0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #100 -: Октомври 21, 2011, 19:17:51 pm »
Джам, голям каскадьор  :lol: Ще го шпионират човека  :lol:
Аз затова нашите кошари ги поръчах със свалящи пръчки и сега си се мушкат през дупките. Единственото падане през решетката е преди десетина дни на Криси - засилваше се да се люля с кошарата, че накрая се прекатури през решетката от засилка. Размина се с уплаха и декларация "Аз повече няма да люлям и ще слушам"... до след 5тата минута  :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #101 -: Октомври 21, 2011, 22:00:16 pm »
абе мимс, те твоите за първи клас вече, ти още с решетки, я се отпусни малко :lol:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #102 -: Октомври 21, 2011, 22:17:59 pm »
То зависи как спят да ти кажа. Аз от сега съм сигурна, че моята щерка ще я намирам на пода като я преместим в голямото легло. Но не е страшно, ей ме мен - помня как ме намираше мама на пода. А и по-малкия ми брат помни как съм му дърпала завивката. Ами станало ми студено по някое време на пода и съм докопала най-близката :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #103 -: Октомври 21, 2011, 22:46:06 pm »
:):)
То и аз зради премятането махнах кошарите, че все с главите напред се хвърляха по земята, но сега си имат други върхове, които катерят:)
На Никол любимо и е да се качва в стола за хранене през таблата (когато е сложена). Днес Дани да не остане по-назад опита и той и стола падна отгоре му:) Два пъти:). Не ги пускам по терасите сега, че има скеле навсякъде и като нищо мога да намеря някой да помага на майсторите:):):)
Иначе, падат си от леглата но Алекс се научи и веднага да се качва обратно и да продължава да спи:):):) Даже нямам време да стана да го вдигна:) Как успява толкова бързо с чувала да се метне обратно в леглото незнам:) Докато не му сложа решетката не заспива, иска си я, но тя не е на цялото легло и все намира откъде да се провре:)

Ние имаме проблем с "общуването" на Дани с баща му:) Уж първи се престраши да отиде при него като си дойде Светльо а от седмица насам не дава да го доближи. Пищи с всичка сила, крие се зад мен, посяга да го удря когато влезе в стаята им, а ако седне пък на леглото на което спя, Даниел изпада в истерия. Ще свикне вероятно, че тати не е за 2-3 дни ама пък тати ще стане време да заминава .

Будете здрави:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #104 -: Октомври 22, 2011, 00:41:05 am »
Лис, тати да не е с брада, че много ги плаши децата явно. Ники пищи и бяга от баща си, когато брадата е на повече от 3 дни.
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #105 -: Октомври 22, 2011, 10:16:21 am »
Хахаха, Лисо, Николета знаеш ли от кога го овладя това умение. Всъщност вече ѝ е по-трудно, защото чувала ѝ стана ... много точен, да не кажа, че отива към малък.
Я да ви попитам дали знаете нещо за това: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1082519. По-точно ме интересува тази част "В програмата могат да се включат също работещи майки след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето. "
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 10:18:05 am от Pesheck »
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #106 -: Октомври 22, 2011, 11:40:27 am »
Аз да се похваля, Моника кара вече без пингвин. Днес баткото на няколко пъти я издебна и и го закара в другия край на пързалката, а тя трябваше да стигне сама и да си го вземе. Каза, че е едно от малкото деца, които схващат толкова бързо и се справя чудесно. Утре сме пак от 9:30 и след това на суха тринировка  :) Утре се пазарим да прави упражненията с напредналите и да не пипа пингвина  :) Запозна се с дечицата и вече не се притеснява толкова. С пингвина хвърчи  :) Хареса и много, на мен също. Разбрах, че освен каляване за децата се каляват и майките докато ги чакат. Утре ще си обуя апреските  :lol: И да споделя изключително се разочаровах от една майка днес, която си оставия малкото бонбонче ревящо на леда и отиде да пие кафе, за да не я гледа и да не се лигави...Много мъчно ми стана  :(
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #107 -: Октомври 22, 2011, 11:56:09 am »
абе мимс, те твоите за първи клас вече, ти още с решетки, я се отпусни малко :lol:
Ох, Стефи, те за първи клас, ама ако ти кажа, че съм ги намирала да спят и наполовина висящи през дупката  :lol: Незнам, ако ги махна сигурно все на земята ще са, а са височки кошарите и ме е страх. Около р.д. ще ги сменяме, за по-рано няма пари  :?
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #108 -: Октомври 22, 2011, 14:35:53 pm »
да, така е, до дете си е, шегувах се :wink:
на Деси й я махнахме още около годинката след едно премятане и приземяване на чело, да е падала не повече от 3 пъти. Еленка е с решетка още, защото е като торпедо докато спи. Но пък тя е много внимателна и предпазлива, влиза и излиза супер успешно и нямаме инциденти :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #109 -: Октомври 22, 2011, 14:42:28 pm »
Брат ми спеше с предпазна мрежа (не знам дали ги помните) до "достолепна" възраст  :lol: Мярката беше наложена, след като майка ми поне два пъти го намери на сутринта да спи под леглото  :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #110 -: Октомври 22, 2011, 14:56:46 pm »
помниме ги, монмиме ги и брат ми спеше в такова легло :lol:
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #111 -: Октомври 22, 2011, 15:54:54 pm »
Ние сме махнали пръчки от решетката и е екстра,кашари имаме,но бяха само като отидем някъде  на почивка и то само до 2 рата година ги ползвахме.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #112 -: Октомври 22, 2011, 17:23:25 pm »
Аз пък днес, реших да науча сина си да зашива сам копчета. Голяма игра падна, заши цели 7 копчета, върху една носна кърпа. Много му беше интересно и аз успях да разчистя и сготвя съвсем нормално, не че после не е пак всичко хаос де.
Моят син много обича да му давам да свърши задачки за големи, така им казва. Супер му е забавно и винаги се старае много. Веднъж реших, да му дам да мие пода, че орева маалата за стирката, та сега само като ме види с нея и сам се включва, отмяна ми е от рано 8). Мисля, към първи клас да го класирам за чиниите и боклука  :wink: :lol:, пък за втори и трети други задачки съм му измислила   :wink: :wink: :wink:
И ние сме на тема легло, само дето не мога да намеря майстор да го измайстори, че искам такова функционално, като на мармотчето. Иначе решетките ги махнаме около годинката, че имахме няколко неприятни плонжа, то всъщност тогава и завъртяхме кошарата до спалнята. С новото легло много се притеснявам, ще видим. Имам едно усещане, че тати ще бъде на него, нищо че за него. А и си го чака с голямо нетърпение.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #113 -: Октомври 22, 2011, 18:17:30 pm »
Перде, твоят е само за Монтесори занимания, то си личи.
купи му една белачка от тоя вид - http://www.citymarket.bg/products/0797_big.jpg -  да бели краставици. Мартин много обича.
също така, давай му да си изцежда портокали и лимони на сок с обикновена цитрус-преса, ръчна.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #114 -: Октомври 22, 2011, 19:41:34 pm »
Я да ви попитам дали знаете нещо за това: http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1082519. По-точно ме интересува тази част "В програмата могат да се включат също работещи майки след изтичане на отпуска по чл. 164, ал. 1 от Кодекса на труда, до навършване на 3-годишната възраст на детето. "
Пеше, точно това питах вчера в Бюрото по труда, т.то ще уча англ.език по програма"Аз мога повече", та затова бях там. Мен ме интересува за догодина, т.то се връщам на работа, и искам да прехвърля майчинстото на майка ми, която на 5.11.2011 се пенсионира. Отговорът е ДА, но да следя промените, т.то програмата била до 2011, и не се знае догодина какви промени ще има с новото правителство. Така че и мен силно ме вълнува :wink:.

Крис, вече е по-добре,няма хрема, извиках лекаря да го прегледа, и всичко е ок.

Лис, Дани май не те дава на тати, и ревнува :wink:

Ха ха, като чета с тези кошари какви рокади имате, да знам какво ме чака :lol:
Хайде, лека ви вечер!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #115 -: Октомври 22, 2011, 22:43:31 pm »
Слагайте решетки докато има нужда от тях, че моя милост на 5 години се изтърси от третото легло на спален вагон поради липса на предпазна мрежа :oops:
Пораженията са: Не ме слуша главата :wink:

Утре с мома София потегляме за Банско. Като гледам катуна, който трябва да превозим си мисля, че ще ни изгонят от хотела още на влизане  :oops:
« Последна редакция: Октомври 22, 2011, 22:50:08 pm от Ники »

Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #116 -: Октомври 22, 2011, 22:49:51 pm »
Привет.
В петък си играя аз с децата на площадката и не познавам всички. Масово майки и баби седнали на пейките и пушат. И се обръщам към едно детенце до Ники и познайте - зелен сопол. Дръпнах си детето, след 30 мин. виждам бабата да идва да си го прибира. Тая баба я знам много добре. Веднъж наби куче без да има причина и се възмутих на висок глас. Та питам аз "детето болно ли е?" тя ми обяснява, че са градински сополи. Аз й викам "преди две седмици пак така". При което пак ми каза за градинските сополи и си тръгна.
Ники днес цял ден киха, спа неспокойно и му текнаха секрети. Едно боледуване е имал в живота си. Как да не я утрепя тази баба в понеделник? Бива безотговорност, бива, ама защо моето дете да страда, понеже имало градински сополи. И кой изобщо бярва на това, а?
Съжалявам за негативния пост, ама много се ядосах на тая вампирка.

Забелязах и още нещо странно. На площадката има различни деца, на различна възраст, някои с ана 5, някои на 10. Ми все на мен ми показват рисунките си, рисувам с тях на площадката, никой родител освен мен и мъжа ми не говори и играе с тях. На вашите площадки така ли е? А всъщност може би писва да си играеш с детето, като поотрасне, или?
[/url][/url]
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #117 -: Октомври 23, 2011, 00:20:51 am »
Ха, Ники, миналата година, като ходихме на море, моя мъж го беше срам от количеството багаж, което сваля от колата. Най-вече от легена. :lol: Викам "алооооу, аз съм с бебе, къде да го мия и да му пера дрешките". Тази година беше претръпнал вече и не му пукаше. На всичкото отгоре като взех да вадя багаж се оказа, че на Николета багажа е двойно повече от този на нас двамата :lol:. Та не сте само вие искам да кажа :wink:.
*

    sixsens

  • *****
  • 4138
  • Благодаря ти, докторе!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #118 -: Октомври 23, 2011, 00:26:33 am »
Аааа, Ники, споко! Ние като тръгнем за Царево примерно или някъде за няколко дни, съседите си мислят, че се изнасяме :lol: :lol: :lol: И естествено, багажа на дребната винаги е повече от нашия, нормално е. Докато са още бебета, независимо дали за 2 или за 20 дни отиваме някъде, багажът е един и същ.
Няма да те изгонят от хотела, споко. Най-много да се подсмихват под мустак и да съжаляват мъжа ти колко курса ще направи докато разтовари :lol:
Благодаря ти, Зачатие!
Благодаря ти, Мели!     
ПО-ЛЕСНО Е ДА СЕ БОРИШ ЗА ПРИНЦИПИТЕ СИ, ОТКОЛКОТО ДА ЖИВЕЕШ СПОРЕД ТЯХ!!!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #119 -: Октомври 23, 2011, 00:57:31 am »
Ха добър вечер  :)
Детето и мъжът заспаха, аз уж щях да гася компа  :lol:

Гледам за кошари се е водил разговор, Диляна от 2 месеца спи на най-долното ниво, по разбираеми причини  :oops: Един ден я оставих за няма и 5 минути в кошарата, отидох да си измия ръцете в банята, в момента, в който влизам в стаята я гледам да полита с главата надолу ... Нямаше как да я хвана. Вдигнах я бързо, сравнително бързо я и успокоих. Нищо й нямаше, огледах я внимателно, но така се уплаших ...

Решетка незнам кога ще махаме, тя е такова шило, докато спи, че може да си откара до към първи клас така  :lol:

За багажа какво да кажа  :lol: И нас съседите като ни видят да тръгваме за село, мислят, че заминаваме за поне седмица, а не за 2 дни  :lol: Ама то каквото за 5, такова и за 2, почти де  :lol:

До преди няколко месеца, тръгнехме ли за село, 4 чанти са багаж на Диляна, 1 сак е наш  :lol: 1 куфар с дрехи има тя, 1 чанта с памперси, аптечка и др. консумативи, 1 сак с пюрета, каши, мляко и пр. и 1 торба с играчки  :lol: Последно време успях да намаля нейния багаж на 3 чанти, вземам само 2-3 пюрета за всеки случай и намалих играчките  :lol:

Аз 2 дни бях с много силни болки в стомаха, какво беше това чудо незнам. Не ме е болял така от години  :? Снощи чак ми се ревеше, късно вечерта ме поуспокои, та съм заспала. Днес пак ме боля, но сравнително по-добре бях от вчера.
Днес ходихме до аптеката, обясних какво чувствам, та ми дадоха Еспумизан. Та има ефект де. Май с едно грозде дето го ядох се скопосах така  :?

Лиде, верно ли говориш .. :( Боже, що за майки са това  :? Как ще си остави детето да плаче и ще отиде да пие кафе?

Хайде лека вечер, че то стана сутрин  :lol:
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 01:01:58 am от Eли:) »