0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #140 -: Юли 08, 2011, 11:39:10 am »
Боби, аз съм наясно с изстудяването на тялото при температура, но ти писах с мокра кърпа (ясно е че и водата е в това число), но не и климатик. Все пак от климатика става и течение, а голо спящо дете... Аз здрава ще се разболея, пък незнам...
*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #141 -: Юли 08, 2011, 13:39:10 pm »
А, не, ако имам предложение ще пусна тема в подфорума за предложения към форума "Оплакване от злобен модератор :lol:".

хм, да не е скрит тоя форум, досега не съм го чела?  :lol:
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #142 -: Юли 08, 2011, 14:16:03 pm »
Боби, аз съм наясно с изстудяването на тялото при температура, но ти писах с мокра кърпа (ясно е че и водата е в това число), но не и климатик. Все пак от климатика става и течение, а голо спящо дете... Аз здрава ще се разболея, пък незнам...
Да,знам че това имаш предвид. Тук много сме го коментирали с други хора и повечето мислят като теб. Всъщност е до навик. Затова казвам, че е мит, защото се наблюдава само където хората не са привикнали към климатика. Ако седиш директно да те надуха може да се схванеш, защото не си свикнала - при нас всеки, който дойде от БГ за първи път и се „разболява“ първите 2 седмици и после престава да му прави впечателение. Пиша го в кавички, защото то не е болест, то е по-скоро че се схващаш. На мен и на нея явно не ни пречи, защото аз също спя без да се завивам, а и тя също.
 При всяко положение каквото и да става аз климатика не мога да го изключа. Тук той е постоянно включен, защото сме в суптопичният пояс и жегите са непоносими и особено влагата през нощта е ад. Единственото, което става като го усиля е, че се включва малко по-често и общата температура се намалява, но докато духа той си духа еднакво студено. Намаляването на обшата температура обаче помага да се свали нейната. Аз я намалявам с 1-2 градуса само, но има ефект. Където и да я заведа, климатика е по-силен от у нас. В родилното дори беше по-хладно. В лекарският офис даже е неприятно студено.
 
Да се похваля, станах да я проверя и още няма тремпература. Май ще се разминен с влаченето по лекари. Ох, дано. Хем, че тя е здравичка, хем че и аз и без това от началото на седмицата се сдобих с контракции, които стават по-зле като я разнасям.

Б.
« Последна редакция: Юли 08, 2011, 14:18:40 pm от Bobbie »


  
*

    Lisko

  • *
  • 5448
  • Липсваш ми Бари:)
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #143 -: Юли 08, 2011, 14:57:53 pm »
На Боби и вярвам за климатика.
Мъжа ми и срещу климатика да стои не се схваща, но той живее 8 месеца в годината на климатици (вече 14 години), че си ги прави да му духат и срещу него.
Аз колкото пъти отидех при него, немога да ви опиша как се схващах още първата седмица, но пък болно дете на кораба не видях а са цял ден по гащи или мокри от басейна влизат в ресторанта и си стоят на климатиците без да им прави впечетление.
Аз се схващам и от киматика в колата, и не е от ЕГН-то:). рядко боледувам но климатиците ми разказват играта.

Днес взех последното излседване на Никол (антинуклеарни антитела) и всичко е отрицателно.
хубав уикенд.
а нас ще е изненадващ, че ще има българо-естонска среща :P с двама царе и родителите им:))))))))

*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #144 -: Юли 08, 2011, 14:59:29 pm »
Браво, радвам се всичките изследвания са добри. Сега можеш да отдъхнеш спокойно :wink:
*

    Pesheck

  • *
  • 5861
  • Туй аз няма да го търпя и толкоз!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #145 -: Юли 08, 2011, 15:09:05 pm »
Лис, прекрасни новини. Да нацелуваш царете и фамилията им. И лисичата банда естествено.
За климатици, вентилатори и течения - до навик е - проверено. Имаше период в който живеех 24/7 на вентилатор. Е не се разболях. После се събрах с Кръстю и .... страх ме е че и малката ще свикне като него, пък и аз сигурно съм се изнежила з 10 години. Човека си е прав за себе си, схващал му се е лицев нерв от отворен прозорец на колата. И сега се пази, ама като бабичка се пази. Но нали "парен каша духа", та ми е трудно да си налагам моя тертип на живот. Съобразявам се, няма как.
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #146 -: Юли 08, 2011, 15:29:22 pm »
Лисе,и аз се радвам за хубавите новини!Дано тревогите ви напуснат за дълго :).
За климатиците вкъщи се води война.Моят мъж също иска нон стоп ако може да духат на хладно сега,аз пък не давам заради децата,че ме е страх.Изобщо забавно е вкъщи... :lol:

*

    Bobbie

  • *
  • 5701
  • Beauty is in the eye of the beholder!
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #147 -: Юли 08, 2011, 17:01:04 pm »
Ей Лиско, браво за резултатите. Много се радвам.
Pesheck, ние пък сме се разбрали обратното - на който ми е топло, той намалява, а другият се съобразява. Обикновено това съм аз :-). Не, ама сериозно - като ти е топло каквото и да правиш, не можеш да си излезнеш от кожата. Пък на който му е студено да се облича.

Боби


  
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #148 -: Юли 08, 2011, 17:23:29 pm »
А, не, ако имам предложение ще пусна тема в подфорума за предложения към форума "Оплакване от злобен модератор :lol:".

хм, да не е скрит тоя форум, досега не съм го чела?  :lol:

eeee, ти пък сега :lol: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=3.0 тук бре, тук, нали тук имаше тема за оплакване от една модераторка :lol:

Лис, радвам се, че всичко е наред, сега може да се наспиш :D

Я да питам опитните, като пътуваме с малко дете кога е най-удачно да се тръгне? По кое време на денонощието?
[/url][/url]
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #149 -: Юли 08, 2011, 17:30:21 pm »
Вени, зависи как се държи детето в колата. Ако няма проблем с пътуването, т.е. седи мирно и кротко в столчето, тръгвате когато прецениш ти. НО ако не иска да седи, мрънка и т.н. най-удобно е да пътувате по време на някое от спанетата. Или ако е доста дълъг пътя сутрин рано. Ние за морето така сме пътували, тръгваме към 4-5 сутринта със спящо дете и до към 7-8 си поспива и пристигаме.
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #150 -: Юли 08, 2011, 17:33:47 pm »
Аз много се притеснявах за пътуването до морето,защото Митко по принцип не издържа много в столчето,а това са си 6 часа път.Да обаче взе че ме изненада.Особено на връщане тръгнахме към 9 сутринта,спа 3 часа и после другите 3 си пя и си "говорихме" :D.
Вени,дано и при теб се получи приятна изненада :).

Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #151 -: Юли 08, 2011, 17:38:24 pm »
Да ти кажа най-приятната изненада ще ми е, ако не сбъркам пътя за Златните. Значи с излизането от София ще се справя, ама на Варна ми е тъмна Индия. Нещо май минаваме отбивката за летището и наляво, ама така ли беше... И аз мисля да тръгнем към 4-5 и първо аз ще карам, че мъжо няма да се е наспал. ПО магистралата и натам е лесно - все направо. На Велико Търново евентуално ще се оплета. Няма да спирам, че искам Ники да спи в колата, иначе ако има 7-8 часа сън, после е такова енерджи, че абсурд да го задържа в колата.
[/url][/url]
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #152 -: Юли 08, 2011, 17:48:10 pm »
здравейте момичета
аз съм малко извън темата, но туко що в градинката моето дете се размина на около 2 метра с болно от шарка дете.
Беше с тъмни петна по лицето.А и родителите дойдоха гордо ДА КАЖАТ ЧЕ Е ШАРКА!!!
Може ли да се е заразила.
Направо съм бясна че има такива хора и да извеждат болно дете навън
и съм страшно притеснена.
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #153 -: Юли 08, 2011, 18:59:52 pm »
papilio, ако е варицела е заразно два дни преди поява на обрива и продължава около седмица, докато не се спукат всички мехурчета. Като всички пъпки хванат коричка вече не е заразно. Дано да сте хванали този момент.
 :goodluck:

*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #154 -: Юли 08, 2011, 19:02:43 pm »
А, не, ако имам предложение ще пусна тема в подфорума за предложения към форума "Оплакване от злобен модератор :lol:".

хм, да не е скрит тоя форум, досега не съм го чела?  :lol:

eeee, ти пък сега :lol: http://www.zachatie.org/forum/index.php?board=3.0 тук бре, тук, нали тук имаше тема за оплакване от една модераторка :lol:
Лис, радвам се, че всичко е наред, сега може да се наспиш :D

Я да питам опитните, като пътуваме с малко дете кога е най-удачно да се тръгне? По кое време на денонощието?

И какво направи модераторката? Изтри темата...






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #155 -: Юли 08, 2011, 19:23:17 pm »
Лис, радвам се много за вас!
Вени, за да не се объркаш като влезеш във Варна караш направо до катедралата и от там на ляво. Малко по-обиколно е, но няма как да се объркаш. Пък и има табели навсякъде, който и път да хванете.
Смарайди, ти май все търсиш под вола теле? Под кравата е, под вола можеш да намериш само... трева  :wink:
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #156 -: Юли 08, 2011, 19:48:18 pm »
...






При жълтеница у новороденото не се дава да се пие глюкоза, защото излишният  билирубин не се отделя с урината, а с изпражненията.
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #157 -: Юли 08, 2011, 20:17:02 pm »
Мерси Мими26:)

Да Смараайди, изтри я :D. Принципно в спора модератор-потребител, модераторът винаги печели,ако не успееш да го убедиш в правотата на твоите аргументи.
Моля, не превръщайте шегата ми в поредното заяждане. Взе да писва всяка седмица да се дават поводи за заключване.
[/url][/url]
*
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #158 -: Юли 08, 2011, 20:45:06 pm »
Вени,тъй като и ние бяхме за там и също ни беше тъмна Индия,точно преди да влезем в града имаше отбивка за Албена и свихме там.Както се оказа това бил малко по-дългия път,но ни отведе точно където трябва :).

*

    jam

  • Piu nessuno mi portera nel Sud.
  • *
  • 14924
Re: Слънчева юлска седмица :) 04.07-10.07
« Отговор #159 -: Юли 08, 2011, 21:31:31 pm »
здравейте момичета
аз съм малко извън темата, но туко що в градинката моето дете се размина на около 2 метра с болно от шарка дете.
Беше с тъмни петна по лицето.А и родителите дойдоха гордо ДА КАЖАТ ЧЕ Е ШАРКА!!!
Може ли да се е заразила.
Направо съм бясна че има такива хора и да извеждат болно дете навън
и съм страшно притеснена.


papilio, това дете е било вече извън периода на карантина. при варицелата, карантината за болното дете е от 7 до 10 дни - докато завехнат мехурчетата с течност. след това не е заразно и може да контактува. щом е било с тъмни петна, значи вече отдавна са минали мехурчетата, които са заразни.
не се вбесявай, информирай се. :)

и мен ме гледаха злобно едни майки, когато извеждах Мартин с белезите от варицелата и ме питаха "госпожо, от кога е болно това дете". това се дължи на неинформираност.
"Форумите са място за свободна дискусия между потребителите на сайта при спазване на правилата. Сдружение "Зачатие" не носи отговорност за изразените мнения от потребителите. Тези мнения не изразяват официалното становище на сдружение "Зачатие", освен в случаите, когато са публикувани изрично от името на сдружението."

Клостилбегит не се пие без да имате направено изследване за проходимост на тръбите, на репродуктивните хормони и спермограма на мъжа!