0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #40 -: Октомври 18, 2011, 13:03:46 pm »
Ех, Пете край нямаше мам*а му, без извинение  :?

Деси, ОТК го играе, Ели, а?  :lol:

Зори, много тъпо това с маратонките. На мен ми гепаха кърпите. Изчаках достатъчно дълго време, вече ще пиша съобщение на стената. Искам си ги пък, хвърлих толкова труд да ги направя точно такива каквито са. Буквички писах, прасчо пришивах.
И, пак кърпа по грешка може да се вземе /въпреки че никой няма този цвят с розово прасе и буква Б, ама/, ама маратонки  8O аз за едни чужди чорапи дето се озоваха на краката на Боян се притеснявах докато не си отидат при собственика... Не знам какво да кажа.

Варна, пък, се е превърнала в малка Венеция. У дома и хола протече  :D Вече даже отказвам да се ядосвам. Хиля се и се чудя как да опазя паркета. На пролет ще му мисля.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #41 -: Октомври 18, 2011, 13:12:03 pm »
лелеее ама то вярно е бедствено положението във Варна 8O
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #42 -: Октомври 18, 2011, 13:15:34 pm »
Пете,дано следващия път да е на късмет.По новините казаха,че във Варна са отложени всички планови операции.

Коки и Балчик прилича малко на Венеция,вода колкото искаш,добре че имаме баири и малко по малко се изтича към морето.До преди малко валя и страхотен сняг,имам чувството,че е Януари месец.
Ние снощи нямахме ток до 6 часа вечерта.С Ива се навлякохме с няколко фанели и елеци,че не се стоеше от студ по едно време.За течовете не ми се говори-само като погледна стените под прозорците в трапезарията и  ми се реве.
От цялата работа най-доволни са децата-обявиха днешния ден за неучебен,даже тайно се надяват и утре но май ще им се размине.
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #43 -: Октомври 18, 2011, 13:29:10 pm »
Деси, то и аз не съм сигурна, че тази година снаха ти няма да успява да събува чорапогащника. От вчера например е на мода събуването на клинчето. Майка ѝ зъзне - тя се съблича.
Много страшно изглежда във Варна - дано бързо се оправи. Но наводнените къщи не знам как ще се оправят.
За тока - снощи на 3 пъти спира при нас. Мъжа ми вика - "всички са включили нещо за топлене и .... мрежата не издържа". А ние още не сме сложили печката. То и въглища не сме купили още, че и тях ги увеличиха, тяхната кожа. Но на малката ѝ беше забавно да си гледа сянката и да прави бибиип на сянката на маминия нос :lol:.
Сега напече и направихме една кратка разходка.
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #44 -: Октомври 18, 2011, 13:33:35 pm »
Aз преди две седмици взех раничката на Мони да подменя дрешките, с отварянето останах изумена. Извадих слипчета на нечие момченце 8O. Лелята объркала и ги прибрала на Мони в раницата  :lol:
Голями идиоти вече се извъдиха. Да откраднеш обувки на дете  :(.
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #45 -: Октомври 18, 2011, 14:11:57 pm »
Еййй писах, писах и всичко изчезна   :(
Добър ден.

Лис, съжалявам за отново провалената операция. Край няма това напрежение у вас. Дано три е за добро!

За откраднатите маратонки, нямам думи.  :( Въобще за кражбите в яслите и детските градини. На племенницата ми също й изчезнаха някои неща. Много е неприятно. Как може да има такива хора, да крадат от дете. Що за пример? Как ще имат очи да го погледнат после, и какво, ще облекат тяхното с откраднатото ли?  :?

Аз изобщо не мога да търпя чужда вещ у дома, наскоро взехме фотоапарат назаем, ей Богу, сън не ме хвана, докато не го върнахме. И са забравяли вещи у дома, всичко сме връщали. И портмоне съм намирала, дядо ми, лека му пръст, тогава беше кмет в село. Отвори портмонето, откри човека /от съседното село/ и му го върна, както беше намерено. Да открадна не бих си и помислила, ама хора всякакви  :(

А наскоро зълва ми каза, че количката за кукли с куклата в нея, която подарихме на племенницата ми за първия й рожден ден, от близо 2 години била у някаква нейна приятелка. Дали я детето й да си поиграе /момче при това/, и още стои у тях, въобще и дума не ставало за връщане. А всеки ден са заедно, водят и децата си заедно на детска градина. Викам й, ами крайно време е да си я поискаш, след като тя не се сеща ... Пък и друго дете имате, и то ще си играе с нея. А тогава хвърлихме сума ти пари за тая количка с кукла, не е от китайските за по 7-8 лева.


Снощи пак почти не успяхме да спим, то вятър, то чудо, положението беше много зле. Цяла нощ тече вода, буквално над главите ни, мъжа ми преди да си легнем, добре че премести дивана малко по-навътре. Коритото на Диляна е пълно до половината с вода. Ужас беше. И тя не можа да спи, що пъти се буди и плака, но тая сутрин поспа до 10,30.
Съседките ми звъннаха да ме питат дали тече у нас. Викам то не е спирало от 2 дни. Едната от 1вия етаж каза, че чак у тях тече вече. Другата от 3тия, спалнята й наводнена. Вчера само ние от последните етажи се оплаквахме, днес пропищя целия вход. Не искали да събират пари, ама май ще се наложи, трябва да се прави целия покрив.
Добре че дъжда спря, снега също. Само вятъра пак е силен, но уж го дават да се оправи времето утре.

Хубав ден на всички  :)
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 14:14:40 pm от Eли:) »
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #46 -: Октомври 18, 2011, 14:29:38 pm »

Лисе, и аз ви мисля. Стискам палци днес всичко да е било като по вода!

Запис и от нас в седмичната тема.
Мъчат ни малко сополки, за щастие без Т-ри, кашлици и други гадости. Няма да пускам децата на ясла, мобилизирахме се малко с домашните. Дано да е за добро.

Нека седмицата да е маааалко по-топличка, а дечицата - по-здравички.
*

    yana-v

  • *****
  • 1207
  • Ще порасна голяма!!!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #47 -: Октомври 18, 2011, 15:07:30 pm »
Лис, такива са явно обстоятелствата! Не е било ден, какво да се прави,дано скоро мине и лесно да замине!
Явно положението в окръжна болница е бедствено. Обаждах се да водя Вики на лекар и педиатърката каза, че всичко било наводнено, наложило се да си тръгнат на обяд мокри.
Такова нещо във Варна наистина не помня! Ние сме на 2 ри етаж и от северната страна въпреки, че има хидроизолация имахме теч от стената, който събирахме до преди малко! Лошото е, че го видяхме късно и май е влязла вода и под ламината, който сложихме миналата година!
Не и върви на тая спалня и това е - миналата година комшиите ни наводниха още преди да се нанесем, тази година пък дъжда не ни пожали! Здрави да сме!
Дано познаят, че от утре ще има слънце, та да поизсъхне всичко!
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #48 -: Октомври 18, 2011, 16:18:23 pm »
полезно инфо за прането в перални машини при ниска температура и бактериите:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2050239/How-washing-machines-familys-health-risk-Low-temperatures-mixed-loads-spreading-dangerous-bugs.html

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #49 -: Октомври 18, 2011, 16:25:41 pm »
мдам, хубав материал, ама как да сложиш препарат съдържащ белина на цветни дрехи :oops: иначе пера обикновено на 60 градуса, нямам големи поражения към момента де :lol:
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #50 -: Октомври 18, 2011, 18:06:40 pm »
Aз преди две седмици взех раничката на Мони да подменя дрешките, с отварянето останах изумена. Извадих слипчета на нечие момченце 8O. Лелята объркала и ги прибрала на Мони в раницата  :lol:
Голями идиоти вече се извъдиха. Да откраднеш обувки на дете  :(.
А пък при нас веднъж ми върнаха Мия обута със слипчета, така че Лиде има и по-тежки случаи. Ужасно е наистина това с обувките на Жорето. При нас поне обувки все още не са ни изчезвали. Засега само пижама и блузка.
Лисе, знам, че е много трудно, но вероятно си има причина нещата с операцията все да не се случват. Както казва една моя приятелка: "Да се молим да стане най-доброто, но без да го назоваваме." Кураж и търпение и много стиснати палци от нас.
<br />[link=http:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #51 -: Октомври 18, 2011, 18:26:57 pm »
полезно инфо за прането в перални машини при ниска температура и бактериите:

http://www.dailymail.co.uk/health/article-2050239/How-washing-machines-familys-health-risk-Low-temperatures-mixed-loads-spreading-dangerous-bugs.html


Ужас!Добре че си пера на 60 градуса и цветно и бяло.Хич не ме притеснява че цветното можело и да избелее.

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #52 -: Октомври 18, 2011, 18:30:10 pm »
Варна много е постарадала явно и тук имаше ексцесии и то с мен, но се отървах този път, на косъм бях. Много се уплаших, но съм жива и невредима.
Вървя си аз по главната улица и то ни с чадър ни без него. Обаче аз упорита, извадих най стабилният и вървя свита, бореща се със вятъра. Вместо да гледам какво се случва наоколо, вардя чадъра. Изведнъж, минавам покрай един строеж и като духва вятъра, металната ограда се разтвори като отваряща се врата и спря в чадъра ми, който този момент бях сложила пред мен. Толкова се уплаших, че треперих поне 30 минути. Друг път в такова време, по добре мокра от колокто ...

Ние също имаме много откарданти дрешки, пижамки, играчки, всичко от шкафчето ...  :x Но имахме и други куриозни истории,уж с изгубени/откарднати неща. Миналата учубна година нашият юнак, като се прибирали от двора през деня, си набутал в съвсем друго гардеробче маратонките. Добре, че отваряхме едно по едно, че да излязат. Друг път сменям пантофите и казвам на баща му, да вземе старите, а остави новите, е таткото прибрал маратонките. Ей богу, трябваше по пантофи да се прибираме, добре че ми щукна /щото си знам стоката/ и се обаждам на таткото и се разбра къде са.

Живи и здарви, другото ще се поправи.
« Последна редакция: Октомври 18, 2011, 18:31:59 pm от Perdeto »
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #53 -: Октомври 18, 2011, 19:11:15 pm »
В яслата сме нямали проблеми, но преди 3 седмици от градината се прибра единия с чужд потник - 10см по-къс от нашите. Занесах го и още си сед на шкафчетата отгоре. Но нашия не се появи. Ясно е, че децата са ги разменили като са се обличали, ама никой ли не вижда, че детето му е с по-голям потник... не че съм за потника, но ми е чудно, че не са забелязали този който върнах.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #54 -: Октомври 18, 2011, 20:03:21 pm »
Ние пък след вчерашния порой и наводнени улици, тази сутрин се "обзаведохме" и със сняг на парцали  8O Направо ми се стъжни! Предстои ми цяла зима да шофирам всеки работен ден Св. Влас - Бургас, но не очаквах неприятни изненади толкова рано. Отделно целият път е осеян с опасно наклонени и почти тотално повредени билборди. Слава богу, взе да се подобрява времето.

Лисо, мисля те. Какво да ти кажа вече не знам. Няма такава каръщина! Прегръщам те!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #55 -: Октомври 18, 2011, 21:28:27 pm »
Ех, Лисе, много трудно ви се получават нещата! Стискам палци скоро да се случи операцията и да е успешна! Ти си силна и страхотна майка и ти свалям шапка!

Дано се приключи с тези бури във Варна, че баща ми се върна днес от там. И той каза, че е страшно!

За кражбите и нахалното отношение на хората, нямам думи. Сблъскваме се всеки ден!

Аз съм много емоционална напоследък. Има хубави новини около мен и като цяло нещата са добре. Но, ми е много мъчно за сестра ми. Тя изгуби бебе преди няколко месеца, а отделно има и много сериозни здравословни проблеми. Трябваше да роди сега и и е много тежко. Дано бързо да успее да забременее пак и да е здрава!

Утре моето чакано съкрвище Никол прави една годинка. И това е, което ме кара да се чувствам най-щастливата на света! Днес двамата с баща и направихме много смешна торта. Абсолютно аматьорска е, но важното е да е вкусна, и най-вече беше забавно да я правим заедно  :lol:

Прекрасен утрешен ден ви пожелавам!  8)


*

    z22

  • *
  • 3293
  • мама на слънцa
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #56 -: Октомври 18, 2011, 22:29:59 pm »
маратонките се намериха. :DДядо на дете от друга група,го е обул с тях.Обаче всяка група си има отделни гардероби,а ние вчера проверихме навсякъде и даже нямаше подобни на неговите оставени.Как е решил да бърка в чужди гардероби и да взима чужди обувки,не знам .Че и децата вече са си големи,Жоро още в яслата си знаеше нещата.Изобщо съм с много въпросителни,но поне се намериха.
Иначе мислехме да говорим с директорката,да се измисли нещо - примерно ключ на шкафа и учителката да вади само обувките примерно.Питахме за приемното време,но взеха да ни обясняват,че това не се е случвало да се откраднат обувки и т.н. и така и не казаха,кога е.
 Раши,весел празник утре!Да ви е жива и здрава принцесата!
А на сестричката ти -много вяра и сили,дано скоро стане мама!
<br />
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #57 -: Октомври 19, 2011, 07:05:06 am »
Лиско, всяко зло за добро  :bighug:

Зори, Радвам се че са се открили. Може да са били подобни на техните и затова по грешка да са ги обули.
Александра имаше такъв подобен случай, само че тя беше виновната. Пролетта, в по-хладните утрини я водех с дънково яке. И една сутрин пак отиваме с него и като отварям шкафчето й, виждам друго дънково яке. Като го извадих видях че е абсолютно същото като на Александра, само че 4-5 години (на Алекс е 2-3). Явно и други майки в Княжево пазаруват от Джордж. И веднага ми стана ясно какво е станало - Алекс го е видяла някъде отвън на пейката и веднага го е прибрала в шкафчето си. Занесох на сестрата и се оказа, че детето и майката от предишния ден го търсили и те си мислели, че е откраднато. А Алекс просто е решила, че някой й го е извадил от шкафчето и тя бързо е поправила тази несправедливост. :lol:
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #58 -: Октомври 19, 2011, 08:08:29 am »
Лисе, кураж и сила...на вас и на Варна бързо да излезете от тази ситуация!

Зори, радвам се, че загубеното се намери...

Раши, късмет за сестра ти, нека скоро се случи най-очакваното...
...иии  new_birthday на Никол...

Приключих с шофьорските упражнения за тази календарна година!
Неуспеха ми вчера беше потресающ...все едно
не бях аз я някой друг, изключителен идиот...
Това разбира се няма да ме откаже, но няма да е сега...
Получих няколко ценни урока и дано този опит ме научи
да не идеализирам хората, но грешките са си мои, друг не е виновен!

 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #59 -: Октомври 19, 2011, 10:31:56 am »
Хора, търся стерилизатор и сгъваема кошара за едни приятели, ще се ползва не повече от година, след това ще им дам нашата-дървена :oops: