0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #20 -: Януари 23, 2012, 15:44:26 pm »
Не изтърпях :) Днес обяда му го сервирах на масичката и му връчих една лъжица :) Естествено бях го опаковала до петите, сменихме и няколко модела лъжици докато удордисам удобна за детето, но мога да кажа че беше много забавно :) В началото пумпалчето беше много въодушевен и навираше лъжиците една след друга, чак нямаше време да глътне съдържанието от първата :) За мое учудване се справи много добре. Почти нямаше фира. Накрая обаче като се понаяде започна да го обръща на игра и да се прави на "миксер"  :lol: та се наложи да се намеся за да довършим храненето. Играхме на "една от на мама лъжичката, една от твоята".
Ще видим по-нататък как ще е, когато като всяка игра му омръзне и това...
Благодаря на Елена за вдъхновението ;)


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #21 -: Януари 23, 2012, 16:12:03 pm »
http://www.babyledweaning.com/ ето ти един линк да погледнеш, по принцип докато си има млечни хранения не те притеснява това с колко е изял. килограмите не са единствения показател за развитие, развитието на координацията, на финната моторика, на способността да прави избори, на това даразпознава кога и колко е гладен, съответно кога и колко да яде са също много важни за детето. можеш да се опиташ примерно да му даваш лъжицата той да си яде каквото си му приготвила. въобще идеята е, че се отнасяш с него като с гостенин, който ти е седнал на масата - със същото уважение и зачитане като към възрастен човек, защото ти не би казала на някой възрастен - докато не си изядеш чинията няма да станеш от масата - нали? детето гладно няма да остане, ще си каже и когато е гладен и му дадеш ябълка или морков, или мусака и си хапва с кеф ще видиш и на теб колко ще ти е добре.

това дето теб те притеснява е най-трудното при този начин на захранване да си вярваме на децата и да се отместим от истерията покрай това колко грама е изяло детето. аз понеже кърмя дъщеря си и никога не съм знаела колко е изяждала нямам сега кой знае какъв проблем с това колко е изяла, колко е хвърлила на пода и тн. но си иска време и малко усилия, дори и при мен, а другото е, че понеже трябваше да обяснявам на всички в къщи как се храним това ми помогна да си припомням какво и защо правя

и последно - правенето и захранването с пюрета е феномен на 20ти век, случва се след пускането на пазара на ам и поради това захранването на бебетата много рано 3-4 месец. тогава има нужда храната да се мели на пюре, но ако детето е над 6 месеца, храносмилателната му система е напълно годна да се справи с обща храна, разбира се, подходяща за бебета, което значи здравословна - без сол и прясна, не полуфабрикати. това го пиша не защото мисля, че ще му даваш супички маги, а поради често срещаните възражения около това какво е подходящо за бебета и деца.  :balk_53:

сега видях, че си писала

виж, едно от основните неща е да не го караш да яде след като той вече не иска, има други по-смислени употреби на креативността ти от това да измисляш игри с лъжички, влакчета, самолетчета и да чертаеш родословното дърво, че да внимавате някой прачичо да не остане гладен. детето най-добре си знае кога да спре да яде.
няма лошо да си играе, също, играта е основното средство да научават за храната - това е меко и като го стисна се разпльоква, а това е хлъзгаво, а това е топло. но  :youwoman: :youwoman: за много успешния първи опит, пиши как върви
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #22 -: Януари 23, 2012, 17:06:37 pm »
Елена, джиджи, защо не пишете за захранването в темата за захранване? Тази е за кърмене.

Призовавам за зачитане на кърмачките, особено тези с новородени бебета, които нямат никакво време да пресяват купища коментари извън темата. А сме само на втора страница.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #23 -: Януари 23, 2012, 17:11:56 pm »
Елена, джиджи, защо не пишете за захранването в темата за захранване? Тази е за кърмене.

Призовавам за зачитане на кърмачките, особено тези с новородени бебета, които нямат никакво време да пресяват купища коментари извън темата. А сме само на втора страница.

Извинявам се!


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #24 -: Януари 23, 2012, 18:31:23 pm »
извинете и от мен, между другото този вид захранване е най-подкрепящия кърменето, така че не виждам как ще навреди, но щом сте казали  :)
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #25 -: Януари 23, 2012, 19:17:22 pm »
Много е интерсен подходът и бих опитала, но като му дойде времето. А тогава няма да знам къде да го намеря, защото информацията не си е на мястото.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #26 -: Януари 24, 2012, 12:40:39 pm »
мисля, че писахме и в другата тема, но винаги съм на разположение да ме питате, щото аз съм голям фен и наистина ми олекна когато си блъсках главата как хем да кърмя на поискване, хем да захранвам.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #27 -: Януари 27, 2012, 14:46:05 pm »
Малко весел спам :) ...иначе е по темата ;)



Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #28 -: Януари 27, 2012, 17:26:20 pm »
Подробно обяснение на позата "кръстосана люлка". http://xedra.wordpress.com/2012/01/10/cross-cradle/
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #29 -: Януари 28, 2012, 16:27:11 pm »
Момичета, колко време храната оказва влияние на кърмата?
Преди малко хапнах пържени яйца с извара, че много ми се бяха дояли, а предния път преди два месеца не знаех, че не трябва да се ядат никакви яйца, и малкия имаше страшни колики.Тогава бяхме на кърма и АМ като давах на всяко хранене и двете гърди.В момента изцеждам сутрин 30-40 мл. и следобед 10-20 мл. и това е.

Ако сега съм яла яйцата, мога ли чак утре към обед да се изцедя и да я дам, ще има ли отражение?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    misi

  • *
  • 1543
  • Невъзможното днес ще стане възможно утре!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #30 -: Януари 28, 2012, 16:50:34 pm »
Момичета, колко време храната оказва влияние на кърмата?
Преди малко хапнах пържени яйца с извара, че много ми се бяха дояли, а предния път преди два месеца не знаех, че не трябва да се ядат никакви яйца, ...

Кой ти каза, че яйцата не са позволени по време на кърмене, аз ям често яйца и не сме имали никакви проблеми досега с колики.
*

    silvanchence

  • *****
  • 1971
  • Най-стимулиращият дар – надеждата.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #31 -: Януари 28, 2012, 18:01:21 pm »
Ами четох някъде, а и първия месец, към десетия ден детето имаше страшни колики два дни, пищеше ужасно, и единственото по-различно беше варени яйца в менюто ми.
Забелязала съм, и че когато съм яла сметана, и тогава се усилват.
Не е ли така?
[/url[url=http://bg-mamma.com]


Да имаш кураж не значи да не се страхуваш,а да си господар на страха си - Марк Твен
09.04.2009 г.
*

    gergana :-)

  • *****
  • 1357
  • Сърцето има доводи, които разумът нe познава!
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #32 -: Януари 29, 2012, 17:36:04 pm »
Записвам се да следя с интерес темата. Засега нямам кърма и малко съм се поотчаяла, но дано това се промени. Имам голямо желание да кърмя.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #33 -: Януари 29, 2012, 19:37:01 pm »
Гери,на мен кърмата ми слезна точно на 4-я ден,но при всеки е различно.А и ти нали имаш коластра,а тя е доста по-пълноценна от кърмата.Така че,спокойно :)
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #34 -: Януари 29, 2012, 19:56:45 pm »
Здравейте! Аз имам малко по-различен въпрос, но пак е за кърменето. Бебето ми е на 1г и 3 месеца и все още го кърмя. Планирам обаче следваща бременност и не знам дали мога да продължа да кърмя, докато съм бременна.Не искам да отказвам детето от кърма на сила поне до 2 годишна възраст, а и след това искам да кърмя. Имате ли информация, дали е вредно за бебетата ( нероденото и кърменото)? Имаше няколко момичета във форума, които кърмеха през следващите си бременности, но бих искала да прочета  нещо за това или да се консултирам със специалисти.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #35 -: Януари 29, 2012, 20:02:15 pm »
Няма никакъв проблем да продължиш кърменето по време на бременността, както и след това тандемно.
Късмет и щастливи кърмачета.


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #36 -: Януари 29, 2012, 20:09:49 pm »
Здравейте! Аз имам малко по-различен въпрос, но пак е за кърменето. Бебето ми е на 1г и 3 месеца и все още го кърмя. Планирам обаче следваща бременност и не знам дали мога да продължа да кърмя, докато съм бременна.Не искам да отказвам детето от кърма на сила поне до 2 годишна възраст, а и след това искам да кърмя. Имате ли информация, дали е вредно за бебетата ( нероденото и кърменото)? Имаше няколко момичета във форума, които кърмеха през следващите си бременности, но бих искала да прочета  нещо за това или да се консултирам със специалисти.


Може да прочетеш това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5566
и това: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=5600
Много хубаво правиш, браво!


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #37 -: Януари 29, 2012, 20:25:04 pm »
краси, не съм сигурна за храната, но при алкохола например са два часа - тоест два часа след като си пийнала чашата винце съдържанието на алкохол в кръвта ти е най-високо.

по логика - храната ти се храносмила за около 2 часа, така че ако ще има проблеми те ще са няколко часа след като си хапнала, не чак на следващата сутрин. но по принцип навсякъде пише, че няма причина да има проблем от нещата, които ядеш. понякога се случват съвпадения, на които ние приписваме причинно-следствена връзка. майчинстването е достатъчно изтощително, че да трябва да мисилим и какво да ядем.
успех

гери, наниха успех и на вас
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #38 -: Януари 29, 2012, 20:29:12 pm »
Благодаря, много полезно.
Винаги съм смятала, че кърменето е най- естественото нещо след раждането, взаимно удоволствие и полза и не мога да се лиша от това.
Понеже много от жените, които попитах ми казаха, че било вредно за голямото дете да суче, докато съм бременна, стори ми се много странно и реших да потърся информация във форума.
Общо взето, май погрешно се смята, че детето започва да повръща от такава кърма, че хормоните минават в кърмата в голямо количество, че костите и зъбите на майката стават чупливи, че нероденото бебе страда от липса на витамини и минерали.
Благодаря отново и приятна вечер...
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #39 -: Януари 29, 2012, 22:56:34 pm »
Силванче, яйцата нямат връзка с коликите според мен. Когато Йоана започна да повръща ми казаха за спра за няколко дни млякото и яйцата. Но нямаше промяна и пак започнах да си консумирам млечни продукти и яйца. Не бива да ядеш прясно зеле и подправки заради коликите. Аз не ядох и боб и леща първите 2-3 месеца. После започнах всичко без зеле и пикантни подправки.
Ако се появят препятствия по пътя Ви - сменете посоката, а не крайната цел...





БЛАГОДАРЯ ВИ, Д-Р СТАМЕНОВ!