам дали се сещате, за едно лястовече, което не можеше да излети есента с другите и го оставиха през зимата в едно гърне...Тя историята завършва щастливо, но докато стигне дотам аз всеки път се обливах в сълзи и си спомням съвсем ясно каква мъка ме давеше...Представям си какъв ужас са тия библейски зверства за чувствителното детско въображение!
И моята баба, лека й пръст, все беше на умирачка и така има- няма 20 години!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.