0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #120 -: Ноември 10, 2011, 22:22:12 pm »
Оф, и на Еленка малко й остана тази сутрин да я заведа по пижама на ДГ, след като 20 мин. се тръшка, търча, врещя, инати и не иска да се съблича и облича. На края я подкупих с един мой гердан, сложихме го и така се облече и тръгна с него на градина, много беше фешън :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #121 -: Ноември 10, 2011, 22:54:37 pm »
Ех, много е неприятно това с разширяването на зениците. Дано да са добре всички дечица! Здравето е най-важното!

Преди малко ми умря заекът. Започна да хърка, заведох го във ветеринарната клиника и издъхна. Умря за има няма два часа. Не мога да повярвам. Чувствам се ужасно виновна!  Всичко било тръгнало от зъбите. Аз уж го гледам, храня и т.н. и нищо не съм забелязала. Извинявайте, че ви натъжавам! Още не ми е станало истински мъчно, заради вината която изпитвам!   

Лека вечер!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #122 -: Ноември 10, 2011, 23:20:51 pm »
Детето не е добре и непрекъснато е със сезонни алергии, а сега и това с храните. Не е само едно нещо. Този, при който ходя, е много добър, при него идват и от други градове, така че му имам доверие. От друга страна това, което каза jam ме притесни. Jam, може ли малко повече подробности какво е това нещо и как така от такива тестове е станало. Високи дози ли или какво, че да попитам утре преди да я набоцкат. Аз всъщност не знам за колко неща ще я тестват, знам за колко направиха на мен, а на мъжа ми правиха подробно за храни и там бяха около 70, та затова преположих, че и за нея ще е така.

Алергологът каза, че след една годинка може да се правят.  Преди една годинка правихме кръвни тестове. Може да не са точни и да не хванат слаби алергии, но ако има нещо яко го хващат. Те обаче бяха само за около 8-9 неща. Обач четох, че всищност били 90% точни, колкото и кожният тест.

Ултра,  тук не боли. Зависи от вида на теста. Има драскане, боцкане, интрадермален и забравих какъв още. И на мен и на мъжа ми са правени. Тук не драскат а е една миниатюрна като игличка, с която боцват, ама то и боцване дори не е. 

Раши, много съжалявам.  :bighug:
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 23:35:54 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #123 -: Ноември 10, 2011, 23:41:42 pm »
Боби, това беше скрач тест - с надраскване. в същия ден ми правиха и на мен такива тестове.
по принцип, имало норматив по колко драскотини най-много да се правят наведнъж, но на сестра ми й направили двойно повече, че да не идвала два пъти.

това не значи, че ще се случи на всеки. нейната имунна система е била предразположена за такава реакция. по-късно четохме, че нефротичният синдром (което е автоимунно заболяване) при предразположеност може да се отключи и от ужилване на насекомо.

но 60-70 проби с различни алергени наведнъж ми се вижда ужасно много. тук, в България, на малки деца не правят кожни тестове за алергия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #124 -: Ноември 10, 2011, 23:45:31 pm »
Раши, много съжалявам мила :(
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #125 -: Ноември 10, 2011, 23:52:19 pm »
Боби, това беше скрач тест - с надраскване. в същия ден ми правиха и на мен такива тестове.
по принцип, имало норматив по колко драскотини най-много да се правят наведнъж, но на сестра ми й направили двойно повече, че да не идвала два пъти.

това не значи, че ще се случи на всеки. нейната имунна система е била предразположена за такава реакция. по-късно четохме, че нефротичният синдром (което е автоимунно заболяване) при предразположеност може да се отключи и от ужилване на насекомо.

но 60-70 проби с различни алергени наведнъж ми се вижда ужасно много. тук, в България, на малки деца не правят кожни тестове за алергия.
Ясно, щом е автоимунно .

Аз  докато си отговаряла отидох да чета и изглежда тук правят на много деца, защото е пълно из форумите с майки,които си обясняват една на друга как е протекло и то все 2 годишни деца. Ох, утре ше видим колко вещества са, ама ми се иска хранителното изследване да е подробно. Смятам да откажа за сезонните алергии, за да не я натоварвам, защото и без това нищо не мога да направя на тази възраст, така че и да знам и да не знам все е тая. Не мога и да спра цъвтежите така че не ми е зор да знам дали е от бук или от дъб примерно. На мъжа ми ми правиха такова, но на него му направиха ижекции с това към което е алергичен, а сега лекарят каза, че за малки деца не правят.

За тези, които писаха да установя емпирично - не е толкова просто. На нея непрекъснато и тече носа и това също може да е от храни, а може да е от настинка или от сезонни алергии. Не е възможно да ги изключвам и да открия кога не и тече носа. Ако беше само обрив би било по-лесно.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 00:09:46 am от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #126 -: Ноември 11, 2011, 00:16:38 am »
Раши, съжалявам за зайко :( Не се обвинявай. Ти си се грижила за него добре и си го обичала, не си ветеринар, не си можела да забележиш нещо видимо за специалист в областта само. В първия миг, в който си забелязала нещо нередно - реагирала си веднага, за съжаление - не са могли да го спасят. Знаеш, че просто се случва понякога и е малшанс, никой не е виновен, най-малко ти.

Много съм боса по въпроса с алергиите и се надявам все така боса да си остана докрай. :D Но ви чета с интерес, не се знае какво ще му дотрябва на човек като инфо някой ден. Тест с надраскване са ми правили само веднъж, преди секциото и то аз си го поисках. Беше за упойките и всъщност jam и нейното секцио ми затвърди решението да го направя, че си спомням за някакви адски сърбели от морфин при нея... :lol: Въпреки, че не е някаква драма, да боли и пр. си е доста неприятно изживяване, хем мен ме драснаха само за 11, или 12 препарата, но аз съм възрастен човек. Това нещо да го правят на бебе, или малко дете, че и с доста повече драсквания наведнъж - ми звучи като садизъм направо  8O
Боби, при вас явно има доста по-щадящи методи за провеждане на тези тестове, но наистина - това което не е супер належащо да го проверявате в момента - не виждам защо да не го отложиш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #127 -: Ноември 11, 2011, 00:29:33 am »
Боби, при вас явно има доста по-щадящи методи за провеждане на тези тестове, но наистина - това което не е супер належащо да го проверявате в момента - не виждам защо да не го отложиш.
Намерих видео на детенце, на което му правят http://www.youtube.com/watch?v=OAC0xN55XzA&feature=related Очевидно е, че не боли, но ако детето го е страх, пак няма да е по-лесно. А Ивана я е страх от определени хора и в зависимост от това дали е на кеф. Последно като бяхме в спешното заради нея, беше толкава на кеф, че нищо не и направи впечатление. Тя и кръв да и вземат дава без проблем, ама понякога и да я преслушат не дава.
Утре ще докладвам как е минало. А довечера може да потренираме как се седи в мама с голо гръбче :-).
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 00:34:42 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #128 -: Ноември 11, 2011, 00:34:34 am »
Боби, да - автоимунно, то и алергиите са автоимунни заболявания. имаш ли алергия, имаш автоимунен проблем. имаш ли един, можеш да имаш и втори. човек няма представа какво му готви имуннната му система, докато не се случи случката.

с това не искам да те плаша, а просто прецени кое кога и как. правилно си се насочила да отпаднат част от тестовете. на мен са ми правили тест за алергия към кон - е, алергична съм била. ми аз през живота си не съм пипала кон, нито съм имала контакт с конски косми. това познание не ми е нужно. знам, че съм алергична към тревни полени, а не към дървесни, примерно и какво от това - всички алергии се лекуват с едни и същи лекарства.

важно е да се знае за храните, за да се избягват. иначе, болка от тестовете няма.

апропо, JBrul, за упойките. преди операцията на слюнчената ми жлеза с пълна упойка, настоях за тестове. излезе, че съм алергична към диазепам. имам в кариерата си поне 2 случая на поставяне на диазепам мускулно без никакъв алергичен ефект.

от друга страна, баща ми веднъж за малко да си замине от алергичен шок при поставяне на венозен антибиотик, за който надлежно му беше направен кожен тест с надраскване и тестът не показа алергична реакция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #129 -: Ноември 11, 2011, 00:45:11 am »
Боби, да - автоимунно, то и алергиите са автоимунни заболявания. имаш ли алергия, имаш автоимунен проблем. имаш ли един, можеш да имаш и втори. човек няма представа какво му готви имуннната му система, докато не се случи случката.

с това не искам да те плаша, а просто прецени кое кога и как. правилно си се насочила да отпаднат част от тестовете. на мен са ми правили тест за алергия към кон - е, алергична съм била. ми аз през живота си не съм пипала кон, нито съм имала контакт с конски косми. това познание не ми е нужно. знам, че съм алергична към тревни полени, а не към дървесни, примерно и какво от това - всички алергии се лекуват с едни и същи лекарства.

важно е да се знае за храните, за да се избягват. иначе, болка от тестовете няма.
Алергията не е автоимунна, а е прекалено силен отговор на имунната система към алергени отвън т.е. чужди. Не те атакува теб, а алергена, а ти страдаш от страничните ефекти на тази атака. Автоимунно е, когато имунната система загуби способността да различава свое от чуждо и атакува собственото тяло, което е доста по-кофти ситуация, защото унищожава твоите клетки.

Да бе то вярно - за чий ти е да знаеш дали си алергична към кон :-). Тук такива май няма. Аз снощи извадих тестовете на мъжа ми и моите и имаше много храни, кучета, котки, хлебарки ( все едно, ако не е алергична ще си ги реазвъждам), прах и ей такива.

За полените на мъжа ми направиха подробно изследване, за да му направят инжекции с това, към което той е алергичен и при него беше важно да се знае кое точно. Обаче, ако си решил да си взимаш антихистамините, тогава наистина няма значение към кое е и всички се лекуват еднакво. При него положениеот обаче беше толквоа тежко, че стигна да лежи 3 дена на стероиди в болница от жестоки алергии и дори се притесняваха за разни други имунни проблеми, ама добре че не бяха те.   
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 00:47:11 am от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #130 -: Ноември 11, 2011, 01:58:28 am »
апропо, JBrul, за упойките. преди операцията на слюнчената ми жлеза с пълна упойка, настоях за тестове. излезе, че съм алергична към диазепам. имам в кариерата си поне 2 случая на поставяне на диазепам мускулно без никакъв алергичен ефект.

от друга страна, баща ми веднъж за малко да си замине от алергичен шок при поставяне на венозен антибиотик, за който надлежно му беше направен кожен тест с надраскване и тестът не показа алергична реакция.

Kоето означава, че...? Тестовете за алергии са "ватър и мъгла", или специално тези с надраскване са ненадеждни? Доколкото помня, анестезиологът ми включи урбазон в системата преди секциото "за всеки случай" /разбира се след като е видял резултатите от тестовете/. Не мога да преценя доколко е било належащо да се прави това и дали нямах никакъв дискомфорт, просто защото ми провървя, или защото някой е взел мерки за това.
Наистина се надявам да не опираме до подобен род изследвания по друг повод, защото лично аз съм скептично настроена към тези "мъгляви дялове" на медицината. Поне за момента, ми изглежда повече ТОТО да се установи към какво и защо си алергичен точно /с някои изключения/. А и наистина, като изключим храните - няма особена полза да знам дали съм алергична към нещо, което не мога да контролирам - цъфтежи, прах, конски косми... Пък ти както си алергична към конски косми уж, ще вземеш да решиш утре да пояздиш кон  :lol: и може да се окаже, че "няма такъв филм", аналогично на споделените от теб случаи по-горе...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #131 -: Ноември 11, 2011, 05:51:38 am »
Между другото Жбрул може да си права за коня на jam, защото не е възможно човек да има силна алергия към протеин, с който преди организма му не се е сблъсквал. Затова е имало толкова смъртни случаи от пеницилин, защото обикновено са хора, на които е даван и не са имали алергия, а като го дадат втори път и вземат, че умрат от него.

По този повод питах една имуноложка как така бебетата може да имат алергия към нещо, което опитват за първи път и тя каза, че не си го обяснява, освен ако тези неща не минават някакси в кърмата.


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #132 -: Ноември 11, 2011, 08:53:44 am »
И наследствеността играе роля. При толкова алергии при вас (родителите) просто няма начин и децата да нямат...
П.С. И после пак ми говори, че до 1 годинка се проявявали хранителните алерги...
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #133 -: Ноември 11, 2011, 09:47:10 am »
Относно алергийте,големият ми син до 3 годишна възраст си ядеше яйца без проблем/откакто съм го захранила де/ :).И изведнъж беше след 3 годинка ми направи страхотна уртикария.Тестове не сме правили,но докато включим че е от яйцата,защото преди това си беше консумирал без проблем след година пак направи същата уртикария.През тази година пак си е ял яйца,но не се е проявило.Доктора ми обясни че ставало един вид натрупване в организма му и тогава се проявявало.И ако не яде горе долу до пубертета можело да го израсне :ask:.Дано,че е толкова трудно в нищо да не слагаш яйца.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #134 -: Ноември 11, 2011, 10:08:00 am »
На мен са ми правили скреч тестове, на Алекс също правиха, комбиниран с кръвен. Първо му направиха със 6 или 10, не помня точно, скреч - те бяха за природни един вид - полени, прах и подобни, а кръвните бяха за храни, като изрично ме попитаха от кои храни имам съмнения. След това му взеха венозна кръв. На Мила щяха да правят, тя обаче се разболя и за нея го отложихме, но каза, че се прави единствено и само с венозна кръв за нея.
Въпреки че ми правиха тестове за упойката, направих алергичен шок на операционната маса, така че няма много гаранция май :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #135 -: Ноември 11, 2011, 10:21:16 am »
Моля, прочетете тази тема:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47060.0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #136 -: Ноември 11, 2011, 13:54:32 pm »
Прочетох я темата. Ще помогнем с каквото можем на момченцето. Пожелаваме му бързо оздравяване.  :(

Лидия, аз не разбрах, защо ще чакате да се съберат зениците и тогава ще ходите да ви изпишат очила. На Стефан му капахме 4 дена капки, после отидохме определиха диоптъра и му изписаха очила, не сме чакали да ми се свиват зениците...
Незнам Гери, спрях да питам, политика на болницата, техен си метод на работа, идея нямам. Все ми е тая вече...

Аз Агнешко никога не съм яла, може би като дете. Мони се изрина от агнешко...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #137 -: Ноември 11, 2011, 15:55:29 pm »
И наследствеността играе роля. При толкова алергии при вас (родителите) просто няма начин и децата да нямат...
П.С. И после пак ми говори, че до 1 годинка се проявявали хранителните алерги...
Разбира се. Това, което играе роля са гените. Кой е казал, че до 1 годинка се проявявят? Аз подобно нещо никога не съм твърдяла. Над една годинка няма ограницения за храните, които могат да ядат. Обаче алергии може по всяко време да получиш. Мъжът ми получи алегия към фъстъци на 35 години.

Б.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 16:01:44 pm от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #138 -: Ноември 11, 2011, 17:35:39 pm »
Ние не сме алергични към нищо-нито аз нищо мъжа ми,но Ива постоянно прави алергични кашлици.Последен пример от снощи-заведох я да и сложат противогрипната ваксина.Всичко беше ок-личния я прегледа-здрава е слага ме я.След няма и час се появи алергичната кашлица.Е това какво е?Най-вероятно от яйчения жълтък,който се съдържал във ваксината.Е да но това дете яде жълтък от както е било на 5 месеца,никога проблеми не съм имала,специално към яйцата.Само по-бързо да се оправя,че така се дере,сърцето ми се къса.
Приемам всякакви идеи за облекчаване на суха ларингитова кашлица.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #139 -: Ноември 11, 2011, 17:48:39 pm »
Приемам всякакви идеи за облекчаване на суха ларингитова кашлица.

инхалации с физиологичен разтвор. ако нямате инхалатор - пускаш да тече гореща вода от душа в банята за 10 минути, правиш парна баня и пъхаш детето вътре да диша.
трети вариант - студен въздух.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!