0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2012, 16:54:51 pm »
Ох, болната ми тема!
Днес какво ще обличам,това вече го носих, гердан, пръстени и диадеми веднага се слагат след ставане! Имаме не знам си колко гланца за устни /детски де, на бочко/, нижем от сутрин до вечер гердани. Даже ми се сърди, че не ходя с тях на работа! Задължително ме сушат след баня, сега ме агитират да си пробивам ушите, щото не съм била красива без обици! 8O Боже, боже, какво ли още ме чака! :?

Една от последните ни думички е "упражнирам се" - нещо средно между тренирам и упражнявам  :oops:, това кошат, чистомбашник и табанки остана в миналото!!

Тук вятъра така тънко бръсне, брррррррр.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2012, 17:40:54 pm »
Oх, и моята Елена е много суетна, все с рокля иска да е, ама да се върти. Ластици, фиби, опашки... Един ден, я виждам, че държи на куклата биберона и имитира червене, при което, тя като ме вижда, че я гледам, казва "Аз не го лапам, аз се червя" :)). Наскоро ме беше питала кога ще се боядиса в ледено русо  8O. Да не говорим, че и снощи ме пита защо не е с руса коса, явно много го мисли тоя факт, ама 'кво да направим като майка и не си е взела висок, рус със сини очи... Обувки с токчета кога съм щяла да и купя... Аз за протокола, червило и гримове нямам, рокли и обувки на токчета също, един крем мажа и един дезодорант имам.

А оня ден след обширно обяснение, кой кого яде в океана, Елена пита кой още яде риба и и казвам, че мечките ядът риба, хората, котките, при което тя ме прекъсва и казва: "А, не котките не ядът риба, те ядът Уйскъс"  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2012, 18:11:08 pm »
Правилно, Уйскас ми  :lol:.
Плюс това лятото видях синя котка  :lol:. Същност котката си беше сива, ама така реши съседчето.  :lol:

И като подхванах темата за цветовете, Моника ме попита вчера как да каже оранжев портокал на английски  :lol:. Викам то портокала си е портокал, все е оранжев. Е не, трябвало да определи цвета, за да не стане грешка за кой точно портокал става въпрос. След като все пак обясних как е оранжев портокал, се съгласи, че не е много за използване  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2012, 18:20:12 pm »
Прощавайте, ама както сте го написали този Уискас ме навежда на разни мисли. Това с ползването на й винаги ме е карало да се намеся и все се възспирам, ама в случая ситуацията ме напушва на смях.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2012, 19:09:29 pm »
Прощавайте, ама както сте го написали този Уискас ме навежда на разни мисли. Това с ползването на й винаги ме е карало да се намеся и все се възспирам, ама в случая ситуацията ме напушва на смях.
Мдааааааа и мен много ме дразни масовото използване на Й и все по-често забелязвам, че хора, включително и големи, с образование не знаят кога да използват И и кога Й, за учениците да не говорим! На иначе изказването е супер :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2012, 19:26:10 pm »
Знаем кога се ползва И и кога Й извинете. Тук пък пиша неофициално и на мен пък ми е изключително неприятно все да ме поправят и да ми навират недоглежданиците в носа   :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2012, 19:41:12 pm »
Лиде, по-кротко това беше на майтап, но пък ако трябва да сме честни правописа не ти е най-силната страна, не се сърди!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #47 -: Февруари 08, 2012, 19:44:32 pm »
Подслушани разговори между Антъни и Боби.
Антъни все още има проблем да си пише името.

Антъни:" Боби, как ми се пише името?"
Боби: "A N H O Y T....ъъъ, не знам точно"
Антъни: "Бобиииии/ядосано/, какъв брат си ми, като не знаеш как ми се пише името, ето аз, като твой брат,  знам  твоето "B O B B Y"
 :lol:

Боби: "Ан, какво стана с Мак,
приятелката ти.Защо не идва вече?"
Ан: "Изглежда е отишла при друг, трябва да си намеря нова."
Боби: "е, това е лесно за теб, какво ще кажеш за Брук?
Ан:" О да, харесва ми, ще я поканя на среща, искам мама да ми купи папионка.
Трябва да бъда много готин. Аааа,  кой класа беше Брук?
Боби: "в 6-ти"

Страшно весело е с децата

Целувки на вашите сладурчета и никакви болести
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2012, 20:13:34 pm »
Лиде, по-кротко това беше на майтап, но пък ако трябва да сме честни правописа не ти е най-силната страна, не се сърди!
Знаеш ли, дори да е вярно за някого, аз не бих го написала  :). Пак казвам, тук пишем неофициално.  :lol: Знаеш ли, разсмя ме  :lol:

Ема, да купиш на детето папионка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2012, 20:24:38 pm »
Права си, всеки си знае силните и слаби страни. Приемам, че пишем неофициално, но нека не е неграмотно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2012, 20:43:24 pm »
Добре де, след лекцията, може ли да се върнем към основната тема?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2012, 21:45:18 pm »
Ох, аз съм неграмотната  :oops:. Ама какво да правя по цял ден пиша код, ползвам PHP, mySQL, jQuery, а сега последно превеждам от немай къде и от английски на испански, българския все по рядко го ползвам писмено за съжаление... А и програмката за проверка на правописа нямаше шанс да ми помогне в този случай, а я използвам. Доста се чудех как да го напиша тоя Уискас, то и Уеб като напиша на български и ме е срам да го прочета, ама пусто мръсно подсъзнание ;) Извинявам се ако съм издразнила някого не е било нарочно...

Детските лафове са несравними обаче, по някое време отварям темата да ги прочета и да се посмея  :). Моите играят на лекари в момента (гледахме Доктор Хаус) и чувам Ели да казва, че е болна от лигавщина  :lol: - ами вярно си е ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2012, 23:28:16 pm »
А аз доживях, дъщеря ми да ми каже "Мама, ти говориш немски като неандертал"  :o :)

Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #53 -: Февруари 08, 2012, 23:51:08 pm »
Приемам, че пишем неофициално, но нека не е неграмотно.
:good_post:

Малкият все ми се върти в краката, все протяга ръчички и иска да го гушкам, по принцип не ми дава да върша нищо, различно от гушкане и съвместна игра. В тази връзка, с леко шеговит тон казвам:
- Оф, Косьо, ти си една малка досада! :)
А Михаела гордо се изтъква:
- А пък аз съм голямата досада!


Баща и наскоро я прегръща с думите:
- ох, на тате малката лиготийка! :)
- Не, не съм малка, голяма съм!
- Голяма лиготия ли си? :o
- Да!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2012, 01:29:33 am »
Прощавайте, ама както сте го написали този Уискас ме навежда на разни мисли. Това с ползването на й винаги ме е карало да се намеся и все се възспирам, ама в случая ситуацията ме напушва на смях.

Моят правопис не е съвършен, понякога сама си откривам грешки. Може би това е причината да не критикувам чуждите  :). Дали думата "възспирам" е изписана правилно  :wink:?

Гане, прости ми  :).
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 01:43:49 am от elle22 »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2012, 07:27:44 am »
Седмицата не е хубава...
Дано хората останали без дом и близки съберат сили
и се справят с мъката и онова което им се случи!
Малки, нищожно малки сме пред тъгата им!

Полудяваме бавно, полудяваме бавно....неусетно почти!
Ама много ми е зор, ей така, ако няма нещо за скарване да си го създам!
Аз категорично съм човека с най-лошия правопис...
Пляскам запетаи къде ми свари, правя грешки къде
от неУкост, къде от бързане...не се гордея с това, но не мога
да спра да пиша тук, пристрастена съм!

Ама пък каква съм хитра...понаучих доста от 2006 насам,
направо един начален курс взех тук...
"Зачатие" хем майка ме направи, хем и да пиша по-правилно!
...и приятели намерих не един, които в труден момент
ми подават ръка... :hug2:Нинко...

Да минем на основната тема,  :kiss: Гане, като в новините  :lol:Юксел....

Мой Митак класиран на детска...
Успяхме вчера да съберем всички документи и ходих да го запиша!
Директорката предложи да отидем утре, аз и той,
да се запознае с децата и щом направим изследванията да го пуснем!
...излишно е да ви пиша чувствителната ми душа какво изживява,
ама дано не съм направила много грешки, ей така като си страдам тихо.

Бисер..Митака вместо  разочарован съм, казва Очарован съм...
Обясних му разликата, но от бързане така си продължава:

- Мамо Очарован съм от Калина, тя пак ми взе един Динозавър!

- Мамо тя ти е сестра и ти като по-голям си и учител
и за хубавите и за лошите неща, нека поиграе с него!
Бъди разумен и добър!

- Сега и от теб съм Очарован!

Успешен ден на всички!




« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 07:29:45 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2012, 08:57:18 am »
Тони гледа реклами и повечето го впечатляват много. Една от тези е и на дъвки 5 /файв/. Още със отваряне не очите, казва на татко си.
Тони:"тате ще ми купиши ли, дъвки 5?"
тати:"добре, но аз не ги знам кои са"
Тони:" Ами ще влезеш в магазина ще попиташ и ще се научиш"

Веднага след това, до като се поготвяме за градината и разбугждаме от сън, възкликва "бързо, бързо, че Магито ме чака", аз"ех това Маги бе", той "мда, отново ще покарам денят си с нея". Маги е едно момиченца влюбена в Тони и тъй като тя искла да се омъжи за него и той искал, но само когато порастнат големи. :wink: :lol:

Преди няколко дни си пее една песен играейки на снега и ме пита "мамо какво означава пачугани", чудя се аз каква е тая дума и го карам да повтори да потрети. Накрая казвам ами няма такава дума, той се разсърди и запява " Замата покани, всички малчугани, хей, дечица малки айде на пързалки" . Чак тогава разбрах за какво става въпрос. Та пачугани е малчугани.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 10:15:00 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2012, 09:14:31 am »
Седмицата не е хубава...
Дано хората останали без дом и близки съберат сили
и се справят с мъката и онова което им се случи!
Малки, нищожно малки сме пред тъгата им!

Полудяваме бавно, полудяваме бавно....неусетно почти!
Ама много ми е зор, ей така, ако няма нещо за скарване да си го създам!
Това описва и моите мисли...

Мише, бързо адаптиране на Митаче в детската.

Бисерите на децата са невероятни :D

Хубав ден и от мен!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #58 -: Февруари 09, 2012, 09:16:34 am »
Мише, така топличко ми става като те чета  :)
Знам какво изживява чувствителната ти душа. Пускай Мите на градина. Нека свиква да се справя сам и да бъде с дечица. Моята душа и сега го изживява, като се запъне Мони на вратата и ме загледа с тъжните очи. Вярвай, още проронвам сълзица на излизане, ей тъй малко да излезе, ама пък като я оставя в къщи и тя подивява. И аз не мога да и дам децата, игрите и заниманията в градината.
Залятите хора, душата ми се свива. Искам вече да идва лятото...

Ох, аз съм неграмотната  :oops:. Ама какво да правя по цял ден пиша код, ползвам PHP, mySQL, jQuery, а сега последно превеждам от немай къде и от английски на испански, българския все по рядко го ползвам писмено за съжаление...
Verilog-A и Английски  :lol:. Понякога се чудя за някои параметри, как изобщо им беше заглавието на български  :)  Обикновенно имам около минута да попрочета и да драсна нещо тук преди някой да се настани до мен :) Най-интересното откритие за мен беше наскоро, когато разбрах, че думата gate освен краче в транзистор значи и врата  :lol:.  За учителката ми по английски пък беше изненада другото разбира се  :lol:.

Перде, тези дъвки 5, в нас има поне 4 кутии. Не ги дъвче, но си ги пази като нещо изключително ценно  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2012, 09:55:39 am »
Много са ви забавни детските бисери. Моята освен да ми казва да дишам като се ядосам друг бисер няма. Но пък има проблем със звуците м и б, размества ги просто. Кравата до скоро викаше бууу, но е облечена с муза и мама я щипи по музата (блуза и буза звучат еднакво). В банята е на тати мойела (бойлера), но мама реже бокув (морков) за супата. И ей такива ги реди. Освен това всичко за ядене е супа :lol:, чорбарка като баща си. Изобщо все още разговорите с нея са си решаване на ребуси и най-често използваната от мен фраза е - „не те разбрах" :lol:. Но пак се справям по-добре от тати, ама не защото съм по-умна, а защото обикновено новите думи ги чувам първа и знам за какво се отнася.
За правописа да ви кажа, аз по думите на една моя учителка имам лична вражда със запетайките. Но за другите неща и на Мозилата и сега на Гугъл хрома си имам вграден речник и си ми подчертава грешно изписаните думи. Дори ми се е случвало да почна да пиша отговор, само за да видя дали е грешно това което си мисля.
Лек снежен ден ви пожелавам!