0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« -: Февруари 06, 2012, 09:05:05 am »
С пожелание за здрави деца и родители!
Успешна да е за работещите :D

Времето съвсем пощуря, след брутално ниските температури и много сняг вчера тук беше доста топло и валя дъжд, като през нощта пак го обърна на сняг. Луда работа...

Мен треска ме тресе. Миналата седмица много близка дружка ме покани за кума :D

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #1 -: Февруари 06, 2012, 09:37:40 am »
Привет на всички в тоз смразяващ ден! Нашата кола не пожела да запали и се мъкнахме пеша, а малко преди да стигна офиса шефа ми се обади, че нямало смисъл да идваме днес. :( Е, аз така или иначе се домъкнах та ще си посвърша малко работа и ще си бия камшика в ранният следобяд. Пожелавам на всички да сте много здрави! И дано скоре дойде малко по-топло временце, че вече ми омръзна този студ :(
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2012, 11:21:18 am »
Хубава седмица и от нас.

И в нас мина грипа:) Вече знам какво е дете с температура 39.9 и то изведнъж вдигната. Няма да казвам, че са вече добре, че тъкмо се похвалих колко дълго не са боледували и те се разболяха:)

Понякога, когато децата много ме ядосат имам навика да се хващам за главата и да въздишам или да казвам "Боже, Божееее". Вчера Алекс прави беля и Никол се хванала за главата, въздиша и нарежда "Бое, боееее, Айсън бо, бой".
Дани говори най-много от тримата и най-ясно повтаря каквото чуе, Ники и Алекс си го докарват както си искат:))))))
Тук сняг не остана, само мръсотия и кал по улиците. Днес дори и пътищата са сухи. Затова пък вятъра щипе и минава през якета, шалове и шапки:)))))))

Бъдете здрави.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2012, 11:33:58 am »
Ех, Лисано къде го намерихте пък вие!?
 
Онзи ден видях хубавата 3 местна червена количка паркирана в службата ми и се зачудих дали все още е ваша или си е сменила собственика?
Ние отидохме 3 дни на градина, в събота беше добре и в неделя сутринта в 5 се почна с всички екстри - повръщане, температура, кашлица и сополи!!!!
Ужасен е наистина, и хексалгин не сваля температурата, лошото е, че много често се стигало до пневмония, която естествено не се чува на слушалка!!!
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 11:38:04 am от yana-v »
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2012, 11:36:26 am »
Хубава седмица и от нас. И топло да е на душите, че за телата синоптиците казаха да не се надяваме.

Малко бисерче за приятен старт на седмицата, от вчера, 6:30 сутринта:
- Защо бе, татенце, ставате толкова рано, като днес не сте на градинка?
- За да може по-дълго да не сме на градинка  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #5 -: Февруари 06, 2012, 11:51:10 am »
 :jump12:
Моля, не спирайте да споделяте бисерите на децата си:) Честно, така ме разсмиват:)

Яна, и аз не разбрах откъде го хванахме този вирус. Нито сме излизали, нито болни хора са идвали в къщи. Аз излизам колкото да разходя Бари и да купя мляко и хляб и уж не са ми кихали насреща болни:) но авно като проветрявам е влязъл отвън:)))))))))
А количката, която си видяла не е била нашата:) Излизахме само веднъж миналата седмица за около 2 часа, иначе е паркирана доло във входа колкото да се карам с тези, които спират пред вратата. Използвам я да ги плаша, защото не оставят место човек да излезе от входа пък да не говорим за количка:) Преди няколко дни извиках един младеж да се опита да я изкара след като паркира. Беше от добрите и премести колата. А аз дори съм сложила и бетонен конус но май трябва да го циментирам тези дни за да не могат да го местят:):):)
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 11:56:25 am от Lisko »
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #6 -: Февруари 06, 2012, 12:33:45 pm »
Верно ли съм я объркала??? Мислех, че друга като вашата няма! В сградата срещу Общината към обед беше май преди да хване студа, централ поинс - боровинката там се нахожда при нея на гости да сте ходили???? :D
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #7 -: Февруари 06, 2012, 13:37:54 pm »
Здрава да е седмицата, че слънчева няма да е!

Стар, но златен: Сервирам на младежа, за закуска, кифла с мармалад. Човека опитва, вижда мармалада и ме поглежда с искрено изумление, и въпроса "Мамо, нали няма да закусвам кифла с кал?"
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #8 -: Февруари 06, 2012, 14:02:09 pm »
Здрава седмица и от нас!
То аз на топла и слънчева вече не се и надявам. Вчера поне изчисти кюнците, та сега гори по-добре. А аз му направих торта и печено. И си помрънках малко. Всъщност много спокойно изразих позицията си. То и дребната не дава да се повишава тон. Размахва показалец и казво „не, не, не каа". Пък аз нали съм гадинка гадна, мога да пиля и с много тих и спокоен тон. Та тати е лошия :lol:.
Кажете как ограничавате неволно изпуснати нецензурни лафове. Моя уж съм му казала поне 100 пъти и снощи чух от нея „баси къщата" :x и щях да го трепам, ама викам ай, рожденик, да му простя.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #9 -: Февруари 06, 2012, 14:33:44 pm »
Желая ви хубава седмица с по-топло време и здрави дечица!

Напоследък много се дразня как всички жалят гърците. Колко труден им бил станал животът и т.н. А животът в България да не е по-лесен?! Ето една история в тази връзка, която ме потресе:
http://www.dw.de/dw/article/0,,15635017,00.html

Лис, колко му е да циментираш конуса?! Хич няма да ти се опре.
« Последна редакция: Февруари 06, 2012, 14:41:14 pm от blue_sky »

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #10 -: Февруари 06, 2012, 14:55:43 pm »
Привет и от мен, дано да е здрава седмицата, то и слънчева ще бъде към края, ама с тия минус 17 няма да ни сгрее.

Ние се държим, само един конюнктивит ни настигна. Нинче, у дома тати капи, пък аз като по "яка" отварям оченцето. С Ели, ясно е по лесно, Стефан се инати основно, ама със заплахи и убеждаване успявам. Когато трябваше да му разширяваме зениците, голям зор видях, тогава директно стисвах главата между моите колене, така затискам ръце и крака и отваряме окото. Знам, че звучи много гадно и садистично, но тогава нямаше как да му се размине тази процедура.

Един бисер от събота. Стефан демонстративно си хвърля шишето на пода, след като съм го помолила да го занесе в кухнята. Аз само го стрелвам със сърдит поглед при което той казва: "Няма да се надосваш" ;)

А любимия ми е на Ели, когато беше на 2г.10м., бяхме на море и мажа нея и мене за да ходим на плаж, при което гледайки ме гола ми задава въпроса "Кой купи тия цици?"  :lol: - детето беше преценило, че щом аз имам нещо, а тя не, значи е купено ;)
Друг на Елена от същия период, тъкмо бяхме махнали памперса и тя все ме викаше да и вдигам гащите, но един ден, се беше изпишкала, а аз бях излязла от стаята и я чувам да вика на Стефан, "Бебе, вдигай ми гащите".

И като споменах за памперс, да се похваля тихичко, че почти сме махнали дневния памперс при Стефан. Казвам почти, защото на яслата го пращам с памперс, ама другата седмица и там ще е без, чакам да се стопли една идея, а и имат нови бебета в групата и няма да има кой да му обърне внимание.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #11 -: Февруари 06, 2012, 15:20:38 pm »
http://www.btv.bg/news/bulgaria/story/266023714-Selo_do_Harmanli_pod_voda_horata_sa_v_panika.html
Направо сърцето ми се къса за тези хорица. Дано успеят скоро да им помогнат.  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #12 -: Февруари 06, 2012, 16:59:16 pm »
Верно ли съм я объркала??? Мислех, че друга като вашата няма! В сградата срещу Общината към обед беше май преди да хване студа, централ поинс - боровинката там се нахожда при нея на гости да сте ходили???? :D

Ахаааа, съвсем верно не си я объркала:) Ние сме били:))))))))
Точно при Боровинка бяхме на гости в офиса и с децата:) Едва си ги прибрахме после да си ходим:)

Деси, ще разуча тези дни съотношението цимент, пясък за да не ми изкъртят конуса лесно:))))))))) Той хубаво беше залепнал със снега и леда ама разтопи се да му се невиди:))))
Айде първият буден ме вика:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #13 -: Февруари 06, 2012, 18:57:06 pm »
ето бисерче от вчера:

Тъй като Михаела почти един месец вече не е ходила на градина (поради боледуване), вчера, минавайки покрай градината я питам:
- Мими, утре ще ходиш ли вече на градина? :)
- Не! Искам утре да отида на кино!

Всъщност, тя 10 дни не ходи заради варицелата. После ходи точно три дни, лепна някакъв вирус и вече почти две седмици, не мога да я видя здрава. та и днес си остана в къщи, за утре - ще видим. :?

Бъдете добри и не губете кураж! :)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #14 -: Февруари 06, 2012, 21:28:47 pm »
Хубава, здрава, спокойна седмица!
Дано не изпукаме от студ и да не ни затрупа тоя сняг! И дано спре да вали в югоизточна България, че тия хорица там голям зор им се стовари!
Ние вече излизаме от грипа, но пък татко ни го нападна.
Една случка от нас от миналата седмица. Излизам от банята по хавлия и я свалям, а дребният се мотае наоколо и изведнъж ме вижда. На лицето му се изписва истинско изумление и почти заекващ казва :" А!Мама има дупи!". Много беше учуден, горкият, дори го пратих да пита баща си и да види, че и той има също. Голям потрес! :D

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #15 -: Февруари 07, 2012, 09:11:06 am »
Здрава и по-топла седмица и от мен.
Тук пак много си захладня, а сутринта улици и тротоари бяха стъкло направо.

Иначе гадния грип и Боян не го задмина. Много температура, малко повръщане и много тъжно дете  :( Дано отминава вече.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #16 -: Февруари 07, 2012, 10:57:05 am »
Здравейте мами,
по повод детски бисери.. :lol:

става въпрос за едно комшийско детенце,
лято....жега,море....а и детето по рождение малко по тъмничко и го питат колко бани имало, а то гледа учудено и вика:"Еми една баня и една тоалетна".... :lol: :lol: :lol:
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #17 -: Февруари 07, 2012, 11:45:03 am »
Много сладко с баните :)

Дъщеря ми вчера донесе виц, който им разказала учителката в детската, ама и аз много се смях:
Един крадец избягал и къде, къде да се скрие - влязъл в детската градина и седнал да яде с децата. Влизат полицаите и питат
- Крадецо, какво правиш?
- Ами папкам
- Айде, като се напапкаш, отвън те чака бу-то
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #18 -: Февруари 07, 2012, 11:51:56 am »
 :jump12:

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #19 -: Февруари 07, 2012, 11:53:21 am »
 :lol: Бу то.
Днес едвам се добрахме до градината. Спрях пред колите на паркинга, защото просто нямаше къде. Две майки нарамили две дечица и се опитват с 20 кг на гърба си да вървят из преспите сняг. Едната каза: Вече направо ми прималя, едвам вървя. другата казва: И аз, много ми е тежко, направо ще падна. Едното дете се обажда от гърба на майка си: Ох и на мене ми е много тежко, и аз едвам стоя  :lol:.
Паднахме от смях с Мони. Тя вика мамо те го носят и то много се изморило та едвам стояло  :lol:, мене пита ли ме, ти не искаш да ме носиш  :D Гледай, влезе ми сняг.. викам не се хаби, няма да те огрее  :lol:
 
« Последна редакция: Февруари 07, 2012, 13:11:54 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #20 -: Февруари 07, 2012, 12:22:59 pm »
Да започна с пожелания за здрава седмица, че на мен ми омръзна обикалянето по доктори.
Малко бисери от нас:

-Мамо, къде сме?
-В Стара планина.
-А къде е "Нова планина"?

Обяснявам, че в детската градина ще имат нови 2 момиченца.
- Защо, нашите стари ли са вече?



Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #21 -: Февруари 07, 2012, 12:29:17 pm »
ох, тия бисери много ме усмихват :) :lol:
Тва със Стара планина си е много вярно ако се замислиш 8)

Лиде, Лиде, Лиде...искам и моето момченце да не се връзва на носене, ама проклетията му проклета от три дни е ришил, че ще си мерим инатите. Ако не го заплашваше пълно измръзване навън днес щеше да бъде зарязан да си реве в една пряспа...Ама проклетията ми то и ръкавици не ще, шапка не ще, а то духа ли духа..
[/url][/url]
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #22 -: Февруари 07, 2012, 13:15:21 pm »
Оле, посмях се! Тези дребните определено знаят как да ни "Церят"! 8O
Вчера Вики пристига и ме дърпа "Ела,ела да го видиш нашия, само по потник".Нашия е баща и, от къде го измисли, не знам!
Слава богу температурата падна, седа вече извива гърло като оперна певица. До вчера искаше само да лежи и пищеше, че и пари на очите!!! :( Аман от тези пусти вируси и грипове!!! 
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #23 -: Февруари 07, 2012, 13:16:09 pm »
Ее чакай. Моника до 3 годинки и отгоре все в скута и в ръцете ми беше. Дори когато слезеше от ръцете ми, аз си ходех на една страна.  :lol: Има време. Плюс това аз сега и да искам вече не мога да я нося. Вдигам ама за малко. Още година, две и ще си освободиш ръцете  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #24 -: Февруари 07, 2012, 13:29:37 pm »
Как сте сладурки?

Нямам време да пиша много напоследък :)
Лиде, направо ме разби с тоя лаф от предната страница, хехе хехе :)

Вени, Ники пак ли се инати? Аман. И Никол беснее и мрънка и упорства напоследък много. Голям звер е станала  :lol: До кога ще издържим с теб а? :) 


Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #25 -: Февруари 07, 2012, 14:04:25 pm »
Три дни, Раши, три дни.
Решил е, че ще яде сняг от този мръсния. Обяснявам аз, че кафяв и жълт сняг не се яде и като се затръшка...
Сега след зор и молби хапнахме и заспа, ама мен така ме боли плексита, че ми се реве...
[/url][/url]
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #26 -: Февруари 07, 2012, 14:49:37 pm »
:lol: Бу то.
Днес едвам се добрахме до градината. Спрях пред колите на паркинга, защото просто нямаше къде. Две майки нарамили две дечица и се опитват с 20 кг на гърба си да вървят из преспите сняг. Едната каза: Вече направо ми прималя, едвам вървя. другата казва: И аз, много ми е тежко, направо ще падна. Едното дете се обажда от гърба на майка си: Ох и на мене ми е много тежко, и аз едвам стоя  :lol:.
Паднахме от смях с Мони. Тя вика мамо те го носят и то много се изморило та едвам стояло  :lol:, мене пита ли ме, ти не искаш да ме носиш  :D Гледай, влезе ми сняг.. викам не се хаби, няма да те огрее  :lol:
 

 :jump12: :jump12:  :jump12:


Това със "стара" и "нова" планина е и мой лаф от преди има няма 30-на години
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #27 -: Февруари 07, 2012, 21:59:16 pm »
Ооо, Вени, малък е още- изкарвай го с количката. Аз моя го действам откакто стана на 2, преди това возех, че имам гръбначно изкривяване и дори и какъвто е кльощав не мога да го нося. Не, че сега не се тръшка по 3-4 пъти на разходка, ама аз хващам  за ръката и влача и не обръщам внимание и след малко той забравя да реве.
Вчера си изяде снега от подметките на обувките с пръчка- изпуснах го от поглед за 2 минути и се подреди, преди това опита около 5 пъти и го спрях, и му обясних- ами! То от подметките е най-вкусно. Пробва се да набара и жълт сняг, но аз директно му казвам, че е кучешки пиш- засега това го възспира, но знае ли се докога?!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #28 -: Февруари 07, 2012, 22:10:34 pm »
Здравейте, момичета. Редовно ви чета , но не пиша. Страхотни лафове. Със сълзи се смея с тези мъници, и се чудя какво ли ще като проговори дребната. Да са здрави всички дечица.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #29 -: Февруари 07, 2012, 22:12:47 pm »
Инке, кварталните улици не са разчистени и въпреки стабилната количка, не може да мине през този сняг. Опитах с количка онзи ден, но щях да счупя китките. Опитах с шейна - обръща се заради бабуните.

Толкова непочистени улици аз не съм виждала за толкова години в София!
[/url][/url]
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #30 -: Февруари 07, 2012, 22:35:48 pm »
Мм даа, пак неподготвени ни хвана снега! Кой да предположи, че ще вали сняг посред зима, а? :D


*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #31 -: Февруари 07, 2012, 23:09:36 pm »
Вени, чета и се хиля за това че се обърнала шейната ви и реших да споделя какво ни се случи мисля в петък беше. Реших аз да ходя за храна на малкия с шейната.Хубаво, тя е с облегалка и странично също има опора.До тука добре, ама моя синковец като го наоблечеш и завиеш не знам защо му се доспива и по едно време взе да се клатушка ха напред, ха назад. Опитах да го поразбудя, ама не.Спрях, за да взема хляб и на тръгване катастрофирахме. Явно се е наклонил на едната страна и се призими в една преспа и супер очуден и обиден нададе рев. Сега ми е смешно, ама като си помисля за такова събуждане ми става тъжно и мъчно. :D
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #32 -: Февруари 07, 2012, 23:30:39 pm »
Ма то верно си е гадничко събуждане.
За тази шейна ми беше такъв зор, такава радост като я взехме, а ние почти пребихме детето.
Баща му два пъти го обръща страничко, дядо му веднъж, аз два пъти по гръб :lol: Това им е хубавото на непочистените улици. Където и да паднеш, все е на меко.
А Ники вече не се и впечатлява, изобщо. Изчаква да го вдигнем и нагласим и може и 5 мин, да си лежи в снега и да зяпа небето.
[/url][/url]
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #33 -: Февруари 08, 2012, 10:32:32 am »
Леле, Шаноар, кофти за детето милото! Ама се случват такива неща, какво да правиш! Тя моята няколко пъти е контузена от нас по грешка и ми е много мъчно, като стане такова нещо. Я баща и без да иска ще и дрънне главата в лампата, я ще я дрънне в касата на вратата докато я носи на тъмно. Аз пък така и бях изрязала ноктите малко след като се роди, че и клъзнах месце на милата.  :lol:


*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #34 -: Февруари 08, 2012, 11:39:19 am »
Прибирам Мони от училище, а по пътя ни брули леден вятър:
– Ау, мамо, станахме на ледени близалки!
- И какво ще правим тогава?
- Ами ще изчакаме Бобчето да се наспи и да порасне. Той ще напълни ваната с топла вода и ще ни сложи вътре да се размразим :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #35 -: Февруари 08, 2012, 12:01:14 pm »
 :jump12:
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #36 -: Февруари 08, 2012, 12:16:49 pm »
Един лаф и от мене. Онзи ден след като не успяхме да запалим колата тръгваме пеша към яслата. Баща й: "Ще я заведеш ли ти, а аз да ходя да си хващам автобус?", Аз: "Не, ще я носиш ти до яслата, а аз ще ходя да платя таксата" /като идеята ми е да си разпределим задачите - аз я водя, той плаща яслата или обратно.../. Той:"Добре де, ще ти дам пари..." Аз: "Не става въпрос за пари, имам си". В това време Дари се обръща супер учудено към мен" Мамо, тати ти се кара, щото нямаме парички ли?" :D Явно е решила, че щом се разправяме за нещо, единия се кара на другия, както й се караме на нея :lol:
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #37 -: Февруари 08, 2012, 14:47:46 pm »
от тази сутрин:
аз се обличам и Тео: я, мамо, имаш цицини (гърди)
аз: от какво, мамо, са ми излeзли цицини
Тео: от растеж
допълнителното разследване показа, че жените имат цицини, а малките момичета не т.е появяват се от растеж
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #38 -: Февруари 08, 2012, 16:19:36 pm »
Здравейте в този зимен ден , тук в Пловдив лопатите са на почит,от сутрин до вечер се чисти сняг :),но поне времето като температура е поносимо.
Страшни душички си имате,голяма веселба.С моето Боре в последно време имам чувството,че имам не дете а приятелка на мойта възраст.Покрай нея гледам редовно канала Ютилисима,много съм на ти вече със всякакви техники ала направи си сам и ред кулинарни рецепти научих.И този канал се гледа единствено и само заради нея,само това иска,второ пием си кафенцето,като обсъждаме теми за гримове и прочие и това като трябва да знаете,че нямами едно червило да се отсрамя ако се наложи,но щерката е много на ти по тези въпроси.Вчера ми прави масаж след банята с един крем,като супер професионално ме насочи как да легна и прочие.Все нещо ме фризира,"гримира"(в кавички,че то няма с какво :D),зъбите ми оправя не мога да се оплача.За лафчетата,тя винаги е говорила много правилно,но има няколко запомнящи се думички "шуменица" от Каменица и Шуменско или "барби с морков" от барба фокус,"куклен вятър"-театър.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #39 -: Февруари 08, 2012, 16:52:11 pm »
Аз съм му казвала твятър, сега да видим малкия как ще се прояви-още не приказва почти нищо, но пък от вчера каквото и да го попиташ, отговора е не или няма.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #40 -: Февруари 08, 2012, 16:54:51 pm »
Ох, болната ми тема!
Днес какво ще обличам,това вече го носих, гердан, пръстени и диадеми веднага се слагат след ставане! Имаме не знам си колко гланца за устни /детски де, на бочко/, нижем от сутрин до вечер гердани. Даже ми се сърди, че не ходя с тях на работа! Задължително ме сушат след баня, сега ме агитират да си пробивам ушите, щото не съм била красива без обици! 8O Боже, боже, какво ли още ме чака! :?

Една от последните ни думички е "упражнирам се" - нещо средно между тренирам и упражнявам  :oops:, това кошат, чистомбашник и табанки остана в миналото!!

Тук вятъра така тънко бръсне, брррррррр.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #41 -: Февруари 08, 2012, 17:40:54 pm »
Oх, и моята Елена е много суетна, все с рокля иска да е, ама да се върти. Ластици, фиби, опашки... Един ден, я виждам, че държи на куклата биберона и имитира червене, при което, тя като ме вижда, че я гледам, казва "Аз не го лапам, аз се червя" :)). Наскоро ме беше питала кога ще се боядиса в ледено русо  8O. Да не говорим, че и снощи ме пита защо не е с руса коса, явно много го мисли тоя факт, ама 'кво да направим като майка и не си е взела висок, рус със сини очи... Обувки с токчета кога съм щяла да и купя... Аз за протокола, червило и гримове нямам, рокли и обувки на токчета също, един крем мажа и един дезодорант имам.

А оня ден след обширно обяснение, кой кого яде в океана, Елена пита кой още яде риба и и казвам, че мечките ядът риба, хората, котките, при което тя ме прекъсва и казва: "А, не котките не ядът риба, те ядът Уйскъс"  :lol:


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #42 -: Февруари 08, 2012, 18:11:08 pm »
Правилно, Уйскас ми  :lol:.
Плюс това лятото видях синя котка  :lol:. Същност котката си беше сива, ама така реши съседчето.  :lol:

И като подхванах темата за цветовете, Моника ме попита вчера как да каже оранжев портокал на английски  :lol:. Викам то портокала си е портокал, все е оранжев. Е не, трябвало да определи цвета, за да не стане грешка за кой точно портокал става въпрос. След като все пак обясних как е оранжев портокал, се съгласи, че не е много за използване  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #43 -: Февруари 08, 2012, 18:20:12 pm »
Прощавайте, ама както сте го написали този Уискас ме навежда на разни мисли. Това с ползването на й винаги ме е карало да се намеся и все се възспирам, ама в случая ситуацията ме напушва на смях.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #44 -: Февруари 08, 2012, 19:09:29 pm »
Прощавайте, ама както сте го написали този Уискас ме навежда на разни мисли. Това с ползването на й винаги ме е карало да се намеся и все се възспирам, ама в случая ситуацията ме напушва на смях.
Мдааааааа и мен много ме дразни масовото използване на Й и все по-често забелязвам, че хора, включително и големи, с образование не знаят кога да използват И и кога Й, за учениците да не говорим! На иначе изказването е супер :D
=http://www.[urlmamaibebe.com][/url]
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #45 -: Февруари 08, 2012, 19:26:10 pm »
Знаем кога се ползва И и кога Й извинете. Тук пък пиша неофициално и на мен пък ми е изключително неприятно все да ме поправят и да ми навират недоглежданиците в носа   :).
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #46 -: Февруари 08, 2012, 19:41:12 pm »
Лиде, по-кротко това беше на майтап, но пък ако трябва да сме честни правописа не ти е най-силната страна, не се сърди!
*

    ema2

  • ****
  • 888
  • You kill the beauty of today
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #47 -: Февруари 08, 2012, 19:44:32 pm »
Подслушани разговори между Антъни и Боби.
Антъни все още има проблем да си пише името.

Антъни:" Боби, как ми се пише името?"
Боби: "A N H O Y T....ъъъ, не знам точно"
Антъни: "Бобиииии/ядосано/, какъв брат си ми, като не знаеш как ми се пише името, ето аз, като твой брат,  знам  твоето "B O B B Y"
 :lol:

Боби: "Ан, какво стана с Мак,
приятелката ти.Защо не идва вече?"
Ан: "Изглежда е отишла при друг, трябва да си намеря нова."
Боби: "е, това е лесно за теб, какво ще кажеш за Брук?
Ан:" О да, харесва ми, ще я поканя на среща, искам мама да ми купи папионка.
Трябва да бъда много готин. Аааа,  кой класа беше Брук?
Боби: "в 6-ти"

Страшно весело е с децата

Целувки на вашите сладурчета и никакви болести
We are all a part of everything
The future, present and the past
Fly on proud bird
You're free at last
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #48 -: Февруари 08, 2012, 20:13:34 pm »
Лиде, по-кротко това беше на майтап, но пък ако трябва да сме честни правописа не ти е най-силната страна, не се сърди!
Знаеш ли, дори да е вярно за някого, аз не бих го написала  :). Пак казвам, тук пишем неофициално.  :lol: Знаеш ли, разсмя ме  :lol:

Ема, да купиш на детето папионка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #49 -: Февруари 08, 2012, 20:24:38 pm »
Права си, всеки си знае силните и слаби страни. Приемам, че пишем неофициално, но нека не е неграмотно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #50 -: Февруари 08, 2012, 20:43:24 pm »
Добре де, след лекцията, може ли да се върнем към основната тема?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #51 -: Февруари 08, 2012, 21:45:18 pm »
Ох, аз съм неграмотната  :oops:. Ама какво да правя по цял ден пиша код, ползвам PHP, mySQL, jQuery, а сега последно превеждам от немай къде и от английски на испански, българския все по рядко го ползвам писмено за съжаление... А и програмката за проверка на правописа нямаше шанс да ми помогне в този случай, а я използвам. Доста се чудех как да го напиша тоя Уискас, то и Уеб като напиша на български и ме е срам да го прочета, ама пусто мръсно подсъзнание ;) Извинявам се ако съм издразнила някого не е било нарочно...

Детските лафове са несравними обаче, по някое време отварям темата да ги прочета и да се посмея  :). Моите играят на лекари в момента (гледахме Доктор Хаус) и чувам Ели да казва, че е болна от лигавщина  :lol: - ами вярно си е ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #52 -: Февруари 08, 2012, 23:28:16 pm »
А аз доживях, дъщеря ми да ми каже "Мама, ти говориш немски като неандертал"  :o :)

Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #53 -: Февруари 08, 2012, 23:51:08 pm »
Приемам, че пишем неофициално, но нека не е неграмотно.
:good_post:

Малкият все ми се върти в краката, все протяга ръчички и иска да го гушкам, по принцип не ми дава да върша нищо, различно от гушкане и съвместна игра. В тази връзка, с леко шеговит тон казвам:
- Оф, Косьо, ти си една малка досада! :)
А Михаела гордо се изтъква:
- А пък аз съм голямата досада!


Баща и наскоро я прегръща с думите:
- ох, на тате малката лиготийка! :)
- Не, не съм малка, голяма съм!
- Голяма лиготия ли си? :o
- Да!

Бъдете добри и не губете кураж! :)
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #54 -: Февруари 09, 2012, 01:29:33 am »
Прощавайте, ама както сте го написали този Уискас ме навежда на разни мисли. Това с ползването на й винаги ме е карало да се намеся и все се възспирам, ама в случая ситуацията ме напушва на смях.

Моят правопис не е съвършен, понякога сама си откривам грешки. Може би това е причината да не критикувам чуждите  :). Дали думата "възспирам" е изписана правилно  :wink:?

Гане, прости ми  :).
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 01:43:49 am от elle22 »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #55 -: Февруари 09, 2012, 07:27:44 am »
Седмицата не е хубава...
Дано хората останали без дом и близки съберат сили
и се справят с мъката и онова което им се случи!
Малки, нищожно малки сме пред тъгата им!

Полудяваме бавно, полудяваме бавно....неусетно почти!
Ама много ми е зор, ей така, ако няма нещо за скарване да си го създам!
Аз категорично съм човека с най-лошия правопис...
Пляскам запетаи къде ми свари, правя грешки къде
от неУкост, къде от бързане...не се гордея с това, но не мога
да спра да пиша тук, пристрастена съм!

Ама пък каква съм хитра...понаучих доста от 2006 насам,
направо един начален курс взех тук...
"Зачатие" хем майка ме направи, хем и да пиша по-правилно!
...и приятели намерих не един, които в труден момент
ми подават ръка... :hug2:Нинко...

Да минем на основната тема,  :kiss: Гане, като в новините  :lol:Юксел....

Мой Митак класиран на детска...
Успяхме вчера да съберем всички документи и ходих да го запиша!
Директорката предложи да отидем утре, аз и той,
да се запознае с децата и щом направим изследванията да го пуснем!
...излишно е да ви пиша чувствителната ми душа какво изживява,
ама дано не съм направила много грешки, ей така като си страдам тихо.

Бисер..Митака вместо  разочарован съм, казва Очарован съм...
Обясних му разликата, но от бързане така си продължава:

- Мамо Очарован съм от Калина, тя пак ми взе един Динозавър!

- Мамо тя ти е сестра и ти като по-голям си и учител
и за хубавите и за лошите неща, нека поиграе с него!
Бъди разумен и добър!

- Сега и от теб съм Очарован!

Успешен ден на всички!




« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 07:29:45 am от mishanta »
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #56 -: Февруари 09, 2012, 08:57:18 am »
Тони гледа реклами и повечето го впечатляват много. Една от тези е и на дъвки 5 /файв/. Още със отваряне не очите, казва на татко си.
Тони:"тате ще ми купиши ли, дъвки 5?"
тати:"добре, но аз не ги знам кои са"
Тони:" Ами ще влезеш в магазина ще попиташ и ще се научиш"

Веднага след това, до като се поготвяме за градината и разбугждаме от сън, възкликва "бързо, бързо, че Магито ме чака", аз"ех това Маги бе", той "мда, отново ще покарам денят си с нея". Маги е едно момиченца влюбена в Тони и тъй като тя искла да се омъжи за него и той искал, но само когато порастнат големи. :wink: :lol:

Преди няколко дни си пее една песен играейки на снега и ме пита "мамо какво означава пачугани", чудя се аз каква е тая дума и го карам да повтори да потрети. Накрая казвам ами няма такава дума, той се разсърди и запява " Замата покани, всички малчугани, хей, дечица малки айде на пързалки" . Чак тогава разбрах за какво става въпрос. Та пачугани е малчугани.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 10:15:00 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #57 -: Февруари 09, 2012, 09:14:31 am »
Седмицата не е хубава...
Дано хората останали без дом и близки съберат сили
и се справят с мъката и онова което им се случи!
Малки, нищожно малки сме пред тъгата им!

Полудяваме бавно, полудяваме бавно....неусетно почти!
Ама много ми е зор, ей така, ако няма нещо за скарване да си го създам!
Това описва и моите мисли...

Мише, бързо адаптиране на Митаче в детската.

Бисерите на децата са невероятни :D

Хубав ден и от мен!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #58 -: Февруари 09, 2012, 09:16:34 am »
Мише, така топличко ми става като те чета  :)
Знам какво изживява чувствителната ти душа. Пускай Мите на градина. Нека свиква да се справя сам и да бъде с дечица. Моята душа и сега го изживява, като се запъне Мони на вратата и ме загледа с тъжните очи. Вярвай, още проронвам сълзица на излизане, ей тъй малко да излезе, ама пък като я оставя в къщи и тя подивява. И аз не мога да и дам децата, игрите и заниманията в градината.
Залятите хора, душата ми се свива. Искам вече да идва лятото...

Ох, аз съм неграмотната  :oops:. Ама какво да правя по цял ден пиша код, ползвам PHP, mySQL, jQuery, а сега последно превеждам от немай къде и от английски на испански, българския все по рядко го ползвам писмено за съжаление...
Verilog-A и Английски  :lol:. Понякога се чудя за някои параметри, как изобщо им беше заглавието на български  :)  Обикновенно имам около минута да попрочета и да драсна нещо тук преди някой да се настани до мен :) Най-интересното откритие за мен беше наскоро, когато разбрах, че думата gate освен краче в транзистор значи и врата  :lol:.  За учителката ми по английски пък беше изненада другото разбира се  :lol:.

Перде, тези дъвки 5, в нас има поне 4 кутии. Не ги дъвче, но си ги пази като нещо изключително ценно  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #59 -: Февруари 09, 2012, 09:55:39 am »
Много са ви забавни детските бисери. Моята освен да ми казва да дишам като се ядосам друг бисер няма. Но пък има проблем със звуците м и б, размества ги просто. Кравата до скоро викаше бууу, но е облечена с муза и мама я щипи по музата (блуза и буза звучат еднакво). В банята е на тати мойела (бойлера), но мама реже бокув (морков) за супата. И ей такива ги реди. Освен това всичко за ядене е супа :lol:, чорбарка като баща си. Изобщо все още разговорите с нея са си решаване на ребуси и най-често използваната от мен фраза е - „не те разбрах" :lol:. Но пак се справям по-добре от тати, ама не защото съм по-умна, а защото обикновено новите думи ги чувам първа и знам за какво се отнася.
За правописа да ви кажа, аз по думите на една моя учителка имам лична вражда със запетайките. Но за другите неща и на Мозилата и сега на Гугъл хрома си имам вграден речник и си ми подчертава грешно изписаните думи. Дори ми се е случвало да почна да пиша отговор, само за да видя дали е грешно това което си мисля.
Лек снежен ден ви пожелавам!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #60 -: Февруари 09, 2012, 10:18:39 am »
А аз доживях, дъщеря ми да ми каже "Мама, ти говориш немски като неандертал"  :o :)

ох, Бени, Бени... какво ни дойде до главата, а?  :lol:

lidia, ще се изненадаш още колко много неща значи gate :)

Перде, и у нас по едно време се говореше за "новата дъвка Файв". хич не знам откъде ги дочува тия работи...

elle22, напълно си права - "възспирам" не е написано вярно. което на мен ми се струва по-голям грях, отколкото неправилното изписване на "Уйскас"...

при нас бисерите зачестяват с напредването на възрастта и развитието на опита и речника. не знам защо съм толкова проста, та не ги записвам в момента, в който ги чуя? после забравям... понеже още сме на религиозна вълна, новият хит е:

"ти знаеш ли какво направил Исус на цар Ирод, като пораснал? Разкъсал му нервите!"

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #61 -: Февруари 09, 2012, 10:27:46 am »
Ох и аз съм една патица, не ги записвам и после ги забравям. Ама тези бяха пресни, та се сетих. Отделно и думите когато не знае какво означават така си ги съчинява, че просто са бисери не ами. Знае как се казват правилно, но от малък все бърза да каже нещо и за по набързо си изяжда по някои букви, звуци, срички. Бях му свикнала, като беше по малък, но сега ми е повече от смешно. Но той се ядосва, когато му се смея.

Много сме суетни и ние, трябва да сме модерни и да се гледаме в оБледалото. Нали  К и Г си ги казваме избирателно, та си ги заместваме както ни дойде на звучене.

Джам, пак ме присети за тая учителка. Там има ли някакво развитие или ...? :( :x


Тия дъвки 5 не се дъвчат, те се пазят, като светиня. Много рядко се набутват всички в устата, но това по скоро са инцидентни случаи. Като цяло от всичко трябва да имаме поне по 2 броя, че 1 ни е малко. Учим се, че трябва да се радва на това което има, защото някои деца и това нямат и родители си нямат и ...
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #62 -: Февруари 09, 2012, 10:35:45 am »
И аз се каня да записвам, че вече прогресивно забравям...

Един бисер по темата от вчера:
Подслушвам група тийнейджъри в българското училище в Брюксел. Преговарят си пищовите преди контролно:
- Уф, чуждици съм си записал какво е, ама за интернационализми нямам нищо, дай идея!
- Интернационализми са думи, които са общи за всички езици, като "пица" например :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #63 -: Февруари 09, 2012, 10:42:41 am »
Перде, много интересно развитие.
вчера отивам да го взема от градината, той останал последен и тъкмо си поискал да му пуснат филмче. точно с въпросната госпожа. съответно, отказва да си тръгне, щото филмчето и госпожата предлага да ми даде диска за в къщи. питам кое е филмчето, тя ми казва - ми за Исус (ама приглушено го казва, все едно да не чуе Мартин).
викам - о, не, моля ви се, искам тази тема да се избягва. тя - ама защо, то е добре децата да знаят. викам - да знаят, ама аз да им обясня както преценя, а не да се плаши, защото по Коледа не знам кой им е разказвал - вие или някой друг - за цар Ирод и избитите бебета, но детето ми още се плаши и искам темата да затихне. тя се замисли и каза - не, аз по Коледа бях отпуска, не съм им разказвала такива неща. държеше се съвсем естествено и спокойно, не създаваше впечатление да прикрива нещо. пак натъртих, че поради страховете на детето, искам религиозната тема да я избягваме засега. надявам се да ме е разбрала, но почвам да си мисля, че вероятно виновникът е и въпросното филмче (а може би и някой друг). ще го поискам да го видя - казвало се "Малкият барабанчик". във всеки случай, молитвата тя им я е казала.

но че Мартин проявява нездрав интерес към темата, така е. снощи ме попита "Ти защо не си родила?" казвам "Как да не съм родила, а тебе кой те е родил?". той - "Неее, защо не си родила Исус Христос?!"
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #64 -: Февруари 09, 2012, 10:57:31 am »
Нещо го е омагьосало твоето момче Джам, душата на децата е нещо толкова непредсказуемо, че на моменти се плаша. Аз и за това пиша и търся отговори за себе си. Понякога имам усещането,че нещо ми се губи, то винаги си има причина, но минава доста време, до като разплета случка или поведение.
Ако питаш мен, учителката си е привишила правата, но не подценявам и филмчето. При нас филмчетата имат много голям принос в поведението и речника на сина ми. Ние на пръв поглед гледаме забавни детски филмчета като Том и Джери, обаче сега обожаваме мишките и като тях ядем само сирене натюр, без хляб, без манджи и т.н. Колкото и да се опитвам да ги ограничавам, в градината също им пускат. Просто отново период ...


Идеята ти да изгледаш филмчето е супер идея, може да ти даде отговори на доста въпроси. Само не ми е ясно, защо и как е възможно да им го пускат при това в градината.
« Последна редакция: Февруари 09, 2012, 10:59:10 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #65 -: Февруари 09, 2012, 11:45:36 am »
Извинете, предлагам след като потребител има брожение - нека да направи една правописна тема, там да рови и да слага бисери ли, правилни-неправилни думи ли, ама да не изнасяме лекция, щото ако почна да правя разбор /професионално изкривяване, даскал съм/, едва ли ще остане някой не начервен...
Та Мишанке, да се върнем на темата :D Пускай Митаче, нормално да ревем, ама децата вече не сме им интересни и достатъчни, та време е да го пуснеш изпод майчиното крило :bighug: Дано мине леко и бързо и да не боледувате!
Бени, аз съм доволна, още не са ме отбелязали каква съм туркиня в говора :lol:
Джам, гледай го тоя филм, може там да е мистерията за Ирод и бебетата... Но е хубаво да спрат, защото децата много се впечатляват от такива неща.
И аз да си кажа - Алекс от септември ще е ученик. Много ми е притеснено, свито, не знам нито как ще стане, нито как ще тръгне, нито дали ще има желание да учи...

П.С. За бисерите - аз си ги пиша в един тефтер, че хем забравям, хем са незабравими и не могат да не останат в историята. И все се каня да им направя по една фотокнига с тях в добавка. Любима дума ми е - Алекс играе уж с бакугани и тича и вика - сега ще те ущоножа :lol: /унищожа/
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #66 -: Февруари 09, 2012, 12:03:37 pm »
Ей, грешна съм и черна съм, но сама не мога да имам брожение, мога да създам такова, ако това ми е целта,  но не ми е  целта да се правя на интересна. Нека поне като правим грешки да не са смешни или двусмислени. Иначе одаскаляването е по-страшно.
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #67 -: Февруари 09, 2012, 12:28:25 pm »
Шаноар, айде стига вече, а...
Да, пише се повсеместно неграмотно, да не се спазват елементарни правила, но моля те, има си модератори за тая цел, хайде да не им изземваме функцията, а?

П.С. Хубаво е да се помогне на някой да научи правилата или да му посочим грешката, но няма нужда да му се натяква или да се поставя в неудобно положение. Въпрос на елементарно възпитание е!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #68 -: Февруари 09, 2012, 12:49:41 pm »
Извинете, предлагам след като потребител има брожение - нека да направи една правописна тема, там да рови и да слага бисери ли, правилни-неправилни думи ли, ама да не изнасяме лекция, щото ако почна да правя разбор /професионално изкривяване, даскал съм/, едва ли ще остане някой не начервен...
Ауууу, Гане, нИдей, молим ти се! И без това вече имам фобия към червения химикал от домашното по френски :lol: Ама пусто запънала съм се да го науча тя език и пиша ли пиша...хубавото е , че момичето, което ни преподава много се кефи на такива ентусиасти като мен и с удоволствие ни проверява писанията. Лошото е, че и аз се хващам, че не знам елементарни неща от българската граматика, като частите на изречението например :oops: А за да учиш чужд език това е много важно...
Мише, не ме засрамвай така :oops: Нищо не съм направила. Само ви мисля от понеделник..като каза, че си сама. И като знам какво е да няма на кой да оставиш детето /децата/ за 5 мин... :( Аз преди в големите снегове съм използвала обедния сън на Дара да прескоча до кухнята да й взема храната. Сега вече няма как да го правя...Дано Митаче бързо се адаптира и му хареса в новия му дом :D

Днес пак си се гледаме двете вкъщи. До края на седмицата съм "дървена ваканция", та реших и детето да не пращам на ясла. Току що се върнахме от разходка с шейната - студено-студено, но знаете ли как добре ни подейства... И за капак тъкмо тръгнах да вадя хляба от хлебопекарната и си изгорих ръката, в същият момент Дара за пореден път пристигна боса по плочките...Е, така й се разкрещях, че реши сама да седи наказана в другата стая. Отивам да видя какво прави, че нищо не се чува...Най-много от инат сама да е заспала....а иначе се приспиваме по 2 часа :(
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #69 -: Февруари 09, 2012, 12:54:09 pm »
Гане, представям си как ми размаххваш пръст срещу мен с това, а накрая на всеки въпрос, хайде стига вече, не съм провинило се дете.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #70 -: Февруари 09, 2012, 12:59:32 pm »
Следващите коментари по повод правописа ще бъдат изтрити.
Има си тема в подфорум На кафе по въпроса.
Нека се уважаваме малко повече!


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #71 -: Февруари 09, 2012, 13:16:58 pm »
Много ме изненада колежката когато ми разказа, че в детската градина са имали тържество и децата са играли Малката кибритопродавачка. Викам аз и сега ще се разплача. Жената каза, че се е изненадала ужасно, но краят бил щастлив, добри хора прибрали момиченцето  :). Ако знаех, щях да отида и аз да гледам, имам нужда  :)

jam Марти има въображение, в същото време е много чувствителен и изживява нещата истински. Аз съм била така като дете. И Мони ми е такава. И аз понякога избягвам тема, защото я виждам, че се тормози. Чудя се обаче дали не бъркам и напротив, трябвало е да говоря и да говоря по темата, докато станат нещата ясни и не я тормозят така. Днес Исус, утре смъртта. За мен тези неща са плашещи, а за дете на 5? Незнам и аз как и какво трябва или е трябвало да направя. Сега бабата в къщи е с хрема и кашлица. За човек на 86, който вече е почти на легло е много трудно. Викахме лекар 3 пъти за седмица, казва, че само гърлото и е леко червено и малко подкашля. С две думи, почти нищо. Обаче цяла нощ и цял ден от нейната стая се чува: Ооооо, оооооо. Честно, аз вече не издържам. Детето пък хич. Колко пъти ме пита ще умре ли, болна ли е, непрекъснато ли я боли. Обяснявам аз, че нищо и няма, ама то изживява всяко ох, както и аз. Е помолих свекърва ми, да си я вземе в апартамента за 3 дни, докато и мине хремата. Ц. Вчера ми звънят вечерта да ме питат какво ще правим с бабата  8O. Какво има да и правим, освен чай и парацетамол, капки за нос и да и се пръсна Тантум верде в гърлото, щото не може да смуче хапчета. Тя идвала всеки ден да се грижи за нея, сега и през нощта ли да не спи  :lol:. И двамата са пенсионери. Честно повечето от населението на тази планета просто нямат душа!
Мише права си, тази седмица е гадна, миналата също! Моля се следващата да има милост към повечето от нас!




http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #72 -: Февруари 09, 2012, 13:52:00 pm »
Ох, Лиде, старите хора са по-зле от малки деца. Братовчед ми гледаха на жена му баба + 2 годишно. Брат ми и той така. Е такова охкане и викане и от двете чух, че ако не ги виждах, щях да реша, че живи ги дерат. На едната даже повикания за 765675-ти път лекар и каза, че човек, който има сили да вика така, не е пътник още. И двете преживяха настинките и още 5-6 години, след като „умираха". Но няма начин, не може да ги остави на пътя човек. Дано бързо се оправи бабата.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #73 -: Февруари 09, 2012, 14:07:37 pm »
едната ми баба, лека й пръст, живееше на село и я посещавах рядко като дете. тя все беше на легло и все беше болна. не знам от какво, но единственото, което съм запомнила от тази жена, беше постоянното охкане. като отидехме там, тя все лежеше на леглото и през 10 минути - "ооох, ооох!". доживя до доста късна възраст.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #74 -: Февруари 09, 2012, 14:54:29 pm »
Наистина възрастните хора са по-зле и от децата! Това постоянно стенене наистина може да подлуди човек, колкото и здрави нерви да има! Бързо да оздравява бабата Лиде, а свекърва ти наистина срама няма!!! 8O :(
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #75 -: Февруари 09, 2012, 15:43:54 pm »
Значи не е само нашата баба охкаща  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #76 -: Февруари 09, 2012, 20:13:43 pm »
Днес ме питаха какво е презерватив /има една опаковка у нас/
отговорих- това се ползва, когато възрастните правят секс, да не става бебета и да не се разболяват
ами мамо, аз искам да правим още секс, за да си имаме Жорко поне един

Стефания също е записана на училищна предучилищна от септемрви
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #77 -: Февруари 09, 2012, 20:37:04 pm »
Днес ме питаха какво е презерватив /има една опаковка у нас/
отговорих- това се ползва, когато възрастните правят секс, да не става бебета и да не се разболяват
ами мамо, аз искам да правим още секс, за да си имаме Жорко поне един

Стефания също е записана на училищна предучилищна от септемрви

:jump12: :jump12:
Ами иска си детето Жорко и това е :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #78 -: Февруари 09, 2012, 22:16:56 pm »
Днес ме питаха какво е презерватив /има една опаковка у нас/
отговорих- това се ползва, когато възрастните правят секс, да не става бебета и да не се разболяват
ами мамо, аз искам да правим още секс, за да си имаме Жорко поне един

Стефания също е записана на училищна предучилищна от септемрви


е нееее, това ме разби, честно!
[/url][/url]
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #79 -: Февруари 09, 2012, 22:56:49 pm »
Преди време ми попадна книжка с приказки, но с променени краища, направени на "хепи енд"...Явно това е някаква нова тенденция...Моят детски кошмар беше "Майчина сълза", не знам дали се сещате, за едно лястовече, което не можеше да излети есента с другите и го оставиха през зимата в едно гърне...Тя историята завършва щастливо, но докато стигне дотам аз всеки път се обливах в сълзи и си спомням съвсем ясно каква мъка ме давеше...Представям си какъв ужас са тия библейски зверства за чувствителното детско въображение!
И моята баба, лека й пръст, все беше на умирачка и така има- няма 20 години!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #80 -: Февруари 09, 2012, 23:17:09 pm »
Мини,защо толкова рано,тя сега коя група е в градината.Понеже с Жоро имат точно 1 г. разлика и ми стана чудно.Той сега е 1-ва група в градината, а предучилищна са чак 4-та.
 Жорко 5-та вечер не заспива сам.Преди си лягаше и заспиваше сам,но от понеделник не се получава - страх го било.Оставяхме светната една лампа ,ама днес и това не помогна и се наложи да лежа до него 1 час ,за да заспи.Гледал някакви чудовища в Скуби ду и сега го било страх. :xНие никога не сме го плашили с нищо,гледахме да не му създаваме страхове и сега изведнъж гледал някакво детско и край.Дано бързо мине този период.

 Искам да се посъветвам с вас за колелата.След 2 седмици му е РД и искаме да му подарим,но се чудя за размера.Колебая се за 16" , 18" или 20 ".Май ще е 18",защото 16-ка още миналото лято му ставаше и бързо ще стане малко.Като марка също ще се радвам да споделите .
<br />
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #81 -: Февруари 09, 2012, 23:41:11 pm »
Зори, аз понеже много разбирам, та затова в май тойс съм избирала колело за съответната възраст.  :D

мини, ще трябва да се произвежда Жорко. Няма пет-шест.

Мише
, при нас беше голям рев в началото на яслата, а сега търчи по стълбите, чак ще се пребие. Зор да е при децата. Като ходя да го взимам, не иска да си тръгва. Обикновено учителките ми го дават в ръцете, иначе нямам шансове.

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #82 -: Февруари 09, 2012, 23:58:49 pm »
Момичета, някои от вас помнят сигурно тази книга:

Корней Чуковский. “От двух до пяти”.

Голям хит беше някога и е въобще за детската реч и за логиката, по която те строят изречения, които формално изглеждат граматично и смислово неправилни. А логика има в детските грешки. Смешното  се получава и от желанието им да подражават във всичко на възрастните, което пък не подхожда на тяхната незряла възраст и опит.
И аз не записвам смешните изрази и изказвания. Не мога да смогна и това да правя...

Ето тук я има цялата книга:

http://www.chukfamily.ru/Kornei/Prosa/Ot2do5/Ot2do5.htm
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #83 -: Февруари 10, 2012, 06:08:58 am »
:flower: Благодаря ви за подкрепата!
Днес ще отидем заедно с него за час преди обед, да видим!
Много се чудя дали да не отнеса 4-5 комплекта фулмастери
да подари на групата, така да стопи ледовете.
Разбира се, ще питам директорката дали разрешава!

Джам, шарено и впечатлително дете е Марти,
виж филмчето може би там е отговора!
Добре, аз едно не разбирам тези филми в програмата ли им са
или е избор на преподавателя какво да гледат!?

Розичке
:thankyousign: запаметих си четивото!

Мини , това е положението, Жорко е наред!
Ей, опасни са тези сладури  :lol:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #84 -: Февруари 10, 2012, 07:38:13 am »
На моят син баба му беше дала парички за колело и ние трябваше да го изберем.
Тогава Тони беше на 3 и половина г., купихме му 16 цола, 18 е прекалено голямо. Изобщо не искаше да се качи на него, падна два пъти лошо и така си остана. Следващият сезон, тоест миналото лято, явно вече беше готов. Цяло лято си го кара, а му предстои да махнем помощните колела. И тази година 16 ще е добре за него, но за другата ще трябва смяна, няма как. Малкият цол гуми по лесно се управлява, поне така съм забелязала. Всеки си преценя де, но 18 е огромно нещо.


Миме, имам една близка дружка, която записа детенце на 5 год. предучилищна. В градината не е ходила много, защото или бабай я е гледала или болна. Някак не се вписа в групата в ДГ. С такава радост и такова желание ходи в училище, верно зависи от учителката, но децата имат нужда от деца, това е.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 07:42:34 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #85 -: Февруари 10, 2012, 07:45:53 am »
ми тя не живее в гората Стефания да ти кажа, пак ще подчертая, че минусите на ДГ са повече от плюсовете, за това не ходи
Стефания може да направи дъга от три цвята водни боички, например- на това я учи Катя
не гледат телевизия, не сядат на компютър, всичко което правят е от максимум естествени материали- кукла от хавлия и ластички също така
смятам, че в момента на нея й е по-забавно, отколкото в ДГ
записвам я на предучилищна, просто защото е задължителна
Зори, изобщо си нямам представа в коя група е- вероятно 2ра, но имай предвид, че тя е най-голямата в групата, а най-малкото дете е колкото Жорко /имат точно година разлика/, а септември тя ще е на 5 и половина, предучилищната е задължителна от 5- догодина ще е на 6,5- идеално време да стане първокласник, иначе ще трябва да тръгне на 7,5 което за мен е странно /предвид това, че аз съм тръгнала на училище на 6/
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 07:49:22 am от mini »
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #86 -: Февруари 10, 2012, 08:05:30 am »
Мини, не познавам Стефи и Пипи така отблизо...но познавам моите...
И ще споделя за тях. Калина утре да тръгне няма проблем,
-контактна, без грам притеснение...за всичко...отворено и будно дете.
Митко е друг коренно противоположен, на него седенето у дома не му помага,
боледуването страшно ме притеснява, но повече ме притеснява друго...
Той има нужда от среда на неговата възраст, занимания които
аз умишлено заради Калина не предприемам, защото изяде безброй опасни неща
и примерно лепило и ножица няма да им дам!Но разбира се не е само това.
Аз го наблюдавах лятото, как се промени за 4 месеца с много деца,
но там игрите бяха свободни, социализирането и участието в обществена група е друго!
Да и у дома има правила, но да се впише в правилата на детската група
и авторитета на госпожата е друго.Което в някаква степен го има при вас
с присъствието на трети човек!
Аз се старая да съм им интересна да, но до някъде ми се получава,
доскучавам им и често е Очарован от мен...
Ще опитаме тази промяна пък да видим, как ще му се отрази!
Много ми се иска да са у дома с мен всеки миг, но... не мога да бъда свръх човек!
А на есен, ако приемат и Калина ще търся ангажираност и за себе си!

Здрави да сме!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #87 -: Февруари 10, 2012, 08:10:31 am »
Добре, къде прочетохте, че всички деца трябва да са така- не съм написала никъде
но не ми е и приятно постоянно да слушам как ощетявам детето си с това, че си стои в къщи
все тая- така или иначе от 4 седмици в месеца тя си стои 3 у нас, не мога да схвана от какво я лишавам, наистина
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #88 -: Февруари 10, 2012, 08:17:13 am »
Мини, аз не казвам нищо, че я лишаваш,
правиш всичко за тях и не те обвинявам, Боже, всеки има своята гледна точка...
Не сравнявам с други, сравнявам моите...и споделям, напротив на твоя страна съм!
И аз искам да са у дома защитени от всичко, но децата са различни!
Митко в момента има нужда от деца на неговата възраст и дано там където отива
средата е добра, много и искрено се надявам да е така!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #89 -: Февруари 10, 2012, 08:54:44 am »
Хм, хич не я схващам тази предучилищна. Боян сега е на 4 и малко и е втора група, септември ще стане 3та група, а октомври  - на 5 години. Тогава ще си продължи ли 3та група или ще мине направо на две години предучилищна. И все още ли е въпрос на желание от страна на родителите на колко години да тръгне детето на училище?
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #90 -: Февруари 10, 2012, 09:05:19 am »
Петгодишните деца, трябва задължително да посещават предучилищна подготовка. Дали в ДГ или училище, няма значение.Две години е предучилищната подготовка, това е така основно заради "братята" роми. Защото ако едно ромче тръгне директно в първи клас, то не разбира изобщо какво му говори учителката, камо ли нещо друго. Ако питате мен мисля още от 3 годишна възраст трябва да имат занимания, съобразени с възрастта им разбира се и така плавно, плавно да стигна първи клас. На родителската среща, като чух програмата на българският език, да ви кажа то това е повече от безумие. Доста трудно и сложно ми се видя за тяхната възраст, но явно ромчетата имат много, страшно много да наваксват.

Миме, никой не ти натяква, писах ти за моя близка дружка на която детенце се разболява често, някак сърце не ти дава да го пускаш на такова място, като знеш последствията, знам го от личен опит. И все пак зависи как протича заболяването и дали има усложнения. Винаги си има и изключения. Да не мислиш, че в училище 5 годишните по малко боледуват, напротив, там с по големите е още по ... Нали го виждам детето, де факто почти не ходи сега и на училище. Когато се съберат с Тони, виждам едно зажадняло за контакти дете, което е затворено с баба си. И те си играят и тя е обгрижвана, но децата си искат деца, факт.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 09:11:56 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #91 -: Февруари 10, 2012, 09:41:53 am »
Тази дилема - градина и гледане на детето в къщи и на мен от години ми е болна тема!

Всеки път Вики отива с радост на градина, без проблеми е там, а с оставянето й, мен сърцето ми става на топка. Всяка нощ съм на тръни, почне ли да спи много неспокойно и вече ми е ясна картинката. :oops:
Никакъв медицински контрол при отиване, обаждат се на родителите да ги вземат само ако вдигне температура или повръща! :(
Мое съседче, не го приеха на градина, майката е трудоустроена и го гледа до 5 г. Тръгна на предучилищна от септември - горкото дете, почти не излезе от болницата. Майката се видя в чудо, вече не знаеше какво да прави, а нали е задължително. :(

Много трудно се намира и детегледачка, която на 100 % да отговаря на всички мои изисквания. В повечето случаи всеки ден има по някоя издънка. Аз си говоря, ма те нали имат опит си знаят тяхната. Не мога всеки ден да сменям и жената, то детето ще се побърка.

Всеки решава кое е добро за детето му, спор няма, важното е децата да са здрави и да не боледуват много.

*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #92 -: Февруари 10, 2012, 09:46:31 am »
Перденце, защо да е две години моят син кара една година предучилищна?
При нас имаше варианти, ако детето е по-голямо да прескочи трета група и да мине директно в предучилищна, за по-малките пък да карат две предучилищни една в ДГ и една в училище.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #93 -: Февруари 10, 2012, 09:54:39 am »
Ако ви разкажа на какви детегледачки попадах до преди Тони да навърши 2 години, ще се ужасите. Даже дадох 200 лв. на единствената агенция за подбор на такива. Е и какво направи тя, пуснала обява във вестника и ми ги изсипва всички на интервюто. Без преди това да ги е виждала дори, да не говорим за подбор. Бях написала въпросник и желанията ми за бъдеща такава. Нищо не беше прочетено...Едната й се превиждаха разни извънземни светлини, аури, чакри, казах си нищо де има и други. Другата пък била мед.сестра в неонатологията, ама нагримосана като клоун. Казах си, детето ще се страхува от нея и без друго имаше остри черти. Трета пък като й разяснявах изискванията ми, се уплаши и отказа. Взех три пробно, еми повече от 1 ден не идваха. Едната /тази нагримосаната/ми ровеше пред мен в шкафовете и ми даваше акъл как да си храня детето, като игнорираше всичко което й обяснявах и държах да прави. Друга пък беше толкова стъписана от детето, че охкаше и вайкаше, отгоре на всичко ми сподели, че нейната най добра приятелка била в затвора за измама. Друга пък искаше двойна сума, като видя обстановката. И още и още мога да пиша, накрая се отказах и си останах у дома. Сега близки ме обвиняват за това, но не можех да поверя най скъпоценното същество в моя живот на такива хора, просто не мога. Не съм опериана от апатия, както повечето майки, които наблюдавам. И те така...


П.П. Деница, просто от набор 2006 г. предучилищна възраст започва на 5 годинки или 3-та група. Може да продължи отново предучилищна в училището следващата година или да остане в градината 4-та група отново предучилищна. Има и такива, които записват 5 годишни направо в училище, но там няма занималня, тоест са до обяд. Ако има кой да гледа детето е ОК, ама за работещи, освен детелгедачка няма начин, но и там пак две години ис карат предучилищна.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 10:04:35 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #94 -: Февруари 10, 2012, 10:03:12 am »
Момичета, някои от вас помнят сигурно тази книга:

Корней Чуковский. “От двух до пяти”.

Голям хит беше някога и е въобще за детската реч и за логиката, по която те строят изречения, които формално изглеждат граматично и смислово неправилни. А логика има в детските грешки. Смешното  се получава и от желанието им да подражават във всичко на възрастните, което пък не подхожда на тяхната незряла възраст и опит.
И аз не записвам смешните изрази и изказвания. Не мога да смогна и това да правя...

Ето тук я има цялата книга:

http://www.chukfamily.ru/Kornei/Prosa/Ot2do5/Ot2do5.htm

Книгата е много хубава. Преди време обичах да си чета детски бисери от нея. Майка ми я има на български, но е доста старо издание.
Мисълта ми е, ако някой може да я намери да даде линк на тази версия, за да бъде по-разбираема за всички. Има някой соц неща, но то си е разбираемо-писана е преди доста години.
Любим бисер от книгата:
-Бабо, ти ще умреш ли?
-Ще умра.
-А ще те заровят ли в дупка?
-Ще ме заровят.
-Е, тогава ще мога да въртя шевната ти машина.
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 10:09:29 am от shanoar »
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #95 -: Февруари 10, 2012, 10:27:42 am »
С тая предучилищна съвсем ме объркахте... Елена е октомврийче и нея, искам не искам, на 7 ще тръгне на училище, като до колкото разбирам, предучилищната може да я изкара в детската градина. Обаче, Стефан, ако кара групите както Елена ще трябва да тръгне на почти 8 години на училище, което и за мен е неприемливо (аз съм от 6 годишните). И съм решила, когато Ели тръгне първи клас, Стефан да го пратя на предучилищна в училището в което ще е Ели, а той тогава ще е на 5 години и 9 месеца. Не знам това дали ще е възможно това, ама с тия предучилищни това са ми разсъжденията. Иначе, ако може в детската градина да прескочи една група също ми е вариант, но ми звучи по невероятно. Ама както се казва ще поживеем, ще видим.

Розичке, имам я тази книга, но си признавам, че отдавна не съм я препрочитала. Много е забавна.

Мише, успешна и бърза адаптация на Митко. А на теб сърцето винаги ще ти е свито, защото си му майка.  :bighug:
А това което обясняваш, че не му даваш разни неща заради Калина, у дома беше същото и "дърпах" Ели назад заради Стефан. Примерно, пъзели, мозайки и всякакви такива неща ги виждаше само той като спеше. Снощи, ме пита пак, кога ще и купя ножичка като тая в детската градина...


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*

    denisa

  • *****
  • 2681
  • Човек предполага, Господ разполага!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #96 -: Февруари 10, 2012, 10:35:00 am »



П.П. Деница, просто от набор 2006 г. предучилищна възраст започва на 5 годинки или 3-та група. Може да продължи отново предучилищна в училището следващата година или да остане в градината 4-та група отново предучилищна. Има и такива, които записват 5 годишни направо в училище, но там няма занималня, тоест са до обяд. Ако има кой да гледа детето е ОК, ама за работещи, освен детелгедачка няма начин, но и там пак две години ис карат предучилищна.
Ясно, Денис е набор 2004 и затова не съм в час.
gery_k77, би трябвало да може и аз мисля, че осем години е доста за първи клас.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #97 -: Февруари 10, 2012, 10:39:33 am »
Моето дете е родено на края на годината, но виждам за момента голяма разлика с тези които са в началото. Може би, трябва по друг начин да се формират групите, но явно с набора е най лесен и удобен.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #98 -: Февруари 10, 2012, 10:43:11 am »
Розич, не само я имам и ми беше любима ( детските смешки естествено), на е и една от първите, които си примъкнах тук. Добре ме подсети да я прочета пак. Ето нещо от книгата:
-Какво е това куче?
-Германско овчарско куче.
-В плен ли се е предало, а?

Това подсказва кои години е писана книгата.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #99 -: Февруари 10, 2012, 11:11:04 am »
Предучилищната от 5 годишна възраст влиза в сила официално от тази година. Затова Мия, примерно въпреки, че ще стане на 6 след няколко месеца все още не се води в предучилищна група. Аз от друга страна въобще не виждам нищо лошо да тръгне на училище на 7 години. Аз самата съм  тръгнала на 7 и нищо лошо не се е случило. Не виждам смисъл да се бърза.
Мише, успех на Митачето. Да ти кажа всичко си зависи от учителките. Дано да попаднете на поне една готина и всичко ще е наред. Ако в нашата градина имаше поне една съвестна учителка, която да си върши работата, влагайки страст, сигурна съм, че Мия много щеше да иска да ходи, ама на, нямаме късмет.
<br />[link=http:
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #100 -: Февруари 10, 2012, 11:22:15 am »
Добър ден, и ние тези дни пускахме заявления,че детето ще остане в предучилищна група от септември в градината.Хич не му се и замислям на 6 на 7 все ще тръгне.Една майка от групата ми развива теорията,че набора ни е много голям като цяло за страната (2007г) и обмисля да пуска сина си от 6г на училище.
По повод логиката на децата за новите думи,Борето преди година ,знаеше думата Кораб,но не беше чувала,че екипажа на кораба се казва моряци и разказвайки за кораба от ваканцията ни в Гърция гордо заяви,че там работят "корабачи" ,много се смяхме.Много весели моменти се получават и сте прави,че трябва да се записват,защото се забравят.А лафа за "нашия" и при нас се ползва,то това по принцип е обръщение между баща ми и брат ми.Хубав ден :)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #101 -: Февруари 10, 2012, 11:24:13 am »
Мини, в много малко случаи съм виждала децата ти, но съм с впечатление, че са много социални, самоуверени и лъчезарни деца. Всичко си е до дете. Дали ще се гледа вкъщи или в градина, ами много е индивидуално как ще се развива. Мия беше много свита, много трудно контактуваща с деца, имах огромни притеснения как ще се адаптира към градината. За моя най-голяма изненада, се адаптира супер бързо и за много по-кратко време от далеч по-контактни деца от нея. Но на нея там не й харесва, особено в държавната. В частната нещата бяха различни. И въпреки всички негативи от държавната градина, продължавам да смятам, че за нея това е правилният вариант. разбира се, щеше да е далеч по-хубаво ако там научаваха някакви свестни неща, ако им обръщаха някакво внимание и т.н., но после тя ще попадне сред същите деца в училище и имайки подготовка от градината, ще знае как да се впише в тази среда. За съжаление не мога да променя средата й, да е сред по-малко простаци, така че примерно да не псува под път и на път, но мога да й дам възможност да опознае тази среда, за да знае как да се справя в нея.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #102 -: Февруари 10, 2012, 11:41:31 am »
z22, ето ти една таблица за размерите на колелата според ръста на детето:
http://www.dimibike.com/info/razmerni-tablici.htm
нашето колело е 16 цола и доскоро му беше неудобно голямо.

DivaRoza, тази книга ми беше супер любима навремето, още помня някои хитови бисери от нея :) благодаря за линка!

аз поизбистрих мистерията с религиозните уклони. разговарях с другата учителка. въпросната молитва била от стихотворение на Иван Вазов (не ми е известно), което се учело по програма. ще ми дадат филмчето да го прегледам, но тя категорично отрече да занимават децата нарочно с религиозни теми и каза, че никой друг родител не е споделил впечатления от подобно нещо. явно на моето чаве мозъчето му се е впечатлило прекалено и е направило каша от видяно и дочуто, което, съчетано с параноична майка, доведе до тези подозрения и тревоги.

относно задължителната предучилищна от 5 години - не се обърквайте. досега беше задължително ходенето на предучилищна подготовка в годината преди тръгване на училище - тоест, за 6 годишните деца. това беше 4-тата група на детските градини или предучилищните групи, създадени към училищата, с цел да се осигури място за всички деца, защото ДГ не могат да ги поберат. сега се реши, (ама май още не е прието окончателно заради липса на база) да стане задължително ходенето на ДГ още от 5 години - нарекоха го и това "предучилищна подготовка", което доведе до объркване у много хора, еч децата им ще тръгнат на училище на 6. няма такова нещо. просто става задължително ходенето на детско учебно заведение (ДГ/предучилищна група в училище) още от 5 годишна възраст. в ДГ това е 3-тата група. в училищата, обаче, нямат по две възрастови групи - имат само една, след завършването на която се тръгва на училище. всеки си преценява сам според детето и конкретната ситуация кога да го даде на училище. свят широк, хора разни.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #103 -: Февруари 10, 2012, 11:45:30 am »
Мини, в много малко случаи съм виждала децата ти, но съм с впечатление, че са много социални, самоуверени и лъчезарни деца. Всичко си е до дете.
Определено си е до дете. Боян продължава да е затворено и срамежливо дете, въпреки че ходи на градина от 2 години и много бързо се адаптира в групата. Свикна с децата, с учителките - също, но на вън с хората и децата си е срамежлив мноооого.
Аз лично от неговата градина, и в частност група, съм много доволна. Там ги учат на много неща, учителките са страхотни, децата - също. Псувни не съм чувала, единствената лоша дума, която научи там е глупаво и глупак, но не се е научил къде да ги използва пък.

Лично аз, ако имах финансова възможност щях да си гледам детето у дома. Когато имаш време и пари социалните контакти могат лесно да се уредят - и за майката и за детето.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #104 -: Февруари 10, 2012, 11:47:38 am »
Това ли е, Jam?

Молитва


Дядо господи, прости ме,

моля ти се от душа,

с ум и разум надари ме,

да не мога да греша!

 

Запази ми ти сърцето

от зли мисли и неща,

всичко видиш от небето:

зло до мен недей праща!

 

Дай на мама, дай на тате

здравье, сила и живот,

мир, любов на всички братя

и добро на наш народ!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #105 -: Февруари 10, 2012, 11:54:52 am »
да, това е.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #106 -: Февруари 10, 2012, 11:56:32 am »
Когато имаш време и пари социалните контакти могат лесно да се уредят - и за майката и за детето.

с това категорично не съм съгласна.
колкото и време и пари да имам, ако наоколо всички наборчета ходят през деня на градина - с кого ще му осигуря социални контакти? нали не говорим за социални контакти с какички в детски клуб или с възрастни хора?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #107 -: Февруари 10, 2012, 12:30:52 pm »
По повод религията,да кажа две думи.Вкъщи не сме религиозни и Борето още не е кръстена,той кума в Испания и това ни спира ,но ако имахме зор и с др кръстник щеше да стане.Та мисълта ми е,че съм слабо посветена в религията,но щерката проявява огромен интерес,даже си има собствени икони,те са от баба и или от съседките на село,не че и ги купуват нарочно,просто тя ги моли да и ги подарят.Последно се сдобихме със Св.Димитър и тя като ми казва вечерта,Св.Димитър е тъжен мамо,дай да го целуна и аз добре Боре,сега по спокоен ли е и тя да.Преди месеци ходихме в Старосел и там бяхме в един параклис,аз и мъжът ми се чудим какво да правим,с коя ръка да се прекръстим а малката като се хвърли,разцелува всички икони,прекръсти се ,поиска да и взема свещ и да и купя книгата на дядо поп-църковното календарче,ще каже човек това дете от църквата не излиза.Че е ходила в селската църква с баби те да няколко пъти,но никой не и набива тези неща,тя има интерес,за мен лично няма проблем.На мен никой не ми е показал като дете религията и тя ми е много далечна.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #108 -: Февруари 10, 2012, 13:04:54 pm »
Гери, Мише относно ножичките, не се притеснявайте - сега има детски, безопасни, само пластмаса, режат на зиг-заг, на вълнички. Купих цял комплект, сменят се само ушите от немските магазини за 4-5 лв. Може да се реже само тънка хартия с тях!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #109 -: Февруари 10, 2012, 13:10:45 pm »
Аз както винаги имам свои си виждания относно религията. Чувствам една необяснима любов към иконите, особено към някои. Имам си иконка в колата, в дома ни, в чантата ми ако щете. Просто това ми създава хубави емоции. Мони съм я водила 2-3 пъти на църква. Аз също нямам време да отида. Но мисля, че по важно е какво носиш в сърцето и душата си, не дали ходиш на църква. Както и да е. Имам една съседка изключително религиозна, онази с кучето  :lol:. Та тя взе моята девойка да играят с внучка и един ден. Мони се прибра и каза: Мамо баба еди коя си ми каза да ме водиш често на църква. В първия момент ми накипя, обаче после ми стана смешно, щото на мен не смее да ми каже разбира се,подобно нещо :lol: Иначе да вярваща съм, опитвам се да бъда колкото се може по-добър човек, въпреки че с хора като съседката ми е изключително трудно  :lol:, ама като го отнесе господ си знае защо :)
Ей тва Moodle не е за хора с лабилна психика. Докато кача тоя курс нервите съвсем ще ми изтънеят. Тоя редактор си има собствено мнение...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #110 -: Февруари 10, 2012, 14:06:49 pm »
Когато имаш време и пари социалните контакти могат лесно да се уредят - и за майката и за детето.

с това категорично не съм съгласна.
колкото и време и пари да имам, ако наоколо всички наборчета ходят през деня на градина - с кого ще му осигуря социални контакти? нали не говорим за социални контакти с какички в детски клуб или с възрастни хора?
Хм, може да си мисля така, само защото не разполагам и с двете неща в неограничено количество - особено с времето.
Но, около нас, не са всички наборчета и приятелчета на градина, плюс това освен частните и държавните градини предлагат ходене за половин ден - без спане и храна, но с учебна програма. Много детски центрове не предлагат просто игра, а и образователни игри, курсчета по език, спорт... До нас има танци за родители и деца в една група, така ми се иска да ходим двамата  :?
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #111 -: Февруари 10, 2012, 14:14:53 pm »
от книгата "От две до пет"

Старуха рассказала четырехлетнему внуку о страданиях Иисуса Христа:
прибили боженьку гвоздями к кресту, а боженька, несмотря на гвозди, воскрес и вознесся.

- Надо было винтиками! - посочувствовал внук.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #112 -: Февруари 10, 2012, 14:19:42 pm »
Джаме, на руски наистина е в оригинал, но и аз бих се позачудила какво е винтиками, ако не знаех че в случая става дума за винтчета, какво остава за по-младите, които не са учили руски. За това нека някой, ако изрови българското издание да го качи.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #113 -: Февруари 10, 2012, 14:23:56 pm »
Ей тва Moodle не е за хора с лабилна психика. Докато кача тоя курс нервите съвсем ще ми изтънеят. Тоя редактор си има собствено мнение...
Отнася поне по една "благословия" на седмица и от мен :)


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #114 -: Февруари 10, 2012, 14:30:09 pm »
shanoar, лошото е, че половината от смешката изчезва в превода. аз съм я чела навремето на български, но ми се струва, че преводачът беше посочвал доста от бисерите под линия в оригинал, за да поясни къде е интересното.

особено там, където Чуковски разсъждава върху спонтанното откриване на граматичните правила и словообразуването, а те не могат да се преведат едно към едно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #115 -: Февруари 10, 2012, 14:31:09 pm »
Любима ми е тази книга, мама я има. По спомени:

- Обичам чесъна, той мирише на салам

- Бабо, какво е рай?
- Ами там има ябълки, круши, грозде...
- Разбирам, раят е компот.

- Мамо, защо казваш, че чичо се е качил на главата на леля, като аз от половин час го наблюдавам как най-спокойно си седи на масата?

В просъница:
- Мамо, почеши ми задния крак
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 14:32:40 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #116 -: Февруари 10, 2012, 14:34:34 pm »
В превод наистина няма как да се предаде оригиналното разбиране на двегодишен малчуган, че чорапите трябва да се поставт на носа. Детето като всички на тая възраст възприемат нещата буквално. Но ако не знаеш, че на руски носки значи чорапи, няма как да оцениш буквализма на детето.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #117 -: Февруари 10, 2012, 14:39:35 pm »
Ей тва Moodle не е за хора с лабилна психика. Докато кача тоя курс нервите съвсем ще ми изтънеят. Тоя редактор си има собствено мнение...
Отнася поне по една "благословия" на седмица и от мен :)
:balk_103:  :)

Аз се скривам в ъгъла и се срамувам. Не говоря и думичка руски, а имам далечни роднини Руснаци  :oops:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #118 -: Февруари 10, 2012, 14:39:58 pm »
"- Ляля, ты знаешь, что все мы произошли из обезьяны? И я, и ты, и твоя мама..."
"- Вы - как хотите, а моя мама - НЕТ!"

едно друго си спомням, че добре го бяха превели. как едно момченце си лежи в креватчето и се опитвате да изобрети формата за първо л. мн. ч.: и си мърмори:
- ние... спаваме.. не! (не му харесва) ние... спиваме... (пак усеща, че не е добре) ние... спием... (така и не стигнал до "спим")

сетих се за това снощи, докато Мартин ми обясняваше как се готвят пържени картофи и се опитваше да изобрети глаголната форма "изпържваш" - е, не му се удаде, опита няколко неверни варианта, но сам се усещаше, че явно не е тази думата. много любопитно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #119 -: Февруари 10, 2012, 14:42:00 pm »
Аз всеки ден обяснявам времената, ама сякаш нарочно не ме слуша. При нея всичко минало е онзи ден  :lol:.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #120 -: Февруари 10, 2012, 14:47:16 pm »
Съгласна съм, че в превода  се губи много, сещам се че едно момиченце от книгата наричаше ръкавиците пальчатки вместо перчатки-мисля, че така беше и е трудно да обясниш на човек, който не говори руски за какво иде реч. Обаче с обясненията под линия пак става да разбере смешката-в случая на български би звучало сигурно така:ръкавици-пръставици
« Последна редакция: Февруари 10, 2012, 14:51:29 pm от shanoar »
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #121 -: Февруари 10, 2012, 15:16:46 pm »
При нас проблемът със спреженията също го има, като например: "Мамо, давай ми...", вместо "Дай ми" и други такива, но в момента не се сещам. Но съм благодарна, че не ми се налага да пиша и говоря на руски, защото още ме преследват тия спрежения и падежи от ученическите години. А с майка рускоговоряща познайте дали не ги бях изучила перфектно :? Ама такова писане и повтаряне падаше, чак свят да ти се завие.
Аз, да си кажа честно, не виждам вариант детето ми да не ходи на детска градина. Ето, вече трети ден се гледаме вкъщи тази седмица и съм на път да полудея. Нито на нея и е интересно само с мен, нито на мен. А ние също се нуждаем т социални контакти мисля...Поне аз се чувствам много по полезна ако работя, отколкото ако домакинствам и си гледам детето вкъщи. Въпреки че и това е работа и то доста отговорна. Въпрос на гледна точка...Кой както го чувства така да постъпи. Аз не бих дала съвет на никой как да си гледа децата, нито пък искам такъв. Намерила съм начина, който е правилен за Мен, но за друг друг е правилният начин...Детето ми се чувства много добре в яслата, ходи с удоволствие, какво повече мога да искам на този етап. Там намира социални контакти, забелязвам дори, че се отделят на групички по-големите деца, имат си свои игри, които са по-различни от тези на малките, все пак там има деца от 1 до 3,5 години! Имат си педагог, която има невероятен подход към децата, Дара наистина научи много неща там. Някои от заниманията им също са за по-големите деца.Надявам се наистина да попаднем в добра детска градина, дано имаме този късмет! това е моето мнение и пак казвам - всеки решава какво е най-добре за детето му!
Хубав ден ви пожелавам! :D
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #122 -: Февруари 10, 2012, 15:51:51 pm »
Аз всеки ден обяснявам времената, ама сякаш нарочно не ме слуша. При нея всичко минало е онзи ден  :lol:.

Хихихих значи аз да не го мисля още нашия защо не вдява кое какво е - малък е още за времената май :wink: Но иначе ако го чуеш как уверено използва думите вчера, днеска, утре... :lol:
По мои наблюдения "вчера" го използва за всичко, което е в миналото въобще - ако ще и лятото да е било :D, макар че...май не съвсем, защото наскоро употреби в изречение и "утре" за нещо, което беше станало преди седмица например... :lol:
Много сладки и забавни са като си объркват времена, словоред, въобще в периода докато си изчистят напълно речта... :D 


Митко остана на 1г. 7м. и 21 дни :(
14.04.2009 - 5.12.2010
Почивай в мир, мое мило изстрадало детенце!Винаги ще те помним и обичаме!
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #123 -: Февруари 10, 2012, 15:57:13 pm »
Моето нали е малко още и по принцип не му се получават дългите думи. Но сама си измисли глагола - додай, който е къде, къде по-дълъг от простичкото ела, ама ....
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #124 -: Февруари 10, 2012, 15:59:32 pm »
По отношение на религията аз за себе си мога да кажа, че вярвам в Бога, но не вярвам в църквата и двете неща са различни. Мия е кръстена в църква само, защото бях дала обет на Бога, че ако чуе молбите ни за дете, ще го кръстя в църква и изпълних обещанието си. Мия засега не проявява никакъв интерес към тази тема, в църква съм я водила май само на кръщенето й и още веднъж като новородена. Споделям мнението, че тя трябва сама да си изгради мнение по въпросите за вярата. Като порасне ако има желание, ще прочете и ще види кое й допада като мироглед и кое не. На мен лично даоизма най-много ми допада като философия.
<br />[link=http:
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #125 -: Февруари 10, 2012, 16:58:08 pm »
Моето нали е малко още и по принцип не му се получават дългите думи. Но сама си измисли глагола - додай, който е къде, къде по-дълъг от простичкото ела, ама ....
Ние сме на "Джучкай" в превод "сядай" :D.Много се нервя щото винаги казва вместо "аз"-"мене".И непрекъснато го поправям но той си знае неговото.Например сутринта гледа по телевизията някакво бебе и казва-"Мене бешъл бебе." :D

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #126 -: Февруари 10, 2012, 17:07:18 pm »
при нас се пие вода "седнат", а не "легнат"  :lol:
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #127 -: Февруари 10, 2012, 17:12:40 pm »
Моето нали е малко още и по принцип не му се получават дългите думи. Но сама си измисли глагола - додай, който е къде, къде по-дълъг от простичкото ела, ама ....
Ние сме на "Джучкай" в превод "сядай" :D.Много се нервя щото винаги казва вместо "аз"-"мене".И непрекъснато го поправям но той си знае неговото.Например сутринта гледа по телевизията някакво бебе и казва-"Мене бешъл бебе." :D
parsi не му се сърди за формата "мене".Използването на "Аз" е етап от развитието на личността и твоето дете е още малко, за да използва Аз формата. всичко си е в реда на нещата.
<br />[link=http:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #128 -: Февруари 10, 2012, 17:40:34 pm »
Аз-ът се оформял след третата година, преди това детето се приемало като част от общото, индивидуалното тепърва ще развиват
и Преслава казва Мен, вместо Аз
случи се миналият месец да се изтърве вечер два пъти докато спи, баща й настояваше за памперс- слагам й, но повече от 20 дена не го беше мокрила и аз викам няма да й сложа онази вечер, а преди това й обяснявам- ти си голяма, само бебетата пишкат в памперси
и става тя на сутринта без да се е напишкала и аз я питам:
-Ти с какво спа, бе Преслава?
-Мен пиях бакини
-и не си ли се напишкала?
и тя- нееее, мен съм ляма, амо бебетата пикат патиса /голяма била, само бебетата пишкат в памперса/

изобщо, страшен говор вади, но пък на мен ми е супер забавно това говорене
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #129 -: Февруари 10, 2012, 18:41:30 pm »
Минава се през мен, после името и чак тогава идва аз. Помня как колежка на майка ми учеше внучето си да казва - „аз искам/ играя/ спя", а не „Владко иска/ играе/ спи". Та след поредното повторение на лекцията, на въпроса „чия е тази баба?" отговори „на аз баба му".  :lol: :lol: :lol: Та не им е лесно на децата, но пък на нас ни е забавно.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #130 -: Февруари 10, 2012, 19:07:01 pm »
 :jump12:

*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #131 -: Февруари 10, 2012, 21:35:22 pm »
Жорко пък не е минавал през "мен" ,чак ми е странно сега като го чета това "мен".Обаче пък казваше "майка ти","баща ти" - вместо "майка ми".Той проговори на година и половина и на 2 вече говореше като голямо дете.Обаче още с "р"-то  не се справя особено.

 За предучилищната - той тръгна на ясла на 1,7г. и като стана на 3 г. исках да тръгне в градинска група вече,но ми казаха ,че не може.Трябва да си продължи до есента и от септември с набора си започва 1-ва група.Та сега ще стане на 4 след 2 седмици и е 1-ва група.Или трябва да кара там до 3-та група и да тръгне 1-ви клас или да си изкара и 4-та ,но ще започне училище на 7г. и половина.От една страна е странно ,но от друга -защо пък да бърза,все едно няма да учи после цял живот.
 Благодаря за мненията за колелото.От таблицата излиза,че е за 16" ,макар че там не са дали 18 " от колко е .Аз не знам в момента,колко е висок.Последно беше 110 см. есента,та на 16" ще се спрем .
<br />
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #132 -: Февруари 10, 2012, 23:39:33 pm »
Михаела тръгна в първа група на 3,6г. в нашата градина са до четвърта група, като четвъртата се явява предучилищна. тя е родена в началото на март и се пада да започне първи клас на 7 и половина. има време, ще помислим дали пък да не започне на 6 и половина.

В периода, когато тя все още не използваше "Аз", говореше за себе си в трето лице, като казваше например: "Мишка къпе банята", в превод: Мишка ще се къпе в банята.  :wink:

Все още бърка понятията вчера, снощи, днес, довечера. :) Баща и често пътува и отсъства по 2-3 дни. Като се върне, вместо да го пита: "Тате, ти снощи защо не си дойде?", Михаела го посреща с въпроса: "Тате, ти защо не си дойде довечера? Ти довечера къде беше?"
 :lol:


Бъдете добри и не губете кураж! :)
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #133 -: Февруари 11, 2012, 10:21:36 am »
Джам тъй като и аз си падам майка параноичка и изобщо не вярвам на думите на госпожите в градината, бих те посъветвала да наблюдаваш и да не спираш да разпитваш родители, деца и т.н. Първо какво прави това филмче в градината, предполагам някое дете го е занесло при нас е така. Всеки носи по нещо и си ги въртят. Друг е въпроса, защо е пуснато изобщо. Всъщност не съм го гледала и може да не е толкова ужасяващо, но все пак. Учителките много умело маскират и тушират ситуации пред родителите. Имам и приятелки работещи като такива и знам.
Моето дете няколко пъти ми обясняваше как госпожата му ударила силен шамар по бузата, като първа група. Еми оправдаваха се, до като миналото лято не стана ясно от другите деца, че наистина се е случвало въпросната госпожа да е удряла.
И тъй като моето дете е беше намразило въпросната учителка и й правеше нарочно напук, тя ме "посъветва" да търся психолог за детето ми. След като вдигнах леко скандалче и говорих с другата учителка, че ще говоря с директорката. Изведнъж нямаме никакви оплаквания от Тони. Много се променило детето и т.н. Е за какво говорим просто ... Сега явно въпросната нарочена учителка обръща по специално внимание на Антоан и той сега пък започна да й симпатизира. Колкото и да им е богато въображението на децата винаги има нещо което ги е провокирало и това трябва да се търси. Иначе аз на госпожите не вярвам.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #134 -: Февруари 11, 2012, 11:32:38 am »
И Боби не е минавал през "мен". Сега, обаче когато иска да ми каже нещо за баща си казва - Татко ТИ ми каза, еди какво си. Обяснявам му, че той не ми е баща, но може би понеже никога не е виждал моя баща, не може да ме разбере и всеки път се опитва да ме убеди, че мъжът ми е баща и на двама ни  :lol:
На мен ми е много забавно, когато децата вместо аз използват името си. Получават се бисери.
Боян проговори много късно - след втората година и общо взето забавни неща при него нямаше, започна да говори сравнително чисто.
И при него все още всичко минало е вчера, а стане ли време за храна - всичко е обяд  :lol:

Сетих се за забавна случка на скоро.
Винаги, когато си тръгва от градина се спира на таблото с менюто на изхода и го прочита. Та един път чете -
Закуска - сандвич  - изядох го
обяд   - супа - изядох я
следобедна закуска - грис - това го излях отгоре си  :lol: :lol: :lol:

Мисля, че съм разказвала и аз за твърдението на Боян, че една от учителките го е удряла. Ставаше въпрос за две различни случки. Поговорих си дискретно с колежката и, тя помоли да изчакам да си поговорят двете преди да се отнеса към директорката и от тогава проблеми нямаме. Даже на моменти въпросната госпожа демонстрира много по-близки отношения с Боян.
Оплаквал ми се е, и че ги заплашват с наказание стоене сам на терасата. Веднага говорих с госпожите и вече заплахите са с наказание вътре в стаята.

Аз мислех, че Боян се е излекувал от вируса дето изкара предната седмица и току що мъжът ми ми сервира - бронхит  :?
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #135 -: Февруари 11, 2012, 11:50:04 am »
Кроки, много съжалявам, че са се усложнили нещата! Гипът е наистина коварен - терапията е пълна с дечица с вирусни пневмонии.
Бързо да се оправя!!!
Ние започнахме веднага АБ по препоръка на педиатърката точно заради усложненията. От май не бяхме пили, но ...
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #136 -: Февруари 11, 2012, 16:35:17 pm »
Много са забавни наистина с налучкването на граматичните правила. Когато Дани беше на около 2г., радостно ме посрещаше с "Ето го маматааа...".

И ние сме вирусни май - Диманка днес вдигна 39.3, с треска за разкош. Сега чакаме кръвните, да сме сигурни, че е вирус.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #137 -: Февруари 11, 2012, 17:15:54 pm »
Мармотче, какви изследвания пускате? Суе?

Боян ми се обади току що и каза - мамо изпих три сиропове  :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #138 -: Февруари 11, 2012, 18:06:51 pm »
Теди в момента говори така  :D - едно батко, тази тофче/картофче/. Поправям я и сега като каже "едно батко", веднага след това казва "не едно батко" и толкова. Правилното не се споменава  :D
     
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #139 -: Февруари 11, 2012, 18:17:48 pm »
Родовете и на Ники са тъмна Индия. Или тати е боса или мама е бос. Поправям, обяснявам защо, тя повтаря и до следващия път.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2012, 19:56:00 pm »
До колкото знам CRP-то показва дали е вирус. Взема се венозна кръв за това изследване.
Наложи веднъж да пускаме за Вики, беше мъничка и я измъчиха с кръв от пръстчето само, но трябва по-голямо количество.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #141 -: Февруари 11, 2012, 20:10:50 pm »
До колкото знам CRP-то показва дали е вирус. Взема се венозна кръв за това изследване.
Така де, то и суе-то показва, ама ЦРП - по-бързо. Объркала съм ги.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #142 -: Февруари 11, 2012, 20:23:24 pm »
Да, CRP. Категорично е вирус при нас. Вдигна пак 38.6 преди 20 мин, дадох Нурофен и сега е 39.8 8O, със силна треска, не мога да охлаждам по обичайните начини, не мога и Хексалгин да дам поне още 40 мин... Сега я завих и отивам да чета пак какво се прави при треска и колко най-рано мога да дам хексалгина.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #143 -: Февруари 11, 2012, 20:29:00 pm »
Ох, Мармотче точно така беше и при Боби. След като комбинирах нурофен и свещичка ефералган Т скочи, мина време дадох Хексалгин и въпреки това тя продължи да се качва. Всичко беше 2 дни, на третия през деня нямаше, но през нощта пак беше 39 и кусур, наложиха се две дози хексалгин. След това два дни с еднократни покашляния /е той беше при баба си и аз реално не съм го чувала/ и днес - изненада. Добре, че вчера като си го прибрахме не ми хареса много кашлицата и дано ни се размине с бронхит само   :? 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #144 -: Февруари 11, 2012, 21:52:05 pm »
Мармотче, разбий белтъци, от яйца и намажи само стъпълата и ръчичките, на китките. Това също сваля температурата, а и няма да рискуваш да я втресе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #145 -: Февруари 11, 2012, 22:02:26 pm »
К(р)оки, дано се оправя Боби и да не е този модерен напоследък грип при вас. На мои колеги 2-3 деца го караха в последната седмица, всичките със страшни температури и някаква кашлица. Педиатърката каза да очакваме 5 дни висока температура и общо около 10 до пълно възстановяване. И аз днес 1 час след Нурофен измерих отново 39.7 и дадох и хексалгин. След 15-20 мин падна до 38 и заспа спокойно. Иначе ей тук http://www.pramed.com/le4enie_na_vis_t.html намерих инфо кое с какво се комбинира - общо взето, след 39.5 може 2 неща, като обичайно е хексалгин или с парацетамол, или с нурофен. За парацетамолите - лекарката препоръча свещички ефералган 150 мг и каза, че практиката й показва, че панадолът в БГ е супер неефективен (за разлика от купен в Гърция например). Вярвам й, защото моята лична практика показва същото. Може и да е до дете, разбира се, но аз ще редувам нурофен с ефералган свещички и само над 39.5 хексалгин.

Гане, благодаря за съвета с белтъците, забравила го бях. Май ще имам повод да се възползвам тези дни...

Лека ви нощ и да сте здрави!
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 22:08:34 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #146 -: Февруари 11, 2012, 22:05:02 pm »
Мармотче, дано се оправите бързо!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #147 -: Февруари 11, 2012, 22:12:24 pm »
Мармотче,ако имаш лимони-срежи един лимон през средата и натърквай с него гръбначния стълб,под мишничките,ходилата,дланите и челцето.В началото не е много приятно за детенце,но лимоновия сок много облекчава и сваля температурата.Когато Ива вдигне Т сама ме пита-нямаме ли лимон да ме намажеш?Действа!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #148 -: Февруари 11, 2012, 22:37:44 pm »
в тая таблица, дето я е дала мармотчето, ми се виждат ниски количествата на Хексалгина. знам, че се дава по капка на кг телесна маса, тоест, за 20 кг дете ще са 20 капки, а по оная таблица пише 5-15 капки.

при тия високи Т е важно да не се изчаква прекалено, защото Т се качва много бързо, а лекарствата имат време за подействане. понеже наскоро го гледахме тоя филм пак, та ми е прясно. мъжът ми беше изчакал да се вдигне до 39 градуса, едва след това дал Хексалгин и съответно, видяхме и 40 на термометъра.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #149 -: Февруари 11, 2012, 23:09:56 pm »
Да, явно е нашия вирус, но не е 5 дни Т, споко, два дни е само и е много лек. При деси имаше втрисане макар и с по ниска Т, тя не вдига повече от 38.5. Иначе съм съгласна с джам, след като си знаеш детето просто не чакаш да вдигне 38, за да дадеш антиперетик. На мен Еленка така ми качва за 15 мин. 39, затова при нея още на 37.7-8 давам антиперетик.
да минава бързо и да няма други болни.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #150 -: Февруари 11, 2012, 23:35:12 pm »
Ох...лелееееее, като ви чета чак и мен ме втриса. Много се плаша от такива високи температури, дано ни се размине :( Един единствен път Дара е вдигала към 40 и то когато изкара пиелонефрит и точно с такива втрисания /устните и бяха посинели, цялата гореше и се тресеше/, направо си изкарах акъла. После четох, че такива втрисания били характерни при бъбречните инфекции. Аз за съжаление имам горчив опит с хексалгина - моето чаве като вдигне температура и повръща всичко що се дава през устата, даже панадол и нурофен, да не говорим за хексалгина, който е и горчив... В този случай слагам свещичка ефералган и студени компреси /или направо чаршафи/ ако е много висока температурата. Също съм я топила и във вана с хладка вода.
А тази седмица понеже реших да си я оставя вкъщи и тя взе че ми се разсополиви нещо. Бистър секрет от носа и подкашляне от време на време, но според мен е от хремата. Надявам се да не вдигне температура само. Ей, минус 20 гпадуса не измряха ли пустите вируси бе?

Дари също говореше доскоро в 3-то лице: Дари ще прави еди какво си, но напоследък забелязвам, че започва да употребява "Аз", за сметка на това пък нощния памперс очаквам да си го влачим до 1-ви клас :(
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #151 -: Февруари 11, 2012, 23:43:27 pm »
Дари също говореше доскоро в 3-то лице: Дари ще прави еди какво си, но напоследък забелязвам, че започва да употребява "Аз", за сметка на това пък нощния памперс очаквам да си го влачим до 1-ви клас :(

А ние и дневния.  :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #152 -: Февруари 12, 2012, 04:02:25 am »
http://www.youtube.com/watch?v=FxYw0XPEoKE

Много жалко за нея!
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 04:05:38 am от elle22 »
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #153 -: Февруари 12, 2012, 07:55:30 am »
http://www.youtube.com/watch?v=FxYw0XPEoKE

Много жалко за нея!
Сега разбирам, че е починала Уитни Хюстън! :( Нека почива в мир!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #154 -: Февруари 12, 2012, 08:35:43 am »
:bighug: Бързо оздравяване и възстановяване на болните деца!

Аз също не чакам до 39...
Митака стигне ли 38 след 15 минути минава над 39... :?


_______________________________________________________________

Едва на 48...
Отиде си нежния глас на цяло едно поколение!
Нека почива в мир!
Ще останат песните и ще помним таланта!
Светла й памет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #155 -: Февруари 12, 2012, 08:55:05 am »
в тая таблица, дето я е дала мармотчето, ми се виждат ниски количествата на Хексалгина. знам, че се дава по капка на кг телесна маса, тоест, за 20 кг дете ще са 20 капки, а по оная таблица пише 5-15 капки.

при тия високи Т е важно да не се изчаква прекалено, защото Т се качва много бързо, а лекарствата имат време за подействане. понеже наскоро го гледахме тоя филм пак, та ми е прясно. мъжът ми беше изчакал да се вдигне до 39 градуса, едва след това дал Хексалгин и съответно, видяхме и 40 на термометъра.

Последния път педиатърката ми три сол на главата, точно заради това. Дозата за 20 кг дете е 15-18 капки, като натърти, че и с 15 ще свали, аз дадох 20. Дадох сутринта веднъж, на обяд оше веднъж, с това каза за тези 24 часа ти приключи с течния аналгин. На въпроса какво ще правим вечерта, отговори Бела дона, Нурофен и т.н. Твори с две думи! Дадох и вечерта аналгин 15 капки  и свали както и с 20-те, но не можах да го спестя, защото с Нурофен, Бела дона и какво ли още не го докара отново на 39 и 9. Изобщо такова нещо не помня да ни се е случвало, с изключение на брат ми, но той си кара вирусите така всеки път.

И да ви кажа снощи как ме нагласи пред баща и малката девойка.
Обяснява ми какво упражнение е направила на кънките. Викам аз всичко видях. Тогава се обърна и ми вика: - Не мамо, ти тогава не ме гледаше и си говореше с един татко!  :lol: В стаята беше баща и, майка ми и баща ми и прихнаха. Викам мамо, аз си говорих с трима татковци подред, ти за кой точно говориш в момента  :lol:.
За този дето ти предложи да те бутне на паркинга ако затънеш  :).
Викам ти ако не ме нагласиш, кой друг  :)

Уитни Хюстън, много я харесвам. Да почива в мир жената.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #156 -: Февруари 12, 2012, 09:40:26 am »
Стана ми много гадно, харесвах много Уитни-много жалко за нея.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #157 -: Февруари 12, 2012, 09:48:18 am »
Хи хи, Лиде, това си е бисер за паркинга, хехейй!  :wink:


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #158 -: Февруари 12, 2012, 10:21:36 am »

И да ви кажа снощи как ме нагласи пред баща и малката девойка.
Обяснява ми какво упражнение е направила на кънките. Викам аз всичко видях. Тогава се обърна и ми вика: - Не мамо, ти тогава не ме гледаше и си говореше с един татко!  :lol: В стаята беше баща и, майка ми и баща ми и прихнаха. Викам мамо, аз си говорих с трима татковци подред, ти за кой точно говориш в момента  :lol:.
За този дето ти предложи да те бутне на паркинга ако затънеш  :).
Викам ти ако не ме нагласиш, кой друг  :)


 :jump12: :jump12:


В нас в момента всичко е купено от "тати коба (тати от кораба)" и изобщо са на вълна тати. Седмица преди да се разболеят бяхме с тях да пазаруваме (пазарим или пазаруваме е правилно?) и те в количката. Минаваме покрай един мъж и Никол започва да вика колкото глас има "тате, тате", обръща се човека и започва да се смее а Ники му вика "ла, ла (ела, ела)". И покрай нас хората започнаха да им се радват и му викат на този мъж "ее, щастлив баща сте":)))))))))) Майка ми започна да се смее и тя а той вика "ааа моляви се, чак толкова щастлив не мога да бъда?:):) дойде и съпругата му, и се посмяхме и с нея:):):)Вика, толкова време да ги криеш:)))))
И комшията е тати вече:) И аз започнах да се чиудя кой е баща им:)

И аз не знаех, че Уитни Хюстън е починала. Лека и пръст.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #159 -: Февруари 12, 2012, 10:34:39 am »
Лиско  :). Сладури  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #160 -: Февруари 12, 2012, 10:46:56 am »
 :jump12:
Лисе, човека като е видял дружината му се е стъжнило :D, а иначе основно във Варна се пазари, останалите пазаруваме. :lol:
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #161 -: Февруари 12, 2012, 10:49:17 am »
Аз давам 10-13 к. Хексалгин,Жоро е 18 -19 кг. В листовката май пишеше грам на килограм,но не е баш така,много е това.Обикновено го комбинирам с 300 мг. свещичка Ефералган.Той много бързо качва ,та  и аз много не го чакам.
 Лиса,за малко да му излезе късмета на човека. :D 
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #162 -: Февруари 12, 2012, 10:52:18 am »
Лисе, не им се смей на децата, те за теб мислят. Все пак изникват и непредвидени „мъжки" работи из къщи, що да се пънеш да ги вършиш ти. Избираш един тати и .... :lol: :lol: :lol:
И глагола пазаря значи
- за тия обувки не давам 50 лв, 20 не повече.
- аааа, поне 40, по-малко не може
- ай 30 и си стискаме ръцете.


 :( Жалко за Уитни Хюстън.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #163 -: Февруари 12, 2012, 10:57:36 am »
Лис, честит ви татко  :lol:
И ние редовно пазарим  :wink:

И Боби е от тези с 40 градусовите температури. Аз се водя от листовката на хексалгина, като на него му давам 14-15 капки. Той е 17 кила. Ако се водя от капка на килограм, бая хексалгин трябваше да изпия последния път  :lol:
възрастни и подрастващи над 15 год.   20 - 40 капки
деца 46-53 kg (13-14 год.)   15-35 капки
деца 31 -45 kg (10- 12 год.)   10-30 капки
деца 24 - 30 kg (7 - 9 год.)   8-20 капки
деца 16 - 23 kg (4 - 6 год.)   5-15 капки
деца 9 - 15 kg (1 - 3 год.)   3-10 капки
новородени 5 - 8 kg (3 - 11 мес.)   2-5 капки

Мармотче, и при Боби Панадола никога не е помагал. Малко по-добре действа Калпол-а, а когато ми трябва парацетамол си ползвам свещичките Ефералган.
Аз много използвам ваничка с градус по-ниска вода, но при треска това не става.
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #164 -: Февруари 12, 2012, 10:57:49 am »
:jump12:
Лисе, човека като е видял дружината му се е стъжнило :D, а иначе основно във Варна се пазари, останалите пазаруваме. :lol:
:):):)
вчера се загледах в един репортаж, който бтв снимаха като разбрахме пола на децата и много странно ми прозвуча като казах на репортерката, че съм нямала търпение да разбера какви ще са бебетата за да започвам да си пазаря:):):)
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #165 -: Февруари 12, 2012, 11:11:14 am »
Сладурковци малки, толкова съм се забавлявала когато проговорят. Бисер след бисер.

От снощи и ние в отбора на болните. От 14 ч. вчера следобед започна суха кашлица, давах 3 пъти до през нощта Синекод. В 5 сутринта се събуждам от пъшкане, нашият гори, веднага дадох Нурофен. Мислех, че няма да подейства, защото обикновено не му, обаче я свали. В момента кашлицата е влажна, температура има много лека, като цяло изглежда ОК. Носа май ще се развихря, запушен е и нищо не излиза. Не знам може и от температурата да става това запушване, от опита ми до момента. Храни се, дано леко да минава и заминава, че му се ходи на градина при неговата Маги. Снощи в просъница ми казва, "Мамо, ама Магито ще ме чака, искам на градина". Тая кашлица мисля да я мятам с АЦЦ Кидс, че не съм го водила на лекар още, но мисля утре да го прослушат.

Бъдете здрави
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #166 -: Февруари 12, 2012, 11:17:50 am »
Любовта не прощава, болен не болен ще върви човека какво да прави :D
Лисе, просто така си приказвате по морето, да не ти пука. Ето и Пердето е употребила култова дума за морето-мятам. Мятате къщи и лекарства и разни задължения-разбира се за какво става дума споко :D
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #167 -: Февруари 12, 2012, 11:28:31 am »
И глагола пазаря значи
- за тия обувки не давам 50 лв, 20 не повече.
- аааа, поне 40, по-малко не може
- ай 30 и си стискаме ръцете.

само дето е възвратен глагол - не "пазаря", а "пазаря се".
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #168 -: Февруари 12, 2012, 11:47:24 am »
Жалко за Уитни, толкова талант и хубост дал Господ, а така да ги пропилее.


За хексалгина, на листовката пише същите дози, които е дала и Зори, както и в онзи линк от мен от вчера. Ориентировъчно е капка/кг, но след 10 кг не е баш така. Но и на мен вчера педиатърката ми каза при 13.5 кг на Дими да дам 12 капки, ако е над 39.6 даже направо 15 капки. Свали я наистина и днес съм мерила само 37.2 сутринта, дано е минал пикът. Бързо оздравяване на всички нови болни дечица.

И на малко по-весела вълна, Дани обяснява на Дими думата "тапети":
- Това са едно много големи стикери, които Е ПОЗВОЛЕНО да се лепят по стените  :wink:

Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #169 -: Февруари 12, 2012, 14:33:00 pm »
Упс :oops:, вярно Джам - възвратен е.
Но и тук в Пловдив пазарят. Освен това се фризирват и гримирват. Пък нека ви на. :lol: :lol: :lol:
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #170 -: Февруари 12, 2012, 14:45:48 pm »
Перденце,бързо оздравяване.И аз преди малко се върнах от Пирогов.Много се притесних с тая кашлица на Митко вече и никаквото адекватно лечение.Засега нищо сериозно слава богу,ще се помъчим с Вентолин и инхалации и едни правени капки за хремата и дано се оправи най-сетне.Слава богу,той не вдига температура за момента.

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #171 -: Февруари 12, 2012, 18:43:50 pm »
Упс :oops:, вярно Джам - възвратен е.
Но и тук в Пловдив пазарят. Освен това се фризирват и гримирват. Пък нека ви на. :lol: :lol: :lol:

и най-често са облякани с ханцузи :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #172 -: Февруари 12, 2012, 18:52:09 pm »
Много болни деца:(
Дано бързо се оправят всички.
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #173 -: Февруари 12, 2012, 19:00:19 pm »
...Ей...опасни са...Лиде, Лиде, проблем! Монката те е "подредила".

Лисе, случките при вас са си виц, всеки път!

Митака снощи ни гледа с баща му и ни казва
"Сега е време за целувката на истинската лИбов"

След като поляхме фразата обилно със смях,
разбрах, че сме Фиона и Шрек! :lol:

Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #174 -: Февруари 12, 2012, 19:03:27 pm »
...Ей...опасни са...Лиде, Лиде, проблем! Монката те е "подредила".

Лисе, случките при вас са си виц, всеки път!

Митака снощи ни гледа с баща му и ни казва
"Сега е време за целувката на истинската лИбов"

След като поляхме фразата обилно със смях,
разбрах, че сме Фиона и Шрек! :lol:


Сега му покажи на снимка и кои трима ще ви изпратя за да е истински филма:))))))))
хахаха, приготвила съм си тефтер вече аз:)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #175 -: Февруари 12, 2012, 19:04:34 pm »
След като поляхме фразата обилно със смях,
разбрах, че сме Фиона и Шрек! :lol:

 :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #176 -: Февруари 12, 2012, 21:29:58 pm »
хаха, забавни са тези дребните
преди малко поредният бисер:

-мамо, ела ми помогни с моята игра
-не мога, Стеф- имам работа в момента, трябва да изчистя, да изгладя, да измия съдовете
-ееех, бе мамо- защо все ти го правиш
-ами, така ми се е паднало
- от баничката ли, мамо?

Бързо да минава на всички болни, без усложнения
у нас два дена се лежкуни първородното ми мъжко
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит