0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #80 -: Ноември 08, 2011, 23:17:15 pm »
Аз от известно време само чета и все не мога да се доредя да пиша...Вкъщи компютъра нещо се е сбъгясал, на интернета е кауза пердута в последно време. Аз Дара съм я оборудвала с едно тъмнолилаво яке от материя, която много лесно се почиства и с мокри кърпи, но все си мисля да й взема още едно, че да имаме за всеки случай...Ние имаме голям проблем със ставането сутрин. Уж все гледам вечер навреме да я сложа за да се наспи, но пак заспива към 22 часа, след като съм прочела около 10-тина пъти "Малката русалка" /сега това ни е на дневен ред/ :( И като се почне сутрин: "Н'ика 'тава, ника светваш лампата, никам тая блуза, никам оная блуза"...и докато дойде ред до якето вече сме оревали блока, а на мен главата ми е като балон...Незнам как да се боря вече с тоя инат - и с добро не става, и с лошо пак не става...Като дойде време да я будя сутрин и ми и мъкаааа....Наоплаках ви се едно хубаво. Абе здрави да сме!
Хубава седмица и здрави дечица!


Нинче, ако ще те поуспокои, и Дара на тази възраст беше същата картинка, не искам да се облека, не искам да се съблека, тази блуза, не онази, защо ти ме избърса с кърпата........ чудя се как оцелях :D :D :D
Стискай зъби, отминава, но ще почакаре още :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #81 -: Ноември 08, 2011, 23:36:38 pm »
Лиско, стискам палци хистологията да дойде с възможно най-добри резултати. За това, че не са и дали нещо за болка и са я оставили да плаче, нямам думи. Просто като си го помсиля само ме обзема някакъв див гняв срещу тези хора, които се наричат лекари, мед сестри и т.н. Жалко че съм им била колежка, но не искам въобще да се асоциирам с тях.

Ние пък в последно време искаме всичко да правим сами и като я мъкна с мен да върша нещо и тя повтаря всяко движение. Онзи ден прибирам пране от сушилнята и тя също помагаше като взима по една дрешка и я слага в коша за пране. Обаче бебето се разплака и отидох да видя какво има и като се върнах почти цялото пране беше събрано :-). На мама помощницата... само да не разбере скоро, че не е игра, а работа, че няма да е вече такава мераклийка.

За гладенето - не гладя почти нищо. Скоро гладих една рокля на Ивана, та се присетих какво беше това гладене.


  
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #82 -: Ноември 08, 2011, 23:50:01 pm »
Ние от 1 месец сме обсебени от темата за смъртта  8O. Нон стоп говори за това и пита кой и кога ще отиде на небето. Даже в неделя таман бях потънала в непреклонна дрямка, когато Николчето ме събуди с викове и разтърсвания "Стига си спала, ще вземеш много да порастнеш, да остарееш и бързо бързо ще отидеш на небето"
Това го минахме. Не искам да ставаш стара баба и да умираш, не искам никога да остаряваме и т.н. Сега се връщаме на темата за бебетата, но в нов вариант. На въпроса как вадят бебето от корема, казах, че доктора реже кожата само и го вади. Сега сме на тема: Не искам да ми режат корема за да имам бебе. С какво ще ми режат корема и т.н. Мъжа ми прихна да се смее и излезе, като си мислеше, че ще седна да обяснявам на 4 годишно дете от къде другаде може да излезе бебето. Не мисля! Тогава ще последва въпроса как ще стане шушето толкова голямо та да излезе бебето вероятно, айде моля, мисля че е още много малка за да осмисли подобни неща. По скоро я плашат. Това обаче не спря съседското информирано детенце да и даде светлина в тази област.  :x Засега не и вярва и не ме и пита. Дано забрави темата скоро. Знаете ли, има много застреляни родители. Изобщо като хора са застреляни. Защо му е на 4 годишно да носи изрязане боксерки и минижуп, защо му е да се тъпче с шоколад, защо му е да знае какво имат мъжете и жените, защо му е да знае за умряли и болни. Не ги вдявам аз тия работи. Баба ми си умира да и говори за дядо ми, който почина преди 2 години, а Мони не го и помни. И аз още не мога да се справя с мъката и болката от факта че го няма, ама като ревна на 4 годишно и обяснявам че не помни дядото и е умрял какво ще постигна? Еми съжалявам, но на този свят не мога само аз и единствено аз да съм виновна за всичко, човек трябва да помисли какво причинява с държанието си и тогава да съди и да търси виновен. Те не са нощем при нас, когато се пъхне в леглото ми и започне с часове да реве докато заспи. Не осъзнават как травмират детето, с една единствена причина, да излеят болката си някъде...не осъзнават, че това някъде не трябва да е едно 4 годишно детенце, което няма сили да я поеме. Защо му е на 4 годишно да изживява любовна мъка по батко металист? Защо трябва да му се обяснява, че като се намаже с грим и сложи червилото е особено неустоима? Не е ли по добре да знае, че всяко чистичко, с измити зъбки, сресано и спретнато облечено детенце е чаровно и красиво? Абе...както винаги съм спала на криво и съм далеч от общоприетите идеи...

Лидия, аз още миналата година, когато бях бременна /Дара тогава на 3 год и малко/, и обясних точно това. Понеже ме попита, мамо а как ще излезе бебето от корема ти....
Обясних и съвсем нормално, че има 2 варианта, или през корема, като се среже и зашие, или през отвора, който жените имат до този през който се пишка. :D :D :D
Прие го нормално тогава и като, че ли разбра за какво става въпрос.
Не виждам и защо да не се обясняват истинските неща на децата, по начин разбираем за тях. Когато се интерисуват разбира се.

Не мисля да се правя на ударена :D ако децата ми задват подобни въпроси, ще се опитам да обясня максимално реалистично.

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2011, 07:42:29 am »
Не мисля да се правя на ударена :D ако децата ми задват подобни въпроси, ще се опитам да обясня максимално реалистично.

Е някои пък го и изиграват даже  :wink: :lol: и е толкова реалистично.
Такива филми не е гледал, има едно дете бях ви писала лятото за него, предполагам е то.
То от 3 год. възраст псува като каруцар /мисля от баща му е това/, сега се е спрял с псувните, но пък чувам такива ужасни думи да употребява сина ми, че ...
Ходили сме да се оплакваме при госпожите няколко майки от 2-3 деца, без никакъв ефект, после и при директорката и тя вдига рамене и казва, че абсолютно нищо не може да направи. Говорила е  родителите и толкова, интересно ми е, тях дали са ги пратили на психолог, обаче не мисля.
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 07:45:33 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2011, 10:18:22 am »
Не се правя на ударена, но и поднасям информация до степен, която мисля че ще поеме в момента. Ето девойчето като и каза от къде излизат бебетата, вечерта като я пуснах да се къпе и и приготвих дрешките, с връщането я заварих да наднича за да види от къде ще излезе. В крайна сметка се увери, че няма как да стане... Фантазията на детето работи и не ми се ще да си представя как майка и напънала и тя излязла цялата в сополи и кръв и била синя и грозна и сие, защото точно това са и обяснили. За смъртта се наложи да обясня, заради баба ми. Бабата на едно детенце почина, тогава също сме говорили по въпроса. Знае за ангелчетата и звездичките, но и беше раничко също. Голямм рев беше и колкото и да я уверявах, че всичко е наред, не боли и всички ще станем ангелчета и звездички не и пукаше особено...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #85 -: Ноември 09, 2011, 10:44:19 am »
Малко да се посмеете, вижте на какво попаднах  :lol:

Ако бебетата си имаха свой форум, какви щяха да са темите там:

"Опитват се да ме хранят с цветно зеле: как да реагирам?"
"Не съм акал само от два дни, как да се спася от термометъра, "Дуфалак"-а, клизмата и т.н.?"
"SOS! Мама спи през цялата нощ!"
... ... ... "Струва ли си столчето "Чико-Поли"?"
"Не ми дават да късам тапетите!!!"
"Как да се промъкна до котката?"
"Поход в поликлиниката. Писна ми!!!"
"Не дават да разхвърлям котешката тоалетна: реакция?"
"Слагат ме да спя в 9 вечерта. Как да се боря с това?"
"Помощ! Мои снимки по голо дупе в Интернет! Как да се боря с това?"
"Почивка в чужбина - струва ли си да вземам и родителите?"
"Бръмчене с уста и други начини на творческо самоизразяване"
"Защо пакетите със мокри кърпички стигат само за половината стая и къде мама държи втория пакет?"
"Някой пробвал ли е на вкус "Фастум-Гел"-а? Искам, но досега не ми се е удало..."
"Какво трябва да може мама на 27 години и половина ?"
"Цица отделно от мама: възможно ли е това?"
"А вас целуват ли ви по дупето?"
"Препоръчайте ми логопед за баба"
"Колко джиесема сте осмукали досега?"
"Help! Обуха ми обувки - как да се изправя прав?"
"Как да се науча да спя, без да изпускам цицата? След като заспя, ми се изплъзва.."
"Услуги: художествено размазване на каша по лицето"
"Носът на мама изобщо не е еластичен. Нормално ли е това?"
"Помогнете! Расте ми коса!"
"Продавам комплект мамини дрехи, размер 46"
"Помощ: мама не заспива, докато не посмуча двадесетина минути цицата й!"
"Каква поза да заемем, докато спим, така че домочадието да изпада в умиление. Споделете опит!"
"Какво да изям, за да акам лилаво?"
"Слънчите, зайче, миличко, сладичкият ми... Как да узнаем истинското си име?"
"Мама като ненормална се радва на акото ми - към какъв специалист да се обърна?"
"На мен - пюре от моркови, на тях - шоколад. Къде е справедливостта?"
"Плешивината на татко не зараства. Това рахит ли е???"
"Коремът на мама се поду. Какво значи това?"
"Анкета: кой е опитвал на вкус стайните растения? Кои са по-вкусни?"
"Защо сестра ми постоянно ми прави физиономии и се плези: ниска култура?"
"Анкета за кърмачетата: какво искате мама да хапне в новогодишната нощ?"
"Писна ми от мамината цица! Искам татковата! Някой с подобни проблеми?"
"НАЯДОХ СЕ!!! Как да обясним това на родителите?"
"Къде ни е носленцето?", "Къде са ни очичките?"... Те наистина ли не знаят???"
"Как да се избавим от космите по гърдите на татко? На отскубване реагира с вик. Препоръчайте безболезнен начин"
"ВИК НА ДУШАТА: Котката я хранят с по-вкусна храна! А всички опити да възстановим справедливостта се наказват жестоко! Защо???"
"Трябва ми материална помощ. Нямаме сол и захар. Ям гола каша. Повръща ми се!"
"Помощ! Новият памперс ме кара да изглеждам пълен. Посъветвайте ме за нормален модел"
"На 25 години не може да пее! Към кого да се обърна за помощ?"
"Всеки ден ме къпят. Има ли и други толкова мръсни?"
"Зайченцето бяло"... "Хей, ръчички"... А какъв е творческият потенциал на вашите родители?"
"Да смучем едновременно цица и палец - максимализъм?"
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #86 -: Ноември 09, 2011, 11:40:31 am »
Мими искренно се посмях направо ме разби  :D
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #87 -: Ноември 09, 2011, 12:09:01 pm »
Извинете,че нахлувам в темата,но ми капят сълзите от смях,постът на Мими е просто уникален!Отдавна не се бях смяла със сълзи  :lol:

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #88 -: Ноември 09, 2011, 12:30:19 pm »
трябваше да го споделя с колегите, защото изпаднах в истерия от смях  :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #89 -: Ноември 09, 2011, 13:59:06 pm »
Хахаха, Мими, отде го изкопа това, уникално е наистина  :lol:




 :jump12: :jump12: :jump12:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #90 -: Ноември 09, 2011, 14:22:12 pm »
Уникални, Мими  :D. По последната тема моята максималистка може статия да напише  :lol:.
     
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #91 -: Ноември 09, 2011, 14:23:56 pm »
Хе хе, весел текст  :lol:



*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #92 -: Ноември 09, 2011, 14:41:10 pm »
И аз много се смях, смятам и да си го разпечатам  :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #93 -: Ноември 10, 2011, 06:37:59 am »
Имаме си прекрасно попълнение - цигу и синът й Марко  :D!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47049.new#new
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #94 -: Ноември 10, 2011, 10:14:01 am »
Мислех си почивните дни да направим една разходка в зоопарка, пък гледам сняг дават да вали за събота. Иначе ние така или иначе ще сме в студентски град, преди да се приберем, можеше да направим една разходка. Повече няма нищо да решавам, ще завалят жаби...  :)

Да ми обясни някой, защо разширяваме зениците, само да разберем какъв е реалния диоптър ли, защото очила с този няма как да носи. И след това чакаме да се съберат зениците, за да видим какви очила да дадем, с които да се чувства добре...?  Нещо ми стана малко тъпо на последния преглед, защото имам чувството че ненужно си тормозих седмица детето...
Тва е, тъп инжинер, да бях станала лекар по всичкознание...
Моля убедете ме, че процедурата не е била излишна,защото се чувствам ужасно гузно пред детето си. Ние искаме очила за четене. Можеше просто да ни дадат тези, с които ще се чувства добре...защо ни беше да знаем реалния си диоптър? Аз моя не си го знам, ама си ползвам очилата с 0.5 и 0.75 за четене... Вярно, детето ме изтърпя геройски, ама ...

Нещо тази седмица съм ужасно кисела, чак аз трудно се търпя  8) :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #95 -: Ноември 10, 2011, 10:43:13 am »
Лиде, защото ако не е реалния диоптър, нещата могат да се влошат. И ние капахме капки, и ние разширявахме зеници. Не е фатално, не е проблем, не се тормози толкова! Добре е детето!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2011, 10:48:52 am »
Лиде, ти как реши че това са твоите диоптри? Всъщност установяването на точния диоптър и съответното му коригиране с очила или лещи е много важно. Ако ти трябва диоптър +1 примерно, а ти носиш +0,75 няма дори да усетиш разликата вероятно, но си натоварваш излишно очите. Може да те понаболява глава дори, макар че това май е за по-сериозна разлика в носения и реалния диоптър. Виж ме колко теория знам :lol:, а сега ме питай къде са ми очилата за четене и кога последно ги обновявах :lol: :lol: :lol:. Но като човек който е минал през такова дълго разширяване на зениците, поне веднъж в осъзната възраст, трябва да те успокоя, че не си тормозила детето си. На мен ми беше криво, че не можех да гледам тв и да чета. Другото не ми пречеше. Пък и бях много смешна за околните със слънчеви очила в облачно време. 8)
 Възможно е да има и по-нови методи, които просто не се прилагат, къде от незнание, къде от инертно мислене. Те си карат по един тип и това е. Аз преди 20 години отидох и заявих, че имам "лениво" око, виждам добре надалече и искам да проверя диоптъра за четене на здравото око. Познай дали не ме караха да гледам онова далечното табло. Чак като изчетох и най-дребния шрифт, решиха да разширяват зениците.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 10:50:40 am от Pesheck »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2011, 11:03:43 am »
Pesheck  след като изръси лекарят, че сега с очила 2 и 2,25 няма как да вижда, защото това е реалният и диоптър, сега чакаме над 10 дни да се "съберат" зениците и ще отидем пак, за да и даде очилца, с които да се чувства добре и аз  8O.
И не ми излиза от главата втора седмица, но щом казваш, че е нужно, по-спокойна съм.  :lol:. Този лекар определено трябва да внимава какво говори  :lol:

Ganka не е фатално, не е проблем при вас. При нас стана огромен проблем. Последните два дни се блъскаше в стените и се водихме за ръчичка. Втори път, ако не ме убедят на 100%, че това е абсолютно нужно и трябва да е 5 дни, просто няма да стане така.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 11:06:02 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #98 -: Ноември 10, 2011, 11:05:40 am »
Пеше, да те успокоя, по-модерен начин и в напредналите държави няма :D И тук разширяват зеници.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2011, 11:17:32 am »
То, че разширяват - разширяват. Последно преживях разширяване през 2007, но кратката версия. Пак купон - пече онова ми ти слънце, пък аз след прегледа и на работа. Във фото :lol:. Да са ми живи и здрави колегите, че ме отменяха, докато "фокусирам".