0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #100 -: Ноември 10, 2011, 11:27:53 am »
Абе, неприятно е, ама няма как :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #101 -: Ноември 10, 2011, 11:45:02 am »
Лиде, кой е лекарят?

Виж, каквото е било, е минало. Не се тормози излишно, мисли си за фигурно пързаляне. И за Моника е по-добре така.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #102 -: Ноември 10, 2011, 11:58:39 am »
http://sobalpashev.com/bg/contact
Тук бяхме. Изключително внимателни и прецизни са. Лекарят е доктор Сурчев, млад мъж и изключително внимателен с детето. Като изключим моето хленчене за едно изречение и 5 дни водене за ръчичка и н на брой цицини, други оплаквания нямам.  :oops: Спирам да мрънкам.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 12:00:36 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #103 -: Ноември 10, 2011, 13:03:55 pm »
да не наливам масло в огъня, ама да си кажа  :oops:
какви очила за четене при 4 годишно дете бре или нещо аз не съм доразбрала. Лиде, възможно ли е това да е неизрастнало бебешко далекогледство и наистина ли са необходими очилата? При нас с 6 диоптъра, ясно, ама при вас?
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #104 -: Ноември 10, 2011, 13:32:37 pm »
Казаха да не ги сваля до колкото е възможно. Тя много пише и чете(по-скоро разглежда книжки и преписва от тях букви и думи в тетрадка или тефтерче), но се оплаква от болка в очите и главата. Не мога да и кажа, не пиши, но с очилата поне ще си драска на спокойствие.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #105 -: Ноември 10, 2011, 13:55:48 pm »
Да ми обясни някой, защо разширяваме зениците, само да разберем какъв е реалния диоптър ли, защото очила с този няма как да носи.
  Визуалната акуратност се проверява като чете там буквичките и за слагане на очила друго не е необходимо. Зениците се разширяват, за да се направи офталмоскопското изследване т.е. да надникнат през тях, за да рагледат вътрешната структура на окото. Те могат да надникнат и през неразширени зеници, но не се вижда всичко. Това е добре да се направи, за да няма някакъв друг процес, за който да не знаете, така че не мисля, че трябва да се обвиняваш. То си е стандартно част от пълният преглед на окото. Все пак не е кой знае какво и не боли,само дето всичко ти е ярко за около 1-2 часа след това. Странно, сега видях, че 5 дена сте били така. Да не позлват някакво друго лекарство при децата? На мен като ми ги разшириха след 2 часа бяха наред, а с много тъмни очила ( доктора ми даде като филм за пред очите)се закарах сама до в къщи веднага след прегледа. 

П.П. Като гледам къде сте били, може да се окажеш съквърталка на мъжа ми ( и от там и на мен задочно :-) )
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 14:00:50 pm от Bobbie »


  
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #106 -: Ноември 10, 2011, 14:17:52 pm »
Преди 4 години разширяваха на Мия зениците, но на място в лекарския кабинет като капеха капките през 20 минути. Бяха ми казали предварително 5 дни да капя, обаче аз в нито една аптека не намерих капките. В една даже ми казаха, че дори да имаха, нямаше да ми ги продадат, защото мога да си увредя детето и че вече не се прилагат подобни методи. След прегледа, лекарката ми каза, че очите ще се възстановят до 2 дни и ще си вижда напълно нормално. И при преглед с разширени зеници, и при такъв без, 2 години по-късно установиха един и същи диоптър. И в двата случая, обаче предписаха очила с малко по-малък диоптър, които така и не сложихме. И в двата случая прегледите бяха като борба свободен стил, та не знам доколко са акуратни, при все, че са правени при двама от най-добрите лекари. Сега, живот и здраве на 17 ще я водя пак и ако сега при по-спокоен и обстоен преглед, се потвърди, че трябва да носи очила, ще ги слагаме. И Господ да ми е на помощ, че идея си нямам как ще я накарам да ги носи.
<br />[link=http:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #107 -: Ноември 10, 2011, 14:46:50 pm »
Малко извън темата, но немога да не споделя това:
Ако наемате детегледачки, включете и това в изискванията за забавление на децата:
http://vbox7.com/play:c85597fddd
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #108 -: Ноември 10, 2011, 14:55:38 pm »
След 2та слънчеви дни, през които не се спряхме вкъщи, днес сме като затворници.....поне в нашия край :wink:

Момичета помагайте,
откъде мога да си купя, да си поръчам онлайн биберони за шишета на д-р Браунс, т.то в Шумен вече няма да зареждат, което значи че 2те ми шишета стават неизползваеми.Трябват ми по-големи размери.
Или кои марки стават за тях?
Абе, не е лесно да се живее в провинцията :lol: :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #109 -: Ноември 10, 2011, 15:02:30 pm »
мисля, че тънките чико ставаха
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #110 -: Ноември 10, 2011, 15:08:12 pm »
Ние утре сме на алерголог с Ивана и и тръпки ме побиват как точно ще стане да и направят изследването, след като тя въобще не стои мирно. Обаче трябва да се направи, защото освен сезонните аергии, преди 2 седмици ми направи и жесток обрив,който така и не разбрахме от какво е, защото в градината казаха, че е яла само каквото е на менюто, пък от там всичко е опитвала. Обаче то при алергии обикновено не се получават от първият път, та знам ли сега към кое точно е било. Поне утре ще имаме резултати какво може и какво не може да яде.

 При педиатърката е трагедия,крещи, дере се, върти се като змийче и миналият път и тегли такъв шут в корема, че се извинявах след това. Дори не разбирам защо точно към лекарката, при положение, че тя само я преслушва, друг и бие инжекциите, а от сестрите не я е страх толкова много. Сега аз до колкото знам тези тестове за алергии на децата се правят на гърба, така че се надявам да е по-мирна, но знае ли човек. Миналият път при алерголога беше на кеф и нямаше проблем той да я преглежда. Стискайте ми палци, че това са около 70 боцкания само за храните и за дихателните не знам колко правят на децата, но на мен ми бяха 60. Не болят и според мен дори не се усещат, ама си трябва търпение, пък малко дете как да го държиш толкова време. Направо не ми се мисли. Аз го чукнах на интернета алерголога и се оказа, че има и втора специалност педиатрия, така че вяроятно е добре, че баш при него отиваме, но аз пак се притеснявам много как ще мине.

Боби


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #111 -: Ноември 10, 2011, 15:15:34 pm »
мисля, че тънките чико ставаха
:D Мери, откриих. В м-н ПАКОСТНИК има. :D

Боби, успех утре с Ивана :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #112 -: Ноември 10, 2011, 15:55:37 pm »
Стискайте ми палци, че това са около 70 боцкания само за храните и за дихателните не знам колко правят на децата, но на мен ми бяха 60. Не болят и според мен дори не се усещат, ама си трябва търпение, пък малко дете как да го държиш толкова време. Направо не ми се мисли.

след такова тестуване за алергии, при което набоцкаха 12-годишната ми тогава сестра с около 40 алергена "защото й били дълги ръчичките и имало място", детето разви остър, после хроничен нефротичен синдром и на 35 години се озова на хемодиализа.

аз бих внимавала много с такива масирани тестувания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #113 -: Ноември 10, 2011, 16:03:53 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #114 -: Ноември 10, 2011, 16:09:17 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.

Точно това си помислих, но реших да си замълча, понеже не съм много запозната. При животните се прави кръвен тест за алергии.../простете за сравнението  :lol:/.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #115 -: Ноември 10, 2011, 16:27:57 pm »
Не бих причинила подобно нещо на детето си, бих отделила време, за да установя по емпиричен път какво причинява алергията. Аз се чувствах изключително некомфортно след тестване за алергия към антибиотици и упойки преди секциото, и не е вярно, че не боли :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #116 -: Ноември 10, 2011, 17:26:23 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.

о, правят се, и още как. над 5-6 години се правят скреч-тестове. въпросът е в количеството на едновременно вкарваните алергени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #117 -: Ноември 10, 2011, 19:05:22 pm »
Breiv , точно да ти пиша, че в магазин "Пакостник" ги има тези биберони и виждам, че си ги намерила...  :lol: При една поръчка от тях, в пратката ми бяха сложили по невнимание и два биберона за шишета от тази марка. Звъннах им да им кажа, ако искат да им ги върна с някой от техните куриери, ама явно не им се разправяше с два биберона, та останаха у нас. Оттогава се оглеждам дали някой няма да пише, че ползва такива шишета и ако му трябват - да му ги дам, ама са първи размер тези, а ти искаш следващия...
Не, че големите пари два биберона, ама няма защо "да гният" у нас, ако на някоя мама й трябват - да казва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #118 -: Ноември 10, 2011, 20:13:54 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.

о, правят се, и още как. над 5-6 години се правят скреч-тестове. въпросът е в количеството на едновременно вкарваните алергени.

Джам, имам предвид на деца на възрастта на Ивана. Ние на такава възраст трябваше да правим изследвания и взимаха венозна кръв. Изрично алерголожката и доцентката, която прави изследванията каза, че не правят на толкова малки деца с проби на кожата. А и аз не бих позволила де.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #119 -: Ноември 10, 2011, 21:19:28 pm »
Лидия, аз не разбрах, защо ще чакате да се съберат зениците и тогава ще ходите да ви изпишат очила. На Стефан му капахме 4 дена капки, после отидохме определиха диоптъра и му изписаха очила, не сме чакали да ми се свиват зениците...
Мешко, ако е точно определен диоптъра и на детето му е комфортно ще ги носи. Мен не ми се вярваше това, но Стефан не ги сваля и като се събуди и си пита за очилата, а е изключително буйно и инатесто дете и дори в момента не иска да ходи с ботуши да му слагам шал, реве и се тръшка ако памперса не е с мечка или котка изобщо умее да ми опъва нервите до край. ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!