0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #60 -: Юли 12, 2011, 15:33:20 pm »
Ами те по Baby TV много не говорят ама нейсе... :D
Аз да се поясня - не зная какво е бейби тв (явно нашата кабелна я няма) и определено не съм във възторг от ситуацията. Просто се чудя колко ли тв трябва да е изгледало това 2 год. дете, че да знае толкова думи на англ. А може и да са ме засилили по пързалката  :lol:
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #61 -: Юли 12, 2011, 15:42:05 pm »
Baby TV наистина имат едни филмчета, които са точно с цел да учат децата на думи. Показват картинки и казват кое какво е, после ги повтарят и потретват. Напълно е възможно да е научило много думи от тая телевизия, друг е въпросът, че наистина бая трябва да е погледало това дете.
Мненията, които изразявам в този форум, са мои лични мнения, без претенции да бъдат единствената и неоспорима истина. Понякога си позволявам да цитирам и други хора, което специално упоменавам.

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #62 -: Юли 12, 2011, 15:43:10 pm »
Да се включа и аз в темата за свекитата-не сме се обичали много с моята докато беше жива,но беше единствения човек освен мъжа ми на който разчитах когато Ива беше малка.Правела ми е много забележки,но от едното влязло от другото излязло,все едно не съм чула и толкова.Защо е нужно да се товарите и да се ядосвате,това не разбирам?Само вредите на себе си,че и на децата си.Майка ми е на 500км. от мен и бях доволна,че имам човек на който да разчитам пък било то и свекървата.Гледаше ми я постоянно,аз съм на работа и събота и неделя,е на кого да оставиш дете на 2 години за да отиддеш на работа ако не на баба му.За лятната ваканция няма да споменавам колко ми е било трудно-дете в 1 клас няма как да стои само в къщи.
Така,че гледайте малко по-спокойно на нещата.Трудностите в отглеждането на дацата ви тепърва предстоят.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #63 -: Юли 12, 2011, 15:43:55 pm »
Тая BABE TV я има само на Bulsatcom,май!!!Не съм сигурен,но там има и други канали,които е добре да кодирате от сега  :lol:!! Еееее,като стане въпрос за свекита и сте изписали 4 страници за един ден!! osi_13
п.п. Споко,не се меся1 Само минавам и веднага се изнасям  osi_19, че сега ще ме подкарате и мене!!! osi_6
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #64 -: Юли 12, 2011, 15:57:06 pm »
... Само минавам и веднага се изнасям  osi_19, че сега ще ме подкарате и мене!!! osi_6

е ако не теб, кого да подкараме :lol:
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #65 -: Юли 12, 2011, 15:59:34 pm »
Стефи- да, най-лесна е моята
за това навсякъде си ходя с децата, по-добре с тях, отколкото да се ядосвам с такива неща, с каквито другите, или да ми звънят през двайсет минути да ме питат кога точно ще се прибера- е мерси за такова гледане. Ще порастнат децата, пак ще можем да излизаме и да ходим без тях :)
не искам да парадирам с това, но дори и навремето си плащах на майка ми когато гледаше Стефания като се върнах на работа, плащах и на баба ми, като гледаше Преслава, точно както плащам сега на детегледачка. Мирна ми е главата, надявам се никой никога да не ми натяква, че ми е изгледал децата съответно.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #66 -: Юли 12, 2011, 16:01:14 pm »
Рачо, не бягай, виж темата си е твоя, на теб е кръстена  :lol:
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #67 -: Юли 12, 2011, 16:24:39 pm »
Мини,и моята майка не е гледала Мишо,пък сега повтаря че тя го е отгледала 8O,та те така или иначе ще ти казват че са ти ги отгледали...

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #68 -: Юли 12, 2011, 16:43:14 pm »
Мини,и моята майка не е гледала Мишо,пък сега повтаря че тя го е отгледала 8O,та те така или иначе ще ти казват че са ти ги отгледали...

Абе като не казват, че те са ги родили - бива  :lol: Свеки за големия си внук казва: "Пък моят Пвел така и онака...". Ако не я познаваш - би решила, че има трима сина, не двама и въпросният Павел й е внуче ;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #69 -: Юли 12, 2011, 17:54:07 pm »
 Пък моята майка уж разбрана беше.Казва ми" знам аз какъв кеф е да сте си тримата и да се радвате на бебо и да си играете с него.Ние с баща ти така бяхме..." Това преди да родя.Сега, обачееее, гледайте какво става. Всеки ден ми звъни, като не вдигна телефона, защото примерно спя или съм изключила звука, голямо мрънкане пада... А точно деня след изписването,в 9:30 сутринта, след последното будене в 6ч , се звъни на вратата ама на пожар. Отварям аз,тя нашата баба идвала да разходи кучето  8O
 "Абе,жена - викам и аз - ти две деца не си ли отгледала, да знаеш, че съня е супер ценен в този период" а тя "искала да ми помогне"

 При нас със сигурност зимата ще е тегаво.Опитвам се да се успокоявам единствено с мисълта,че ще е голям плюс, да има непрекъснато някой  в къщи, на който ще можем да оставяме Калоян, когато ни се прище кино или късно излизане. Обаче ще видим...Аз също предпочитам да платя на някоя лелка да го гледа, така правя и с кучето, когато пътуваме, защото ми втръсна от молене, капризи и откази...

За себе си лично констатирам, че дразненията ми идват от там, че съм на 37, а не на 20 и имам ясно изградени представи за нещата от живота...Не върви да ме поучават ...
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #70 -: Юли 12, 2011, 18:17:44 pm »
За себе си лично констатирам, че дразненията ми идват от там, че съм на 37, а не на 20 и имам ясно изградени представи за нещата от живота...Не върви да ме поучават ...

Именно, не единствен фактор при мен, но значим. При все, че онзи ден навърших 31, а от 20-годишна живея самостоятелно, включително и като финансова издръжка /с изключение на таксите ми в университета, които ми плащаше мама/...някак сега да слушам наклони за каквото и да било, все едно съм на 5 и да не се дразня... Не мога бе! Може и аз да съм крива, чепата и неразбрана, не се имам за супре добра, ама...

Детето си го имаме, благодарение на МОЕТО четене, питане, ровене, благодарение на "Зачатие", на Д-р Даскалов, на Д-р Даскалова, на можещите и знаещите жени тук, не благодарение на свекървеното "непитане" и "успокойте се и ще стане" и сега...тя да ми дава акъл как да си гледам детето. Хайде спирам, че след обаждането й преди час - пак яхнах метлата  :oops:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #71 -: Юли 12, 2011, 20:55:49 pm »
рачо, сподели нещо за тъщата, де! Няма само свекитата да обсъждаме.

Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #72 -: Юли 12, 2011, 23:05:17 pm »
Ох, момичета докато се  оплакваме от свекървите, моят хубавец ми спретна снощи и тази сутрин такъв екшън,че...Вчера взе да вдига температура, повлия се за кратко от Панадол, но после пак взе да се качва в гадната зона около 38 градуса.Взе да го тресе, водихме го следобеда на лекар- при заместничката на нашата,че тя е в отпуска- леко му било зачервено гърлото...Към 2 дадохме и Нурофен- подейства, преоблякохме се и - сън...До 7.30 когато се събудих от тресене на леглото- а то горкото бяло като чаршаф, устните- сини, ръчички и крачета- ледени и се тресе неудържимо, Т 38.9...Аз - сама, мъжът ми първа смяна от 4 сутринта...Бърза помощ, хексалгин,детска болница, съмнения за менингит, инфекциозна болница- слава Богу без данни за менингит или енцефалит, обратно в детска, кръвни изследвания....Слава Богу повече не е вдигал Т и си го прибрахме вкъщи, дори вече проси храна, но това бяха най-дългите 3-4 часа в живота ми! Диагноза- херпангина...
Здрави да са всички дечица и родители- все някакси ще се разберем с родите- нали всички милеем за тия деца!

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #73 -: Юли 12, 2011, 23:08:27 pm »
горкото бяло като чаршаф, устните- сини, ръчички и крачета- ледени и се тресе неудържимо, Т 38.9...Аз - сама, мъжът ми първа смяна от 4 сутринта...Бърза помощ, хексалгин,детска болница, съмнения за менингит, инфекциозна болница- слава Богу без данни за менингит или енцефалит, обратно в детска, кръвни изследвания....Слава Богу повече не е вдигал Т и си го прибрахме вкъщи, дори вече проси храна, но това бяха най-дългите 3-4 часа в живота ми! Диагноза- херпангина...

добре бе, а защо всичко това??? детето имало 38.9 градуса температура - защо бърза помощ, защо инфекциозни болници, защо съмнения за ужасни болести??? защо го подложи на тоя ужас, и себе си най-вече? само заради едната температура ли?

трябва да се научите да реагирате по-спокойно на температурните състояния. да знаете какво да правите и да реагирате адекватно - нито с подценяване, нито с преувеличаване.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #74 -: Юли 12, 2011, 23:10:12 pm »
Inke Tinke, много неприятно, дано се оправите бързо!
Боби, аз уж си бях организирала нешата за раждането на щерката, ама се оказа, че съм си направила сметката без нея. Моя мъж беше с малкия в болницата, до минути преди да ме вкарат в операционната. След това дойде един приятел, който разкарва баткото по коридорите и се препитваха коя кола каква марка е. Така че начини има, винаги може да се уредят. При нас в болницата имаше стая с човек, който ги забавляваше, като това е услуга на самата болница и не се плаща нищо. Предполагам, че и при вас в болниците има такива места.
Джамо, трябва да вземем да направим една тема с основни мерки, които се взимат при висока температура и как се реагира :? Като са студени крачетата и ръчичките се затоплят, защото детето може да направи температурен гърч. Не се дава хексалгин, преди да се затопли.
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 23:11:55 pm от Ganka »
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #75 -: Юли 12, 2011, 23:29:47 pm »
Ох, момичета докато се  оплакваме от свекървите, моят хубавец ми спретна снощи и тази сутрин такъв екшън,че...Вчера взе да вдига температура, повлия се за кратко от Панадол, но после пак взе да се качва в гадната зона около 38 градуса.Взе да го тресе, водихме го следобеда на лекар- при заместничката на нашата,че тя е в отпуска- леко му било зачервено гърлото...Към 2 дадохме и Нурофен- подейства, преоблякохме се и - сън...До 7.30 когато се събудих от тресене на леглото- а то горкото бяло като чаршаф, устните- сини, ръчички и крачета- ледени и се тресе неудържимо, Т 38.9...Аз - сама, мъжът ми първа смяна от 4 сутринта...Бърза помощ, хексалгин,детска болница, съмнения за менингит, инфекциозна болница- слава Богу без данни за менингит или енцефалит, обратно в детска, кръвни изследвания....Слава Богу повече не е вдигал Т и си го прибрахме вкъщи, дори вече проси храна, но това бяха най-дългите 3-4 часа в живота ми! Диагноза- херпангина...
Здрави да са всички дечица и родители- все някакси ще се разберем с родите- нали всички милеем за тия деца!
Май до сега не сте боледували много.
Следващият път ( ако има такъв) да знаеш - ако сте си взимали всички ваксини както си трябва, много малък би бил шанса да има менингит. Не че не може да е, но за най-често срещаните причинители на менингит се ваксинира ( не се сещам кое беше, но ако се интересуваш ще потърся).
Тези прехвърляния от болница на болница са ми много странни.

 Ние понеже вече имаме опит и я караме малко по-спокойно. Лекарката ми каза, че когато вдигат температура е нормално да им стават студени крайниците. Единственото стряскащо в цялата ситуация ми се струват сините устни.Иначе не е неободимо да се прави паника от такава температура.

Гане, няма подобна стая при нас. Аз съм била вече в тази болница, а и преди да отида бях на обиколка на етажа, да ми показват какво имат, освен това имам и брошура за родилното - не съм видяла да има такава услуга. В краен случай мъжът ми просто ще чака с нея в коридора - лошото е ако е през нощта, ама ше видим да се оправим някакси.


  
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #76 -: Юли 12, 2011, 23:43:09 pm »
Ох, защо?!
Защото качваше стремглаво Т, бях сама, паникьосах се, никога не е треперил така...
Знам ли защо! За бой съм ама изглеждаше много страшно! Педиатърката не си вдигна телефона...Отлагаме реваксинирането с Пентаксим вече повече от 2 месеца- все нещо изниква- шашнах се....А по болниците ни помъкнаха от Бърза помощ, защото парамедичката се притесни от треперенето и от това, че е много отпуснат.
Да, Боби, не е боледувал много...Да знаете колко се уплаших при първата му хрема! :oops:


Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #77 -: Юли 12, 2011, 23:45:09 pm »
Inke Tinke, съжалявам за неприятните ви емоции, меко казано неприятни... Трудно е да си спокоен и адекватен, когато става дума за ТВОЕТО дете, но помага и е по-добрият вариант. Все ме упрекват мен, че "лошо съм мислела", но аз предпочитам да съм подготвена и ако стане лошото - да не се панирам, доколкото е възможно. Последно "го ядох" за писалката с адреналин, как едва ли не съм предизвиквала съдбата купувайки такова нещо. Ми в съдбата - вярвам донякъде, ама в медицината и статистиката - повече. Дано сте здрави и да нямаш подобни емоции повече.

Боби, само от любопитство питам...ако постъпиш в болницата раждаща, придружена от Ивана и съпруга си и пожелаеш на самото раждане да остане само той, а детето да бъде изведено...Наистина ли няма опция, дори на добра воля някоя сестра, НЯКОЙ да остане с дъщеря ти, докато вие посрещате новото бебе. Не мисля, че подобна гледка би била подходяща и смилаема за Ивана все пак, а не разбирам ако държиш мъжът ти да е до теб в този момент - толкова ли е непосилно в болницата да се намери някой да гледа малката? Ясно, че там не е като при нас - половината персонал да е само на щат и да си клати краката и нямат излишно време, но все пак...няма да раждаш до Коледа я  :lol:
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #78 -: Юли 13, 2011, 05:15:54 am »
Боби, само от любопитство питам...ако постъпиш в болницата раждаща, придружена от Ивана и съпруга си и пожелаеш на самото раждане да остане само той, а детето да бъде изведено...Наистина ли няма опция, дори на добра воля някоя сестра, НЯКОЙ да остане с дъщеря ти, докато вие посрещате новото бебе. Не мисля, че подобна гледка би била подходяща и смилаема за Ивана все пак, а не разбирам ако държиш мъжът ти да е до теб в този момент - толкова ли е непосилно в болницата да се намери някой да гледа малката? Ясно, че там не е като при нас - половината персонал да е само на щат и да си клати краката и нямат излишно време, но все пак...няма да раждаш до Коледа я  :lol:
Не мисля, че има кой, а и не биха поели отговорността.  Аз всъшност не държа мъжът ми да е с мен в момента на раждането, дори напротив не го искам там - миналия път като стигнах 10 см и казаха да напъвам и той излезна и чака отвън.  Но държа да е там преди да стигна до този момент, а и той иска да я види веднага като се роди. Те много добре са го измсилили, че стаята е двойна - има допълнително помещение с отделна врата отвън, където се оправят с бебето веднагал след раждането - мерят го, взимат му отпечатъци от крачетата и т.н. и затварят вратите между двете, така че мен може да си ме шият, а той да е там с бебето още няколко минутки след като се роди без да се налага да гледа грозната картинка от довършването на раждането. Проблема е, че като влачим Ивана с нас да чака и тя в стаята, ще се изнерви и няма да е много лесно. Иначе като стане време за напъването ще ги накарам да излезнат, пък ще му пратя един SMS като се роди бебето и така ще процедираме. Ако е през нощта тя може и да спи, ама пък ше я разсъним като излецнат. Ако е през деня пък трябва да я храним, да се занимаваме с нея.  Абе както и да го погледнеш не е работа да я влачим. А не ми се иска да чакам до последно да отида в болнцита, защото хич не съм фен на родилните мъки искам да ми сложат епидуралната възможно най-рано.

Боби
« Последна редакция: Юли 13, 2011, 05:20:41 am от Bobbie »


  
*

    mishanta

  • *
  • 7232
  • Не пропускайте профилактика при мамолог! Важно е!
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #79 -: Юли 13, 2011, 07:24:17 am »
Инке, бързо да му мине на мъничето!

Паниката е лош съветник, аз се опитвам да я контролирам
и обикновено след случката се размазвам, но когато е напечено реагирам
по-спокойно! Факт доказан и при мен е, че когато се случи с твоето си дете
реакцията е коренно различна, пулс, дишане, страх, но е важно да се владеем, 
аз признавам си още се уча!

Висока Т е смазващ момент за родителя и детето, и Гането е права
може да се извадят основни елементи в реагирането!
Но то пак е условно защото всяко дете е различно и причинителите на висока Т също!
Все пак леките охлаждащи компреси, ваничката и различните медикаменти
за смъкване трябва да се знаят и да ги има във всяка домашна аптека!

Жбрулче, аз писалка не купих, но по съвет на Джам заради моите алергични
изненади си направих комплект урбазон с игла и спринцовка.
Пояснявам за възрастни, на дете едва ли бих посмяла да сложа
защото знам, че се реагира според килограмите и състоянието към момента,
затова за тях нося противоалергични капки!А и те за сега алергични моменти не са имали.
Та сега в Гърция едната ни приятелка направи ужасяваща слънчева алергия,
снаха ми лекар беше с нас, и каза с капки няма да стане трябва урбазон!
Десет увиснали ченета последваха като извадих комплекта,
така че, нека да има човек и никога да не го използва!

Ама  :oops: се отпуснах в приказки рано-рано!
Хубав ден и се пазете от жегите!



 
Благодарение на Вас съм Майка :flower: :flower:
Димитър 07.11.07 и Калина 21.10.09
:heartbeat: :heartbeat:

* Чувствителните хора живеят върху върха на пръстите си, за да не притесняват никого.
Прекосяват живота без да вдигат шум, защото целият шум е вътре в самите тях *


:eat: Рецептурник на майсторките в Зачатие :)