0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #80 -: Февруари 10, 2012, 22:27:05 pm »
Цигу, и аз имах запушени каналчета по едно време. Правих едновременно следните неща, не зная кое ми помогна в крайна сметка:
1. Над леген с вряла вода се навеждаш, покрита с хавлия, така че да правиш инхалация на гърдите си; 2. Смяна на позата на кърмене; 3. Инжекции окситоцин.

*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #81 -: Февруари 10, 2012, 22:59:23 pm »
Благодаря ви за съветите! Правя, струвам, все до kellymom.com стигам...
Личната лекарка нареди топли компреси цял ден, кърмене на тази страна възможно най-често и ми предписа антибиотик за седем дни, ако до утре нямам подобрение с домашните методи.
Мога да продължа да кърмя, докато го пия, а това е голямо облекчение.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #82 -: Февруари 10, 2012, 23:52:03 pm »
цигу, мисля, че след като правиш температура наистина е добре да се лекува и с антибиотик, а не само с нагревки. не зная дали знаеш има термални торбички, които се продават за бебета, за болки в гърба, за майки кърмачки ето това http://www.nctshop.co.uk/Florri-Feme-Thermal-Breast-Nurse/productinfo/2025/
по-удобно е от нихалации, топли кърпи и тн, дано го има в бг да ти свърши работа.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #83 -: Февруари 11, 2012, 01:45:29 am »
Мерси, Елена. Какво ли не правят...
Аз се спасявам с напоен с гореща вода памперс. Като изстине, го врътвам в микровълновата за 20 секунди и пак е готов за няколко часов компрес - хем е топъл, хем сух.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #84 -: Февруари 11, 2012, 09:33:25 am »
Цигу и аз да си кажа метода. Вземам горещ душ, колкото мога да търпя и след това правя лек масаж със зехтин или бебешко олио. Чела съм, че към където сочи носа на бебето от там се изпразва гърдата, ако това можеш да пробваш.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #85 -: Февруари 11, 2012, 11:05:33 am »
Цигу и аз да си кажа метода. Вземам горещ душ, колкото мога да търпя и след това правя лек масаж със зехтин или бебешко олио. Чела съм, че към където сочи носа на бебето от там се изпразва гърдата, ако това можеш да пробваш.
Точно носа му бях насочила и аз към втвърдените участъци от гърдата и изсука всичко. Доста боля, но той успя.
Като споделих това с консултантката по кърмене, тя ми каза че от към брадичката на бебето се изпразва гърдата, защото долната му челюст е водеща. Кой знае..

Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #86 -: Февруари 11, 2012, 12:02:40 pm »
И аз съм чела,че от към брадичката се изпразва,но това не е доказано.
Цигу,освен всички изброени методи,при едно много упорито запушване на канали,пих лецитин - по 1-2 таблетки дневно и имаше ефект.То вече си взела мерки де.
[/url]
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #87 -: Февруари 11, 2012, 15:02:03 pm »
И аз със Лецитин се оправях, но никога не съм вдигала температура слава Богу....


*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #88 -: Февруари 11, 2012, 19:15:13 pm »
Грешно съм написала за нослето, извинявам се, брадичка е  :oops:
http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/79/ тук има и други идеи.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #89 -: Февруари 13, 2012, 08:42:45 am »
А защо не пробваш преди кърмене да изцедиш капка мляко, за да има на зърното, просто да му замирише на мляко.
 На 4м.имахме такъв бойкот - сучеха само заспали, а от шише млякото трябваше да е студено, просто не харесваха топло мляко, а нали и кърмата е с телесна температура и  затова не искаха да сучат. Мина за около месец. Но аз упорито давах първо студена кърма от шише и като се поунесат слагах на гърдата.

И двамата по едно и също време ли направиха този бойкот?
И други майки ми споделиха за същия проблем, при тях отминал за около седмица.
Консултантите по кърмене ми казаха, че напоследък е доста често срещан проблем и най-вероятно е заради сгъстения имунизационен календар, т.е. реакция от ваксините и че на тях си пишело, че странична реакция може да е отказ от храна и липса на апетит.

Да, Миси, по едно и също време. Може и да е имало някой ден разлика, но вече не си спомням, но помня, че едновременно ги слагах на възглавниците с шишетата, но в удобна за кърмене поза и като се унесат сменях шишетата с гърда.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #90 -: Февруари 13, 2012, 15:49:40 pm »
Казаха ми една "бабешка" рецепта за запушване, която действала безотказно. Вари се лелено брашно с мляко до рядка раша и се слага в памучна кърпа, с която се налага гърдата. Трябва да престои колкото може повече, за предпочитане денонощие (смена се естествено).
трябва да допълня, че консултантите от ЛЛЛ отрекоха този лек. При мен също нямаше ефект, но пък моето се оказа не запушване, а галактоцеле някакво. Не ме тормозеше по никакъв начин (освен психически :)) и накрая си се оправи само.
Успех!
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #91 -: Февруари 13, 2012, 18:17:53 pm »
Моят проблем си беше мастит, не просто запушване - втрисане, температура, червени ивици по гърдата и силна болка, повече от 36 часа.
Започнах антибиотика и веднага почувствах подобрение.
Не ми се рискуваше с повече чакане.

По-добре една седмица антибиотик и кърмене, отколкото да получа абсцес, да ми правят дренаж и да изляза извън строя за доста по-дълго.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #92 -: Февруари 13, 2012, 18:39:00 pm »
цигу, радвам се, че имаш подобрение! Извинявам се за закънелия отговор.
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #93 -: Февруари 13, 2012, 23:09:56 pm »
Цигу,и аз си бях помислила за мастит,но както бях писала по-горе,ти вече беше взела мерки.Това за лецитина го бях написала за друг път ако се наложи,да си имаш едно на ум,че да не се стига до мастит.
Радвам се,че АБ има бърз ефект и че се оправяш!
[/url]
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #94 -: Февруари 15, 2012, 02:55:42 am »
цигу, естествено, че няма да чакаш, има ли температура има инфекция и слава богу, живеем на място и във време, където антибиотиците са достъпни. хубаво е, че се оправяш, дано няма повече такива спънки по пътя.
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #95 -: Февруари 16, 2012, 06:34:20 am »
Момичета, някоя от вас приемала ли е препарат за високо кръвно по време на кърмене? Изведнъж след раждането се оказах с много високо кръвно  8O и не спада без лекарство. Изписаха ми Допегит. Кардиологът, както и един много уважаван от мен гинеколог твърдят, че няма проблем да кърмя с Допегит - изписвал се на бременни по принцип /да, ама на кърмачки?/, но аз все пак се притеснявам. Редно ли е да кърмя с лекарства или е по-добре да преминавам детето на АМ /хич не ми се иска  :(/.
Много ще съм благодарна някой да сподели опит и мнение.
Забравих да допълня, че бебето е едва на 10 дни.
When the things seem most hopeless - this is a prelude to when real opportunities begin



Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #96 -: Февруари 16, 2012, 07:14:37 am »
Grace, наистина е доста объркваща ситуация. Наложи ми се да спра кърмата, поради нужда от прием на пропицил и бетаблокери. Категоричното мнение на лекарите беше, че лекарства от този тип са абсолютно несъвместими с кърменето. На въпроса ми дали бих могла да кърмя още 2-3 месеца без лекарства поне докато започна захранване, ми се отговори, че детето ми ще има нужда от мен за доста по-дълъг период отколкото трае кърменето... за което са прави. Разбира се всяка ситуация е различна, допитай се отново, може да изпратиш запитване и до производител или поне няколко мнения на лекари. Е, май не помогнах много, но смятам да кажа, че детето ми е щастливо с ам след като кърмих 2м и 20 дни .... същевременно бих окуражила всяка майка да кърми детето си при възможност.
« Последна редакция: Февруари 16, 2012, 07:30:54 am от silvia29 »
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #97 -: Февруари 16, 2012, 07:46:48 am »
Момичета, някоя от вас приемала ли е препарат за високо кръвно по време на кърмене? Изведнъж след раждането се оказах с много високо кръвно  8O и не спада без лекарство. Изписаха ми Допегит. Кардиологът, както и един много уважаван от мен гинеколог твърдят, че няма проблем да кърмя с Допегит - изписвал се на бременни по принцип /да, ама на кърмачки?/, но аз все пак се притеснявам. Редно ли е да кърмя с лекарства или е по-добре да преминавам детето на АМ /хич не ми се иска  :(/.
Много ще съм благодарна някой да сподели опит и мнение.
Забравих да допълня, че бебето е едва на 10 дни.

Вече можете през сайта на Национална асоциация "Подкрепа за кърмене" да се консултирате с клиничен фармацевт и доброволен консултант по кърмене към НАПК - маг. фарм. Марияна Енева-Димитрова за всякакъв прием на лекарства и съвместимоста им с кърменето. http://www.podkrepazakarmene.com/consultingroom


0888 555 385 - национален телефон на Ла Лече Лига
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #98 -: Февруари 16, 2012, 12:12:54 pm »
Grace аз имах проблем с високото кръвно налягане по време на бременността (тогава започнах да го вдигам) и моят лекар ми предписа Допегит. На листовката пише, че може да се приема по време на бременност, но не и по време на кърмене.  8O Малко странно ми изглежда, но щом лекар ти го е предписал.......
*
Re: Кърменето! Материали и дискусии! - 2
« Отговор #99 -: Февруари 16, 2012, 12:29:53 pm »
Грейс, ето това намерих по въпроса:
http://www.safefetus.com/DrugDetail.asp?DrugId=219&TradeName=Dopamet&TradeId=4236
Според мен всичко е наред и можеш да си кърмиш спокойно Честитата нова Принцеса. :D


"Нищо на света не е същото щом някъде там, неизвестно къде, една овца, която не сме виждали, е изяла или не е изяла една роза..."
Антоан дьо Сент Екзюпери