0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #60 -: Октомври 19, 2011, 10:43:35 am »
Мише, нищо непоправимо не е станало :wink: Ще се получат нещата, просто не се отказвай в никакъв случай!

Зори, възможно е наистина да е погрешка. На теб ти се струва странно, но на мен - не, като знам мъжът ми какъв е в това отношение :wink: Добре, че е Мончето да си знае обувчици, яке и прочие, че иначе кой знае и той как ще я доведе облечена вкъщи. Не може да им запомни дрехите и това е. Когато съм ги оставяла да ги гледа и се е налагало да ги облече и да излязат, и после ги пресрещам някъде навън, боже какви комбинации - Симона облечена с нещо окъсяло и по нея (защото е на Антон), а Тончо, горкия с нещо розово и женско (защото е нейно) :lol: Просто как не му прави впечатление не ми побира ума, ама ей на, има такива хора :)
Дори дрешките им стоят в отделни скринчета, не да кажеш да са общо в един гардероб.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #61 -: Октомври 19, 2011, 11:35:17 am »
Jam, много благодаря за статията. Аз правех около 80% от описаните грешки. Няма вече  :wink:

Раши, ЧРД на Никол и много по-добър късмет на сестричката ти!
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #62 -: Октомври 19, 2011, 15:20:35 pm »
Хора, търся стерилизатор и сгъваема кошара за едни приятели, ще се ползва не повече от година, след това ще им дам нашата-дървена :oops:

Стефи, писах в "Борсата"...
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #63 -: Октомври 19, 2011, 15:27:34 pm »
:)Аз реших, вече ще пиша след операцията, че то става смешно:)
Вчера не съм се ядосвала изобщо, защото само при мисълта, че този таван можеше да падне докато оперират някого, ми прилоша:) Добре, че е станало през ноща. Беше наистина много страшно положението в града. Сутринта бях сериозно уплашена докато се опитвах да стихна до болницата. Заобиколих много, защото покрай нас всички подлези бяха наводнени но се оказа, че и пътищата са не по-малко. Влизаще вода през праговете на колата и на 2 пъти ми изчезнаха токовете. Добре, че не угасна защото неможех да си представя какво щех да правя с Ники в ръцете. Аз, че щях да газя вода и да се излива отгоре ми ясно, но и тя щеше да е мокра точно за 10 минути. Слава богу, колата не ни предаде и ни закара до болницата.
Операцията когато тогава:)
Тъкмо сега ще поставим хепатитни, грипни и други ваксини:) Да използвам докато са здрави децата.

Раши, да е здрава малката Никол и весел първи рожден ден:)

Jam, много благодаря за статията. Аз правех около 80% от описаните грешки. Няма вече  :wink:
И аз така:)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #64 -: Октомври 19, 2011, 15:33:04 pm »
Jam, много благодаря за статията. Аз правех около 80% от описаните грешки. Няма вече  :wink:

и аз, и аз... затова я пуснах...
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #65 -: Октомври 19, 2011, 19:45:42 pm »
Хора, търся стерилизатор и сгъваема кошара за едни приятели, ще се ползва не повече от година, след това ще им дам нашата-дървена :oops:
:D Аз имам 1 излишен, който мога да дам. На Бертони е за МВ тези пластмасовите, но аз не го ползвам, защото моята МВ има грил и не се събира, ама кой да провери първо размерите :oops:
Та, сега ползвам на Чико, който е по нисък :)

Днес доста хайманосвахме, пълноценно целия ден  :), само се прибрахме в 14.00 да го нахраня, и пак навън :)

Мише, никакво отказване.....ще станеш шофьор  :)като не тази година, догодина :)
Раши, честит 1ви рожден ден на Никол, да расте весела и щура :lol:

Лека ви вечер!
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #66 -: Октомври 19, 2011, 19:56:55 pm »
Бях пропуснала този линк от Джам, но аз придвидливо пера всико на 60 градуса, хавлии и чаршафи на 70. Нищо им няма на дрехите, пера с Ариел.Мислила съм го това с мръсотията, че при 30 градуса, по скоро се освежават, но не и изпират, та радвам се че придвдливостта ми е полезна.
Който не разбира мълчанието ви, няма да разбере и думите ви.
Ако съдбата е спряла да ви се усмихва, опитайте се да я разсмеете!

*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #67 -: Октомври 19, 2011, 22:13:46 pm »
Брейв, благодаря, ще взема от мишето стерилизатора :)
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #68 -: Октомври 20, 2011, 06:23:03 am »
Мише, не се ядосвай. И на най-добрите се случва. Един изпит е 50 % късмет и 50 % знания. Така, че не си мисли, че грешката е в теб.

Няма да забравя, на един изпит от 28 въпроса бях научила 26. Всеки си тегли билетче с два въпроса и трябва да пише и по двата. По единя дори да е ужасно изчерпателен, не става. Да беше една доцентка пред пенсия. Падна ми се един от двата въпроса които не бях чела  :lol: и и казах, ако ще устно да пита на целия материал, или да ми намали с 1 оценката и да ми смени въпроса, нтц. Запъна се и каза, че нейната политика е такава, че компромис не прави... :lol: Колегите умряха от смях. Другите чели недочели там, драснали нещо, вързаха тройките, а аз си получих двойката. На следваща дата си научих и двата въпроса и си взех изпита, ама не е там въпроса  :lol:
Та щом зависиш от някой друг в момента, не се знае накъде ще го отвее вятъра и как ще се развият нещата, стискай зъби и смело напред.

На мен вчера ми набоцкаха последния АБ. Ако не се скова пак де. Дано това да ми е.
За сметка на това цяла нощ не съм спала, събудих се в 3:30 и станах в 5. Сега си варя чай от маточина, малко да ме поотпусне. Вчера водих Моника на профилактичен преглед за очичките. Както и предполагах, Далекогледство 0.9 и 1. Тъпото е, че при децата няма как да не разширяват зениците  :(. Споням си на кумата детенцето, тя милата нищо не виждаше 3-4 дни. Кошмар. Записахме час за 1 ноември, ще си взема болничен и ще си остана с нея в къщи. 
Имаме ли профилактични прегледи по касата за деца под 5 годинки и на каква възраст трябва да се правят. Нещо бях чела по въпроса, но не помня със сигурност. Искам малко да и натрия сол на главата на педиатърката, защото подхвърлям за такова направление да не кажа от 1-2 ако не станаха и 3 години и все и е някой по-спешен...  Трябвало да има повод за такова, а тя не виждала  8O. Аз съм с далекогледство 0.5- 0.75 и точно след 10 минути четене или работа на компютъра се изморявам и не мога да работя. Така съм изкарала целия ученически период с главоболие...ама никой не се е сетил. Сега работя само с очила и няма проблем, карам по няколко часа... Моника е същата, ако не бях упорито магаре... и после децата били разсеяни и не си задържали вниманието дълго...
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #69 -: Октомври 20, 2011, 08:39:03 am »
Лиде прегръщам те...
Не мога да разбера педиатрите, родителя има съмнение а те,
да го оборят ли е по-добре или да го разсеят като осигурят специалист?
Въпроса е риторичен, щото те може да забележат нещо което ние не виждаме
при преглед или слушалка, но родителя вижда и усеща детето си всеки миг...

Минаха два дни и вече на трезва глава мога да кажа следното...
Аз съм възпитана така, да търся грешката първо в мен и
след това с оглед случая и в другите...
Не трябваше да се явявам на този изпит след десет дни прекъсване
и два часа опреснителни който бяха мега неефективни
защото човека до мен с който сме отбор е имал лош ден!...
Честно аз бях последния човек който трябваше да обере този негатив
с всичките превъплащения и емоции, е не го заслужавах...
И аз направих организация да си оставя децата едното болно,
за да ида на този изпит, но никой не разбра това!Не е нужно!
И друго сравнявайки двата изпита ...на първия спокойно можеха да ме пуснат...
Грешките ми тогава бяха мигачи и едно влизане в завой с по-висока скорост,
защото самия изпитващ ми даде командата по-късно...
и пак не създадох ситуация за ПТП!
Спрях на всички стопове, паркирах между две коли на задна без грешка,
включих се в две кръгови абсолютно правилно, владеех колата през цялото време....
но пък изпиващия ми написа всички мигачи, който в първите 5/10
минути докато се отпусна не дадох!
Сигурно е имало и други неща в мой минус тогава, но онзи ден при втория ми опит
бях друга крайно несигурна и толкова неуверена, че не се познах!
Но това е вече история!
И последно, в деня преди да се приберем в София след първия ми изпит
моето голямо момче пожела да карам един час с инструктора и него,
направо си ми спретна бърза семейна поправка  :lol:
е този изпит взех от раз, карах много хубаво и спокойно...
Благодаря ви за подкрепата и ме извинете ако съм досадила някому с
със съжденията и горчивия си опит!



Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #70 -: Октомври 20, 2011, 08:47:32 am »
Ааааа,въобще не се притеснявай за досаждането,това си е едно страхотно вълнение и е нормално да го преживяваш!!! :lol: :lol:Все пак това си е преживяване-да ти дадат правото да управляваш и подчиняваш машина,доста по-голяма и мощна от един обикновен човек!!хи хи ! :wink:ти се радвай ,че мина теоретичния изпит,че сега като гледам какви промени въвеждат-само за академици!! :wink: :wink:А за другия практиески ,просто си вземи няколко опреснителни! Няма как,ще трябва да се инвестира още,но пък ще стане!! Сигурен съм! :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #71 -: Октомври 20, 2011, 09:01:10 am »
Доброооо утро,
бързам да пиша докато таралежко спи  :, че иначе пиша с 1 ръка :lol:
От сутринта съм в голямо чудене, дали да извикам д-р да го прослуша, че от тези сополки стичащи се, кашля, и се притеснявам да не слезе надолу.. :(

Но, днес се очертава слънчев и топъл ден, и отново ще сме навън. :)

Прекрасен ден ви пожелавам! :)

*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #72 -: Октомври 20, 2011, 09:04:34 am »
Бриев сутрин се усилва малко кашлицата,
когато има обилни секрети, но ако се притесняваш
една слушалка винаги дава отговор и спокойствие!

Рачо за листовките си съвършено прав,
новите са олееее....малееее....

...ох нали съм руса, идиализираща, бяла жена...
Не ми се иска да вярвам, че първия път ме спряха само
за да взема няколко опреснителни, който се заплащат! :(
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #73 -: Октомври 20, 2011, 09:25:13 am »
Мише, аз съм изключително мнителна, особено когато става дума за пари, но в твоя случай си мисля, че не е било заради допълнителните опреснителни, още повече че няма гаранция, че ще ги вземеш при него. Сигурна съм, че другия път ще го вземеш, не го мисли изобщо :)

Аз днес нещо не съм в кондиция, тресат ме нерви ли, що ли, май започна да ми идва на нагорно последните няколко седмици, а и емоции има в изобилие... :?

Но важното е че децата са здрави и доволни, вчера празника мина прекрасно. Цял ден рожден ден, в градината, вечерта, много емоции и сякаш този път са най-осъзнати. 5г. си е една добра възраст :lol: Много беше доволно и щастливо детето, подаръците са страхотни, толкова се радва снощи милата, чак спа с играчките :D

хайде хубав ден от мен! :D
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 09:38:08 am от StefiZ »
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #74 -: Октомври 20, 2011, 09:47:52 am »
Добро утро от мен.
Стефи, ЧРД на патерица на кака Деси.
Breiv, заслушвай се добре как кашля таралежчо. Когато е заден ринит или както му викат там се чува. Поне аз го чувах и убеждавах таткото, че е така. Но все пак отидохме да ни чуе леля докторка и двата пъти потвърди моите съмнения. Така че имаш възможност днес мини да ви чуе лекар за да си спокойна ти. На последната консултация нашата лекарка каза, че Ники има по-големи сливици. И след това като говорех с една приятелка, тя сподели че малкия ѝ син е с такива и за разлика от кака си никога не е правел пневмонии, само такъв ринит. Не знам дали има нещо общо с уголемените сливици. Поне открих с какво мога да лекувам Николета без да ни чува цялата махала. За сваляне на Т свещички Ефералган (благодарение на съвет от вас) и хомеопатични хапченца за смучене/дъвчене + витамин С за деца за дъвчене.
Мише, вярно е че късмета при такива изпити има голяма роля. Като прочетох поста на Лидия се сетих за една моя поправка. Теглеха се 2 билета и познайте дали не изтеглих двата въпроса на които ме скъсаха предния път. :D Учителката беше толкова изненадана, че ми предложи да ги сменя ако искам, без да ми се отрази това на оценката. Понеже нали студентите си мислели " е, баш това ли ще ми се падне пак". Добре че аз не мислех така и ги бях накълвала, та на поправка - 5 :D.
Слънчев и весел ден ви желая!
*

    lidia

  • *****
  • 2959
  • Най-хубавото се вижда само със сърцето.
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #75 -: Октомври 20, 2011, 09:50:54 am »
StefiZ честит рожден ден на Деси. Все здрава и усмихната да ти е  :)
Права си, 5 годинки са си различна работа вече. Голями човечета  :) Само дето се научи да се пазари и не спира. За всяко нещо е добре, обаче ти ще направиш еди кое си или ще ми купиш еди какво си...което в началото е забавно, но взе да ми писва...
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 09:54:50 am от lidia »
http://www.youtube.com/watch?v=xFkUG9xSSSE с благодарност на едно цигуларче :)
http://www.youtube.com/watch?v=dy2KNUESXp0
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #76 -: Октомври 20, 2011, 10:56:55 am »
Мишанта, тъй като ти с тая книжка децата си ще возиш, за теб е най-добре да си минеш изпита когато си наистина готова, стабилна всеки път, и с пълна увереност, че си се справила - както от твоя страна, така и от страна на изпитващия. а не да си правите компромиси от рода на "само няколко недадени мигача". така че, не жали прекалено, а използвай есента за каране.

"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #77 -: Октомври 20, 2011, 11:16:27 am »
StefiZ ЧРД на Деси! Да ти е жива и здрава голямата госпойца, много да те слуша и да ви радва! Да бъде умна и любознателна, много да пита и много нови пътища да й се откриват :)
[/url][/url]
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #78 -: Октомври 20, 2011, 11:39:11 am »
Аз съм с далекогледство 0.5- 0.75 и точно след 10 минути четене или работа на компютъра се изморявам и не мога да работя. и после децата били разсеяни и не си задържали вниманието дълго...

lidia, имай предвид, че на тази възраст децата много добре компенсират нисък диоптър далекогледство. Като започнат да четат и пишат, ще си трябват очила, но иначе може да не е необходимо. Офталмологът ще реши, разбира се. Дани има 3 диоптъра далекогледство на разширени зеници, но на 2 последователни контроли, през 3 месеца, показва такава адаптация, че вижда по-добре и по-малки букви без очила, отколкото с очила за корекция. Сега е без очила, само през уикенда носи такива без диоптър, с полупропусклив филтър на "доброто" око, заради риск от рецидив на страбизъм на другото. Но си трябват чести контроли, защото състоянието се променя бързо при толкова малки деца.
Даниел 07.06.06  Димана 05.10.07
*
Re: Снежна и студена седмица(17.10-23.10.2011г.)
« Отговор #79 -: Октомври 20, 2011, 11:50:04 am »
Честит рожден ден на патерица на Деси и Никол!Да са здрави,усмихнати и мама и тате покрай тях!
Мише,всяко зло за добро!Другия път ще стане сигурна съм,а и както е казала Джам по-добре наистина да знаеш че спокойно можеш да си возиш дечица :).
Аз съм в голямо недоумение.Вчера ходихме да купим ботушки на Мите.Първо ходихме до мола на цариградско и влязох в един магазин на К и К.Една цена,тъй като тя не ми хареса особено отидохме в Аутлета зад Метро-същите обувки с 15лв. надолу.Ама същите ви казвам 8O.Чудя се как е възможно,една марка,еднакви обувки-различни цени?В смисъл не се ли съгласуват помежду си някак?
« Последна редакция: Октомври 20, 2011, 11:53:16 am от parsi »