0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #140 -: Февруари 11, 2012, 19:56:00 pm »
До колкото знам CRP-то показва дали е вирус. Взема се венозна кръв за това изследване.
Наложи веднъж да пускаме за Вики, беше мъничка и я измъчиха с кръв от пръстчето само, но трябва по-голямо количество.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #141 -: Февруари 11, 2012, 20:10:50 pm »
До колкото знам CRP-то показва дали е вирус. Взема се венозна кръв за това изследване.
Така де, то и суе-то показва, ама ЦРП - по-бързо. Объркала съм ги.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #142 -: Февруари 11, 2012, 20:23:24 pm »
Да, CRP. Категорично е вирус при нас. Вдигна пак 38.6 преди 20 мин, дадох Нурофен и сега е 39.8 8O, със силна треска, не мога да охлаждам по обичайните начини, не мога и Хексалгин да дам поне още 40 мин... Сега я завих и отивам да чета пак какво се прави при треска и колко най-рано мога да дам хексалгина.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #143 -: Февруари 11, 2012, 20:29:00 pm »
Ох, Мармотче точно така беше и при Боби. След като комбинирах нурофен и свещичка ефералган Т скочи, мина време дадох Хексалгин и въпреки това тя продължи да се качва. Всичко беше 2 дни, на третия през деня нямаше, но през нощта пак беше 39 и кусур, наложиха се две дози хексалгин. След това два дни с еднократни покашляния /е той беше при баба си и аз реално не съм го чувала/ и днес - изненада. Добре, че вчера като си го прибрахме не ми хареса много кашлицата и дано ни се размине с бронхит само   :? 
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #144 -: Февруари 11, 2012, 21:52:05 pm »
Мармотче, разбий белтъци, от яйца и намажи само стъпълата и ръчичките, на китките. Това също сваля температурата, а и няма да рискуваш да я втресе.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #145 -: Февруари 11, 2012, 22:02:26 pm »
К(р)оки, дано се оправя Боби и да не е този модерен напоследък грип при вас. На мои колеги 2-3 деца го караха в последната седмица, всичките със страшни температури и някаква кашлица. Педиатърката каза да очакваме 5 дни висока температура и общо около 10 до пълно възстановяване. И аз днес 1 час след Нурофен измерих отново 39.7 и дадох и хексалгин. След 15-20 мин падна до 38 и заспа спокойно. Иначе ей тук http://www.pramed.com/le4enie_na_vis_t.html намерих инфо кое с какво се комбинира - общо взето, след 39.5 може 2 неща, като обичайно е хексалгин или с парацетамол, или с нурофен. За парацетамолите - лекарката препоръча свещички ефералган 150 мг и каза, че практиката й показва, че панадолът в БГ е супер неефективен (за разлика от купен в Гърция например). Вярвам й, защото моята лична практика показва същото. Може и да е до дете, разбира се, но аз ще редувам нурофен с ефералган свещички и само над 39.5 хексалгин.

Гане, благодаря за съвета с белтъците, забравила го бях. Май ще имам повод да се възползвам тези дни...

Лека ви нощ и да сте здрави!
« Последна редакция: Февруари 11, 2012, 22:08:34 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #146 -: Февруари 11, 2012, 22:05:02 pm »
Мармотче, дано се оправите бързо!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #147 -: Февруари 11, 2012, 22:12:24 pm »
Мармотче,ако имаш лимони-срежи един лимон през средата и натърквай с него гръбначния стълб,под мишничките,ходилата,дланите и челцето.В началото не е много приятно за детенце,но лимоновия сок много облекчава и сваля температурата.Когато Ива вдигне Т сама ме пита-нямаме ли лимон да ме намажеш?Действа!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #148 -: Февруари 11, 2012, 22:37:44 pm »
в тая таблица, дето я е дала мармотчето, ми се виждат ниски количествата на Хексалгина. знам, че се дава по капка на кг телесна маса, тоест, за 20 кг дете ще са 20 капки, а по оная таблица пише 5-15 капки.

при тия високи Т е важно да не се изчаква прекалено, защото Т се качва много бързо, а лекарствата имат време за подействане. понеже наскоро го гледахме тоя филм пак, та ми е прясно. мъжът ми беше изчакал да се вдигне до 39 градуса, едва след това дал Хексалгин и съответно, видяхме и 40 на термометъра.


"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #149 -: Февруари 11, 2012, 23:09:56 pm »
Да, явно е нашия вирус, но не е 5 дни Т, споко, два дни е само и е много лек. При деси имаше втрисане макар и с по ниска Т, тя не вдига повече от 38.5. Иначе съм съгласна с джам, след като си знаеш детето просто не чакаш да вдигне 38, за да дадеш антиперетик. На мен Еленка така ми качва за 15 мин. 39, затова при нея още на 37.7-8 давам антиперетик.
да минава бързо и да няма други болни.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #150 -: Февруари 11, 2012, 23:35:12 pm »
Ох...лелееееее, като ви чета чак и мен ме втриса. Много се плаша от такива високи температури, дано ни се размине :( Един единствен път Дара е вдигала към 40 и то когато изкара пиелонефрит и точно с такива втрисания /устните и бяха посинели, цялата гореше и се тресеше/, направо си изкарах акъла. После четох, че такива втрисания били характерни при бъбречните инфекции. Аз за съжаление имам горчив опит с хексалгина - моето чаве като вдигне температура и повръща всичко що се дава през устата, даже панадол и нурофен, да не говорим за хексалгина, който е и горчив... В този случай слагам свещичка ефералган и студени компреси /или направо чаршафи/ ако е много висока температурата. Също съм я топила и във вана с хладка вода.
А тази седмица понеже реших да си я оставя вкъщи и тя взе че ми се разсополиви нещо. Бистър секрет от носа и подкашляне от време на време, но според мен е от хремата. Надявам се да не вдигне температура само. Ей, минус 20 гпадуса не измряха ли пустите вируси бе?

Дари също говореше доскоро в 3-то лице: Дари ще прави еди какво си, но напоследък забелязвам, че започва да употребява "Аз", за сметка на това пък нощния памперс очаквам да си го влачим до 1-ви клас :(
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #151 -: Февруари 11, 2012, 23:43:27 pm »
Дари също говореше доскоро в 3-то лице: Дари ще прави еди какво си, но напоследък забелязвам, че започва да употребява "Аз", за сметка на това пък нощния памперс очаквам да си го влачим до 1-ви клас :(

А ние и дневния.  :lol:

*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #152 -: Февруари 12, 2012, 04:02:25 am »
http://www.youtube.com/watch?v=FxYw0XPEoKE

Много жалко за нея!
« Последна редакция: Февруари 12, 2012, 04:05:38 am от elle22 »
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #153 -: Февруари 12, 2012, 07:55:30 am »
http://www.youtube.com/watch?v=FxYw0XPEoKE

Много жалко за нея!
Сега разбирам, че е починала Уитни Хюстън! :( Нека почива в мир!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #154 -: Февруари 12, 2012, 08:35:43 am »
:bighug: Бързо оздравяване и възстановяване на болните деца!

Аз също не чакам до 39...
Митака стигне ли 38 след 15 минути минава над 39... :?


_______________________________________________________________

Едва на 48...
Отиде си нежния глас на цяло едно поколение!
Нека почива в мир!
Ще останат песните и ще помним таланта!
Светла й памет!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #155 -: Февруари 12, 2012, 08:55:05 am »
в тая таблица, дето я е дала мармотчето, ми се виждат ниски количествата на Хексалгина. знам, че се дава по капка на кг телесна маса, тоест, за 20 кг дете ще са 20 капки, а по оная таблица пише 5-15 капки.

при тия високи Т е важно да не се изчаква прекалено, защото Т се качва много бързо, а лекарствата имат време за подействане. понеже наскоро го гледахме тоя филм пак, та ми е прясно. мъжът ми беше изчакал да се вдигне до 39 градуса, едва след това дал Хексалгин и съответно, видяхме и 40 на термометъра.

Последния път педиатърката ми три сол на главата, точно заради това. Дозата за 20 кг дете е 15-18 капки, като натърти, че и с 15 ще свали, аз дадох 20. Дадох сутринта веднъж, на обяд оше веднъж, с това каза за тези 24 часа ти приключи с течния аналгин. На въпроса какво ще правим вечерта, отговори Бела дона, Нурофен и т.н. Твори с две думи! Дадох и вечерта аналгин 15 капки  и свали както и с 20-те, но не можах да го спестя, защото с Нурофен, Бела дона и какво ли още не го докара отново на 39 и 9. Изобщо такова нещо не помня да ни се е случвало, с изключение на брат ми, но той си кара вирусите така всеки път.

И да ви кажа снощи как ме нагласи пред баща и малката девойка.
Обяснява ми какво упражнение е направила на кънките. Викам аз всичко видях. Тогава се обърна и ми вика: - Не мамо, ти тогава не ме гледаше и си говореше с един татко!  :lol: В стаята беше баща и, майка ми и баща ми и прихнаха. Викам мамо, аз си говорих с трима татковци подред, ти за кой точно говориш в момента  :lol:.
За този дето ти предложи да те бутне на паркинга ако затънеш  :).
Викам ти ако не ме нагласиш, кой друг  :)

Уитни Хюстън, много я харесвам. Да почива в мир жената.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #156 -: Февруари 12, 2012, 09:40:26 am »
Стана ми много гадно, харесвах много Уитни-много жалко за нея.
*
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #157 -: Февруари 12, 2012, 09:48:18 am »
Хи хи, Лиде, това си е бисер за паркинга, хехейй!  :wink:


*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #158 -: Февруари 12, 2012, 10:21:36 am »

И да ви кажа снощи как ме нагласи пред баща и малката девойка.
Обяснява ми какво упражнение е направила на кънките. Викам аз всичко видях. Тогава се обърна и ми вика: - Не мамо, ти тогава не ме гледаше и си говореше с един татко!  :lol: В стаята беше баща и, майка ми и баща ми и прихнаха. Викам мамо, аз си говорих с трима татковци подред, ти за кой точно говориш в момента  :lol:.
За този дето ти предложи да те бутне на паркинга ако затънеш  :).
Викам ти ако не ме нагласиш, кой друг  :)


 :jump12: :jump12:


В нас в момента всичко е купено от "тати коба (тати от кораба)" и изобщо са на вълна тати. Седмица преди да се разболеят бяхме с тях да пазаруваме (пазарим или пазаруваме е правилно?) и те в количката. Минаваме покрай един мъж и Никол започва да вика колкото глас има "тате, тате", обръща се човека и започва да се смее а Ники му вика "ла, ла (ела, ела)". И покрай нас хората започнаха да им се радват и му викат на този мъж "ее, щастлив баща сте":)))))))))) Майка ми започна да се смее и тя а той вика "ааа моляви се, чак толкова щастлив не мога да бъда?:):) дойде и съпругата му, и се посмяхме и с нея:):):)Вика, толкова време да ги криеш:)))))
И комшията е тати вече:) И аз започнах да се чиудя кой е баща им:)

И аз не знаех, че Уитни Хюстън е починала. Лека и пръст.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Нова зимна седмица 6-12.02.2012
« Отговор #159 -: Февруари 12, 2012, 10:34:39 am »
Лиско  :). Сладури  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0