0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #140 -: Ноември 11, 2011, 22:01:40 pm »
pimi това според мен е екстра на модерен в момента вирус. И Мони е така и съседчето също, както и половината градина...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #141 -: Ноември 11, 2011, 22:15:17 pm »
Мерси,джаме,и двата варианта сме ги пробвали-няма ефект.За сега помага инхалация с лайка и сода бикарбонат.Диването обаче се гевези-вдишва няколко пъти и не можела повече.
Вече уж е малко по-добре,спи на дивана на видим как ще я изместя в спалнята.
Лиде,ние всеки вирус го караме с такава суха кашлица.Тя влажна кашлица с отхрачване никога не е имала,винаги се дере като магаре.В училище целия клас кашлят не ги ли лекуват тези деца незнам,аман от родители,които мислят,че след 2-3 дена ще отмине.Ми не съм съгласна!Но в училище вече няма на кого да направиш забележка-класната им прави забележка но на следващия ден е същото-всички кашлящи са там!
Е оплаках се!Дали в детска градина или в училище-всичко е едно и също,няма оправия!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #142 -: Ноември 11, 2011, 22:45:55 pm »
а синекод давала ли си й?
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #143 -: Ноември 11, 2011, 22:48:00 pm »
Аз съм без сливици и съм точно като твоята дъщеря. Бухам с месеци. Много ми помага синапено семе с мед, но незнам за детенце става ли.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #144 -: Ноември 11, 2011, 23:07:27 pm »
След като ми извадиха сливиците на 12 години, постепенно всеки вирус започна да се превръща в ларингити и жестоки кашлици.Много ми помага при спазми по една лъжичка от разбъркани масло и мед,към тях може да се добави и синапено семе.
Да се оплача:,малчо е с жестока гъбична инфекция на крачетата точно до дупето.Опитва се да се чеше и хленчи постоянно. Изглежда е следствие от експеримента ми с памперси на Babylove от DM или на Clever от Billa...За капак хремяса....

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #145 -: Ноември 11, 2011, 23:12:23 pm »
Инке, не е от Babylove. Ползвала съм ги и аз, и други съфорумки. Нямам никакви забележки.
Да се оправяте бързо!

Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #146 -: Ноември 11, 2011, 23:19:12 pm »
Да, и аз преди съм взимала инцидентно и си бяха наред...Сега взехме един пакет и откакто го почнахме системно, малко по малко цъфна проблемът...Клевър-а доста отдавна не сме го ползвали, пък и е толкова отвратителен, че само в краен случай няколко пъти съм го слагала...Знам ли!Може памперсите изобщо да нямат общо с "печурките". Благодаря за пожеланието! Дано наистина бързо се овладее ситуацията,че гъбичките са много неприятни и упорити...

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчев
« Отговор #147 -: Ноември 11, 2011, 23:43:29 pm »
Pimi, и Ивана яде неща с яйца, но днес на теста излезна, че е алергична точно към яйце.

Аз да докладвам как мина теста за алергиите. Изследваха я за 43 неща. Някакъв панел за домашни ( прах, кучета котки хлебарки и тем подобни), някакъв панел с 10 най-често срещани ( мляко, яйца, соя, житни, фъстъци...) и после отказах сезонните, а настоях за повече храни и ми дадоха да избера от един дългъ списък с какво я храня. Избрах 23 други. Много леко мина. Тя седеше в мен и те и писаха по гърба и после я боцнаха. Плака много мъничко и май повече от страх, защото както излезнаха сестрите и спря на момента. За единичните, които избрах, я боцнаха по отделно, но две сестри го направиха за по-малко от минута. А готовите им панели за домашни и най-често срещани бяха направо с едно боцкане с нещо, на което са и десетте. После се чака 15 минути и се гледа реакцията и после изчистиха със спирт каквото са писали и я намазаха с хидрокортизонов крем,за да не я сърби и това беше всичко.

Те мерят реакцията по големина от 1 до 4 ( 4 е най-силното) и тя имаше 3 само към яйце.   Имаше 2 към круша, телешко, домат и още няколко неща и 1 към още няколко, но общо взето нищо фрапиращо. Лекарят каза да ограничим яйцата и телешкото ( да яде повече пилешко), но не е задължително напълно да ги спирам - примерно палачинка може да яде, защото в нея основното не е яйце, но пържени яйца не може.  При това положение не знам какво да и променям в диетата, тъй като тя никога не е яла яйца ей така. Веднъж хапна жълтък и се обрина и от тогава не съм и давала чист жълтък и въобще яйца по отделно. Каза също, че е вероятно малко по малко да ги израсте и догодина като отидем там повечето да ги няма. И се съгласи с мен, че вероятно наблюдениета ми били правилни и има сезонни алергии.
« Последна редакция: Ноември 11, 2011, 23:52:01 pm от Bobbie »


  
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #148 -: Ноември 12, 2011, 02:12:30 am »
Боби,като малка бях с постояни алергии към какво ли  не :) Днес се изрина от яйца а на другия ден от месо.Интересното беше 4е веднъж мога да ги ям без проблеми а след това не :) С годините пове4ето из4езнаха и в момента единственото което ми е останало е , ако ходя на шопинг и меря панталони , краката ми веднага ме засърбяват . Другото което открих за себе си са акараите по матраците! Матрака ми трябва да се по4иства по 4есто ина4е запо4ва да ме сърби на всякъде.
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #149 -: Ноември 12, 2011, 04:25:15 am »
Боби,като малка бях с постояни алергии към какво ли  не :) Днес се изрина от яйца а на другия ден от месо.Интересното беше 4е веднъж мога да ги ям без проблеми а след това не :) С годините пове4ето из4езнаха и в момента единственото което ми е останало е , ако ходя на шопинг и меря панталони , краката ми веднага ме засърбяват . Другото което открих за себе си са акараите по матраците! Матрака ми трябва да се по4иства по 4есто ина4е запо4ва да ме сърби на всякъде.
Да, това за акарите е кофти. Аз, когато мъжът ми излезна алергичен, сложих покрития срещу тях на матраците, а сега на Ивана матрака не може да попива нищо, нали е бебешки матрак, та не събира прах. Това което казваш за панталона - аз се сетих, че Ивана като се обрина по краката беше с ново клинче. Аз пера всичко преди да го сложи, ама де да знам, може нещо материята да я е дразнела.


  
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #150 -: Ноември 12, 2011, 18:00:59 pm »
Инке, с какво мажете гъбичките? Ние имахме такъв проблем по дупето и се реши много бързо с Имазол - антимикотик е.
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #151 -: Ноември 13, 2011, 13:34:35 pm »
а синекод давала ли си й?

Да,Стефи,давала съм,даже днес и него и включих на собствена глава.Надявам се поне той малко да облекчи кашлицата и да я стопира.От многото напъване и гърлото я боли.
В сряда сме на преглед при личния,каза че ще ни изпрати на алерголог във Варна в св.Марина.
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #152 -: Ноември 13, 2011, 19:09:20 pm »
Пими, не ходите ли и вие при Петришка?
*
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #153 -: Ноември 13, 2011, 20:39:27 pm »
Пими, не ходите ли и вие при Петришка?

Мими,не сме ходили все още.Събирам мнения.
Re: Втора ноемврийска седмица, дано е слънчева:)) 07.11.- 13.11.
« Отговор #154 -: Ноември 13, 2011, 23:15:48 pm »
sixsense, точно с "Имазол" мажем два пъти дневно,мием само веднъж, бършем с намаслени кърпички на "Себа Мед" и през останалите пъти с бебешки крем с високо съдържание на цинк, за да поддържа кожата суха, защото гъбичките обичат влажно и топло. Вече започва да има ефект- избледняват.
А при вас от какво се получиха?

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.