0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #160 -: Юли 15, 2011, 11:45:38 am »
За мен Лозенец е едно от най-добрите и спокойни места, където съм ходила, но и там го застроиха за съжаление  :? Ходих на плаж след вилното селище, под нивите, а сега няма ниви, само хотели... Нашата почивка се изразява в пътуване пролет и есен до Малко Търново, някой уикенд до село и Шумен. Надявам се скоро да можем да си позволим по свястна почивка, но предпочитам и лятото да е пак в планината.
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #161 -: Юли 15, 2011, 12:26:31 pm »
Рачо Керамоти е селцето  :lol:
[/url][/url]
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #162 -: Юли 15, 2011, 12:33:18 pm »
Polikala,polikala, palikari!!! :lol: Yasooo!  :lol: :lol:
така си е ,ей богу!!!
/www.mamaibebe.com][/url]
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #163 -: Юли 15, 2011, 12:59:44 pm »
Оххх,как ми се ходи и на мен на почивка. За съжаление не съм имала такава от 2009та и не се очертава да имам поне още една година. Всичката отпуска си изпозлвам за след раждането на бебетата и  няма как да си вземе почивка през останалта част на годината.


  
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #164 -: Юли 15, 2011, 13:02:04 pm »
Bobbie, дай боже всекиму така да си ползва отпуската!!! Да ти е жива и здрава Ивана и ЧРД!
*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #165 -: Юли 15, 2011, 13:04:49 pm »
Bobbie, дай боже всекиму така да си ползва отпуската!!! Да ти е жива и здрава Ивана и ЧРД!
Не, по-скоро дай Боже всекиму отпуска по майчинство. А аз такава нямам.
Мерси за пожеланията. Тя на 15ти Юни стана на годинка, но тази лентичка явно спира на една годинка и аз се опитах да я обновя, но нещо сайта ми отказва от няколко дена и чакам да го оправят.


  
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #166 -: Юли 15, 2011, 13:08:10 pm »
Не, по-скоро дай Боже всекиму отпуска по майчинство.
Така де, така! Нищо пак да ти е жива и здрава  :D и всеки ден да и е празник!
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #167 -: Юли 15, 2011, 13:19:11 pm »
На този етап сега, с малкия не бих тръгнала където и да е, твърде капризен е, за да изкараме дори подобие на почивка с него. В края на месеца, ще кръщаваме бебе на приятели, които са родом от Шумен, живеят в Лондон и ще си идват за целта... Май в Троян решиха да е кръщенето. Направо отсега ме е страх, като си помисля с нашия каприз как ще пътуваме, как ще реагира да му сменим мястото...пък както не може да реве и киселее с часове  :lol: Дано е в добро настроение за събитието, че иначе - не се виждам. Ако беше "кротко и сговорчиво" дете моето, вероятно щях да съм с други нагласи по тези въпроси, но всеки според хлапето си реагира. Нормално.

Виж какво, мяташ ми го вкъщи и заминаваш кеф ти е Троянски, кеф ти е Бачковски  :lol:

Относно почивките ние резервирахме за август ето тук http://www.bryasta.com/gallery/id/3 Така и не открих отзиви за мястото, но ще си пробваме късмета  :D
Миналата година за пръв път ходих на Крапец и бях очарована от плажа и спокойствието което лъхаше от това райско местенце. Мисля да се огледам за някоя вилича и да отидем за 3-4дни. Сега ни се е паднало да летуваме в БГ, че и аз имам притеснения да ходим в чужбина с Никол.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #168 -: Юли 15, 2011, 13:30:54 pm »
Инке, защо не може да се дава Панадол на бебе под 2 месеца?






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #169 -: Юли 15, 2011, 13:38:17 pm »
Здравейте момичета!

Ние днес тръгваме кък Гърция за уикенда. Ще дам после инфо и отчет :)

Илейни, няма проблем да ходите с детето в чужбина. В много държави има по-добри условия и е по-устроено за деца отколкото тук. Ние бяхме с Никол в Германия и беше супер. Е, направихме здравна застраховка и взехме лекарства, мазила и т.н. разбира се.

Много ме е яд, че вече Европейска здравна карта се издава само в случай, че престоят в чужбина е над 2 месеца!  :? Хем плащаме здравни осигуровки и сме граждани на ЕС, хем нямаме право на безплатно здравеопазване, хм!


*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #170 -: Юли 15, 2011, 13:40:41 pm »
Не си разваляй настроението-то това да ни е само кусура в БГ! :lol:Отиваш си в Гърция за няколко дни и това е важното! В тия жеги ще си си добре там със студеното фрапе и замръзнало узо! Екстра е! Айде ще разказваш като се върнете,а в кой край ще сте? :D
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #171 -: Юли 15, 2011, 13:49:25 pm »
Мерси за пожеланията, Рачо! :) Ще ходим в Олимпиада.


*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #172 -: Юли 15, 2011, 13:58:29 pm »


Виж какво, мяташ ми го вкъщи и заминаваш кеф ти е Троянски, кеф ти е Бачковски  :lol:

Относно почивките ние резервирахме за август ето тук http://www.bryasta.com/gallery/id/3 Така и не открих отзиви за мястото, но ще си пробваме късмета  :D
Миналата година за пръв път ходих на Крапец и бях очарована от плажа и спокойствието което лъхаше от това райско местенце. Мисля да се огледам за някоя вилича и да отидем за 3-4дни. Сега ни се е паднало да летуваме в БГ, че и аз имам притеснения да ходим в чужбина с Никол.

Хаха Илейни, вярно бе. Доставям ти Дани в Шумен и "паля маратонките". Хем мъж ти да е доволен, че как беше: "да разбереш и ти какво е да имаш дете"  :lol: Ще се въздържа да го направя, само защото не искам да ме намразваш, я как добре се разбираме в момента. ;)
За Лозенец и аз бях очарована, но през далечната 2006-а година. Две години по-късно се върнахме там с голям мерак...бях потресена какво е станало от това хубаво селце, някакъв мини "Слънчев бряг"  8O и цялата "софийска гъзария" изнесена там за капак - звезди, звездички, мутри и пр. Не повторихме. В Турция, две поредни години ходихме в Бодрум, но в момента с това малко бебе - твърде далеч е /над 1000км от С.З./ Ако септември е хубаво времето и дребния звяр започне да се държи по-прилично си мисля за едно ходене във Велинград. Миналата година като бременна - там почивахме, въздържах се от море, поради шубе от вируси и не съжалявам. Дразнеща е цифроманията във въпросния хотел, който харесвам, но в интерес на истината - този е от малкото в БГ, чиито цени поне имат покритие откъм качество и условия за пребиваване.

Приятно изкарване в Гърция Раши!
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #173 -: Юли 15, 2011, 14:09:54 pm »
раши,видях я къде е тая "дестинация" :lol: От кулата и сте директно там,точно отсрещасме пък ние! Ама нали от Юго- източната част на БГ ни е по-удобно в тоя район.
Да си призная ,нещо го намразих нашето черноморие.силно казано е,но ако изключим малкото северни заливчета и също толкова южни,останали без грандоманското строителство-то няма нищо хубаво вече.за жалост всимчки изведнъж се сетихме за "тихите и диви плажове" и се изнесахме към тези плажчета,та така и те се пренаселиха! :wink: направо си опрапастихме крайбрежието по най-идиотския начин. От 2003 до 2007 година се занимавх с имоти в Сл.бряг- последната година направо се разплаках...... :(
/www.mamaibebe.com][/url]
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #174 -: Юли 15, 2011, 14:39:35 pm »
Да, през Кулата ще пътуваме :)

Мерси, Жбрул! Лозенец наистина много го развалиха!


Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #175 -: Юли 15, 2011, 23:07:32 pm »
На кутията на Панадола, който си е парацетамол, пише да не се дава на бебета под 2 месеца.Предполагам това важи за всякакъв парацетамол, но това най-точно може да каже само педиатърът на детето.

Нощта е най-тъмна преди зазоряване.
*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #176 -: Юли 15, 2011, 23:22:51 pm »
Аз тази година ще съм във Варна, за да се видя с приятели и роднини.  :) За другата - ще видим. Имам си любими места, но моят мъж все твърди, че малчо е малък за дълги полети. Та засега ще се оставя на топлите грижи на лиса. Знам, че тя може и мен да ме поеме.  :wink:

Хубава събота и неделя!  :)

*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #177 -: Юли 15, 2011, 23:29:57 pm »
На кутията на Панадола, който си е парацетамол, пише да не се дава на бебета под 2 месеца.Предполагам това важи за всякакъв парацетамол, но това най-точно може да каже само педиатърът на детето.

Ако детето е под два месеца, или под 4 кг. и се налага прием на парацетамол все пак - дозата се коригира от лекуващият лекар. Не е въпросът в препарата, а в дозировката му, както за всички лекарства по принцип;)
НЯМА НАЧИН, ДА НЯМА НАЧИН!

Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #178 -: Юли 15, 2011, 23:59:47 pm »
Ние бяхме преди 3 седмици в Италия, на Адриатическо море.
Около 540 км от вкъщи. Пътувахме по около 8 часа със спирания, задръствания и т. н.

Бяхме на къмпинг, в каравана, обзаведена, но доста спартански.... Столче и легло за  за бебето ни подсигуриха жабарите.
Ходехме на плаж между 10 и 13ч. 7-месечния Калоян стоеше само под дебелата сянка на чадъра, но спокоен и доволен, без да реве, без да нервничи, явно му беше интересно да зяпа навалицата.

Да отбележа, че къмпинга беше пълен 90% с немци, голяма част от тях с бебета, и доста по-малки, С колички за новородени на плажа :D.

А най-големия цирк беше във Венеция. :D Ние сме ходили преди 9 години там, но без деца. Забравили сме, че е пълно с гърбати мостове със стълбички :D. Е,направихме мускули, пренасяйки количката :D.
Та за какво разказвам всичко това? Гледам разисквате темата за бебетата и морето. В тази връзка обяснявам какво правят цивилизованите немски майки / в това число и аз :D/.....
Вторите ви деца няма да са толкова обгрижвани.
Аз с Дара също не бих тръгнала когато беше толкова малка. То бяха размисли, то бяха проучвания......
Сега с Калоян го раздавам доста по-смело и отпуснато. За което много се радвам. Просто реших да съм като немските майки. :D

Та това е, Бебето се чувстваше добре според мен /поне не е показвал нещо различно/ на морето, ние също.

Поздрави


*
Re: Още една "рачешка" седмица :) 11.07. - 17.07.
« Отговор #179 -: Юли 16, 2011, 00:17:41 am »
Сис представих си вече доволната му физиономия на моя мъж казвайки: Е това вече е да имаш дете  :lol:
Аз се притеснявам да пътувам с малката заради самия преход, а не защото ще сменим мястото. За нея е без значение къде ляга само да има къде да забие глава  :lol: Но се изнервя детето като пътуваме повече от 2 часа  :(