0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #20 -: Юли 11, 2011, 16:39:16 pm »
аз пак ще кажа, не за първи път - дайте ги насам тия досадни свекърви, дето само искат да ви натрапват грижите си за детето и изобщо. аз мога да поема до три такива. на смени ще ги редувам.

шегата настрана, да не ви дава господ да останете без никаква помощ и отмяна, дори за час. тогава ще започнете да мислите по-омекотено по темата за досадните роднини.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #21 -: Юли 11, 2011, 17:22:24 pm »
Мише, ние сме със Сайбекс, аз съм много доволна, даже след време мога да го разделя стола и да остане подложка. Мъжа ми след много четене, търсене, ровене по краш тестове, поръча тоя модел и той. Много добър избор.
По въпроса за свекървите, аз съм го казвала отдавна, но от както не е между нас, много ми е добре, спестила съм си голяма част от проблемите. Майка ми прави това, което трябва и което аз кажа. Оставям децата без проблеми, без да се замисля ще се изпълнят ли инструкциите или не. Ако има нещо неясно, звъни и пита.
Работата е в говоренето - нещата рано или късно се изясняват и се оправят. Иначе не става. Щом мъжете ви са на ваша страна, като има проблем, сядате заедно с тях и свеки и говорите пред двамата. За да не се получи по-кофти ситуация. Моята се опита да ми се кара по телефона, да говори пред мъжа ми, той само каза - аз съм си я избрал, аз живея с нея, съгласен съм с нея, нямаш работа да ни се месиш и така. Говорете пред мъжете си, за да не стане проблем.
Джам, понякога е по-добре да нямаш помощ пред това, да ти пречат и да те тормозят...
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #22 -: Юли 11, 2011, 17:28:42 pm »
шегата настрана, да не ви дава господ да останете без никаква помощ и отмяна, дори за час. тогава ще започнете да мислите по-омекотено по темата за досадните роднини.

Ами аз вярно, че не поясних, но съм без никаква "помощ и отмяна" с малкия откакто сме си го взели у нас и не това ми тежи /въпреки, че е капризен и окапвам физически/. Помощ получвам от майка ми за някой час, когато има възможност /че тя все е на работа/ и от мъжа ми /каквото успее да се включи вечер/ - предимно да изкъпем малкия, да го погуши малко и това е. За всичко друго, през цялото време съм аз. Сама.

Свекърва ми конкретно - нито е помагала нещо за детето, нито го е гледала някога, нито го вижда често, че поне да има малко хабер това дете какво иска, обича, какви са му навиците и режима...НЕ. Но тези факти, не я спират постоянно да се пробва "да ми налива акъл" как да гледам Дани и да пробва при всяко обръщане на гърба ми, да си прилага практически убежденията "как трябва да се гледа дете" върху него. Ей това ми е проблема с нея в момента в общи линии. Хем не помага, хем и да иска не може и не знае как, хем ако добара детето - почва да нищи тъпотия, след тъпотия и да ми прави напук. Сигурно има мили, добри и спокойни майки, които стоически биха понесли това, но аз не съм от тях. И конфронтацията - ще е неизбежна за мое голямо съжаление. :? С културен и откровен разговор - няма да се получи с нея конкретно, познавям я достатъчно, че да го знам, но ще опитам все пак. После - теслата и да се сърди колкото ще. Като види, че на никой не му дреме от цупенето й - ще си седне на задника както винаги, ами защо все с лошото трябва да е... :(

Благодаря на всички за мненията и хубава вечер! :D
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #23 -: Юли 11, 2011, 21:05:13 pm »
вие се оплаквате за свекърви, аз вчера с мъжа си се карах - писна ми все да ми повтаря, че къщата била разхвърляна. прибра се вчера от командировка и понеже не си бях вкъщи (премествах една приятелка в нова квартира, да я закарам), пак същата песен. аз съм от отбора на тез дето се оправяме сами, той излиза в 6 и се прибира в 9.30 вечерта, къщата хич не е разхвърляна, но все има нещо за правене. та си имахме разговор на висок тон, не че ще промени нещо, но като се събуди бебето разплакано, репликата беше - ти се погрижи за нея. е то не може само като е ухилено детето да ти е в ръцете. ясно че е уморен и гладен (щото има проблеми със стомаха си и не може да яде), ама и аз съм уморена и не може така. а не ми се мисли като се прибера в къщи при двете ми баби какво ще е, макар че не знам при вас как е, аз откак родих съм станала доста по-непукист и доста по-търпелива с хората, сигурно ще е много до време, но все пак.

успех със свекървите и да няма болни
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #24 -: Юли 11, 2011, 22:05:13 pm »
Брулче, прощавай ама на ако на това казваш без помощ и отмяна, дай боже всеки му :wink: :lol: За някой час, казваш, мда, а знаеш ли какво е по 24/7, ей това е без помощ и отмяна - няма парти, няма купон, ама мой, твой на комшията РД, НЯМААААА, с бебето, това е :wink:
Не се оплаквайте толкова, и вие ще станете свекърви, така че няма нужда от толкова палене :)
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #25 -: Юли 11, 2011, 22:32:21 pm »
права е Стефка, съвсем различно е, когато знаеш, че няма никакъв шанс да ти се помогне дори и за час, дори и за спешен случай и силна нужда. просто не знаете какво говорите.

освен това, бебетата обичайно са си при майките постоянно, така е. но като отраснат децата, тръгнат на градина, обикновено, гледам, лятото всичките са харизани на баби и дядовци. ами като тръгнат на училище с тия 3-месечни ваканции? и тогава ли сами ще си ги гледате? дали ще имате 3 месеца отпуска? да сме живи и здрави да си пишем още дотогава, пратете ми едно ЛС да ми споделите...

вижте, това не е състезание за перфектна майка, с риск да се повторя и потретя. аз просто споделям нещо, което да ви помогне да приемете и положителната страна на наличието на майки, баби и свекърви като елемент от отглеждането на децата. не ви обезкуражавам да се опитвате да промените този фактор към по-добро. просто помислете, че може и друго да бъде и дали ще е по-добро винаги и за всичко?
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Ganka

  • *****
  • 5926
  • мама и леля на ангелчета
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #26 -: Юли 11, 2011, 22:33:40 pm »
Ще дойдат да живеят в Германия :P Там ваканцията е един месец само :wink:
Обещах на Лили:)
 
"... Защото, ако има някаква утеха в трагедията да изгубиш любим човек, тя е в необходимата вяра, че може би така е по-добре.
""Вещицата от Портобело", Паулу Коелю
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #27 -: Юли 11, 2011, 22:35:26 pm »
Брулче, прощавай ама на ако на това казваш без помощ и отмяна, дай боже всеки му :wink: :lol: За някой час, казваш, мда, а знаеш ли какво е по 24/7, ей това е без помощ и отмяна - няма парти, няма купон, ама мой, твой на комшията РД, НЯМААААА, с бебето, това е :wink:
Не се оплаквайте толкова, и вие ще станете свекърви, така че няма нужда от толкова палене :)
Ех, като се сетя цял ден гладна съм стояла, защото няма кой една филия хляб да ми донесе  :?
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #28 -: Юли 11, 2011, 23:21:41 pm »
Моля за още един съвет. Счупих нокът на крака много лошо и нито е да го махна, нито е  да го оставя, а ако го закача боли. Имате ли идея какво се прави?
Отиди при маникюристка - може да ти го доизгради с акрил. Не се майтапя. Аз имах същия проблем с единия палец (счупих го много лошо и надълбоко и аз) и така се справих с проблема.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #29 -: Юли 11, 2011, 23:23:34 pm »
Момичета, аз никъде не съм се оплаквала, че свеки /или някой друг/ не ми помага с детето, не ми го гледа, пък аз да виря кълки по баровете и да спя до обяд все пак ;) Хич не ми е на тази основа "проблемчето" сега, ами точно обратното - нито искам помощ, нито искам акъли /и то супер неадекватни/. Хайде, да съм си тръснала детето на ръцете на свекърва ми и да седна и махна да й намирам, че не го гледала както аз искам, докато си развявам гъзеца нейде - би било нагличко и то много. Само че, в моя случай - хич не иде реч за такава ситуация.

Единственият човек, който ми помага реално в грижите за детето, както казах е майка ми, която забележете - гледа детето както аз съм казала, не да ми развива теории и да ми лющи глупости насреща. Свекърва ми - дори не го и вижда редовно, не да се грижи за него, ама виж пък - знае по-добре от мен и който и да било друг /особено лекарите/ какво трябвало и как трябвало за Дани. :x
Това, че откакто съм родила, майка ми е останала две вечери да гледа малкия, докато сме били на рожден ден на приятели веднъж и в събота за моя рожден ден, е една много приятна екстра, някои и толкова нямат като вариант. Аз съм благодарна, че го имам и го ценя, но да ме извинявате - това не е помощ в онзи смисъл, някой да ми гледа детето вместо мен, пък аз да си свиркам /понеже и такива случаи има/, поради което казвам, че си гледам детето сама.

И си го гледам аз /и баща му естествено/, не само защото така искам и за това съм го родила, а и за да не давам минимален повод на някой да ми се бърка в отглеждането му, или да може да ме хване "на тясно" като му отрежа мераците да дава акъл - как ми гледал детето, пък иначе съм "много важна" ;) Е, явно криво си направих сметката  :lol: , щото моето свеки счита, че дори може и да не е виждала детето 2-3 седмици, ама винаги по-знае от мен какво му е и от какво се нуждае и пр.

Ще измисля някакво решение на ситуацията и то цивилизовано надявам се. Пак благодаря за мненията :)

П.П. mimi26 То и аз онзи ден си взех дънки с намаление от нова колекция на "Зара", понеже бяха пуснали малките размери тънкана, че явно никой не влиза в тях. :lol: Забременях на 55кг, сега съм 50...ама не ги свалям от проклетия и яд по свеки  :lol:, пък за ядене у дома - не си и помислям отдавна. Ако заспи навън дребнто, докато се мотам, да бодна някой боклук - пица, дюнер и от сорта. Това е.


Живи и здрави да са децата и ние покрай тях, пък всичко друго се нарежда някак и по някое време. :)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #30 -: Юли 11, 2011, 23:49:05 pm »
вижте, нали сме наясно, че всяка от нас си е направила сметката как ще си гледа детето. освен мен и мъжа ми други няма, но пък не виждам нищо лошо да ходя на парти с детето си. нека не влизаме в състезания коя е по-по майка и във форума, достатъчно натиск има отвън :)
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #31 -: Юли 12, 2011, 01:36:22 am »
Привет и от нас  :)
Хубава и здрава седмица пожелавам:)

Както каза Лис, тук жегата се понася, благодарение на морския бриз  :) Въпреки това, от 2-3 дни разходките ги правим късния следобед, нещо не мога да се организирам да изляза в по-ранните часове  :oops:
Мими, леко пренасяне! Дай Боже следващите ни пренасяния да са в нашите къщи  :? Но аз нещо взех да се отчайвам по тоя въпрос ...



Брулче, прощавай ама на ако на това казваш без помощ и отмяна, дай боже всеки му :wink: :lol: За някой час, казваш, мда, а знаеш ли какво е по 24/7, ей това е без помощ и отмяна - няма парти, няма купон, ама мой, твой на комшията РД, НЯМААААА, с бебето, това е :wink:
Не се оплаквайте толкова, и вие ще станете свекърви, така че няма нужда от толкова палене :)
Ех, като се сетя цял ден гладна съм стояла, защото няма кой една филия хляб да ми донесе  :?


Колко ми е познато това ... :( Ти Мими поне си много в течение на нещата покрай нас  :?
Диляна досега не е била гледана от никой друг, освен  от мен.  Да не говорим пък, някой / с малки изключения съпруга ми/ да ми е помагал в домакинска работа.  Живеем сами, родителите ни и на двамата са на 60 км. Оставяла съм малката на мъжа ми за половин-един час, да отида до кварталния магазин да купя някои спешни неща, защото не мога да вляза с количката, не за друго. Той я е гледал точно 2 пъти зимата за по 2-3 часа, когато ми се наложи да ходя на гинеколог.  Иначе като се прибере от работа я гледа да посвърша аз малко домакинска. Навсякъде сме с детето, всичко правим заедно.  Понякога ме е било много трудно, не отричам, и до рев съм стигала …  Но с времето свикнахме сами и честно да ви кажа, на този етап, не бих изтърпяла да ми се пречка някой наоколо …

Моята свекърва се води от добрите, но както е тиха вода, познайте. Вярно е, че дума не сме си казали  повече от  10 години, не че няма за какво, много пъти ми е било болно и тежко, но търпях и все още търпя.  Докога е друг въпрос.

 Никога не ми е казвала как да си гледам детето. За разлика от майка ми, с която говорим малко на различни езици  :wink: Та свека вижда Диляна на 2-3 седмици веднъж, когато ние си ходим,  обажда се на сина си евентуално по веднъж на седмица да пита как сме/за протокола – с дъщеря си говори поне по 5 пъти на ден/. Малката  беше на 7 месеца, когато дойде у нас /от изписването не беше стъпвала/.  Но не специално да ни види,  а защото имаше някаква работа в банката и й се наложи да дойде до Варна.  Освен това два дни работи, два почива, не да няма време … Много ми стана мъчно, като им казахме, че се налага да се местим и тя ми рекна, че сега, като заспяла Диляна, освен другата домакинска работа, трябвало да опаковам и багаж … И дума не обели да дойде примерно да я наглежда, поне един ден, а пък аз да си опаковам багажа.. Аз си знам какво ми беше. Както и да е.

Има много неща, които ме дразнят въобще в нея, но ги преглъщам и мълча. Отскоро започнах да говоря доста за нея  пред сина й, с което не се гордея разбира се, но всичко си има граници. Последния път като си ходихме, много вкиснах, ама пак нищо не й казах. Аз гушнах Диляна и ще я храня с шишето, а свека уж се обръща към нея– „Искаш ли мами да те храни?” /демек тя/. Малеее врях и кипях отвътре. Много ме дразни като й каже „мами” – ей, това като го чуя, откачам. Това дете има една майка! Тя е баба! Аз и на мъжа ми съм го казвала, да й направи забележка. Още една такава изцепка й ще й го рекна. Та пак завъртях нещата й казах, че искам аз да си я храня, пък и тя заспива в мен с млякото.

На другия ден, на следобедното хранене, Диляна хапна каквото хапна и започна да върти глава – не иска повече. Оставих я да си играе и излязох за малко от стаята, връщам се – свека с купичката и с лъжицата в ръка, се опитва да я храни още и ми вика – тя май не иска повече. Ами тя ако искаше, щях да продължа да я храня аз.

Извинявам се за дългия пост …
Лека вечер на всички
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 01:40:18 am от Eли:) »
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #32 -: Юли 12, 2011, 01:57:21 am »
Здравейте момичета  :D
Мале тия свекърви май масово ни тормозят. Няма да започвам и аз темата, че и без това е наболяла. Само ще пожелая успешно справяне с тях.
Ние се върнахме от Германия и съм много доволна. Хем бяхме с Никол, хем успяхме да си починем. Тя беше много послушна  :lol: Водихме я на басейн и на куп други забавления. Тези неща са много добре уредени там. Хората са направили от нищо нещо и е много чисто (не, че пазят, ами има кой да чисти). Има адски много детски атракциони и изобщо чудесни условия за отглеждане на дете.
Много хубаво изкарахме с детето в зоопарка и в един резерват за маймуни, които отглеждат свободно и ги връщат в природата. Детето бе много впечатлено от животните. А аз, не зная защо, смятах, че е още малка и няма да им обърне кой знае какво внимание.
Оказа се, че не е толкова сложно да се лети с бебе в самолет. Смятах, че ще е по-тежко за Никол и ще плаче много. А тя поплака малко на отиване и заспа. А на връщане вече си знаеше какво става и даже и не плака  :wink:

Пожелавам ви лека нощ и успешна седмица!
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 02:01:41 am от Раши »


*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #33 -: Юли 12, 2011, 07:39:00 am »
Аз пък ще взема да си похваля свекървата. Жива и здрава да ми е, детето е за месец при нея на море, защото детската градина затвори, а отпуска за нас няма. По цял ден е пачанга в Бургас, детето е супер щастливо. Случило е на баба :)
*

    mini

  • *
  • 8160
  • purple addicted
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #34 -: Юли 12, 2011, 08:29:01 am »
и аз съм щастлива, децата не познават майката на баща си  :D
като имам голям зор ги водя на детски кът и си свършвам работата
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."
"Прекалено много хора харчат пари, които не са спечелили, за да си купят неща, които не им трябват, за да впечатлят хора, които не харесват" Уил Смит
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #35 -: Юли 12, 2011, 08:59:14 am »
Понякога емоционалното натоварване от подобни "разправии" със свекърви, майки е по-тежко от недоспиването, умората и нямането на време за филийка хляб. когато аз съм имала сблъсъци с нея съм била неадекватна да се организирам и да си гледам децата. От умора досега това не ми се е случвало. Да, изморена съм понякога много, но все пак спокойна с тях.

Елена, никой не си мери възможностите на майка. Споделяме, даваме съвети, изказваме мнения.

Мини, наскоро видях един нов детски клуб до нас и да ти кажа точно това си мислех. Някой ден ще ги заведа да видя как ще се държат:)

И още нещо видях, което сега правят пак съвсем близо до нас:) Клуб/школа за откриване талантите в децата. Ние сме много малки за подобно нещо но кога е удачно според вас (майките с по-големи деца) да се запишат децата в такава школа. И всъщност нямам амбиции да са втори Моцарт или Моне, по-скоро да им е развлекателно и да научат нещо ново.

В квартала ни ако кажа, че има 10 бебета/деца може и да излъжа. Радва ме, че наоколо започнаха да правят много неща за тях.
« Последна редакция: Юли 12, 2011, 09:52:26 am от Lisko »
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #36 -: Юли 12, 2011, 09:06:03 am »
и аз съм щастлива, децата не познават майката на баща си  :D
като имам голям зор ги водя на детски кът и си свършвам работата


твоята е най-лесна :lol: :lol: :lol:
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #37 -: Юли 12, 2011, 09:50:58 am »
Жбрул всичко което си написала за твоето свеки, в моя случай същата работа с майка ми.....тя даже не виждала децата, но за всяко нещо има компетентно решение което разбира се не съвпада с моето и всяко обаждане се превръща в караница при нас.
Като почне да цитира предавания, какво била чела и какво й били казали хората и всичко това е най правилно и никакви моите разбирания не се приемат.
Моя мъж все ми казва, еми кажи й добре...ще направя така, така или иначе няма как да проследи дали го правиш, ама аз съм кривотия и никога не мога да се съглася с нещо което не ми харесва и ще споря до края  :?
та последния път вече толкова ми вдигнала мерника пак с едни глупости....че си затворихме телефони и вече втора седмица ни гък ни мък от нея, то аз въртя телефоните по принцип.......защото към Украйна имаме безплатни минути.Но чесно нямам никакво желание да й звъня....а тя само това чака и сигурно тя се чуства обидена от цялата работа и ще чака да й се извиня даже, ама ще почака........аз пак ще видя кога ли тя ще ме потърси, този път аз ще го играя обидена и ще чакам извинения или да спре с нейни съвети и глупости поне.Много жалко че това се отнася за майка ми........но при нас разговора винаги вървял на различни езици и общо взето много не се разбираме :?
само за протокола да кажа каква последна глупост ми ръсеше, на 40 ден детето трябва да изпикая на ръце и то на 5-6 месеца щяло да откаже памперса  :lol:, след което й казах че в такива глупости не вярвам и няма да се занимавам с тях, почнаха обидите колко съм зле и ала бала и като съм проста да купувам памперси тогава :lol:
другото което на бебета трябва да им чета приказки, още като се родили.....а да ме попита, как си, имаш ли нужда от помощ...как се оправяш, все пак бебета са две......а тя ма занимава с приказки да съм четяла :lol:
така че свекърва, тъща..майка, всичко е до човека, аз и от свекито много не съм доволна и тя има бая косури, но в сравнение с майка ми.....тя е ангелче :lol:
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #38 -: Юли 12, 2011, 09:56:54 am »
Ааа, Марина, що не каза на майка си, че още от болницата ги държат на ръце и те си пишкат момчетата. Остаряла и е информацията:))))))))
Даже и кажи, че това е и метод за по-бързо прохождане и на 5-6 месеца вече сами ще ходят до тоалетна.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #39 -: Юли 12, 2011, 10:32:13 am »
Хи,хи моята вчера го държа да се изходи по голяма нужда-казвам и че е малък още и му натоварва гръбчето,но кой ли те слуша,сърди се за деня и после наново.

Мамчета вашите бебоци на колко месеца се обръщаха от гръб по корем,и това че се роди недоносен значи ли че с месец по късно от другите деца ще прави всичко,че тук имаме компетентна :) мама и ми пълни главата с най-различна информация?

Обадих се на педиатърката и антибиотика ще се пие поне 5 дни,и после на преглед.

Лек и усмихнат ден!