0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« -: Октомври 17, 2011, 08:41:48 am »
Добро утро!Здрава и спокойна да е предстоящата седмица за всички семейства!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #1 -: Октомври 17, 2011, 12:35:38 pm »
Добър ден и от мен.Успешна и здрава седмица на всички.Миналата седмица ни премина празнично покрай рождения ден на малката,първо в градината после парти с приятели.Страхотни попадения в подаръците, и много щастие при Борето.Сега се стягам за една командировка и хубавото е,че отивам на топло (+30 някъде :)),но все пак ще успея да гласувам и излитам.Хубав ден !
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #2 -: Октомври 17, 2011, 13:24:19 pm »
 Delica честит празник, здраве и усмивки ви желая.
Ники, сигурна съм, че ще е голямо забавление.
Дано тази седмица е по-топличка и слънчева.  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2011, 13:48:25 pm »
Успешна седмица на всички и бъдете здрави!

Стефи, Джам, ходихме да търсим тези обувки Суперфит, но явно вече не са там - прегледах всяко магазинче м/у Френската гимназия и Попа, но имаше единствено един магазин с обувки за възрастни и някакъв детски с френски стоки, в който имаше ботушки, но по 400лв :lol: :lol:

Стефи, и друго да питам - с Мармотчето ме бяхте водили навремето в едно фирмено магазинче за детско бельо на Мимоза в Редута, дали още съществува - имат сайт, но там е упомент само един магазин, в Пловдив.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2011, 13:55:52 pm »
tzvetenze, и аз мога да ти отговоря за магазинчето на Мимоза -за съжаление отдавна вече го няма. И аз им бях редовен клиент, но уви затвориха преди доста време. Обаждах се да проверя за силанизирането в един от кабинетите, посочени в сайта, който Джам даде. Обясниха ми, че още сме малки за тази процедура. Детето първо трябвало да има вече постоянни зъби. При нас още няма никаква индикация за позтоянни. Предвид късното поникване на първите млечни, вероятно и постоянните ще ни изникнат по-късно.
Хубава седмица на всички.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2011, 14:30:20 pm »
цветенце, намерих името на магазина:

МАГАЗИН "НАЙ-НАЙ"
адрес: София, бул. Патриарх Евтимий 25
бул. Акад.Иван Евст.Гешов 104

телефон: 088 8588809/ 0886 338887 (не знам дали е актуален)

иначе, Суперфит имало в майтойс, погледнах, но цените на ботушките са около 65-70 евро без доставката и не си струва.



"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #6 -: Октомври 17, 2011, 14:52:36 pm »
Мешко, мерси, как не се сетих да те питам вчера :wink: Жалко, че го няма, но поне да знам да не се разкарвам. Наистина им е много хубаво бельото, среща се тук таме по други магазинчета, но не в такова разнообразие от модели и номера, както беше във фирмения им магазин.

Джам, и на теб благодаря за координатите! Пак ще ги търся!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2011, 16:02:00 pm »
Здрава и спокойна седмица и от нас:)

Утре е операцията на Никол. Днес минахме успешно всички прегледи:)
Попаднахме на много добра педиатърка и Ники изобщо не плака. Даде да я преслушат, прегледат:)
В четвъртък бяхме на детски кардиолог. Няма нищо тревожно а шума, който госпожата от Окръжна болница е чула е този от циркулацията на кръвта, който имали всички деца поне до 3-4 години. Така ми обясни д-р Шивачев (детски кардиолог в Терапията), когото препоръчвам с две ръце но дано на никой не му се налага.

Голяма буря има във Варна. Прибрах се мокра до коленете и сега ще се попаря в банята като ваксина против настинка:)

Бъдете здрави:)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #8 -: Октомври 17, 2011, 16:08:27 pm »
телефон: 088 8588809/ 0886 338887 (не знам дали е актуален)

Актуален е! Обадих се, нещо съм ги подминала в събота, без да ги видя.

А някой пробвал ли е тези полски обувки и ботушки Emel? Магазинът е в Гео Милев, цените изглеждат много прилични.
http://www.novobebe.com/page-3/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B8_%D0%B8_%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BE%D0%B1%D1%83%D0%B2%D0%BA%D0%B8-bg-38.html

Лиско, успех утре, мила! Силни прегръдки за смелата Никол!
Наистина голяма буря във Варна, огромният бадем в двора на нашите се е разцепил на две, за щастие няма поражения и пострадали.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #9 -: Октомври 17, 2011, 16:12:13 pm »
цветенце, пиши тук, като научиш за суперфит, интересувам се да си опресня инфото.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #10 -: Октомври 17, 2011, 16:12:41 pm »
Лис, дано всичко мине успешно, и да не я боли много :(

Тази сутрин Крис се събуди с хрема, впръсквам му стеримар, но ще изчакам до утре, ако не мине, ще извикам доктора :(

Каква зима ни хвана, дано се пооправи това време, че да излезем малко на разходка :)


*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #11 -: Октомври 17, 2011, 16:22:25 pm »
Здравейте от бурна Варна!
Ние сме си в къщи, чакаме да отмине бурята. Дано Вики се стабилизира, че гледачка вече нямам и с болнични не знам до кога ще ме изтърпят.
Лис, много стиснати палци от нас!!! Всичко ще е наред!!! Аз също съм много доволна от д-р Шивачев и като педиатър! Спаси ни от болница и много бързо се оправи Вики!
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #12 -: Октомври 17, 2011, 18:20:02 pm »
Лис, стискам силно палци за утре! Вярвам, че всичко ще мине добре и нещата ще се наредят!

И при нас е студено, ветровито и гадно. Мразя я тая зима, не можем да си подадем носовете навън. Казват уж, че в сряда ще се е пооправи времето. Дано, че да излезем малко на разходка като белите хора. То тука направо ни удави....

Весела и здрава седмица пожелавам на всички!
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #13 -: Октомври 17, 2011, 20:02:46 pm »
Лис, стискам палци!
Весела и топличка седмица на всички.
Аз днес захраних младежа с кисело мляко. Чудих се два месеца каква марка, накрая му дадох това,което аз ям от 1 година - Домлян. Много му харесаха първите две лъжички, няма реакция за момента, утре ще видим и ако няма реакция, ще дам четири лъжички :)
Все пак направихме две разходки по 1 час и сутринта и следобед.
[/url][/url]
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #14 -: Октомври 17, 2011, 20:24:30 pm »
Лис,стискам палци всичко да е наред!
При нас времето е повече от ужасно-дъжд,вятър абе гадна работа.Слетобяд обявиха бедствено положение и децата утре не са на училище!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2011, 21:51:55 pm »
Лис, стискам палци всичко да мине бързо и леко! И най-вече да има желаният резултат!

Делица
, искрено ти завиждам за командировката на юг.  :)

Хубава седмица и от мен! При нас времето е студено, но слънчево. Доволна съм.  :D

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2011, 22:34:25 pm »
Добър вечер и от нас  :)
Хубава и усмихната седмица ви желая, здраве и само здраве  :)

Лис, успех утре! Стиснати палци и от нас!  :bighug:

Днес у нас беше меко казано лудница. Сутринта се събудих, усещайки че нещо пръска върху челото ми. Скочих като попарена. Посредата, над прозореца, тече вода на струйка и като стигне до перваза - пръска. Цял ден там се стича вода, не мога да сварвам да слагам кърпи и дрехи - напълних с прогизнали такива едно корито в банята. Мокро е всичко - тапетите около прозореца, килима около половин метър, под килима една пътека, панела е мокър вече.
Не можахме да излезем в тая буря с Диляна за кухнята й. Готвих у дома, имах и друга работа в кухната. Разопаковах и багаж, че снощи късно се прибрахме от село. Притичвах между спалнята, кухнята и хола, където пък е сама малката.
Надвечер ми прилоша и се усетих, че цял ден не бях хапвала нищо ... Само едно кафе сутринта си направих  :oops:

Дано скоро спре тоя дъжд ...  :(

Хубава вечер на всички!
« Последна редакция: Октомври 17, 2011, 22:36:19 pm от Eли:) »
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2011, 22:52:08 pm »
Лис...стиснати палци и от нас. Всичко ще бъде наред...и ти го знаеш!  :wink:

За наводнена Варна...нищо не знам, не сме излизали от два дена, но входа ни целия наводнен, пред вратата се събира една голяма локва и почна да тече под прага на вратата и коридора ни леко и той подгизна  :?, абе ужас пълен  :?
тъкмо преди малко моя мъж излезе да разходи кучето и добре, че не се заплеснах много пред компа и се осетих, че нещо много се забави  8O, за всеки случай стоях около 5 мин на домофона да натискам копчето, ама никой не се чуваше.....притесних се, да не би в асансьора заседнали.......слязох долу и ги виждам навън пред вратата горките мокри, домофона изгърмя и ни приема, не предава....и те не могат да влязат, добре че се осетих....иначе не знам  8O
иначе хукнах по домашни чехли и познайте как се върнах, цяла подгизната барабар с чорапите......... :lol:, а това е само във входа  8O.....навън не ми се мисли какво е... 8O

На всички топла и здрава седмица от нас! :D
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #18 -: Октомври 18, 2011, 07:26:32 am »
Лис мисля ви, моля се...
С вас сме с душа и  :heartbeat:
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #19 -: Октомври 18, 2011, 07:39:13 am »
Петина, ще ви мисля- желая бързо и позитивно преминаване на нещата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #20 -: Октомври 18, 2011, 08:51:09 am »
На Лиско и малката Никол много положителни мисли и от мен.Всичко да мине добре и да даде желания резултат.
Лиде благодаря за пожеланията :)
Пловдив за сега се размина с екстремно време,студено е но не вали.Дано скоро и по черноморието нещата утихнат.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #21 -: Октомври 18, 2011, 08:52:34 am »
Лисе,стиснати палци и от нас днес!Успех!

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2011, 09:03:02 am »
Лисе, много стиснати палци и от нас.
Като чета какви бури и наводнения описвате, направо ме е срам, че мрънкам от времето. Но ми е много, много студено, както винаги и с годините става все по-зле :lol:. Детето обаче се чувства добре и не личи да ѝ е студено. То и няма как да проверя ни ръце, ни носле, ни врат - те моите ледени. Но тя е здрава, аз сополива ама ще се оправя ..... май месец. :D Днес студ не студ ще мръднем малко навън, поне в двора, че то само му се скача на детето.
Пожелавам ви по-топли дни от утре и здрави деца и мами.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2011, 09:03:15 am »
 :)Добро утро от снежен Шумен.
Така вали сняг, сякаш е Коледа :lol:

Ели, дано решите проблема с наводняването, много неприятно, хем мокро, хем студено...

Аз пак съм в чуденка, нали съм доста зиморничева, и сега тези стайни Т от 22-23С  които поддържаме, ми се виждат ниски, все ми е студено, и не мога да преценя как да обличам Крис. Все се притеснявам да не му е студено :?

Хубав ден на всички! :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2011, 09:15:11 am »
Лисе, стискам палци и се моля...

Голямо чудо във Варна.  :(
Аз утре ще водя Мони на профилактичен преглед за очичките. Записахме час в клиниката. В края на миналия месец поисках направление. Педиатърката ни беше станала нагоре с деликатното място и ми се озъби, че видиш ли тя дава направления по преценка. В края на месеца нямала вече. Какви и били оплакванията, та да я прати на очен  8O. След като дадох надълго и нашироко отчет, получих мълчание. В началото на този месец се появих и помолих отново за направление, даде ми се с усмивка. Чудя се, кога ще нацели и моето деликатно място да е в позиция нагоре от сутринта и ще си го отнесе...

В нас държа топло. Обичам навън да вали сняг и да вее, а аз вътре да се разхождам по пижама... :oops: Моника и тя все тича гола или по пижама... 22 градуса няма да ми харесат със сигурност  :oops: Климатика е пуснат на 24 градуса и ни е добре.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2011, 09:29:29 am »
Лис, кураж, всичко ще мине и замине, а малкия бяс ще е добре :)

Абе студеничко си е, не сме се климатизирали още, защото все пак температури от 5 градуса са добре, не като да е -10, но ни трябва време да свикнем :lol:
И в къщи е 23 градуса, аз се навличам със суитчър, но децата си ходят по тънки блузки само, не мога и пантофки да им обуя още, а Елена и чорапите си събува :lol:

В София днес и слънце има, дано на всякъде се оправя времето и да няма болни :)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2011, 09:41:44 am »
Здравейте момичета, Петя ме помоли да ви пиша ...
За съжаление, операцията на Ники отново е отложена, паднал е покрива на операционната...... :(
В петък ще се чуе с доктора да насрочат нов час.
Благодари на всички за положителната енергия, че я мислите и се притеснявате, каза, че ще се включи по-късно, като се посъвземе  :(
Хубав ден!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2011, 09:48:50 am »
Здравейте момичета, Петя ме помоли да ви пиша ...
За съжаление, операцията на Ники отново е отложена, паднал е покрива на операционната...... :(
В петък ще се чуе с доктора да насрочат нов час.
Благодари на всички за положителната енергия, че я мислите и се притеснявате, каза, че ще се включи по-късно, като се посъвземе  :(
Хубав ден!
:( Aз останах просто без думи. Паднал покрив на операционна...потресена съм.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2011, 10:21:58 am »
и аз исках едни палци да стисна тук за Никол,а то пак премеждия.Нямат край проблемите покрай тях. :(

 Ние в неделя кумувахме на наши приятели и още ни държи емоцията,страхотно весела сватба беше. :D

 Жорето си остана вчера без маратонки -изчезнаха от градината.Не са разменени с на друго дете(това в яслата ни се случи),защото бяха 5 деца ,а обувките - 4 чифта.Сега съм го завела с гуменки в студа,които са му и малки на всичкото отгоре. Трябва скоростно да търся зимни обувки ,ама каква ми е гаранцията,че няма да ги сполети същата съдба. :x
<br />
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2011, 10:28:56 am »
Божеееее, покрива паднал 8O - е нямам думи.
Продължаваме да стискаме палци на Никол и мама Лиса. И дано 3 да е на късмет и третия път да мине леко и безпроблемно всичко.
Стефи, права си за климатизацията. То от 28 на 10 градуса за 24 часа си е шок за организма. А за чорапките и пантофките - миналата година имахме такъв проблем. Пробвахме различни пантофи, но абсолютно всички с лепки ги събуваше, а после и чорапите. Първо реших проблема с чорапите като обух чорапогащник. Беше много смешна първия път като се опита да го свали с дърпане на чорапчето. Отгоре обувах най-тънките летни панталонки - да ми изглежда добре облечена. После открих пантофите с закопчалки и стана работата. Сега още е по чорапи и пантофи, прихваща я от време на време да ги сваля, но все по-рядко.
Иначе и нашия климатик е на 24 градуса, но термометъра долу показва 19. Абе и това ще преживеем.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #30 -: Октомври 18, 2011, 10:41:15 am »
Лис, хайде третият път вече ще е на късмет, няма начин! Представям си как са ти опънати нервите от това нелепо стечение на обстоятелствата, но опитай да не се ядосваш!

Зори, много мъчно ми стана като прочетох какво разказваш и си представих Жорето със стискащи гуменки в студа - как така ще изчезнат, откраднал ли ги е някой :( Охххх, що за народ.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #31 -: Октомври 18, 2011, 11:12:13 am »
Е не, честно, нямам думи и по двата въпроса :(
В тая болница само една операционна ли имат, егати.....
А за изчезналите маратонки, просто не знам какво да кажа, наистина...
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #32 -: Октомври 18, 2011, 11:17:14 am »
... не е истина  8O ...да искаш не можеш да го измислиш. Айде дано това да е последното премеждие. Стискам палци
В очакване ....
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #33 -: Октомври 18, 2011, 11:49:24 am »
Е не, честно, нямам думи и по двата въпроса :(
В тая болница само една операционна ли имат, егати.....
Отложили всички планови операции, само спешни щели да се правят...
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #34 -: Октомври 18, 2011, 12:02:38 pm »
Положението във варна изглежда наистина бедствено!! Много по-лошо е от колкото при нас,както обикновенно! :wink: даже не е училищен ден,така че никак не е странно ,че е литнал покрива на операционната или на някое отделение.Може и да не е само това,колкото и смешно да ми звучи,но нещата са си доста сериозни.Лис,ще стикаме палци и ние следващия път да нямате "технически" проблеми и нкарая всичко да е ок! Все пак,три за късмет,нали така! :lol:
Надувайте климатици,духалки и пълнете печките и камините с дърва! Не го дават скоро да се оправи,а топлината е важна не само за телата,но и за душите,нали така??? :D
/www.mamaibebe.com][/url]
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #35 -: Октомври 18, 2011, 12:18:59 pm »
Явно варненци още не са свикнали с водата тук :lol:, а какво да кажа аз, дето съм от южна България :)
При нас от северната страна на апартамента, откъдето идваше водата, цялата остъклена тераса е мокра-течеше и отгоре и отдолу. Гледам и на стената в кухнята чак избила влага 8O, дано няма мухъл зимата.
Прозорците са целите в конденз, особено в стаята, където са ми цветята. Зимата как ще я караме незнам.Дано да е само сега от голямата влага навън.
И климатика нещо не бачка както трябва - 3 мин.работи, 3 почива, на 26 градуса в стаята става едва 22-23, чакаме техника да го види.
Надувайте климатици,духалки и пълнете печките и камините с дърва! Не го дават скоро да се оправи,а топлината е важна не само за телата,но и за душите,нали така??? :D
Рачкони , и аз така мисля - пускам климатика, че по-добре пари за ток, отколкото за лекарства :wink:

На Лисана късмет следващия път, че то и напрежението не е малко! Да минава и заминава!
 

Без значение какво ти се случва и колко лошо ти изглежда днес, живота продължава и утрешния ден е по-добър !
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #36 -: Октомври 18, 2011, 12:23:51 pm »
Лис, егати и късмета! Третия път всичко ще е наред, да знаеш :)

Абе в София много студено бееее. Имам усещането, че е януари. Защото не съм свикнала ли, какво?
[/url][/url]
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #37 -: Октомври 18, 2011, 12:47:18 pm »
Лис, съжалявам, че е трябвало да се отложи операцията.  :?

А за маратонките какво да кажа - толкова се изродиха някои хора, че направо са загубили човешкия си облик.  :x

Пеше
, сигурна съм, че Елена вече може да си събува и чорапогащника.  :lol:


Приятен ден на всички!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #38 -: Октомври 18, 2011, 12:54:57 pm »
Може не амиии, може да те купи и продаде, както се казва :lol:
Снощи баща й вика - Ели, хайде тате, ела да подредим детската стая, а тя най-достолепно му отговаря - добре тате, ти започвай, аз след малко ще дойда да проверя какво си направил :lol: :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #39 -: Октомври 18, 2011, 12:58:55 pm »
Лис,  :bighug:
Няма спокойствие за майчиното сърце...
Дано следващия път всичко да мине както трябва!
Зори, оплачи се на директорката. Не може така, ти да не си намерила пари на пътя та да обуваш чуждите деца...
Думи нямам...
А у нас в кухнята си имам водна стена, а съм на 3ти етаж, на терасата - ниагарски водопад, стълбището и асансьора и те текат все едно си навън, трябва с чадър да ходиш из входа...
Снощи едни отводнителни системи сме правили с мъжа ми в кухнята, направо си е за патентоване. Не съм си мислила, че вътрешна стена на среден етаж може да тече така.
Добре, че се топлим на дърва, че ако чаках само на климатика, ще пукнем от студ.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2011, 13:03:46 pm »
Ех, Пете край нямаше мам*а му, без извинение  :?

Деси, ОТК го играе, Ели, а?  :lol:

Зори, много тъпо това с маратонките. На мен ми гепаха кърпите. Изчаках достатъчно дълго време, вече ще пиша съобщение на стената. Искам си ги пък, хвърлих толкова труд да ги направя точно такива каквито са. Буквички писах, прасчо пришивах.
И, пак кърпа по грешка може да се вземе /въпреки че никой няма този цвят с розово прасе и буква Б, ама/, ама маратонки  8O аз за едни чужди чорапи дето се озоваха на краката на Боян се притеснявах докато не си отидат при собственика... Не знам какво да кажа.

Варна, пък, се е превърнала в малка Венеция. У дома и хола протече  :D Вече даже отказвам да се ядосвам. Хиля се и се чудя как да опазя паркета. На пролет ще му мисля.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2011, 13:12:03 pm »
лелеее ама то вярно е бедствено положението във Варна 8O
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2011, 13:15:34 pm »
Пете,дано следващия път да е на късмет.По новините казаха,че във Варна са отложени всички планови операции.

Коки и Балчик прилича малко на Венеция,вода колкото искаш,добре че имаме баири и малко по малко се изтича към морето.До преди малко валя и страхотен сняг,имам чувството,че е Януари месец.
Ние снощи нямахме ток до 6 часа вечерта.С Ива се навлякохме с няколко фанели и елеци,че не се стоеше от студ по едно време.За течовете не ми се говори-само като погледна стените под прозорците в трапезарията и  ми се реве.
От цялата работа най-доволни са децата-обявиха днешния ден за неучебен,даже тайно се надяват и утре но май ще им се размине.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2011, 13:29:10 pm »
Деси, то и аз не съм сигурна, че тази година снаха ти няма да успява да събува чорапогащника. От вчера например е на мода събуването на клинчето. Майка ѝ зъзне - тя се съблича.
Много страшно изглежда във Варна - дано бързо се оправи. Но наводнените къщи не знам как ще се оправят.
За тока - снощи на 3 пъти спира при нас. Мъжа ми вика - "всички са включили нещо за топлене и .... мрежата не издържа". А ние още не сме сложили печката. То и въглища не сме купили още, че и тях ги увеличиха, тяхната кожа. Но на малката ѝ беше забавно да си гледа сянката и да прави бибиип на сянката на маминия нос :lol:.
Сега напече и направихме една кратка разходка.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #44 -: Октомври 18, 2011, 13:33:35 pm »
Aз преди две седмици взех раничката на Мони да подменя дрешките, с отварянето останах изумена. Извадих слипчета на нечие момченце 8O. Лелята объркала и ги прибрала на Мони в раницата  :lol:
Голями идиоти вече се извъдиха. Да откраднеш обувки на дете  :(.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #45 -: Октомври 18, 2011, 14:11:57 pm »
Еййй писах, писах и всичко изчезна   :(
Добър ден.

Лис, съжалявам за отново провалената операция. Край няма това напрежение у вас. Дано три е за добро!

За откраднатите маратонки, нямам думи.  :( Въобще за кражбите в яслите и детските градини. На племенницата ми също й изчезнаха някои неща. Много е неприятно. Как може да има такива хора, да крадат от дете. Що за пример? Как ще имат очи да го погледнат после, и какво, ще облекат тяхното с откраднатото ли?  :?

Аз изобщо не мога да търпя чужда вещ у дома, наскоро взехме фотоапарат назаем, ей Богу, сън не ме хвана, докато не го върнахме. И са забравяли вещи у дома, всичко сме връщали. И портмоне съм намирала, дядо ми, лека му пръст, тогава беше кмет в село. Отвори портмонето, откри човека /от съседното село/ и му го върна, както беше намерено. Да открадна не бих си и помислила, ама хора всякакви  :(

А наскоро зълва ми каза, че количката за кукли с куклата в нея, която подарихме на племенницата ми за първия й рожден ден, от близо 2 години била у някаква нейна приятелка. Дали я детето й да си поиграе /момче при това/, и още стои у тях, въобще и дума не ставало за връщане. А всеки ден са заедно, водят и децата си заедно на детска градина. Викам й, ами крайно време е да си я поискаш, след като тя не се сеща ... Пък и друго дете имате, и то ще си играе с нея. А тогава хвърлихме сума ти пари за тая количка с кукла, не е от китайските за по 7-8 лева.


Снощи пак почти не успяхме да спим, то вятър, то чудо, положението беше много зле. Цяла нощ тече вода, буквално над главите ни, мъжа ми преди да си легнем, добре че премести дивана малко по-навътре. Коритото на Диляна е пълно до половината с вода. Ужас беше. И тя не можа да спи, що пъти се буди и плака, но тая сутрин поспа до 10,30.
Съседките ми звъннаха да ме питат дали тече у нас. Викам то не е спирало от 2 дни. Едната от 1вия етаж каза, че чак у тях тече вече. Другата от 3тия, спалнята й наводнена. Вчера само ние от последните етажи се оплаквахме, днес пропищя целия вход. Не искали да събират пари, ама май ще се наложи, трябва да се прави целия покрив.
Добре че дъжда спря, снега също. Само вятъра пак е силен, но уж го дават да се оправи времето утре.

Хубав ден на всички  :)
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 14:14:40 pm от Eли:) »
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #46 -: Октомври 18, 2011, 14:29:38 pm »

Лисе, и аз ви мисля. Стискам палци днес всичко да е било като по вода!

Запис и от нас в седмичната тема.
Мъчат ни малко сополки, за щастие без Т-ри, кашлици и други гадости. Няма да пускам децата на ясла, мобилизирахме се малко с домашните. Дано да е за добро.

Нека седмицата да е маааалко по-топличка, а дечицата - по-здравички.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #47 -: Октомври 18, 2011, 15:07:30 pm »
Лис, такива са явно обстоятелствата! Не е било ден, какво да се прави,дано скоро мине и лесно да замине!
Явно положението в окръжна болница е бедствено. Обаждах се да водя Вики на лекар и педиатърката каза, че всичко било наводнено, наложило се да си тръгнат на обяд мокри.
Такова нещо във Варна наистина не помня! Ние сме на 2 ри етаж и от северната страна въпреки, че има хидроизолация имахме теч от стената, който събирахме до преди малко! Лошото е, че го видяхме късно и май е влязла вода и под ламината, който сложихме миналата година!
Не и върви на тая спалня и това е - миналата година комшиите ни наводниха още преди да се нанесем, тази година пък дъжда не ни пожали! Здрави да сме!
Дано познаят, че от утре ще има слънце, та да поизсъхне всичко!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #48 -: Октомври 18, 2011, 16:18:23 pm »
полезно инфо за прането в перални машини при ниска температура и бактериите:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2050239/How-washing-machines-familys-health-risk-Low-temperatures-mixed-loads-spreading-dangerous-bugs.html

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #49 -: Октомври 18, 2011, 16:25:41 pm »
мдам, хубав материал, ама как да сложиш препарат съдържащ белина на цветни дрехи :oops: иначе пера обикновено на 60 градуса, нямам големи поражения към момента де :lol:
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #50 -: Октомври 18, 2011, 18:06:40 pm »
Aз преди две седмици взех раничката на Мони да подменя дрешките, с отварянето останах изумена. Извадих слипчета на нечие момченце 8O. Лелята объркала и ги прибрала на Мони в раницата  :lol:
Голями идиоти вече се извъдиха. Да откраднеш обувки на дете  :(.
А пък при нас веднъж ми върнаха Мия обута със слипчета, така че Лиде има и по-тежки случаи. Ужасно е наистина това с обувките на Жорето. При нас поне обувки все още не са ни изчезвали. Засега само пижама и блузка.
Лисе, знам, че е много трудно, но вероятно си има причина нещата с операцията все да не се случват. Както казва една моя приятелка: "Да се молим да стане най-доброто, но без да го назоваваме." Кураж и търпение и много стиснати палци от нас.
<br />[link=http:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #51 -: Октомври 18, 2011, 18:26:57 pm »
полезно инфо за прането в перални машини при ниска температура и бактериите:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2050239/How-washing-machines-familys-health-risk-Low-temperatures-mixed-loads-spreading-dangerous-bugs.html


Ужас!Добре че си пера на 60 градуса и цветно и бяло.Хич не ме притеснява че цветното можело и да избелее.

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #52 -: Октомври 18, 2011, 18:30:10 pm »
Варна много е постарадала явно и тук имаше ексцесии и то с мен, но се отървах този път, на косъм бях. Много се уплаших, но съм жива и невредима.
Вървя си аз по главната улица и то ни с чадър ни без него. Обаче аз упорита, извадих най стабилният и вървя свита, бореща се със вятъра. Вместо да гледам какво се случва наоколо, вардя чадъра. Изведнъж, минавам покрай един строеж и като духва вятъра, металната ограда се разтвори като отваряща се врата и спря в чадъра ми, който този момент бях сложила пред мен. Толкова се уплаших, че треперих поне 30 минути. Друг път в такова време, по добре мокра от колокто ...

Ние също имаме много откарданти дрешки, пижамки, играчки, всичко от шкафчето ...  :x Но имахме и други куриозни истории,уж с изгубени/откарднати неща. Миналата учубна година нашият юнак, като се прибирали от двора през деня, си набутал в съвсем друго гардеробче маратонките. Добре, че отваряхме едно по едно, че да излязат. Друг път сменям пантофите и казвам на баща му, да вземе старите, а остави новите, е таткото прибрал маратонките. Ей богу, трябваше по пантофи да се прибираме, добре че ми щукна /щото си знам стоката/ и се обаждам на таткото и се разбра къде са.

Живи и здарви, другото ще се поправи.
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 18:31:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #53 -: Октомври 18, 2011, 19:11:15 pm »
В яслата сме нямали проблеми, но преди 3 седмици от градината се прибра единия с чужд потник - 10см по-къс от нашите. Занесах го и още си сед на шкафчетата отгоре. Но нашия не се появи. Ясно е, че децата са ги разменили като са се обличали, ама никой ли не вижда, че детето му е с по-голям потник... не че съм за потника, но ми е чудно, че не са забелязали този който върнах.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #54 -: Октомври 18, 2011, 20:03:21 pm »
Ние пък след вчерашния порой и наводнени улици, тази сутрин се "обзаведохме" и със сняг на парцали  8O Направо ми се стъжни! Предстои ми цяла зима да шофирам всеки работен ден Св. Влас - Бургас, но не очаквах неприятни изненади толкова рано. Отделно целият път е осеян с опасно наклонени и почти тотално повредени билборди. Слава богу, взе да се подобрява времето.

Лисо, мисля те. Какво да ти кажа вече не знам. Няма такава каръщина! Прегръщам те!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #55 -: Октомври 18, 2011, 21:28:27 pm »
Ех, Лисе, много трудно ви се получават нещата! Стискам палци скоро да се случи операцията и да е успешна! Ти си силна и страхотна майка и ти свалям шапка!

Дано се приключи с тези бури във Варна, че баща ми се върна днес от там. И той каза, че е страшно!

За кражбите и нахалното отношение на хората, нямам думи. Сблъскваме се всеки ден!

Аз съм много емоционална напоследък. Има хубави новини около мен и като цяло нещата са добре. Но, ми е много мъчно за сестра ми. Тя изгуби бебе преди няколко месеца, а отделно има и много сериозни здравословни проблеми. Трябваше да роди сега и и е много тежко. Дано бързо да успее да забременее пак и да е здрава!

Утре моето чакано съкрвище Никол прави една годинка. И това е, което ме кара да се чувствам най-щастливата на света! Днес двамата с баща и направихме много смешна торта. Абсолютно аматьорска е, но важното е да е вкусна, и най-вече беше забавно да я правим заедно  :lol:

Прекрасен утрешен ден ви пожелавам!  8)


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #56 -: Октомври 18, 2011, 22:29:59 pm »
маратонките се намериха. :DДядо на дете от друга група,го е обул с тях.Обаче всяка група си има отделни гардероби,а ние вчера проверихме навсякъде и даже нямаше подобни на неговите оставени.Как е решил да бърка в чужди гардероби и да взима чужди обувки,не знам .Че и децата вече са си големи,Жоро още в яслата си знаеше нещата.Изобщо съм с много въпросителни,но поне се намериха.
Иначе мислехме да говорим с директорката,да се измисли нещо - примерно ключ на шкафа и учителката да вади само обувките примерно.Питахме за приемното време,но взеха да ни обясняват,че това не се е случвало да се откраднат обувки и т.н. и така и не казаха,кога е.
 Раши,весел празник утре!Да ви е жива и здрава принцесата!
А на сестричката ти -много вяра и сили,дано скоро стане мама!
<br />
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #57 -: Октомври 19, 2011, 07:05:06 am »
Лиско, всяко зло за добро  :bighug:

Зори, Радвам се че са се открили. Може да са били подобни на техните и затова по грешка да са ги обули.
Александра имаше такъв подобен случай, само че тя беше виновната. Пролетта, в по-хладните утрини я водех с дънково яке. И една сутрин пак отиваме с него и като отварям шкафчето й, виждам друго дънково яке. Като го извадих видях че е абсолютно същото като на Александра, само че 4-5 години (на Алекс е 2-3). Явно и други майки в Княжево пазаруват от Джордж. И веднага ми стана ясно какво е станало - Алекс го е видяла някъде отвън на пейката и веднага го е прибрала в шкафчето си. Занесох на сестрата и се оказа, че детето и майката от предишния ден го търсили и те си мислели, че е откраднато. А Алекс просто е решила, че някой й го е извадил от шкафчето и тя бързо е поправила тази несправедливост. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #58 -: Октомври 19, 2011, 08:08:29 am »
Лисе, кураж и сила...на вас и на Варна бързо да излезете от тази ситуация!

Зори, радвам се, че загубеното се намери...

Раши, късмет за сестра ти, нека скоро се случи най-очакваното...
...иии  new_birthday на Никол...

Приключих с шофьорските упражнения за тази календарна година!
Неуспеха ми вчера беше потресающ...все едно
не бях аз я някой друг, изключителен идиот...
Това разбира се няма да ме откаже, но няма да е сега...
Получих няколко ценни урока и дано този опит ме научи
да не идеализирам хората, но грешките са си мои, друг не е виновен!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #59 -: Октомври 19, 2011, 10:31:56 am »
Хора, търся стерилизатор и сгъваема кошара за едни приятели, ще се ползва не повече от година, след това ще им дам нашата-дървена :oops:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2011, 10:43:35 am »
Мише, нищо непоправимо не е станало :wink: Ще се получат нещата, просто не се отказвай в никакъв случай!

Зори, възможно е наистина да е погрешка. На теб ти се струва странно, но на мен - не, като знам мъжът ми какъв е в това отношение :wink: Добре, че е Мончето да си знае обувчици, яке и прочие, че иначе кой знае и той как ще я доведе облечена вкъщи. Не може да им запомни дрехите и това е. Когато съм ги оставяла да ги гледа и се е налагало да ги облече и да излязат, и после ги пресрещам някъде навън, боже какви комбинации - Симона облечена с нещо окъсяло и по нея (защото е на Антон), а Тончо, горкия с нещо розово и женско (защото е нейно) :lol: Просто как не му прави впечатление не ми побира ума, ама ей на, има такива хора :)
Дори дрешките им стоят в отделни скринчета, не да кажеш да са общо в един гардероб.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #61 -: Октомври 19, 2011, 11:35:17 am »
Jam, много благодаря за статията. Аз правех около 80% от описаните грешки. Няма вече  :wink:

Раши, ЧРД на Никол и много по-добър късмет на сестричката ти!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #62 -: Октомври 19, 2011, 15:20:35 pm »
Хора, търся стерилизатор и сгъваема кошара за едни приятели, ще се ползва не повече от година, след това ще им дам нашата-дървена :oops:

Стефи, писах в "Борсата"...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #63 -: Октомври 19, 2011, 15:27:34 pm »
:)Аз реших, вече ще пиша след операцията, че то става смешно:)
Вчера не съм се ядосвала изобщо, защото само при мисълта, че този таван можеше да падне докато оперират някого, ми прилоша:) Добре, че е станало през ноща. Беше наистина много страшно положението в града. Сутринта бях сериозно уплашена докато се опитвах да стихна до болницата. Заобиколих много, защото покрай нас всички подлези бяха наводнени но се оказа, че и пътищата са не по-малко. Влизаще вода през праговете на колата и на 2 пъти ми изчезнаха токовете. Добре, че не угасна защото неможех да си представя какво щех да правя с Ники в ръцете. Аз, че щях да газя вода и да се излива отгоре ми ясно, но и тя щеше да е мокра точно за 10 минути. Слава богу, колата не ни предаде и ни закара до болницата.
Операцията когато тогава:)
Тъкмо сега ще поставим хепатитни, грипни и други ваксини:) Да използвам докато са здрави децата.

Раши, да е здрава малката Никол и весел първи рожден ден:)

Jam, много благодаря за статията. Аз правех около 80% от описаните грешки. Няма вече  :wink:
И аз така:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #64 -: Октомври 19, 2011, 15:33:04 pm »
Jam, много благодаря за статията. Аз правех около 80% от описаните грешки. Няма вече  :wink:

и аз, и аз... затова я пуснах...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #65 -: Октомври 19, 2011, 19:45:42 pm »
Хора, търся стерилизатор и сгъваема кошара за едни приятели, ще се ползва не повече от година, след това ще им дам нашата-дървена :oops:
:D Аз имам 1 излишен, който мога да дам. На Бертони е за МВ тези пластмасовите, но аз не го ползвам, защото моята МВ има грил и не се събира, ама кой да провери първо размерите :oops:
Та, сега ползвам на Чико, който е по нисък :)

Днес доста хайманосвахме, пълноценно целия ден  :), само се прибрахме в 14.00 да го нахраня, и пак навън :)

Мише, никакво отказване.....ще станеш шофьор  :)като не тази година, догодина :)
Раши, честит 1ви рожден ден на Никол, да расте весела и щура :lol:

Лека ви вечер!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #66 -: Октомври 19, 2011, 19:56:55 pm »
Бях пропуснала този линк от Джам, но аз придвидливо пера всико на 60 градуса, хавлии и чаршафи на 70. Нищо им няма на дрехите, пера с Ариел.Мислила съм го това с мръсотията, че при 30 градуса, по скоро се освежават, но не и изпират, та радвам се че придвдливостта ми е полезна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #67 -: Октомври 19, 2011, 22:13:46 pm »
Брейв, благодаря, ще взема от мишето стерилизатора :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #68 -: Октомври 20, 2011, 06:23:03 am »
Мише, не се ядосвай. И на най-добрите се случва. Един изпит е 50 % късмет и 50 % знания. Така, че не си мисли, че грешката е в теб.

Няма да забравя, на един изпит от 28 въпроса бях научила 26. Всеки си тегли билетче с два въпроса и трябва да пише и по двата. По единя дори да е ужасно изчерпателен, не става. Да беше една доцентка пред пенсия. Падна ми се един от двата въпроса които не бях чела  :lol: и и казах, ако ще устно да пита на целия материал, или да ми намали с 1 оценката и да ми смени въпроса, нтц. Запъна се и каза, че нейната политика е такава, че компромис не прави... :lol: Колегите умряха от смях. Другите чели недочели там, драснали нещо, вързаха тройките, а аз си получих двойката. На следваща дата си научих и двата въпроса и си взех изпита, ама не е там въпроса  :lol:
Та щом зависиш от някой друг в момента, не се знае накъде ще го отвее вятъра и как ще се развият нещата, стискай зъби и смело напред.

На мен вчера ми набоцкаха последния АБ. Ако не се скова пак де. Дано това да ми е.
За сметка на това цяла нощ не съм спала, събудих се в 3:30 и станах в 5. Сега си варя чай от маточина, малко да ме поотпусне. Вчера водих Моника на профилактичен преглед за очичките. Както и предполагах, Далекогледство 0.9 и 1. Тъпото е, че при децата няма как да не разширяват зениците  :(. Споням си на кумата детенцето, тя милата нищо не виждаше 3-4 дни. Кошмар. Записахме час за 1 ноември, ще си взема болничен и ще си остана с нея в къщи. 
Имаме ли профилактични прегледи по касата за деца под 5 годинки и на каква възраст трябва да се правят. Нещо бях чела по въпроса, но не помня със сигурност. Искам малко да и натрия сол на главата на педиатърката, защото подхвърлям за такова направление да не кажа от 1-2 ако не станаха и 3 години и все и е някой по-спешен...  Трябвало да има повод за такова, а тя не виждала  8O. Аз съм с далекогледство 0.5- 0.75 и точно след 10 минути четене или работа на компютъра се изморявам и не мога да работя. Така съм изкарала целия ученически период с главоболие...ама никой не се е сетил. Сега работя само с очила и няма проблем, карам по няколко часа... Моника е същата, ако не бях упорито магаре... и после децата били разсеяни и не си задържали вниманието дълго...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2011, 08:39:03 am »
Лиде прегръщам те...
Не мога да разбера педиатрите, родителя има съмнение а те,
да го оборят ли е по-добре или да го разсеят като осигурят специалист?
Въпроса е риторичен, щото те може да забележат нещо което ние не виждаме
при преглед или слушалка, но родителя вижда и усеща детето си всеки миг...

Минаха два дни и вече на трезва глава мога да кажа следното...
Аз съм възпитана така, да търся грешката първо в мен и
след това с оглед случая и в другите...
Не трябваше да се явявам на този изпит след десет дни прекъсване
и два часа опреснителни който бяха мега неефективни
защото човека до мен с който сме отбор е имал лош ден!...
Честно аз бях последния човек който трябваше да обере този негатив
с всичките превъплащения и емоции, е не го заслужавах...
И аз направих организация да си оставя децата едното болно,
за да ида на този изпит, но никой не разбра това!Не е нужно!
И друго сравнявайки двата изпита ...на първия спокойно можеха да ме пуснат...
Грешките ми тогава бяха мигачи и едно влизане в завой с по-висока скорост,
защото самия изпитващ ми даде командата по-късно...
и пак не създадох ситуация за ПТП!
Спрях на всички стопове, паркирах между две коли на задна без грешка,
включих се в две кръгови абсолютно правилно, владеех колата през цялото време....
но пък изпиващия ми написа всички мигачи, който в първите 5/10
минути докато се отпусна не дадох!
Сигурно е имало и други неща в мой минус тогава, но онзи ден при втория ми опит
бях друга крайно несигурна и толкова неуверена, че не се познах!
Но това е вече история!
И последно, в деня преди да се приберем в София след първия ми изпит
моето голямо момче пожела да карам един час с инструктора и него,
направо си ми спретна бърза семейна поправка  :lol:
е този изпит взех от раз, карах много хубаво и спокойно...
Благодаря ви за подкрепата и ме извинете ако съм досадила някому с
със съжденията и горчивия си опит!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #70 -: Октомври 20, 2011, 08:47:32 am »
Ааааа,въобще не се притеснявай за досаждането,това си е едно страхотно вълнение и е нормално да го преживяваш!!! :lol: :lol:Все пак това си е преживяване-да ти дадат правото да управляваш и подчиняваш машина,доста по-голяма и мощна от един обикновен човек!!хи хи ! :wink:ти се радвай ,че мина теоретичния изпит,че сега като гледам какви промени въвеждат-само за академици!! :wink: :wink:А за другия практиески ,просто си вземи няколко опреснителни! Няма как,ще трябва да се инвестира още,но пък ще стане!! Сигурен съм! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #71 -: Октомври 20, 2011, 09:01:10 am »
Доброооо утро,
бързам да пиша докато таралежко спи  :, че иначе пиша с 1 ръка :lol:
От сутринта съм в голямо чудене, дали да извикам д-р да го прослуша, че от тези сополки стичащи се, кашля, и се притеснявам да не слезе надолу.. :(

Но, днес се очертава слънчев и топъл ден, и отново ще сме навън. :)

Прекрасен ден ви пожелавам! :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #72 -: Октомври 20, 2011, 09:04:34 am »
Бриев сутрин се усилва малко кашлицата,
когато има обилни секрети, но ако се притесняваш
една слушалка винаги дава отговор и спокойствие!

Рачо за листовките си съвършено прав,
новите са олееее....малееее....

...ох нали съм руса, идиализираща, бяла жена...
Не ми се иска да вярвам, че първия път ме спряха само
за да взема няколко опреснителни, който се заплащат! :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #73 -: Октомври 20, 2011, 09:25:13 am »
Мише, аз съм изключително мнителна, особено когато става дума за пари, но в твоя случай си мисля, че не е било заради допълнителните опреснителни, още повече че няма гаранция, че ще ги вземеш при него. Сигурна съм, че другия път ще го вземеш, не го мисли изобщо :)

Аз днес нещо не съм в кондиция, тресат ме нерви ли, що ли, май започна да ми идва на нагорно последните няколко седмици, а и емоции има в изобилие... :?

Но важното е че децата са здрави и доволни, вчера празника мина прекрасно. Цял ден рожден ден, в градината, вечерта, много емоции и сякаш този път са най-осъзнати. 5г. си е една добра възраст :lol: Много беше доволно и щастливо детето, подаръците са страхотни, толкова се радва снощи милата, чак спа с играчките :D

хайде хубав ден от мен! :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 09:38:08 am от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #74 -: Октомври 20, 2011, 09:47:52 am »
Добро утро от мен.
Стефи, ЧРД на патерица на кака Деси.
Breiv, заслушвай се добре как кашля таралежчо. Когато е заден ринит или както му викат там се чува. Поне аз го чувах и убеждавах таткото, че е така. Но все пак отидохме да ни чуе леля докторка и двата пъти потвърди моите съмнения. Така че имаш възможност днес мини да ви чуе лекар за да си спокойна ти. На последната консултация нашата лекарка каза, че Ники има по-големи сливици. И след това като говорех с една приятелка, тя сподели че малкия ѝ син е с такива и за разлика от кака си никога не е правел пневмонии, само такъв ринит. Не знам дали има нещо общо с уголемените сливици. Поне открих с какво мога да лекувам Николета без да ни чува цялата махала. За сваляне на Т свещички Ефералган (благодарение на съвет от вас) и хомеопатични хапченца за смучене/дъвчене + витамин С за деца за дъвчене.
Мише, вярно е че късмета при такива изпити има голяма роля. Като прочетох поста на Лидия се сетих за една моя поправка. Теглеха се 2 билета и познайте дали не изтеглих двата въпроса на които ме скъсаха предния път. :D Учителката беше толкова изненадана, че ми предложи да ги сменя ако искам, без да ми се отрази това на оценката. Понеже нали студентите си мислели " е, баш това ли ще ми се падне пак". Добре че аз не мислех така и ги бях накълвала, та на поправка - 5 :D.
Слънчев и весел ден ви желая!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #75 -: Октомври 20, 2011, 09:50:54 am »
StefiZ честит рожден ден на Деси. Все здрава и усмихната да ти е  :)
Права си, 5 годинки са си различна работа вече. Голями човечета  :) Само дето се научи да се пазари и не спира. За всяко нещо е добре, обаче ти ще направиш еди кое си или ще ми купиш еди какво си...което в началото е забавно, но взе да ми писва...
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 09:54:50 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #76 -: Октомври 20, 2011, 10:56:55 am »
Мишанта, тъй като ти с тая книжка децата си ще возиш, за теб е най-добре да си минеш изпита когато си наистина готова, стабилна всеки път, и с пълна увереност, че си се справила - както от твоя страна, така и от страна на изпитващия. а не да си правите компромиси от рода на "само няколко недадени мигача". така че, не жали прекалено, а използвай есента за каране.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #77 -: Октомври 20, 2011, 11:16:27 am »
StefiZ ЧРД на Деси! Да ти е жива и здрава голямата госпойца, много да те слуша и да ви радва! Да бъде умна и любознателна, много да пита и много нови пътища да й се откриват :)
[/url][/url]
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #78 -: Октомври 20, 2011, 11:39:11 am »
Аз съм с далекогледство 0.5- 0.75 и точно след 10 минути четене или работа на компютъра се изморявам и не мога да работя. и после децата били разсеяни и не си задържали вниманието дълго...

lidia, имай предвид, че на тази възраст децата много добре компенсират нисък диоптър далекогледство. Като започнат да четат и пишат, ще си трябват очила, но иначе може да не е необходимо. Офталмологът ще реши, разбира се. Дани има 3 диоптъра далекогледство на разширени зеници, но на 2 последователни контроли, през 3 месеца, показва такава адаптация, че вижда по-добре и по-малки букви без очила, отколкото с очила за корекция. Сега е без очила, само през уикенда носи такива без диоптър, с полупропусклив филтър на "доброто" око, заради риск от рецидив на страбизъм на другото. Но си трябват чести контроли, защото състоянието се променя бързо при толкова малки деца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #79 -: Октомври 20, 2011, 11:50:04 am »
Честит рожден ден на патерица на Деси и Никол!Да са здрави,усмихнати и мама и тате покрай тях!
Мише,всяко зло за добро!Другия път ще стане сигурна съм,а и както е казала Джам по-добре наистина да знаеш че спокойно можеш да си возиш дечица :).
Аз съм в голямо недоумение.Вчера ходихме да купим ботушки на Мите.Първо ходихме до мола на цариградско и влязох в един магазин на К и К.Една цена,тъй като тя не ми хареса особено отидохме в Аутлета зад Метро-същите обувки с 15лв. надолу.Ама същите ви казвам 8O.Чудя се как е възможно,една марка,еднакви обувки-различни цени?В смисъл не се ли съгласуват помежду си някак?
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 11:53:16 am от parsi »

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #80 -: Октомври 20, 2011, 11:53:36 am »
амииии то за това е "аутлет" :lol: :lol: :lol:Демек,намалени колекции!
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #81 -: Октомври 20, 2011, 12:01:41 pm »
Добър ден от слънчев Пловдив,направо не ми се стои в офиса,но нямам избор.За шофирането аз изкарах изпита есента на 2005.Тогава още изпитите бяха 2 в един ден.Сутринта взех листовките и следобед кормуването.Тогава имах голяма не сигурност със съединителя и изпитващия ми каза колежке ви тази газ така я подавате или нищо или с кофата  8O,голям смях ми е сега , но тогава не беше.Сама се организирах за курса,сама на изпита,съпругът все зает беше.Метнах се веднага на една лада самара и беше голяма емоция с тази кола,после я бракувахме,че купето много ръждяса,родих и зациклих с карането.Преди месеци се сдобих с лична кола и на светофара до вкъщи,два светофара не можах да потегля,яко вцепеняване и милото вика ооооооооооо ми ти си била за автоматик и аз така ли мерси за подкрепата.Без той да знае,с баща ми на паркинга на Джъмбо (че доста пуст) яко тренировки,отпуснах се и ела ме виж сега спирка нямам.Мисълта ми е ,че при мен всичко беше в главата а от там и цялото ми тяло беше като дърво.Според мен е много важно инструктора да е спокоен и да усеща човек подкрепа от близките.При мен милият ми татко успя да се предразположи и аз се отпуснах,ако чаках на съпруга и до сега да не карам :).
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #82 -: Октомври 20, 2011, 12:03:34 pm »
marmotche  благодаря ти. Вчера ми казаха на прегледа, че обикновенно при малките деца често се наблюдава далекогледство и се израства. Не сме говорили още за очила, на 1 ноември ни е втория преглед при разширени зеници и тогава ще кажат. Те и сега имат занятия и доста наблягат на книжките. Догодина е предучилищна, трябва да и е комфортно, няма как.  Искам само да те питам, ако и дадат очила и ги носи само когато пише и чете, достатъчно ли е, защото на мен през останалото време ми пречат. Да го кажа по друг начин, ако не ги сваля ще и помогне ли да намали диоптъра или ги слагаме за да премахнем дискомфорта при четене? И друго искам да питам, атропин 0.5 % сутрин и вечер по 1 капка ли сте слагали и колко време държа с пръст слъзния канал, защото вчера лекарят каза 1 час, което за мене е безумие  8O Кой ще ти седи час на едно място...и как реагира детето с капките. Бяхте ли на градина, трудно ли му беше. Тя вчера като се опитах да и обясня, че ще и е трудно се уплаши и цяла вечер обяснявах, че ще си вижда, просто малко ще и е разфокусирано и по-трудно. Голяма паника я обзе... Изобщо и мен ме обзе паника  :lol:


http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #83 -: Октомври 20, 2011, 13:07:17 pm »
Лиде,Ива беше предучилищна когато сложихме очилата.И ма мен тогава ми обясниха че се израствало това далекогледство,но тя много бързо си свикна с очилата и си ги носеше постоянно.Казвам носеше,защото после в училище във втори клас започнаха да и се подиграват.Сега със зор,но ги носи,поне пред компютъра винаги е с тях.Според мен за да има ефект трябва да се носят постоянно.
Отностно атропина на нас ни го слагаха в клиниката-3 пъти по 1 капка през 10 минути и след 40 минути засякоха диоптера.Можеби час-два след това детето вече си виждаше нормално.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #84 -: Октомври 20, 2011, 13:16:00 pm »
цветенце, пиши тук, като научиш за суперфит, интересувам се да си опресня инфото.

Вчера ходихме в магазин Най Най, но все още не са заредили зимните колекции - това се отнася за всички марки обувки, които предлагат. До другата събота чакат вече окончателно зареждане от всички производители.
Що се отнася до Суперфит, тази зима не са поръчвали изобщо от тях, поради по - високите им цени и по-слабото търсене. Имат едно единствено моделче останало, 28 номер, но било малко уголемено, в тъмно синьо, черно и сиво.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #85 -: Октомври 20, 2011, 13:19:25 pm »
Лиде,Ива беше предучилищна когато сложихме очилата.И ма мен тогава ми обясниха че се израствало това далекогледство,но тя много бързо си свикна с очилата и си ги носеше постоянно.Казвам носеше,защото после в училище във втори клас започнаха да и се подиграват.Сега със зор,но ги носи,поне пред компютъра винаги е с тях.Според мен за да има ефект трябва да се носят постоянно.
Отностно атропина на нас ни го слагаха в клиниката-3 пъти по 1 капка през 10 минути и след 40 минути засякоха диоптера.Можеби час-два след това детето вече си виждаше нормално.
Благодаря ти, по-голяма е Ивето, затова. При тях е на малки дози. 5 пълни дни, на 6 ден на преглед и след това за около 2 дни ми казаха, че се възстановяват...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #86 -: Октомври 20, 2011, 15:18:18 pm »
Мишанта, тъй като ти с тая книжка децата си ще возиш, за теб е най-добре да си минеш изпита когато си наистина готова, стабилна всеки път, и с пълна увереност, че си се справила - както от твоя страна, така и от страна на изпитващия. а не да си правите компромиси от рода на "само няколко недадени мигача". така че, не жали прекалено, а използвай есента за каране.

Джаме, аз и на самия изпитващ обясних, че не съм на 20 години,
за седна утре и да шофирам качила двете си деца на задната седалка.
Просто не съм нито толкова безразсъдна, нито безпочвено самоуверена!
Ценя живота им повече от всичко друго и ще добия достатъчно опит
за да сторя това...ако ще да ми отнеме и година време!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #87 -: Октомври 20, 2011, 16:27:23 pm »
lidia, разширяваме зениците на Дани веднъж на 1.5 години, винаги е по схема, подобна на тази на pimi. Лекарката капва на всеки половин час, 2 или 3 пъти, след още половин час мерим. И след няколко часа е ок.

Преди да намерим нашата лекарка, бяхме попаднали в център по зрение Пашев. Там детският офталмолог даде атропин, те ми го разредиха като за бебе, на 6 месеца беше тогава Дани. Капех 3-4 дни сутрин и вечер, после мерихме. Притисках слъзното каналче само докато капя самите капки, да не се оттекат нататък, и може би още 4-5 мин, повече беше физически невъзможно. Обаче не вижда никак добре през това време детето, и според мен, трябва да си е при теб през това време. не знам как ще се справи на градина.

И на двете места, през 2 месеца измериха еднакъв диоптър, по двата различни метода за разширяване на зениците.

А за очилата: не знам дали да се носят постоянно. Дани ги носеше винаги, когато беше с +3, после с +2 диоптъра на очилата. При +1, вече сам искаше да ги свали при игра и си ги търсеше за рисуване, разглеждане на книжки... Предполагам, защото когато корекцията е малка, очите са затормозени само при постоянно усилие да виждат нещо наблизо. Аз самата имам под 1 диоптър на далекогледство и на двете очи, изпитвам някакъв дискомфорт само при дълго четене, тогава си слагам очилата. Но иначе не са ми нужни. Абе с 2 думи, ние хубаво си обменяме опит, но най-добре да си слушаме лекарите. Питай си офталмолога как е добре да ги носи Моника. Дано дискомфортът е минимален за нея.
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 16:29:35 pm от marmotche »
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #88 -: Октомври 20, 2011, 16:37:40 pm »
Лиде, на НиколАта му разшириха зениците на 1 година и половина. Истината е, че събрахме клиниката и двата съседни блока, аз го държах, сестрата седна върху него, а доктора му държеше главата, но в  крайна сметка се успя  :wink:. Капките се капнаха на 3 пъти през 20 минути. Сега ми е смешно като си спомня баталните сцени, ама тогава ми идеше да си грабна детето и да ме няма от там.

Препоръчвам горещо д-р Лолова. Страшно мила и внимателна е, много е подробна и може да се разминете без разширяване на зениците. Казвам го, защото когато слагахме на Нико очила, д-р Топов определи диоптъра с гореописаното разширяване на зениците. Седмица по-късно  д-р Лолова посочи абсолютно същия диоптър (6 и 6 и половина)без да разширява зениците.


ПС
не мога да се сдържа  :witch:. Месец преди случката прехвалената д-р Чернодринска каза, че "Младежът няма никакви проблеми с окото - пишем го с прави очи"
В очакване ....
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #89 -: Октомври 20, 2011, 17:33:19 pm »
Привет и от нас! :)

Лидия, да се изкажа и аз за очилата и атропина... На Стефан му капахме 3 дена сутрин и вечер по 1 капка атропин и на четвъртия капнахме сутринта и следобед бяхме на преглед за определяне на диоптъра. За самото капане доктор Димитрова ми каза като капне капката да задържа окото отворено за 3-4 секунди. Стефуняка е с 9 диоптъра далекогледство на едното око и 7 на другото. С капките не мисля, че не е виждал, дивееше по същия начин както и преди да капем.

И сега да си го похваля, че свиква много лесно с очилата, за сега само следобед като се прибере от ясла ги слагаме, но от събота ще ги носи целодневно. Аз дори не тая надежда, че ще ги махне при тоя диоптър, но и малко да смъкне ще съм доволна. Иначе горкото дете се оплака на дядо си, че хем е пират (закриваме му окото за 2-3 часа) хем имал 'чила.


Imagination sets the spirit free into a distant land of fantasy;
close your eyes and you will see within your mind there lays the key.

Почивай в мир мамо - обичаме те!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #90 -: Октомври 20, 2011, 18:19:51 pm »
Да целунете "горките деца". Какво да се прави, отсега се налага да свикват с вида на интелигент  :wink:
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #91 -: Октомври 20, 2011, 21:55:46 pm »
хайде сега, нещо против вида на интелигент ли имате :P
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #92 -: Октомври 20, 2011, 23:51:40 pm »
За очилата.
Аз съм късогледство от 5 клас. Много ги мразих тия очила, ама много. Никой не ми се е подигравал, ама много ги мразех. Ревах толкова много като ги сложих. Исках лещи, нашите ми обясняваха, че трябвало да стана на 18 за лещи. Май ме лъжеха, за да си нося очилата и да не страдам. На 13 години се троснах на майка ми, че искам лещи, отидохме в клиниката зад Принцес и за 24 лв. си купих лещи. От тогава се родих и очила не съм слагала.Имала съм инциденти с лещите, разбира се. Тогава попитах лекаря пред майка ми, каква е минималната възраст за лещи и той ми каза, че има пациент на 4 години, който се е научил да слага лещи по-бързо от възрастните. Сега домашните ме врънкат за очила, може и да си купя някакви за дните когато съм си в нас. Или очила за компютър. Ще видя. Обаче ако се наложи Ники да носи нещо и да коригира късоглество, ако поиска лещи, няма да го спирам.
Обаче лещите са само за късогледство мисля.
[/url][/url]
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #93 -: Октомври 21, 2011, 10:55:55 am »
Лиде, на НиколАта му разшириха зениците на 1 година и половина. Истината е, че събрахме клиниката и двата съседни блока, аз го държах, сестрата седна върху него, а доктора му държеше главата, но в  крайна сметка се успя  :wink:. Капките се капнаха на 3 пъти през 20 минути. Сега ми е смешно като си спомня баталните сцени, ама тогава ми идеше да си грабна детето и да ме няма от там.

/quote]
Абсолютно същата сцена изживяхме и ние, само дето Мия беше на 1 година тогава. Аз обаче не съм съвсем убедена при такъв батален преглед доколко точно може да се определи диоптър. От друга страна Мия изобщо не пожела да сложи очилата, въобще не свикна с тях и до ден днешен не мога да разбера има ли нужда да ги носи или не. Сега вече като е по-голяма и по-спокойна при прегледите, ще я заведа да й направят по-обстоен преглед, да й направят и компютърно изследване и т.н. И ако сега вече потвърдят, че трябва да носи очила, ще се борим да ги сложи.
<br />[link=http:
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #94 -: Октомври 21, 2011, 13:24:40 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2051531/Caught-camera-Toddler-makes-great-escape-crib-twin-brother-looks-destroys-evidence.html

скивайте тука какво става и имайте едно наум - особено майките на бебета-близнаци!  :lol:

цъкнете направо на видеото в края на статията.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #95 -: Октомври 21, 2011, 16:15:15 pm »
http://www.dailymail.co.uk/news/article-2051531/Caught-camera-Toddler-makes-great-escape-crib-twin-brother-looks-destroys-evidence.html

скивайте тука какво става и имайте едно наум - особено майките на бебета-близнаци!  :lol:

цъкнете направо на видеото в края на статията.

Ух, като гледам и ми става страшно. Моята кокона замята крака няколко пъти, но за сега без успех. Като си помисля, че скоро сигурно ще успее, настръхвам. Иначе пробва и обратния вариант, от вън на вътре. Не се получи  :lol:.
     
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #96 -: Октомври 21, 2011, 16:33:09 pm »
олеееееееее аз изпаднах в ужас, онзи ден влизам в стаята и заварвам вяра илиза от креватчето
хванах я точно преди да падне на земята, беше единственото ми сигурно място
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #97 -: Октомври 21, 2011, 16:52:44 pm »
по тази причина смених кошарата с нормално легло  :lol: играта беше излизане "пожарникарската" и влизане със скок, с главата надолу, от дивана, който беше долепен до кошарата
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #98 -: Октомври 21, 2011, 17:35:45 pm »
А аз заради влизането с главата надолу спрях да поставям решетката между спалнята и кошарата. Не само това ами понеже нашата кошара е плитка взе да се опитва да прекрачва решетките. И двете. Пък от едната страна е под все пак. Та за да не си създава вредни навици и да не бърка къде може и къде не, я свалих едната.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #99 -: Октомври 21, 2011, 18:36:14 pm »
Благодаря за споделеното. :) Вени, Моника за разлика от теб иска очила. Пред доктора толкова артистично охкаше, че чак аз и повярвах, че толкова много я болят очите  :lol: Само се чудя защо при нас 5 цели дни с тоя атропин...както и да е, на 1 ноември е прегледа, ще си я оставя в къщи, едва ли ще я пусна на градина. Тя е свикнала да гледа мен с очила и ги има като екстра за четене, не като нещо лошо  :lol:. Така, че в това отношение поне нямам проблем  :) За капките се притесни, като разбра, че трудно ще вижда и все това ми говори. Ще си седим двечките да не се притеснява.

Jam и Мони така правеше, затова и махнах решетката дали имаше и годинка  :)
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #100 -: Октомври 21, 2011, 19:17:51 pm »
Джам, голям каскадьор  :lol: Ще го шпионират човека  :lol:
Аз затова нашите кошари ги поръчах със свалящи пръчки и сега си се мушкат през дупките. Единственото падане през решетката е преди десетина дни на Криси - засилваше се да се люля с кошарата, че накрая се прекатури през решетката от засилка. Размина се с уплаха и декларация "Аз повече няма да люлям и ще слушам"... до след 5тата минута  :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #101 -: Октомври 21, 2011, 22:00:16 pm »
абе мимс, те твоите за първи клас вече, ти още с решетки, я се отпусни малко :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #102 -: Октомври 21, 2011, 22:17:59 pm »
То зависи как спят да ти кажа. Аз от сега съм сигурна, че моята щерка ще я намирам на пода като я преместим в голямото легло. Но не е страшно, ей ме мен - помня как ме намираше мама на пода. А и по-малкия ми брат помни как съм му дърпала завивката. Ами станало ми студено по някое време на пода и съм докопала най-близката :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #103 -: Октомври 21, 2011, 22:46:06 pm »
:):)
То и аз зради премятането махнах кошарите, че все с главите напред се хвърляха по земята, но сега си имат други върхове, които катерят:)
На Никол любимо и е да се качва в стола за хранене през таблата (когато е сложена). Днес Дани да не остане по-назад опита и той и стола падна отгоре му:) Два пъти:). Не ги пускам по терасите сега, че има скеле навсякъде и като нищо мога да намеря някой да помага на майсторите:):):)
Иначе, падат си от леглата но Алекс се научи и веднага да се качва обратно и да продължава да спи:):):) Даже нямам време да стана да го вдигна:) Как успява толкова бързо с чувала да се метне обратно в леглото незнам:) Докато не му сложа решетката не заспива, иска си я, но тя не е на цялото легло и все намира откъде да се провре:)

Ние имаме проблем с "общуването" на Дани с баща му:) Уж първи се престраши да отиде при него като си дойде Светльо а от седмица насам не дава да го доближи. Пищи с всичка сила, крие се зад мен, посяга да го удря когато влезе в стаята им, а ако седне пък на леглото на което спя, Даниел изпада в истерия. Ще свикне вероятно, че тати не е за 2-3 дни ама пък тати ще стане време да заминава .

Будете здрави:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #104 -: Октомври 22, 2011, 00:41:05 am »
Лис, тати да не е с брада, че много ги плаши децата явно. Ники пищи и бяга от баща си, когато брадата е на повече от 3 дни.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #105 -: Октомври 22, 2011, 10:16:21 am »
Хахаха, Лисо, Николета знаеш ли от кога го овладя това умение. Всъщност вече ѝ е по-трудно, защото чувала ѝ стана ... много точен, да не кажа, че отива към малък.
Я да ви попитам дали знаете нещо за това: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1082519. По-точно ме интересува тази част "В програмата могат да се включат също работещи майки след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето. "
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 10:18:05 am от Pesheck »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #106 -: Октомври 22, 2011, 11:40:27 am »
Аз да се похваля, Моника кара вече без пингвин. Днес баткото на няколко пъти я издебна и и го закара в другия край на пързалката, а тя трябваше да стигне сама и да си го вземе. Каза, че е едно от малкото деца, които схващат толкова бързо и се справя чудесно. Утре сме пак от 9:30 и след това на суха тринировка  :) Утре се пазарим да прави упражненията с напредналите и да не пипа пингвина  :) Запозна се с дечицата и вече не се притеснява толкова. С пингвина хвърчи  :) Хареса и много, на мен също. Разбрах, че освен каляване за децата се каляват и майките докато ги чакат. Утре ще си обуя апреските  :lol: И да споделя изключително се разочаровах от една майка днес, която си оставия малкото бонбонче ревящо на леда и отиде да пие кафе, за да не я гледа и да не се лигави...Много мъчно ми стана  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #107 -: Октомври 22, 2011, 11:56:09 am »
абе мимс, те твоите за първи клас вече, ти още с решетки, я се отпусни малко :lol:
Ох, Стефи, те за първи клас, ама ако ти кажа, че съм ги намирала да спят и наполовина висящи през дупката  :lol: Незнам, ако ги махна сигурно все на земята ще са, а са височки кошарите и ме е страх. Около р.д. ще ги сменяме, за по-рано няма пари  :?
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #108 -: Октомври 22, 2011, 14:35:53 pm »
да, така е, до дете си е, шегувах се :wink:
на Деси й я махнахме още около годинката след едно премятане и приземяване на чело, да е падала не повече от 3 пъти. Еленка е с решетка още, защото е като торпедо докато спи. Но пък тя е много внимателна и предпазлива, влиза и излиза супер успешно и нямаме инциденти :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #109 -: Октомври 22, 2011, 14:42:28 pm »
Брат ми спеше с предпазна мрежа (не знам дали ги помните) до "достолепна" възраст  :lol: Мярката беше наложена, след като майка ми поне два пъти го намери на сутринта да спи под леглото  :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #110 -: Октомври 22, 2011, 14:56:46 pm »
помниме ги, монмиме ги и брат ми спеше в такова легло :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #111 -: Октомври 22, 2011, 15:54:54 pm »
Ние сме махнали пръчки от решетката и е екстра,кашари имаме,но бяха само като отидем някъде  на почивка и то само до 2 рата година ги ползвахме.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #112 -: Октомври 22, 2011, 17:23:25 pm »
Аз пък днес, реших да науча сина си да зашива сам копчета. Голяма игра падна, заши цели 7 копчета, върху една носна кърпа. Много му беше интересно и аз успях да разчистя и сготвя съвсем нормално, не че после не е пак всичко хаос де.
Моят син много обича да му давам да свърши задачки за големи, така им казва. Супер му е забавно и винаги се старае много. Веднъж реших, да му дам да мие пода, че орева маалата за стирката, та сега само като ме види с нея и сам се включва, отмяна ми е от рано 8). Мисля, към първи клас да го класирам за чиниите и боклука  :wink: :lol:, пък за втори и трети други задачки съм му измислила   :wink: :wink: :wink:
И ние сме на тема легло, само дето не мога да намеря майстор да го измайстори, че искам такова функционално, като на мармотчето. Иначе решетките ги махнаме около годинката, че имахме няколко неприятни плонжа, то всъщност тогава и завъртяхме кошарата до спалнята. С новото легло много се притеснявам, ще видим. Имам едно усещане, че тати ще бъде на него, нищо че за него. А и си го чака с голямо нетърпение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #113 -: Октомври 22, 2011, 18:17:30 pm »
Перде, твоят е само за Монтесори занимания, то си личи.
купи му една белачка от тоя вид - http://www.citymarket.bg/products/0797_big.jpg -  да бели краставици. Мартин много обича.
също така, давай му да си изцежда портокали и лимони на сок с обикновена цитрус-преса, ръчна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #114 -: Октомври 22, 2011, 19:41:34 pm »
Я да ви попитам дали знаете нещо за това: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1082519. По-точно ме интересува тази част "В програмата могат да се включат също работещи майки след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето. "
Пеше, точно това питах вчера в Бюрото по труда, т.то ще уча англ.език по програма"Аз мога повече", та затова бях там. Мен ме интересува за догодина, т.то се връщам на работа, и искам да прехвърля майчинстото на майка ми, която на 5.11.2011 се пенсионира. Отговорът е ДА, но да следя промените, т.то програмата била до 2011, и не се знае догодина какви промени ще има с новото правителство. Така че и мен силно ме вълнува :wink:.

Крис, вече е по-добре,няма хрема, извиках лекаря да го прегледа, и всичко е ок.

Лис, Дани май не те дава на тати, и ревнува :wink:

Ха ха, като чета с тези кошари какви рокади имате, да знам какво ме чака :lol:
Хайде, лека ви вечер!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #115 -: Октомври 22, 2011, 22:43:31 pm »
Слагайте решетки докато има нужда от тях, че моя милост на 5 години се изтърси от третото легло на спален вагон поради липса на предпазна мрежа :oops:
Пораженията са: Не ме слуша главата :wink:

Утре с мома София потегляме за Банско. Като гледам катуна, който трябва да превозим си мисля, че ще ни изгонят от хотела още на влизане  :oops:
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 22:50:08 pm от Ники »

Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #116 -: Октомври 22, 2011, 22:49:51 pm »
Привет.
В петък си играя аз с децата на площадката и не познавам всички. Масово майки и баби седнали на пейките и пушат. И се обръщам към едно детенце до Ники и познайте - зелен сопол. Дръпнах си детето, след 30 мин. виждам бабата да идва да си го прибира. Тая баба я знам много добре. Веднъж наби куче без да има причина и се възмутих на висок глас. Та питам аз "детето болно ли е?" тя ми обяснява, че са градински сополи. Аз й викам "преди две седмици пак така". При което пак ми каза за градинските сополи и си тръгна.
Ники днес цял ден киха, спа неспокойно и му текнаха секрети. Едно боледуване е имал в живота си. Как да не я утрепя тази баба в понеделник? Бива безотговорност, бива, ама защо моето дете да страда, понеже имало градински сополи. И кой изобщо бярва на това, а?
Съжалявам за негативния пост, ама много се ядосах на тая вампирка.

Забелязах и още нещо странно. На площадката има различни деца, на различна възраст, някои с ана 5, някои на 10. Ми все на мен ми показват рисунките си, рисувам с тях на площадката, никой родител освен мен и мъжа ми не говори и играе с тях. На вашите площадки така ли е? А всъщност може би писва да си играеш с детето, като поотрасне, или?
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #117 -: Октомври 23, 2011, 00:20:51 am »
Ха, Ники, миналата година, като ходихме на море, моя мъж го беше срам от количеството багаж, което сваля от колата. Най-вече от легена. :lol: Викам "алооооу, аз съм с бебе, къде да го мия и да му пера дрешките". Тази година беше претръпнал вече и не му пукаше. На всичкото отгоре като взех да вадя багаж се оказа, че на Николета багажа е двойно повече от този на нас двамата :lol:. Та не сте само вие искам да кажа :wink:.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #118 -: Октомври 23, 2011, 00:26:33 am »
Аааа, Ники, споко! Ние като тръгнем за Царево примерно или някъде за няколко дни, съседите си мислят, че се изнасяме :lol: :lol: :lol: И естествено, багажа на дребната винаги е повече от нашия, нормално е. Докато са още бебета, независимо дали за 2 или за 20 дни отиваме някъде, багажът е един и същ.
Няма да те изгонят от хотела, споко. Най-много да се подсмихват под мустак и да съжаляват мъжа ти колко курса ще направи докато разтовари :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #119 -: Октомври 23, 2011, 00:57:31 am »
Ха добър вечер  :)
Детето и мъжът заспаха, аз уж щях да гася компа  :lol:

Гледам за кошари се е водил разговор, Диляна от 2 месеца спи на най-долното ниво, по разбираеми причини  :oops: Един ден я оставих за няма и 5 минути в кошарата, отидох да си измия ръцете в банята, в момента, в който влизам в стаята я гледам да полита с главата надолу ... Нямаше как да я хвана. Вдигнах я бързо, сравнително бързо я и успокоих. Нищо й нямаше, огледах я внимателно, но така се уплаших ...

Решетка незнам кога ще махаме, тя е такова шило, докато спи, че може да си откара до към първи клас така  :lol:

За багажа какво да кажа  :lol: И нас съседите като ни видят да тръгваме за село, мислят, че заминаваме за поне седмица, а не за 2 дни  :lol: Ама то каквото за 5, такова и за 2, почти де  :lol:

До преди няколко месеца, тръгнехме ли за село, 4 чанти са багаж на Диляна, 1 сак е наш  :lol: 1 куфар с дрехи има тя, 1 чанта с памперси, аптечка и др. консумативи, 1 сак с пюрета, каши, мляко и пр. и 1 торба с играчки  :lol: Последно време успях да намаля нейния багаж на 3 чанти, вземам само 2-3 пюрета за всеки случай и намалих играчките  :lol:

Аз 2 дни бях с много силни болки в стомаха, какво беше това чудо незнам. Не ме е болял така от години  :? Снощи чак ми се ревеше, късно вечерта ме поуспокои, та съм заспала. Днес пак ме боля, но сравнително по-добре бях от вчера.
Днес ходихме до аптеката, обясних какво чувствам, та ми дадоха Еспумизан. Та има ефект де. Май с едно грозде дето го ядох се скопосах така  :?

Лиде, верно ли говориш .. :( Боже, що за майки са това  :? Как ще си остави детето да плаче и ще отиде да пие кафе?

Хайде лека вечер, че то стана сутрин  :lol:
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 01:01:58 am от Eли:) »
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #120 -: Октомври 23, 2011, 07:32:14 am »
Лиде, браво на Моника...леда е натоварване, но и красота!
Фигурното пързаляне е любим мой спорт... за гледане :oops:

Ники, лек път, катуна си е катун и с едно и две деца,
и за 2 и за 20 дни, но искам да забележиш без да те плаша,
как на връщане ще бъде двоен  :lol:

Лис, Дани беше по-привързания от тримата към теб, нали?
Може наистина да ревнува, ще се отпусне но иска време,
та направо си се качвайте с тате на кораба!

... и аз съм болна, пфуууу, глава камбана, едва дишам,
само на мишоците да им се размине!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #121 -: Октомври 23, 2011, 09:31:32 am »
Аман с тия болести.И при мен денят е такъв че ми идва да хвана гората.Голямото ми дете е с разстройство и повръщане,малкото-с хрема и кашлица,а на мен така ми се е подуло лявото коляно и се е напълнило с течност,че едва движа :?.
Бързо оздравяване на всички и без полети от кошарите моля :D.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #122 -: Октомври 23, 2011, 10:20:39 am »
Аааа, без поне един плонж през решетката няма да получат сертификат за зачатско дете  :lol: :lol: :lol:.
Да оздравявате всички "бъзу, бъзу"!
И да отивате да гласувате!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #123 -: Октомври 23, 2011, 13:49:29 pm »
Ели, днес малката отново не спря да плаче. Майка му се опита да мрънка на момчето, че трябвало внимание повече да и се обръща. То как да обръща внимание, като тя плаче и иска майка си. Казах и, че може би ако е при нея нещата ще придобият друга светлина и тези два дни не е много активно детето. И така жената се метна на леда с ботушките и заприпкаха с малката  :lol:. За справка, Мони се разплака миналата седмица и съм се надбягвала с нея, аз отстрани, тя с пингвина покрая. Днеска правих с тях упражнения на сухата тринировка, поне първите две, докато и мине притеснението... :lol: Ами на всеки му се ще да седи на лаф и да пие кафе, ама това  с деца не става  :lol:

Вени, това със сополите ще е постоянно. Аз казвам винаги, от студена вода и изпотяване не се разболява човек, от вируси се разболява. И понеже те са навсякъде, трябва каляване и подсилване на имунната защита. Моника тича по блуза при -15, пие вода от хладилника, яде януари сладолед на вън, кара колело в студа, пие потна студена вода...гледам да се храни добре и да спазва горе долу режим...
Е като някой е болен я моля да седи по-надалечко и да не се вре в него, но все пак детето е навън, чак да се караш с бабата  :) Като е сополиво дръпнете се настрани  :) Аз например си казвам, нещо се разболява, ако сте здрави дръпнете се, да не ви заразим, мисля, че е съвсем нормално  :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 13:53:50 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #124 -: Октомври 23, 2011, 15:50:04 pm »
Интерсна статия за родители, които избират училища без компютри за децата си.
http://www.nytimes.com/2011/10/23/technology/at-waldorf-school-in-silicon-valley-technology-can-wait.html?_r=1&hp
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #125 -: Октомври 23, 2011, 16:22:06 pm »
Мише да, Дани е на мама щурчето:)))))
Да се оправяш бързо а и всички други болни родители и дечица.

Днес бяхме на детски рожден ден, но за жалост всички други малки гости са се разболели и бяхме само ние и рожденика, който стана на 2 години:)
Детенцето живее срещу нас и имат месец разлика но от половин година ходи на ясла. Каква разлика има само с нашите деца. Колко думи знае, и как сам се справя с голяма част от нещата. Вероятно след рождения им ден ще ги дам на ясла и то в Аспарухово. Майката на Анди е много доволна. Малко деца са, с много хубава база, бързо мога да стигна с колата и да паркирам пред градината без проблем. Около нас най-близката ясла е далече за да ги водя пеш и невъзможно да намеря место за кола. Та мисля да пробвам да ги дам. А и имам нужда да си почина малко и да събера сили. Последната седмица ще си призная се държах много лошо с децата:( Те, че не слушат е ясно но така им крещях, че и бой ядоха повече отколкото трябва. Усещам, че нервите ми са доста опънати и за най-малката глупост се ядосвам. И на мъжа си се ядосвам, уж все си казвам, че му трябва време да свикне, че си е в България и с децата ама има такива неадекватни реакции, че вместо помощ ми утежнява 4 пъти дневните занимания.

А и са големи вече, нека се съберат малко и с други дечица. А като свикнат да мога и аз да си потърся работа, че от 5 години не съм била на такава и на моменти се чувствам празна и изглупяла...ама много:)))))))))))))


И все пак да ви питам, мислите ли, че има значение дали зиме или лете се дават децата на ясла за болестите? Говорят ми, че зимата много били боледували, но пък нали лятото са други и пак много болестите? Не е ли до дете (и до грижите на госпожите разбира се)?
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 16:27:05 pm от Lisko »
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #126 -: Октомври 23, 2011, 16:38:28 pm »
Лис, за мен има значение (без претенции за експерт  :wink: ). Тео тръгна есента и до май се беше все болен. От май до края на септември беше ОК и сега отново сме във въртележката на болестите. Естествено си е и до дете. Моето е от най-често боледуващите в яслата. Дано да е вярно, че се израства и да е по-скоро.
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 16:46:40 pm от midge »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #127 -: Октомври 23, 2011, 16:39:31 pm »

... на моменти се чувствам празна и изглупяла...ама много:)))))))))))))


И все пак да ви питам, мислите ли, че има значение дали зиме или лете се дават децата на ясла за болестите? Говорят ми, че зимата много били боледували, но пък нали лятото са други и пак много болестите? Не е ли до дете (и до грижите на госпожите разбира се)?

Това горното все едно аз съм го писала  :lol:, точно така се чувствам.

Сина си го пуснах на ясла през декември, дадох си 2 месеца време, преди да почна работа. Е, не ми стигнаха  :lol:. Оказа се, че през пролетта боледувахме най - много.  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #128 -: Октомври 23, 2011, 17:14:40 pm »
Lisko всички имаме подобни периоди. Не се притеснявай. И аз понякога си викам сега ще сме заедно, ще се разходим, ще починем, ще се видим с хората...а то стане дявол на магаре...до вечерта съжалявам, че съм станала изобщо...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #129 -: Октомври 23, 2011, 17:36:09 pm »
Лис,според мен е до детето-аз дадох Ива на ясла средата на Ноември.Нито един път не се разболя цяла зима,даже имаше моменти когато беше сама в групата всички други бяха болни!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #130 -: Октомври 23, 2011, 17:41:14 pm »
Лис, защо не пробваш в нашата ясла? много бях доволна от всичко - база, директорка, възпитание, грижи. Неведнъж съм писала. Мисля, че ще ти е по-удобно от Аспарухово. Все пак единствения достъп е през моста, а как замръзва там... и колко катастрофи стават... Аз лично не бих рискувала там.
Ние тръгнахме октомври и всеки петък си ги прибирах с температута - 2 седмици в къщи после пак 4 дни и на 5тия... Това до април. Тогава разредиха боледуванията, но все пак аз доста по-малки ги дадох, а и те нали са си с млко допълнителни проблеми.
Ако решиш нещо за яслата, обади се - ще ти дам тел.на директорката.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #131 -: Октомври 23, 2011, 18:02:58 pm »
Всички деца минават този период с честото боледуване, до като изградят имунитет. Ако можеше да избирам, бих го дала направо на градина, че още са толкова мънички и как светкавично бързо се развива картината при тях, че мен си ме беше доста страх.
Ние на ясла не ходихме, защото само с едно ходене около 5 дни, ни костваше зимуване до май месец. Май го пробвах пак, разболя се до 1 юни точно 2 пъти и отново го спрях, че трудна зима имахме. Вследствие на това си загубих работата и от тогава съм от тъпа по тъпа, ама здраве да ми е. Първата година в градината, на всеки 10-14 дни болен, така от ноември до май и все от едно и също. Втора група доста по добре, но аз вече реагирах в зародиши и туширах о време настинките. Тази година ми се иска сам да се справя, ама не би. В момента в групата са 15 деца от 35, всичко болно, включително и ние с баща му. Да чукна още държи, но давам омега 3-6-9 мастни киселини под формата на сиропче, за гърло хомеопатични Ангин Хиилс и промивки с физ.разтвор за нослето. Тези процедури си ги правихме през седмица миналата година, спасиха доста положението, като стигнахме само до 2 пъти прием на АБ.
Лис пробвай, ама три болни дечурлига трудно се гледат. Определено имаш нужда от почивка, но тази кратка такава, ще ти излезе през носа след това. Права си, че трябва да са сред деца, това беше и моят мотив. Само, че на какво още се научават, няма да ти казвам.

В тази връзка днес, Тони отново научи поредната ужасна дума, но не от дете, а от една уж мислеща се за интелигентна, дама. Сега детенце ме пита защо бати Енчо е пед....т и какво означава това. Такива очи се опулих на тази жена, добре че дойде автобуса да се качим, че кой знае какво още щяхме да чуем. Онемяла съм от заливащата ни простотия.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #132 -: Октомври 23, 2011, 19:24:05 pm »
Писах,писах,а поста ми го отнема...та затова сега по-накратко :D.Моето мнение относно боледуванията е,че едно дете боледува по-често,други-по рядко.Мишето например ми боледуваше доста и като навърши 6г. като с магическа пръчка се спря.Сега пак го навестяват вируси но 1-2 пъти в годината и то съвсем леко ги изкарва.Един доктор,който много уважавам каза,че точно 6-7г. е периода в който децата вече формират имунитет.Имам приятелка обаче,която децата си на градина не едавала.Момиченцето докато си беше вкъщи не е боледувало.Съученичка е голямото ми момче и сега като голяма се скапва от боледуванията.Та и аз не знам...явно трябва да си преболедуват някакъв период.

Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #133 -: Октомври 23, 2011, 22:13:23 pm »
Някой поръчвал ли е от тук http://www.superliving.co.uk/pharmacy/family-health/baby-child-health/teething/nelsons-teetha-granules-24-sachets.html?
 Преди време mini беше писала за тези прах4ета за зъб4етата и беше ми пратила една кутийка за баткото като ни мъ4еха зъбите останах много доволна и сега ги намирам в този сайт, но не знам дали ще стигнат до БГ а и не знам дали ги има на друго място някой ако може да помогне да пише  :wink: благодаря предварително!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #134 -: Октомври 23, 2011, 22:33:26 pm »
Много благодаря за всичко споделено и за съветите ви. Имам време да помисля още и да взема някакво решение.
Майка ми вече не работи и след като прибраха всички реколти на село може би ще я помоля да идва по-често зимата да ми помага ако реша да не ги дам на ясла.
Мими да ти кажа честно, по-лесно ми се вижда до Аспарухово да стигна засега:):):) То дано няма голяма зима и сняг, че тук около нас снегорин неможе да мине и ми се е случвало по 3 дни да не мога да мръдна колата:)
Може да отида да видя и вашата ясла (ако разрешават да се разглежда:)).
Никол е с темепратура от преди 3 часа:) Дадох Панадол и засега спадна но ще я наблюдавам през ноща. Явно утре няма да ходя да плануваме нова операция:) Дано е нещо инцидентно.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #135 -: Октомври 23, 2011, 23:03:13 pm »
Лис, много се радвам, че си взела решение да пратиш децата на ясла. За изнервеността много добре те разбирам. То аз като съм била сама с едно ми е идвало понякога в повече. Вероятно и на всички останали. Когато сме с мъжа ми, нямам проблем. Но от теб се очаква да правиш всичко сама, че и по три ... Не знам как издържаш.
За боледуването - моят син почна ясла през януари (просто нямаше друг начин или каквито и да било отпуски, освен неплатени). Първите два и половина месеца беше болен два пъти за по 7-10 дена. После се е случвало веднъж-два пъти за по ден-два. Няколко пъти имаше конюктивит. Друг въпрос, че на него взе да му минава много бързо, което ме радваше, разбира се. Но аз се разболявах и няколко пъти взимах антибиотици. Според мен - индивидуално си е.
Хранят ли се вече сами децата? Ако не, ще дойда да ти наскубя лисичата козина. Моят син има мераци сам да яде с нож и вилица, че и филията да си маже.
Според мен много неща ще научат децата в яслата, а и ще им хареса да са сред други деца. Сигурно и думички ще научат - на мен ми е трудно да преценя по моя, че той говори един безумен триезичен миш-маш.  :lol: А и всяко дете е различно.
Целувки на лисичетата!

Ние бяхме на екскурзия и мъжът ми кара като луд, за да успеем навреме да си изпълня гражданския дълг. Та цъфнах в избирателната секция една минута преди 19 ч.  :D

Като си говорехте за смешни ситуации с багажи, днес трябваше да минем с кашон за пренасяне през хотела, в чиито паркинг ни беше колата. Казах му на моя мъж, че не съм с него.  :lol:

Приятна седмица на всички!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #136 -: Октомври 23, 2011, 23:19:50 pm »
Лис, предполагам, че ще можеш да разгледаш, ще говорим с директорката  :wink:
Има старо и ново крило, на мен специално повече ми харесва старото, защото групата е в няколко помещения - за игра, храна и спане, а в новото крило са огромни зали, разделени на кътове. Но страшно добре се грижат за децата - като със свои. А и не е много далеч от вас. Дано с Никол всичко е наред и температурата да е инцидентна.
На мен не ми се говори за багажи и пътуване, че сме като катун тръгем ли някъде.