0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #80 -: Октомври 20, 2011, 11:53:36 am »
амииии то за това е "аутлет" :lol: :lol: :lol:Демек,намалени колекции!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #81 -: Октомври 20, 2011, 12:01:41 pm »
Добър ден от слънчев Пловдив,направо не ми се стои в офиса,но нямам избор.За шофирането аз изкарах изпита есента на 2005.Тогава още изпитите бяха 2 в един ден.Сутринта взех листовките и следобед кормуването.Тогава имах голяма не сигурност със съединителя и изпитващия ми каза колежке ви тази газ така я подавате или нищо или с кофата  8O,голям смях ми е сега , но тогава не беше.Сама се организирах за курса,сама на изпита,съпругът все зает беше.Метнах се веднага на една лада самара и беше голяма емоция с тази кола,после я бракувахме,че купето много ръждяса,родих и зациклих с карането.Преди месеци се сдобих с лична кола и на светофара до вкъщи,два светофара не можах да потегля,яко вцепеняване и милото вика ооооооооооо ми ти си била за автоматик и аз така ли мерси за подкрепата.Без той да знае,с баща ми на паркинга на Джъмбо (че доста пуст) яко тренировки,отпуснах се и ела ме виж сега спирка нямам.Мисълта ми е ,че при мен всичко беше в главата а от там и цялото ми тяло беше като дърво.Според мен е много важно инструктора да е спокоен и да усеща човек подкрепа от близките.При мен милият ми татко успя да се предразположи и аз се отпуснах,ако чаках на съпруга и до сега да не карам :).
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #82 -: Октомври 20, 2011, 12:03:34 pm »
marmotche  благодаря ти. Вчера ми казаха на прегледа, че обикновенно при малките деца често се наблюдава далекогледство и се израства. Не сме говорили още за очила, на 1 ноември ни е втория преглед при разширени зеници и тогава ще кажат. Те и сега имат занятия и доста наблягат на книжките. Догодина е предучилищна, трябва да и е комфортно, няма как.  Искам само да те питам, ако и дадат очила и ги носи само когато пише и чете, достатъчно ли е, защото на мен през останалото време ми пречат. Да го кажа по друг начин, ако не ги сваля ще и помогне ли да намали диоптъра или ги слагаме за да премахнем дискомфорта при четене? И друго искам да питам, атропин 0.5 % сутрин и вечер по 1 капка ли сте слагали и колко време държа с пръст слъзния канал, защото вчера лекарят каза 1 час, което за мене е безумие  8O Кой ще ти седи час на едно място...и как реагира детето с капките. Бяхте ли на градина, трудно ли му беше. Тя вчера като се опитах да и обясня, че ще и е трудно се уплаши и цяла вечер обяснявах, че ще си вижда, просто малко ще и е разфокусирано и по-трудно. Голяма паника я обзе... Изобщо и мен ме обзе паника  :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #83 -: Октомври 20, 2011, 13:07:17 pm »
Лиде,Ива беше предучилищна когато сложихме очилата.И ма мен тогава ми обясниха че се израствало това далекогледство,но тя много бързо си свикна с очилата и си ги носеше постоянно.Казвам носеше,защото после в училище във втори клас започнаха да и се подиграват.Сега със зор,но ги носи,поне пред компютъра винаги е с тях.Според мен за да има ефект трябва да се носят постоянно.
Отностно атропина на нас ни го слагаха в клиниката-3 пъти по 1 капка през 10 минути и след 40 минути засякоха диоптера.Можеби час-два след това детето вече си виждаше нормално.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #84 -: Октомври 20, 2011, 13:16:00 pm »
цветенце, пиши тук, като научиш за суперфит, интересувам се да си опресня инфото.

Вчера ходихме в магазин Най Най, но все още не са заредили зимните колекции - това се отнася за всички марки обувки, които предлагат. До другата събота чакат вече окончателно зареждане от всички производители.
Що се отнася до Суперфит, тази зима не са поръчвали изобщо от тях, поради по - високите им цени и по-слабото търсене. Имат едно единствено моделче останало, 28 номер, но било малко уголемено, в тъмно синьо, черно и сиво.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #85 -: Октомври 20, 2011, 13:19:25 pm »
Лиде,Ива беше предучилищна когато сложихме очилата.И ма мен тогава ми обясниха че се израствало това далекогледство,но тя много бързо си свикна с очилата и си ги носеше постоянно.Казвам носеше,защото после в училище във втори клас започнаха да и се подиграват.Сега със зор,но ги носи,поне пред компютъра винаги е с тях.Според мен за да има ефект трябва да се носят постоянно.
Отностно атропина на нас ни го слагаха в клиниката-3 пъти по 1 капка през 10 минути и след 40 минути засякоха диоптера.Можеби час-два след това детето вече си виждаше нормално.
Благодаря ти, по-голяма е Ивето, затова. При тях е на малки дози. 5 пълни дни, на 6 ден на преглед и след това за около 2 дни ми казаха, че се възстановяват...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #86 -: Октомври 20, 2011, 15:18:18 pm »
Мишанта, тъй като ти с тая книжка децата си ще возиш, за теб е най-добре да си минеш изпита когато си наистина готова, стабилна всеки път, и с пълна увереност, че си се справила - както от твоя страна, така и от страна на изпитващия. а не да си правите компромиси от рода на "само няколко недадени мигача". така че, не жали прекалено, а използвай есента за каране.

Джаме, аз и на самия изпитващ обясних, че не съм на 20 години,
за седна утре и да шофирам качила двете си деца на задната седалка.
Просто не съм нито толкова безразсъдна, нито безпочвено самоуверена!
Ценя живота им повече от всичко друго и ще добия достатъчно опит
за да сторя това...ако ще да ми отнеме и година време!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #87 -: Октомври 20, 2011, 16:27:23 pm »
lidia, разширяваме зениците на Дани веднъж на 1.5 години, винаги е по схема, подобна на тази на pimi. Лекарката капва на всеки половин час, 2 или 3 пъти, след още половин час мерим. И след няколко часа е ок.

Преди да намерим нашата лекарка, бяхме попаднали в център по зрение Пашев. Там детският офталмолог даде атропин, те ми го разредиха като за бебе, на 6 месеца беше тогава Дани. Капех 3-4 дни сутрин и вечер, после мерихме. Притисках слъзното каналче само докато капя самите капки, да не се оттекат нататък, и може би още 4-5 мин, повече беше физически невъзможно. Обаче не вижда никак добре през това време детето, и според мен, трябва да си е при теб през това време. не знам как ще се справи на градина.

И на двете места, през 2 месеца измериха еднакъв диоптър, по двата различни метода за разширяване на зениците.

А за очилата: не знам дали да се носят постоянно. Дани ги носеше винаги, когато беше с +3, после с +2 диоптъра на очилата. При +1, вече сам искаше да ги свали при игра и си ги търсеше за рисуване, разглеждане на книжки... Предполагам, защото когато корекцията е малка, очите са затормозени само при постоянно усилие да виждат нещо наблизо. Аз самата имам под 1 диоптър на далекогледство и на двете очи, изпитвам някакъв дискомфорт само при дълго четене, тогава си слагам очилата. Но иначе не са ми нужни. Абе с 2 думи, ние хубаво си обменяме опит, но най-добре да си слушаме лекарите. Питай си офталмолога как е добре да ги носи Моника. Дано дискомфортът е минимален за нея.
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 16:29:35 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #88 -: Октомври 20, 2011, 16:37:40 pm »
Лиде, на НиколАта му разшириха зениците на 1 година и половина. Истината е, че събрахме клиниката и двата съседни блока, аз го държах, сестрата седна върху него, а доктора му държеше главата, но в  крайна сметка се успя  :wink:. Капките се капнаха на 3 пъти през 20 минути. Сега ми е смешно като си спомня баталните сцени, ама тогава ми идеше да си грабна детето и да ме няма от там.

Препоръчвам горещо д-р Лолова. Страшно мила и внимателна е, много е подробна и може да се разминете без разширяване на зениците. Казвам го, защото когато слагахме на Нико очила, д-р Топов определи диоптъра с гореописаното разширяване на зениците. Седмица по-късно  д-р Лолова посочи абсолютно същия диоптър (6 и 6 и половина)без да разширява зениците.


ПС
не мога да се сдържа  :witch:. Месец преди случката прехвалената д-р Чернодринска каза, че "Младежът няма никакви проблеми с окото - пишем го с прави очи"
В очакване ....
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #89 -: Октомври 20, 2011, 17:33:19 pm »
Привет и от нас! :)

Лидия, да се изкажа и аз за очилата и атропина... На Стефан му капахме 3 дена сутрин и вечер по 1 капка атропин и на четвъртия капнахме сутринта и следобед бяхме на преглед за определяне на диоптъра. За самото капане доктор Димитрова ми каза като капне капката да задържа окото отворено за 3-4 секунди. Стефуняка е с 9 диоптъра далекогледство на едното око и 7 на другото. С капките не мисля, че не е виждал, дивееше по същия начин както и преди да капем.

И сега да си го похваля, че свиква много лесно с очилата, за сега само следобед като се прибере от ясла ги слагаме, но от събота ще ги носи целодневно. Аз дори не тая надежда, че ще ги махне при тоя диоптър, но и малко да смъкне ще съм доволна. Иначе горкото дете се оплака на дядо си, че хем е пират (закриваме му окото за 2-3 часа) хем имал 'чила.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #90 -: Октомври 20, 2011, 18:19:51 pm »
Да целунете "горките деца". Какво да се прави, отсега се налага да свикват с вида на интелигент  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #91 -: Октомври 20, 2011, 21:55:46 pm »
хайде сега, нещо против вида на интелигент ли имате :P
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #92 -: Октомври 20, 2011, 23:51:40 pm »
За очилата.
Аз съм късогледство от 5 клас. Много ги мразих тия очила, ама много. Никой не ми се е подигравал, ама много ги мразех. Ревах толкова много като ги сложих. Исках лещи, нашите ми обясняваха, че трябвало да стана на 18 за лещи. Май ме лъжеха, за да си нося очилата и да не страдам. На 13 години се троснах на майка ми, че искам лещи, отидохме в клиниката зад Принцес и за 24 лв. си купих лещи. От тогава се родих и очила не съм слагала.Имала съм инциденти с лещите, разбира се. Тогава попитах лекаря пред майка ми, каква е минималната възраст за лещи и той ми каза, че има пациент на 4 години, който се е научил да слага лещи по-бързо от възрастните. Сега домашните ме врънкат за очила, може и да си купя някакви за дните когато съм си в нас. Или очила за компютър. Ще видя. Обаче ако се наложи Ники да носи нещо и да коригира късоглество, ако поиска лещи, няма да го спирам.
Обаче лещите са само за късогледство мисля.
[/url][/url]
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #93 -: Октомври 21, 2011, 10:55:55 am »
Лиде, на НиколАта му разшириха зениците на 1 година и половина. Истината е, че събрахме клиниката и двата съседни блока, аз го държах, сестрата седна върху него, а доктора му държеше главата, но в  крайна сметка се успя  :wink:. Капките се капнаха на 3 пъти през 20 минути. Сега ми е смешно като си спомня баталните сцени, ама тогава ми идеше да си грабна детето и да ме няма от там.

/quote]
Абсолютно същата сцена изживяхме и ние, само дето Мия беше на 1 година тогава. Аз обаче не съм съвсем убедена при такъв батален преглед доколко точно може да се определи диоптър. От друга страна Мия изобщо не пожела да сложи очилата, въобще не свикна с тях и до ден днешен не мога да разбера има ли нужда да ги носи или не. Сега вече като е по-голяма и по-спокойна при прегледите, ще я заведа да й направят по-обстоен преглед, да й направят и компютърно изследване и т.н. И ако сега вече потвърдят, че трябва да носи очила, ще се борим да ги сложи.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #94 -: Октомври 21, 2011, 13:24:40 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2051531/Caught-camera-Toddler-makes-great-escape-crib-twin-brother-looks-destroys-evidence.html

скивайте тука какво става и имайте едно наум - особено майките на бебета-близнаци!  :lol:

цъкнете направо на видеото в края на статията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #95 -: Октомври 21, 2011, 16:15:15 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2051531/Caught-camera-Toddler-makes-great-escape-crib-twin-brother-looks-destroys-evidence.html

скивайте тука какво става и имайте едно наум - особено майките на бебета-близнаци!  :lol:

цъкнете направо на видеото в края на статията.

Ух, като гледам и ми става страшно. Моята кокона замята крака няколко пъти, но за сега без успех. Като си помисля, че скоро сигурно ще успее, настръхвам. Иначе пробва и обратния вариант, от вън на вътре. Не се получи  :lol:.
     
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #96 -: Октомври 21, 2011, 16:33:09 pm »
олеееееееее аз изпаднах в ужас, онзи ден влизам в стаята и заварвам вяра илиза от креватчето
хванах я точно преди да падне на земята, беше единственото ми сигурно място
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #97 -: Октомври 21, 2011, 16:52:44 pm »
по тази причина смених кошарата с нормално легло  :lol: играта беше излизане "пожарникарската" и влизане със скок, с главата надолу, от дивана, който беше долепен до кошарата
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #98 -: Октомври 21, 2011, 17:35:45 pm »
А аз заради влизането с главата надолу спрях да поставям решетката между спалнята и кошарата. Не само това ами понеже нашата кошара е плитка взе да се опитва да прекрачва решетките. И двете. Пък от едната страна е под все пак. Та за да не си създава вредни навици и да не бърка къде може и къде не, я свалих едната.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #99 -: Октомври 21, 2011, 18:36:14 pm »
Благодаря за споделеното. :) Вени, Моника за разлика от теб иска очила. Пред доктора толкова артистично охкаше, че чак аз и повярвах, че толкова много я болят очите  :lol: Само се чудя защо при нас 5 цели дни с тоя атропин...както и да е, на 1 ноември е прегледа, ще си я оставя в къщи, едва ли ще я пусна на градина. Тя е свикнала да гледа мен с очила и ги има като екстра за четене, не като нещо лошо  :lol:. Така, че в това отношение поне нямам проблем  :) За капките се притесни, като разбра, че трудно ще вижда и все това ми говори. Ще си седим двечките да не се притеснява.

Jam и Мони така правеше, затова и махнах решетката дали имаше и годинка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0