0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #120 -: Октомври 23, 2011, 07:32:14 am »
Лиде, браво на Моника...леда е натоварване, но и красота!
Фигурното пързаляне е любим мой спорт... за гледане :oops:

Ники, лек път, катуна си е катун и с едно и две деца,
и за 2 и за 20 дни, но искам да забележиш без да те плаша,
как на връщане ще бъде двоен  :lol:

Лис, Дани беше по-привързания от тримата към теб, нали?
Може наистина да ревнува, ще се отпусне но иска време,
та направо си се качвайте с тате на кораба!

... и аз съм болна, пфуууу, глава камбана, едва дишам,
само на мишоците да им се размине!
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #121 -: Октомври 23, 2011, 09:31:32 am »
Аман с тия болести.И при мен денят е такъв че ми идва да хвана гората.Голямото ми дете е с разстройство и повръщане,малкото-с хрема и кашлица,а на мен така ми се е подуло лявото коляно и се е напълнило с течност,че едва движа :?.
Бързо оздравяване на всички и без полети от кошарите моля :D.

*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #122 -: Октомври 23, 2011, 10:20:39 am »
Аааа, без поне един плонж през решетката няма да получат сертификат за зачатско дете  :lol: :lol: :lol:.
Да оздравявате всички "бъзу, бъзу"!
И да отивате да гласувате!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #123 -: Октомври 23, 2011, 13:49:29 pm »
Ели, днес малката отново не спря да плаче. Майка му се опита да мрънка на момчето, че трябвало внимание повече да и се обръща. То как да обръща внимание, като тя плаче и иска майка си. Казах и, че може би ако е при нея нещата ще придобият друга светлина и тези два дни не е много активно детето. И така жената се метна на леда с ботушките и заприпкаха с малката  :lol:. За справка, Мони се разплака миналата седмица и съм се надбягвала с нея, аз отстрани, тя с пингвина покрая. Днеска правих с тях упражнения на сухата тринировка, поне първите две, докато и мине притеснението... :lol: Ами на всеки му се ще да седи на лаф и да пие кафе, ама това  с деца не става  :lol:

Вени, това със сополите ще е постоянно. Аз казвам винаги, от студена вода и изпотяване не се разболява човек, от вируси се разболява. И понеже те са навсякъде, трябва каляване и подсилване на имунната защита. Моника тича по блуза при -15, пие вода от хладилника, яде януари сладолед на вън, кара колело в студа, пие потна студена вода...гледам да се храни добре и да спазва горе долу режим...
Е като някой е болен я моля да седи по-надалечко и да не се вре в него, но все пак детето е навън, чак да се караш с бабата  :) Като е сополиво дръпнете се настрани  :) Аз например си казвам, нещо се разболява, ако сте здрави дръпнете се, да не ви заразим, мисля, че е съвсем нормално  :)
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 13:53:50 pm от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #124 -: Октомври 23, 2011, 15:50:04 pm »
Интерсна статия за родители, които избират училища без компютри за децата си.
http://www.nytimes.com/2011/10/23/technology/at-waldorf-school-in-silicon-valley-technology-can-wait.html?_r=1&hp
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #125 -: Октомври 23, 2011, 16:22:06 pm »
Мише да, Дани е на мама щурчето:)))))
Да се оправяш бързо а и всички други болни родители и дечица.

Днес бяхме на детски рожден ден, но за жалост всички други малки гости са се разболели и бяхме само ние и рожденика, който стана на 2 години:)
Детенцето живее срещу нас и имат месец разлика но от половин година ходи на ясла. Каква разлика има само с нашите деца. Колко думи знае, и как сам се справя с голяма част от нещата. Вероятно след рождения им ден ще ги дам на ясла и то в Аспарухово. Майката на Анди е много доволна. Малко деца са, с много хубава база, бързо мога да стигна с колата и да паркирам пред градината без проблем. Около нас най-близката ясла е далече за да ги водя пеш и невъзможно да намеря место за кола. Та мисля да пробвам да ги дам. А и имам нужда да си почина малко и да събера сили. Последната седмица ще си призная се държах много лошо с децата:( Те, че не слушат е ясно но така им крещях, че и бой ядоха повече отколкото трябва. Усещам, че нервите ми са доста опънати и за най-малката глупост се ядосвам. И на мъжа си се ядосвам, уж все си казвам, че му трябва време да свикне, че си е в България и с децата ама има такива неадекватни реакции, че вместо помощ ми утежнява 4 пъти дневните занимания.

А и са големи вече, нека се съберат малко и с други дечица. А като свикнат да мога и аз да си потърся работа, че от 5 години не съм била на такава и на моменти се чувствам празна и изглупяла...ама много:)))))))))))))


И все пак да ви питам, мислите ли, че има значение дали зиме или лете се дават децата на ясла за болестите? Говорят ми, че зимата много били боледували, но пък нали лятото са други и пак много болестите? Не е ли до дете (и до грижите на госпожите разбира се)?
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 16:27:05 pm от Lisko »
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #126 -: Октомври 23, 2011, 16:38:28 pm »
Лис, за мен има значение (без претенции за експерт  :wink: ). Тео тръгна есента и до май се беше все болен. От май до края на септември беше ОК и сега отново сме във въртележката на болестите. Естествено си е и до дете. Моето е от най-често боледуващите в яслата. Дано да е вярно, че се израства и да е по-скоро.
« Последна редакция: Октомври 23, 2011, 16:46:40 pm от midge »
*

    elle22

  • *****
  • 1645
  • La donna `e mobile ;)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #127 -: Октомври 23, 2011, 16:39:31 pm »

... на моменти се чувствам празна и изглупяла...ама много:)))))))))))))


И все пак да ви питам, мислите ли, че има значение дали зиме или лете се дават децата на ясла за болестите? Говорят ми, че зимата много били боледували, но пък нали лятото са други и пак много болестите? Не е ли до дете (и до грижите на госпожите разбира се)?

Това горното все едно аз съм го писала  :lol:, точно така се чувствам.

Сина си го пуснах на ясла през декември, дадох си 2 месеца време, преди да почна работа. Е, не ми стигнаха  :lol:. Оказа се, че през пролетта боледувахме най - много.  
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #128 -: Октомври 23, 2011, 17:14:40 pm »
Lisko всички имаме подобни периоди. Не се притеснявай. И аз понякога си викам сега ще сме заедно, ще се разходим, ще починем, ще се видим с хората...а то стане дявол на магаре...до вечерта съжалявам, че съм станала изобщо...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #129 -: Октомври 23, 2011, 17:36:09 pm »
Лис,според мен е до детето-аз дадох Ива на ясла средата на Ноември.Нито един път не се разболя цяла зима,даже имаше моменти когато беше сама в групата всички други бяха болни!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #130 -: Октомври 23, 2011, 17:41:14 pm »
Лис, защо не пробваш в нашата ясла? много бях доволна от всичко - база, директорка, възпитание, грижи. Неведнъж съм писала. Мисля, че ще ти е по-удобно от Аспарухово. Все пак единствения достъп е през моста, а как замръзва там... и колко катастрофи стават... Аз лично не бих рискувала там.
Ние тръгнахме октомври и всеки петък си ги прибирах с температута - 2 седмици в къщи после пак 4 дни и на 5тия... Това до април. Тогава разредиха боледуванията, но все пак аз доста по-малки ги дадох, а и те нали са си с млко допълнителни проблеми.
Ако решиш нещо за яслата, обади се - ще ти дам тел.на директорката.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #131 -: Октомври 23, 2011, 18:02:58 pm »
Всички деца минават този период с честото боледуване, до като изградят имунитет. Ако можеше да избирам, бих го дала направо на градина, че още са толкова мънички и как светкавично бързо се развива картината при тях, че мен си ме беше доста страх.
Ние на ясла не ходихме, защото само с едно ходене около 5 дни, ни костваше зимуване до май месец. Май го пробвах пак, разболя се до 1 юни точно 2 пъти и отново го спрях, че трудна зима имахме. Вследствие на това си загубих работата и от тогава съм от тъпа по тъпа, ама здраве да ми е. Първата година в градината, на всеки 10-14 дни болен, така от ноември до май и все от едно и също. Втора група доста по добре, но аз вече реагирах в зародиши и туширах о време настинките. Тази година ми се иска сам да се справя, ама не би. В момента в групата са 15 деца от 35, всичко болно, включително и ние с баща му. Да чукна още държи, но давам омега 3-6-9 мастни киселини под формата на сиропче, за гърло хомеопатични Ангин Хиилс и промивки с физ.разтвор за нослето. Тези процедури си ги правихме през седмица миналата година, спасиха доста положението, като стигнахме само до 2 пъти прием на АБ.
Лис пробвай, ама три болни дечурлига трудно се гледат. Определено имаш нужда от почивка, но тази кратка такава, ще ти излезе през носа след това. Права си, че трябва да са сред деца, това беше и моят мотив. Само, че на какво още се научават, няма да ти казвам.

В тази връзка днес, Тони отново научи поредната ужасна дума, но не от дете, а от една уж мислеща се за интелигентна, дама. Сега детенце ме пита защо бати Енчо е пед....т и какво означава това. Такива очи се опулих на тази жена, добре че дойде автобуса да се качим, че кой знае какво още щяхме да чуем. Онемяла съм от заливащата ни простотия.

 
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #132 -: Октомври 23, 2011, 19:24:05 pm »
Писах,писах,а поста ми го отнема...та затова сега по-накратко :D.Моето мнение относно боледуванията е,че едно дете боледува по-често,други-по рядко.Мишето например ми боледуваше доста и като навърши 6г. като с магическа пръчка се спря.Сега пак го навестяват вируси но 1-2 пъти в годината и то съвсем леко ги изкарва.Един доктор,който много уважавам каза,че точно 6-7г. е периода в който децата вече формират имунитет.Имам приятелка обаче,която децата си на градина не едавала.Момиченцето докато си беше вкъщи не е боледувало.Съученичка е голямото ми момче и сега като голяма се скапва от боледуванията.Та и аз не знам...явно трябва да си преболедуват някакъв период.

Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #133 -: Октомври 23, 2011, 22:13:23 pm »
Някой поръчвал ли е от тук http://www.superliving.co.uk/pharmacy/family-health/baby-child-health/teething/nelsons-teetha-granules-24-sachets.html?
 Преди време mini беше писала за тези прах4ета за зъб4етата и беше ми пратила една кутийка за баткото като ни мъ4еха зъбите останах много доволна и сега ги намирам в този сайт, но не знам дали ще стигнат до БГ а и не знам дали ги има на друго място някой ако може да помогне да пише  :wink: благодаря предварително!
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #134 -: Октомври 23, 2011, 22:33:26 pm »
Много благодаря за всичко споделено и за съветите ви. Имам време да помисля още и да взема някакво решение.
Майка ми вече не работи и след като прибраха всички реколти на село може би ще я помоля да идва по-често зимата да ми помага ако реша да не ги дам на ясла.
Мими да ти кажа честно, по-лесно ми се вижда до Аспарухово да стигна засега:):):) То дано няма голяма зима и сняг, че тук около нас снегорин неможе да мине и ми се е случвало по 3 дни да не мога да мръдна колата:)
Може да отида да видя и вашата ясла (ако разрешават да се разглежда:)).
Никол е с темепратура от преди 3 часа:) Дадох Панадол и засега спадна но ще я наблюдавам през ноща. Явно утре няма да ходя да плануваме нова операция:) Дано е нещо инцидентно.
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #135 -: Октомври 23, 2011, 23:03:13 pm »
Лис, много се радвам, че си взела решение да пратиш децата на ясла. За изнервеността много добре те разбирам. То аз като съм била сама с едно ми е идвало понякога в повече. Вероятно и на всички останали. Когато сме с мъжа ми, нямам проблем. Но от теб се очаква да правиш всичко сама, че и по три ... Не знам как издържаш.
За боледуването - моят син почна ясла през януари (просто нямаше друг начин или каквито и да било отпуски, освен неплатени). Първите два и половина месеца беше болен два пъти за по 7-10 дена. После се е случвало веднъж-два пъти за по ден-два. Няколко пъти имаше конюктивит. Друг въпрос, че на него взе да му минава много бързо, което ме радваше, разбира се. Но аз се разболявах и няколко пъти взимах антибиотици. Според мен - индивидуално си е.
Хранят ли се вече сами децата? Ако не, ще дойда да ти наскубя лисичата козина. Моят син има мераци сам да яде с нож и вилица, че и филията да си маже.
Според мен много неща ще научат децата в яслата, а и ще им хареса да са сред други деца. Сигурно и думички ще научат - на мен ми е трудно да преценя по моя, че той говори един безумен триезичен миш-маш.  :lol: А и всяко дете е различно.
Целувки на лисичетата!

Ние бяхме на екскурзия и мъжът ми кара като луд, за да успеем навреме да си изпълня гражданския дълг. Та цъфнах в избирателната секция една минута преди 19 ч.  :D

Като си говорехте за смешни ситуации с багажи, днес трябваше да минем с кашон за пренасяне през хотела, в чиито паркинг ни беше колата. Казах му на моя мъж, че не съм с него.  :lol:

Приятна седмица на всички!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #136 -: Октомври 23, 2011, 23:19:50 pm »
Лис, предполагам, че ще можеш да разгледаш, ще говорим с директорката  :wink:
Има старо и ново крило, на мен специално повече ми харесва старото, защото групата е в няколко помещения - за игра, храна и спане, а в новото крило са огромни зали, разделени на кътове. Но страшно добре се грижат за децата - като със свои. А и не е много далеч от вас. Дано с Никол всичко е наред и температурата да е инцидентна.
На мен не ми се говори за багажи и пътуване, че сме като катун тръгем ли някъде.