0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #40 -: Януари 29, 2012, 22:58:49 pm »
наниха, от моя опит мога да кажа, че голяма част от "препоръките" относно кърменето и бременността са плод на незнание, страх от интимността между бебето и майката и други, не на последно място свързани с несъзнавана завист, но си давам сметка, че това ще разлюти страстите, така че мисълта ми е, остави ги тез, чети си в нета има страшно много неща за tandem feeding и си бременей и кърми спокойно и с усмивка. и да пишеш как върви
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #41 -: Януари 29, 2012, 23:25:22 pm »
Аз пък скоро се бях зачудила - нали кърмата се променя според възрастта и нуждите на бебето.Пък в един такъв случай двете бебета имат различни нужди.Но явно не е проблем по-голямото бебе да суче "мляко за по-малки бебета" (ако мога така да се изразя)
[/url]
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #42 -: Януари 30, 2012, 13:12:11 pm »
Благодаря ви!
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #43 -: Февруари 04, 2012, 16:58:43 pm »
Момичета,
от няколко дни кърменето пак ни стана проблемно. Жорко суче около 3 минути и после започва да се огъва назад, почервенява и плаче. Ако се опитам да го върна на гърда, започва да ми дърпа зърната и пак се сърди и плаче. А не вярвам за 3 минути да се е наял. Като го изправя се успокоява. Преди правеше това само на последното хранене (след баня), но сега го прави всеки път когато е буден. Ако го кърмя когато е сънен - няма проблем - суче си по 20-тина минути. Четох за кърмаческа стачка и не знам дали е това. Сега през деня на трудните хранения явно не си взима достатъчно и започна да се буди през нощта на 2/3 часа. И от 5 дни пак не е акал.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #44 -: Февруари 05, 2012, 00:02:57 am »
misi, не върви ли детето ти една седмица преди Марко?
Това хранене ми изглежда като при скок в растежа, точно му се пада за навършения трети месец.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #45 -: Февруари 05, 2012, 12:41:00 pm »
Да, цигу, Жорко е на 3 месеца и 10 дни.
Снощи пак се повтори това - реве, извива се на дъга и дърпа зърното. Като го изправя се успокоява. Пробвах да го кърмя права - не става, пак се опъва. Та изчаках малко да се успокои - пях песнички и после леко, пак пеейки го сложих на леглото, легнах до него и му сложих цицата в устата и яде, ама и аз не спрях да пея. 
Тая нощ спа до 6.00 часа. Той като се събуди и е гладен не плаче, а започва да си смуче ръцете но доста звучно, така че го чувам и го взимам да го кърмя. Сутрешните две кърмения са лесни, той е сънен и си суче добре. Ще видим днес как ще мине. Дано скоро да отмине това.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #46 -: Февруари 05, 2012, 13:00:39 pm »
misi , при нас също има голяма разлика в поведението.Денем се храни и заспива лесно. Вечер става кисел, от там и храненето му е нервно, точно както го описваш. Сякаш превъзбуден от впечатления не може да се отпусне, да се нахрани и да заспи. Не всяка вечер е така, но понякога се буди многокротно, приспивам наново с люлеене и песнички....
« Последна редакция: Февруари 05, 2012, 13:02:27 pm от marsi »

*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #47 -: Февруари 06, 2012, 10:27:03 am »
Днес проблема започна още от първото ни хранене, докато беше сънен сука 5 минути и после като отвори очи пак дърпане, извиване назад, рев... като го махна от гърдата се успокоява. А не вярвам да се е нахранил, защото гърдата ми стои все още твърда (събудих се с мокра нощница и изцедих малко преди да му дам да суче, че гърдата ми щеше да се пръсне). Опитах да го успокоя и да дам пак гърда, сменях пози, накрая успях да го накарам да посуче още 1/2 минути и след това повърна. Снощи беше почти същото - пак рев и извиване на дъга и повръща 4/5 пъти. Мислех, че като не е ял достатъчно ще се събуди да яде през нощта, но той спа непробудно. Тая сутрин даже аз го взех в 8 часа при мен, защото той спейки си смучеше пръста.
Това плюс факта, че днес стават 7 дни без да е акал и хлътналата фонтанела много ме притесняват. Днес трябваше да му даваме втория прием на Ротарикс, но педиатъра каза да го отложиме за утре преди работа, че пред кабинета му имало много болни. Изписа ни Дуфалак пак.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #48 -: Февруари 06, 2012, 12:17:31 pm »
Миси, на рефлукс прилича това. Опитай изправена поза за кърмене, да не му е свито коремчето.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #49 -: Февруари 06, 2012, 15:30:15 pm »
И аз си мислех за рефлукс.
Сега пак се повтори проблемното хранене - имаше нормално сукане за около 4/5 минути и после пак недоволство. Вдигнах го, оригна се и при опит да го върна обратно на гърда се извива, почервенява и плаче. Ако успея да напъхам зърно в устата му дърпа много силно и ръмжи, което боли доста. Пробвах след като се успокои да го кърмя прав и аз права, но щом надуши зърното и веднага започва да плаче и да се извива, пробвах легнала, пробвах какво ли не - нищо не става. Накрая му дадох шише с АМ и от него не иска да пие, само върти биберона в уста с език и си играе, направих 30мл за проба и толкова си и стоят в шишето. Като го оставя на мира започва да си играе, да се смее, не изглежда гладен.
Мерих го на последните две хранения да видя, да не би пък да е задобрял и да суче по-бързо и ето резултата (ако може да се вярва на риболовния кантар):
11.00 часа - 80мл
13.30 часа - 70мл
Това е малко, нали?
Утре сме на преглед и ще видим какво ще каже доктора.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #50 -: Февруари 06, 2012, 15:44:13 pm »
Хич даже не е малко. Остави го ден-два още, без да го насилваш. Храни като е полусънен и гушкай повече. Да не си се сдобила с цикъл? Това променя вкуса на кърмата.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #51 -: Февруари 06, 2012, 15:49:17 pm »
Не, нямам цикъл.
Да, когато е сънен са най-добрите ни кърмения, ще го дебна.
Мерси White!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #52 -: Февруари 06, 2012, 17:44:46 pm »
миси, да не би защото гърдите са ти пълни да му е силна струята? аз имах такъв проблем и започнах да кърмя полу легнала и бебето отгоре ми да може да контролира струята и да е под наклон от около 30ина градуса, това помага и за рефлукс ако има. иначе като количества и на мен не ми изглеждат малко за тримесечно бебе. успех
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #53 -: Февруари 06, 2012, 18:00:13 pm »
Да, това е възможно, защото на няколко пъти се задавя и закашля.
Ще пробвам тези пози, благодаря ти Елена.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #54 -: Февруари 06, 2012, 18:17:01 pm »
Миси, в този ред на мисли може да изцеждаш 20-30 мл. преди кърмене. Така ще намалиш силата на струята и ще избегнете по-рядкото първо мляко, което при бебета с рефлукс дразни стомахчето.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #55 -: Февруари 07, 2012, 12:55:36 pm »
Миси , виж мила , при нас беше също много трудно кърменето , със сто зора го карах да суче ,все се дърпаше и плачеше , отказваше ми с часове да суче , пробвах различни пози , и АМ давах , но не искаше нищо , единствено сучеше когато е заспал ,наложи се дори около часа на хранене да го приспиваме с баща му за да яде нещо , той моя мъник така свикна , че буден изобщо не сучеше, това продължи доста дълго време не помня точно но повече от месец го хранех сънен, така и не прояди АМ , пробвах всички видове на пазара ,бутах шишето докато го кърмя но усещаше и не искаше.Бях се побъркала с това ядене , дори си купих кантар да го тегля, то пък точно тогава започна да суче !Трябва да имаш железни нерви за това миличка , постоянно изниква нещо ново и поведението на бебето се променя, толкова месеца не можахме да се нагодим двамата с бебето , но все пак си порасна жив и здрав и още го кърмя , а си мислех че с това проблемно кърмене ще го кърмя най-много до 3-4 месец , но ето че той вече порасна и си суче най-добре от когато и да е било! Успех и знай че всичко ще мине!!!
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #56 -: Февруари 07, 2012, 15:38:34 pm »
... това продължи доста дълго време не помня точно но повече от месец ...

Повече от месец 8O ужас.
Днес ходихме на преглед, въпреки проблемното сучене е наддал за 10 дена 250грама, но пък не е акал от 8 дни, той като се изака и ще олекне със поне 100/200грама  :)
Педиатъра и той се пробва с термометър - тцъ, не става.
Давам дуфалак от вчера и след седмица ще ходиме на гастроентеролог.
Днес отложихме втория прием на Ротарикс заради неакането.
Иначе кърменето е все така - спящ суче, буден не ще. Пробвах вчера да го кърмя прав, в кенгуру и не иска - пак се дърпа и плаче все едно му предлагам нещо горчиво. Предлагам и кърма или АМ от шише - не и НЕ.
И аз го дебна като спи и почне да се разсънва лягам до него и бутам цица в устата му. Много жалко, че вече не иска да суче просто така, за успокоение  :( и много се надявам скоро да се върне онова приятно и безпроблемно сучене.
Иначе се притеснявам, че може да ми намалее кърмата, понякога се изцеждам, но понякога не ми остават сили след едночасовата борба с яденето на Жорко.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #57 -: Февруари 07, 2012, 15:53:52 pm »
Миси, прекрасно наддава "неядящ" Жорко. :wink: Явно нещо го мъчи. Дано е период, защото е много изтощително да се бориш с нещо толкова естествено като кърменето.
ПП Не мъчете детето с термометър, може да го нараните и после да влезет в омягьосан кръг.
Опитай ти да хапваш разхлабващи храни.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #58 -: Февруари 07, 2012, 16:03:45 pm »
да не влизаме пак в разговора има ли значение ние какво ядем, но специално ми казаха сок от портокал да не пия, защото ги разхлабвал. та може да опиташ, не е от най-ужасните неща, които можеш да пиеш :wink:. дано стане ясно какво му е на жорко, че майка му да си отдъхне :)
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #59 -: Февруари 07, 2012, 16:04:17 pm »
Миси според мен за 10 дена много добре е наддал,не се тревожи по колко изяжда само ще се товариш излишно , колкото изяде толкова, аз се бях луднала , какво ли не правих за да яде , но то като не иска нищо не може да го накара насила.И права го кърмих и седнала и легнала , държах го гладен часове наред , а той все едно току що се е наял, вече до такава степен се вманиачих , че като сучеше му броях глътките и то тези коти са по-шумни за да съм сигурна че е преглътнал нещо :lol:,давах му и кърма от шише , но пак не искаше, просто си беше ужасно нашето кърмене, колко пъти бях на косъм да се откажа , а и все се тревожих че кърмата ще ми спре с това несукане и аз се цедих с помпа , но то ти писва след като си преживял поредното едночасово каране да суче , а той да не иска и вече нямах сила за цедене и си викам каквото стане такова, но успях да я задържа кърмата, а тями бе нужна щото той и АМ не искаше и беше рано и за кисело мляко , та така, а за акането дуфалака най-много ни помагаше , нищо друго освен него .