0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Опппп, нова темаааа :lol: :lol: :lol:
Успях да се запиша този път първа, като един виден караконджул :D

Да е здрава, топла и усмихната тази седмица за всички! Болните да оздравяват, здравите да са все така здрави!

Днес купих на дребната накрайник и паста за зъби и от утре започват опитите :lol: Има вече 4 зъба, мисля, че й е време да ги мием...или поне да опитаме :lol: Пожелайте ми успех!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Ха дано ти е на късмет. Моя малкия така хубаво хапе, та си е приключение нещо да се прави с устата му.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Оооо, тя и Габи много хубаво гризе, само да не ми докопа някой пръст - веднага е в устата й готова да перфорира :lol: Всичко, което попадне пред устата й се засмуква с бясна скорост, интересно ще е миенето на зъби, определено :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Успешна и здрава седмица и от нас!
Дано е слънчева и топла като предната :D

Ние завършихме седмицата с пътуване. В петък се прибрахме в София. В събота пътувахме до Плевен на сватба. Водихме си и баба с нас, да гледа София. Малка е още за вечерно приключение наречено сватба. И в неделя се прибрахме в Банско :D


*
Да е също така топла и да е здрава седмицата!
Ние трета седмица вкъщи след упорития вирус още борим сополи.Дано тия дни да ги преборим,че вече ми писна :x

*
И ние що годе така, Парси  :(
Сутринта ходихме при педиатърката ни и две деца преди нас отидоха на ясла "само със сополи и кашлица"  :( ми какво точно трябва да му е, за да го оставиш в къщи? И моя нали е кекав и си е през три дни болен  :( Надявах се втората година да е по-добре, е до сега няма индикации да е така.

Извинете наревах се.

Да сте здрави и да ни е хубаво времето!
*
Здрава и топла седмица и от нас!
Ние вече сме готови за зимата  :D  В събота купих на малчовците зимни к-ти с гащиризони от един склад на едро по 40лв - български, страхотни са. Само проблема е, че са различни цветове, нямаше 2 еднакви и сега незнам как ще се разбираме... Ще чакам да видя дали пак ще заредят, да видим дали ще мога да сменя единия или ако не, ще купувам още един, пък другия в продавалника  :lol: Ако рискувам да останат с различни, ще има да си сменят якетата посредата на пътя  :lol:
*
Мими, остави единия за резерва. Всъщност не знам как е при вас, но Деси буквално до тази година си имаше нужда винаги от резервен, защото си се цапаше доволно. Сега забелязвам голям напредък. Носи си якето 2 седмици без да има видими следи на мръсотия :lol: Е изпрах го де, да не решите че карам детето да ходи с мръсни дрехи :lol:
*
Стефи, те сега вече имат по 3 дебели якета, едните скоро ще им умалеят, но другите са новички - от Ларедута им ги взех на разпродажбите. Купих им и по 2 дебели долници, анцунг и едни подплатени джинси - та и откъм долници се оборудвахме  :D За голямо мое учудване, за първи път видях етикет "Само от естествени материали" на джинсите - отново български. Абе, пазарих си от склада на едро наистина на едро  :lol:
То ние всяка седмица перем якета, 2 пъти да се завъртят покрай колата и са готови  :lol: Добре че едните са шушлекови та се забърсват лесно  :lol: Сега и новите са такива - голям кеф  :lol:
*
Добре сте се оборудвали :lol:
Абе да са здрави само, аз обичам да пера, чак граничи с лудост моето, ама какво да се прави :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #10 -: Ноември 07, 2011, 11:49:01 am »
О, да! Много съм доволна  :) Сега може да караме на хляб и боб, ама поне децата са облечени  :lol:
И аз обичам да пера (нали пералнята го прави  :lol: ), обаче вече нещо взе да ми омръзва да гладя, снощи пак до 23.30  :?
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #11 -: Ноември 07, 2011, 12:32:37 pm »
Да се похваля - баткото вече не вдига температура, имахме един пик от 41 градуса и после два с 39.6. Сега всичко е наред с него, освен сополите. Бебето, обаче, също се зарази. Досега само 37.4 е вдигал, но хремата много го мъчи горкото, почти не спим. Не мога да издърпам с помпата всичко и все хърка нослето. Търся сега къде да го водя, че май няма да се оправи само със спрей и помпа.
Чакам пак майстори днес, дано свърши най-накрая ремонта, че ми писна да чистя прахоляци непрекъснато.


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #12 -: Ноември 07, 2011, 12:33:28 pm »
Аз от известно време само чета и все не мога да се доредя да пиша...Вкъщи компютъра нещо се е сбъгясал, на интернета е кауза пердута в последно време. Аз Дара съм я оборудвала с едно тъмнолилаво яке от материя, която много лесно се почиства и с мокри кърпи, но все си мисля да й взема още едно, че да имаме за всеки случай...Ние имаме голям проблем със ставането сутрин. Уж все гледам вечер навреме да я сложа за да се наспи, но пак заспива към 22 часа, след като съм прочела около 10-тина пъти "Малката русалка" /сега това ни е на дневен ред/ :( И като се почне сутрин: "Н'ика 'тава, ника светваш лампата, никам тая блуза, никам оная блуза"...и докато дойде ред до якето вече сме оревали блока, а на мен главата ми е като балон...Незнам как да се боря вече с тоя инат - и с добро не става, и с лошо пак не става...Като дойде време да я будя сутрин и ми и мъкаааа....Наоплаках ви се едно хубаво. Абе здрави да сме!
Хубава седмица и здрави дечица!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #13 -: Ноември 07, 2011, 12:35:53 pm »
Мимози, време е да спреш да гладиш на децата.  :)

Стефи, и аз всяко нещо го пера след един ден обличане. Мъжът ми ме е обявил за луда. Мисля, че скоро ще се наложи и сушилня да купим, че иначе всеки ден съм заета с това пране.

мидж, и моят беше с кашлица, но педиатърката каза, че можел да ходи на ясла. И не е само тя. Всички педиатри тук са така. Щом нямал температура, можел да ходи. Добре, че не боледува често все пак!

нуну, и моят е така, с тази разлика, че става, но докато прибирам масата от закуската, човекът си е отишъл в стаята и се е заиграл и после не дава нито да го обличам, нито нещо друго, което да му прекъсва играта. Баща му каза първо да съм го обличала преди да закуска и после директно след закуска да тръгваме, дори и да не съм разтребила масата.

Ние уж сме здрави вече. Само дето ми се губи гласът нещо. Е, мъжът ми може и да е доволен, въпреки че той говори повече от нас.

Тъкмо щях да снимам детето за календара и го нахапал вчера комар у нас, та пак не е във вид като за снимка. Дано му минат пъпките и не си направи някоя цицина пак, че няма да успея да се вместя в срока за пращане на снимките!

Хубава седмица и от нас!
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 12:46:49 pm от blue_sky »

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #14 -: Ноември 07, 2011, 13:11:55 pm »
Оф, Деска и аз съм така, Добромир само ме бъзика, че съм си криела нещо на терасата и тайничко си пийвам или хапвам :lol: Ама сега зимата поне със сушилнята е лесно, не че лятото не може да се ползва, ама ми е грехота да хабя ток. :oops:
И нашите ставаха трудно, но сега като сменихме часа, може би защото е вече светло в 7 часа и по-лесно стават. Иначе вечер до към 9-9.15 гледам да са заспали :)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #15 -: Ноември 07, 2011, 13:28:03 pm »
Стефи, и аз всяко нещо го пера след един ден обличане. Мъжът ми ме е обявил за луда.

Цитат от мъжа ми: "Веднага си сложи панталоните в шкафа, че майка ти пак ще ги изпере"  :wink:

ultra, да оздравява народа, че пак много дини насъбра под мишница...

Хубава и здрава седмица от нас!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #16 -: Ноември 07, 2011, 13:57:31 pm »
Стеф и Стеф, разсмяхте ме. Значи не съм само аз "луда".  :lol:

ани, много е гадно това с хремата. За вашата възраст може и Називин да му купиш от аптеката. Ще ти дадат и без рецепта. На нас ни го изписа педиатърката за първата ни хрема, която май беше някъде 4-5-месечна възраст. Хайде да оздравявате и майсторите да приключват, че на човек му писва!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #17 -: Ноември 07, 2011, 14:11:58 pm »
И аз в групата на перящите всеки ден...Обичам сутрин като си облека дрехите и детето да миришат на чистичко. Ако е носено и 2-3 часа това няма как да стане...
Понякога правя компромис за панталон или дънки.

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #18 -: Ноември 07, 2011, 14:22:17 pm »
нуну, и моят е така, с тази разлика, че става, но докато прибирам масата от закуската, човекът си е отишъл в стаята и се е заиграл и после не дава нито да го обличам, нито нещо друго, което да му прекъсва играта. Баща му каза първо да съм го обличала преди да закуска и после директно след закуска да тръгваме, дори и да не съм разтребила масата.
Ооооо,Деси, ама вие и закусвате даже...При нас ако се случи подобно упражнение току виж съм се класирала към обяд за работа...Сега едва успявам около 8,30 да я завлека до яслата, та да не изпусне закуската, колко закусва обаче там силно се съмнявам.. :(
И Дара удържа фронта да е здрава засега, за сметка на това аз съм с някаква ужасна кашлица...Как не я заразих и нея чак се чудя...
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #19 -: Ноември 07, 2011, 14:23:19 pm »
Ух, и аз съм от перящите и мъжо много ме хока. Повреждали се дрехите и т.н. Ама като не понасям да ми е мръсно, какво да направя :)

Ники, голямо пътешествие брей :) Браво! :) Цункай София!


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #20 -: Ноември 07, 2011, 14:32:31 pm »
Дано да е здрава и слънчева!

И ние в отбора на болните! До снощи нищо и нямаше, кихна няколко пъти, вечерта вече прохъркваше носа и днес едва диша!
То и времето такова, ама наистина едно здраво дете май не ходи на градина.
Сега сме в чуденка кой  и как ще я гледа! При нас екшъна на работа почна, май ще работи с тати утре! Добре,че в кабинета му има диванче!

За прането и гладенето и аз в отбора на пристрастените до лудост! Даже дребната вече казва, това го обличах днес, вече е за коша!
Не мога да не изгладя дрешките и, нашите гладя ден за ден, ама детските...

Има ли новини от ЛИса?

Мими де е тоя склад? НИе със сестра ми купуваме вече също по 2 от всичко, че иначе става война!   
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #21 -: Ноември 07, 2011, 14:49:12 pm »
Стефи, и аз всяко нещо го пера след един ден обличане. Мъжът ми ме е обявил за луда.
Е, аз пък това винаги съм го считала за нормално, така че не си луда. Аз моя ако го оставя, ще ми се влачи с една блуза три дни  :x
Сега ще видиш колко още такива "луди" ще се разпишат в темата  :lol:
На коша за пране съм му виждала дъното, само когато го купих  :lol:
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #22 -: Ноември 07, 2011, 14:55:53 pm »
"Н'ика 'тава, ника светваш лампата, никам тая блуза, никам оная блуза"...и докато дойде ред до якето вече сме оревали блока, а на мен главата ми е като балон...Незнам как да се боря вече с тоя инат - и с добро не става, и с лошо пак не става...Като дойде време да я будя сутрин и ми и мъкаааа....Наоплаках ви се едно хубаво. Абе здрави да сме!
Хубава седмица и здрави дечица!
nunu и при нас беше така през първите няколко месеца от тръгването на градина. Направо изпадах в ужас и паника, че настъпва утрото. То не бяха ревове, крясъци, мятане, удряне, абе пълен кошмар. Препотявах се 3 пъти само докато изляза от вкъщи. Ако успея да я облека докрай, си беше направо подвидг. Имали сме случаи да я вкарвам в колата без чорапи, обувки и т.н. А баща й веднъж даже директно по пижама я беше закарал (тогава все още в частната градина, където проявяваха голямо разбиране). После започнах от вечерта да й обяснявам какво точно ще се случи на сутринта, ама с пълни подробности: как ще я събудя, ще стане, ще я измием, изпишкаме, облечем и т.н.Вече бях установила, че моето дете е по-спокойно, когато знае какво и как ще се случи (след няколко години борба с инат и вироглавие, достигнах до такова прозрение). Та смея да кажа, че това до такава степен подейства, че съседите обезпокоени ме питаха дали все още ходи на градина :lol:. Вече кварталът не разбираше кога излиза Мия на градина, та се обезпокоиха хората дали сме добре. Сега рядко има истерии, обикновено в понеделник след почивните дни. Освен това я оставям да си избира дрехите и съм казала в градината, че сама се облича да не ме гледат странно, когато не е съвсем в унисон със сезонното облекло.
<br />[link=http:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #23 -: Ноември 07, 2011, 15:29:04 pm »
Здрава, слънчева и спокойна седмица!

...ми да е жива и здрава Изаура /пералната/, и аз съм от лудите  :lol:

И аз мисля Лиса...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #24 -: Ноември 07, 2011, 15:33:10 pm »
Мимози, време е да спреш да гладиш на децата.  :)

Деси, спри, спри, ама лудото в мен не спира  :lol:
Пък луда, луда, колко да съм луда, стигала съм до 3 перални на ден (като вчера)  :lol:
Яна, проблема със склада е този, че продават само на магазини, просто имам късмета да имаме общи познати и пазаря на фирма. Пращала съм хора, но не са им давали, ходила съм веднъж-два пъти с мои близки, успявали сме да пазарим. Иначе е до Ботевата градинка.
Лиса, дано я чуя скоро, че само ги мисля...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #25 -: Ноември 07, 2011, 15:34:13 pm »
После започнах от вечерта да й обяснявам какво точно ще се случи на сутринта, ама с пълни подробности: как ще я събудя, ще стане, ще я измием, изпишкаме, облечем и т.н.Вече бях установила, че моето дете е по-спокойно, когато знае какво и как ще се случи (след няколко години борба с инат и вироглавие, достигнах до такова прозрение).

детските психолози много го препоръчват този метод. даже с нагледно обяснение - с последователност от картинки.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #26 -: Ноември 07, 2011, 15:37:13 pm »
а гладенето ми е друга лудост :lol: само чорапи и хавлии не гладя, всичко друго няма спасение :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #27 -: Ноември 07, 2011, 15:38:25 pm »
а гладенето ми е друга лудост :lol: само чорапи и хавлии не гладя, всичко друго няма спасение :lol:
:jump12: а аз и тях гладя  :lol:
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #28 -: Ноември 07, 2011, 15:39:08 pm »
Ние запалени от филмчетата с МИки, го караме на стъпки: първа стъпка, тоалетна, втора стъпка зъби, трета облечи се...

И аз съм го чела това с картинките, ма немам време да направя подходящо табло!

А откакто намерих азбуката на ламинирано табло, Вики умира от кеф да ги повтаря, че даже почти всички вече успява що го де разбираемо и да ги напише!  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #29 -: Ноември 07, 2011, 15:43:49 pm »
Цитат
детските психолози много го препоръчват този метод. даже с нагледно обяснение - с последователност от картинки.
Ами нормално е, страха от неизвесното е съвсем нормално нещо. И аз винаги обяснявам. Сега ще отидем на лекар, ще седнеш на едно столче, лелята ще ти гледа очичките през едно бинокълче. Да не вземеш да се притесниш ако нещо там светка или шаренее, съвсем нормално нещо е. Сега ще отидем при един батко, той ще ти погледне зъбките. Ще потропа с една пинсетка и ще ти светка с едно фенерче. Ако види нещо черничко на някое зъбче, може да реши да ти сложи пломбичка, това да не те притеснява. Ще го излъска с една машинка и ще ти пръска водичка в устата. Има къде да изплюеш, мама ще е при теб ако се изцапаш. така децата се чувстват спокойни защото знаят какво им предстои...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #30 -: Ноември 07, 2011, 15:49:25 pm »
Здрава и хубава седмица ви пожелавам.

Аз изживях кошмарен ден досега:( А за Никол не ми се мисли какво и е било. Никой не ми каза какво да очаквам когато детето излиза от упойка. Мислех, че "просто ще се събуди":(, че ще са и сложени обезболяващи, че... Чух рев в коридора и някой извика "майката на Никол". Хукнах и ми дадоха дерящо се дете в ръцете като ми казаха, че малко щяла да поплаче и 2 часа да изчакаме на диванчето в коридора и после ще си ходим.
Да ама Ники беше в истерия и паника каквато не съм виждала и дано не видя никога повече. Нито можех да я гушна, нито да я държа и половин секунда на едно место, нито да седне, нито да легне. Хапеше, дереше ме по лицето, дърпаше си превръзките и пищеше с всичка сила. На въпроса ми защо така се държи и от болка ли е или от упойката, анестезиоложката ми вика, от болка е. Викам е добре де, като е от болка неможе ли да и дадете обезболяващо?! Решиха да ни свалят в детското отделение и там взехме акъла на доктора на отделението, който през 10 минути идваше да чуе защо така пищи и да ми каже, че било нормално след упойка така да се държат но да съм я успокоявала, ще кажеш, че аз не се опитвах това ами да я плаша. Много беше страшно. След час и половина истерия се измори и заспа за около 40 минути.
Доцент Райков дойде да ни види и за съжаление новините не са съвсем добри:( Едното пръстче се е освободило и всичко е наред но това, което опитвахме с инжекции и , което е много изкривено не се е оправило:( Доктора каза, че е освободил сухожилието но въпреки това не се свива. Оттук нататък ще чакаме резултата от биопсията, която преди малко изпратих за София и ще се търси връзка с фиброматозата специално при този пръст.
И това мина:) Тази седмица да видим как ще махнат конците на Алекс и ще направят нови превръзки на Ники в сряда:)
Сега чакам като се наспят да пазя бинтованите ръчички на Ники, че ще има да обясняваме много:) Майка ми е тук и имам помощ. Светльо го викат на кораба месец по-рано и в събота заминава.
Креми, от сърце благодаря за подкрепата в болницата. Бях на границата да рухна, честно.
Стискайте ни палци за възможно най-добри резултати от хистологията и да намерим начин с физиотерапия да раздвижим другото пръстче.
« Последна редакция: Ноември 07, 2011, 16:01:33 pm от Lisko »
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #31 -: Ноември 07, 2011, 15:55:35 pm »
детските психолози много го препоръчват този метод. даже с нагледно обяснение - с последователност от картинки.
Ако знаех това по-рано щях да си спестя много нерви  :lol:
Боян не обича по никакъв начин промените. Две години беше кошмар купуването на нови обувки, бях сигурна че ще се наложи да отрежа пръстите на кожените маратонки, защото на 30 градуса на вън, той не желаеше да сложи нищо друго на краката си /товя му бяха първите маратонки след като проходи/. Лятото, пак на същите жеги държеше да излиза със суитчър, защото ненавиждаше преминаването от блузи с дълъг ръкав, към такива с къс. Първото лято, като по-голямо момче /разбиращо вече/ продължаваше да си яде само банани и ябълки, плодовете които най-много е ядял зимата. И сега си е така де, не кусва нови неща, но поне вече тези, които яде са доста повече от преди в менюто му.
За да тръгне на градина без проблем в продължение на три месеца /даже и малко повече, от кандидатстването до 15 септември/ всеки божи ден разказвах приказка за градината. С всичките му приятни и неприятни неща за правене там. Е, бях подготвена и нямах проблем с ходенето, но пък съм пропуснала да спомена в разказа, че все пак дрехите за градината трябва да се сменят, както и че пантофите му ще нощуват там. Първо изкара почти два месеца с една и съща тениска всеки ден, а на мен ми се разказа играта да пера и суша, и второ дълго време чинно си прибирахме всяко едно парцалче + пантофите от градината и така се прибирахме. Госпожите ме гледаха обидено и няколко пъти ми обясняваха, че няма да изчезнат  :lol: :lol: :lol:
Е, с времето или той се поуспокои, или аз свикнах - напаснахме се дет се вика, вече драми почти няма, ходим всичко да купуваме заедно. Задължително той си избира дрехите и обувките да ни е мирна главата. За мое съжаление две години вече си има мания Маккуин, която не отслабва по никакъв начин, но се надявам до първи клас и това да мине.

ЕДИТ
Лисе, много съжалявам че е трябвало да минеш през това. Дано се оправи и забрави бързо Ники. Стискам много палци за хистологията.  :?
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #32 -: Ноември 07, 2011, 15:57:16 pm »
Ох, милата ми Лисанка, къса ми се сърцето като те чета... Хич няма да те питам защо не си ми вдигнала телефона, то за теб почивка няма  :( Прегръщам те, другото го знаеш  :hug2:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #33 -: Ноември 07, 2011, 15:59:43 pm »
Ох, Лисе  :bighug:
Дано никога не ти се налага да изживееш подобно нещо отново и резултатите на малката да са добри.
Ако с нещо мога да помогна - кажи.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #34 -: Ноември 07, 2011, 16:01:16 pm »
Оф, Лисооо, баси и излизането от упойка, толкова страшно звучи :( Важното е че е минало и дано всичко да е наред от тук на сетне.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #35 -: Ноември 07, 2011, 16:04:20 pm »
Оххх, Лисеее, Лисе, няма мира за тебе....Милата ми, направо ми се сви сърцето, като прочетох. Дано повече не ти се налага да преживееш това, нито на Никол или което и да е от децата :? Стискам силно палци резултатите от хистологията да са обнадеждаващи и да намерите решение. Прегръщам те и те целувам силно! Ако имаш нужда от нещо - само кажи!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #36 -: Ноември 07, 2011, 16:05:02 pm »
Лисо, само да можех да те прегърна!
Стискам палци за добри резултати!
Нацелувай обитателите на хралупата
и най-много Никол, най-много!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #37 -: Ноември 07, 2011, 16:07:53 pm »
Оф, Лисооо, баси и излизането от упойка, толкова страшно звучи :( Важното е че е минало и дано всичко да е наред от тук на сетне.
Стеф, няма с какво да опиша колко страшно беше. И сега се чудя, може ли в голяма болница където се оперира не едно дете да не използват упойки за които знам, че децата заспиват 2 секунди след като им се сложи маската да вдишат и се събуждат като от сън. Предполагам, че при всяко дете има разлика(или не) но те ми я взеха от ръцете за да я заведат в операционната преди още да и е подействало успокоителното и да се отпусне и унесе. Една жена (придружителка на болен) дойде да ми хвани ръцете да спра да си чупя пръстите и да съм се успокояла.
Важното е, че мина. Поне днес незнам какво предстои нататък и мога да си отдъхна:)Много ви благодаря на всички, много.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #38 -: Ноември 07, 2011, 16:08:07 pm »
Лис, много ми стана мъчно за Никол. Най-трудно е, като не можеш да вземеш болката на детето си...
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #39 -: Ноември 07, 2011, 16:13:43 pm »
Ох,Лисе,и на мен душата ми се сви докато те четях :?.Прегръщам те силно и се моля всичко лошо вече да е зад гърба ви.оттук насетне само хубави новини... :bighug:

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #40 -: Ноември 07, 2011, 16:19:32 pm »
Лисе, миличка, добре че е минало! Много  ми натежа и на мен като те четох! Милото детенце! Дано никога вече не му се случва подобно нещо!


*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #41 -: Ноември 07, 2011, 16:25:38 pm »
Хубава седмица и от нас. Здраве, здраве и пак здраве, другото са бели кахъри.

Боже, Лис, през какво сте преминали... :( Много тъжно ми стана. Милото детенце. Дано това е последното ви изпитание и оттук нататък само хубави новини! Прегръщам ви! Ако можем да помагаме с нещо, кажи!  :bighug:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #42 -: Ноември 07, 2011, 16:33:52 pm »
понякога, за съжаление, се случва да се минава и през такива неща. и отново, ако лекарите бяха по-хуманни и отговорни, сигурна съм, че биха могли да предотвратят поне отчасти този шок и стрес за майката.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #43 -: Ноември 07, 2011, 16:47:04 pm »
Едва ли има друга държава, където биха си позволили дете и майка да изживеят подобен кошмар!
Това е направо садизъм егати!

Лис,не мога да опиша с думи колко съм възмутена от отношението на лекарите! Съжалявам, че на толкова добри хора се налага да минат през този ужас!

Дано да е за последно!!!
Вярвам, че малката Ники ще се справи и с това!!!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #44 -: Ноември 07, 2011, 16:52:24 pm »
Лис, така е, има и други упойки, но каквото било било, не можеш да върнеш нищо, дано само не се налага повече НИКОГА да я упояват :(
Ели, излезе след 30 мин. упойка като от прекрасен сън, даже се смееше, а аз се разплаках гледайки я, не знам от безсилие или от облекчение беше :?
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #45 -: Ноември 07, 2011, 16:56:48 pm »
Петя, прегръщам ви силно и двете...
Вярвам, че резултатите ще са добри и всичко лошо скоро ще е зад гърба ви.

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #46 -: Ноември 07, 2011, 17:06:33 pm »
Лис, не знам какво да кажа. Прегръщам ви! Само добри новини занапред!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #47 -: Ноември 07, 2011, 17:11:04 pm »
Лисе,много прегръдки и от нас!
Четейки описаното от теб се върнах години назад когато вадихме на Ива третата  сливица.Същата работа взеха ми я от ръцете и я вкараха в операционната.Детето реве вътре а аз в коридора.По преставането на рева разбрах,че са и сложили упойката.При излизането от упойка само ревеше,блъскаше ме аба беше ужасно.Явно нещата отпреди 7-8 години не са се променили кой знае колко!

Дано на никое дете не се налага да преживява този ужас.Тя едва ли помни,но на тебе дълго ще ти е пред очите.Стискам палци за хистологията всичко да е наред!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #48 -: Ноември 07, 2011, 17:15:05 pm »
Лис, гати ужаса! Прегръщам те силно и дано резултата от хистологията да е добър и повече да не ви се налага да минете през нещо подобно!
[/url][/url]
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #49 -: Ноември 07, 2011, 18:40:08 pm »
Лис, явно има значение упойка и са могли да ви спестят този ужас. Вяра е упоявана няколко пъти, и излизането й е било като това на Ели. Не сме имали проблеми. Единствено след операцията, я държаха едно денонощие допълнително упоена, но явно е нормално предвид сложността на операцията. И въпреки това, пак не е бил в подобно състояние.
Сили, сили и пак сили. Дано скоро чуете добри новини.
Най-трудно е, като не можеш да вземеш болката на детето си...
Това е жестока истина, която може да се разбере само, след като се преживее.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #50 -: Ноември 07, 2011, 19:35:01 pm »
Здрава и безгрижна да е седмицата за всички!

Лиско, пожелавам ви оттук нататък само хубави новини и да свърши най-после този ад и за двете ви! Като четох какво е станало с операцията - много ми дожаля и за детенцето и за теб, но двойно повече се ядосах  :x Ами...не мога нито да разбера, нито да оправдая подобна случка, нека съм лига и превземка...каквато искате, но за мен е недопустимо да се причиняват абсолютно НЕНУЖНО стрес и болка на едно все още бебе и на майка му. Егати анестезиолозите, лекарите и "болнични практики" на които попадате, дано това е наистина за последно. :?

За да не завършвам толкова злобно и черногледо - да се присъединя към групата на "перящите луди". Аз съм една идея "по-добре", защото пък никога нищо не гладя.  :lol:
Иначе, на мъжа ми така и не можах да му обясня, че "това съм го носил само три часа" не е равнозначно на "то е чисто" и не следва да бъде прибирано при чистите му дрехи. Моичкият пък е от рядката порода "подредени мъже" - всичко си прибира, сгъва, нарежда и леглото оправя... Обаче, ако не го хвана навреме - парцалките, с които е "поизлязъл" и му се видяли чистички още - биват чинно сгънати и прибрани при наистина чистите дрехи. Побеснявала съм като прибирам багаж и ще пътуваме някъде - хващам негова дреха и на пипане - не ми стои прана, подушвам - мирише на парфюм, посягам към следващата - същата история и така половин куп фланелки в 22ч. вечерта, а ние ще тръгваме рано на другата сутрин. И естествено, бивам обявявана за луда, защото съм прала и сушила "чистите" му дрешки до 3 през нощта, с което естествено просто ги съсипвам.  :lol: От пране!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #51 -: Ноември 07, 2011, 22:17:45 pm »
Лисенце, прегръдки и от цялата си душа и сърце ви пожелавам с това да се приключи!
На всички здрава,хубава и слънчева седмица!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #52 -: Ноември 08, 2011, 08:09:22 am »
Лиси, много, много прегръдки от нас. Дано с това да ѝ свършат здравословните проблеми на Никол. Пожелавам ви хубави резултати и бързо да забрави операцията. Леко махане на конците на Алекс. На теб, пожелавам още повече сили, за да преминеш през всичко това.
Здрава седмица пожелавам на всички!
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #53 -: Ноември 08, 2011, 08:18:37 am »
Петина, кураж и силни прегръдки, дано скоро забравиш!

Хора, аз снощи щях да умра от болки в зъба, честно ви казвам, подобно нещо не бях изживявала, след като от миналата седмица ме наболяваше, вчера отидох, оказа се кариес, сложиха ми арсен, за да умъртвят нерва, понеже от обезболяващите, които съм приемала няколко дни не можа да ме анестезира, за да извади нерва и снощи като се почна- е, няма няма, такава болка. За това- ако ви наболи- веднага, не отлагайте да посетите зъболекар.
Весела седмица и слънчеви дни, макар да обещават, че зимата идва.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #54 -: Ноември 08, 2011, 08:39:39 am »
Добро утро  :)
Аз днес се каня да прибера от терасата останалата част от цветята като мушката, сакъзчета и някои други, които по принцип могат да поизтърпят на по-студените сутрини. Ама да видим. Ако Диляна заспи днес ... че вчера се криви много и не заспа  :?

Мини, настръхнах като те четох ... Дано вече си по-добре.
Та като каза, имам един мъдрец, за който зъболекарката ми казваше, че трябва да извадим 3-4 месеца преди да родя. Ама аз от страх, пък и заради упойката, не се съгласих. Тя ми каза дано не стане нещо преди раждането и да отида да го махнем като родя. Ама познайте дали съм ходила  :oops: Обажда се от време на време, наболява ме. В последствие забелязах проблем и при други зъби   :( Уж се каня да ходя скоро, та да видим. То все ред не остава за тях. Пък и да видим как ще се разбера със зъболекарката ми, то как да си запиша час като през деня няма кой да гледа Диляна, а вечер мъжа ми като се прибере, нейното работно време е свършило  :? Пък от всички, при които съм ходила, най-съм доволна от нея - много е внимателна, работи с хубави материали, а да не говорим за чистотата в кабинета й. Да ти е кеф да отидеш   :lol:
Мъжа ми беше казал, че края на ноември можело отпуска да го пуснат, че трябвало да си взема дните до края на годината, та може и за тогава да отложа. Дано нямам проблем дотогава.

Навън тая сутрин е голям студ. Но поне през деня дават хубави температури. До след 2 дни  :?

Усмихнат ден на всички  :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 08:44:13 am от Eли:) »
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #55 -: Ноември 08, 2011, 09:17:17 am »
Добро утро и от нас,
Ех, Лисо, дано никога повече не минете през този ад, нито Никол, нита Алекс или Дани. :bighug:
Вярвам, че хистологията ще е добра, и всичко ще остане зад гърба ви.

Мини, и аз като теб имам трайни спомени от един зъбобол...., и оттогава ходя на зъболекар профилактично, от страх да не стигана пак до тази нетърпима болка. :wink:

Ели, и аз се надявам да се постопли по обяд, че да излезем малко на разходка.
Снощи изкарахме ревлива нощ, Крис много плака от ваксините, този път вдигна само 37.5 но много рева, за разлика от предния път когато беше обратно. Та, ми се иска малко да го поразходя.
Хубав ден ви желая! :D
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 09:20:08 am от Breiv »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #56 -: Ноември 08, 2011, 09:32:40 am »
Лисе, сърцето ми спря за миг.  :( Връщаш ме назад и назад и направо се свивам от ужас, да не се повторят някои случки. Здрави да сме моля господ. С останалото ще се преборим.

Извадих си аз и третия мъдрец преди 1-2 седмици. Добре се справи момчето, нямам оплаквания.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #57 -: Ноември 08, 2011, 10:54:17 am »
Лис, душичката ми се свива, като си помисля за тази почти вечно усмихната Никол, поставена в такава ситуация. Много съжалявам, че така сте се измъчили и двете. Прегръщам ви и двете. Дано и резултатите от хистологията и физиотерапията да са добри.

нуну, закусваме, да. В яслата закусват по две парчета мандарина или ябълка. Ако го оставя само на това, ще е освирепял от глад до 11,45 ч., когато им дават обяда. Следобяд винаги също е много хладен. Според една приятелка, за да накарали родителите да си взимат децата по-рано.  :lol:
Днес успяхме да се класираме навреме. Е, имаше малко недоволство, но беше сравнително малко.  :)

мини, съжалявам за ужасния зъбобол! Все си мислех, че малко ти е олекнало.

мимози, направили са ти черна магия на теб, която се състои в това да не можеш да спиш спокойно, ако не си изгладила поне три планини от дрехи.  :lol:

Приятен ден на всички!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #58 -: Ноември 08, 2011, 11:20:27 am »
мимози, направили са ти черна магия на теб, която се състои в това да не можеш да спиш спокойно, ако не си изгладила поне три планини от дрехи.  :lol:

Приятен ден на всички!
Хаха, само така ще е, да взема да отида на ходжа да ми я развали ли  :lol:
Мини, дано се оправиш бързо и ти...
И ние все още сутрин не тръгваме без да са изпили млякото. Имам чувство, че до абитуриентската с чашите с мляко ще я карат  :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #59 -: Ноември 08, 2011, 11:31:33 am »
аууу минке, хубаво си се подредила, ама добре все пак че си взела мерки :)

и ние закусваме задължително в къщи, Еленка още с отварянето на очите пита къде й е храната :lol: В детската пак закусва, да не си помислите нещо :wink:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #60 -: Ноември 08, 2011, 12:26:34 pm »
хахаааа и Нико закусва два пъти - в къщи и в детската - да не се мине нещо  :lol:

Ние от 1 месец сме обсебени от темата за смъртта  8O. Нон стоп говори за това и пита кой и кога ще отиде на небето. Даже в неделя таман бях потънала в непреклонна дрямка, когато Николчето ме събуди с викове и разтърсвания "Стига си спала, ще вземеш много да порастнеш, да остарееш и бързо бързо ще отидеш на небето"
В очакване ....
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #61 -: Ноември 08, 2011, 12:32:14 pm »
И ние закусваме по 2 пъти. Напоследък даже ме кара редовно да чета менюто в градината, за да види какво ще има за закуска.
Лис, ужасих се от разказа ти. Ужасно ми стана мъчно за вас, и за всички ни тук в тази държава. Да не дава Господ да попадаш в ръцете на здравеопазването ни. За пореден път се убеждавам, че като тръгнеш на лекар, трябва предварително да си се подготвил с всякаква информация по въпроса. Дано зло да ви забрави оттук насетне. Много прегръдки и от нас.
<br />[link=http:
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #62 -: Ноември 08, 2011, 12:37:34 pm »
Пете, прегръщам те, дано скоро си отдъхнеш! Жалко, че така са се променили плановете на Светльо... За Коледните празници ще може ли да си дойде?

Деси, месри за идеята за капките Nesivin. Детето спи и се храни нормално вече, голямо облекчение е, дори постави рекорд тази нощ от 6 часа непробуден сън. да си жива и здрава :D

На Симеон му сменят учителката по френски (тя е до обед, а следобед е тази по английски). Неприятно ми е, защото той мнго я харесваше, а тази по английски е възрастна и я възприема като баба, не като учителка. Та новата по френски ще е една млада жена с изхключително наситен тъмен цвят на лицето, ако ме разбирате ;) Малко се плащи детето, ама дано свикне. Иначе е станал ужасен, някъде по пътя от Естония до Белгия се загуби слънчевото ми и добро дете. Сега не слуша, мрънка, тръшка се, отговаря, реве като магаре за глупости - пълна програма :D С това ще се оправим лека полека, но ме притеснява друго - отказва да ходи до тоалетна, трябва всеки път да го подканям, да го увещавам, дори да го принуждавам. Учителките казват също, че по цял ден не ходи до тоалетна и в училището. Дори след сън няма желание да иде сам. Притеснявам се, да не възникне проблем като задържа урина толкова дълго. На някой да му се е случвало, да знам дали е период и ще отмине?


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #63 -: Ноември 08, 2011, 12:39:33 pm »
Лиско, върна ме три години назад когато оперираха устната на Ели. Детето се дереше, а сестрата наместо да ми каже, че я боли и да и сложа свещичка ми крещеше, че трябва да я успокоя, че ще и се скъса шева на устната, чак след половин час се сети да ми каже, че я боли  :x. Да не говорим, че не ми каза, че трябва и антибиотик да и почна, чак вечерната смяна се случиха по нормални сестри, че ми обясниха кое от купените лекарства за какво е. Елена отдавна е забравила, ама на мен и сега ми се реве като се сетя, за тоя кошмар. Стискам палци Никол да се оправи бързо и никога да не преживявате това отново  :bighug:.

Иначе ние се крепим що годе здрави. Стефан си харесва очилата и си ги носи, сам си ги маха преди лягане и си ги слага сутрин. Дума не дава да се изрече да му ги махнеш, даже се сърдел на обяд в яслата като му ги махат преди сън.
Доволна съм, че при Ели вече има и народни танци освен латино и вече е записана и и харесва.

За прането и гладенето, пера, обаче с гладенето съм скарана и гледам да купувам дрехи дето не се мачкат. Лошото е че сега не съхне, ни вън, ни вътре и шкафа за прането е пълен като за две перални поне.

Приятна седмица на всички и бързо оздравяване на болните! :)
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 12:49:36 pm от gery_k77 »


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #64 -: Ноември 08, 2011, 12:56:43 pm »
Да ви кажа малко за силанизацията на зъбките, бяхме подхванали темата миналата седмица - снощи на профилактичния стоматологичен преглед на децата се видя, че за щастие кариеси нямат, но двете последни долни зъбчета на Дани са започнали да деминерализират. А те се сменят чак на 12 г и според доц. Маркова, беше въпрос на около половин година да се появи кариес по дъвкателната повърхност на това с по-напреднала деминерализация. Него го силанизирахме още снощи, за следващите три последни ще ходим през месец. Просто дете на 5 трудно може да изтрае повече от един зъб на едно ходене. Отнема 3-4 минути и не боли, разбира се. Първо се слага един син лак, изсмукват влагата наоколо, после бял лак (някакъв полимер е май) и се запечатва с лампата, с която правят фотополимерните пломби. Доц. Маркова има страхотен подход към децата. Обясни на Дани, че едни червейчета искат да му захапят зъба, но тя ще го направи толкова гладък, че само ще се пързалят и няма да могат да го стигнат. Димана пък не искаше да седне, застана на Ф и категорично отказа. И я прилъга да дойде да си разгледат лака взаимно. Намери си подход към всяко дете.
А, и силанизацията май се поема по НЗОК, което аз не знаех, но ме питаха за здравните книжки. Следващият път, през декември, ще си я нося и ще докладвам.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #65 -: Ноември 08, 2011, 13:11:04 pm »
апропо, за здравните сини книжки - джипито ли трябва да я осигури или аз трябва да си я купя и да му я занеса? ако е второто - откъде се купуват в София?

аз имам, но е от сто години и не помня. а искам да извадя на Марти, точно заради стоматологичната помощ.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #66 -: Ноември 08, 2011, 13:24:40 pm »
Хм, затрудни ме с този въпрос. Но доколкото си спомням, GP-то я даде. Аз имам, откакто са родени децата, от първото посещение на личната у дома, като са ги изписали. В нея има и страница, на която се нанасят всички ваксини. Вкл. и незадължителните ваксини, които са поставяни от друг лекар - Масларски ни е описвал партидния номер на Превенар и Хаврикс там и си слага неговия печат.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #67 -: Ноември 08, 2011, 13:28:40 pm »
апропо, за здравните сини книжки - джипито ли трябва да я осигури или аз трябва да си я купя и да му я занеса? ако е второто - откъде се купуват в София?

аз имам, но е от сто години и не помня. а искам да извадя на Марти, точно заради стоматологичната помощ.
От личната, трябва още при раждането първия педиатър да издаде. Нашите и аз ги взех мин.месец, просто си бяха в досиетата им там.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #68 -: Ноември 08, 2011, 13:30:50 pm »
Здрава и успешна седмица и от нас.

Пете, отвратена съм от отношението в болницата - добрите хора не заслужават такова. Моля се Никол да реагира добре на физиотерапията и да забрави час по-скоро за проблема. Прегръщам те и ти пращам още малко силички по нета, макар че ти си една от най-силните жени, които познавам.

Ние сме със сополи и кашлица от два дни. Това е второто ни боледуване, като не искам да се сетя за първото от месец март. Къса ми се сърцето... Мина е най-зле - трудно диша, вяла и отпусната на моменти. Вчера лекарката ни предписа по 1 урбазон в два последователни дни при рязко влошаване, днес не се стърпях - аз й го поставих в крачето.

Да минават тревогите вече!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #69 -: Ноември 08, 2011, 14:36:20 pm »
Ние от 1 месец сме обсебени от темата за смъртта  8O. Нон стоп говори за това и пита кой и кога ще отиде на небето. Даже в неделя таман бях потънала в непреклонна дрямка, когато Николчето ме събуди с викове и разтърсвания "Стига си спала, ще вземеш много да порастнеш, да остарееш и бързо бързо ще отидеш на небето"
Това го минахме. Не искам да ставаш стара баба и да умираш, не искам никога да остаряваме и т.н. Сега се връщаме на темата за бебетата, но в нов вариант. На въпроса как вадят бебето от корема, казах, че доктора реже кожата само и го вади. Сега сме на тема: Не искам да ми режат корема за да имам бебе. С какво ще ми режат корема и т.н. Мъжа ми прихна да се смее и излезе, като си мислеше, че ще седна да обяснявам на 4 годишно дете от къде другаде може да излезе бебето. Не мисля! Тогава ще последва въпроса как ще стане шушето толкова голямо та да излезе бебето вероятно, айде моля, мисля че е още много малка за да осмисли подобни неща. По скоро я плашат. Това обаче не спря съседското информирано детенце да и даде светлина в тази област.  :x Засега не и вярва и не ме и пита. Дано забрави темата скоро. Знаете ли, има много застреляни родители. Изобщо като хора са застреляни. Защо му е на 4 годишно да носи изрязане боксерки и минижуп, защо му е да се тъпче с шоколад, защо му е да знае какво имат мъжете и жените, защо му е да знае за умряли и болни. Не ги вдявам аз тия работи. Баба ми си умира да и говори за дядо ми, който почина преди 2 години, а Мони не го и помни. И аз още не мога да се справя с мъката и болката от факта че го няма, ама като ревна на 4 годишно и обяснявам че не помни дядото и е умрял какво ще постигна? Еми съжалявам, но на този свят не мога само аз и единствено аз да съм виновна за всичко, човек трябва да помисли какво причинява с държанието си и тогава да съди и да търси виновен. Те не са нощем при нас, когато се пъхне в леглото ми и започне с часове да реве докато заспи. Не осъзнават как травмират детето, с една единствена причина, да излеят болката си някъде...не осъзнават, че това някъде не трябва да е едно 4 годишно детенце, което няма сили да я поеме. Защо му е на 4 годишно да изживява любовна мъка по батко металист? Защо трябва да му се обяснява, че като се намаже с грим и сложи червилото е особено неустоима? Не е ли по добре да знае, че всяко чистичко, с измити зъбки, сресано и спретнато облечено детенце е чаровно и красиво? Абе...както винаги съм спала на криво и съм далеч от общоприетите идеи...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #70 -: Ноември 08, 2011, 15:04:13 pm »
При нас скоро се наложи да обясня на Митко къде е баща ми!
Смърт и умиране не съм обяснявала, аз му казах, че той е най-ярката звезда
на небето вечер, че от там ни пази и топли сърцата ни когато си спомняме за него!
Разказах му забавни случки от детството ми свързани с него и той го прие,
но без да задълбава, но щом види звезда го споменава, значи мисли за него!

Лиде, всичко е възпитание, лятото имах конфликт с един родител,
тръгна да ме убеждава в една теория дето няма как да приема,
но това е друга тема, появи се Митко и аз му казах, че такива разговори
пред децата си не водя, а и няма как да ме убеди в правотата си и до там!
Има теми и дискусии които пред тях не се разискват...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #71 -: Ноември 08, 2011, 15:12:56 pm »
Ние от 1 месец сме обсебени от темата за смъртта 
Защо му е на 4 годишно да носи изрязане боксерки и минижуп, защо му е да се тъпче с шоколад, защо му е да знае какво имат мъжете и жените, защо му е да знае за умряли и болни.

lidia, поне за мен тези неща са много различни едно от друго.
Боксерки, гримове и т.н. са малоумство и мечешка услуга от страна на родителите
За смъртта, болестите, разликите между половете - ами това са съвсем естествени неща. Като има случай, не виждам защо да не се обясни, ама точно както обяснявам как растат цветята, защо ръмжат колите... Моите деца знаят за всичко това, но понеже не сме задълбавали и не сме го представили като страшна тайна - чули са ме, обсъдили са го помежду си и са минали на следващата тема. В началото наистина ми казваха всеки ден, че не искат да отлитам на небето, а винаги да сме си заедно, но сега приеха, че се надяваме това да е толкова далече, че няма какво да го мислим отсега. Сега, като минем край църквата, искат да влезем да запалим свещичка за здраве и още една за за баба им, която е вече звездичка, но сигурно пак си мисли и си говори на тате. И после минават на нещо друго. Доколкото разбирам, при вас се фиксира внимание върху това от страна на баба ти - това вече не е нужно на никое дете, съгласна съм с теб.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #72 -: Ноември 08, 2011, 15:20:51 pm »
и аз като мармотчето ... това са теми, които не искам да избягвам и ако ме пита - отговарям без да лъжа.
Всичко започна от разговори за моя баща и защо Тейчо(баба му и моя майка)си няма мъж.
И аз пак като мармотчето съм казала, че това е тоооолкова далече, че няма какво да го мислим от сега
В очакване ....
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #73 -: Ноември 08, 2011, 16:02:41 pm »
...имах предвид нещо друго...
Аз също давам отговор на всеки въпрос, разбираемо и според възрастта.
Но не обсъждам пред децата ми други хора, камо ли конфликтни ситуации.
На такива неща се нагледах лятото...и много се огорчих!
Много интрига има в децата когато родителите обсъждат общи познати пред тях,
после самите деца говорят така с техните думи, това не мога да приема!
Ограничих този контакт до поносимия минимум...много е грозно, много!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #74 -: Ноември 08, 2011, 16:14:37 pm »
Лисе, не искам да си представям какво си преживяла. :( Прегръщам те! Дано всичко вече е зад гърба ви и резултатите на Никол са добри. Много, много да нацелуваш цялата лисича хралупа!
Помня че и аз много се страхувах от смъртта като малка. Просто се опитвах да си представя този момент как живея, дишам и в един момент просто ме няма...Ами какво става с мен? И ей такива неща ме занимаваха. Не помня да съм споделяла с родителите ми, по-скоро съм била вече на една по-съзнателна възраст и не съм искала да ги безпокоя...Добре че все още не се налага да обяснявам подобни неща...
Мешко, моето дете ходи на ясла от повече от година, свикнала е, ходи с желание, не е там проблема..Мисля, че по-скоро й се спи, а и това, което казва Кроки за дрехите все едно за моето дете е писано. Ако й купя нещо ново или я накарам да облече нещо добре забравено старо настава революция - "Това не е мое, голямо ми е, малко ми е..." Ела гледай! Обяснявам аз, ама...след няколко дена може и да го осъзнае! Иначе не ме слуша изобщо какво й говоря, изпада в изтерия и така...Чудя се кога ли ще я метна и аз по пижама в колата. Ще пробвам с обясненията от предходната вечер, когато е по-спокойна - дано да хванат ред.
Яна, и аз купувам по 2 - за Дара и за племенницата, че сега са в такъв период на ревност, не може едната да има, а другата не. Сега съм им поръчала 2 чифта еднакви маратонки, които дядо Коледа да им донесе, та поне си мисля, че ще ги носи, два еднакви конструктора и ще видим по още нещо...
Мини, днес точно това си говорихме с колегите, че при зъбите профилактика му е майката, че е до ген - така е, но в никакъв случай не бива да се отлага ходенето на зъболекар. Аз имам късмета да имам 2-ма приятели стоматолози, та все намирам време да ги посетя, де да се видим и да поприказваме, та и зъбите ми да прегледат, а и с парите могат да ме поизчакат...че то настана едно време - страшно!
Айде че се улях - Лека и спокойна вечер!
 
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #75 -: Ноември 08, 2011, 16:49:45 pm »
И аз като мармотчето, считам, че това са естествени неща и към тях трябва да се подхожда по възможно най-естествения начин и когато детето има някакви въпроси да му се отговаря кратко и ясно. Примерно в една от серийте за Том и Джери имаше сцена, при която Том уж умира и душата му се отделя от тялото. Наложи се да обясня и за душата и за умирането. Каза добре и при следващото гледане вече знаеше, че Том отива на небето и т.н. За бебетата, пряк въпрос не ми е задавала, ана като гледаме мои снимки от бременността винаги й обяснявам как Мия още е в корема на мама и как бебетата първо растат там и чак като пораснат достатъчно, се раждат. Приема го много естествено, сякаш го знае интуитивно. Вчера обаче при поредния изказ към баща й: ти си много лош", я попитах дали знае, че ако го нямаше тати, нямаше да я има и нея. Много се замисли по въпроса и отговори, че не знае, та й казах, че всяко бебе, за да се роди, трябва да си има и мама и тати. Каза добре и толкова.
Здравни книжки продават в някои книжарници към някои поликлиники, в нашата 22 мисля, че също има. На Плиска е. Иначе и на нас педиатърката ни я беше направила.
<br />[link=http:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #76 -: Ноември 08, 2011, 16:58:57 pm »
апропо, за здравните сини книжки - джипито ли трябва да я осигури или аз трябва да си я купя и да му я занеса? ако е второто - откъде се купуват в София?

аз имам, но е от сто години и не помня. а искам да извадя на Марти, точно заради стоматологичната помощ.

Личния лекар ти я дава.Виж ако си имал,а си я загубил дубликат се вади в здравна каса.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #77 -: Ноември 08, 2011, 17:08:18 pm »
Да кажа нещо по темата за минижупа, изрязаните боксерки, грима ... е не при 4 годишни деца, за 7 става въпрос, ама все тая, все са деца.

Стринка ми е учителка от 1 до 4 клас. Не мога да ви опиша какви неща ми е разказвала и как съм я гледала с отворена уста и опулени очи. Не мога да вдяна истина ли ми говори. Или аз съм старомодна, или има побъркани родители.

Ден, преди 15 септември, при нейна приятелка, работеща в студио за красота или както там му се казва, щото аз такова чудо не съм посещавала, отиват майка и дъщеря, която ще е 1 клас.
Жената се обръща към майката, да сяда, а на детето посочва някакво кътче, където да седне и да разглежда списания. Да ама не. Запазеният час е не за майката, а за детето - маникюр, педикюр и прическа! Ей Богу, мигах на парцали половин час!  8O


На 15ти септември /това преди 1-2 години, преди да въведат униформите/, първият учебен ден се изтърсват първолаци с коли с балони, сякаш на абитуриентски бал отиват. Момичетата с прически, грим, минижуп, мрежести чорапогащи, блузки с голи рамене и разни подобни екстри, сякаш отиват на дискотека, а не на училище и това са деца в първи клас!. Е честно, наистина не мога да го проумея това.


И още колко неща ми е разказвала, не е истина просто за какво иде реч. И аз като работеща в образованието съм виждала какво ли не, но там да кажем че са в пубертета, че са по-големи момичета и момчета, тресат ги хормоните  :? Добре че вкараха униформите, та малко малко да се вкарат в ред. Не че сутрин не ги вадят от торбите и да ги обличат пред училище, а след часовете в обратния ред  

 
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 17:13:21 pm от Eли:) »
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #78 -: Ноември 08, 2011, 17:53:45 pm »
Ели,проблема е в майките,не толкова в децата.Когато едно момиченце ходи прекалено наконтено от съвсем малко,какво да очакваш като поотрастне.
Има си място и време за всичко,но училището не е моден модиум.Аз за това съм за униформите,поне в училище да ходят с нормално облекло.У нас сутрин за училище се облича това което аз кажа.Съобразявам се с нейното мнение,но ако не одобря това което е решила да облече не и го разрешавам.Все още успявам да и въздействам и да става по моята.

В нашия клас преди около месец едно момиченце беше дошло на училище с очна линия,сенки,спирала,червило и лак на ноктите.Такъв срам бра майката на родителската-ужас.Но какво е виновна в случая майката-излязла е жената в 7 часа за работа,има си тя на хабер как детето и е отишло на училище.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #79 -: Ноември 08, 2011, 20:16:51 pm »
Петинко мила съжалявам за перживяното с теб и Никол. Ако знаех, че не знаеш как действа излизането от упойка, щях да те подготвя с информация. Аз го изживях същото в Пловдив, такова чудо не бях виждала и дано не видя никога повече.
Нас ни предупредиха обаче преди самата интервенция. Дано съмненията се окажат неверни и физиотерапията даде резултат. Стиснати палци от нас. Жалко е, да се подлагат толкова малки деца на такова изживяване, но по някога е за добро. Нали всъщност за това им го причиняваме, а и на нас също.

Добре, че заговорихме пак за силантите и за тези здравни книжки, че аз още се мотам. Нямам идея за добър детски стоматолог в Бургас и това ме притеснява доста.

За смъртта минахме темата, една вечер доста плака милото. Беше ме ядосвал цяла вечер, включително преди да легнем. И точно когато уж заспивахме изпадна в истерия. "Мамо съжалявам, че бях лош. Мамо сега няма да мога да ти видя никога лицето ти повече, защото не слушам" Признавам си притесних се, доста трудно го успокоих. Нямам идея какво е провокирала тази реакция, освен един филм "Опасни улици" любимият на Тони. Всъщност идея си нямам каква е била е причината.

Ние за репродукцията сме на нова вълна, сега се мушкаме под масата и се влачим като червей излизайки от нея, за да ми покаже как се раждал. Мисля някой му говори за това в градината, предполагам кое дете е, но нищо не мога да направя. Като му обяснявам много се смее и си слага ръка на устата.
« Последна редакция: Ноември 08, 2011, 20:18:50 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #80 -: Ноември 08, 2011, 23:17:15 pm »
Аз от известно време само чета и все не мога да се доредя да пиша...Вкъщи компютъра нещо се е сбъгясал, на интернета е кауза пердута в последно време. Аз Дара съм я оборудвала с едно тъмнолилаво яке от материя, която много лесно се почиства и с мокри кърпи, но все си мисля да й взема още едно, че да имаме за всеки случай...Ние имаме голям проблем със ставането сутрин. Уж все гледам вечер навреме да я сложа за да се наспи, но пак заспива към 22 часа, след като съм прочела около 10-тина пъти "Малката русалка" /сега това ни е на дневен ред/ :( И като се почне сутрин: "Н'ика 'тава, ника светваш лампата, никам тая блуза, никам оная блуза"...и докато дойде ред до якето вече сме оревали блока, а на мен главата ми е като балон...Незнам как да се боря вече с тоя инат - и с добро не става, и с лошо пак не става...Като дойде време да я будя сутрин и ми и мъкаааа....Наоплаках ви се едно хубаво. Абе здрави да сме!
Хубава седмица и здрави дечица!


Нинче, ако ще те поуспокои, и Дара на тази възраст беше същата картинка, не искам да се облека, не искам да се съблека, тази блуза, не онази, защо ти ме избърса с кърпата........ чудя се как оцелях :D :D :D
Стискай зъби, отминава, но ще почакаре още :D

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #81 -: Ноември 08, 2011, 23:36:38 pm »
Лиско, стискам палци хистологията да дойде с възможно най-добри резултати. За това, че не са и дали нещо за болка и са я оставили да плаче, нямам думи. Просто като си го помсиля само ме обзема някакъв див гняв срещу тези хора, които се наричат лекари, мед сестри и т.н. Жалко че съм им била колежка, но не искам въобще да се асоциирам с тях.

Ние пък в последно време искаме всичко да правим сами и като я мъкна с мен да върша нещо и тя повтаря всяко движение. Онзи ден прибирам пране от сушилнята и тя също помагаше като взима по една дрешка и я слага в коша за пране. Обаче бебето се разплака и отидох да видя какво има и като се върнах почти цялото пране беше събрано :-). На мама помощницата... само да не разбере скоро, че не е игра, а работа, че няма да е вече такава мераклийка.

За гладенето - не гладя почти нищо. Скоро гладих една рокля на Ивана, та се присетих какво беше това гладене.


  
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #82 -: Ноември 08, 2011, 23:50:01 pm »
Ние от 1 месец сме обсебени от темата за смъртта  8O. Нон стоп говори за това и пита кой и кога ще отиде на небето. Даже в неделя таман бях потънала в непреклонна дрямка, когато Николчето ме събуди с викове и разтърсвания "Стига си спала, ще вземеш много да порастнеш, да остарееш и бързо бързо ще отидеш на небето"
Това го минахме. Не искам да ставаш стара баба и да умираш, не искам никога да остаряваме и т.н. Сега се връщаме на темата за бебетата, но в нов вариант. На въпроса как вадят бебето от корема, казах, че доктора реже кожата само и го вади. Сега сме на тема: Не искам да ми режат корема за да имам бебе. С какво ще ми режат корема и т.н. Мъжа ми прихна да се смее и излезе, като си мислеше, че ще седна да обяснявам на 4 годишно дете от къде другаде може да излезе бебето. Не мисля! Тогава ще последва въпроса как ще стане шушето толкова голямо та да излезе бебето вероятно, айде моля, мисля че е още много малка за да осмисли подобни неща. По скоро я плашат. Това обаче не спря съседското информирано детенце да и даде светлина в тази област.  :x Засега не и вярва и не ме и пита. Дано забрави темата скоро. Знаете ли, има много застреляни родители. Изобщо като хора са застреляни. Защо му е на 4 годишно да носи изрязане боксерки и минижуп, защо му е да се тъпче с шоколад, защо му е да знае какво имат мъжете и жените, защо му е да знае за умряли и болни. Не ги вдявам аз тия работи. Баба ми си умира да и говори за дядо ми, който почина преди 2 години, а Мони не го и помни. И аз още не мога да се справя с мъката и болката от факта че го няма, ама като ревна на 4 годишно и обяснявам че не помни дядото и е умрял какво ще постигна? Еми съжалявам, но на този свят не мога само аз и единствено аз да съм виновна за всичко, човек трябва да помисли какво причинява с държанието си и тогава да съди и да търси виновен. Те не са нощем при нас, когато се пъхне в леглото ми и започне с часове да реве докато заспи. Не осъзнават как травмират детето, с една единствена причина, да излеят болката си някъде...не осъзнават, че това някъде не трябва да е едно 4 годишно детенце, което няма сили да я поеме. Защо му е на 4 годишно да изживява любовна мъка по батко металист? Защо трябва да му се обяснява, че като се намаже с грим и сложи червилото е особено неустоима? Не е ли по добре да знае, че всяко чистичко, с измити зъбки, сресано и спретнато облечено детенце е чаровно и красиво? Абе...както винаги съм спала на криво и съм далеч от общоприетите идеи...

Лидия, аз още миналата година, когато бях бременна /Дара тогава на 3 год и малко/, и обясних точно това. Понеже ме попита, мамо а как ще излезе бебето от корема ти....
Обясних и съвсем нормално, че има 2 варианта, или през корема, като се среже и зашие, или през отвора, който жените имат до този през който се пишка. :D :D :D
Прие го нормално тогава и като, че ли разбра за какво става въпрос.
Не виждам и защо да не се обясняват истинските неща на децата, по начин разбираем за тях. Когато се интерисуват разбира се.

Не мисля да се правя на ударена :D ако децата ми задват подобни въпроси, ще се опитам да обясня максимално реалистично.

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #83 -: Ноември 09, 2011, 07:42:29 am »
Не мисля да се правя на ударена :D ако децата ми задват подобни въпроси, ще се опитам да обясня максимално реалистично.

Е някои пък го и изиграват даже  :wink: :lol: и е толкова реалистично.
Такива филми не е гледал, има едно дете бях ви писала лятото за него, предполагам е то.
То от 3 год. възраст псува като каруцар /мисля от баща му е това/, сега се е спрял с псувните, но пък чувам такива ужасни думи да употребява сина ми, че ...
Ходили сме да се оплакваме при госпожите няколко майки от 2-3 деца, без никакъв ефект, после и при директорката и тя вдига рамене и казва, че абсолютно нищо не може да направи. Говорила е  родителите и толкова, интересно ми е, тях дали са ги пратили на психолог, обаче не мисля.
« Последна редакция: Ноември 09, 2011, 07:45:33 am от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #84 -: Ноември 09, 2011, 10:18:22 am »
Не се правя на ударена, но и поднасям информация до степен, която мисля че ще поеме в момента. Ето девойчето като и каза от къде излизат бебетата, вечерта като я пуснах да се къпе и и приготвих дрешките, с връщането я заварих да наднича за да види от къде ще излезе. В крайна сметка се увери, че няма как да стане... Фантазията на детето работи и не ми се ще да си представя как майка и напънала и тя излязла цялата в сополи и кръв и била синя и грозна и сие, защото точно това са и обяснили. За смъртта се наложи да обясня, заради баба ми. Бабата на едно детенце почина, тогава също сме говорили по въпроса. Знае за ангелчетата и звездичките, но и беше раничко също. Голямм рев беше и колкото и да я уверявах, че всичко е наред, не боли и всички ще станем ангелчета и звездички не и пукаше особено...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #85 -: Ноември 09, 2011, 10:44:19 am »
Малко да се посмеете, вижте на какво попаднах  :lol:

Ако бебетата си имаха свой форум, какви щяха да са темите там:

"Опитват се да ме хранят с цветно зеле: как да реагирам?"
"Не съм акал само от два дни, как да се спася от термометъра, "Дуфалак"-а, клизмата и т.н.?"
"SOS! Мама спи през цялата нощ!"
... ... ... "Струва ли си столчето "Чико-Поли"?"
"Не ми дават да късам тапетите!!!"
"Как да се промъкна до котката?"
"Поход в поликлиниката. Писна ми!!!"
"Не дават да разхвърлям котешката тоалетна: реакция?"
"Слагат ме да спя в 9 вечерта. Как да се боря с това?"
"Помощ! Мои снимки по голо дупе в Интернет! Как да се боря с това?"
"Почивка в чужбина - струва ли си да вземам и родителите?"
"Бръмчене с уста и други начини на творческо самоизразяване"
"Защо пакетите със мокри кърпички стигат само за половината стая и къде мама държи втория пакет?"
"Някой пробвал ли е на вкус "Фастум-Гел"-а? Искам, но досега не ми се е удало..."
"Какво трябва да може мама на 27 години и половина ?"
"Цица отделно от мама: възможно ли е това?"
"А вас целуват ли ви по дупето?"
"Препоръчайте ми логопед за баба"
"Колко джиесема сте осмукали досега?"
"Help! Обуха ми обувки - как да се изправя прав?"
"Как да се науча да спя, без да изпускам цицата? След като заспя, ми се изплъзва.."
"Услуги: художествено размазване на каша по лицето"
"Носът на мама изобщо не е еластичен. Нормално ли е това?"
"Помогнете! Расте ми коса!"
"Продавам комплект мамини дрехи, размер 46"
"Помощ: мама не заспива, докато не посмуча двадесетина минути цицата й!"
"Каква поза да заемем, докато спим, така че домочадието да изпада в умиление. Споделете опит!"
"Какво да изям, за да акам лилаво?"
"Слънчите, зайче, миличко, сладичкият ми... Как да узнаем истинското си име?"
"Мама като ненормална се радва на акото ми - към какъв специалист да се обърна?"
"На мен - пюре от моркови, на тях - шоколад. Къде е справедливостта?"
"Плешивината на татко не зараства. Това рахит ли е???"
"Коремът на мама се поду. Какво значи това?"
"Анкета: кой е опитвал на вкус стайните растения? Кои са по-вкусни?"
"Защо сестра ми постоянно ми прави физиономии и се плези: ниска култура?"
"Анкета за кърмачетата: какво искате мама да хапне в новогодишната нощ?"
"Писна ми от мамината цица! Искам татковата! Някой с подобни проблеми?"
"НАЯДОХ СЕ!!! Как да обясним това на родителите?"
"Къде ни е носленцето?", "Къде са ни очичките?"... Те наистина ли не знаят???"
"Как да се избавим от космите по гърдите на татко? На отскубване реагира с вик. Препоръчайте безболезнен начин"
"ВИК НА ДУШАТА: Котката я хранят с по-вкусна храна! А всички опити да възстановим справедливостта се наказват жестоко! Защо???"
"Трябва ми материална помощ. Нямаме сол и захар. Ям гола каша. Повръща ми се!"
"Помощ! Новият памперс ме кара да изглеждам пълен. Посъветвайте ме за нормален модел"
"На 25 години не може да пее! Към кого да се обърна за помощ?"
"Всеки ден ме къпят. Има ли и други толкова мръсни?"
"Зайченцето бяло"... "Хей, ръчички"... А какъв е творческият потенциал на вашите родители?"
"Да смучем едновременно цица и палец - максимализъм?"
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #86 -: Ноември 09, 2011, 11:40:31 am »
Мими искренно се посмях направо ме разби  :D
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #87 -: Ноември 09, 2011, 12:09:01 pm »
Извинете,че нахлувам в темата,но ми капят сълзите от смях,постът на Мими е просто уникален!Отдавна не се бях смяла със сълзи  :lol:

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #88 -: Ноември 09, 2011, 12:30:19 pm »
трябваше да го споделя с колегите, защото изпаднах в истерия от смях  :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #89 -: Ноември 09, 2011, 13:59:06 pm »
Хахаха, Мими, отде го изкопа това, уникално е наистина  :lol:




 :jump12: :jump12: :jump12:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #90 -: Ноември 09, 2011, 14:22:12 pm »
Уникални, Мими  :D. По последната тема моята максималистка може статия да напише  :lol:.
     
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #91 -: Ноември 09, 2011, 14:23:56 pm »
Хе хе, весел текст  :lol:



*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #92 -: Ноември 09, 2011, 14:41:10 pm »
И аз много се смях, смятам и да си го разпечатам  :lol:
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #93 -: Ноември 10, 2011, 06:37:59 am »
Имаме си прекрасно попълнение - цигу и синът й Марко  :D!
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47049.new#new
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #94 -: Ноември 10, 2011, 10:14:01 am »
Мислех си почивните дни да направим една разходка в зоопарка, пък гледам сняг дават да вали за събота. Иначе ние така или иначе ще сме в студентски град, преди да се приберем, можеше да направим една разходка. Повече няма нищо да решавам, ще завалят жаби...  :)

Да ми обясни някой, защо разширяваме зениците, само да разберем какъв е реалния диоптър ли, защото очила с този няма как да носи. И след това чакаме да се съберат зениците, за да видим какви очила да дадем, с които да се чувства добре...?  Нещо ми стана малко тъпо на последния преглед, защото имам чувството че ненужно си тормозих седмица детето...
Тва е, тъп инжинер, да бях станала лекар по всичкознание...
Моля убедете ме, че процедурата не е била излишна,защото се чувствам ужасно гузно пред детето си. Ние искаме очила за четене. Можеше просто да ни дадат тези, с които ще се чувства добре...защо ни беше да знаем реалния си диоптър? Аз моя не си го знам, ама си ползвам очилата с 0.5 и 0.75 за четене... Вярно, детето ме изтърпя геройски, ама ...

Нещо тази седмица съм ужасно кисела, чак аз трудно се търпя  8) :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #95 -: Ноември 10, 2011, 10:43:13 am »
Лиде, защото ако не е реалния диоптър, нещата могат да се влошат. И ние капахме капки, и ние разширявахме зеници. Не е фатално, не е проблем, не се тормози толкова! Добре е детето!!!
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #96 -: Ноември 10, 2011, 10:48:52 am »
Лиде, ти как реши че това са твоите диоптри? Всъщност установяването на точния диоптър и съответното му коригиране с очила или лещи е много важно. Ако ти трябва диоптър +1 примерно, а ти носиш +0,75 няма дори да усетиш разликата вероятно, но си натоварваш излишно очите. Може да те понаболява глава дори, макар че това май е за по-сериозна разлика в носения и реалния диоптър. Виж ме колко теория знам :lol:, а сега ме питай къде са ми очилата за четене и кога последно ги обновявах :lol: :lol: :lol:. Но като човек който е минал през такова дълго разширяване на зениците, поне веднъж в осъзната възраст, трябва да те успокоя, че не си тормозила детето си. На мен ми беше криво, че не можех да гледам тв и да чета. Другото не ми пречеше. Пък и бях много смешна за околните със слънчеви очила в облачно време. 8)
 Възможно е да има и по-нови методи, които просто не се прилагат, къде от незнание, къде от инертно мислене. Те си карат по един тип и това е. Аз преди 20 години отидох и заявих, че имам "лениво" око, виждам добре надалече и искам да проверя диоптъра за четене на здравото око. Познай дали не ме караха да гледам онова далечното табло. Чак като изчетох и най-дребния шрифт, решиха да разширяват зениците.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 10:50:40 am от Pesheck »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #97 -: Ноември 10, 2011, 11:03:43 am »
Pesheck  след като изръси лекарят, че сега с очила 2 и 2,25 няма как да вижда, защото това е реалният и диоптър, сега чакаме над 10 дни да се "съберат" зениците и ще отидем пак, за да и даде очилца, с които да се чувства добре и аз  8O.
И не ми излиза от главата втора седмица, но щом казваш, че е нужно, по-спокойна съм.  :lol:. Този лекар определено трябва да внимава какво говори  :lol:

Ganka не е фатално, не е проблем при вас. При нас стана огромен проблем. Последните два дни се блъскаше в стените и се водихме за ръчичка. Втори път, ако не ме убедят на 100%, че това е абсолютно нужно и трябва да е 5 дни, просто няма да стане така.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 11:06:02 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #98 -: Ноември 10, 2011, 11:05:40 am »
Пеше, да те успокоя, по-модерен начин и в напредналите държави няма :D И тук разширяват зеници.
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #99 -: Ноември 10, 2011, 11:17:32 am »
То, че разширяват - разширяват. Последно преживях разширяване през 2007, но кратката версия. Пак купон - пече онова ми ти слънце, пък аз след прегледа и на работа. Във фото :lol:. Да са ми живи и здрави колегите, че ме отменяха, докато "фокусирам".
*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #100 -: Ноември 10, 2011, 11:27:53 am »
Абе, неприятно е, ама няма как :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #101 -: Ноември 10, 2011, 11:45:02 am »
Лиде, кой е лекарят?

Виж, каквото е било, е минало. Не се тормози излишно, мисли си за фигурно пързаляне. И за Моника е по-добре така.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #102 -: Ноември 10, 2011, 11:58:39 am »
http://sobalpashev.com/bg/contact
Тук бяхме. Изключително внимателни и прецизни са. Лекарят е доктор Сурчев, млад мъж и изключително внимателен с детето. Като изключим моето хленчене за едно изречение и 5 дни водене за ръчичка и н на брой цицини, други оплаквания нямам.  :oops: Спирам да мрънкам.
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 12:00:36 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #103 -: Ноември 10, 2011, 13:03:55 pm »
да не наливам масло в огъня, ама да си кажа  :oops:
какви очила за четене при 4 годишно дете бре или нещо аз не съм доразбрала. Лиде, възможно ли е това да е неизрастнало бебешко далекогледство и наистина ли са необходими очилата? При нас с 6 диоптъра, ясно, ама при вас?
В очакване ....
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #104 -: Ноември 10, 2011, 13:32:37 pm »
Казаха да не ги сваля до колкото е възможно. Тя много пише и чете(по-скоро разглежда книжки и преписва от тях букви и думи в тетрадка или тефтерче), но се оплаква от болка в очите и главата. Не мога да и кажа, не пиши, но с очилата поне ще си драска на спокойствие.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #105 -: Ноември 10, 2011, 13:55:48 pm »
Да ми обясни някой, защо разширяваме зениците, само да разберем какъв е реалния диоптър ли, защото очила с този няма как да носи.
  Визуалната акуратност се проверява като чете там буквичките и за слагане на очила друго не е необходимо. Зениците се разширяват, за да се направи офталмоскопското изследване т.е. да надникнат през тях, за да рагледат вътрешната структура на окото. Те могат да надникнат и през неразширени зеници, но не се вижда всичко. Това е добре да се направи, за да няма някакъв друг процес, за който да не знаете, така че не мисля, че трябва да се обвиняваш. То си е стандартно част от пълният преглед на окото. Все пак не е кой знае какво и не боли,само дето всичко ти е ярко за около 1-2 часа след това. Странно, сега видях, че 5 дена сте били така. Да не позлват някакво друго лекарство при децата? На мен като ми ги разшириха след 2 часа бяха наред, а с много тъмни очила ( доктора ми даде като филм за пред очите)се закарах сама до в къщи веднага след прегледа. 

П.П. Като гледам къде сте били, може да се окажеш съквърталка на мъжа ми ( и от там и на мен задочно :-) )
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 14:00:50 pm от Bobbie »


  
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #106 -: Ноември 10, 2011, 14:17:52 pm »
Преди 4 години разширяваха на Мия зениците, но на място в лекарския кабинет като капеха капките през 20 минути. Бяха ми казали предварително 5 дни да капя, обаче аз в нито една аптека не намерих капките. В една даже ми казаха, че дори да имаха, нямаше да ми ги продадат, защото мога да си увредя детето и че вече не се прилагат подобни методи. След прегледа, лекарката ми каза, че очите ще се възстановят до 2 дни и ще си вижда напълно нормално. И при преглед с разширени зеници, и при такъв без, 2 години по-късно установиха един и същи диоптър. И в двата случая, обаче предписаха очила с малко по-малък диоптър, които така и не сложихме. И в двата случая прегледите бяха като борба свободен стил, та не знам доколко са акуратни, при все, че са правени при двама от най-добрите лекари. Сега, живот и здраве на 17 ще я водя пак и ако сега при по-спокоен и обстоен преглед, се потвърди, че трябва да носи очила, ще ги слагаме. И Господ да ми е на помощ, че идея си нямам как ще я накарам да ги носи.
<br />[link=http:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #107 -: Ноември 10, 2011, 14:46:50 pm »
Малко извън темата, но немога да не споделя това:
Ако наемате детегледачки, включете и това в изискванията за забавление на децата:
http://vbox7.com/play:c85597fddd
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #108 -: Ноември 10, 2011, 14:55:38 pm »
След 2та слънчеви дни, през които не се спряхме вкъщи, днес сме като затворници.....поне в нашия край :wink:

Момичета помагайте,
откъде мога да си купя, да си поръчам онлайн биберони за шишета на д-р Браунс, т.то в Шумен вече няма да зареждат, което значи че 2те ми шишета стават неизползваеми.Трябват ми по-големи размери.
Или кои марки стават за тях?
Абе, не е лесно да се живее в провинцията :lol: :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #109 -: Ноември 10, 2011, 15:02:30 pm »
мисля, че тънките чико ставаха
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #110 -: Ноември 10, 2011, 15:08:12 pm »
Ние утре сме на алерголог с Ивана и и тръпки ме побиват как точно ще стане да и направят изследването, след като тя въобще не стои мирно. Обаче трябва да се направи, защото освен сезонните аергии, преди 2 седмици ми направи и жесток обрив,който така и не разбрахме от какво е, защото в градината казаха, че е яла само каквото е на менюто, пък от там всичко е опитвала. Обаче то при алергии обикновено не се получават от първият път, та знам ли сега към кое точно е било. Поне утре ще имаме резултати какво може и какво не може да яде.

 При педиатърката е трагедия,крещи, дере се, върти се като змийче и миналият път и тегли такъв шут в корема, че се извинявах след това. Дори не разбирам защо точно към лекарката, при положение, че тя само я преслушва, друг и бие инжекциите, а от сестрите не я е страх толкова много. Сега аз до колкото знам тези тестове за алергии на децата се правят на гърба, така че се надявам да е по-мирна, но знае ли човек. Миналият път при алерголога беше на кеф и нямаше проблем той да я преглежда. Стискайте ми палци, че това са около 70 боцкания само за храните и за дихателните не знам колко правят на децата, но на мен ми бяха 60. Не болят и според мен дори не се усещат, ама си трябва търпение, пък малко дете как да го държиш толкова време. Направо не ми се мисли. Аз го чукнах на интернета алерголога и се оказа, че има и втора специалност педиатрия, така че вяроятно е добре, че баш при него отиваме, но аз пак се притеснявам много как ще мине.

Боби


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #111 -: Ноември 10, 2011, 15:15:34 pm »
мисля, че тънките чико ставаха
:D Мери, откриих. В м-н ПАКОСТНИК има. :D

Боби, успех утре с Ивана :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #112 -: Ноември 10, 2011, 15:55:37 pm »
Стискайте ми палци, че това са около 70 боцкания само за храните и за дихателните не знам колко правят на децата, но на мен ми бяха 60. Не болят и според мен дори не се усещат, ама си трябва търпение, пък малко дете как да го държиш толкова време. Направо не ми се мисли.

след такова тестуване за алергии, при което набоцкаха 12-годишната ми тогава сестра с около 40 алергена "защото й били дълги ръчичките и имало място", детето разви остър, после хроничен нефротичен синдром и на 35 години се озова на хемодиализа.

аз бих внимавала много с такива масирани тестувания.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #113 -: Ноември 10, 2011, 16:03:53 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #114 -: Ноември 10, 2011, 16:09:17 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.

Точно това си помислих, но реших да си замълча, понеже не съм много запозната. При животните се прави кръвен тест за алергии.../простете за сравнението  :lol:/.
*

    ultra

  • Анна Зашева
  • *
  • 7291
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #115 -: Ноември 10, 2011, 16:27:57 pm »
Не бих причинила подобно нещо на детето си, бих отделила време, за да установя по емпиричен път какво причинява алергията. Аз се чувствах изключително некомфортно след тестване за алергия към антибиотици и упойки преди секциото, и не е вярно, че не боли :wink:


“Experience is the name every one gives to their mistakes.” Oscar Wilde
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #116 -: Ноември 10, 2011, 17:26:23 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.

о, правят се, и още как. над 5-6 години се правят скреч-тестове. въпросът е в количеството на едновременно вкарваните алергени.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #117 -: Ноември 10, 2011, 19:05:22 pm »
Breiv , точно да ти пиша, че в магазин "Пакостник" ги има тези биберони и виждам, че си ги намерила...  :lol: При една поръчка от тях, в пратката ми бяха сложили по невнимание и два биберона за шишета от тази марка. Звъннах им да им кажа, ако искат да им ги върна с някой от техните куриери, ама явно не им се разправяше с два биберона, та останаха у нас. Оттогава се оглеждам дали някой няма да пише, че ползва такива шишета и ако му трябват - да му ги дам, ама са първи размер тези, а ти искаш следващия...
Не, че големите пари два биберона, ама няма защо "да гният" у нас, ако на някоя мама й трябват - да казва.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #118 -: Ноември 10, 2011, 20:13:54 pm »
Ами те по принцип тук - в България не се правят такива на малки деца. Правят се с венозна кръв.

о, правят се, и още как. над 5-6 години се правят скреч-тестове. въпросът е в количеството на едновременно вкарваните алергени.

Джам, имам предвид на деца на възрастта на Ивана. Ние на такава възраст трябваше да правим изследвания и взимаха венозна кръв. Изрично алерголожката и доцентката, която прави изследванията каза, че не правят на толкова малки деца с проби на кожата. А и аз не бих позволила де.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #119 -: Ноември 10, 2011, 21:19:28 pm »
Лидия, аз не разбрах, защо ще чакате да се съберат зениците и тогава ще ходите да ви изпишат очила. На Стефан му капахме 4 дена капки, после отидохме определиха диоптъра и му изписаха очила, не сме чакали да ми се свиват зениците...
Мешко, ако е точно определен диоптъра и на детето му е комфортно ще ги носи. Мен не ми се вярваше това, но Стефан не ги сваля и като се събуди и си пита за очилата, а е изключително буйно и инатесто дете и дори в момента не иска да ходи с ботуши да му слагам шал, реве и се тръшка ако памперса не е с мечка или котка изобщо умее да ми опъва нервите до край. ;)


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #120 -: Ноември 10, 2011, 22:22:12 pm »
Оф, и на Еленка малко й остана тази сутрин да я заведа по пижама на ДГ, след като 20 мин. се тръшка, търча, врещя, инати и не иска да се съблича и облича. На края я подкупих с един мой гердан, сложихме го и така се облече и тръгна с него на градина, много беше фешън :lol:
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #121 -: Ноември 10, 2011, 22:54:37 pm »
Ех, много е неприятно това с разширяването на зениците. Дано да са добре всички дечица! Здравето е най-важното!

Преди малко ми умря заекът. Започна да хърка, заведох го във ветеринарната клиника и издъхна. Умря за има няма два часа. Не мога да повярвам. Чувствам се ужасно виновна!  Всичко било тръгнало от зъбите. Аз уж го гледам, храня и т.н. и нищо не съм забелязала. Извинявайте, че ви натъжавам! Още не ми е станало истински мъчно, заради вината която изпитвам!   

Лека вечер!


*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #122 -: Ноември 10, 2011, 23:20:51 pm »
Детето не е добре и непрекъснато е със сезонни алергии, а сега и това с храните. Не е само едно нещо. Този, при който ходя, е много добър, при него идват и от други градове, така че му имам доверие. От друга страна това, което каза jam ме притесни. Jam, може ли малко повече подробности какво е това нещо и как така от такива тестове е станало. Високи дози ли или какво, че да попитам утре преди да я набоцкат. Аз всъщност не знам за колко неща ще я тестват, знам за колко направиха на мен, а на мъжа ми правиха подробно за храни и там бяха около 70, та затова преположих, че и за нея ще е така.

Алергологът каза, че след една годинка може да се правят.  Преди една годинка правихме кръвни тестове. Може да не са точни и да не хванат слаби алергии, но ако има нещо яко го хващат. Те обаче бяха само за около 8-9 неща. Обач четох, че всищност били 90% точни, колкото и кожният тест.

Ултра,  тук не боли. Зависи от вида на теста. Има драскане, боцкане, интрадермален и забравих какъв още. И на мен и на мъжа ми са правени. Тук не драскат а е една миниатюрна като игличка, с която боцват, ама то и боцване дори не е. 

Раши, много съжалявам.  :bighug:
« Последна редакция: Ноември 10, 2011, 23:35:54 pm от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #123 -: Ноември 10, 2011, 23:41:42 pm »
Боби, това беше скрач тест - с надраскване. в същия ден ми правиха и на мен такива тестове.
по принцип, имало норматив по колко драскотини най-много да се правят наведнъж, но на сестра ми й направили двойно повече, че да не идвала два пъти.

това не значи, че ще се случи на всеки. нейната имунна система е била предразположена за такава реакция. по-късно четохме, че нефротичният синдром (което е автоимунно заболяване) при предразположеност може да се отключи и от ужилване на насекомо.

но 60-70 проби с различни алергени наведнъж ми се вижда ужасно много. тук, в България, на малки деца не правят кожни тестове за алергия.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #124 -: Ноември 10, 2011, 23:45:31 pm »
Раши, много съжалявам мила :(
[/url][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #125 -: Ноември 10, 2011, 23:52:19 pm »
Боби, това беше скрач тест - с надраскване. в същия ден ми правиха и на мен такива тестове.
по принцип, имало норматив по колко драскотини най-много да се правят наведнъж, но на сестра ми й направили двойно повече, че да не идвала два пъти.

това не значи, че ще се случи на всеки. нейната имунна система е била предразположена за такава реакция. по-късно четохме, че нефротичният синдром (което е автоимунно заболяване) при предразположеност може да се отключи и от ужилване на насекомо.

но 60-70 проби с различни алергени наведнъж ми се вижда ужасно много. тук, в България, на малки деца не правят кожни тестове за алергия.
Ясно, щом е автоимунно .

Аз  докато си отговаряла отидох да чета и изглежда тук правят на много деца, защото е пълно из форумите с майки,които си обясняват една на друга как е протекло и то все 2 годишни деца. Ох, утре ше видим колко вещества са, ама ми се иска хранителното изследване да е подробно. Смятам да откажа за сезонните алергии, за да не я натоварвам, защото и без това нищо не мога да направя на тази възраст, така че и да знам и да не знам все е тая. Не мога и да спра цъвтежите така че не ми е зор да знам дали е от бук или от дъб примерно. На мъжа ми ми правиха такова, но на него му направиха ижекции с това към което е алергичен, а сега лекарят каза, че за малки деца не правят.

За тези, които писаха да установя емпирично - не е толкова просто. На нея непрекъснато и тече носа и това също може да е от храни, а може да е от настинка или от сезонни алергии. Не е възможно да ги изключвам и да открия кога не и тече носа. Ако беше само обрив би било по-лесно.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 00:09:46 am от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #126 -: Ноември 11, 2011, 00:16:38 am »
Раши, съжалявам за зайко :( Не се обвинявай. Ти си се грижила за него добре и си го обичала, не си ветеринар, не си можела да забележиш нещо видимо за специалист в областта само. В първия миг, в който си забелязала нещо нередно - реагирала си веднага, за съжаление - не са могли да го спасят. Знаеш, че просто се случва понякога и е малшанс, никой не е виновен, най-малко ти.

Много съм боса по въпроса с алергиите и се надявам все така боса да си остана докрай. :D Но ви чета с интерес, не се знае какво ще му дотрябва на човек като инфо някой ден. Тест с надраскване са ми правили само веднъж, преди секциото и то аз си го поисках. Беше за упойките и всъщност jam и нейното секцио ми затвърди решението да го направя, че си спомням за някакви адски сърбели от морфин при нея... :lol: Въпреки, че не е някаква драма, да боли и пр. си е доста неприятно изживяване, хем мен ме драснаха само за 11, или 12 препарата, но аз съм възрастен човек. Това нещо да го правят на бебе, или малко дете, че и с доста повече драсквания наведнъж - ми звучи като садизъм направо  8O
Боби, при вас явно има доста по-щадящи методи за провеждане на тези тестове, но наистина - това което не е супер належащо да го проверявате в момента - не виждам защо да не го отложиш.
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #127 -: Ноември 11, 2011, 00:29:33 am »
Боби, при вас явно има доста по-щадящи методи за провеждане на тези тестове, но наистина - това което не е супер належащо да го проверявате в момента - не виждам защо да не го отложиш.
Намерих видео на детенце, на което му правят http://www.youtube.com/watch?v=OAC0xN55XzA&feature=related Очевидно е, че не боли, но ако детето го е страх, пак няма да е по-лесно. А Ивана я е страх от определени хора и в зависимост от това дали е на кеф. Последно като бяхме в спешното заради нея, беше толкава на кеф, че нищо не и направи впечатление. Тя и кръв да и вземат дава без проблем, ама понякога и да я преслушат не дава.
Утре ще докладвам как е минало. А довечера може да потренираме как се седи в мама с голо гръбче :-).
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 00:34:42 am от Bobbie »


  
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #128 -: Ноември 11, 2011, 00:34:34 am »
Боби, да - автоимунно, то и алергиите са автоимунни заболявания. имаш ли алергия, имаш автоимунен проблем. имаш ли един, можеш да имаш и втори. човек няма представа какво му готви имуннната му система, докато не се случи случката.

с това не искам да те плаша, а просто прецени кое кога и как. правилно си се насочила да отпаднат част от тестовете. на мен са ми правили тест за алергия към кон - е, алергична съм била. ми аз през живота си не съм пипала кон, нито съм имала контакт с конски косми. това познание не ми е нужно. знам, че съм алергична към тревни полени, а не към дървесни, примерно и какво от това - всички алергии се лекуват с едни и същи лекарства.

важно е да се знае за храните, за да се избягват. иначе, болка от тестовете няма.

апропо, JBrul, за упойките. преди операцията на слюнчената ми жлеза с пълна упойка, настоях за тестове. излезе, че съм алергична към диазепам. имам в кариерата си поне 2 случая на поставяне на диазепам мускулно без никакъв алергичен ефект.

от друга страна, баща ми веднъж за малко да си замине от алергичен шок при поставяне на венозен антибиотик, за който надлежно му беше направен кожен тест с надраскване и тестът не показа алергична реакция.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #129 -: Ноември 11, 2011, 00:45:11 am »
Боби, да - автоимунно, то и алергиите са автоимунни заболявания. имаш ли алергия, имаш автоимунен проблем. имаш ли един, можеш да имаш и втори. човек няма представа какво му готви имуннната му система, докато не се случи случката.

с това не искам да те плаша, а просто прецени кое кога и как. правилно си се насочила да отпаднат част от тестовете. на мен са ми правили тест за алергия към кон - е, алергична съм била. ми аз през живота си не съм пипала кон, нито съм имала контакт с конски косми. това познание не ми е нужно. знам, че съм алергична към тревни полени, а не към дървесни, примерно и какво от това - всички алергии се лекуват с едни и същи лекарства.

важно е да се знае за храните, за да се избягват. иначе, болка от тестовете няма.
Алергията не е автоимунна, а е прекалено силен отговор на имунната система към алергени отвън т.е. чужди. Не те атакува теб, а алергена, а ти страдаш от страничните ефекти на тази атака. Автоимунно е, когато имунната система загуби способността да различава свое от чуждо и атакува собственото тяло, което е доста по-кофти ситуация, защото унищожава твоите клетки.

Да бе то вярно - за чий ти е да знаеш дали си алергична към кон :-). Тук такива май няма. Аз снощи извадих тестовете на мъжа ми и моите и имаше много храни, кучета, котки, хлебарки ( все едно, ако не е алергична ще си ги реазвъждам), прах и ей такива.

За полените на мъжа ми направиха подробно изследване, за да му направят инжекции с това, към което той е алергичен и при него беше важно да се знае кое точно. Обаче, ако си решил да си взимаш антихистамините, тогава наистина няма значение към кое е и всички се лекуват еднакво. При него положениеот обаче беше толквоа тежко, че стигна да лежи 3 дена на стероиди в болница от жестоки алергии и дори се притесняваха за разни други имунни проблеми, ама добре че не бяха те.   
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 00:47:11 am от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #130 -: Ноември 11, 2011, 01:58:28 am »
апропо, JBrul, за упойките. преди операцията на слюнчената ми жлеза с пълна упойка, настоях за тестове. излезе, че съм алергична към диазепам. имам в кариерата си поне 2 случая на поставяне на диазепам мускулно без никакъв алергичен ефект.

от друга страна, баща ми веднъж за малко да си замине от алергичен шок при поставяне на венозен антибиотик, за който надлежно му беше направен кожен тест с надраскване и тестът не показа алергична реакция.

Kоето означава, че...? Тестовете за алергии са "ватър и мъгла", или специално тези с надраскване са ненадеждни? Доколкото помня, анестезиологът ми включи урбазон в системата преди секциото "за всеки случай" /разбира се след като е видял резултатите от тестовете/. Не мога да преценя доколко е било належащо да се прави това и дали нямах никакъв дискомфорт, просто защото ми провървя, или защото някой е взел мерки за това.
Наистина се надявам да не опираме до подобен род изследвания по друг повод, защото лично аз съм скептично настроена към тези "мъгляви дялове" на медицината. Поне за момента, ми изглежда повече ТОТО да се установи към какво и защо си алергичен точно /с някои изключения/. А и наистина, като изключим храните - няма особена полза да знам дали съм алергична към нещо, което не мога да контролирам - цъфтежи, прах, конски косми... Пък ти както си алергична към конски косми уж, ще вземеш да решиш утре да пояздиш кон  :lol: и може да се окаже, че "няма такъв филм", аналогично на споделените от теб случаи по-горе...
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #131 -: Ноември 11, 2011, 05:51:38 am »
Между другото Жбрул може да си права за коня на jam, защото не е възможно човек да има силна алергия към протеин, с който преди организма му не се е сблъсквал. Затова е имало толкова смъртни случаи от пеницилин, защото обикновено са хора, на които е даван и не са имали алергия, а като го дадат втори път и вземат, че умрат от него.

По този повод питах една имуноложка как така бебетата може да имат алергия към нещо, което опитват за първи път и тя каза, че не си го обяснява, освен ако тези неща не минават някакси в кърмата.


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #132 -: Ноември 11, 2011, 08:53:44 am »
И наследствеността играе роля. При толкова алергии при вас (родителите) просто няма начин и децата да нямат...
П.С. И после пак ми говори, че до 1 годинка се проявявали хранителните алерги...
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #133 -: Ноември 11, 2011, 09:47:10 am »
Относно алергийте,големият ми син до 3 годишна възраст си ядеше яйца без проблем/откакто съм го захранила де/ :).И изведнъж беше след 3 годинка ми направи страхотна уртикария.Тестове не сме правили,но докато включим че е от яйцата,защото преди това си беше консумирал без проблем след година пак направи същата уртикария.През тази година пак си е ял яйца,но не се е проявило.Доктора ми обясни че ставало един вид натрупване в организма му и тогава се проявявало.И ако не яде горе долу до пубертета можело да го израсне :ask:.Дано,че е толкова трудно в нищо да не слагаш яйца.

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #134 -: Ноември 11, 2011, 10:08:00 am »
На мен са ми правили скреч тестове, на Алекс също правиха, комбиниран с кръвен. Първо му направиха със 6 или 10, не помня точно, скреч - те бяха за природни един вид - полени, прах и подобни, а кръвните бяха за храни, като изрично ме попитаха от кои храни имам съмнения. След това му взеха венозна кръв. На Мила щяха да правят, тя обаче се разболя и за нея го отложихме, но каза, че се прави единствено и само с венозна кръв за нея.
Въпреки че ми правиха тестове за упойката, направих алергичен шок на операционната маса, така че няма много гаранция май :?
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #135 -: Ноември 11, 2011, 10:21:16 am »
Моля, прочетете тази тема:

http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=47060.0
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #136 -: Ноември 11, 2011, 13:54:32 pm »
Прочетох я темата. Ще помогнем с каквото можем на момченцето. Пожелаваме му бързо оздравяване.  :(

Лидия, аз не разбрах, защо ще чакате да се съберат зениците и тогава ще ходите да ви изпишат очила. На Стефан му капахме 4 дена капки, после отидохме определиха диоптъра и му изписаха очила, не сме чакали да ми се свиват зениците...
Незнам Гери, спрях да питам, политика на болницата, техен си метод на работа, идея нямам. Все ми е тая вече...

Аз Агнешко никога не съм яла, може би като дете. Мони се изрина от агнешко...

http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #137 -: Ноември 11, 2011, 15:55:29 pm »
И наследствеността играе роля. При толкова алергии при вас (родителите) просто няма начин и децата да нямат...
П.С. И после пак ми говори, че до 1 годинка се проявявали хранителните алерги...
Разбира се. Това, което играе роля са гените. Кой е казал, че до 1 годинка се проявявят? Аз подобно нещо никога не съм твърдяла. Над една годинка няма ограницения за храните, които могат да ядат. Обаче алергии може по всяко време да получиш. Мъжът ми получи алегия към фъстъци на 35 години.

Б.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 16:01:44 pm от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #138 -: Ноември 11, 2011, 17:35:39 pm »
Ние не сме алергични към нищо-нито аз нищо мъжа ми,но Ива постоянно прави алергични кашлици.Последен пример от снощи-заведох я да и сложат противогрипната ваксина.Всичко беше ок-личния я прегледа-здрава е слага ме я.След няма и час се появи алергичната кашлица.Е това какво е?Най-вероятно от яйчения жълтък,който се съдържал във ваксината.Е да но това дете яде жълтък от както е било на 5 месеца,никога проблеми не съм имала,специално към яйцата.Само по-бързо да се оправя,че така се дере,сърцето ми се къса.
Приемам всякакви идеи за облекчаване на суха ларингитова кашлица.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #139 -: Ноември 11, 2011, 17:48:39 pm »
Приемам всякакви идеи за облекчаване на суха ларингитова кашлица.

инхалации с физиологичен разтвор. ако нямате инхалатор - пускаш да тече гореща вода от душа в банята за 10 минути, правиш парна баня и пъхаш детето вътре да диша.
трети вариант - студен въздух.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #140 -: Ноември 11, 2011, 22:01:40 pm »
pimi това според мен е екстра на модерен в момента вирус. И Мони е така и съседчето също, както и половината градина...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #141 -: Ноември 11, 2011, 22:15:17 pm »
Мерси,джаме,и двата варианта сме ги пробвали-няма ефект.За сега помага инхалация с лайка и сода бикарбонат.Диването обаче се гевези-вдишва няколко пъти и не можела повече.
Вече уж е малко по-добре,спи на дивана на видим как ще я изместя в спалнята.
Лиде,ние всеки вирус го караме с такава суха кашлица.Тя влажна кашлица с отхрачване никога не е имала,винаги се дере като магаре.В училище целия клас кашлят не ги ли лекуват тези деца незнам,аман от родители,които мислят,че след 2-3 дена ще отмине.Ми не съм съгласна!Но в училище вече няма на кого да направиш забележка-класната им прави забележка но на следващия ден е същото-всички кашлящи са там!
Е оплаках се!Дали в детска градина или в училище-всичко е едно и също,няма оправия!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #142 -: Ноември 11, 2011, 22:45:55 pm »
а синекод давала ли си й?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #143 -: Ноември 11, 2011, 22:48:00 pm »
Аз съм без сливици и съм точно като твоята дъщеря. Бухам с месеци. Много ми помага синапено семе с мед, но незнам за детенце става ли.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #144 -: Ноември 11, 2011, 23:07:27 pm »
След като ми извадиха сливиците на 12 години, постепенно всеки вирус започна да се превръща в ларингити и жестоки кашлици.Много ми помага при спазми по една лъжичка от разбъркани масло и мед,към тях може да се добави и синапено семе.
Да се оплача:,малчо е с жестока гъбична инфекция на крачетата точно до дупето.Опитва се да се чеше и хленчи постоянно. Изглежда е следствие от експеримента ми с памперси на Babylove от DM или на Clever от Billa...За капак хремяса....

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #145 -: Ноември 11, 2011, 23:12:23 pm »
Инке, не е от Babylove. Ползвала съм ги и аз, и други съфорумки. Нямам никакви забележки.
Да се оправяте бързо!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #146 -: Ноември 11, 2011, 23:19:12 pm »
Да, и аз преди съм взимала инцидентно и си бяха наред...Сега взехме един пакет и откакто го почнахме системно, малко по малко цъфна проблемът...Клевър-а доста отдавна не сме го ползвали, пък и е толкова отвратителен, че само в краен случай няколко пъти съм го слагала...Знам ли!Може памперсите изобщо да нямат общо с "печурките". Благодаря за пожеланието! Дано наистина бързо се овладее ситуацията,че гъбичките са много неприятни и упорити...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2011, 23:43:29 pm »
Pimi, и Ивана яде неща с яйца, но днес на теста излезна, че е алергична точно към яйце.

Аз да докладвам как мина теста за алергиите. Изследваха я за 43 неща. Някакъв панел за домашни ( прах, кучета котки хлебарки и тем подобни), някакъв панел с 10 най-често срещани ( мляко, яйца, соя, житни, фъстъци...) и после отказах сезонните, а настоях за повече храни и ми дадоха да избера от един дългъ списък с какво я храня. Избрах 23 други. Много леко мина. Тя седеше в мен и те и писаха по гърба и после я боцнаха. Плака много мъничко и май повече от страх, защото както излезнаха сестрите и спря на момента. За единичните, които избрах, я боцнаха по отделно, но две сестри го направиха за по-малко от минута. А готовите им панели за домашни и най-често срещани бяха направо с едно боцкане с нещо, на което са и десетте. После се чака 15 минути и се гледа реакцията и после изчистиха със спирт каквото са писали и я намазаха с хидрокортизонов крем,за да не я сърби и това беше всичко.

Те мерят реакцията по големина от 1 до 4 ( 4 е най-силното) и тя имаше 3 само към яйце.   Имаше 2 към круша, телешко, домат и още няколко неща и 1 към още няколко, но общо взето нищо фрапиращо. Лекарят каза да ограничим яйцата и телешкото ( да яде повече пилешко), но не е задължително напълно да ги спирам - примерно палачинка може да яде, защото в нея основното не е яйце, но пържени яйца не може.  При това положение не знам какво да и променям в диетата, тъй като тя никога не е яла яйца ей така. Веднъж хапна жълтък и се обрина и от тогава не съм и давала чист жълтък и въобще яйца по отделно. Каза също, че е вероятно малко по малко да ги израсте и догодина като отидем там повечето да ги няма. И се съгласи с мен, че вероятно наблюдениета ми били правилни и има сезонни алергии.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 23:52:01 pm от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #148 -: Ноември 12, 2011, 02:12:30 am »
Боби,като малка бях с постояни алергии към какво ли  не :) Днес се изрина от яйца а на другия ден от месо.Интересното беше 4е веднъж мога да ги ям без проблеми а след това не :) С годините пове4ето из4езнаха и в момента единственото което ми е останало е , ако ходя на шопинг и меря панталони , краката ми веднага ме засърбяват . Другото което открих за себе си са акараите по матраците! Матрака ми трябва да се по4иства по 4есто ина4е запо4ва да ме сърби на всякъде.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #149 -: Ноември 12, 2011, 04:25:15 am »
Боби,като малка бях с постояни алергии към какво ли  не :) Днес се изрина от яйца а на другия ден от месо.Интересното беше 4е веднъж мога да ги ям без проблеми а след това не :) С годините пове4ето из4езнаха и в момента единственото което ми е останало е , ако ходя на шопинг и меря панталони , краката ми веднага ме засърбяват . Другото което открих за себе си са акараите по матраците! Матрака ми трябва да се по4иства по 4есто ина4е запо4ва да ме сърби на всякъде.
Да, това за акарите е кофти. Аз, когато мъжът ми излезна алергичен, сложих покрития срещу тях на матраците, а сега на Ивана матрака не може да попива нищо, нали е бебешки матрак, та не събира прах. Това което казваш за панталона - аз се сетих, че Ивана като се обрина по краката беше с ново клинче. Аз пера всичко преди да го сложи, ама де да знам, може нещо материята да я е дразнела.


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2011, 18:00:59 pm »
Инке, с какво мажете гъбичките? Ние имахме такъв проблем по дупето и се реши много бързо с Имазол - антимикотик е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #151 -: Ноември 13, 2011, 13:34:35 pm »
а синекод давала ли си й?

Да,Стефи,давала съм,даже днес и него и включих на собствена глава.Надявам се поне той малко да облекчи кашлицата и да я стопира.От многото напъване и гърлото я боли.
В сряда сме на преглед при личния,каза че ще ни изпрати на алерголог във Варна в св.Марина.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #152 -: Ноември 13, 2011, 19:09:20 pm »
Пими, не ходите ли и вие при Петришка?
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #153 -: Ноември 13, 2011, 20:39:27 pm »
Пими, не ходите ли и вие при Петришка?

Мими,не сме ходили все още.Събирам мнения.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #154 -: Ноември 13, 2011, 23:15:48 pm »
sixsense, точно с "Имазол" мажем два пъти дневно,мием само веднъж, бършем с намаслени кърпички на "Себа Мед" и през останалите пъти с бебешки крем с високо съдържание на цинк, за да поддържа кожата суха, защото гъбичките обичат влажно и топло. Вече започва да има ефект- избледняват.
А при вас от какво се получиха?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.